Pátek , 22. 09. 2023

Darina

9 případů, kdy je rozchod nejlepší řešení. Udělejte si ve vztahu i v životě jasno

Lidé se scházejí i rozcházejí z různých důvodů. Někteří se neshodnou v plánech ohledně budoucnosti, jiní se potýkají s nevěrou nebo vyhořením vztahu o sobě samém. Někdy ale dojde v partnerství k takovému soumraku, že možnost rozchodu lítá ve vzduchu. Kdy je jasné, že je odchod od sebe tím nejlepším řešením?
rozchod
Jsou chvíle, kdy je rozchod to nejlepší možné řešení.

14. 03. 2023

14. 03. 2023

1. Neplánuje s vámi budoucnost

Každý zdravý vztah se musí nějak rozvíjet – svatbou, početím dětí nebo zkrátka nějakými životními cíli. Pokud s vámi ale vaše polovička neplánuje budoucnost a místo MY jde hlavně o to, co ON, pak nemá cenu v takovém vztahu pokračovat. Nepočítá s vámi, tak proč byste s ním měla počítat vy? Nic dobrého by vám to beztak nepřineslo. Řešení je jednoduché a říká se mu rozchod.

2. Není tu pro vás

Život mnohdy není procházka růžovou zahradou, o to víc je třeba kráčet po boku partnera, který je tu v takových chvílích pro vás. Když vám bude zle, postará se o vás. Když budete smutnit, bude hledat způsob, jak vás rozveselit. Když budete mít špatný den, donese vám čokoládu. Když budete na dně, pomůže vám ven z bahna. Že máte doma opak? Ale prosím vás, takového partnera si přece nezasloužíte. Najdete lepšího.

3. Zajímají ho jiné

Je pravdou, že muži se rádi pootočí po jiné ženě, ale pokud máte pocit, že ho ve finále zajímají spíš ty jiné, barvitě o nich mluví a vy jste na vedlejší koleji s nedostatkem jeho zájmu, není dobré s rozchodem otálet. Jiný už nebude a dost možná vám co nevidět bodne kudlu do zad v podobě nevěry.

problém
Až příliš ho zajímají jiné ženy? Tady pozor.

4. Dělá problémy

Sklouznul k užívání návykových látek, může mít sklony k agresivitě, nic nedělá, živíte to. Nemusel být takový, když jste se poznali, ale najednou je to tu. Tady absolutně není co řešit. Takový člověk se nikdy nezmění a akorát vás emočně i společensky stáhne dolů. Od takových ruce pryč.

5. Nedostává se vám lásky

Jsou muži, kteří si sice na slovní projevy lásky příliš nepotrpí, ale umí své city vyjádřit i beze slov. Pokud ale máte pocit, že žijete vedle totálně prázdného člověka, nevěřte moc tomu, že by vás doopravdy měl rád. Nemusí vám posílat každý den zprávy plné srdíček, opakovat vám slova lásky každý večer před spaním, ale pokud vás ani nedokáže obejmout a ukázat vám lásku jinak, pak není co řešit. Takový člověk si vás nezaslouží.

K TÉMATU  Ulevte si od nepříjemných pocitů a vzpomínek a vyřešte své milenecké vztahy. Jak na to, ulevit své psychice začít s čistým štítem?

6. Rodina a kamarádi jsou svatí

To, že má váš partner rád svou rodinu i kamarády a chová se k nim dobře, je bodem k dobru. Pokud ale dává přednost spíše jim, podřizuje se jim i na úkor vašeho společného času, a když nastane konflikt, zbrojí proti vám, je to další pádný důvod, proč takového člověka pustit k vodě. Ostatně není žádný med být po zbytek života na vedlejší koleji.

7. Lže vám

V každém vztahu je důležitá upřímnost bez tajností a lží. Jasně, každý máme nějaká svá malá tajemství, ale neskrýváme nic zásadního. Nebo ano? Pokud vám partner věčně něco zatajuje, leckdy ho nachytáte při lži, do které se věčně zamotává, narazili jste na notorického lháře, se kterým nemá cenu ve vztahu pokračovat. Na lži zkrátka opravdový vztah nepostavíte.

8. Dělá vám žárlivé scény

Zdravá žárlivost je v normálním vztahu i potřebná, ovšem vše má své meze. Bojíte se cokoliv udělat, abyste tím nespustila lavinu otázek či výčitek? Bojíte se kamkoliv jít, aby z toho nebyl malér? Bojíte se s někým prohodit řeč nebo se na někoho usmát, abyste neměla na talíři, že zahýbáte? Pak jste narazila na chorobného žárlivce a vyplatí se vzít nohy na ramena.

scéna
Chorobného žárlivce doma nikdo nechce. Tak ho pusťte bez obav k vodě.

9. V posteli myslí jen na sebe

I spokojenost v sexuálním životě je důležitá. Pokud ale máte v posteli někoho, kdo sobecky myslí jen na své potěšení a nezáleží mu na tom, co chcete nebo nechcete vy, pak je zřejmé, že rozchod je opravdu tím nejlepším řešením. Je totiž nesmírně důležité mít po svém boku partnera, kterému záleží i na vašem uspokojení, a ne někoho, kdo hledá jen pouhou matraci.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Dobré vztahy s rodiči potřebují hlavně teenageři. Jak být pro ně přítelem?

7 způsobů, jak se po rozchodu vrátit zpět do života

Rozchod během pandemie. Které herecké páry neustály karanténu?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Myslíte si, že vybrat dokonalé sluneční brýle je poměrně složité? Vsázíte na trendy poslední módy, ale i přesto ne a ne najít ty pravé? Vybírat sluneční brýle podle nových trendů je samozřejmě v pořádku, ovšem nejdůležitější je vzít v úvahu tvar vašeho obličeje. Sluneční brýle vám totiž budou skutečně slušet jedině tehdy, pokud budou ladit k vašim obličejovým proporcím. Poradíme vám, jaké sluneční brýle budou pro vaši tvář ty dokonalé.
Máme tu nový rok, nejspíš jste si stanovili různá předsevzetí a jedno z nich může být právě cvičení. Možná jste se ale pokoušeli cvičit už dřív, ale moc dlouho vám to nevydrželo. Anebo jste se k tomu nakonec ani neodhodlali. Čím to vlastně je? A jak to jednou provždy vyřešit a doopravdy se cvičením začít? Pojďme si o tom něco povědět!
Plánujete svou zahradu krásně osvítit? Chcete na ní strávit následující teplé měsíce? Osvětlení na zahradu zkrátka patří. Je součástí vašich večerů s přáteli i grilovacích večírků. Je to nejen stylový prvek, ale také mluvíme o funkční a praktické části zahrady zabraňující mnoha nepříjemným nehodám jako jsou pády ze schodů, pády do bazénů, jezírek a podobně. Vyberte si osvětlení na zahradu správně a střízlivě.
Čtení rozhodně není pro každého. Někdo se vymlouvá na to, že na čtení nemá čas, další se zase raději podívají na film, než aby si otevřeli knihu. Ale víte, o co přicházíte tím, že čtete málo nebo vůbec? Možná po přečtení tohoto článku na knihy změníte názor.
Čeká vás zařizování nového bytu nebo snad rekonstrukce toho stávajícího? Inspirujte se trendy v bydlení pro rok 2022. Cílem pro nadcházejících dvanáct měsíců je vytvořit ze svého domova místo, kde se budete cítit příjemně, v klidu a bezpečí.
Od prvního ledna začínám hubnout. Cvičit. Učit se anglicky. Chodit na jógu. Přestanu kouřit... Ano, to je to magické datum, které mnohé z nás neuvěřitelně přitahuje. Nutí nás k tomu, abychom si dávali závazky, o kterých víme, že je stejně nikdy nedodržíme. Zkuste to letos jinak.
Napájecí zdroj je elektronické zařízení, které v rámci daného výkonu přeměňuje jeden typ elektřiny (nejčastěji střídavé síťové napětí) na jiný (nejčastěji stejnosměrné napětí). Každý zdroj je definován třemi základními parametry charakterizujícími napěťové úrovně a výkony. Jeho úkolem je dodat potřebnou elektrickou energii.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek