Čtvrtek , 30. 03. 2023

Arnošt

9 případů, kdy je rozchod nejlepší řešení. Udělejte si ve vztahu i v životě jasno

Lidé se scházejí i rozcházejí z různých důvodů. Někteří se neshodnou v plánech ohledně budoucnosti, jiní se potýkají s nevěrou nebo vyhořením vztahu o sobě samém. Někdy ale dojde v partnerství k takovému soumraku, že možnost rozchodu lítá ve vzduchu. Kdy je jasné, že je odchod od sebe tím nejlepším řešením?
rozchod
Jsou chvíle, kdy je rozchod to nejlepší možné řešení.

14. 03. 2023

14. 03. 2023

1. Neplánuje s vámi budoucnost

Každý zdravý vztah se musí nějak rozvíjet – svatbou, početím dětí nebo zkrátka nějakými životními cíli. Pokud s vámi ale vaše polovička neplánuje budoucnost a místo MY jde hlavně o to, co ON, pak nemá cenu v takovém vztahu pokračovat. Nepočítá s vámi, tak proč byste s ním měla počítat vy? Nic dobrého by vám to beztak nepřineslo. Řešení je jednoduché a říká se mu rozchod.

2. Není tu pro vás

Život mnohdy není procházka růžovou zahradou, o to víc je třeba kráčet po boku partnera, který je tu v takových chvílích pro vás. Když vám bude zle, postará se o vás. Když budete smutnit, bude hledat způsob, jak vás rozveselit. Když budete mít špatný den, donese vám čokoládu. Když budete na dně, pomůže vám ven z bahna. Že máte doma opak? Ale prosím vás, takového partnera si přece nezasloužíte. Najdete lepšího.

3. Zajímají ho jiné

Je pravdou, že muži se rádi pootočí po jiné ženě, ale pokud máte pocit, že ho ve finále zajímají spíš ty jiné, barvitě o nich mluví a vy jste na vedlejší koleji s nedostatkem jeho zájmu, není dobré s rozchodem otálet. Jiný už nebude a dost možná vám co nevidět bodne kudlu do zad v podobě nevěry.

problém
Až příliš ho zajímají jiné ženy? Tady pozor.

4. Dělá problémy

Sklouznul k užívání návykových látek, může mít sklony k agresivitě, nic nedělá, živíte to. Nemusel být takový, když jste se poznali, ale najednou je to tu. Tady absolutně není co řešit. Takový člověk se nikdy nezmění a akorát vás emočně i společensky stáhne dolů. Od takových ruce pryč.

5. Nedostává se vám lásky

Jsou muži, kteří si sice na slovní projevy lásky příliš nepotrpí, ale umí své city vyjádřit i beze slov. Pokud ale máte pocit, že žijete vedle totálně prázdného člověka, nevěřte moc tomu, že by vás doopravdy měl rád. Nemusí vám posílat každý den zprávy plné srdíček, opakovat vám slova lásky každý večer před spaním, ale pokud vás ani nedokáže obejmout a ukázat vám lásku jinak, pak není co řešit. Takový člověk si vás nezaslouží.

K TÉMATU  Nejčastější příčiny konfliktů mezi mužem a ženou a jak se naučit lépe komunikovat v partnerských vztazích

6. Rodina a kamarádi jsou svatí

To, že má váš partner rád svou rodinu i kamarády a chová se k nim dobře, je bodem k dobru. Pokud ale dává přednost spíše jim, podřizuje se jim i na úkor vašeho společného času, a když nastane konflikt, zbrojí proti vám, je to další pádný důvod, proč takového člověka pustit k vodě. Ostatně není žádný med být po zbytek života na vedlejší koleji.

7. Lže vám

V každém vztahu je důležitá upřímnost bez tajností a lží. Jasně, každý máme nějaká svá malá tajemství, ale neskrýváme nic zásadního. Nebo ano? Pokud vám partner věčně něco zatajuje, leckdy ho nachytáte při lži, do které se věčně zamotává, narazili jste na notorického lháře, se kterým nemá cenu ve vztahu pokračovat. Na lži zkrátka opravdový vztah nepostavíte.

8. Dělá vám žárlivé scény

Zdravá žárlivost je v normálním vztahu i potřebná, ovšem vše má své meze. Bojíte se cokoliv udělat, abyste tím nespustila lavinu otázek či výčitek? Bojíte se kamkoliv jít, aby z toho nebyl malér? Bojíte se s někým prohodit řeč nebo se na někoho usmát, abyste neměla na talíři, že zahýbáte? Pak jste narazila na chorobného žárlivce a vyplatí se vzít nohy na ramena.

scéna
Chorobného žárlivce doma nikdo nechce. Tak ho pusťte bez obav k vodě.

9. V posteli myslí jen na sebe

I spokojenost v sexuálním životě je důležitá. Pokud ale máte v posteli někoho, kdo sobecky myslí jen na své potěšení a nezáleží mu na tom, co chcete nebo nechcete vy, pak je zřejmé, že rozchod je opravdu tím nejlepším řešením. Je totiž nesmírně důležité mít po svém boku partnera, kterému záleží i na vašem uspokojení, a ne někoho, kdo hledá jen pouhou matraci.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Eva (23): Je to ten pravý? Den před svatbou si nejsem jistá

7 způsobů, jak se po rozchodu vrátit zpět do života

Rozchod během pandemie. Které herecké páry neustály karanténu?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sladkou chuť miluje většina z nás už odmalička. Ostatně kdo by neměl rád chutné bonbónky, dortíčky nebo třeba sušenky. Ale upřímně – cukr je jed, a přestože nám chutná, ve finále nám škodí. A představa, že se za pár let budeme bahnit v obezitě, trpět srdečním onemocněním nebo si píchat inzulín, není zrovna lahoda. O důvod víc, proč si navyknout na život bez cukru. Jenže, jak na to?
Výběr antikoncepčních prostředků je poměrně velký. Dlouhý seznam začíná kondomy, pokračuje antikoncepčními pilulkami a končí třeba právě nitroděložními tělísky. V tomto článku se na ně zaměříme. Dozvíte se, jak se tělíska dělí, jak fungují, pro koho jsou vhodná a také kdy je ideální jejich zavedení. Provedeme vás veškerou problematikou nitroděložních tělísek a pokud váháte, pomůžeme vám se rozhodnout, zda do toho jít, či nikoliv.
Pokud jste vášnivá zahradnice nebo máte vymezené místo na pěstování plodin na vašem balkoně, pak jistě mezi vaší úrodou nechybí ani rajská jablíčka. Rajčata jsou nejen chutnou pochoutkou k odpolední svačině, ale také skvělou ingrediencí na vaření, například k italským receptům. Seznamte se s těmi nejlepšími kroky pro perfektní úrodu rajčat.
Martin Chodúr si po dvouleté usilovné práci splnil velký sen – natočil desku s šedesátičlennou Janáčkovou filharmonií Ostrava v čele s dirigentem Markem Prášilem. Na albu se podílel textově i aranžérsky, a společně s dramaturgem Janem Adamem sestavili čtrnáct vánočních písní a koled. Album pojmenovali podle titulní písně Hallelujah.
Střelci, jakožto jedno z ohnivých znamení, dokáží být neuvěřitelně spontánní a jsou to právě oni, kteří vám bez obalu řeknou naprosto vše, ať se vám to líbí či nikoliv. Oni věci nefiltrují. Se Střelci bývá velká zábava, často jsou proto obklopeni hromadou lidí a přátel. Mají nadstandardní konverzační schopnosti a své okolí umí vysoce zaujmout a inspirovat, aby žili svůj nejlepší možný život.
Úklid šatníku je skvělou příležitostí k vyřazení nenošených a nepadnoucích kousků. Vyhazování oblečení není nikdy snadné, nicméně může to být zvláštně osvobozující zkušenost. Jak ale na to? Více v článku.
Každý rodič má vůči svému potomkovi vyživovací povinnost. A tato povinnost nemizí ani v případě rozvodu. Spousta rodičů tak přispívá na své dítě, i přesto, že spolu již nesdílí jednu domácnost a dítě je ve střídavé, nebo výhradní péči druhého rodiče. Jenomže co dělat, když bývalý partner přestane posílat alimenty? Zjistili jsme to pro vás.
Pitbulové jsou od pohledu psi velice statní a mnoho lidí si tak myslí, že jsou agresivní a zlí. A ono je tomu právě naopak. Pokud je tento druh psa vychováván v lásce a dostatečné péči, dokáže se pro své pány a rodinu rozdat. Má dobré psí srdce a je to velký ochránce. Tato fakta dokazuje čin, který na internetu prezentoval Juan José, Mexičan, který se stará od štěněte o pitbula Hadese.
Jaro je tady! A s ním i pěstování zeleniny. Právě o pěstování vlastních plodin roste velký zájem, a to především kvůli neustále se zdražujícím cenám potravin na trhu. Lidé navíc pochopili, že vlastní papriky nebo brambory jsou po chuťové stránce naprosto dokonalé. A s tím, co se kupuje běžně v supermarketech, se nemohou srovnávat. A když už jsme zmínili brambory, pojďme si prozradit, jaká odrůda je pro pěstování ideální.
Podzim s sebou nese pochmurnou náladu. Zejména tedy ten letošní. Chybí mu trocha sluníčka a pozitivní nálady. Nemůžeme se divit tomu, že většina lidí opravdu upadá do podzimních smutných nálad a nemá chuť dělat nic, co je baví. Nestravte však v tomto stavu veškeré své volné dny v tomto ročním období. Vyzrajte na takzvanou podzimní depresi s bylinkami, které podzimní deprese hravě zahání.  

Nepřehlédněte

Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek