Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Ricinový olej pro krásu i zdraví. Jaké jsou jeho zdravotní benefity?

Ve světě kosmetiky najdeme celou spoustu zajímavých produktů. Zatímco některé jenom oživí naši unavenou pleť, jiné toho umí daleko víc. Mluvíme kupříkladu o ricinovém oleji, který je tím, co ženě nesmí chybět v koupelně.
ricinový olej
Jak nám ricinový olej pomáhá? (foto: 123rf.com)

15. 03. 2021

Ricinový olej patří k produktům, které možná dost důvěrně znáte. Bohužel se mu za poslední roky nedostává takové pozornosti, jakou by si zasloužil. Důvodem toho je především obrovské množství jiných produktů na trhu, které ho zastiňují. Zejména se dostává do stínu arganového nebo kokosového oleje, což jsou velké trendy v kosmetickém světě.  

Pojďme se však zaměřit ryze na ricinový olej, který se pyšní celou spoustou zdravotních benefitů. Co konkrétně našemu tělu přináší? 

Pro růst vlasů i řas 

Jaké jsou zdravotní benefity ricinového oleje? Kupříkladu stojí za lépe rostoucími vlasy, obočím i lépe rostoucími řasy. Důvodem tohoto umu je především vyrovnávat pH pokožky. Navíc je plný vitaminů a bílkovin, také mastné kyseliny. Dokáže vlasy, nehty i řasy vyživit a podpořit natolik, že začnou růst jako splašené.  

ricinový olej
Prospívá vlasům. (foto: 123rf.com)

Kromě toho umí zamezit vzniku lupů, také poškození vlasů, k čemuž dochází většinou z důvodu přílišného používání žehličky, kulmy nebo fénu.  

Chrání proti vráskám 

Věděli jste, že ricinový olej bojuje proti projevům stárnutí? Je to konkrétně opravdu efektivní ochrana proti vráskám. Ricinový olej umí proniknout do hlubokých vrstev kůže, stimuluje pak produkci kolagenu a také elastinu. Zmiňované dvě složky jsou nadmíru důležité pro pružnou a mladistvě vypadající pleť.  

vrásky
Bojuje proti vráskám. (foto: 123rf.com)

Abyste byli v boji proti vráskám úspěšní, doporučujeme olej aplikovat každý večer před spaním. Třeba si ho přimíchejte do vlastního pleťového krému.  

Pro zklidnění problémové pleti 

Patříte k lidem, kteří mají problémovou pleť? Pak byste měli také vsadit veškerá vaše esa v rukávu na ricinový olej. V jeho moci je zklidnit nejen vysušenou pleť, ale také pleť plnou ekzému nebo akné.  

Důvodem této skvělé vlastnosti je fakt, že působí protizánětlivě a antibakteriálně. Dokáže pleť hydratovat, také bojuje proti bakteriím. Čemu zabraňuje, je svědění a zarudnutí.  

ricinový olej problematická pleť
Poradí si s problematickou pletí. (foto: 123rf.com)

Proti roztřepeným konečkům 

Máte problém s roztřepenými konečky? Vadí vám, že vaše konečky nejsou tak zdravé jako dřív? Ricinový olej díky velkému obsahu vitaminu E si umí poradit i s roztřepenými konečky. Stačí, abyste nanesli několik kapek oleje do dlaně a rozetřely je po konečcích vlasů.  

rotřepené konečky
A zbaví vás roztřepených konečků. (foto: 123rf.com)

Ricinový olej nejen na vlasy a pleť 

Je však třeba konstatovat, že ricinový olej není určen jenom pro pleť a vlasy, i když vlasům a pleti prospívá nejvíce. Jeho zdravotní benefity přesahují tyto oblasti lidského těla. A putují i pod kůži, kde také prospívají.  

K TÉMATUJak si udržet mladistvou pleť. Zkuste jednoduché fígle Francouzek

Kupříkladu umí ricinový olej zmírnit zažívací problémy a potíže, které bývají vyvolané mnohými faktory. Často za bolavým žaludkem stojí špatné stravování nebo nezdravý životní styl. V obou případech si ricinový olej pomůže a zabrání zácpě, pomalému zažívání, také napomáhá k vylučování. Nemůžeme se tedy divit tomu, že je ricinový olej doporučován i spoustou praktických lékařů.  

Kromě toho umí zlepšit funkci jater. Užívá se většinou na posílení jater. Polykat se nemusí, stačí ho používat takzvaně lokálně. I tak dokáže pomoct. Podpoří kupříkladu správné a bezproblémové fungování lymfatického systému a podpoří i vylučování toxinů z těla.  

O ricinovém oleji: 

Ricinový olej se získává lisováním semen skočce obecného. V porovnání kupříkladu s arganovým olejem mluvíme o hustším produktu, který obsahuje celou spoustu vitaminu E. Je velice zajímavé, že se používal už ve starověkém Egyptě. V té době však nebyly vyzdvihovány jeho kosmetické účinky, ale především se bral jako elixír podporující imunitní systém.  

I když v Egyptě na něj už dávno zapomněli, kupříkladu v ajurvédské medicíně se využívá dodnes.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Proč je arganový olej skutečným zázrakem pro vaše vlasy? Zatočí s lupy a urychluje růst

Padání vlasů. Proč nás to potkává? Jak tento problém řešit?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Hudba, umění a drogy nebo alkohol, to k sobě už tak nějak patří. I když to samozřejmě není podmínkou. Zejména umělci k nešvarům doby bohužel tíhnou a to z různých důvodů. I dnes bohužel můžeme sledovat osudy mnohých nadaných zpěvaček, které si život zkazily nějakou tou závislostí.
Stává se vám, že dojíte své jídlo, ale i poté máte zase hlad? Spoustu lidí dojí svou porci, ale i tak je přepadnou chutě dát si ještě něco dalšího. Anebo je přes den stále honí mlsná a snědli by vše, co mají na očích. Čím to vlastně je? A jak se toho ukrutného pocitu hladu a chutí zbavit? Pokračujte ve čtení článku a získáte tak odpovědi na vaše otázky.
Nic nedokáže pokazit dovolenou tak jako špatné počasí a zdravotní obtíže. S počasím sice vy sami nic neuděláte, ale před zdravotními neduhy se můžete chránit tím, že si pečlivě sbalíte s sebou na dovolenou také lékárničku. V zahraničí se totiž léky první pomoci shání obtížněji.
Jestliže jste právě absolvovala a teprve začínáte uvažovat o hledání zaměstnání, je nejvyšší čas. Možná jste si naplánovala poslední prázdniny s tím, že začnete hledat práci až v září. Ale to už může být pozdě. Některé pozice si rozeberou ti rychlejší. Počítejte totiž s tím, že proces hledání práce a nástupu do zaměstnání může trvat i několik měsíců.
Pravý deštivý a sychravý podzim se pomalu začíná hlásit o slovo, a tak není divu, že v tomto zrádném počasí více stonáme my i naše děti. S nižšími venkovními teplotami a nedostatkem sluníčka se navíc zvyšuje riziko nachlazení, chřipky a v dnešní době bohužel i dalších virových onemocnění. Právě v tomto období je tedy více, než kdykoliv jindy v roce důležité myslet na posílení imunity, která hraje zásadní roli v naší přirozené obranyschopnosti a odolnosti proti bacilům. Efektivním způsobem, jak můžeme posílit imunitu sobě i svým blízkým, je za pomoci pěti přírodních pomocníků. Jaké to jsou?
Pokud sledujete televizní pořady, pak jistě znáte reklamní spot, ve kterém se hádá, jestli daný člověk trpí lupy nebo seboreou. V obou případech mluvíme o problémech, které umí člověka potrápit. A v obou případech mluvíme o potíži, která se projevuje svěděním pokožky hlavy. Že vás taky svědění pokožky trápí? Pak je načase zjistit, jestli je vaším problémem právě seborea nebo klasické lupy.

Nepřehlédněte

Svatební sezóna je před námi. A tak si položme společně otázku: Na co vzpomínáme, když jsme byly na kamarádčině svatbě? Většina z nás si vybaví nevěstiny šaty, účes, vizáž... Co si budeme povídat - muži tohle moc neřeší. Maximálně se vyjádří, že to bylo fajn nebo že se přejedli. Zeptali jsme se svatební specialistky, na čem by se o svatbě rozhodně šetřit nemělo, abyste pak nebyly zklamané.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek