Domů » Krása a móda » Proč je arganový olej skutečným zázrakem pro vaše vlasy? Zatočí s lupy a urychluje růst
Krása a móda

Proč je arganový olej skutečným zázrakem pro vaše vlasy? Zatočí s lupy a urychluje růst

Arganový olej
zdroj: 123RF.com
Ještě jste neměli příležitost vyzkoušet arganový olej na vlastní kůži, respektive vlasy? Tak to je nejvyšší čas to napravit. Právě teď, když slunce svítí ostošest, vám hřívu ochrání před jeho škodlivými paprsky. Poklad s oříškovou vůní toho ale umí mnohem víc!

Arganový olej je jedním z nejcennějších olejů používaných v kosmetickém průmyslu. Jeho jedinečnost nespočívá jen v obsahu prospěšných látek, ale také v tom, že se dá vyrobit výhradně v jedné oblasti na celém světě – na jihozápadě Maroka. Proč je tento unikátní prostředek skvělou první pomocí pro vaše vlasy? Důvodů je hned několik!

Stopka vypadávání a urychlení růstu

Každé ráno s hrůzou počítáte škody, které vám „uvízly“ v hřebenu? Pak vám doporučujeme využívat služeb „marockého zlata“ co možná nejdříve. Několik na sobě nezávislých studií potvrdilo, že tento olej díky vysokému podílu blahodárných živin regeneruje pokožku hlavy, zlepšuje krevní oběh a stimuluje vlasové folikuly k růstu, zatímco brání nadměrnému vypadávání. Je také prokázáno, že celkově podporuje kvalitu vlasů a zvyšuje jejich lesk.

Konec lupům, které vás tak rozčilují

Zřejmě se všichni shodneme na tom, že lupy rozhodně nejsou nic příjemného. Pomineme-li vizuální stránku, zpravidla jde o svědivou patálii, která jednoho dohání k šílenství. Věděly jste, že jejich příčinou může být nadměrný stres? Ve hře jsou však i špatné stravovací návyky, nevhodně zvolené vlasové přípravky nebo mytí hřívy příliš horkou vodou. Každopádně jedno je jisté – jelikož arganový olej vykazuje skvělé hydratační vlastnosti, efektivně bojuje proti lupům a suché pokožce hlavy. Obsažené esenciální mastné kyseliny zase pomáhají předcházet zánětům kůže, což také není nijak od věci.

Ochrana před slunečním zářením

Jaro a léto bezpochyby patří mezi nejkrásnější období roku. Nicméně slunce, pod kterým se tak rádi vyhříváme, může mít na vlasy takřka drtivý dopad, neboť je vysušuje a způsobuje jejich poškození. Jak tomu předejít? Ano, můžete nosit klobouk, jenže ani tenhle módní kousek se nehodí ke všemu. Nabízí se tedy řešení v podobě arganového zachránce. Unikátní složení, kterým se může pochlubit, hřívu regeneruje a hloubkově vyživuje, čímž nevratným škodám pomáhá zabránit. Ještě před tím, než vyrazíte ven, si tedy nezapomeňte jeho malé množství vetřít do celé délky vlasů.

Prevence roztřepených konců

Arganový olej umí vyřešit i další častý problém. Protože v jeho schopnostech je posílení vlasů, dokáže si hravě poradit i s roztřepeným konci, které trápí drtivou většinu žen. Jste jednou z nich i vy? Jeho pravidelným používáním můžete na tenhle „rozdvojený nešvar“ krásně vyzrát! Tak na co ještě čekáte…?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nejmodernější způsoby redukce vrásek. Která je vhodná pro vás?

Padání vlasů. Proč nás to potkává? Jak jej řešit?