Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Proč je arganový olej skutečným zázrakem pro vaše vlasy? Zatočí s lupy a urychluje růst

Ještě jste neměli příležitost vyzkoušet arganový olej na vlastní kůži, respektive vlasy? Tak to je nejvyšší čas to napravit. Právě teď, když slunce svítí ostošest, vám hřívu ochrání před jeho škodlivými paprsky. Poklad s oříškovou vůní toho ale umí mnohem víc!
Arganový olej
zdroj: 123RF.com

26. 04. 2018

26. 04. 2018

Arganový olej je jedním z nejcennějších olejů používaných v kosmetickém průmyslu. Jeho jedinečnost nespočívá jen v obsahu prospěšných látek, ale také v tom, že se dá vyrobit výhradně v jedné oblasti na celém světě – na jihozápadě Maroka. Proč je tento unikátní prostředek skvělou první pomocí pro vaše vlasy? Důvodů je hned několik!

Stopka vypadávání a urychlení růstu

Každé ráno s hrůzou počítáte škody, které vám „uvízly“ v hřebenu? Pak vám doporučujeme využívat služeb „marockého zlata“ co možná nejdříve. Několik na sobě nezávislých studií potvrdilo, že tento olej díky vysokému podílu blahodárných živin regeneruje pokožku hlavy, zlepšuje krevní oběh a stimuluje vlasové folikuly k růstu, zatímco brání nadměrnému vypadávání. Je také prokázáno, že celkově podporuje kvalitu vlasů a zvyšuje jejich lesk.

Konec lupům, které vás tak rozčilují

Zřejmě se všichni shodneme na tom, že lupy rozhodně nejsou nic příjemného. Pomineme-li vizuální stránku, zpravidla jde o svědivou patálii, která jednoho dohání k šílenství. Věděly jste, že jejich příčinou může být nadměrný stres? Ve hře jsou však i špatné stravovací návyky, nevhodně zvolené vlasové přípravky nebo mytí hřívy příliš horkou vodou. Každopádně jedno je jisté – jelikož arganový olej vykazuje skvělé hydratační vlastnosti, efektivně bojuje proti lupům a suché pokožce hlavy. Obsažené esenciální mastné kyseliny zase pomáhají předcházet zánětům kůže, což také není nijak od věci.

Ochrana před slunečním zářením

Jaro a léto bezpochyby patří mezi nejkrásnější období roku. Nicméně slunce, pod kterým se tak rádi vyhříváme, může mít na vlasy takřka drtivý dopad, neboť je vysušuje a způsobuje jejich poškození. Jak tomu předejít? Ano, můžete nosit klobouk, jenže ani tenhle módní kousek se nehodí ke všemu. Nabízí se tedy řešení v podobě arganového zachránce. Unikátní složení, kterým se může pochlubit, hřívu regeneruje a hloubkově vyživuje, čímž nevratným škodám pomáhá zabránit. Ještě před tím, než vyrazíte ven, si tedy nezapomeňte jeho malé množství vetřít do celé délky vlasů.

K TÉMATUJak vypadat oslnivě v každé situaci? Zkuste 21 vychytávek pro váš úsměv, pokožku i vlasy!

Prevence roztřepených konců

Arganový olej umí vyřešit i další častý problém. Protože v jeho schopnostech je posílení vlasů, dokáže si hravě poradit i s roztřepeným konci, které trápí drtivou většinu žen. Jste jednou z nich i vy? Jeho pravidelným používáním můžete na tenhle „rozdvojený nešvar“ krásně vyzrát! Tak na co ještě čekáte…?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nejmodernější způsoby redukce vrásek. Která je vhodná pro vás?

Padání vlasů. Proč nás to potkává? Jak jej řešit?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Do svého jídelníčku můžeme zakomponovat celou řadu potravin. Zapomínat nesmíme především na zeleninu, konkrétně na rajčata, která jsou mnohdy lékaři i odborníky na zdravé stravování označována za zázračnou potravinu. Proč si rajčata vysloužila takovou přezdívku? Proč je mnozí označují za “zázračná”? Důvodem toho jsou zdravotní benefity. Ať už přidáte rajčata do omáčky, polévky nebo jenom na chleba s máslem, uděláte tak něco pro své zdraví.
Chcete svého partnera obdarovat krásnou, novou a stylovou peněženkou? Rozpadá se mu ta stará v ruce? Možná si pokládáte otázku, která z nabízených bude tou nejlepší. Je třeba si uvědomit, že pánové uvažují trochu jinak a že i jejich požadavky na tento módní doplněk se mohou lišit. Předně se tak moc nekouká na celkový design.
Každému se jistě stalo, že se při vaření popálil. Stačí delší pobyt nad unikající párou nebo opomenutí nasazení chňapek a může být neštěstí na světě. Od nehezkých následků vás mohou ochránit lístky aloe vera, které uvnitř ukrývají příjemnou léčivou a zároveň chladivou dužinu. Pěstujete ji na svém okenním parapetu? 
Je tu! První článek, první krůček k cestě za posunem, učením se, přeměnou zaběhlých vzorců. Z upřímné zpovědi jedné odvážné ženy se dozvíte, proč za mnou přišla, kam se chce pomocí koučinku Emočních rovnic posunout i proč si vybrala právě mě. Bude to naše společná jízda - na rok, rok a půl. A vy budete u toho a nahlédnete tak do způsobu mé práce z první řady. Vaše Marcela Hlaváčková.
„Už toho mám dost!“ řekla naše redaktorka Irena, když se na sebe ráno podívala do zrcadla. Po špatném spánku se pod jejíma očima pohupovaly malé váčky. Kruhy pod očima nechce nikdo z nás, a proto jsme zkusily, co na ně zabírá.
Kočka cejlonská je nejmenší kočka na světě. Tento ohrožený druh žije pouze na jihu Indie a ostrově Srí Lanka. Kvůli náročnosti chovu můžete tohle zvířátko spatřit u nás pouze v Zoo Liberec a Zoo Ostrava. Malý noční predátor je ztělesněná roztomilost! Posuďte samy.

Nepřehlédněte

Spálit přebytečné kilogramy, které nám stojí před pocitem maximální spokojenosti. I to je cíl nejednoho člověka. Jenže pokud ani sebevětší snaha vynaložená v posilovně neukazuje výsledky, po kterých tak prahneme, musíme se poohlédnout po něčem jiném. Co třeba po spalovačích tuků, které z nás dokáží dostat naprosté maximum? Nemusíte sahat hned po obrovských pilulkách. Existují přírodní spalovače, jež stačí jen zařadit do svého jídelníčku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek