Pátek , 31. 03. 2023

Kvido

Redakční test. Kyselina hyaluronová: v jaké podobě opravdu funguje? Máme to vyzkoušené!

Trochu zpomalit čas? To dnes díky mnoha kosmetickým vychytávkám opravdu lze. Jednou z nich je i vychvalovaná kyselina hyaluronová, kterou však nemusíte používat jenom jako součást krémů. Jaké jsou další možnosti?
Zátežový test kyseliny hyaluronové. Jak je to s jejími omlazovacími schopnostmi?
zdroj: 123RF.com

08. 08. 2018

08. 08. 2018

Asi není žena, která by o kyselině hyaluronové nikdy neslyšela. Zatímco v 60. letech minulého století se s ní léčily popáleniny a všemožné kožní vředy, dnes je jednou z nejčastěji používaných látek proti stárnutí, protože skvěle hydratuje, má hojivý účinek a podporuje pružnost pleti. Jak je to s její účinností, pokud je obsažená v krému? A do jaké míry se lze spolehnout na hyaluronový prášek nebo kapsle? Zkusila jsem všechny tři alternativy. Jak dopadl můj osobní „omlazovací test“?

Krémy s kyselinou hyaluronovou. Mnoho povyku pro nic?

V posledních letech jsem dala šanci celé řadě kosmetických produktů a musím přiznat, že těch s obsahem zmíněné kyseliny byla většina. V mé koupelně se tak vystřídalo mnoho krémů různých značek, které měly sice rozdílnou cenu, ale slibovaly v zásadě to stejné – zpomalenou tvorbu vrásek, zachování elasticity pokožky i nekončící hydrataci. Nechci úplně říct, že jejich nákup byl marný, ale že by to přineslo nějaké extra výsledky, to se říct nedá. Bohužel.

Kyselina hyaluronová v prášku, příjemné překvapení

Hned ze startu je třeba říct, že tenhle produkt v běžné drogerii bohužel nekoupíte, protože k sehnání je jen na internetu. Ovšem i s příplatkem za dopravu pořád vyjde lépe oproti některým krémům, takže se vyplatí. Touto cestou můžete získat prášek s naprosto čistou kyselinou hyaluronovou, a to bez jakýchkoliv přísad, barviva nebo parfemace. S pomocí tohoto „materiálu“ si doma vyrobíte vlastní produkt – stačí jen v lahvičce smíchat malé množství prášku s destilovanou, popřípadě dvakrát převařenou vodou. Následně je třeba kyselinu nechat rozpustit a mazadlo je na světě.

S ohledem na mou předchozí skepsi jsem byla mile překvapená, protože po zhruba dvou měsících používání onoho zlepšováku se mi značně zlepšil vzhled vrásky u kořene nosu. I pleť byla celkově kvalitnější, vitálnější a jemnější, takže prášek má bod. Pak jsem ale dostala příležitost zkusit ještě něco dalšího…

K TÉMATU  Otestovali jsme: Kompresivní punčochy na křečové žíly. Opravdu fungují?

Kapsle s kyselinou hyaluronovou? Naprostá bomba

Jako vítěze v téhle soutěži jednoznačně považuji výrobek, který mi při jedné návštěvě doporučila kosmetička. S ní jsem totiž během procedury měla o mladistvé vizáži dlouhou debatu, takže jsme probraly spoustu možností, které dnes člověk má. Ta dobrá duše mi pak představila ampulkový koncentrát s vysoce účinnou kyselinou hyaluronovou. Jak to funguje?

Malá kapsle se „rozlouskne“ a obsažená kapalina aplikuje na obličej – stejně jako krém. Už po prvním použití mi bylo jasné, že „tady jsem dobře“. Pokožka se okamžitě vypne, rozjasní a zpevní, což vidíte a hlavně cítíte. V případě, že schopnosti ampulky využijete každé dva až tři dny, se vaše vizáž ve všech směrech zlepší. Má tohle „kouzlo“ nějaké mínusy? Bohužel ano. Negativem je možná o něco větší cena, protože balení kapslí může stát i kolem tisícovky, ale pochopitelně záleží na značce. Každopádně já bych neměnila ani omylem!

Kyselina hyaluronová ke konzumaci? Takhle to jde taky

Protože variant, jak se s touto kyselinou omladit, je spousta, nelze nezmínit, že se za účelem zlepšení kvality pleti dá i konzumovat. Takový doplněk stravy koupíte pouze v lékárně, a povídá se o tom, že je účinný při suchosti pokožky, redukuje vrásky a odstraňuje akné. Údajně pomáhá i při urologických a gynekologických zánětech, což je trochu mimo téma, ale pořád zajímavá informace. My v redakci tuto možnost momentálně testujeme, takže se uvidí, jak to dopadne. Vy jste kyselinu hyaluronovou, která se rozmíchá ve vodě a poté vypije, nezkoušely? Pokud ano, podělte se o své zkušenosti s námi!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?
Tohle se stalo téměř každému. Na chvilku nedáváte pozor, rychle sáhnete pro propisku nebo telefon a jedním nekontrolovaným pohybem převrátíte sklenku s vodou – v horším případě se sladkou limonádou, čajem, nebo dokonce kávou. Nevěšte hlavu, máme pro vás sedm kroků, jak můžete svůj notebook zachránit.
V životě se můžeme setkat s celou spoustou onemocnění. Zatímco nad některými jenom mávneme rukou, jiné nás mohou výrazně poznamenat do konce života. A zatímco některé nám jsou moc dobře známé, nad jinými visí jeden obrovský otazník. Přesně takovou nemocí je i Bechtěrevova nemoc či také Bechtěrevova choroba.
Každá z nás to zná. A pokud ne, můžete si gratulovat. Úzkost nás v dnešním světě provází častěji než kdy jindy. Ještě aby ne, když tu máme světovou pandemii, lidé umírají, jiní přicházejí o práci. Naštěstí ale existuje několik dechových metod, které vás alespoň trošku pomohou uvolnit se ve vypjatých situacích.
Pořídit si psa je velký krok, který by si měl každý z nás minimálně dvakrát promyslet. Pes vyžaduje spoustu pozornosti, péče – a to je mnohdy finančně náročné. Pokud i přes to všechno do své rodiny chcete přivítat čtyřnohého mazlíka, vzhůru do toho. S jeho výběrem vám rádi pomůžeme.
Nic nedokáže pokazit dovolenou tak jako špatné počasí a zdravotní obtíže. S počasím sice vy sami nic neuděláte, ale před zdravotními neduhy se můžete chránit tím, že si pečlivě sbalíte s sebou na dovolenou také lékárničku. V zahraničí se totiž léky první pomoci shání obtížněji.
Média jsou plná zpráv o koronaviru. Přitom v naší zemi není toto nebezpečí tak akutní jako docela obyčejná chřipka, které letos podlehlo už 23 osob. Proočkovanost na chřipku je u nás pouze 5 % a průměrně na ni zemře v Česku 1500 osob ročně. Proočkovanost se ale snižuje i u ostatních nemocí. Tento stav má na svědomí mnoho nesmyslných mýtů a fám o očkování. Jak je to doopravdy?
Když vám několik lékařů nezávisle na sobě oznámí, že v pětadvaceti letech máte počínající artrózu a nic se s tím nedá dělat, můžete udělat dvě věci. Buď to vzdát a trpět po zbytek života bolestmi kyčlí a všeho možného, nebo lékařům nevěřit a vzít situaci do vlastních rukou.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek