Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Lékárnička na dovolenou. Lepší být připraven, než překvapen

Nic nedokáže pokazit dovolenou tak jako špatné počasí a zdravotní obtíže. S počasím sice vy sami nic neuděláte, ale před zdravotními neduhy se můžete chránit tím, že si pečlivě sbalíte s sebou na dovolenou také lékárničku. V zahraničí se totiž léky první pomoci shání obtížněji.
lékárnička
Štěstí přeje připraveným.

07. 04. 2022

Záleží hodně na tom, kam vlastně jedete, ale pokud se vydáváte s rodinkou k moři, měli byste s sebou mít všechno, a proto je dobré předvídat. Lékárnička by tedy měla obsahovat všechny léky, které vás zachrání. Určitě nechcete celou dovolenou proležet na hotelovém pokoji.

Léky, které užíváte pravidelně

Pokud užíváte nějaké léky pravidelně a zvláště, pokud jde o léky na předpis, ty si sbalte jako první. Myslíte si, že na něco takového ani nelze zapomenout? Možná byste se divili, ale opravdu to jde. Mnoho lidí totiž balí věci až na poslední chvíli, takže se snadno stane, že něco přehlédnete. Bez těchto léků ale budete jen stěží fungovat. Takže všechny takové prášky, které berete normálně, si nachystejte ke kufru nebo do něj jako první.

Proti bolesti, teplotě i nachlazení

I když jedete do tepla k moři, může se stát, že někdo onemocní, bude mít teplotu nebo ho začne bolet v krku. Zvláště nebezpečné jsou přechody mezi klimatizovanými místnostmi a teplým venkovním vzduchem. Proto s sebou do cestovní lékárničky nikdy nezapomeňte přibalit volně prodejné léky na horečku, bolest a určitě se vám bude hodit i sprej proti rýmě, stejně tak jako pastilky na bolest v krku.

zranění
Děti se na dovolené každou chvíli odřou nebo jinak zraní.

Vybírejte léky s obsahem paracetamolu a ibuprofenu, pokud máte malé děti, myslete i na ně a přibalte i léky tohoto typu určené pro ty nejmenší. Na horečku je pak nejlepší nasadit okamžitě léky s paracetamolem, jestliže vás potrápí bolest nebo nějaký zánět, jsou vhodné léky s ibuprofenem. Jde o základní léky, které vám nikdy na cestách nesmí chybět.

Na alergické reakce

Pokud je člověk alergik, své léky na alergii by rozhodně neměl zapomenout. Ovšem i když běžně alergií netrpíte, mohou se vám hodit léky na snížení alergické reakce. Tu můžete dostat například po bodnutí nějakým hmyzem.

K TÉMATU  5. narozeniny Zábavního Parku Mirakulum. Na co se můžete těšit?

Antihistaminika v tabletách jsou i volně prodejná, takže si je určitě pořiďte a lékárnička je unese. Stejně tak je dobré mít s sebou nějaký gel či mast na kožní vyrážky, popáleniny a chladivý gel po bodnutí hmyzem. Uleví se vám okamžitě, když vás například poštípou komáři nebo bodne včela.

Na zažívací obtíže

Pokud víte, že někomu z vaší osádky bývá často v cestovních prostředcích špatně, je nutné vzít si Kinedryl. Jde o lék, který vás vždy zachrání, nejčastěji pak bývá zle v autě či v autobuse dětem, tento lék mohou užívat děti i dospělí. Funguje ale i třeba při cestách lodí, což oceníte, když si budete chtít zajet třeba na celodenní plavbu. Nejen nevolnosti vás ale mohou zaskočit. Změna prostředí v mnohých vyvolá zácpu, což je velice nepříjemné.

Zvláště když máte předplacenou polopenzi a všude na vás čekají nejrůznější dobroty. Je třeba se vyprázdnit, ale co když to nejde? Určitě mějte s sebou také léky na zácpu, než se po příjezdu totiž na toaletu dostanete, může to trvat i několik dní a divili byste se, kolik lidí má s touto změnou potíže.

Pokud jedete do exotických destinací, může vás naopak ohrozit i průjem. I tohle je velmi nemilá situace, a i v tomto případě je nutné mít s sebou léky, které vám pomohou. Můžete si vzít třeba klasické černé uhlí, které působí velmi rychle a jistě vás zachrání od sezení na záchodě.

Na úrazy i spáleniny od sluníčka

V neposlední řadě by lékárnička na dovolenou měla obsahovat náplasti, dezinfekci, obvaz a pružné obinadlo. Nikdy nevíte, kde se odřete, děti mohou upadnout. Jako první pomoc je nutné ránu vydezinfikovat a samozřejmě zalepit či obvázat. Do lékárničky pak také dejte nůžky a pinzetu. Pinzeta a dezinfekce se vám pak budou hodit, když budete potřebovat vyndat i klíště.

spálení
Na dovolené se nejčastěji spálíme na sluníčku.

No a v létě je nutné počítat i s ochranou proti sluníčku. Kromě klasických opalovacích krémů nezapomeňte sbalit také Panthenol. Je k dostání jako krém, gel i pěna a v případě, že se přece jen spálíte od sluníčka, okamžitě vám uleví a rychleji se zahojíte.

K TÉMATU  Děti a mobilní telefony. Tráví s nimi většinu času, ale dostávají je do ruky od nás. Zkuste to jinak

Samozřejmě v nejlepším případě vám bude lékárnička celou dobu ležet netknutá na hotelovém pokoji. Užijte si dovolenou bez nehod a nemocí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dovolená s domácími mazlíčky nebo bez nich. Zbytečně je nestresujte

Dovolená s partnerem. Jak se během ní nepohádat a vrátit se domů v klidu

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Letos se očekává, že začnou padat ceny nemovitostí. Důvodem je právě panující koronavirová krize, která dostane řadu lidí na finanční dno. Jelikož se propad cen nemovitostí předpokládá, lidé zjišťují své možnosti týkající se hypotéky.
Chloupky umí rapidně snížit ženské sebevědomí, a to zejména v létě, kdy nohy jsou to, co chceme ukazovat a odhalovat. Aby zely hladkostí a abychom se nebáli vzít si krátkou sukni či oblíbené šaty, depilace přichází vhod. Od epilace se liší několika výhodami.
Tipů a triků, jak správně cvičit, najdete všude dost. K dosažení výsledků je ale potřeba nechybovat v tom, co děláte pak. Kdy se najíst, kolik a čeho? Máte i další otázky? My známe odpovědi!
Vánoce patří mezi nejkrásnější období roku. Všechno se třpytí, blýská a svítí. Proměňte i svůj domov v kouzelné místo plné vánoční atmosféry. Ať už je však váš byt velký nebo maličký, existuje spousta způsobů, jak ho přes Vánoce vyzdobit. Připravili jsme pro vás seznam toho, co by vám rozhodně nemělo uniknout.
Byla jsem vychovávaná v tom, že člověk může mít jen to, na co si sám vydělá. Držím se toho a nikdy jsem si nechtěla život zjednodušovat. Mám jen to, co si sama koupím za vlastní vydělané peníze, a když chci něco víc, než na co mi nestačí plat, jdu na brigádu.
S blížícími se Vánocemi po nás naši blízcí budou chtít vědět, co si přejeme pod stromeček. To se může zdát jako příjemná otázka, ale opak může být pravdou. Ne vždy máme v záloze seznam předmětů či zážitků, které nutně potřebujeme mít. Často se může dostavit pocit, že už máme vlastně všechno.
Srdcem každého domova je nepochybně kuchyň, kde pod taktovkou žen vznikají úžasná jídla pro celou rodinu. Omamná vůně jídla a zvědavost, co bude dnes k večeři, často přiláká i další členy smečky. Ať chceme nebo ne, právě kuchyň je místem, kde se zcela nejčastěji setkáváme se svou rodinou, ale i přáteli a návštěvou. A právě proto by kuchyň měla být do detailu vyladěným místem, které bude pýchou každé hospodyňky. Jak získat kuchyň snů?
Jahody povětšinou známe ze zahrádek a málokoho napadne, že by se vůně jejich čerstvých plodů mohla linout i z parapetů v domácnosti. Nemyslete si, že pěstování jahod doma je beznadějný podnik, ze kterého nebude mít nic jiného než dekorativní efekt. Některým nadšencům se podaří vytvořit celou jahodovou plantáž na parapetu nebo na lodžii – a po celý rok z ní sklízet zralé plody. Jaké jsou tedy zásady pěstování jahod doma v truhlíku a venku v zahrádce?
Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.
Nevěra je nepříjemná zkušenost, která dokáže zamávat i tím zdánlivě nejsilnějším vztahem. Mezi ženskou a mužskou nevěrou panují rozdíly. Jaké?
Zimní dny přímo vybízejí naši fantazii, aby si tak trochu popustila uzdu a koukla se po nádherných a charismatických mužích, kteří se okolo nás vyskytují. Teď se podíváme na ty, kteří jsou nejen slavní, ale také naprosto nedostupní. Dali totiž přednost jiným mužům! Gayové, a přitom takoví krasavci! Fňuk!
Lidem, kteří jsou narozeni v období od 21. ledna do 20. února patří znamení Vodnáře. Vodnáři jsou velmi silní ale i tvrdohlaví, hlavně jsou ale kreativní. Vodnář je vzdušným znamením a lidé v tomto znamení od narození milují originalitu i netradiční životní styl. Jaké jsou jejich silné a slabé stránky? A co můžete čekat od žen a mužů, kteří se narodili v tomto znamení? Podívejte se na podrobnou charakteristiku.

Výběr článků

Letní péče o vlasy je nevyhnutelná, pokud toužíte po zdravé kštici. Letní počasí může vlasy poškodit víc, než zima a mráz. Ostré slunce, slaná nebo chlorovaná voda jsou nebezpečím pro vlasy i pokožku hlavy. Vlasy se vyšisují a hodně vysuší. Roztřepí se konečky, ztratí lesk a mohly by působit matně a neupraveně. Péče o vlasy je ve vedrech náročnější a abyste měly svou hřívu pěknou i v létě, dodržte několik zásad.
Oldřich Nový by vám coby Kristián řekl, ať zavřete oči, neboť odchází. Z něj si ale příklad neberte. Svoje oči skutečně zavřete, ale jenom proto, že se na vás partner dívá. Takovou jízdu totiž ještě nezažil. A co vy? Už jste zkusili kouzlo vzájemné masturbace?
Léto je tady a s ním i výlety na hrady, zámky, do lesa nebo letní akce a festivaly. Ale už jste zkusily výlet parním vlakem? Skvělý tip na víkend pro vás! Celá rodina nebo jen vy se svojí polovičkou, cestování historickým vlakem má svoje jedinečné kouzlo.

Nepřehlédněte

Každý z nás má svou polohu, ve které spí nejraději. Někdo spí rád na břiše, jiný na zádech a další třeba zase na boku. Ale napadlo vás někdy hledat ve spánkových polohách význam? Že ne? Pak se možná budete divit, co která spánková poloha znamená.
Některé ženy bohužel mají tu smůlu, že se jim nedaří otěhotnět. Naštěstí existuje možnost umělého oplodnění, díky kterému žena porodí své vytoužené dítě. Pokud přemýšlíte nad dárcovstvím vajíček, ale váháte kvůli tomu, že nevíte, co vás čeká, přečtěte si následující článek, který vám odpoví na spoustu otázek.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek