Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Lékárnička na dovolenou. Lepší být připraven, než překvapen

Nic nedokáže pokazit dovolenou tak jako špatné počasí a zdravotní obtíže. S počasím sice vy sami nic neuděláte, ale před zdravotními neduhy se můžete chránit tím, že si pečlivě sbalíte s sebou na dovolenou také lékárničku. V zahraničí se totiž léky první pomoci shání obtížněji.
lékárnička
Štěstí přeje připraveným.

07. 04. 2022

Záleží hodně na tom, kam vlastně jedete, ale pokud se vydáváte s rodinkou k moři, měli byste s sebou mít všechno, a proto je dobré předvídat. Lékárnička by tedy měla obsahovat všechny léky, které vás zachrání. Určitě nechcete celou dovolenou proležet na hotelovém pokoji.

Léky, které užíváte pravidelně

Pokud užíváte nějaké léky pravidelně a zvláště, pokud jde o léky na předpis, ty si sbalte jako první. Myslíte si, že na něco takového ani nelze zapomenout? Možná byste se divili, ale opravdu to jde. Mnoho lidí totiž balí věci až na poslední chvíli, takže se snadno stane, že něco přehlédnete. Bez těchto léků ale budete jen stěží fungovat. Takže všechny takové prášky, které berete normálně, si nachystejte ke kufru nebo do něj jako první.

Proti bolesti, teplotě i nachlazení

I když jedete do tepla k moři, může se stát, že někdo onemocní, bude mít teplotu nebo ho začne bolet v krku. Zvláště nebezpečné jsou přechody mezi klimatizovanými místnostmi a teplým venkovním vzduchem. Proto s sebou do cestovní lékárničky nikdy nezapomeňte přibalit volně prodejné léky na horečku, bolest a určitě se vám bude hodit i sprej proti rýmě, stejně tak jako pastilky na bolest v krku.

zranění
Děti se na dovolené každou chvíli odřou nebo jinak zraní.

Vybírejte léky s obsahem paracetamolu a ibuprofenu, pokud máte malé děti, myslete i na ně a přibalte i léky tohoto typu určené pro ty nejmenší. Na horečku je pak nejlepší nasadit okamžitě léky s paracetamolem, jestliže vás potrápí bolest nebo nějaký zánět, jsou vhodné léky s ibuprofenem. Jde o základní léky, které vám nikdy na cestách nesmí chybět.

Na alergické reakce

Pokud je člověk alergik, své léky na alergii by rozhodně neměl zapomenout. Ovšem i když běžně alergií netrpíte, mohou se vám hodit léky na snížení alergické reakce. Tu můžete dostat například po bodnutí nějakým hmyzem.

K TÉMATUKočky pečují o miminka a naopak. Připravte se na nálož roztomilosti

Antihistaminika v tabletách jsou i volně prodejná, takže si je určitě pořiďte a lékárnička je unese. Stejně tak je dobré mít s sebou nějaký gel či mast na kožní vyrážky, popáleniny a chladivý gel po bodnutí hmyzem. Uleví se vám okamžitě, když vás například poštípou komáři nebo bodne včela.

Na zažívací obtíže

Pokud víte, že někomu z vaší osádky bývá často v cestovních prostředcích špatně, je nutné vzít si Kinedryl. Jde o lék, který vás vždy zachrání, nejčastěji pak bývá zle v autě či v autobuse dětem, tento lék mohou užívat děti i dospělí. Funguje ale i třeba při cestách lodí, což oceníte, když si budete chtít zajet třeba na celodenní plavbu. Nejen nevolnosti vás ale mohou zaskočit. Změna prostředí v mnohých vyvolá zácpu, což je velice nepříjemné.

Zvláště když máte předplacenou polopenzi a všude na vás čekají nejrůznější dobroty. Je třeba se vyprázdnit, ale co když to nejde? Určitě mějte s sebou také léky na zácpu, než se po příjezdu totiž na toaletu dostanete, může to trvat i několik dní a divili byste se, kolik lidí má s touto změnou potíže.

Pokud jedete do exotických destinací, může vás naopak ohrozit i průjem. I tohle je velmi nemilá situace, a i v tomto případě je nutné mít s sebou léky, které vám pomohou. Můžete si vzít třeba klasické černé uhlí, které působí velmi rychle a jistě vás zachrání od sezení na záchodě.

Na úrazy i spáleniny od sluníčka

V neposlední řadě by lékárnička na dovolenou měla obsahovat náplasti, dezinfekci, obvaz a pružné obinadlo. Nikdy nevíte, kde se odřete, děti mohou upadnout. Jako první pomoc je nutné ránu vydezinfikovat a samozřejmě zalepit či obvázat. Do lékárničky pak také dejte nůžky a pinzetu. Pinzeta a dezinfekce se vám pak budou hodit, když budete potřebovat vyndat i klíště.

spálení
Na dovolené se nejčastěji spálíme na sluníčku.

No a v létě je nutné počítat i s ochranou proti sluníčku. Kromě klasických opalovacích krémů nezapomeňte sbalit také Panthenol. Je k dostání jako krém, gel i pěna a v případě, že se přece jen spálíte od sluníčka, okamžitě vám uleví a rychleji se zahojíte.

K TÉMATUJóga v tropech. Utečte před všední šedí do teplých exotických krajů

Samozřejmě v nejlepším případě vám bude lékárnička celou dobu ležet netknutá na hotelovém pokoji. Užijte si dovolenou bez nehod a nemocí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dovolená s domácími mazlíčky nebo bez nich. Zbytečně je nestresujte

Dovolená s partnerem. Jak se během ní nepohádat a vrátit se domů v klidu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Léto se nezadržitelně blíží a zcela jistě se nemůžete dočkat, až vyrazíte na dovolenou. Naše tělo však může na změny prostředí a počasí reagovat negativně. Také změna stravy je pro lidský organismus zátěží a mohou ji doprovázet nepříjemné obtíže, které by vám vysněnou dovolenou mohly překazit. A od toho je tu cestovní lékárnička, kterou si můžete přibalit s sebou. Co by měla obsahovat a jak si léto ve zdraví užít?
Nezáleží na tom, kolik je zrovna hodin. Je to tady! Máte chuť dopřát si něco hodně nezdravého. Jednou vás provokuje tlačenka v lednici, podruhé máte problém zkrotit myšlenku pochutnat si na tom hříšně sladkém dortíku. Tu a tam takový okamžik potká snad každého z nás a jak jistě víte, všechno má nějakou příčinu. A to i hlas vašich myšlenek volající po pizze a hranolkách s dvojitou tatarkou. Co za tím stojí a jak to řešit? Poradíme.
I když se to mnohým bude zdát nepravděpodobné, melouny lze pěstovat prakticky kdekoliv. Poslední dobou se najdou dokonce i ti, kteří tuto šťavnatou typicky letní pochoutku pěstují na balkóně či na terase v květináčích a jiných nádobách. Chcete-li si svůj vlastní meloun vypěstovat, je nejvyšší čas vyrazit pro sazenice. A máte-li opravdu malý balkón, zkuste meloun pepino gold.
Pro podklady na tento článek nemusíme sahat hluboko do kapsy, vždyť přece katastrofické filmy se často natáčejí právě na základě skutečných událostí. Ke každé události se pak přirozeně přidá malé nebo velké množství fikce a divák se může těšit na fascinující a zároveň strašidelný koktejl. Hollywoodští filmaři jsou na takové trháky přímo odborníci, a proto se nechte strhnout ojedinělými snímky, které by za žádnou cenu neměly ujít vaší pozornosti!
Snad každý rodič od svého milovaného dítěte očekává pouze to dobré, doufá, že se vydá správnou životní cestou a bude šťastné. Takhle to ale samozřejmě v životě bohužel nechodí a někdy se holt i to nejhodnější dítě může dostat na scestí. To se stalo mé dceři Markétě, já se s tím však do teď nemohu vyrovnat. Odvedl nám ji drogový dealer.
Ve světě krásy panuje řada mýtů a stereotypů. Některé z nich jsou pozůstatky starších studií, jiné vznikly jednoduše mezi lidmi a postupně se staly dostatečně přesvědčivé natolik, že ovlivnily naše chování a přístup ke kráse jako takový. Vyznat se ve světě pravdy a mýtů je skutečně nelehký úkol, ovšem, abychom vám jej alespoň trochu usnadnili, připravili jsme pro vás seznam těch nejčastějších mýtů, které i dodnes kolují mezi námi.
Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?

Nepřehlédněte

Realitní makléři u nás nemají nejlepší pověst. V posledních letech se vnímání jejich práce v očích prodávajících i kupujících poněkud zlepšilo, ale přesto přibývá Čechů, kteří se rozhodnout pro dobrodružství v neprobádaném světě realit bez ostříleného průvodce. Určitý podíl viny na tom mají autoři článků ve stylu „jak prodat nemovitost ve třech krocích“. Možná jste podobný návod četli a došli k závěru, že realitku vůbec nepotřebujete. Třeba to tak skutečně bude – můžete to zjistit v rámci jedinečného online kurzu, který připravila MAXIMA REALITY.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek