Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Dovolená s partnerem. Jak se během ní nepohádat a vrátit se domů v klidu

Konečně přišla rodinná dovolená. Očekáváte, že si odpočinete od všech starostí. Chcete si přece pořádně užít zasloužené volno! Těšíte se, že si budete užívat, jenže všechno může dopadnout jinak. Jak se nepohádat na dovolené? A jak se po dovolené nerozejít?
Přišla dovolená a čekáte, že si budete užívat. Hodně lidí se ale na dovolené pohádá
zdroj: 123RF.com

09. 07. 2019

Nevraživé mlčení při návratu domů

Podle nejnovějšího výzkumu se 30 % párů pohádá už při výběru dovolené. A až 66 % párů se vrací domů rozhádaných. Výzkumu se zúčastnilo 2000 dospělých a z nich 25 % uvedlo, že se pohádali už před třetím dnem dovolené. Dovolená je prostě prověrkou vztahu, a pokud jste ve vztahu na začátku, je to dobrá zkouška. Tam se ukáže, koho co baví a jestli jste schopni se dohodnout alespoň na základních věcech.

Když máte ráda hotely a pláže a on malý stan, je otázkou, zda dokážete udělat kompromis. On s vámi bude chvíli na pláži, vy s ním jeden den přespíte v lese. Ale položte si zásadní otázku: chcete to tak po celý život? Dobrý vztah je sice otázkou kompromisu, ale naprosto rozdílný životní styl se ve většině případů nesloučí s dlouhodobým kvalitním partnerstvím.

Nejčastější příčinou hádek jsou peníze, následuje alkohol a flirt

Společně strávený čas nemusí být vždycky požehnáním. Kolik času spolu strávíte v běžném životě? Zaměstnání, cesta tam a zpět, koníčky, cvičení, péče o děti, čas s přítelkyněmi. Trávíte spolu víkendy, ale to je pár dnů nebo hodin, to není týden i víc v naprosto jiné realitě. Ale právě ta jiná realita by měla vašemu vztahu přece svědčit. Zlepšit ho. Tak proč to tak není?

Nemějte přehnaná očekávání

A to ani na dovolené. Ostatně, koukněte třeba na Účastníky zájezdu. Eva Holubová a Bob Klepl to tam předvádějí naprosto skvěle. Třeba jste si představovala, jak si budete na pláži lebedit a číst, partner na lehátku vedle vás. Pozorně donese pití, namaže záda a vezme vás za ruku. Pak společně skáčete do vln při západu slunce. Jaká romantika! Jenže on místo toho sedí na baru, pije jeden koktejl za druhým a flirtuje s tou prsatou zrzkou!

K TÉMATU  Léto přeje aktivitě klíšťat. Jak se preventivně bránit a jak správně postupovat, když už se zakousne

Co asi uděláte? Naštvete se a odkráčíte do hotelu. Tam se pěkně nažhavíte a až přijde, zcela nevinně a mírně v náladě, tak to tedy schytá. Jenže on vlastně neví proč. Dělal jen to, co se mu chtělo, a to se přece na dovolené má. Maximálně vám odpoví, že vás nechtěl rušit od knížky a že jeho válení na pláži nebaví. Raději si už při příjezdu naplánujte, které činnosti budete dělat společně a které každý zvlášť.

Dovolená není levná

Dopřát si exotickou večeři, navštívit klub, jet na výlet stojí dost peněz. A tak s koncem dovolené může být vyprázdněná peněženka a vymydlená kreditní karta. Zdroj konfliktu je na světě. Jestliže byste měli za dovolenou vydat poslední úspory, raději na ni nejezděte. Můžete si dopředu říct, že pokud nebudete mít nejen na pěkný hotel, ale také na to, si na dovolené užít, raději nikam nepojedete. Můžete prostě zůstat doma ve městě a vyjíždět na výlety. Jeden den Prachovské skály, druhý Konopiště, třetí den koupání na přehradě. I to bude moc fajn.

Vztah se na dovolené nespraví

Jestliže máte problémy ve vztahu delší dobu, na dovolené to nebude jiné. Spíš ještě vybublají na povrch. Stačí trocha nepohody, špatná postel, nepřipravený pokoj, řvoucí dítě, a už se vytahují kostlivci ze skříně a je co vyčítat. Nepamatuji si, že by dovolená někomu zachránila vztah. Třeba někdo takový existuje. Pokud o něm víte, dejte mi vědět.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Tajemný společník tam kdesi z vesmíru, který nám svítí noc co noc – to je Měsíc. Jeho fáze nás zahalují do symboliky a mystiky, ovlivňují naše nálady a energii. Každá fáze Měsíce nese svůj význam a zanechává stopu na našem nitru. Věnujte jim pozornost, prozkoumejte jejich význam a objevte, jak mohou ovlivnit vás a váš život. Vstupte do fascinujícího světa měsíčního cyklu a prožijte jeho magii na vlastní kůži.
Lávový dortík z banánu je lahodný a jednoduchý dezert, který zvládnete připravit během pár minut. Tento recept od známého food bloggera Honzy z Instagramu @cestaklukazmesta kombinuje sladkost zralého banánu s intenzivní chutí hořké čokolády. Připravte si tento dezert pro speciální příležitost nebo jen tak pro radost a překvapte své blízké.
I když už se za okny kolikrát "rýsuje" jaro, ještě si nějaký ten pátek počkáme, než se dá zima definitivně na ústup. Počasí je nevyzpytatelné a po ránu umí i nepříjemně překvapit. Studený vítr a teploty okolo nuly rtům příliš nesvědčí.
O každém svém rozhodnutí dobře popřemýšlejte. Chcete na plastickou operaci obličeje? Určitě můžete. Co dalšího vás dnes čeká?
Všichni jsme někdy v životě emocionálně vyčerpaní. Je normální zažít předávkování jednou nebo druhou emocí a vypořádat se s jejich těžkostí a bojem. A pouze prostřednictvím této zkušenosti můžeme skutečně vidět krásu života. Ale když se emoční vyčerpání promění v neustálý zážitek negativních emocí, už to není zdravé.
Koronavirová pandemie se nakonec ukázala jako velmi plodná. I když ztroskotal nejeden byznys, v jiných aspektech života to bylo o něco pozitivnější. Vezměme si porodnost. Nových přírůstků přibylo, rodiny se rozrostly a zájem o podnikání na mateřské zesílil. Jenže nakonec se k tomuto kroku odhodlá pouze málokterá maminka. Důvodem jsou lži, které kolem tohoto způsobu podnikání kolují.  
Znáte to, s velkou radostí si domů přinesete novou rostlinu, která vypadá báječně, jenže po pár měsících si všimnete jistých vad na kráse. Některé se projeví dokonce okamžitě, jen co kytka překročila práh vašeho domu. Ať už jsou to žluté nebo svěšené listy, každým takovým náznakem se nám rostlina snaží říct, že jí něco chybí, nebo přebývá.
Návštěva kadeřnice není zrovna levnou záležitostí a málokdo si může dovolit ji navštěvovat pravidelně, jakmile se objeví odrosty nebo šediny. Naštěstí existují barvy na domácí užití, díky nimž se snadno obarvíte sama. Jak ale na to a čemu se vyhnout? Poradíme vám.
Pelargonie, známější spíše jako muškáty, patří mezi nejoblíbenější květiny do truhlíků či jiných nádob. Pelargonie vodopádem svých barevných květů zdobí nejeden balkón či terasu. Pelargonie jsou velmi dekorativní, nenáročné na pěstování, odolné vůči chorobám a škůdcům, a proto jejich pěstování zvládne i naprostý začátečník.
Každé znamení zvěrokruhu má své vlastní silné stránky. Ty jsou klíčové pro určení toho, co ženy bude na mužích přitahovat, tedy jaká znamení si budou volit jaké muže. Pokud jste žena nebo muž, vyberte si své znamení a podívejte se na jeho povahové rysy. Následně se dozvíte, jaké typy mužů budou danou ženu přitahovat.
Máte chuť oživit nebo nějak upravit starší džíny z vašeho šatníku? Žádný problém! Podívejte se, co všechno lze s džínovinou udělat a jak skvělý je výsledek.
Mama Shelter Praha není jen hotel s velkou postelí, nadrozměrnou televizí a vysokorychlostním bezplatným Wi-Fi připojením, ale také skvělé místo k jídlu, pití, tanci, večírkům a oslavám. Máme radost, že nyní můžeme oznámit, že naše úžasná terasa je znovu otevřena pro letošní letní sezónu a my se těšíme, že si na ní budete užívat vše, co Mama nabízí. Jaro je tady, je škoda sedět uvnitř, přijďte k nám a užívejte si sluníčka!

Výběr článků

Jaro se pomalu přelévá do léta, a tak začínají lidé řešit, jak budou vypadat v plavkách. Ať už u českých řek, rybníků či bazénů, nebo někde u moře. A přiznejme si, že po roce všemožných protiepidemických opatření, zavřených tělocvičen a fit center nebo zákazu lyžování je ve formě jen málokdo. Proto byste mohla ocenit cvičení pro zpevnění zadečku, která zaručeně fungují.
Komunikace je základ dobrého vztahu, ale existují některé výroky, které mají zbytečně negativní dopad. Tady jsou ty, které chlapovi raději neříkejte. Možná vám přijdou v pořádku, ale jejich použití může mít trochu jiný efekt, než očekáváte.
V ČR jsou děti povinně očkovány proti devíti nemocem. Povinnost vysvětluje ministerstvo zdravotnictví ochranou zdraví celé společnosti. Roste ale počet rodičů, kteří děti očkovat nenechávají nebo ho odkládají do vyššího věku, protože je považují za nebezpečné. Závažné nežádoucí účinky ale nejsou prokázány.

Nepřehlédněte

Mnoho zahrádkářů uvažuje nad tím, jak podpořit růst své úrody způsobem, který by neohrožoval je samotné, ani přírodu okolo nich.
Ženské sexuální touhy v průběhu života kolísají. Může za to začátek nebo konec vztahu. Příčinou mohou být i velké životní změny – těhotenství, menopauza nebo zdravotní komplikace. Nízkou sexuální touhu způsobují i některé druhy léků.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek