Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Jitka (45): Dcera byla měsíc na prázdninách u babičky. Po návratu je úplně jiná

Jsem už roky rozvedená a svou dceru vychovávám sama. Moje rodina je s tím smířená, ale moje bývalá tchyně to nikdy nerozdýchala. Ona je prostě stará škola, je věřící, a tak s ní náš rozchod docela zamával. Zpočátku mě nechtěla už nikdy vidět, pak ale ovdověla a chtěla se více sblížit s vnučkou.
u babičky
ilustrační obrázek

29. 08. 2022

V tom jsem jí nebránila, pak jsem ale sama onemocněla a ona si dceru k sobě zvala na celý měsíc. Jakmile se vrátila domů, nemohla jsem ji po měsíci u babičky poznat. To milé bezstarostné normální děvče má nyní názory přesně, jako moje tchyně.

Rozdílné světy

Já žiju moderním životem, dceru vychovávám tak, aby v dnešním světě uměla přežít. Myslím, že jsem spíše mamka kamarádka. Všechno si říkáme, nedávám jí moc zákazů, ona je slušná, pomáhá, ale samozřejmě má i své kamarády a takový ten normální pubertální svět. Což je za mě v pořádku, je jí šestnáct let.

Vím, že už měla kluka, vím, že spolu měli první sex, nechala jsem jí proto napsat antikoncepci. Jsem ráda, že mi vždycky všechno otevřeně řekla, že jsme si o tom mohly promluvit, zkrátka jsem spokojená. I když jsem s dcerou sama, vím, že nám nic nechybí. Její otec už má novou rodinu, vídají se, a stejně tak s jeho matkou, která trvala na tom, že s vnučkou chce mít pěkný vztah.

Její babička má jiný svět, než je ten náš, to jsem věděla vždycky. Nikdy by mě ale nenapadlo, že mi bude mluvit do výchovy téměř dospělé dcery, nebo že se ji bude snažit změnit. Vrátit ji na správnou cestu, jak ona sama s oblibou říká. Jenže všechno člověk neuhlídá.

Měsíc u babičky nebyl dobrý nápad

Před nějakým časem mi na preventivní prohlídce našla gynekoložka nález, který se musel okamžitě řešit operativně. Měla jsem jít na nějaký čas do nemocnice, a tak jsem řešila, co bude s dcerou, kterou jsem rozhodně nemohla nechat samotnou doma. Někdo na ni musel dohlídnout, moje maminka ale stále pracuje a nemá tolik času, hodně cestuje a je neskutečně aktivní.

K TÉMATU  Příběh Kristýny (33): Borelióza a já. Změna pohledu na můj handicap mi zachránila život

Druhá babička chtěla být aktivní, měla zájem o sbližování se svou vnučkou, takže jsem tam dceru poslala na měsíc na prázdniny, abych se mohla já sama dát dohromady. Nikdy spolu ty dvě tolik času nestrávily, ale mně to přišlo jako dobrý nápad. Vždyť tchyně vychovala čtyři děti, tak co by se mohlo stát?

Jenže se stalo! Po měsíci u ní jsem dceru nemohla poznat, to, co s ní ona provedla, jí nikdy neodpustím. Sama nevím, co s tím budu dělat, vůbec mě totiž dcera nechce poslouchat. Najednou nejsem ta suprová mamka, jsem ženská, co zničila rodinu a jsem neznaboh!

Převýchova podle mojí tchyně

No, to víte, když máte skvělý vztah s dospívající dcerou, říkáte si, že máte úplně všechno, protože je to velice důležité. Jakmile se ale dcera vrátila od babičky, už ve dveřích jsem poznala, že je něco špatně.

Měla i jiné oblečení, to brzy vyměnila zase za své, u babičky ale nemohla nosit všechno. Tričko na ramínka přece slušné holky nenosí, aby se příliš neodhalovaly. To byl ale jen začátek. Tchyně si totiž dceru vzala do parády, a po svém se ji rozhodla trošku převychovat. Přišlo jí, že já jsem té výchově moc nedala.

Učíš mě špatné věci

Dcera na mě dokonce zaútočila slovně s tím, že ji učím špatné věci, že by ještě s kluky neměla nic mít, že kamarádi nejsou všechno, že dvojky ve škole jí nestačí, a hlavně, že jsem rozbila naši šťastnou rodinu a tím jsem všechny zradila. Dokonce si přinesla nějaké brožurky z kostela, kam ji babička nezapomněla vzít. Nechce se mnou mluvit, dívá se na mě jako na kriminálníka. Nevím, co se to stalo, najednou se mi dcera odcizila, uzavírá se do sebe a jde na mě s Bohem.

K TÉMATU  Překvapené děti v podmořském světě! Delfíni, tuleni nebo rejnok a jejich vzájemná reakce s malými návštěvníky akvária

Upřímně se děsím jen toho, že si vyhlédne nějakou sektu a uteče mi, nebyl by to první případ. Navíc jsem u ní už našla nějaké prospekty, které rozdávají příznivci jehovistů, a to mě docela vyděsilo. Tohle je přesně moje tchyně, když teď dceru vidím.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Rodiče mají vždycky pravdu a neustále se před nimi obhajujete. Nehádejte se, když to nemá smysl

Babička na hlídání. Je to radost nebo povinnost a co když hlídat zrovna nechcete

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Love Island je celosvětově oblíbená reality show, která je jakousi obdobou dříve známé reality show Hotel Paradise, kterou vyhrála dnes již známá „podnikatelka“ Nela Slováková. Love Island má své fanoušky po celém světě, k nám se dostala v roce 2021, kdy byla odvysílána její první řada. Pamatujete si na její účastníky?
Téměř každá žena se chce líbit. Minimálně sobě, některé i svému partnerovi. Co to pro ni znamená? Mít zejména pěkně upravené vlasy, případně nehty, obličej s jemným make-upem a oblečení, které podtrhne její osobité kouzlo. Problémem je, že spousta žen vůbec netuší, jaký je jejich styl oblékání. A tak různě experimentují – a není to prostě ono.
Nezáleží na tom, jestli plánujete velkou hostinu na Vánoce, narozeniny, výročí nebo pravidelně vaříte domácí jídla. Každý kuchař i kuchařka potřebují v kuchyni trochu pomoci. Některé spotřebiče nebo nádobí vám může ušetřit čas i práci. Podívejme se na pár předmětů, které by neměly chybět ve vaší kuchyni, jestli máte rádi domácí pokrmy.
Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste nevěděli, jak se rozhodnout. Dokola jste přemýšleli nad tím, jaká je ta vaše správná cesta. Taky jste si asi říkali, jestli to rozhodnutí bude opravdu z vašeho srdce. Jak tedy poznat, co doopravdy chcete a činit tak vždy správná rozhodnutí, která vychází z vašeho srdce? O tom si dnes povíme!
Japonská zahrada je působivý způsob úpravy okrasné zahrady. V Japonsku bývala zahrada dlouhodobě otázkou prestiže více, než kdekoli jinde ve světě. V Evropských zemích se nachází parky i zahrady, které si berou inspiraci právě v této zahradní architektuře. Jejich vzhled byl ale přizpůsoben našemu trendu úpravy zahrad. Nic to nemění na tom, že krásně upravená idealizovaná příroda v duchu japonské zahrady je prostě pastvou pro oči.
Na letošní zimu se opět vyrojila spousta krásného oblečení pro ženy. Hlavním heslem je různorodost. Frčí lesklé, kovové barvy, černá – bílá, žlutá, růžová a samozřejmě i různé barevné kombinace. Kožešinové límce jsou stále módní, ale měly by být vždy odnímatelné.
Ledvinové kameny způsobují nesnesitelnou bolest. Kdo tuto věc někdy zažil, může potvrdit, že na tuto zkušenost nikdy nezapomene.
Nemoc si nevybírá, a proto se i v řadách slavných tváří setkáme s lidmi, kteří musí změnit svůj styl života a bojovat o to, aby byli zase zdraví.
Jestli pracujete denně s počítačem, zřejmě je vám jasné, o čem je řeč. Při dlouhodobé neměnné pozici ruky se pak často objevuje její bolest. Ruka vás může pálit, mravenčit nebo v ní ztrácíte citlivost. To vše lze shrnout pod označení syndrom karpálního tunelu.
Volno v práci máte sice oficiálně nahlášené, ale jak s ním naložit, to je stále velkou neznámou? Co takhle podívat se do Řecka, kde probíhalo natáčení oblíbeného muzikálu. Nadchnout by vás mohlo i Fidži, které máte spojené s příběhem o dvou malých ztroskotancích…
Toaleta je jedním z nejdůležitějších zařízení ve vaší domácnosti. Přestože jsou toalety robustní a spolehlivé součásti vodovodního systému, málokdy se najde majitel domu nebo bytu, který nikdy nemá žádné problémy s toaletou. Ucpání je možná nejběžnějším problémem toalety, ale zdaleka ne jediným. Nádrž může například vydávat nejrůznější podivné zvuky nebo může nepřetržitě téct voda. Většinu problémů s toaletami naštěstí dokáže opravit instalatér, který si sám poradí.
Pití vody se šťávou z citronu, pomeranče nebo limety je zdravé a v rámci hubnoucích režimů a zdravého živoního stylu se těší velké oblibě. Nástrojů na vymačkání šťávy z plodů je k dostání nepřeberné množství, ale co takhle nějaký pěkný kousek? Designové odšťavňovače nejen, že odvedou svojí práci, ale ve vaší kuchyni se budou vyjímat! Na citrusové plody jsou nejvhodnější odstředivé ošťavňovače, ale můžete použít i ty klasické ruční. Které si vybrat?

Výběr článků

Dnes už nikoho žena na vedoucí pozici příliš nepřekvapí. Obdivujete je, vzhlížíte k nim, chtěli byste být jako ony a tápete, jak se alespoň přiblížit?
Každý relaxuje po svém - někdo s rodinou, jiný s přáteli a mnozí si nejlépe odpočinou tehdy, když jsou sami. Někdo ve volném čase upřednostňuje čtení, druhý poslech hudby, další sleduje filmy nebo sportuje. Dopřát si čas a relax jen pro sebe - je důležité.
Tahle kočka si užívá víkendový relax a v klidu sleduje video s ptáky na chytrém zařízení. Rušit se od lenošení ale rozhodně nenechá a svůj oblíbený tablet jen tak nepustí.

Nepřehlédněte

Solární světélka, zapíchaná podél chodníčku, udělají také příjemnou atmosféru. Ale noční osvětlení zahrady, jako je tohle, vás přenese rovnou do pohádky. Světla zavěšená v koruně stromu nebo naopak umístěná u kmene menších stromků vytváří ve tmě přímo čarovnou náladu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek