Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Dětská skupina

V rámci České republiky se můžeme setkat se školskými a neškolskými předškolními zařízeními, která jsou určena pro děti předškolního věku. Přičemž předškolní vzdělávání je dobrovolné a (vyjma dětí od 5 let, které jsou z pohledu současného vzdělávacího systému již povinné se předškolního vzdělávání účastnit) zaměřuje se na vzdělávání, rozvoj schopností i dovedností, podporu v osvojování kulturních, hygienických a sociálních návyků dítěte a oporu ve výchově.
dětí
Dětská skupina připraví vaše nejmenší ratolesti do jejich pestrého života.

Dětské skupiny (nezisková činnost) se řadí mezi neškolská zařízení, stejně jako například lesní kluby, rodinná centra, mikrojesle, dětské spolky apod. a rozšiřují tak spektrum služeb péče o děti předškolního věku v ČR.

Dětská skupina – specifika

Výhodou dětské skupiny je věkové rozpětí dětí, jelikož skupiny poskytují prostor, péči i odbornou kvalifikaci, a to i dětem mladším 3 let. Tuto skutečnost tedy mohou využít jednak rodiče, jejichž dítě v daném školním roce nedovršilo věku 3 let nebo rodiče, jejichž dítě nebylo přijato k předškolnímu vzdělávání do veřejné MŠ. Samozřejmostí je pak možnost přihlásit dítě do dětské skupiny, protože byste rádi poskytli sobě a svému dítěti postupné odloučení pozvolným tempem, pro které jsou dětské skupiny přímo skvělé.

Maximální kapacita dětské skupiny je 24 dětí, avšak v praxi se nejčastěji setkáte se skupinami s kapacitou poloviční, tedy o počtu 12 dětí. Dle velikosti dané dětské skupiny se vždy odvíjí počet pečujících osob, které mají příslušné vzdělání pro práci s dětmi předškolního věku (pedagogické, zdravotnické, sociální či s profesní kvalifikací chůvy).

V rámci dětské skupiny pečují o děti:

 • minimálně 2 pečující osoby (při přítomnosti 7 a více dětí současně)
 • 3 pečující osoby (v případě, že je ve skupince přítomno 12 dětí)

Výše zmíněné počty pečujících osob jsou odlišné od počtů pedagogických i nepedagogických pracovníků připadajících na jedno dítě ve veřejných mateřských školách. Není tedy divu, že někteří rodiče i právě z tohoto důvodu, dávají přednost dětským skupinám.

Výhody dětské skupiny v kostce:

 • Možnost docházky dle vašich požadavků (dopolední, celodenní, každodenní i na pár dní v týdnu)
 • Menší kolektiv dětí nežli v klasické MŠ
 • Méně dětí připadající na jednu pečující osobu
 • Individuální přístup
 • Podnětné prostředí s dostatkem prostoru a času na dítě
 • Zdravý rozvoj sebejistoty a samostatnosti dětí
 • Dostatečný prostor pro hru i zábavu
 • Příjemná rodinná atmosféra
 • Plnohodnotné prostředí pro zdravý vývoj dítěte
 • Citlivý přístup k adaptaci v novém prostředí
 • Péče a výchova v úzké spolupráci s rodiči
 • Provoz často také v době letních prázdnin
K TÉMATUSOUTĚŽ: Vyhrajte pobyt v luxusním hotelu Marriott v Praze

V případě, že využití služeb dětské skupiny zvažujete, domluvte se jednoduše s vedením na osobní návštěvě, která vás může dále nasměrovat. Pokud bydlíte v blízkosti Nového Lískovce, domluvte si schůzku a zastavte se třeba v dětské skupině U Mominky, kde najdete individuální, citlivý a laskavý přístup k dětem.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Křik a pak pláč, pocity nepochopení a smutek. Výkyvy nálad jsou jen jedním z nepříjemných příznaků klimakteria. K těm dalším patří návaly, noční pocení a nespavost. I proto je přechod pro mnohé velkým strašákem. Jestli se to týká i vás, pak je na čase změnit myšlení a přístup. Nejde o žádné stigma! Klimakterium je přirozenou etapou v životě každé ženy a navíc v dnešní době existuje řada způsobů, jak toto období usnadnit.
Máte toho v práci moc a o víkendu se nevzmůžete na víc než vyprat, uvařit oběd a uklidit? Zkuste si udělat trochu času pro sebe, aktivně si odpočinout a zažít něco nového. Nechte děti u babičky a s partnerem si vyjeďte na Jižní Moravu. Tento kouzelný kraj je ideálním místem pro to vydat se na cestu za ochutnáváním vína a sportem na kolech. Co všechno tedy můžete na Jižní Moravě během víkendu zažít?
Psal se rok 2004 když do našich televizí vpadla historicky první řada Česko hledá SuperStar. Pěvecká soutěž lámala rekordy ve sledovanosti a její první vítězkou se stala zpěvačka Aneta Langerová, která se na naší malé hudební scéně slušně uchytila. Od té doby uplynulo hodně vody a řad hudební reality show. Hledali jsme talent a brzy na to i Česko Slovenskou SuperStar.
Téměř každá žena touží po ideální postavě. Rad, jak zaručeně zhubnout, jsou v časopisech i na internetu tisíce. Daň v podobě jojo-efektu nebo zdravotních problémů, kterou platí za drastické shazování kilogramů nebo nepochopené hubnoucí praktiky, je ovšem příliš veliká. Co takhle začít jednou pro vždy správně? Poradíme vám, jak na to!
Každá z nás to zná. A pokud ne, můžete si gratulovat. Úzkost nás v dnešním světě provází častěji než kdy jindy. Ještě aby ne, když tu máme světovou pandemii, lidé umírají, jiní přicházejí o práci. Naštěstí ale existuje několik dechových metod, které vás alespoň trošku pomohou uvolnit se ve vypjatých situacích.
Pandemie doléhá na nás všechny. Negativní zprávy, úmorné diskuze kolem zákazů a stále se nelepšící situace nikomu neprospívají. Spíše naopak. Těžce doléhají nejen na naše tělo, ale i duši. Ovšem udržet si vitalitu je jedinou cestou, jak my sami můžeme situaci čelit. Proto si pojďme zahrát o doplňky stravy Naturevia Omega 3 a Magnesium 1, které prospějí nejen naší fyzičce, ale i psychice.
Koberec, nebo lino? Tradiční otázka, kterou si pokládá každý při rekonstrukci, nebo stavbě nového bydlení. Podlahy mohou určovat charakter místnosti, pokud jsou tedy zvoleny správně. Jak koberec, tak lino mají své klady a zápory, takže stojí za to udělat nějaký průzkum a porovnat podlahy, abyste našli to nejlepší.
Léto je v plném proudu a snad každého z nás čeká aspoň jeden výlet. Buď do přírody, někam za hranice nebo jen k babičce na chalupu. Tak či tak, existují tři módní kousky, bez kterých se nikdo neobejde. Tyto věci se hodí pro každou situaci - spaní pod širákem, letní přeháňka v rozpáleném velkoměstě nebo zkrátka jen stylový doplněk na rande s cizinem. Pojď si přečíst následující řádky a objevit, o jaké kousky se jedná.
Myslíte si, že vybrat dokonalé sluneční brýle je poměrně složité? Vsázíte na trendy poslední módy, ale i přesto ne a ne najít ty pravé? Vybírat sluneční brýle podle nových trendů je samozřejmě v pořádku, ovšem nejdůležitější je vzít v úvahu tvar vašeho obličeje. Sluneční brýle vám totiž budou skutečně slušet jedině tehdy, pokud budou ladit k vašim obličejovým proporcím. Poradíme vám, jaké sluneční brýle budou pro vaši tvář ty dokonalé.

Nepřehlédněte

Zatímco většina zatím cestuje jenom prstem po mapě, jiné už nebaví sedět doma. Chtějí něco zažít, i když tomu epidemiologická situace zrovna nenahrává. Jenže panující koronavirus cestování nepřeje už nějaký ten pátek, proto se mnozí lidé rozhodli vydat se na cestu, i když je venku stále hrozící riziko nakažení.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek