Úterý , 16. 07. 2024

Luboš

5 důvodů, proč je lepší vyrazit na dovolenou autem

Letadlem, autem, autobusem nebo třeba vlakem? To je jedna z otázek, kterou si pokládáme v okamžiku, kdy se chystáme do dovolenkového ráje. Pokud však hodláte vyrazit do populárních destinací, kam se dostanete vzduchem i po souši, povíme vám, proč je právě auto ideální volba.
autem
Jen si představte, na kolik krásných míst cestou narazíte.

05. 08. 2022

05. 08. 2022

Přestože je pravdou, že letadlo bylo a vždy bude jedinou spojkou mezi exotickými ostrovy, v případě destinací, jako je Chorvatsko, Itálie, Francie, Slovinsko, Španělsko, Portugalsko, Bulharsko nebo třeba také Řecko můžete zvažovat, jestli si pár hodin zalétáte nebo vyrazíte na dovolenou autem. Jen si to představte, dobrodružná výprava s vaším kamarádem na čtyřech kolech.

Tak trochu předpokládáme, že autobusová nebo vlaková doprava je docela mimo, a to obzvlášť, pokud k cestování potřebujete trochu komfortu a svobody. Přestože se cestování autem i tak může zdát mírně nepohodlné, věřte, že v sobě ukrývá řadu skvělých výhod. A jaké přesně, na to už se spolu podíváme.

Jedna dovolená, více zážitků

Když cestujete letecky, jednoduše nasednete na palubu a za pár hodin jste na místě. Krásu měst, nad kterými letíte, vidíte jen zvrchu. Ačkoli se nedá upřít, že i to má něco do sebe, během cesty autem toho za krátkou dobu poznáte o mnoho víc.

autem
Nejen dobrodružství, čeká vás i pěkná dávka romantiky.

I pouhých čtrnáct dní dovolené tak získá mnohem pestřejší tvář. Stačí jen šikovně naplánovat trasu, klidně i po cestě zabookovat ubytování v zemích, kudy projíždíte, a řada zážitků na sebe nenechá dlouho čekat. Pokud například razíte do Itálie, proč si cestou nevychutnat zastávku u Rakouských jezer? Nebo, pokud vyrážíte do Řecka, proč si nedat zastávku třeba u maďarského Balatonu? Opravdu úžasná dovolená! A těch možností, jak poznat kousky jiných zemí a nasát jejich jedinečnou atmosféru, je více než dost.

Odvezete si toho víc na památku

Auto sice není úplně nafukovací, ale když se necháte unést a koupíte si toho na dovolené o něco víc, než jste plánovali, rozhodně se vám cestou autem nestane, že byste za zavazadlo platili více. Prostě co chcete, to si koupíte a odvezete pěkně po vlastní ose. Také se nemusíte kromě suvenýrů či oblečení bát odvézt třeba kvalitní olivové oleje nebo sluncem provoněná vína, aniž byste se svírali strachem, že vás toho letištní kontrola zase rychle zbaví. Limity jsou limity, a ty v autě úplně řešit nemusíte.

K TÉMATU  Detox vaše tělo očistí a nabije vás novou energií

Můžete si toho s sebou zabalit víc

Hlavně my ženy se chceme na dovolené líbit. Balíme si s sebou ty nejhezčí kousky, co máme, nezapomínáme ani na doplňky a jiné další nezbytnosti (no dobrá, některé se sice pouze a jenom svezou, ale stejně, není nad to mít toho zabaleného o něco víc). A opět, zatímco při cestování letadlem by bylo nutné tohle brát v potaz, při cestě autem limity na zavazadla úplně mít nemusíte. I když jasně, zase si toho nemůžete vzít tolik, aby manžel musel jít na dovolenou pěšky.

Vše je ve vaší režii

Zatímco na letišti čekáte, jestli náhodou nedošlo ke zpoždění letu, musíte tam být včas a absolvovat letištní kontroly, cestování autem má tu výhodu, že vše je takřka ve vaší režii a čas proto utíká mnohem lépe, než když si posedíte pár hodin na letišti. Navíc si během cesty zastavíte kdy chcete, můžete si cestou koupit to, co se vám líbí. Prostě víc svobody v každém směru.

cestování
Líbí se vám nějaké místo? No tak se zastavte a kochejte se!

Větší rodinná pohoda

Pokud cestujete s dětmi, moc dobře víte, že něco takového je už trochu jiná liga. Ovšem cestování autem s dětmi snesete ve finále o něco lépe, než létání letadlem. Nejenomže můžete své dítě v naprosté intimitě nakojit, přebalit, ale také nemusíte zírat na otrávené obličeje spolucestujících, když se vaše dítě zrovna rozhodne, že předvede menší cirkus nebo vám s náležitou hlasitostí oznámí, že právě teď, když jsou turbulence a je třeba sedět v sedadle, potřebuje nutně kakat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se připravit na dlouhý let. Co smíte mít v příručním zavazadle a další tipy pro cestování do exotiky

Střevní potíže při cestování: Jak se jim vyhnout obloukem?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Krásný a rovný úsměv dokáže otevírat srdce i dveře, proto je v současné době téměř nezbytností. Cesta k němu vede přes rovnátka, která vám budou dělat společnost po dobu několika měsíců nebo dokonce let. Je potřeba se během té doby o zuby a ústní hygienu obecně správně starat. Pojďte se podívat, co všechno budete potřebovat.
Plavky již dlouho nejsou brány jen jako nutné zakrytí těla při pobytu o vody. Naopak, i toto oblečení provází vývoj a plavková móda snad nikdy nebyla tak různorodá, jako je právě teď. Jaké plavky tedy ale budou letošní sezonu in?
Jistěže si můžete koupit klasické hnojivo na pokojové či venkovní rostliny a hnojit bez obav jím. Ale proč nevyužít to, co třeba máte běžně doma? Vyzkoušejte osvědčené tipy a triky všech zkušených pěstitelů.
Jsem vdaná za svého muže dlouhých devatenáct let, máme tři děti, a i když jsme si prošli někdy těžkým obdobím, všechno jsme spolu ustáli. Teď ale přišlo něco, co nás rozdělilo a nevím, zda to ještě někdy může být zase jako dřív.
Obyčejný dřevěný žebřík se může doma proměnit v krásný doplněk interiéru a praktickou polici nebo odkládací prostor. I moderní styl si může dovolit nějaký ten rustikální prvek. A pokud se vám starý žebřík se svojí patinou nehodí, můžete využít policové žebříky, které jsou aktuálně trendem.
Z lékařských výzkumů vyplývá, že pro lidský organismus je kromě intenzity světla důležitá i barva tohoto světla. Nejsilnější účinek má modré světlo, naopak světlo oranžové a červené nás ovlivňuje mnohem méně.
Odhodláváte se začít cvičit? V tom případě by vám mohly pomoci ty správné aplikace, s nimiž bude pohyb mnohem jednodušší a zábavnější. Proč? Protože v nich uvidíte své výkony, pokrok, kterého jste dosáhli a také se můžete porovnávat s ostatními.
Když jsem před třemi lety potkala svého současného muže, byla jsem nadšená. Vkládala jsem velké naděje do naší lásky. Pořídili jsme si společné bydlení a narodila se nám dcera. Po čase jsem ale poznala, že žádné dlouhodobé soužití není ideální. Dnes je náš společný život rodičovský, a já si začala psát s bývalým z Chorvatska.
Osoby narozené v tomto zemském znamení dokáží projevit lidskost, jako žádné jiné. Proto se řadí mezi ta znamení, jež jsou nejvíce starostlivá a pečující. Umí se zaměřit na nejmenší detaily. Se svou vysokou mírou praktičnosti berou život tak, že nic se neděje náhodně.
Přemýšlíte, co ještě pořídit na zahradu? Houpačka vám zpříjemní letní dny, kdy budete chtít posedět venku, ale vyhnout se přímému slunci. Jednoduché závěsné zahradní houpačky s ocelovou konstrukcí snadno přemístíte kamkoli po zahradě a na zimu se dají složit. Dřevěná pergola stojí pevně na místě, ale zase vypadá se zavěšenou houpačkou překrásně. Jen si vyberte!
Plesová sezóna je tu! Jaká událost čeká právě vás? Při výběru šatů a doplňků záleží na akci, na kterou se zrovna chystáte. Není ples jako ples. Vždy sledujte nejen dress code, ale také současné trendy. Co si letos můžete dovolit?
Váš přítel má z předchozího vztahu dítě a vy se obáváte, zda novou situaci všichni obstojně zvládnete? Máme pro vás několik tipů, se kterými se na celou situaci můžete podívat z té lepší stránky. Co dodržet, aby to fungovalo?

Výběr článků

Poslední dny před Štědrým dnem! Sobota bude nejspíš ve znamení úklidu, i tak byste si ale měly najít čas na odpočinek. Zlatá neděle je pak den pro nákup těch úplně posledních chybějících dárků. Horoskop krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové vám napoví, co vás může o víkendu potkat.
Pokud sledujete televizní pořady, pak jistě znáte reklamní spot, ve kterém se hádá, jestli daný člověk trpí lupy nebo seboreou. V obou případech mluvíme o problémech, které umí člověka potrápit. A v obou případech mluvíme o potíži, která se projevuje svěděním pokožky hlavy. Že vás taky svědění pokožky trápí? Pak je načase zjistit, jestli je vaším problémem právě seborea nebo klasické lupy.
Chystáte se na dovolenou na druhý konec světa a čeká vás dlouhý let? V tom případě se na něj musíte dobře připravit. Pokud tedy nepatříte mezi šťastlivce, kteří každý let bez problémů prospí.

Nepřehlédněte

My ženy jsme k sobě mnohdy hodně přísné. Jen si přiznejte, kolikrát stojíte před zrcadlem, prohlížíte si sebe sama a přeměřujete se kritickým pohledem. Tohle vám na sobě vadí, tohle se vám nelíbí, tamto byste mohla mít takové a tohle zase makové.
Svatební den bývá pro mnoho lidí tím nejkrásnějším. Když žena dostane zásnubní prstýnek, začne se jí v hlavě točit milion věcí, které by na svatbě chtěla mít. Důležité je, se z toho nezbláznit. Pokud si můžete dovolit zaplatit společnost, která se organizací svateb zabývá, ušetříte si určitě mnoho starostí a nervů, ale z finanční stránky to asi nebude žádný med. Pokud děláte svatbu na vlastní pěst, nejlepší bude, pokud si všechny důležité věci budete sepisovat do deníčku. A to nejen množství hostů, velikost dortu, místo konání svatby, ale také samotný rozpočet, který se za svatbu chystáte utratit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek