Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

5 důvodů, proč je lepší vyrazit na dovolenou autem

Letadlem, autem, autobusem nebo třeba vlakem? To je jedna z otázek, kterou si pokládáme v okamžiku, kdy se chystáme do dovolenkového ráje. Pokud však hodláte vyrazit do populárních destinací, kam se dostanete vzduchem i po souši, povíme vám, proč je právě auto ideální volba.
autem
Jen si představte, na kolik krásných míst cestou narazíte.

05. 08. 2022

05. 08. 2022

Přestože je pravdou, že letadlo bylo a vždy bude jedinou spojkou mezi exotickými ostrovy, v případě destinací, jako je Chorvatsko, Itálie, Francie, Slovinsko, Španělsko, Portugalsko, Bulharsko nebo třeba také Řecko můžete zvažovat, jestli si pár hodin zalétáte nebo vyrazíte na dovolenou autem. Jen si to představte, dobrodružná výprava s vaším kamarádem na čtyřech kolech.

Tak trochu předpokládáme, že autobusová nebo vlaková doprava je docela mimo, a to obzvlášť, pokud k cestování potřebujete trochu komfortu a svobody. Přestože se cestování autem i tak může zdát mírně nepohodlné, věřte, že v sobě ukrývá řadu skvělých výhod. A jaké přesně, na to už se spolu podíváme.

Jedna dovolená, více zážitků

Když cestujete letecky, jednoduše nasednete na palubu a za pár hodin jste na místě. Krásu měst, nad kterými letíte, vidíte jen zvrchu. Ačkoli se nedá upřít, že i to má něco do sebe, během cesty autem toho za krátkou dobu poznáte o mnoho víc.

autem
Nejen dobrodružství, čeká vás i pěkná dávka romantiky.

I pouhých čtrnáct dní dovolené tak získá mnohem pestřejší tvář. Stačí jen šikovně naplánovat trasu, klidně i po cestě zabookovat ubytování v zemích, kudy projíždíte, a řada zážitků na sebe nenechá dlouho čekat. Pokud například razíte do Itálie, proč si cestou nevychutnat zastávku u Rakouských jezer? Nebo, pokud vyrážíte do Řecka, proč si nedat zastávku třeba u maďarského Balatonu? Opravdu úžasná dovolená! A těch možností, jak poznat kousky jiných zemí a nasát jejich jedinečnou atmosféru, je více než dost.

Odvezete si toho víc na památku

Auto sice není úplně nafukovací, ale když se necháte unést a koupíte si toho na dovolené o něco víc, než jste plánovali, rozhodně se vám cestou autem nestane, že byste za zavazadlo platili více. Prostě co chcete, to si koupíte a odvezete pěkně po vlastní ose. Také se nemusíte kromě suvenýrů či oblečení bát odvézt třeba kvalitní olivové oleje nebo sluncem provoněná vína, aniž byste se svírali strachem, že vás toho letištní kontrola zase rychle zbaví. Limity jsou limity, a ty v autě úplně řešit nemusíte.

K TÉMATU  Jak správně dýchat? Naučte se to, změní se vám život

Můžete si toho s sebou zabalit víc

Hlavně my ženy se chceme na dovolené líbit. Balíme si s sebou ty nejhezčí kousky, co máme, nezapomínáme ani na doplňky a jiné další nezbytnosti (no dobrá, některé se sice pouze a jenom svezou, ale stejně, není nad to mít toho zabaleného o něco víc). A opět, zatímco při cestování letadlem by bylo nutné tohle brát v potaz, při cestě autem limity na zavazadla úplně mít nemusíte. I když jasně, zase si toho nemůžete vzít tolik, aby manžel musel jít na dovolenou pěšky.

Vše je ve vaší režii

Zatímco na letišti čekáte, jestli náhodou nedošlo ke zpoždění letu, musíte tam být včas a absolvovat letištní kontroly, cestování autem má tu výhodu, že vše je takřka ve vaší režii a čas proto utíká mnohem lépe, než když si posedíte pár hodin na letišti. Navíc si během cesty zastavíte kdy chcete, můžete si cestou koupit to, co se vám líbí. Prostě víc svobody v každém směru.

cestování
Líbí se vám nějaké místo? No tak se zastavte a kochejte se!

Větší rodinná pohoda

Pokud cestujete s dětmi, moc dobře víte, že něco takového je už trochu jiná liga. Ovšem cestování autem s dětmi snesete ve finále o něco lépe, než létání letadlem. Nejenomže můžete své dítě v naprosté intimitě nakojit, přebalit, ale také nemusíte zírat na otrávené obličeje spolucestujících, když se vaše dítě zrovna rozhodne, že předvede menší cirkus nebo vám s náležitou hlasitostí oznámí, že právě teď, když jsou turbulence a je třeba sedět v sedadle, potřebuje nutně kakat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se připravit na dlouhý let. Co smíte mít v příručním zavazadle a další tipy pro cestování do exotiky

Střevní potíže při cestování: Jak se jim vyhnout obloukem?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte pocit, že vy nebo někdo ve vašem okolí tráví v práci mnohem víc času, než je zdravé? Je pro vás práce na prvním místě a to jediné, o čem dokážete mluvit, jsou pracovní záležitosti? Možná vás dostihl workoholismus, který dnes není nic výjimečného. V době, kdy lidé chtějí především uspět, něco dokázat a být bohatými se workoholismu poměrně daří. Lidé kladou profesní život na první příčku žebříčku priorit, rodinné záležitosti se odsouvají na neurčito. Jen málokdo si ale uvědomuje, že trpět workoholismem je špatně.
Guasha, někde uváděn jako gua sha (vždy vyslovován jako „gvaša“ či „kvaša“) představuje speciální kámen, který má léčebné účinky v podobě masážních metod. Je to čisticí technika obličeje a těla, která má řadu zdravotních přínosů. Předně je ženami vyhledávaná jako přírodní lifting obličeje.
Aloe vera je rostlina, která se velmi často označuje za zázrak v květináči. Zdravotní benefity a léčivé účinky této drobné dužinaté a nijak nevýrazné rostliny jsou totiž až dech beroucí. Nemůžeme se divit tomu, že se mezi námi najde tolik lidí, kteří chtějí zázračnou aloe vypěstovat. Bohužel ne každý je zběhlý v pěstování. Jak tedy na to? Jak na pěstování aloe, která nám pomůže při akné i popáleninách?
Vietnam je turisty hojně navštěvovaný, a to zcela zaslouženě. Je to nádherná země s přátelskými lidmi, krásnou přírodou, zajímavou faunou a flórou, architekturou, historií i jídlem. Po Vietnamu můžete klidně cestovat týdny, nebo dokonce měsíce, a stále vám zůstanou neprozkoumaná místa. Co navštívit ze všeho nejdříve?

Nepřehlédněte

Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek