Středa , 17. 08. 2022

Petra

5 důvodů, proč je lepší vyrazit na dovolenou autem

Letadlem, autem, autobusem nebo třeba vlakem? To je jedna z otázek, kterou si pokládáme v okamžiku, kdy se chystáme do dovolenkového ráje. Pokud však hodláte vyrazit do populárních destinací, kam se dostanete vzduchem i po souši, povíme vám, proč je právě auto ideální volba.
autem
Jen si představte, na kolik krásných míst cestou narazíte.

05. 08. 2022

05. 08. 2022

Přestože je pravdou, že letadlo bylo a vždy bude jedinou spojkou mezi exotickými ostrovy, v případě destinací, jako je Chorvatsko, Itálie, Francie, Slovinsko, Španělsko, Portugalsko, Bulharsko nebo třeba také Řecko můžete zvažovat, jestli si pár hodin zalétáte nebo vyrazíte na dovolenou autem. Jen si to představte, dobrodružná výprava s vaším kamarádem na čtyřech kolech.

Tak trochu předpokládáme, že autobusová nebo vlaková doprava je docela mimo, a to obzvlášť, pokud k cestování potřebujete trochu komfortu a svobody. Přestože se cestování autem i tak může zdát mírně nepohodlné, věřte, že v sobě ukrývá řadu skvělých výhod. A jaké přesně, na to už se spolu podíváme.

Jedna dovolená, více zážitků

Když cestujete letecky, jednoduše nasednete na palubu a za pár hodin jste na místě. Krásu měst, nad kterými letíte, vidíte jen zvrchu. Ačkoli se nedá upřít, že i to má něco do sebe, během cesty autem toho za krátkou dobu poznáte o mnoho víc.

autem
Nejen dobrodružství, čeká vás i pěkná dávka romantiky.

I pouhých čtrnáct dní dovolené tak získá mnohem pestřejší tvář. Stačí jen šikovně naplánovat trasu, klidně i po cestě zabookovat ubytování v zemích, kudy projíždíte, a řada zážitků na sebe nenechá dlouho čekat. Pokud například razíte do Itálie, proč si cestou nevychutnat zastávku u Rakouských jezer? Nebo, pokud vyrážíte do Řecka, proč si nedat zastávku třeba u maďarského Balatonu? Opravdu úžasná dovolená! A těch možností, jak poznat kousky jiných zemí a nasát jejich jedinečnou atmosféru, je více než dost.

Odvezete si toho víc na památku

Auto sice není úplně nafukovací, ale když se necháte unést a koupíte si toho na dovolené o něco víc, než jste plánovali, rozhodně se vám cestou autem nestane, že byste za zavazadlo platili více. Prostě co chcete, to si koupíte a odvezete pěkně po vlastní ose. Také se nemusíte kromě suvenýrů či oblečení bát odvézt třeba kvalitní olivové oleje nebo sluncem provoněná vína, aniž byste se svírali strachem, že vás toho letištní kontrola zase rychle zbaví. Limity jsou limity, a ty v autě úplně řešit nemusíte.

K TÉMATU5 tipů, které podpoří vaše trávení. Pomoct může voda i bylinky

Můžete si toho s sebou zabalit víc

Hlavně my ženy se chceme na dovolené líbit. Balíme si s sebou ty nejhezčí kousky, co máme, nezapomínáme ani na doplňky a jiné další nezbytnosti (no dobrá, některé se sice pouze a jenom svezou, ale stejně, není nad to mít toho zabaleného o něco víc). A opět, zatímco při cestování letadlem by bylo nutné tohle brát v potaz, při cestě autem limity na zavazadla úplně mít nemusíte. I když jasně, zase si toho nemůžete vzít tolik, aby manžel musel jít na dovolenou pěšky.

Vše je ve vaší režii

Zatímco na letišti čekáte, jestli náhodou nedošlo ke zpoždění letu, musíte tam být včas a absolvovat letištní kontroly, cestování autem má tu výhodu, že vše je takřka ve vaší režii a čas proto utíká mnohem lépe, než když si posedíte pár hodin na letišti. Navíc si během cesty zastavíte kdy chcete, můžete si cestou koupit to, co se vám líbí. Prostě víc svobody v každém směru.

cestování
Líbí se vám nějaké místo? No tak se zastavte a kochejte se!

Větší rodinná pohoda

Pokud cestujete s dětmi, moc dobře víte, že něco takového je už trochu jiná liga. Ovšem cestování autem s dětmi snesete ve finále o něco lépe, než létání letadlem. Nejenomže můžete své dítě v naprosté intimitě nakojit, přebalit, ale také nemusíte zírat na otrávené obličeje spolucestujících, když se vaše dítě zrovna rozhodne, že předvede menší cirkus nebo vám s náležitou hlasitostí oznámí, že právě teď, když jsou turbulence a je třeba sedět v sedadle, potřebuje nutně kakat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se připravit na dlouhý let. Co smíte mít v příručním zavazadle a další tipy pro cestování do exotiky

Střevní potíže při cestování: Jak se jim vyhnout obloukem?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vánoce a tradice jdou ruku v ruce. Nejedna z nás jich mnoho z nich dodržuje nebo si děláme vlastní. Jednou z takových poměrně zaběhnutých, je hladovění, neboli půst. Podle této tradice by se měl držet během Štědrého dne půst až do večeře, aby se nám zjevilo zlaté prasátko. Co na to říká naše tělo?
Celosvětově uznávaný kanadský kytarista, skladatel a producent Jesse Cook, jež ve své tvorbě dokonale kombinuje prvky jazzu a flamenca, se na začátku nového roku poprvé představí českému publiku. Vystoupí za doprovodu svého bandu ve čtvrtek 20. února v pražském Lucerna Music Baru. V roli předskokana se objeví slovenské uskupení Blue Zodiac. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.
Vždycky jsem si myslela, že rodiče mohou mít jednání svých dětí pod kontrolou a dokážou je ochránit před nebezpečím. Vždy, když jsem slyšela nějaký příběh k tomuto tématu, tak jsem byla paní chytrá, prý mně by se to stát nemohlo, já bych to poznala, moje dítě je poučeno, blá, blá, blá…. No, nikdy neříkej nikdy a to mé určité povyšování, že já jsem lepší matkou rychle vzalo za své. Setkala jsem se s tím tak z blízka, že bych to opravdu nikomu nepřála.
Pokud jste vášnivá zahradnice nebo máte vymezené místo na pěstování plodin na vašem balkoně, pak jistě mezi vaší úrodou nechybí ani rajská jablíčka. Rajčata jsou nejen chutnou pochoutkou k odpolední svačině, ale také skvělou ingrediencí na vaření, například k italským receptům. Seznamte se s těmi nejlepšími kroky pro perfektní úrodu rajčat.
Čím můžete v jakémkoli věku svoje dítě zaručeně otrávit Když budete opakovat tyhle nejhorší rodičovské hlášky. Některé z nich jste určitě slyšely od svých rodičů a nesnášely jste je v dětství a mládí také. Zkuste se jich vyvarovat. I když vás to bude občas stát úsilí a ústa na zámek.
S příchodem nového roku se obnovily módní kolekce v oblíbených i méně oblíbených obchodech. Loňské zboží vystřídalo letošní a my si již mohli všimnout toho, co se bude letos nosit. Stejně jako vloni, i letos se bude naše pozornost upínat k modelům, které ohlásily svůj velký comeback. I letošnímu roku budou dominovat kousky, které známe z devadesátých let a které po nějakou dobu upadly do zapomnění.
Zařizujete si novou kuchyň a přišlo na výběr osvětlení? Máme pro vás pár tipů, jak ho vybrat, abyste se tam cítili příjemně a taky bezpečně. Přeci jen jde o místo, kde se používají nože a další náčiní, u kterého je třeba dbát opatrnosti.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek