Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Kostarika: Země adrenalinu a zážitků. Co zde navštívit a podniknout?

Plánujete svou letošní dovolenou? Nelákalo by vás však pouze ležení u moře, ale spíše aktivní dovolená? Vaše kroky mohou směřovat na Kostariku – zemi adrenalinu a zážitků.
Kostarika
Kostarika je cestovatelský trend. (foto: 123RF)

11. 05. 2021

V poslední době patří Kostarika k oblíbeným místům, kam se cestuje. Potvrzuje to o řada celebrit na sociálních sítích, která volí právě tuto atraktivní destinaci pro své kouzlo i možnosti, jak strávit volný čas. Mluvíme o zemi, která je místem zážitků a nekonečného adrenalinu. Co konkrétního Kostarika nabízí, co navštívit a jak vyplnit volný čas? 

Více než 100 sopek a 58 různých mikroklimat 

Úvodem se vyplatí zmínit několik zajímavostí, které nás do této krásné destinace doslova přitáhnou. Předně stojí za zmínku, že se zde nachází přes sto sopek, z nichž deset je stále aktivních. Pokud chcete zažít ten pravý adrenalin, co zamířit k některé z nich? 

Co stojí také za zmínku je takřka šedesát různých mikroklimat, s nimiž zde přijdete do kontaktu. Ve volné kostarické přírodě žije bezpočet savců, mezi nimiž nechybí ani nebezpeční jaguáři nebo bláznivé opice či lenochodi. Nesmíme zapomenout ani na ptáky, kterých zde poletuje kolem osmi set druhů. A co se týče hmyzu, poletuje zde takřka deset procent všech motýlů světa, což ve vás zanechá opravdu nádherný zážitek.  

Vzhůru do národního parku! 

Jednou z povinných zastávek je Národní park Tortuguero. Jedná se o park, který se velice často přirovnává ke kostarické mini Amazonii. Našli bychom ho na karibské straně, a to konkrétně v zóně široké záplavové planiny. Jenom tomuto národnímu parku připadá jedenáct různých typů prostředí. Mezi nimiž bychom našli deštný prales, také bažiny nebo pláže a nekoneční laguny.  

Při toulkách tímto pralesem narazíte na řadu zvířat, předně však budete svědky toho, jak si spokojeným a bezproblémovým životem žijí zelené mořské želvy. Park Tortuguero je totiž tím nejdůležitějším místem pro jejich rozmnožování.  

Poznejte přírodu z korun stromů 

Další zastávka bude v Monteverde – mlžném pralese, který není rájem pouze pro ornitology chtějící zachytit nadmíru rychlé kolibříky. Toto místo je také vyhledávané pro obrovské množství přirozeně rostoucích orchidejí, kterých bychom zde našli přes tisíc různých druhů.  

K TÉMATUDovolená pro seniory nebo dovolená 55+ je teď hitem reklamních kampaní. Stojí opravdu nabízené výhody za to?

Místo je však vyhledávané i díky canopy tours, což jsou výlety do korun stromů. Jedná se o adrenalinový zážitek, díky kterému zažijete přírodu ze zcela jiné perspektivy. Korunami stromů se buď budete procházet, nebo se z nich spustíte po laně dolů.  

Až nahoru k sopce 

Jak již bylo zmíněno, Kostarika ukrývá více než sto sopek, z nichž zhruba deset je stále aktivních. Bylo by doslova hříchem, kdybychom k jedné z nich nezavítali. Vaše kroky budou pravděpodobně směřovat k sopce Arenal, který je tou nejnavštěvovanější v zemi. Jedná se o vulkán kuželovitého tvaru, kterému se mezi zdejšími lidmi říká “sladký chlebíček”.  

Tato sopka zatím odpočívá, ale ještě donedávna poskytovala nevídanou podívanou. Chrlila totiž prach a dým, někdy vypouštěla i proudy rozžhavené lávy. I když nyní nejeví žádnou aktivitu (což se samozřejmě ze dne na den může změnit), stojí za navštívení. Opět mluvíme o nezapomenutelném zážitku.  

Milovníci kávy, do Tarrazy! 

Patříte mezi milovníky kávy? Jste doslova nadšencem nápoje, jehož nedílnou součástí je kofein? Pokud ano, je načase zamířit do Tarrazy! Jedná se o oblast kávě zaslíbenou. Pěstování zrn zde má dlouholetou tradici, v níž se pokračuje od roku 1779, kdy sem byla káva vůbec poprvé dovezena.  

Podle posledních statistik zde roste na 400 kávovníků. Především se jedná o arabiku, pěstování robusty je zde totiž přísně zakázáno. Arabice se zde však daří, protože zdejší podnebí je synonymem pro ideální podmínky pro její pěstování.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vyrazte na skvělou letní dovolenou do Chorvatska

Jak se připravit na dlouhý let. Co smíte mít v příručním zavazadle a další tipy pro cestování do exotiky

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zavodnění lidského těla je problém, se kterým v dnešní době bojuje mnoho lidí z moderního světa. Příčin může být hned několik. Zbavit se přebytečné vody je přitom velmi snadné. Podívejte se na příznaky zavodnění a na pár tipů, díky kterým se vody lehko zbavíte.
Název této léčivé metody přímo zavání jemnými vůněmi, které vás ovanou hned, jakmile se a takovou aromaterapii vydáte. Poslední dobou e mezi lidmi tato nenásilná cesta harmonizace vlastního těla i duše stále populárnější.
Všechno kolem nás podléhá trendům, nejinak je tomu i u svateb. Jestli tedy plánujete na letošní rok veselku a chcete, aby byla v souladu s trendy pro rok 2021, bude udržitelná, šedožlutá a přikloní se k přírodě. Co se však nemění, je jídlo, protože dobře najedený host je spokojený host.
Všude, kam se podíváme, vidíme nejrůznější způsoby stravování. Mezi ně samozřejmě patří krátkodobé diety jako takové, ale stejně tak trvalé formy, které už představují určitý životní styl. A právě mezi ně nepochybně patří stravování podle ročních období. V čem spočívá a má vůbec smysl?
Psal se rok 2004 když do našich televizí vpadla historicky první řada Česko hledá SuperStar. Pěvecká soutěž lámala rekordy ve sledovanosti a její první vítězkou se stala zpěvačka Aneta Langerová, která se na naší malé hudební scéně slušně uchytila. Od té doby uplynulo hodně vody a řad hudební reality show. Hledali jsme talent a brzy na to i Česko Slovenskou SuperStar.

Nepřehlédněte

Tato unikátní chata má skleněnou střechu i stěny, takže usínáte v teple, a přitom přímo pod hvězdnou oblohou a polární září. Panorama Glass Lodge se nachází 30 minut jízdy od Reykjavíku k pobřeží Grónského moře. Hned u chaty stojí vířivka, ze které se můžete kochat islandskou krajinou. V malé komfortní chatě najdete pohodlnou koupelnu i kuchyňku s jídelním stolem. Za noc pro dva v tomto islandském obydlí zaplatíte téměř 9000 korun, a mají tu i internet. Tenhle útulný úkryt vám ale může posloužit jak inspirace pro vaši vlastní chatu v přírodě. I s takto malým prostorem se dá pracovat a vytvořit něco kouzelného.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek