Domů » Reklama » Vyrazte na skvělou letní dovolenou do Chorvatska
Reklama

Vyrazte na skvělou letní dovolenou do Chorvatska

Chorvatsko
Zdroj obr.: Dreamer4787 / Shutterstock.com
Chorvatsko je nejen pro Čechy velmi oblíbeným místem, kam vyrazit na dovolenou. Ať už hledáte relax u moře, zajímá vás místní kultura a památky, či snad hledáte nějaké dobrodružství, tato země je skvělou volbou. Chorvatsko totiž pro turisty nabízí dokonalé možnosti.

Rozmanité možnosti

Chorvatsko vás rozhodně okouzlí svým krásným pobřežím a řadou příjemných pláží. Pokud si tedy jednoduše chcete užívat sluneční paprsky a vlny moře, jistě si zde přidejte na své. Ovšem to zdaleka není všechno, co tato země může nabídnout. Kromě toho se totiž můžete vydat poznávat místní život do malých vesniček, či třeba do větších měst, která vám představí i noční život.

Chorvatsko však může nabídnout také nádhernou divokou krajinu, známé jsou například Plitvická jezera. Ačkoliv se jedná o velmi vyhledávanou destinaci, nebude problém najít si klidnou lokalitu pro příjemný odpočinkový pobyt. Pokud byste navíc chtěli zažít i trochu dobrodružství, nabízí se celá řada zajímavých památek a okouzlujících měst, které rozhodně stojí za návštěvu.

Trogir

Jestliže hledáte zajímavé místo pro svou příští dovolenou, pak je okouzlující Trogir tou nejlepší volbou. Jedná se o malé starobylé město, které leží jen pár kilometrů od Splitu. Patří mezi jedno z nejnavštěvovanějších měst Dalmácie, jelikož nabízí celou řadu zajímavostí. Jeho historické centrum je zapsáno do seznamu UNESCO, představuje totiž jedinečné ostrovní románské městečko.

Najdete zde řadu antických památek, toto město má totiž opravdu bohatou historii. Pokud tedy hledáte něco méně tradičního, než jsou jen pláže a moře, pak se vám v Trogiru bude líbit. Těšit se můžete na jedinečnou středomořskou atmosféru, na každém kroku úzkými kamennými uličkami totiž narazíte na restauraci či kavárnu, ovšem také na různé galerie a hudební akce.

Další okouzlující destinace Chorvatska

Jestliže nechcete celou dovolenou strávit pouze na pláži, nabízí se i další místa, kam můžete vyrazit za poznáním krás Chorvatska.

  • Oblíbeným místem je Národní park Krka, který se pyšní hlavně vodopádem o výšce 242 metrů.
  • Kromě toho však můžete navštívit také ostrůvek zvaný Visovac, zde se můžete pokochat zajímavou architekturou františkánského kostelu a kláštera.
  • Pokud vás lákají i další stavby, rozhodně byste neměli vynechat Istrii. V této lokalitě totiž najdete zajímavá městečka, ve kterých navíc můžete blíže poznat místní život na hudebních akcích, v galeriích a podobně. Kromě toho Istrie nabízí také průzračně čisté moře, zátoky a krásná údolí.
  • Jestliže vás láká místní atmosféra, měli byste navštívit také Zábřeh, který má rozhodně co nabídnout.
  • Milovníci přírody a procházek pak rozhodně ocení také Plitvická jezera, která poskytnou nádherný pohled na průzračná jezera a vodopády.

Na co nezapomenout

Vzhledem k aktuální situaci se může cestování zdát problematické vycestovat do Chorvatska, ovšem Chorvatsko je na letní turistickou sezónu připraveno lépe než kdy předtím. I přesto je třeba počítat s určitými opatřeními, kterým se aktuálně nelze vyhnout. K vycestování by vám měl však stačit negativní PCR či antigenní test na Covid-19.

Obyvatelé Chorvatska pečlivě dbají na to, aby cestování do této destinace bylo bezpečné. Proto není důvod se obávat, se zahraničními turisty se zde totiž počítá. Jestliže se tedy rozhodnete v létě vycestovat za sluníčkem a mořem, stačí už jen připravit plavky a nezapomenout na spolehlivý opalovací krém, k jeho nákupu se vám bude hodit slevový kód Dermacol. Chorvatsko je každoročně snad tou nejoblíbenější dovolenkovou destinací pro Čechy, stejně tak tomu bude i tento rok. Tato země má totiž rozhodně co nabídnout a těší se na nejen české turisty. Naplánujte si proto i vy dovolenou, díky které si užijete odpočinku a zahraniční kultury.