Pondělí , 11. 12. 2023

Dana

Vyrazte na skvělou letní dovolenou do Chorvatska

Chorvatsko je nejen pro Čechy velmi oblíbeným místem, kam vyrazit na dovolenou. Ať už hledáte relax u moře, zajímá vás místní kultura a památky, či snad hledáte nějaké dobrodružství, tato země je skvělou volbou. Chorvatsko totiž pro turisty nabízí dokonalé možnosti.
Chorvatsko
Zdroj obr.: Dreamer4787 / Shutterstock.com

Rozmanité možnosti

Chorvatsko vás rozhodně okouzlí svým krásným pobřežím a řadou příjemných pláží. Pokud si tedy jednoduše chcete užívat sluneční paprsky a vlny moře, jistě si zde přidejte na své. Ovšem to zdaleka není všechno, co tato země může nabídnout. Kromě toho se totiž můžete vydat poznávat místní život do malých vesniček, či třeba do větších měst, která vám představí i noční život.

Chorvatsko však může nabídnout také nádhernou divokou krajinu, známé jsou například Plitvická jezera. Ačkoliv se jedná o velmi vyhledávanou destinaci, nebude problém najít si klidnou lokalitu pro příjemný odpočinkový pobyt. Pokud byste navíc chtěli zažít i trochu dobrodružství, nabízí se celá řada zajímavých památek a okouzlujících měst, které rozhodně stojí za návštěvu.

Trogir

Jestliže hledáte zajímavé místo pro svou příští dovolenou, pak je okouzlující Trogir tou nejlepší volbou. Jedná se o malé starobylé město, které leží jen pár kilometrů od Splitu. Patří mezi jedno z nejnavštěvovanějších měst Dalmácie, jelikož nabízí celou řadu zajímavostí. Jeho historické centrum je zapsáno do seznamu UNESCO, představuje totiž jedinečné ostrovní románské městečko.

Najdete zde řadu antických památek, toto město má totiž opravdu bohatou historii. Pokud tedy hledáte něco méně tradičního, než jsou jen pláže a moře, pak se vám v Trogiru bude líbit. Těšit se můžete na jedinečnou středomořskou atmosféru, na každém kroku úzkými kamennými uličkami totiž narazíte na restauraci či kavárnu, ovšem také na různé galerie a hudební akce.

Další okouzlující destinace Chorvatska

Jestliže nechcete celou dovolenou strávit pouze na pláži, nabízí se i další místa, kam můžete vyrazit za poznáním krás Chorvatska.

  • Oblíbeným místem je Národní park Krka, který se pyšní hlavně vodopádem o výšce 242 metrů.
  • Kromě toho však můžete navštívit také ostrůvek zvaný Visovac, zde se můžete pokochat zajímavou architekturou františkánského kostelu a kláštera.
  • Pokud vás lákají i další stavby, rozhodně byste neměli vynechat Istrii. V této lokalitě totiž najdete zajímavá městečka, ve kterých navíc můžete blíže poznat místní život na hudebních akcích, v galeriích a podobně. Kromě toho Istrie nabízí také průzračně čisté moře, zátoky a krásná údolí.
  • Jestliže vás láká místní atmosféra, měli byste navštívit také Zábřeh, který má rozhodně co nabídnout.
  • Milovníci přírody a procházek pak rozhodně ocení také Plitvická jezera, která poskytnou nádherný pohled na průzračná jezera a vodopády.
K TÉMATU  Jóga v tropech. Utečte před všední šedí do teplých exotických krajů

Chorvatsko můžete poznat i při sportu, třeba ze sedla kola. Pokud vás tato představa láká, může vás zaujmout nějaký cyklistický zájezd do Chorvatska, během něhož poznáte ta nejkrásnější místa a cesty jadranského pobřeží.

Na co nezapomenout

Vzhledem k aktuální situaci se může cestování zdát problematické vycestovat do Chorvatska, ovšem Chorvatsko je na letní turistickou sezónu připraveno lépe než kdy předtím. I přesto je třeba počítat s určitými opatřeními, kterým se aktuálně nelze vyhnout. K vycestování by vám měl však stačit negativní PCR či antigenní test na Covid-19.

Obyvatelé Chorvatska pečlivě dbají na to, aby cestování do této destinace bylo bezpečné. Proto není důvod se obávat, se zahraničními turisty se zde totiž počítá. Jestliže se tedy rozhodnete v létě vycestovat za sluníčkem a mořem, stačí už jen připravit plavky a nezapomenout na spolehlivý opalovací krém, k jeho nákupu se vám bude hodit slevový kód Dermacol. Chorvatsko je každoročně snad tou nejoblíbenější dovolenkovou destinací pro Čechy, stejně tak tomu bude i tento rok. Tato země má totiž rozhodně co nabídnout a těší se na nejen české turisty. Naplánujte si proto i vy dovolenou, díky které si užijete odpočinku a zahraniční kultury.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Existuje tolik různých způsobů, jak si s rodinou vyrobit vlastní ozdoby. A při jejich tvorbě můžete využít spoustu různých materiálů! Každý jistě máme doma třeba nějaký přebytečný papír, že ano? Máme pro vás jednoduché vánoční ozdoby, které si dnes večer můžete s dětmi vytvořit.
Schody ze dřeva vypadají úchvatně! Použít se dá ale jakýkoli materiál, a schodiště může vypadat jako dokonalý šperk vašeho domu či bytu. Kámen, cihla, sklo i beton nebo ocel, to vše vás může vynést nahoru do patra. Máte schodiště levotočivé, pravotočivé nebo přímé? Se zábradlím nebo bez? Zajímavým nasvícením získáte další rozměr. Inspirujte se a pusťte se směle do práce.
Zvlášť v dnešní pandemické době, kdy jsou kosmetické služby méně dostupné, je nutné poradit si v rámci manikúry a pedikúry. Péče o chodidla a jejich ztvrdlé části je někdy tvrdý oříšek. Pravidelnou starostí o nohy se ale všem nepříjemným stavům vyhnete. Vyzkoušejte tyto účinné tipy na krásná a hladká chodidla.
Grill párty, ale i tradiční české opékání se těší stále větší popularitě! Není tak divu, že se mění i zvyklosti ohledně vybavení letních teras či pergol. V současné době zde už nenajdete jen pohodlné posezení pro rodinu a přátele, ale i další kusy praktického nábytku, které poskytují cenný úložný prostor na věci, které je vhodné mít při trávení volného času venku po ruce.
Jste věčná začátečnice? Vždycky se pustíte do běhání a po pár týdnech to vzdáte? Nebo jste ještě nikdy neběhala, ale ráda byste začala? Možná právě vám se bude hodit následujících deset tipů, díky kterým si běh skutečně zamilujete.
Menstruace je nedílnou součástí života každé ženy. Zatímco některým z nás nepůsobí výraznější potíže, jiné ji doslova protrpí. Ať už jsou však projevy menstruace poměrně rozdílné, jedno mají všechny ženy společné - neustále hledají cesty jak tyto dny přečkat co nejkomfortněji.
Peru je velmi zajímavá země oplývající především mnoha kulturními památkami starověkých civilizací a koloniální architekturou. Jedná se o neuvěřitelně rozmanitou zemi a ráj pro každého cestovatele. V našich představách může znít Peru jako zapadlá zemička, kde nic nenajdeme, ale opak je pravdou! Tajemné džungle, ztracená města, jezero Titicaca, delta Amazonky – právě za těmito zázraky turisté do Peru míří. Tato země Jižní Ameriky jim poskytne příležitost ocitnout se ve zcela jiné dimenzi.
Češi jsou národem pejskařů. Psy opravdu milujeme. Pro naše čtyřnohé mazlíčky uděláme všechno, co jim na očích uvidíme. Kupujeme jim nejrůznější krmení, ale i pamlsky. V prvním zmíněném bývají největší spory. Krmit granulemi, nebo masem? Co je lepší? Na to se nyní podíváme.

Nepřehlédněte

Turistické boty jsou fantastické boty, které se nosí, když jste v divočině a razíte cestu z prašných cest, podél žulových balvanů a po hřebenech úzkých kaňonů, dají se ale outdoorové boty pánské či dámské nosit každý den? Přeci jen, byly původně vyrobeny k jinému účelu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek