Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Vyrazte na skvělou letní dovolenou do Chorvatska

Chorvatsko je nejen pro Čechy velmi oblíbeným místem, kam vyrazit na dovolenou. Ať už hledáte relax u moře, zajímá vás místní kultura a památky, či snad hledáte nějaké dobrodružství, tato země je skvělou volbou. Chorvatsko totiž pro turisty nabízí dokonalé možnosti.
Chorvatsko
Zdroj obr.: Dreamer4787 / Shutterstock.com

Rozmanité možnosti

Chorvatsko vás rozhodně okouzlí svým krásným pobřežím a řadou příjemných pláží. Pokud si tedy jednoduše chcete užívat sluneční paprsky a vlny moře, jistě si zde přidejte na své. Ovšem to zdaleka není všechno, co tato země může nabídnout. Kromě toho se totiž můžete vydat poznávat místní život do malých vesniček, či třeba do větších měst, která vám představí i noční život.

Chorvatsko však může nabídnout také nádhernou divokou krajinu, známé jsou například Plitvická jezera. Ačkoliv se jedná o velmi vyhledávanou destinaci, nebude problém najít si klidnou lokalitu pro příjemný odpočinkový pobyt. Pokud byste navíc chtěli zažít i trochu dobrodružství, nabízí se celá řada zajímavých památek a okouzlujících měst, které rozhodně stojí za návštěvu.

Trogir

Jestliže hledáte zajímavé místo pro svou příští dovolenou, pak je okouzlující Trogir tou nejlepší volbou. Jedná se o malé starobylé město, které leží jen pár kilometrů od Splitu. Patří mezi jedno z nejnavštěvovanějších měst Dalmácie, jelikož nabízí celou řadu zajímavostí. Jeho historické centrum je zapsáno do seznamu UNESCO, představuje totiž jedinečné ostrovní románské městečko.

Najdete zde řadu antických památek, toto město má totiž opravdu bohatou historii. Pokud tedy hledáte něco méně tradičního, než jsou jen pláže a moře, pak se vám v Trogiru bude líbit. Těšit se můžete na jedinečnou středomořskou atmosféru, na každém kroku úzkými kamennými uličkami totiž narazíte na restauraci či kavárnu, ovšem také na různé galerie a hudební akce.

Další okouzlující destinace Chorvatska

Jestliže nechcete celou dovolenou strávit pouze na pláži, nabízí se i další místa, kam můžete vyrazit za poznáním krás Chorvatska.

  • Oblíbeným místem je Národní park Krka, který se pyšní hlavně vodopádem o výšce 242 metrů.
  • Kromě toho však můžete navštívit také ostrůvek zvaný Visovac, zde se můžete pokochat zajímavou architekturou františkánského kostelu a kláštera.
  • Pokud vás lákají i další stavby, rozhodně byste neměli vynechat Istrii. V této lokalitě totiž najdete zajímavá městečka, ve kterých navíc můžete blíže poznat místní život na hudebních akcích, v galeriích a podobně. Kromě toho Istrie nabízí také průzračně čisté moře, zátoky a krásná údolí.
  • Jestliže vás láká místní atmosféra, měli byste navštívit také Zábřeh, který má rozhodně co nabídnout.
  • Milovníci přírody a procházek pak rozhodně ocení také Plitvická jezera, která poskytnou nádherný pohled na průzračná jezera a vodopády.
K TÉMATU  Díky těmto trikům rychle nasytíte celou rodinu

Na co nezapomenout

Vzhledem k aktuální situaci se může cestování zdát problematické vycestovat do Chorvatska, ovšem Chorvatsko je na letní turistickou sezónu připraveno lépe než kdy předtím. I přesto je třeba počítat s určitými opatřeními, kterým se aktuálně nelze vyhnout. K vycestování by vám měl však stačit negativní PCR či antigenní test na Covid-19.

Obyvatelé Chorvatska pečlivě dbají na to, aby cestování do této destinace bylo bezpečné. Proto není důvod se obávat, se zahraničními turisty se zde totiž počítá. Jestliže se tedy rozhodnete v létě vycestovat za sluníčkem a mořem, stačí už jen připravit plavky a nezapomenout na spolehlivý opalovací krém, k jeho nákupu se vám bude hodit slevový kód Dermacol. Chorvatsko je každoročně snad tou nejoblíbenější dovolenkovou destinací pro Čechy, stejně tak tomu bude i tento rok. Tato země má totiž rozhodně co nabídnout a těší se na nejen české turisty. Naplánujte si proto i vy dovolenou, díky které si užijete odpočinku a zahraniční kultury.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Rozvodové řízení je jedním z nejobtížnějších milníků v životě. Zvláště když obě strany zažívají vztek nebo bolest a jsou do toho zapojeny děti. Jak můžete přistupovat k rozvodu z rozumnějšího a informovanějšího hlediska, abyste usnadnili rozchod sobě i své rodině?
Jaro je tady! A s ním i pěstování zeleniny. Právě o pěstování vlastních plodin roste velký zájem, a to především kvůli neustále se zdražujícím cenám potravin na trhu. Lidé navíc pochopili, že vlastní papriky nebo brambory jsou po chuťové stránce naprosto dokonalé. A s tím, co se kupuje běžně v supermarketech, se nemohou srovnávat. A když už jsme zmínili brambory, pojďme si prozradit, jaká odrůda je pro pěstování ideální.
Kam se špinavým prádlem? Do pračky! Ale někdy je ho víc a různých barev, a než přijde na řadu, uschová ho koš na prádlo, praktický doplněk vaší koupelny. Vybrat si můžete přesně takový, aby stylově i barevně zapadl do vašeho interiéru. Koše na prádlo jsou proutěné, plastové nebo látkové, ale také z bambusu. Inspirace pro vás!
Také vám někdo v polovině vaší dovolené začne připomínat, jak se vám to krátí a že už brzy půjdete do práce? Kdyby to někdo udělal, asi byste se pěkně naštvala. Ale připomínat dětem, že brzy skončí prázdniny, připadá mnoha dospělým normální. Přitom i děti si potřebují odpočinout a ne myslet na povinnosti, které je čekají. Mají se vůbec děti o prázdninách učit?
Zavodnění lidského těla je problém, se kterým v dnešní době bojuje mnoho lidí z moderního světa. Příčin může být hned několik. Zbavit se přebytečné vody je přitom velmi snadné. Podívejte se na příznaky zavodnění a na pár tipů, díky kterým se vody lehko zbavíte.
S příchodem chladnějšího ročního období se pulty supermarketů začínají plnit exotickými druhy ovoce. A vedle tradičního kaki, pomela a dalších podobných vynikajících kousků, nám svou střapatou hlavičku ukazuje také ananas. Věděli jste, že se jedná o spalovač tuků? Zejména po svátcích by proto neměl chybět ve vašem jídelníčku.

Nepřehlédněte

All beige outfity. Nekončící trend, který bychom už mohli označit pomyslnou značkou nadčasovost. Za těch pár let, co tu s námi je, by si to zasloužil. Stejně jako černá, bílá či námořnicky modrá patří i béžová mezi barvy, se kterými nikdy nešlápnete vedle.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek