Čtvrtek , 06. 10. 2022

Eliška

Vlastníte Apple Watch? Funkce, o kterých jste možná neměli ani ponětí

Produkty s nakousnutým jablíčkem patří dlouhodobě k hitům. To ostatně prokazuje i fakt, že společnost Apple stojí na bedně v žebříčku nejhodnotnějších společností světa. A pravděpodobně se ještě nějaký ten pátek mezi první trojkou udrží. Přináší totiž neustále nové a nové produkty, které jsou s obrovským zájmem a nadšením kupovány. Vezměme si takové Apple Watch – to je produkt budoucnosti, nemyslíte? Jen hrstka lidí však ví o všech věcech, které hodinky umí a ovládají.
funkce apple watch
Co všechno Apple Watch dovedou? (foto: 123rf)

02. 03. 2021

Možná jste i vy vlastníkem chytrých hodinek Apple Watch. A možná je tedy i vy využíváte ke svému každodennímu životu. Před samotnou koupí jste si pravděpodobně říkali, že je asi nevyužijete, ale už po chvilce jste si je natolik oblíbili, že si bez nich nedokážete představit den. Víte však o hodinkách úplně všechno? 

Hodinky Apple Watch dokážou víc věcí, než si myslíte 

Hodinky z dílny amerického giganta jménem Apple patří k tomu nejlepšímu, co se za poslední roky vyprodukovalo. O tom ostatně není pochyb ani sporu. Jenže víte, co všechno tyto chytré hodinky vlastně dokážou? Možná využíváte hromadu jejích funkcí, ale s velkou pravděpodobností nevyužíváte úplně všechny funkce, jež vám hodinky nabízí. Pojďme si proto ty utajované a mnohdy neodhalené prozradit! 

Najděte hudbu, která zrovna hraje ve vašem okolí 

Asi to znáte – v rádiu uslyšíte skvělou písničku, kterou nemůžete dostat z hlavy. Jenže její jméno – to je vám jednou velkou záhadou. Snažíte se ji různě dohledat s pomocí úryvků, které si pamatujete, ale nic z toho. Naštěstí v této situaci vám mohou pomoct právě chytré hodinky Apple Watch, které vám odhalí, co to hraje ve vašem okolí.  

Tato funkce podobná aplikaci Shazam není mezi uživateli Apple hodinek moc známá, což je škoda. Jistě by ji řada lidí ocenila. Jen málokdo si totiž uvědomuje, že i v Apple hodinkách se nachází pomocnice jménem Siri, kterou můžete kdykoliv požádat o radu. Stačí se jí zeptat, co to hraje za písničku, a Siri vám vmžiku prozradí, o jakou hudební pecku se jedná.  

Zahajte novou konverzaci 

Pravděpodobně každý uživatel Apple Watch ví, že s jejich pomocí můžete číst zprávy a odpovídat na ně. Jenže věděli jste, že prostřednictvím těchto chytrých hodinek můžete konverzace také zahajovat?  

K TÉMATU  Exotické druhy ovoce: jak a které prospívají našemu zdraví?

O této funkci ví opravdu jenom hrstka uživatelů Apple Watch, a to proto, že se jedná o poměrně skrytou funkci. Abyste konverzaci zahájili, je zapotřebí zatlačit v aplikaci Zprávy na střed displeje, teprve poté vám vyjede možnost “nová zpráva”.  

Ztlumení hodinek díky překrytí displeje 

Jak již bylo zmíněno, produkty s nakousnutým jablíčkem jsou oblíbené po celém světě. A neustále jejich popularita roste. Možná za to může historie značky, možná kvalita produktů, možná také ona intuitivnost, kterou ani jeden z produktů společnosti Apple nepostrádá. Intuitivnost ostatně ukrývají i chytré hodinky společnosti Apple. Bohužel na ni se u tohoto výrobku zapomíná.  

Kupříkladu takovým přikrytím displeje můžete hravě ztlumit Apple Watch. Funkci jistě aktivně využijete v okamžiku, kdy nechcete být nikým a ničím vyrušování, respektive pokud nechcete vyrušovat ostatní. Nemusíte tak nutně zapínat režim “nerušit” s pomocí tlačítka, zakrytí dlaní je snazší a rychlejší způsob. 

Sdílení své polohy 

Mnohé produkty společnosti Apple se v řadě věcí nijak neliší. Jinými slovy existují věci, které je naopak spojují. V tomto případě máme na mysli kupříkladu sdílení své polohy. Na to jste možná zvyklí i iPhonů. Díky této funkci vás mohou vaši přátelé najít. A ostatně podobně to lze udělat i u Apple Watch – i ty umí sdílet svou polohu.  

Fotografování z iPhonu 

Stejně, jako není tajemstvím, že řada funkcí jednotlivé produkty společnosti Apple spojuje, není tajemstvím ani to, že jsou produkty společnosti propojené. To nás dovádí k další skryté funkci chytrých hodinek, a to k možnosti vyfotit si fotku z iPhonu díky hodinkám. Je to taková lepší samospoušť.

Nemusíte si nastavovat odpočítávání, nemusíte si pořizovat ani dálkové ovládání. Stačí mít chytré hodinky na rukou a říct “sýr”. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

4 tipy na mobilní aplikace, které pomohou se správou financí

K TÉMATU  4 tipy, jak vybrat chytré hodinky. Nemusí jen ukazovat čas

Kouzelné účinky hudby. Její poslech dokáže zvednout náladu i povzbudit při práci. Každý typ melodie povzbudí jinou činnost

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

I když se loňské léto neslo v poměrně propršeném duchu a člověk si víc užil dešťů než sluníčka, stejně nás to z úsporného hlediska příliš nespasilo. Respektive to nespasilo ty, kteří dešťovou vodu nechytali a nadále z ní netěžili. Jejich spotřeba vody byla stejně vysoká jako každý rok, ovšem ti aktivnější se těšili z rapidní úspory.
Léto je v plném proudu a snad každého z nás čeká aspoň jeden výlet. Buď do přírody, někam za hranice nebo jen k babičce na chalupu. Tak či tak, existují tři módní kousky, bez kterých se nikdo neobejde. Tyto věci se hodí pro každou situaci - spaní pod širákem, letní přeháňka v rozpáleném velkoměstě nebo zkrátka jen stylový doplněk na rande s cizinem. Pojď si přečíst následující řádky a objevit, o jaké kousky se jedná.
Aby bylo zajištěno bezproblémové fungování těla a všech jeho funkcí, je zapotřebí, abychom mu dodávali jeho pohonné hmoty. Jimi se myslí především vitaminy, také minerály, antioxidanty a další živiny, které se společně podílí na správném fungování organismu. Jedním z klíčových vitaminů je vitamin D, jehož nedostatek umí v těle způsobit opravdu velkou paseku.
Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení.
Podle statistik nejen u nás, ale i v Evropě, žije každé desáté dítě v nové rodině, kde je pouze jeden rodič jejich vlastní. Často tam žijí s nevlastními sourozenci, nebo se s nimi setkávají v rámci různých programů a dohod rozvedených rodičů o víkendech, prázdninách či svátcích. Společné soužití takové rodiny není zpočátku vůbec jednoduché.
Děti nutně nemusí trávit svůj volný čas hraním počítačových nebo mobilních her, které je nijak nerozvíjí. Daleko lepší je rozvíjet jejich kreativitu a motoriku s pomocí hraček, které vyplní jejich volný čas stejně dobře a u nichž si užijí stejnou porci zábavy. Těmito hračkami myslíme dětské stavebnice, které jsou mezi námi už dlouhá staletí.
Lidé zranění při pádu na zamrzlém či zasněženém chodníku musí o odškodnění bojovat dlouho, v 67 procentech déle než rok. Až ve třech čtvrtinách případů totiž obce a technické služby odmítají za zranění přijmout odpovědnost. Konečné odškodnění se přitom může vyšplhat na statisíce, průměr je 287 tisíc korun. Podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích zodpovídá za náhradu škody, která vznikla při neprůchodnosti chodníku, město či obec. Jak se zachovat, když se vám to stane?
Horská túra nelze srovnávat s běžnou procházkou okolo domu. Při horské túře strávíte chůzí klidně celý den a často se nejedná o odpočinkový výkon ani z hlediska náročnosti trasy. Když se rozhodnete zdolat nějaký vrchol, případně jiný vysoko položený cíl, polovinu cesty stoupáte nahoru a druhou polovinu zase musíte brzdit z kopce, až vás z toho bolí kolena a prsty na nohou.
Máte v sedmdesáti nárok být zamilovaná a mít sex? Samozřejmě máte. Zamilování je stejné ve dvaceti, jako v sedmdesáti. Jen je lidé na veřejnosti projevují méně okázale. Možná vám vaše děti řeknou, že jste trapná. A ony nejsou právě tím, že takhle uvažují? Milovat někoho není nikdy trapné. Je to ta nejdůležitější součást života každého člověka.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek