Sobota , 01. 04. 2023

Kvido

Vlastníte Apple Watch? Funkce, o kterých jste možná neměli ani ponětí

Produkty s nakousnutým jablíčkem patří dlouhodobě k hitům. To ostatně prokazuje i fakt, že společnost Apple stojí na bedně v žebříčku nejhodnotnějších společností světa. A pravděpodobně se ještě nějaký ten pátek mezi první trojkou udrží. Přináší totiž neustále nové a nové produkty, které jsou s obrovským zájmem a nadšením kupovány. Vezměme si takové Apple Watch – to je produkt budoucnosti, nemyslíte? Jen hrstka lidí však ví o všech věcech, které hodinky umí a ovládají.
funkce apple watch
Co všechno Apple Watch dovedou? (foto: 123rf)

02. 03. 2021

Možná jste i vy vlastníkem chytrých hodinek Apple Watch. A možná je tedy i vy využíváte ke svému každodennímu životu. Před samotnou koupí jste si pravděpodobně říkali, že je asi nevyužijete, ale už po chvilce jste si je natolik oblíbili, že si bez nich nedokážete představit den. Víte však o hodinkách úplně všechno? 

Hodinky Apple Watch dokážou víc věcí, než si myslíte 

Hodinky z dílny amerického giganta jménem Apple patří k tomu nejlepšímu, co se za poslední roky vyprodukovalo. O tom ostatně není pochyb ani sporu. Jenže víte, co všechno tyto chytré hodinky vlastně dokážou? Možná využíváte hromadu jejích funkcí, ale s velkou pravděpodobností nevyužíváte úplně všechny funkce, jež vám hodinky nabízí. Pojďme si proto ty utajované a mnohdy neodhalené prozradit! 

Najděte hudbu, která zrovna hraje ve vašem okolí 

Asi to znáte – v rádiu uslyšíte skvělou písničku, kterou nemůžete dostat z hlavy. Jenže její jméno – to je vám jednou velkou záhadou. Snažíte se ji různě dohledat s pomocí úryvků, které si pamatujete, ale nic z toho. Naštěstí v této situaci vám mohou pomoct právě chytré hodinky Apple Watch, které vám odhalí, co to hraje ve vašem okolí.  

Tato funkce podobná aplikaci Shazam není mezi uživateli Apple hodinek moc známá, což je škoda. Jistě by ji řada lidí ocenila. Jen málokdo si totiž uvědomuje, že i v Apple hodinkách se nachází pomocnice jménem Siri, kterou můžete kdykoliv požádat o radu. Stačí se jí zeptat, co to hraje za písničku, a Siri vám vmžiku prozradí, o jakou hudební pecku se jedná.  

Zahajte novou konverzaci 

Pravděpodobně každý uživatel Apple Watch ví, že s jejich pomocí můžete číst zprávy a odpovídat na ně. Jenže věděli jste, že prostřednictvím těchto chytrých hodinek můžete konverzace také zahajovat?  

K TÉMATU  Zelenina, po které zhubnete 2x rychleji

O této funkci ví opravdu jenom hrstka uživatelů Apple Watch, a to proto, že se jedná o poměrně skrytou funkci. Abyste konverzaci zahájili, je zapotřebí zatlačit v aplikaci Zprávy na střed displeje, teprve poté vám vyjede možnost “nová zpráva”.  

Ztlumení hodinek díky překrytí displeje 

Jak již bylo zmíněno, produkty s nakousnutým jablíčkem jsou oblíbené po celém světě. A neustále jejich popularita roste. Možná za to může historie značky, možná kvalita produktů, možná také ona intuitivnost, kterou ani jeden z produktů společnosti Apple nepostrádá. Intuitivnost ostatně ukrývají i chytré hodinky společnosti Apple. Bohužel na ni se u tohoto výrobku zapomíná.  

Kupříkladu takovým přikrytím displeje můžete hravě ztlumit Apple Watch. Funkci jistě aktivně využijete v okamžiku, kdy nechcete být nikým a ničím vyrušování, respektive pokud nechcete vyrušovat ostatní. Nemusíte tak nutně zapínat režim “nerušit” s pomocí tlačítka, zakrytí dlaní je snazší a rychlejší způsob. 

Sdílení své polohy 

Mnohé produkty společnosti Apple se v řadě věcí nijak neliší. Jinými slovy existují věci, které je naopak spojují. V tomto případě máme na mysli kupříkladu sdílení své polohy. Na to jste možná zvyklí i iPhonů. Díky této funkci vás mohou vaši přátelé najít. A ostatně podobně to lze udělat i u Apple Watch – i ty umí sdílet svou polohu.  

Fotografování z iPhonu 

Stejně, jako není tajemstvím, že řada funkcí jednotlivé produkty společnosti Apple spojuje, není tajemstvím ani to, že jsou produkty společnosti propojené. To nás dovádí k další skryté funkci chytrých hodinek, a to k možnosti vyfotit si fotku z iPhonu díky hodinkám. Je to taková lepší samospoušť.

Nemusíte si nastavovat odpočítávání, nemusíte si pořizovat ani dálkové ovládání. Stačí mít chytré hodinky na rukou a říct “sýr”. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

4 tipy na mobilní aplikace, které pomohou se správou financí

K TÉMATU  Cestuj, dovolenkuj a pracuj zároveň: Digitální nomádství jako kult 21. století

Kouzelné účinky hudby. Její poslech dokáže zvednout náladu i povzbudit při práci. Každý typ melodie povzbudí jinou činnost

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pěstitelská sezona je v plném proudu, což znamená, že si lidé ve svém volném čase musí najít čas na svádění boje s mandelinkami. Právě mandelinky jsou totiž největším problémem, který sužuje jejich pěstované brambory. Rozpoznat je není vůbec nic těžkého. Mandelinka bramborová je americký brouček, který je asi dvanáct milimetrů dlouhý a osm milimetrů široký. Většinou je zbarven do bílo-žluta nebo do bílo-oranžova s tím, že ho zdobí černé pruhy.
V prvé řadě je nutno říci, že správný přístup ke svatbě nehledě na všechny trendy a doporučení je následující: udělejte to tak, jak chcete vy. Abyste však pochopili, co si přesně přejete, musíte to zjistit, ale jak? Na internetu je spousta informací a je těžké se v nich orientovat.
Rodiče ve snaze dopřát svým dětem to nejlepší kupují často hraček víc, než je potřeba. Na trhu existuje spousta hraček a děti chtějí často všechny, které v obchodě vidí. Podle čeho vybrat hračky, které děti zaujmou a vydrží si s nimi hrát dlouhé hodiny?
Praní prádla je každotýdenní činnost, ke které se musí přistoupit. Koše totiž začínají přetékávat a člověk najednou nemá, co na sebe. Je proto klíčové, abychom našemu použitému oblečení zase vdechli nový život. Jenže jak k praní prádla přistupovat? 
Jste milovnicí masáží a máte pocit, že znáte už všechny nazpaměť a přesně víte, jak která masáž probíhá? V tom případě vězte, že existují i masáže, které rozhodně neznáte a které jste ještě nikdy v životě nezažili. Jak to víme? Protože jsou natolik neobvyklé, že v našich končinách se téměř nevyskytují. Které to jsou?
Teploty stoupají a pomalu svítá i naděje, že se brzy otevřou sportoviště. Jestli se chcete po delší pauze dostat do formy, rozhodně nepodceňujte přípravu. Dobijte energii a dávejte si postupné cíle. Jinak byste mohli skončit s nepříjemnými křečemi, bolestivě nataženými svaly a vyčerpaní únavou.
Všichni moc dobře víme, že vlivem času se naše tělo mění. Nejdříve to spatříme na pokožce, která začne postupně a docela viditelně ochabovat, ztrácet svou pevnost a sílu. To samé se však děje se svaly v celém našem těle, přičemž výjimkou nejsou ani svaly pánevního dna včetně vagíny, které je třeba posilovat nejen pro lepší pocit z intimních prožitků, ale i z důvodu prevence v rámci inkontinence a dalších obtíží. A právě o tréninku věrné kamarádky bude tento článek. Na co se během cvičení zaměřit?
Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .
Podle studií však déčko chybí 60 až 75 % české populace. Bez něho je obranyschopnost oslabená a lidé snáze onemocní. Situace je teď o to vážnější, že druhá vlna pandemie stále není na ústupu a nastává doba podzimních respiračních infekcí. Lékaři proto bijí na poplach a na riziko spojené s nedostatkem vitaminu D opakovaně upozorňují.

Nepřehlédněte

Každá žena ví, že bez doplňků by nebyl outfit dokonalý a úplný. I za doplňky se musí utrácet, a to zejména za náušnice, které jsou často to nejvýraznější na celém outfitu. Ovšem stejně, jako je tomu v případě jiných kousků oblečení, i ve světě náušnic se mění trendy jako na běžícím pásu. Každý rok móda přinese na trh zcela jiné typy náušnic, které mají zpestřovat outfity v dané sezoně. Nabízí se proto otázka, jaké náušnice ovládnou nejbližší měsíce a týdny?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek