Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Vlastníte Apple Watch? Funkce, o kterých jste možná neměli ani ponětí

Produkty s nakousnutým jablíčkem patří dlouhodobě k hitům. To ostatně prokazuje i fakt, že společnost Apple stojí na bedně v žebříčku nejhodnotnějších společností světa. A pravděpodobně se ještě nějaký ten pátek mezi první trojkou udrží. Přináší totiž neustále nové a nové produkty, které jsou s obrovským zájmem a nadšením kupovány. Vezměme si takové Apple Watch – to je produkt budoucnosti, nemyslíte? Jen hrstka lidí však ví o všech věcech, které hodinky umí a ovládají.
funkce apple watch
Co všechno Apple Watch dovedou? (foto: 123rf)

02. 03. 2021

Možná jste i vy vlastníkem chytrých hodinek Apple Watch. A možná je tedy i vy využíváte ke svému každodennímu životu. Před samotnou koupí jste si pravděpodobně říkali, že je asi nevyužijete, ale už po chvilce jste si je natolik oblíbili, že si bez nich nedokážete představit den. Víte však o hodinkách úplně všechno? 

Hodinky Apple Watch dokážou víc věcí, než si myslíte 

Hodinky z dílny amerického giganta jménem Apple patří k tomu nejlepšímu, co se za poslední roky vyprodukovalo. O tom ostatně není pochyb ani sporu. Jenže víte, co všechno tyto chytré hodinky vlastně dokážou? Možná využíváte hromadu jejích funkcí, ale s velkou pravděpodobností nevyužíváte úplně všechny funkce, jež vám hodinky nabízí. Pojďme si proto ty utajované a mnohdy neodhalené prozradit! 

Najděte hudbu, která zrovna hraje ve vašem okolí 

Asi to znáte – v rádiu uslyšíte skvělou písničku, kterou nemůžete dostat z hlavy. Jenže její jméno – to je vám jednou velkou záhadou. Snažíte se ji různě dohledat s pomocí úryvků, které si pamatujete, ale nic z toho. Naštěstí v této situaci vám mohou pomoct právě chytré hodinky Apple Watch, které vám odhalí, co to hraje ve vašem okolí.  

Tato funkce podobná aplikaci Shazam není mezi uživateli Apple hodinek moc známá, což je škoda. Jistě by ji řada lidí ocenila. Jen málokdo si totiž uvědomuje, že i v Apple hodinkách se nachází pomocnice jménem Siri, kterou můžete kdykoliv požádat o radu. Stačí se jí zeptat, co to hraje za písničku, a Siri vám vmžiku prozradí, o jakou hudební pecku se jedná.  

Zahajte novou konverzaci 

Pravděpodobně každý uživatel Apple Watch ví, že s jejich pomocí můžete číst zprávy a odpovídat na ně. Jenže věděli jste, že prostřednictvím těchto chytrých hodinek můžete konverzace také zahajovat?  

K TÉMATU  Jsou pomocníci na úklid oken skutečně užiteční? Vyzkoušeli jsme

O této funkci ví opravdu jenom hrstka uživatelů Apple Watch, a to proto, že se jedná o poměrně skrytou funkci. Abyste konverzaci zahájili, je zapotřebí zatlačit v aplikaci Zprávy na střed displeje, teprve poté vám vyjede možnost “nová zpráva”.  

Ztlumení hodinek díky překrytí displeje 

Jak již bylo zmíněno, produkty s nakousnutým jablíčkem jsou oblíbené po celém světě. A neustále jejich popularita roste. Možná za to může historie značky, možná kvalita produktů, možná také ona intuitivnost, kterou ani jeden z produktů společnosti Apple nepostrádá. Intuitivnost ostatně ukrývají i chytré hodinky společnosti Apple. Bohužel na ni se u tohoto výrobku zapomíná.  

Kupříkladu takovým přikrytím displeje můžete hravě ztlumit Apple Watch. Funkci jistě aktivně využijete v okamžiku, kdy nechcete být nikým a ničím vyrušování, respektive pokud nechcete vyrušovat ostatní. Nemusíte tak nutně zapínat režim “nerušit” s pomocí tlačítka, zakrytí dlaní je snazší a rychlejší způsob. 

Sdílení své polohy 

Mnohé produkty společnosti Apple se v řadě věcí nijak neliší. Jinými slovy existují věci, které je naopak spojují. V tomto případě máme na mysli kupříkladu sdílení své polohy. Na to jste možná zvyklí i iPhonů. Díky této funkci vás mohou vaši přátelé najít. A ostatně podobně to lze udělat i u Apple Watch – i ty umí sdílet svou polohu.  

Fotografování z iPhonu 

Stejně, jako není tajemstvím, že řada funkcí jednotlivé produkty společnosti Apple spojuje, není tajemstvím ani to, že jsou produkty společnosti propojené. To nás dovádí k další skryté funkci chytrých hodinek, a to k možnosti vyfotit si fotku z iPhonu díky hodinkám. Je to taková lepší samospoušť.

Nemusíte si nastavovat odpočítávání, nemusíte si pořizovat ani dálkové ovládání. Stačí mít chytré hodinky na rukou a říct “sýr”. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

4 tipy na mobilní aplikace, které pomohou se správou financí

K TÉMATU  Jak by hrdinové minulosti komunikovali v době dnešních technologií? Klasické příběhy jako Romeo a Julie by dnes možná skončily úplně jinak!

Kouzelné účinky hudby. Její poslech dokáže zvednout náladu i povzbudit při práci. Každý typ melodie povzbudí jinou činnost

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Polycystický ovariální syndrom, neboli PCOS, je strašákem pro ženy v reprodukčním věku. Otěhotnět s tímto onemocněním přirozenou cestou je často nad síly ženy samotné i lékařů. Problém je, že příčina, proč onemocnění vzniká, není dosud úplně jasná. A tak naprosté vyléčení není možné.
Aby bylo zajištěno bezproblémové fungování těla a všech jeho funkcí, je zapotřebí, abychom mu dodávali jeho pohonné hmoty. Jimi se myslí především vitaminy, také minerály, antioxidanty a další živiny, které se společně podílí na správném fungování organismu. Jedním z klíčových vitaminů je vitamin D, jehož nedostatek umí v těle způsobit opravdu velkou paseku.
To je tvrdý oříšek, protože LEGO® sad je velice mnoho a liší se od sebe různými vlastnostmi: velikostí kostek, tematikou, barvou, tvarem a dodatečnými funkcemi. Každá stavebnice je jinak přizpůsobena určité věkové skupině. Čím se řídit při výběru kostek? Jak se správně rozhodnout? Napovíme v této publikaci.
Některé z nás se při pojmech „povinné ručení“ a „havarijní pojištění“ jen zatočí hlava při představě, že bychom si jej měly sjednávat samy. Návštěva pojišťoven, porovnání, co nám na přepážkách bylo nabídnuto, ale hlavně: pamatovat si údaje o našem autě. Jenže takto už to dávno neprobíhá! Dnes se pojistíte online, z pohodlí domova. Potřebovat budete jen osobní doklady, velký technický průkaz a několik minut svého času.
Už dávno je pryč doba, kdy si lidé doma zapalovali parafínové čajové nebo jiné svíčky. Osvěta na téma svíček se šíří světem rychlostí blesku. Pokud ale stále netušíte, proč zainvestovat do sójových svíček, pár důvodů pro vás máme. Ten hlavní je, že parafínové svíčky vážně poškozují naše zdraví.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek