Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Vlastníte Apple Watch? Funkce, o kterých jste možná neměli ani ponětí

Produkty s nakousnutým jablíčkem patří dlouhodobě k hitům. To ostatně prokazuje i fakt, že společnost Apple stojí na bedně v žebříčku nejhodnotnějších společností světa. A pravděpodobně se ještě nějaký ten pátek mezi první trojkou udrží. Přináší totiž neustále nové a nové produkty, které jsou s obrovským zájmem a nadšením kupovány. Vezměme si takové Apple Watch – to je produkt budoucnosti, nemyslíte? Jen hrstka lidí však ví o všech věcech, které hodinky umí a ovládají.
funkce apple watch
Co všechno Apple Watch dovedou? (foto: 123rf)

02. 03. 2021

Možná jste i vy vlastníkem chytrých hodinek Apple Watch. A možná je tedy i vy využíváte ke svému každodennímu životu. Před samotnou koupí jste si pravděpodobně říkali, že je asi nevyužijete, ale už po chvilce jste si je natolik oblíbili, že si bez nich nedokážete představit den. Víte však o hodinkách úplně všechno? 

Hodinky Apple Watch dokážou víc věcí, než si myslíte 

Hodinky z dílny amerického giganta jménem Apple patří k tomu nejlepšímu, co se za poslední roky vyprodukovalo. O tom ostatně není pochyb ani sporu. Jenže víte, co všechno tyto chytré hodinky vlastně dokážou? Možná využíváte hromadu jejích funkcí, ale s velkou pravděpodobností nevyužíváte úplně všechny funkce, jež vám hodinky nabízí. Pojďme si proto ty utajované a mnohdy neodhalené prozradit! 

Najděte hudbu, která zrovna hraje ve vašem okolí 

Asi to znáte – v rádiu uslyšíte skvělou písničku, kterou nemůžete dostat z hlavy. Jenže její jméno – to je vám jednou velkou záhadou. Snažíte se ji různě dohledat s pomocí úryvků, které si pamatujete, ale nic z toho. Naštěstí v této situaci vám mohou pomoct právě chytré hodinky Apple Watch, které vám odhalí, co to hraje ve vašem okolí.  

Tato funkce podobná aplikaci Shazam není mezi uživateli Apple hodinek moc známá, což je škoda. Jistě by ji řada lidí ocenila. Jen málokdo si totiž uvědomuje, že i v Apple hodinkách se nachází pomocnice jménem Siri, kterou můžete kdykoliv požádat o radu. Stačí se jí zeptat, co to hraje za písničku, a Siri vám vmžiku prozradí, o jakou hudební pecku se jedná.  

Zahajte novou konverzaci 

Pravděpodobně každý uživatel Apple Watch ví, že s jejich pomocí můžete číst zprávy a odpovídat na ně. Jenže věděli jste, že prostřednictvím těchto chytrých hodinek můžete konverzace také zahajovat?  

K TÉMATUZpátky do plavek bez jojo efektu. Jak dosáhnout zdravého a trvalého úbytku váhy? Vyhněte se zkratkám a držte se zdravých zásad

O této funkci ví opravdu jenom hrstka uživatelů Apple Watch, a to proto, že se jedná o poměrně skrytou funkci. Abyste konverzaci zahájili, je zapotřebí zatlačit v aplikaci Zprávy na střed displeje, teprve poté vám vyjede možnost “nová zpráva”.  

Ztlumení hodinek díky překrytí displeje 

Jak již bylo zmíněno, produkty s nakousnutým jablíčkem jsou oblíbené po celém světě. A neustále jejich popularita roste. Možná za to může historie značky, možná kvalita produktů, možná také ona intuitivnost, kterou ani jeden z produktů společnosti Apple nepostrádá. Intuitivnost ostatně ukrývají i chytré hodinky společnosti Apple. Bohužel na ni se u tohoto výrobku zapomíná.  

Kupříkladu takovým přikrytím displeje můžete hravě ztlumit Apple Watch. Funkci jistě aktivně využijete v okamžiku, kdy nechcete být nikým a ničím vyrušování, respektive pokud nechcete vyrušovat ostatní. Nemusíte tak nutně zapínat režim “nerušit” s pomocí tlačítka, zakrytí dlaní je snazší a rychlejší způsob. 

Sdílení své polohy 

Mnohé produkty společnosti Apple se v řadě věcí nijak neliší. Jinými slovy existují věci, které je naopak spojují. V tomto případě máme na mysli kupříkladu sdílení své polohy. Na to jste možná zvyklí i iPhonů. Díky této funkci vás mohou vaši přátelé najít. A ostatně podobně to lze udělat i u Apple Watch – i ty umí sdílet svou polohu.  

Fotografování z iPhonu 

Stejně, jako není tajemstvím, že řada funkcí jednotlivé produkty společnosti Apple spojuje, není tajemstvím ani to, že jsou produkty společnosti propojené. To nás dovádí k další skryté funkci chytrých hodinek, a to k možnosti vyfotit si fotku z iPhonu díky hodinkám. Je to taková lepší samospoušť.

Nemusíte si nastavovat odpočítávání, nemusíte si pořizovat ani dálkové ovládání. Stačí mít chytré hodinky na rukou a říct “sýr”. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

4 tipy na mobilní aplikace, které pomohou se správou financí

K TÉMATUSprejomalba v akci. Koloseum vznikne přímo před očima během pár minut. Tohle není žádné graffiti

Kouzelné účinky hudby. Její poslech dokáže zvednout náladu i povzbudit při práci. Každý typ melodie povzbudí jinou činnost

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jsou krásné, slavné a úspěšné. Rády na sociálních sítích prezentují nejen svá dokonalá těla, ale i pohádkové životy plné luxusu a pozlátka. A pak je tu ona. Celeste Barber, která dokáže svým osobitým humorem pobavit, zaujmout i ty největší suchary a trochu ty slavné panenky shodit zpátky na zem!
Existuje několik možností, jak se vyspat i tehdy, pokud váš partner hlasitě chrápe. Jednou z možností je jít spát do jiné místnosti. Pak existují samozřejmě i vtipná doporučení, jako je přilepit partnerovi pomocí lepicí pásky na záda míček. Ví se, že chrápání je nejintenzívnější, když dotyčná osoba spí na zádech. Míček přilepený na pyžamo (na záda) zabrání, aby se člověk na záda překulil.
Všichni milovníci seriálu Sex ve městě jsou jako na jehlách Carrie Bradshaw, protože je to tady! Kýžené pokračování v podobě nových dílů. Otázkou však zůstává, jestli se i tato série bude držet původního stylu Sexu ve městě, anebo se spíše můžeme těšit na něco nového. A v neposlední řadě, jestli to celé autoři pokračováním leda nepokazí.
Rozhodli jste se zatočit s přebytečnými kily po porodu a začít běhat s kočárkem? Jistě je to ideální varianta jak dělat něco pro sebe a při tom zabavit i vašeho potomka aniž byste museli složitě shánět hlídání. Mimo standartní výbavy na běh je však důležité vybrat i správný kočárek, který splní všechny vaše kritéria a očekávání.
Krásně a hladce oholené nohy bez jediného pořezání - to se zdá být nesplnitelným snem pro řadu žen. Je to ale opravdu tak náročné, jak se to jeví? Nebo je to jenom o několika tricích či dodržování zásad, které vedou k dokonalému oholení? Pojďme si prozradit, jak si dokonale oholit nohy. Vždyť hladká pokožka vede k vyšším sebevědomí.

Nepřehlédněte

Trávíte-li pracovní dobu z velké části přikováni k monitoru či displeji mobilu, může to mít negativní vliv na váš zrak. Zvláště pokud i volný čas vyplňujete sledováním sociálních sítí, surfováním po internetu nebo sledováním televize, vaše oči příliš často ostří na blízkou vzdálenost, což pro ně není přirozené. Může to vést k různým komplikacím od svědění a podráždění očí přes rozmazané vidění až po akomodační křeč. Na otázky odpovídá MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize Praha.
Málokterá z nás má cvičení v oblibě – chceme se mu vyhnout co se dá a doufáme, že to bez něj zvládneme. Existují ale cviky, které nejsou tolik náročné, a zároveň dokáží změnit život k lepšímu. Ať už v oblasti zdraví nebo sexu. V obojím případě se budete cítit mnohem lépe poté, co budete pravidelně cvičit Kegelovy cviky.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek