Středa , 30. 11. 2022

Ondřej

Komiks, který vám otevře oči a způsobí u vás doma revoluci

Pohodlně se usaďte a pojďte si projít komiks, který u vás doma způsobí změnu. Je váš protějšek vaším skutečným partnerem?
komiks
Kde se stala chyba? Proč leží všechno na bedrech ženy? Tento komiks vám otevře oči! (zdroj foto: a2larm.cz)

13. 05. 2020

Jste oba na stejné lodi? Nebo je potřeba, aby se váš vztah ještě vyladil? Komiks francouzské umělkyně má za cíl zamyslet se nad dnešní situací přepracovaných žen.

Rovnoprávnost? Ani omylem!

Možná jste si všimli malé drobnůstky u vás v domácnosti – a to faktu, že se o veškeré plánování všeho stará v drtivé většině případů žena. Přitom toto plánování mělo své opodstatnění v dobách dávno minulých, kdy ženy měly na starost výchovu dětí a domácnost. Nechodily do práce.

Pohledem dnešní moderní společnosti, kdy žena i muž musí do práce, oba řídí auto, oba nakupují, oba přinášejí peníze do domácnosti – se starý model chování mužů v mnoha domácnostech prostě neshoduje s každodenní realitou. Výsledek?

Přepracované matky, které mají celou řadu zdravotních potíží způsobenou jednoduchým faktem – nemají čas samy na sebe. Nemají čas na nic. Neustále se starají o ostatní. Chod domácnosti zůstal na jejich bedrech. I přes to, že již dávno řídíme auta, chodíme do práce, nakupujeme a vyděláváme peníze.

Pojďme se podívat na komiks francouzské kreslířky Emmy, jejíž komiksový strip vysvětluje, proč není ničí povinností být „manažerkou“ celé domácnosti.

komiks
Komiks francouzské kreslířky Emmy může způsobit domácí revoluci. (zdroj foto: a2larm.cz)

Kde se stala chyba?

Za stav současné společnosti nemůže nikdo, a vlastně všichni. Prostě jedeme v zajetých kolejích, ze kterých se musí nejdříve prošlapat malá odbočka. Malý úspěch v podobě změny v jedné domácnosti způsobí, že se na podobnou cestu bude vydávat stále více rodin, až nakonec stará cesta úplně zanikne.

Nevychovávejme naše děti podle staletí starých modelů. Buďme k sobě upřímní a nalejme si čistého vína. Něco v našich domácnostech není zcela v pořádku. Máme jedinečnou možnost to změnit, aby naše děti přirozeně následovaly náš vzor. Partnerství je tehdy, kdy děláme vše společně. Tahat někoho za ručičku není partnerství, to je mateřství. A my, dospělé ženy, rozhodně nepotřebujeme našim partnerům dělat maminku.

K TÉMATU  6 kroků, podle čeho vybrat troubu do nového baráku

Komiks, který vám pomůže ke změně

Komiks, který vše krásně a přátelsky vysvětluje, dokáže způsobit velkou změnu i ve vaší domácnosti. Pojďme změnit staré a nefunkční vzorce chování, které nám brání ve skutečném partnerském štěstí. Dopřejme našim dětem, aby žily ve funkční společnosti. Máme možnost změny, pojďme ji využít.

Díky tomu, že přestaneme být manažerkami veškerého chodu domácnosti, se v našem domově opět objeví spokojená žena. Vždyť kdyby partner bydlel sám, také by se o vše dokázal postarat, nemyslíte? Dělení práce je samozřejmé a opravdu není vhodné, abychom zastávaly všechny funkce zcela samy.

Komiks si přečtěte zde: https://a2larm.cz/2017/06/mela-jsi-mi-to-rict-feministicky-komix/

Tak co, milé dámy? Jak je to u vás doma? Je tam prostor pro malou změnu?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Emancipace se obrátila proti ženám. Feminismus jim přímo škodí!

10 nejčastějších chlapských výmluv. Jak se s nimi vypořádat s grácií?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.
Máte ráda ty večery, kdy si sednete s lahvinkou vína, přidáte nějakou dobrotu a pustíte si pořádný doják, u něhož si můžete pobrečet dojetím, aniž by vás někdo viděl? A co je ještě lepší, tak film, který je založen na skutečné události! Vybrali jsme pro vás ty nejdojemnější kousky, které nenechají jedno oko suché!
Všechno kolem nás podléhá trendům, nejinak je tomu i u svateb. Jestli tedy plánujete na letošní rok veselku a chcete, aby byla v souladu s trendy pro rok 2021, bude udržitelná, šedožlutá a přikloní se k přírodě. Co se však nemění, je jídlo, protože dobře najedený host je spokojený host.
Zima už mnohé začíná deprimovat, proto se snaží vnést si první střípky jara alespoň k sobě do šatníků. Svetry tak stále zůstávají v popředí, ale pomalu začínají být vytěsňování kousky nejmódnějších stylů přicházejícího teplejšího ročního období. Víte, co se bude nosit?
Léto už je v plném proudu a s ním i více či méně nutné doplňování a obměňování šatníku. Co by ale v sestavování našeho šatníku na teplé měsíce mělo hrát největší roli, jsou materiály oblečení. Víte, které jsou ty nejvíce vhodné na léto, a kterým je lepší se v obchodě raději obloukem vyhnout?
Ať už patříte mezi takzvané online podnikatele nebo se mezi ně zanedlouho zařadíte, vyplatí se poslouchat podcasty - hlasové záznamy, které vás mohou posunout vpřed. Samozřejmě nejsou určeny jen pro byznysmeny či ty, kteří se na tomto poli chtějí pohybovat. Jejich motivační síla může pohánět kdekoho. Otázkou je, jaké poslouchat, když je jich dnes tolik!
Hledáte-li kvalitní nepromokavé boty, které využijete zejména v nepříznivých dešťových podmínkách, zkuste se poohlédnout po stylových dámských holínkách. Na trhu jsou vysoké i nízké typy holínek, které nejsou pouze funkčním doplňkem, ale také vysoce módním prvkem našeho outfitu. Na následujících řádcích se tak dočtete, co všechno by bylo dobré vzít v potaz, než si nové dámské holínky zakoupíte.
Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.
Doba koronavirová z nás udělala `domácí` sportovce. Kupujeme si švihadla, činky, jógamatky, rotopedy, ale hlavně běžecké pásy. Na většinu z nich se ještě před půl rokem čekalo několik měsíců. Ale který je ten správný přímo pro vás? Na co byste měla klást při jeho výběru důraz? Cena rozhodně není ten nejdůležitější faktor, kterým byste se měli řídit, je jich mnohem víc.
Drtivá většina z nás si nedovede představit své ráno bez hrnku pořádně silného kafe. Pokud do této skupiny patříte, jistě víte, že je důležité, jak si tu první kávu dne připravíte. Přece se neodbudete jen tak nějakou kávou. Objevte tu, která vám chutná nejvíce. Hlavní otázka tedy zní – mletá, nebo zrnková káva? Jaký je v nich vůbec rozdíl?
Schody ze dřeva vypadají úchvatně! Použít se dá ale jakýkoli materiál, a schodiště může vypadat jako dokonalý šperk vašeho domu či bytu. Kámen, cihla, sklo i beton nebo ocel, to vše vás může vynést nahoru do patra. Máte schodiště levotočivé, pravotočivé nebo přímé? Se zábradlím nebo bez? Zajímavým nasvícením získáte další rozměr. Inspirujte se a pusťte se směle do práce.

Nepřehlédněte

Začalo to jednou ve sprše. Asi po páté jsem si kontrolovala prsa. Měla bych to samozřejmě dělat častěji, když vím, že prababička měla ve svých 82 letech diagnostikovaný nádor, ale není čas. A taky jsem kojila, takže jsem ve skupině žen, které jsou proti rakovině prstu více chráněné. Tak to aspoň píšou na internetu. Bohužel jsem si ten den nahmatala bulku v prsu. Co teď? Mám to řešit? Nebo ne?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek