Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Komiks, který vám otevře oči a způsobí u vás doma revoluci

Pohodlně se usaďte a pojďte si projít komiks, který u vás doma způsobí změnu. Je váš protějšek vaším skutečným partnerem?
komiks
Kde se stala chyba? Proč leží všechno na bedrech ženy? Tento komiks vám otevře oči! (zdroj foto: a2larm.cz)

13. 05. 2020

Jste oba na stejné lodi? Nebo je potřeba, aby se váš vztah ještě vyladil? Komiks francouzské umělkyně má za cíl zamyslet se nad dnešní situací přepracovaných žen.

Rovnoprávnost? Ani omylem!

Možná jste si všimli malé drobnůstky u vás v domácnosti – a to faktu, že se o veškeré plánování všeho stará v drtivé většině případů žena. Přitom toto plánování mělo své opodstatnění v dobách dávno minulých, kdy ženy měly na starost výchovu dětí a domácnost. Nechodily do práce.

Pohledem dnešní moderní společnosti, kdy žena i muž musí do práce, oba řídí auto, oba nakupují, oba přinášejí peníze do domácnosti – se starý model chování mužů v mnoha domácnostech prostě neshoduje s každodenní realitou. Výsledek?

Přepracované matky, které mají celou řadu zdravotních potíží způsobenou jednoduchým faktem – nemají čas samy na sebe. Nemají čas na nic. Neustále se starají o ostatní. Chod domácnosti zůstal na jejich bedrech. I přes to, že již dávno řídíme auta, chodíme do práce, nakupujeme a vyděláváme peníze.

Pojďme se podívat na komiks francouzské kreslířky Emmy, jejíž komiksový strip vysvětluje, proč není ničí povinností být „manažerkou“ celé domácnosti.

komiks
Komiks francouzské kreslířky Emmy může způsobit domácí revoluci. (zdroj foto: a2larm.cz)

Kde se stala chyba?

Za stav současné společnosti nemůže nikdo, a vlastně všichni. Prostě jedeme v zajetých kolejích, ze kterých se musí nejdříve prošlapat malá odbočka. Malý úspěch v podobě změny v jedné domácnosti způsobí, že se na podobnou cestu bude vydávat stále více rodin, až nakonec stará cesta úplně zanikne.

Nevychovávejme naše děti podle staletí starých modelů. Buďme k sobě upřímní a nalejme si čistého vína. Něco v našich domácnostech není zcela v pořádku. Máme jedinečnou možnost to změnit, aby naše děti přirozeně následovaly náš vzor. Partnerství je tehdy, kdy děláme vše společně. Tahat někoho za ručičku není partnerství, to je mateřství. A my, dospělé ženy, rozhodně nepotřebujeme našim partnerům dělat maminku.

K TÉMATU  Korona song aneb kdo nás baví písněmi o roušce? Osvětová kampaň v praxi

Komiks, který vám pomůže ke změně

Komiks, který vše krásně a přátelsky vysvětluje, dokáže způsobit velkou změnu i ve vaší domácnosti. Pojďme změnit staré a nefunkční vzorce chování, které nám brání ve skutečném partnerském štěstí. Dopřejme našim dětem, aby žily ve funkční společnosti. Máme možnost změny, pojďme ji využít.

Díky tomu, že přestaneme být manažerkami veškerého chodu domácnosti, se v našem domově opět objeví spokojená žena. Vždyť kdyby partner bydlel sám, také by se o vše dokázal postarat, nemyslíte? Dělení práce je samozřejmé a opravdu není vhodné, abychom zastávaly všechny funkce zcela samy.

Komiks si přečtěte zde: https://a2larm.cz/2017/06/mela-jsi-mi-to-rict-feministicky-komix/

Tak co, milé dámy? Jak je to u vás doma? Je tam prostor pro malou změnu?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Emancipace se obrátila proti ženám. Feminismus jim přímo škodí!

10 nejčastějších chlapských výmluv. Jak se s nimi vypořádat s grácií?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jméno Sofie Švejdová si dobře zapamatujte, protože o ní ještě hodně uslyšíte. Kdo to je, čemu se věnuje a co byste o ní měli vědět?
I přes to, že nás občas potrápí nepříjemné deště, léto je stále v plném proudu a sním jsou stále ještě otevřené dveře pro výlet na kole. Je však potřeba mít na mysli, že pokud berete cyklistiku alespoň trochu vážně, existuje řada doplňků, které vám zážitek z jízdy značně vylepší! Pojďme se společně podívat, čím vším můžete podpořit svůj dokonalý cyklo výlet ať už sám, s přáteli, či rodinou. 
Když se podíváte do ledničky u svých rodičů nebo u známých, možná vás překvapí, že tam dávají i potraviny, které vy uchováváte jinde. Víte však, co je tedy správné, a jaké potraviny bychom do lednice opravdu dávat neměli?
Zřejmě není nutné dlouze vysvětlovat, o jaký hmyz se jedná. Octomilky neboli vinné mušky se nám do domácnosti ochotně nastěhují v momentě, kdy necháme na stole zralé ovoce nebo třeba zbytek pečiva od snídaně. Stačí jen chvilička a mušky se velmi rychle namnoží. Pak se může zdát problematické je z kuchyně nějak vypudit. Ale nebojte se – jde to.
Zpěvák Mirai Navrátil (31) nedávno potvrdil konec vztahu s Michaelou Buschovou a nyní překvapil fanoušky sdílením fotografie s tajemným společníkem na Kanárských ostrovech. Přestože není jasné, jaký je vztah mezi nimi, mnozí to interpretují jako oznámení nového partnerského začátku. I bývalá první dáma Dagmar Havlová (70) a zpěvačka Monika Bagarová (29) projevily podporu zpěvákovi s posláním srdíček. Nový obrat v osobním životě úspěšného zpěváka tak vyvolal vášnivou diskusi nejen mezi fanoušky, ale i v showbyznysu.
Všechny to známe. Kolikrát něco řekneme a přitom si myslíme úplně něco jiného. Často především v komunikaci s našimi drahými polovičkami nebo nejlepšími kamarádkami nemůžeme říct to, co doopravdy chceme, protože by to působilo, že jsme chladnokrevné, věčně nespokojené, arogantní nebo vypočítavé potvory.
První červnový koučink s Nelou. Jak si během prodlouženého intervalu mezi sezeními s Marcelou vedla a co jí přinesl tento skoro letní?
Bojíte se, že se můžete stát alkoholičkou, když si dáte každý večer jednu nebo dvě sklenky vína? Někteří odborníci to tvrdí. Jiní zase oponují, že sklenka vína denně, jedno pivo nebo panák tvrdého alkoholu prospívá lidskému organismu.
Pokud chcete být letos in, můžete vsadit na dámské černé pantofle. Jestliže netušíte, jak je vkusně zakomponovat do outfitu, nemusíte si zoufat. My vám to na následujících řádcích předvedeme. Prozradíme si, jak černé pantofle stylizovat do elegantního, do volnočasového i do sportovně laděného outfitu. Proto čtěte a inspirujte se!
Pohyb v těhotenství nepřispívá pouze k udržování optimální hmotnosti maminky. Mnohem důležitějším faktem je to, že jde o významný faktor pro udržení celkové tělesné kondice, dále podporuje srdeční funkci, zachovává pružnost cév a navíc je důležitý pro zachování správného držení těla.
Tenhle pilný papoušek aktivně řeší svůj vzhled. Když se mu jeho vlastní ocasní peří zdá krátké, neváhá svůj zevnějšek pracně vylepšit. Nebo by se dalo prohlásit, že se tento Agapornis chlubí cizím peřím?
Většina z nás už minimálně jednou držela nějakou tu dietu. Dobře víte, jak je to složité. Možná by vám více vyhovovalo řídit se barvami. Jak to? Barvy totiž mohou přímo souviset s hubnutím a dost možná vás shazování přebytečných kilogramů bude konečně bavit.

Výběr článků

Diety a zdravý životní styl jsou mezi celebritami oblíbené téma. Spousta z nich se snažila shodit přebytečná kila, která ovšem získala zpět díky jo-jo efektu. Některým z nich se ale váhová proměna podařila. Které slavné dámy se teď pyšní vysněnou postavou a co pro to musely udělat?
Už jste někdy zkoušeli vydržet co nejdéle bez mrknutí? Předpokládáme, že tento úkol je pro mnohé velmi obtížný, protože udržet oči bez mrknutí není jen tak. Prozradíme vám skutečné důvody toho, proč člověk mrká.
Venkovní pochmurné počasí nikoho zrovna neláká. Proto se raději zachumláme do deky a posedíme si pěkně v teple u krbu. Pokud však nemáte po ruce dobrou knihu, zachrání to některý z oblíbených filmových snímků, jež za poslední roky trhaly rekordy ve sledovanosti. Co konkrétně stojí za zhlédnutí?

Nepřehlédněte

Hledáte ten nejlepší šampon právě pro váš typ vlasů? A ráda byste našla kondicionér, který nebude pokožku hlavy zbytečně mastit? Pak bude nejlepší, když si veškeré ingredience do šamponu a kondicionéru vyberete sama podle vlastní potřeby.
Šedá v interiéru vládne! Nejsou to pastelové barvy ani zářivé kombinace, které bychom chtěli vidět doma. Trendy a zájem zákazníků jasně ukazují, která barva se těší oblibě. Obývací pokoje, kuchyně, ložnice i koupelna, tam všude lahodí oku šedá. Žádná jiná barva se nemůže pochlubit takovým množstvím odstínů. Šedá maximálně těží z toho, že se ze všech barev nejvíc hodí k bílé, což je tradiční barva stěn v interiéru. Právě v kombinaci s černou nebo dalšími odstíny šedé spolu potom mohou vytvořit zázraky i u vás doma.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek