Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Komiks, který vám otevře oči a způsobí u vás doma revoluci

Pohodlně se usaďte a pojďte si projít komiks, který u vás doma způsobí změnu. Je váš protějšek vaším skutečným partnerem?
komiks
Kde se stala chyba? Proč leží všechno na bedrech ženy? Tento komiks vám otevře oči! (zdroj foto: a2larm.cz)

13. 05. 2020

Jste oba na stejné lodi? Nebo je potřeba, aby se váš vztah ještě vyladil? Komiks francouzské umělkyně má za cíl zamyslet se nad dnešní situací přepracovaných žen.

Rovnoprávnost? Ani omylem!

Možná jste si všimli malé drobnůstky u vás v domácnosti – a to faktu, že se o veškeré plánování všeho stará v drtivé většině případů žena. Přitom toto plánování mělo své opodstatnění v dobách dávno minulých, kdy ženy měly na starost výchovu dětí a domácnost. Nechodily do práce.

Pohledem dnešní moderní společnosti, kdy žena i muž musí do práce, oba řídí auto, oba nakupují, oba přinášejí peníze do domácnosti – se starý model chování mužů v mnoha domácnostech prostě neshoduje s každodenní realitou. Výsledek?

Přepracované matky, které mají celou řadu zdravotních potíží způsobenou jednoduchým faktem – nemají čas samy na sebe. Nemají čas na nic. Neustále se starají o ostatní. Chod domácnosti zůstal na jejich bedrech. I přes to, že již dávno řídíme auta, chodíme do práce, nakupujeme a vyděláváme peníze.

Pojďme se podívat na komiks francouzské kreslířky Emmy, jejíž komiksový strip vysvětluje, proč není ničí povinností být „manažerkou“ celé domácnosti.

komiks
Komiks francouzské kreslířky Emmy může způsobit domácí revoluci. (zdroj foto: a2larm.cz)

Kde se stala chyba?

Za stav současné společnosti nemůže nikdo, a vlastně všichni. Prostě jedeme v zajetých kolejích, ze kterých se musí nejdříve prošlapat malá odbočka. Malý úspěch v podobě změny v jedné domácnosti způsobí, že se na podobnou cestu bude vydávat stále více rodin, až nakonec stará cesta úplně zanikne.

Nevychovávejme naše děti podle staletí starých modelů. Buďme k sobě upřímní a nalejme si čistého vína. Něco v našich domácnostech není zcela v pořádku. Máme jedinečnou možnost to změnit, aby naše děti přirozeně následovaly náš vzor. Partnerství je tehdy, kdy děláme vše společně. Tahat někoho za ručičku není partnerství, to je mateřství. A my, dospělé ženy, rozhodně nepotřebujeme našim partnerům dělat maminku.

K TÉMATU  Jak opticky zvětšit byt? Pomůžou chytré vychytávky!

Komiks, který vám pomůže ke změně

Komiks, který vše krásně a přátelsky vysvětluje, dokáže způsobit velkou změnu i ve vaší domácnosti. Pojďme změnit staré a nefunkční vzorce chování, které nám brání ve skutečném partnerském štěstí. Dopřejme našim dětem, aby žily ve funkční společnosti. Máme možnost změny, pojďme ji využít.

Díky tomu, že přestaneme být manažerkami veškerého chodu domácnosti, se v našem domově opět objeví spokojená žena. Vždyť kdyby partner bydlel sám, také by se o vše dokázal postarat, nemyslíte? Dělení práce je samozřejmé a opravdu není vhodné, abychom zastávaly všechny funkce zcela samy.

Komiks si přečtěte zde: https://a2larm.cz/2017/06/mela-jsi-mi-to-rict-feministicky-komix/

Tak co, milé dámy? Jak je to u vás doma? Je tam prostor pro malou změnu?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Emancipace se obrátila proti ženám. Feminismus jim přímo škodí!

10 nejčastějších chlapských výmluv. Jak se s nimi vypořádat s grácií?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Podzim. Chvíli krásně barevný, ale po opadání listí šedý a ponurý. Období dešťů, mlhy, nevlídného počasí a špatné nálady. Ať chceme nebo nechceme, počasí na nás působí více, než si myslíme. Záleží ale na tom, jak se k tomuto faktu postavíme a čím si toto období zpříjemníme. Někdo se rád zabalí do deky a lehne si ke krbu s knížkou, jiní jdou pouštět draka anebo (pravděpodobně spíše ženy) vyrazí na nákupy. Jak jste na tom vy?
Nezáleží na tom, jestli je vám třicet nebo padesát. Bolesti zad a s tím přidružené obtíže se mohou týkat kohokoli, vždy v jiné podobě či intenzitě. Ať už za to může genetika, špatné zlozvyky, nedostatek pohybu a nezdravý životní styl či dokonce úraz, v každém případně je to něco, co dokáže ukrást kvalitu života. A rada nad zlato – když bolí záda, začněte cvičit. Jenže jaké cvičení vybrat, aniž bychom si ublížili a opravdu si pomohli? Jednoznačně SM systém od doktora Richarda Smíška, který s vadami páteře dokáže doslova zázraky.
Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?
Akné v těhotenství není nic neobvyklého. Je běžné, že se akné na začátku těhotenství trochu zhoršuje a s postupem času se opět zlepšuje. Pravděpodobným viníkem je nadměrná produkce kožního mazu, ke které dochází, když tělo produkuje větší množství estrogenu. Kožní problém odezní, když se vaše hormonální hladiny vrátí k normálu. Ale teď si řekneme, jak na akné ještě během těhotenství vyzrát.
Blížila se sedmá hodina večerní a my už jsme netrpělivě čekali před televizními obrazovkami, až se ozve známá melodie a objeví se mužík s papírovou čepičkou. Večerníček je fenoménem, který si pamatujeme do dneška, zvláště některé oblíbené pohádky, které nám každý večer před spaním přinášel. Zavzpomínejte si na pohádkovou nadílku s námi.
Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?
U každého tu a tam přijde chvíle, kdy potřebuje nějaký ten životabudič. A mezi stoprocentní nakopávače energie patří samozřejmě i káva. Jenže, co když ji potřebujete něčím nahradit a hledáte stejně účinnou alternativu? Ano, tak právě vám se tenhle článek rozhodně zalíbí.
Mnoho lidí nevěří, že vztah na dálku by mohl někdy fungovat. Možná vám to budou rozmlouvat rodiče, kamarádi, kolegové v práci – ale to nejdůležitější rozhodnutí je přeci jenom na vás. Jedno vám ale musí být jasné – nebude to vůbec nic lehkého. Můžete se ale inspirovat pár radami, které vám toto nepříjemné období vzdáleného partnera zjednoduší.
Nemusíte jezdit každý rok k moři. V dnešní době ve znamení inflace a šíleného zdražování můžete využít možnosti navštívit tuzemské vodní plochy. Pokud přece jen chcete do zahraničí, proč nenavštívit naše kolegy na Slovensku? To je známé svou přírodou a také vodními plochami, kde zažijete skvělou relaxaci. Kam byste se měli vydat?

Nepřehlédněte

Čisticí prostředky na nás útočí reklamou, podle které je každý z nich ten nejúčinnější a nejvoňavější. Jsou látky v pracích prostředcích nezávadné? Laik to nepozná, ale existuje úsporné i efektivní řešení. Vyrobte si doma vlastní prací prášek. A nebojte, nejedná se o žádnou neúčinnou náhražku - tohle vám plně nahradí běžně kupované výrobky. Jak na to?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek