Úterý , 04. 10. 2022

František

Slaďte si fasádu, okna i dveře

Když přicházíte domů, když kolem vašeho domu procházejí lidé, nebo když k vám přijede návštěva, první, co uvidí, je nejen váš dům, ale také zahrada, plot, garážová vrata. První dojem tedy vytváří spousta faktorů. Když dobře sladíte základní prvky na domě i kolem domu, bude vám to dělat radost každý den. V tomto článku se zaměříme na prvky, které se hodí na domě sladit tak, aby byl výsledný vzhled co nejlepší.

Co všechno musí ladit

Začněme tím, že když chcete, aby byl dobrý výsledek, nepoužívejte jen jednu stejnou barvu pro všechno, ale spíše vyberte jednu hlavní barvu (fasáda, plot) a druhou doplňkovou barvu (okna, vstupní dveře, garážová vrata, stínící technika). To pak ještě doplní barva střechy, okapů, svodů apod. Hlavním cílem je, aby byl celkový dojem z domu příjemný a ne nejednotný nebo divný. Když k tomu máte upravenou zahradu, tím lépe.

Jak vhodné barvy vybrat

Obecně platí, že nejlepší je soustředit se na dvě, maximálně tři barvy, které jsou v určitém kontrastu. Tak vyniknou i detaily. Při výběru těchto barev je pak nejlepší dát na vlastní pocity. Dívejte se po okolí, inspirujte se, představujte si. A samozřejmě se poraďte s partnerem či partnerkou, zapojit můžete i své děti, kamarádky nebo známé. Když se vám něčí styl líbí, můžete s ním konzultovat i vlastní rozhodnutí. Nebo se inspirujte na internetu. Na konci je však stejně nejdůležitější, že se bude výsledný styl líbit vám a vaší rodině, která v domě bydlí.

dům

Tip: Pokud jste nadšenci Feng Shui, přečtěte si jak sladit fasádu do Feng Shui stylu.

Sladit vstupní dveře a garážová vrata

Kromě barvy střechy a fasády, které udávají hlavní tón domu, je důležité sladění vstupních dveří, oken a garážových vrat. Obzvláště když jsou vedle sebe na jedné straně, když jsou vidět z ulice. Ideální je tmavší barva (hnědá, šedá, černá apod.). K tomu světlejší fasádu a základ stylu je na světě.

Doplňky styl okoření

Doplňky mohou vzhled domu určitě dost ovlivnit. Ať už se jedná o stínící techniku, květináče před vchodem, osvětlení nebo basketbalový koš před vchodem do garáže. Vše se podílí na celkovém vzhledu domu. A sami musíte vycítit, co a v jakém barevném provedení se k vašemu stylu hodí.

K TÉMATU  Police, poličky a knihovny. Inspirujte se neobvyklými nápady a vybavte interiér podle vašich představ
dům

Když se vám barevná kombinace povede, poznáte to jednoduše, váš dům se vám bude líbit.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ať už jste snila o svých svatebních šatech od svých pěti let a znáte přesné specifikace, jak by měly vypadat, nebo jste o tom nikdy nepřemýšlela, máme pro vás rady, jak si vybrat svatební šaty. Ono vybrat někdy ten perfektní kousek může být pěkný stres. Nemluvě o tom, že si musíte ještě vybrat šaty na převlečení, které si oblečete na recepci v pozdějších hodinách. Jak tedy na to?
Leden je ideálním obdobím, kdy byste si měli naordinovat očistu. Zbavíte se při ní všech škodlivých látek a zároveň posílíte imunitu. Přece jen játra, a nejen ta, dostala v závěru roku pořádně zabrat. Chcete-li jim ulevit, zapojte se do soutěže o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám pomůže při detoxikaci organizmu a navíc podpoří vaši obranyschopnost.
Časy, kdy stačilo hodit do automatu na kávu desetikorunu a člověk se spokojil s "tmavě hnědou tekutinou", jsou už dávno pryč. Podávání i pití kávy se v České republice výrazně proměnilo. Klasického "turka" či instantní kávu už najdete v málokteré kavárně. V supermarketech vás regály s kávou lákají všemi směry: zrnková, mletá, kapsle… Nemůžete se rozhodnut? Přečtěte si našich 6 tipů a budete mít jasno, jak si vybrat a hlavně vychutnat dobrou kávu.
Každé znamení zvěrokruhu má své vlastní silné stránky. Ty jsou klíčové pro určení toho, co ženy bude na mužích přitahovat, tedy jaká znamení si budou volit jaké muže. Pokud jste žena nebo muž, vyberte si své znamení a podívejte se na jeho povahové rysy. Následně se dozvíte, jaké typy mužů budou danou ženu přitahovat.
Zhubnout kilogramy, které si možná nesete s sebou od Vánoc nebo z prožité dovolené, jež se nesla ve znamení ochutnávání tamních pokrmů - to je cíl mnoha žen. Odborníci na hubnutí se však shodují na tom, že klíčem k úspěchu je z většiny správné stravování. Do svého jídelníčku proto zařaďte spoustu zeleniny. Mnohé druhy vaši snahu velkou měrou podpoří.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek