Středa , 29. 11. 2023

Zina

Slaďte si fasádu, okna i dveře

Když přicházíte domů, když kolem vašeho domu procházejí lidé, nebo když k vám přijede návštěva, první, co uvidí, je nejen váš dům, ale také zahrada, plot, garážová vrata. První dojem tedy vytváří spousta faktorů. Když dobře sladíte základní prvky na domě i kolem domu, bude vám to dělat radost každý den. V tomto článku se zaměříme na prvky, které se hodí na domě sladit tak, aby byl výsledný vzhled co nejlepší.

Co všechno musí ladit

Začněme tím, že když chcete, aby byl dobrý výsledek, nepoužívejte jen jednu stejnou barvu pro všechno, ale spíše vyberte jednu hlavní barvu (fasáda, plot) a druhou doplňkovou barvu (okna, vstupní dveře, garážová vrata, stínící technika). To pak ještě doplní barva střechy, okapů, svodů apod. Hlavním cílem je, aby byl celkový dojem z domu příjemný a ne nejednotný nebo divný. Když k tomu máte upravenou zahradu, tím lépe.

Jak vhodné barvy vybrat

Obecně platí, že nejlepší je soustředit se na dvě, maximálně tři barvy, které jsou v určitém kontrastu. Tak vyniknou i detaily. Při výběru těchto barev je pak nejlepší dát na vlastní pocity. Dívejte se po okolí, inspirujte se, představujte si. A samozřejmě se poraďte s partnerem či partnerkou, zapojit můžete i své děti, kamarádky nebo známé. Když se vám něčí styl líbí, můžete s ním konzultovat i vlastní rozhodnutí. Nebo se inspirujte na internetu. Na konci je však stejně nejdůležitější, že se bude výsledný styl líbit vám a vaší rodině, která v domě bydlí.

dům

Tip: Pokud jste nadšenci Feng Shui, přečtěte si jak sladit fasádu do Feng Shui stylu.

Sladit vstupní dveře a garážová vrata

Kromě barvy střechy a fasády, které udávají hlavní tón domu, je důležité sladění vstupních dveří, oken a garážových vrat. Obzvláště když jsou vedle sebe na jedné straně, když jsou vidět z ulice. Ideální je tmavší barva (hnědá, šedá, černá apod.). K tomu světlejší fasádu a základ stylu je na světě.

Doplňky styl okoření

Doplňky mohou vzhled domu určitě dost ovlivnit. Ať už se jedná o stínící techniku, květináče před vchodem, osvětlení nebo basketbalový koš před vchodem do garáže. Vše se podílí na celkovém vzhledu domu. A sami musíte vycítit, co a v jakém barevném provedení se k vašemu stylu hodí.

K TÉMATU  Průvodce Feng Shui: ukliďte si a dodejte svému domovu i životu nový svěží dech
dům

Když se vám barevná kombinace povede, poznáte to jednoduše, váš dům se vám bude líbit.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Svatební sezóna je před námi. A tak si položme společně otázku: Na co vzpomínáme, když jsme byly na kamarádčině svatbě? Většina z nás si vybaví nevěstiny šaty, účes, vizáž... Co si budeme povídat - muži tohle moc neřeší. Maximálně se vyjádří, že to bylo fajn nebo že se přejedli. Zeptali jsme se svatební specialistky, na čem by se o svatbě rozhodně šetřit nemělo, abyste pak nebyly zklamané.
Rádi ji pijeme, i když víme, že to zrovna zdravé není. Že s její pomocí snadno sundáte žvýkačku z vlasů, to už asi všichni víme. Ale to zdaleka není všechno. Coca-cola vyčistí zašlé kachličky v koupelně, varnou konvici od usazenin nebo pánev s připáleným jídlem! To všechno bez zbytečného trápení a drhnutí. Také si s její pomocí můžete připravit colový dort. Podívejte na video!
Horská túra nelze srovnávat s běžnou procházkou okolo domu. Při horské túře strávíte chůzí klidně celý den a často se nejedná o odpočinkový výkon ani z hlediska náročnosti trasy. Když se rozhodnete zdolat nějaký vrchol, případně jiný vysoko položený cíl, polovinu cesty stoupáte nahoru a druhou polovinu zase musíte brzdit z kopce, až vás z toho bolí kolena a prsty na nohou.
Podzim je ideálním obdobím pro posílení imunity, a můžete toho dosáhnout tím, že zařadíte do své stravy superpotraviny, které jsou bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty.
Možná je to uspěchanou dobou, možná jsme jen citlivější na určité podněty. V každém případě je pravdou, že čím dál víc přibývá lidí trpících úzkostí bez ohledu na věk či pohlaví. Právě z toho důvodu se prakticky neustále objevují různé způsoby, které mají příznaky úzkosti o něco zmírnit. Asi tak jako novinka v podání šperků proti úzkosti, které se v posledních měsících staly trendem. Vážně ale fungují? To zkusíme rozlousknout.
Známe to asi všichni, kdo máme nějaké problémy se zády nebo denně sedíme za obrazovou počítače. Za krkem to šeredně bolí a pomalu bolest postupuje až do hlavy, až se člověk jen těší, že si lehne a pořádně prospí. Krční páteř může být velice ošemetná, pokud nevíme, jak správně se k ní chovat. Pokud však už zabolí, je zde 5 cviků, které můžete pravidelně cvičit a ty vám zaručeně uleví!
Žraloci. Pro někoho jsou to velmi obávaní mořští tvorové, pro jiné fascinující živočichové, které by bylo úžasné více probádat a ochraňovat. Do podvědomí většiny z nás se žraloci, jakožto krvelačné bestie, zapsali předně Spielbergovým filmem Čelisti. Zároveň v posledních měsících a letech se stále dočítáme a doslýcháme o smrtelných útocích na lidi v destinacích, ve kterých bychom to zrovna nečekali.

Nepřehlédněte

Každá zdravá žena zažívá jednou za měsíc své dny a během periody potřebuje co nejvíce komfortu a pohodlí. V dnešní době existuje mnoho moderních menstruačních pomůcek, které mají ženám dodat právě tolik důležitý komfort. Mezi ně patří vedle tamponů a vložek také mnohem ekologičtější menstruační kalhotky. Pro koho jsou vhodné a jaké výhody tyto speciální kalhotky přináší?
Ve zdravém těle zdravý duch. Mnohokrát připomínaná moudrost irského dramatika George Bernarda Shawa je, byla a bude pro lidstvo aktuální. S neustálým rozvojem přísunu informací se každý den dozvídáme o nových metodách cvičení, možnostech sestavení zdravého jídelníčku a korekce životního stylu tak, aby člověk dosáhl co možná nejlepšího pocitu sama ze sebe. Takový pocit vám dodá tolik potřebnou sebedůvěru, která se odráží při každodenních činnostech.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek