Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Slaďte si fasádu, okna i dveře

Když přicházíte domů, když kolem vašeho domu procházejí lidé, nebo když k vám přijede návštěva, první, co uvidí, je nejen váš dům, ale také zahrada, plot, garážová vrata. První dojem tedy vytváří spousta faktorů. Když dobře sladíte základní prvky na domě i kolem domu, bude vám to dělat radost každý den. V tomto článku se zaměříme na prvky, které se hodí na domě sladit tak, aby byl výsledný vzhled co nejlepší.

Co všechno musí ladit

Začněme tím, že když chcete, aby byl dobrý výsledek, nepoužívejte jen jednu stejnou barvu pro všechno, ale spíše vyberte jednu hlavní barvu (fasáda, plot) a druhou doplňkovou barvu (okna, vstupní dveře, garážová vrata, stínící technika). To pak ještě doplní barva střechy, okapů, svodů apod. Hlavním cílem je, aby byl celkový dojem z domu příjemný a ne nejednotný nebo divný. Když k tomu máte upravenou zahradu, tím lépe.

Jak vhodné barvy vybrat

Obecně platí, že nejlepší je soustředit se na dvě, maximálně tři barvy, které jsou v určitém kontrastu. Tak vyniknou i detaily. Při výběru těchto barev je pak nejlepší dát na vlastní pocity. Dívejte se po okolí, inspirujte se, představujte si. A samozřejmě se poraďte s partnerem či partnerkou, zapojit můžete i své děti, kamarádky nebo známé. Když se vám něčí styl líbí, můžete s ním konzultovat i vlastní rozhodnutí. Nebo se inspirujte na internetu. Na konci je však stejně nejdůležitější, že se bude výsledný styl líbit vám a vaší rodině, která v domě bydlí.

dům

Tip: Pokud jste nadšenci Feng Shui, přečtěte si jak sladit fasádu do Feng Shui stylu.

Sladit vstupní dveře a garážová vrata

Kromě barvy střechy a fasády, které udávají hlavní tón domu, je důležité sladění vstupních dveří, oken a garážových vrat. Obzvláště když jsou vedle sebe na jedné straně, když jsou vidět z ulice. Ideální je tmavší barva (hnědá, šedá, černá apod.). K tomu světlejší fasádu a základ stylu je na světě.

Doplňky styl okoření

Doplňky mohou vzhled domu určitě dost ovlivnit. Ať už se jedná o stínící techniku, květináče před vchodem, osvětlení nebo basketbalový koš před vchodem do garáže. Vše se podílí na celkovém vzhledu domu. A sami musíte vycítit, co a v jakém barevném provedení se k vašemu stylu hodí.

K TÉMATU  Zahradní chodníky a cestičky zpevní místa, kudy chcete nejčastěji chodit, a dodají vaší zahradě kouzelnou atmosféru!
dům

Když se vám barevná kombinace povede, poznáte to jednoduše, váš dům se vám bude líbit.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ženské představy o tom, jestli jsme dobré v posteli (v sexu) nebo nikoli, se od těch mužských diametrálně liší. Jestli jste si dosud myslela, že to dokážete při intimních chvilkách pořádně roztočit a partner o vás pěje mezi svými kamarády jen samé chvály, možná že to nebude až tak horké. Probádaly jsem terén a došly k zajímavým závěrům.
Při nakupování na internetu můžete narazit na řadu zajímavého. Při házení oblíbených nápojů do virtuálního košíku na vás může vyskočit třeba takzvaný matcha čaj, který vás zaujme pro svou nápadně zelenou barvu. Právě díky ní se nad ním pozastavíte a přemýšlíte, jestli si ho také vhodit či nevhodit do onoho koše. Nakonec však kliknete na "dokončit nákup" s tím, že si ho zakoupíte někdy příště. Pojďme si prozradit, proč se této chyby v budoucnu nedopustit.  
Vždy když potkáme muže, který se nám líbí, bojíme se, že uděláme nebo řekneme něco, čím ho naštveme nebo alespoň nepříjemně překvapíme... Má to tak většina z nás a je to přirozené. Navíc spousta mužů v počátcích vztahu nedává svou nelibost nebo naštvání najevo, ale to neznamená, že k vám nic negativního nemohou pocítit. Mohou, jen si to nechávají pro sebe.
I když je pouze otázkou, jestli se v létě dostaneme k vodě, na koupaliště nebo na dovolenou, neznamená to, že bychom měli přestat pracovat na své postavě. Štíhlá figura nám dodává sebevědomí, což je v dnešní době velmi důležité. Pokud vás však nebaví klasický běh, stojí za zvážení pilates.  
Koberec, nebo lino? Tradiční otázka, kterou si pokládá každý při rekonstrukci, nebo stavbě nového bydlení. Podlahy mohou určovat charakter místnosti, pokud jsou tedy zvoleny správně. Jak koberec, tak lino mají své klady a zápory, takže stojí za to udělat nějaký průzkum a porovnat podlahy, abyste našli to nejlepší.

Nepřehlédněte

Nejčastějším důvodem proč se lidé často přikloní k obědu z polední nabídky restaurace a svačině ve formě nějaké rychlovky z večerky naproti je to, že nemají čas si na každý den připravovat domácí pestrou stravu. V dnešní době je ale řešení celkem jednoduché a na trhu je k dostání nespočet krabičkových diet.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek