Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Móda ovlivňuje naši náladu. Jaké oblečení vám okamžitě zlepší den?

Máte za sebou poměrně náročné týdny a přemýšlíte, jak si spravit náladu? I když zaručeně pomáhá zmrzlina společně s dobrým dezertem, nemusíte se nutně uchylovat k cukru. Stačí se jen správně obléknout!
ovlivňuje
Jak se oblékáme, co cítíme, to vše je propojené.

01. 06. 2022

Říká se, že šaty dělají člověka. A i když by mohl být někdo proti, je to opravdu tak. Móda ovlivňuje naši náladu asi víc, než si myslíme. Barvy nám dokážou vykouzlit úsměv na rtech, černá v nás vyvolává sebedůvěru, protože v ní vypadáme hubenější. Stejně tak lichotící střihy zamezí tomu, abychom sami nad sebou zlomili hůl. Jinými slovy je řada možností, jak oblečení prospěje nám i naší psychice.  

Módní stylisté se shodují: „Barvy umí zázraky.”

I když je černá pro velkou část z nás naší šťastnou barvou, pořád platí, že barvy dělají zázraky. Pokud je vaše nálada na bodě mrazu, nehalte se do temných odstínů, dejte přednost barevnosti, po které oko i srdce zaplesá.

nálada
Nikdo po vás nechce, ať se nutíte do nechtěného. Barvy ale opravdu dokáží rozjasnit den.

Samozřejmě nošení barev vyžaduje trochu odvahy. Nikde se ale nepíše, že se musíte do barev obléknout od hlavy až k patě. Někdy stačí jeden módní doplněk, který udělá opravdu hodně. Co třeba červená čelenka do vlasů nebo zelená kabelka, která bude příjemným zpestřením?

Letos se pozornost upíná hlavně na fialovou, konkrétně na odstín Veri Peri, který byl označený za barvu roku 2022. Ruku v ruce s ním jdou také různé odstíny růžové, například fuchsiová zaháčkuje nejednoho nákupního maniaka. Jestliže jste raději na tradičnější odstíny, pastelová modrá nebo zelená si vás získá. A nejen vás, ale i vaše okolí.

Hravost zvedá koutky úst 

Jak už bylo zmíněno, móda je mocná zbraň, která ovlivňuje mnohé, a tak bychom ji rozhodně neměli podceňovat. Dokáže nám náladu zlepšit i vybudovat potřebné sebevědomí. Pakliže vás už delší dny neopouští smutná, pochmurná nálada, co při dalším sestavování outfitu vsadit na hravé módní doplňky? Právě hravost do outfitu přinese nejen potřebný šmrnc, ale nakonec si najde cestu i přímo k vám.

K TÉMATU  VAN GRAAF Junior Talent 2022: S černočernou kolekcí zvítězil Tomáš Němec

Co přesně myslíme hravostí? Například místo tradiční černé kabelky sáhněte po neonové nebo jinak barevné alternativě, která bude ladit třeba s vaší rtěnkou. Místo jednoduchých prstýnků volte výraznější, s barevnými kameny. Pokud jsou boty na nohou nudné, co si obout raději pestré tenisky na platformě, jež je dnes tolik populární a moderní?

doplňky
Co takhle se odvázat a jednou za čas si koupit výrazný módní doplněk?

Doplňkům se meze nekladou. Mohou být výrazné, masivní, ale i drobné, jen hezky barevné. Nebojte se tímto stylem oživit váš outfit a s tím i vaši náladu.

Náladu ovlivňuje i líčení

Domnívat se, že outfit je jenom o oblečení, botách, případně módních doplňcích, je mylné. Celkový vzhled totiž tvoří i líčení jako takové čili make-up. Malujeme se skoro všechny, takže víte, o čem je řeč. Je však důležité najít takový zlatý střed, který nebude ani moc, ale ani málo.

vzhled
Líčení se doplňuje s oblečením, a naopak.

Zatímco oči se v mnoha případech nechávají nevýrazné (výjimkou jsou ženy s menšíma očima, které je naopak chtějí zvýraznit), důraz se klade výhradně na rty. S rtěnkou se však ne každá z nás dokázala sžít. Máme ji mnohdy zafixovanou jako nepraktickou, věčně se obtiskávající, musíme se neustále kontrolovat, dát partnerovi pusu… Jenže taková rtěnka dokáže s konečným vzhledem divy.

TIP: Nemusíte sázet jen na výrazné barevné odstíny jako červená, postačující bude i jemně růžová, která je velmi decentní.

Aplikace v praxi

I když jsme vám zde dali pár doporučení, volte vždy především to, v čem se cítíte nejlépe. Dávejte si pozor na až příliš kýčovité a nepřirozené kombinace.

Dále mějte na paměti, že úkolem oblečení společně s make-upem je nás rozzářit, ne znemožnit. Pokud budete poslouchat svoji náladu, nemůžete šlápnout vedle.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Módní okénko: Jak nosit 4 nejžhavější letošní trendy?

K TÉMATU  Dress code. Co odhalil Český lev a co Bílý dům? Ctíte etiketu nebo nedodržujete pravidla oblékání?

Jak vybrat barvu rtěnky podle odstínu pleti?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Všude, kam se podíváme, vidíme nejrůznější způsoby stravování. Mezi ně samozřejmě patří krátkodobé diety jako takové, ale stejně tak trvalé formy, které už představují určitý životní styl. A právě mezi ně nepochybně patří stravování podle ročních období. V čem spočívá a má vůbec smysl?
Tato žena se jmenuje Lauren Bruzzone, a pochází z New Yorku. Její tréninkový partner ji zachytil při cvičení. Nebylo by na tom nic divného, kromě toho, že je jí 72 let! Její trénink je skutečně ukázkový, a dokazuje, co všechno je možné i v pokročilém věku! Jak sama říká, zkoušejte věci, a dávejte jim šanci! Nevzdávejte se, a nenechte se ovlivnit lidmi, kteří říkají, že to nejde.
Možná i u sebe můžete s nástupem zimy pozorovat přeměnu svých rukou. Najednou někam zmizí hebká a na dotyk příjemná pokožka a ruce se stanou nevzhlednými a drsnými. Z kůže se mohou olupovat drobné šupinky, může praskat a některá místa mohou být bolestivá na dotyk. Co si s tím tedy počít?
Vztah s otcem vašeho dítěte skončil a vy víte, že má novou známost. Jak své dítě připravit na setkání s cizí paní? Co musíte dodržet, pokud si nepřejete, aby dítko prožívalo traumata? A jak se odměnit za dobře odvedenou práci? Projděte si základní pravidla potřebná pro toto nelehké životní období.
Každý jsme tím místem prošli. Někdo bez ztráty kytičky dal své zkoušky na poprvé, jiný se trápil a ani po několika pokusech mu řidičák nedali. Pojďte se podívat na přehled zábavných kousků z autoškoly. Třeba i vaše auto při té vzpomínce zaskáče radostí - co vy a autoškola?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek