Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Móda ovlivňuje naši náladu. Jaké oblečení vám okamžitě zlepší den?

Máte za sebou poměrně náročné týdny a přemýšlíte, jak si spravit náladu? I když zaručeně pomáhá zmrzlina společně s dobrým dezertem, nemusíte se nutně uchylovat k cukru. Stačí se jen správně obléknout!
ovlivňuje
Jak se oblékáme, co cítíme, to vše je propojené.

01. 06. 2022

Říká se, že šaty dělají člověka. A i když by mohl být někdo proti, je to opravdu tak. Móda ovlivňuje naši náladu asi víc, než si myslíme. Barvy nám dokážou vykouzlit úsměv na rtech, černá v nás vyvolává sebedůvěru, protože v ní vypadáme hubenější. Stejně tak lichotící střihy zamezí tomu, abychom sami nad sebou zlomili hůl. Jinými slovy je řada možností, jak oblečení prospěje nám i naší psychice.  

Módní stylisté se shodují: „Barvy umí zázraky.”

I když je černá pro velkou část z nás naší šťastnou barvou, pořád platí, že barvy dělají zázraky. Pokud je vaše nálada na bodě mrazu, nehalte se do temných odstínů, dejte přednost barevnosti, po které oko i srdce zaplesá.

nálada
Nikdo po vás nechce, ať se nutíte do nechtěného. Barvy ale opravdu dokáží rozjasnit den.

Samozřejmě nošení barev vyžaduje trochu odvahy. Nikde se ale nepíše, že se musíte do barev obléknout od hlavy až k patě. Někdy stačí jeden módní doplněk, který udělá opravdu hodně. Co třeba červená čelenka do vlasů nebo zelená kabelka, která bude příjemným zpestřením?

Letos se pozornost upíná hlavně na fialovou, konkrétně na odstín Veri Peri, který byl označený za barvu roku 2022. Ruku v ruce s ním jdou také různé odstíny růžové, například fuchsiová zaháčkuje nejednoho nákupního maniaka. Jestliže jste raději na tradičnější odstíny, pastelová modrá nebo zelená si vás získá. A nejen vás, ale i vaše okolí.

Hravost zvedá koutky úst 

Jak už bylo zmíněno, móda je mocná zbraň, která ovlivňuje mnohé, a tak bychom ji rozhodně neměli podceňovat. Dokáže nám náladu zlepšit i vybudovat potřebné sebevědomí. Pakliže vás už delší dny neopouští smutná, pochmurná nálada, co při dalším sestavování outfitu vsadit na hravé módní doplňky? Právě hravost do outfitu přinese nejen potřebný šmrnc, ale nakonec si najde cestu i přímo k vám.

K TÉMATUHit posledních let: Handmade kosmetika. Má však své výhody i nevýhody

Co přesně myslíme hravostí? Například místo tradiční černé kabelky sáhněte po neonové nebo jinak barevné alternativě, která bude ladit třeba s vaší rtěnkou. Místo jednoduchých prstýnků volte výraznější, s barevnými kameny. Pokud jsou boty na nohou nudné, co si obout raději pestré tenisky na platformě, jež je dnes tolik populární a moderní?

doplňky
Co takhle se odvázat a jednou za čas si koupit výrazný módní doplněk?

Doplňkům se meze nekladou. Mohou být výrazné, masivní, ale i drobné, jen hezky barevné. Nebojte se tímto stylem oživit váš outfit a s tím i vaši náladu.

Náladu ovlivňuje i líčení

Domnívat se, že outfit je jenom o oblečení, botách, případně módních doplňcích, je mylné. Celkový vzhled totiž tvoří i líčení jako takové čili make-up. Malujeme se skoro všechny, takže víte, o čem je řeč. Je však důležité najít takový zlatý střed, který nebude ani moc, ale ani málo.

vzhled
Líčení se doplňuje s oblečením, a naopak.

Zatímco oči se v mnoha případech nechávají nevýrazné (výjimkou jsou ženy s menšíma očima, které je naopak chtějí zvýraznit), důraz se klade výhradně na rty. S rtěnkou se však ne každá z nás dokázala sžít. Máme ji mnohdy zafixovanou jako nepraktickou, věčně se obtiskávající, musíme se neustále kontrolovat, dát partnerovi pusu… Jenže taková rtěnka dokáže s konečným vzhledem divy.

TIP: Nemusíte sázet jen na výrazné barevné odstíny jako červená, postačující bude i jemně růžová, která je velmi decentní.

Aplikace v praxi

I když jsme vám zde dali pár doporučení, volte vždy především to, v čem se cítíte nejlépe. Dávejte si pozor na až příliš kýčovité a nepřirozené kombinace.

Dále mějte na paměti, že úkolem oblečení společně s make-upem je nás rozzářit, ne znemožnit. Pokud budete poslouchat svoji náladu, nemůžete šlápnout vedle.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Módní okénko: Jak nosit 4 nejžhavější letošní trendy?

K TÉMATUJaká obuv se bude nosit na podzim?

Jak vybrat barvu rtěnky podle odstínu pleti?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Začít žít zdravěji - cíl, který si stanovila celá spousta z nás po zjištění, že jsme během doby covidové v průměru přibrali sedm kilogramů. Do svého jídelníčku proto přidáváme vícero zeleniny, hodně ovoce, naopak omezujeme sladkosti a snažíme se vyhnout se smaženému. Když už olej, tak pouze ten olivový, který je mnohými nutričními specialisty schválený. Mimochodem, věděli jste, že by se měl pít na lačný žaludek?
Že se nedá módou a módními trendy bojovat proti „blbé“ náladě? Ale dá! Důkazem jsou aktuální trendy na rok 2021, které se na symboliku naděje, síly a vytrvalosti soustředí nejen v barvách, vybavení domácnosti, ale také ve stylu oblékání, účesů a samozřejmě i líčení. Pojďme se na jednotlivé trendy tohoto roku podívat právě optikou nálady a symboliky. Uvidíte, že letos bude čím zahánět chmury!
Teploty stoupají a pomalu svítá i naděje, že se brzy otevřou sportoviště. Jestli se chcete po delší pauze dostat do formy, rozhodně nepodceňujte přípravu. Dobijte energii a dávejte si postupné cíle. Jinak byste mohli skončit s nepříjemnými křečemi, bolestivě nataženými svaly a vyčerpaní únavou.
Vyzdobit interiér nejrůznějšími dekoracemi s vánoční tematikou je jedna věc, ale druhá je mít v domě trochu života. I když se o to postarají většinou děti, můžou mít na živosti v domě podíl i pokojové rostliny. Během kouzelných svátků na konci roku však sázejte na takové, které vánoční atmosféru v příbytku umocní.
Obvykle to bývají muži, kteří se snaží ženu zaujmout tak trochu mimo rámec nepsaných pravidel nebo dokonce mimo zákon. Stále častěji se ale objevují i ženy, kterým o klasické seznamování a hledání lásky vůbec nejde.

Nepřehlédněte

V jednoduchosti je ta největší síla. Tento výrok je pravdivý i v případě cvičení a redukce váhy. Pokud i vy chcete zhubnout, vsaďte na program H.E.A.T. a jeho důraz na ten nejpřirozenější pohyb pro každého z nás. Díky chůzi totiž dokážete spálit maximum kalorií, které vás brzy dostanou k vysněné povaze.
Většina žen chce okouzlit své okolí perfektním vzhledem a dobře zvoleným módním outfitem. Z toho důvodu zpravidla volí kousky, které jim sice zaručí vyladěný vzhled, ovšem na úkor jejich zdraví. A možná k takovýmto ženám patříte i vy. Pojďte se proto podívat na několik špatných módních návyků, které neprospívají vašemu zdraví, a zjistěte, jak najít přijatelný kompromis.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek