Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Kouzelný vánoční playlist: 8 písniček, které v něm nesmí chybět

Někdo si o Vánocích libuje v koledách a tradičních českých svátečních písničkách, někdo se zase nemůže nabažit zahraniční tvorby. Hudba zkrátka v předvánočním období nesmí scházet, a to zejména při pečení cukroví, balení dárků, strojení stromečku či zdobení bytu. A pro příznivce vánoční hudby tu máme výběr nestárnoucích songů, u kterých se během zimních svátků vyplatí otočit volume doprava.
vánoční playlist
Které nestárnoucí songy musí obsahovat ten pravý vánoční playlist?

13. 12. 2022

13. 12. 2022

Vánočních songů je samozřejmě celá řada – od českých a zahraničních interpretů, od klasické hudby až po tu moderní. Samotný výběr byl tedy docela těžký a vyjmenovat tady úplně všechny, je naprosto nemožné. A právě proto jsme vsadili na klasiku, která v našich srdcích jen tak nezestárne. Jaké singly musí obsahovat váš vánoční playlist?

Wham! – Last Christmas

Tahle písnička je pro většinu z nás naprosto bezkonkurenční, přičemž často se rozeznívá ze všech možných rádií. Vánoce bez tohoto songu by snad nemohly ani začít, a nejenže je nádherně melodický, čímž dokresluje atmosféru zasněžených Vánoc, je také luxusně zazpívaný legendárním Georgem Michaelem.

Wham! – Last Christmas

Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You

O Vánocích máme velkou slabost také pro nestárnoucí song od Mariah Carey, který byl před lety napsaný až bleskovou rychlostí. To však nebylo na škodu, ba naopak – několikrát se totiž zapsal do knihy rekordů a i po letech patří k nejhranějším vánočním singlům.

Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You

Melanie Thornton – Wonderful dream 

A máme tady další song, který nesmí ve vánočním playlistu chybět, nazpívaný bohužel již zesnulou Melanie Thornton, která měla hlas od boha. Zanechala tu po sobě emotivní a krásnou písničku, která už po prvních tónech zažehne vánoční pocity. A možná ne nadarmo byla součástí reklamy na Coca-Colu.

Melanie Thornton – Wonderful Dream (Holidays Are Coming)

Chris Rea – Driving home for Christmas

Do našich srdcí se také zapsala písnička od muzikanta Chrise Rey, který vždy uměl (a umí) nazpívat songy tak, až se nám z nich podlamují kolena. Perfektní song nazpíval i před lety na Vánoce a nutno uznat, že inspiraci pro jeho text našel ve vlastní zkušenosti. Napadla ho v době, kdy o svátcích spěchal za svou ženou domů a viděl kolem sebe sklíčené lidi v kolonách toužící se zavčas dopravit k rodinnému krbu.

K TÉMATU  Bizarní rekordy z Guinnessova světa: Co všechno jsou lidé schopni udělat pro zápis v knize?
Chris Rea – Driving Home For Christmas

Dean Martin – Let it snow!

Ačkoli takhle písnička byla napsaná už v roce 1945 a původně ji nazpíval Vaughn Monroe, proslavil ji nejvíc až Dean Martin (přestože se song dočkal mnoha předělávek). Každopádně takhle verze je prostě peckou i přesto, kolik jí je let. A možná v tom se skrývá její tajemství – ten pocit tradice, určité nostalgie a obyčejnosti minulých Vánoc prostě mají něco do sebe.

Dean Martin – Let It Snow!

Billy Mack – Christmas Is All Around

A pro rockovější duše máme tady singl Christmas Is All Around z filmu Láska nebeská, kterého se chopila fiktivní postava Billy Mack (hraje Billy Nighy). Přestože ji nazpíval se špetkou drzosti a provokace (ostatně stačí mrknout na videoklip), tohle je každopádně něco, co nás baví a bavit vždycky bude.

Bryan Adams – Christmas Time

Vánoční playlist určitě musíme obsahovat i song od Bryana Adamse Christmas time, který pochází z uceleného vánočního LP. Není žádných pochyb o tom, že Bryan dokáže fantasticky psát a skládat singly, a tenhle vánoční to jen směle potvrzuje.

Bryan Adams – Christmas Time

Céline Dion – Happy Xmas (War Is Over)

Sametově jemný, neskutečně něžný až éterický hlas zpěvačky Céline Dion prostě milujeme. A stejně, jako dokonale nazpívala ústřední song k filmu Titanic, bravurně podala i ryze sváteční písničku Happy Xmas (War Is Over), která vás už od prvních tónů navede na pravou vánoční idylku. And so this is Christmas…

Máte nějaký svůj oblíbený song, který vždy musí obsahovat váš vánoční playlist? Pochlubte se nám v komentářích.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Znáte příběh vánočního hitu All I Want for Christmas Is You? Ročně Mariah vydělá balík

Kam na vánoční trhy? Podívejte se na ta nejkouzelnější místa

Zdroje článku:
https://www.timeout.com/music/best-christmas-songs
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Nejen díky šíření koronaviru je téma podpory imunity v posledních dnech často diskutovaným tématem. Podporovat imunitu je nutné během celého roku, ale zejména v období s vyšším výskytem respiračních a jiných onemocnění. Imunita velmi úzce souvisí se zdravým životním stylem.
K létu neodmyslitelně patří i veřejná koupaliště, hotely nebo wellness. Během relaxace u vody se ale mějte na pozoru. Odnést si totiž můžete hned několik nepříjemných problémů! Mykotické infekce, tedy dermatomykózy, nejsou zrovna přívětiví společníci.
Začali jste pracovat z domova a zařizujete si proto svou domácí kancelář? V takové domácí kanceláři by rozhodně neměla chybět kvalitní židle, díky které si nezruinujete svou páteř. Jenže jak takovou kvalitní kancelářskou židli vybrat?
Sladkou chuť miluje většina z nás už odmalička. Ostatně kdo by neměl rád chutné bonbónky, dortíčky nebo třeba sušenky. Ale upřímně – cukr je jed, a přestože nám chutná, ve finále nám škodí. A představa, že se za pár let budeme bahnit v obezitě, trpět srdečním onemocněním nebo si píchat inzulín, není zrovna lahoda. O důvod víc, proč si navyknout na život bez cukru. Jenže, jak na to?
Pustili jste se do rekonstrukce vašeho domova a čeká vás mimo jiné i koupelna? Pokud ale místo pro relax a očistu není příliš velké, musíte hodně přemýšlet nad rozvržením celého prostoru. Přinášíme vám pár tipů, které se vám budou při zařizování hodit.
V současnosti se ženy dělí převážně na dvě skupiny. Některé nedají dopustit na menstruační kalíšek, jiné vždy raději sáhnou po klasických vložkách nebo tampónech. Před časem však na náš trh dorazily i menstruační kalhotky. Pokud se tedy rozhodujete, po čem sáhnete zrovna vy, čtěte dál.
Pelargonie, známější spíše jako muškáty, patří mezi nejoblíbenější květiny do truhlíků či jiných nádob. Pelargonie vodopádem svých barevných květů zdobí nejeden balkón či terasu. Pelargonie jsou velmi dekorativní, nenáročné na pěstování, odolné vůči chorobám a škůdcům, a proto jejich pěstování zvládne i naprostý začátečník.
Domov je místem, kde se chceme cítit bezpečně. Již po staletí je ochrana domova důležitou samozřejmostí napříč různými kulturami. I naši předkové chránili své domovy před kletbami, zlými duchy, bídou či útoky nepřátel.
Správné nakládání s léčivy je důležitá, a přesto tak často opomíjená, součást bezpečné léčby. Patří do toho totiž i zacházení s nepoužitými nebo expirovanými léky. Průzkumy sice ukazují, že se stále více lidí učí odnášet nepoužité a prošlé léky zpátky do lékáren, nicméně to nijak nesnižuje to obrovské množství, které se každoročně vyhodí. Celkový objem se liší stát od státu, kraj od kraje, i město od města. Můžeme ale říct, že průměr evropských zemí bývá mezi 10 a 100 tunami na milion obyvatel ročně. V Česku jsou to každoročně léky za zhruba 4 miliardy korun. Největším problémem ale stále zůstává fakt, že většina léčiv stále ještě končí v odpadech.
Léto si každý z nás spojuje s opalováním a všichni se na něj nesmírně těšíme-. Konečně totiž může naše tělo získat bronzový odstín bez toho, aniž bychom museli navštěvovat solárium. Jenže co až léto bude pryč? Co pak? Vyvstává najednou otázka, jak si udržet opálení po co nejdelší dobu. Tento článek obsahuje nejúčinnější tipy na to, jak opálení co nejvíce prodloužit a pyšnit se tak krásným tělem i několik měsíců po dovolené.
Před vámi je dlouhý let, možná s několika přestupy. Připravte se nejen na čekání na letišti, ale také na to, abyste let prožila v pohodě a bez stresu. Co si můžete vzít s sebou do příručního zavazadla a jak úspěšně překonat čas strávený čekáním?
Silná intuice, opakující se sny nebo déja vu. To vše jsou údajně známky reinkarnace. Tedy toho, že žijete už "několikátý" život. Znamená to, že se vaše duše vrací znovu v jiné životní formě. Věříte nebo nevěříte?

Výběr článků

Zdá se to neuvěřitelné, ale podle Světové zdravotnické organizace patří mezi jednu z deseti nejčastějších příčin smrti dýchání znečištěného vzduchu, tedy smogu. Život ve velkoměstech, spojený s moderním způsobem života, v sobě nese spoustu nenápadných nebezpečí. Stres, deprese, nespavost, dýchací potíže, to všechno lze označit za civilizační choroby, a spojení se smogem  má na náš organismus neblahý vliv.
Být v současné době v karanténě, to není nic příjemného. Všichni to ostatně velmi dobře víme, jelikož nouzový stav už trvá přes měsíc a ještě nějaký ten čas trvat bude.

Nepřehlédněte

Potřebujete ušetřit, ale zjistili jste, že nemáte nic na sebe? Nemusíte nutně procházet internetové obchody, v nichž ceny za oblečení dosahují opravdu nemalých výšek. V ideálním případě zamiřte do nejbližšího second handu a nakupujte tam.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek