Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Kouzelný vánoční playlist: 8 písniček, které v něm nesmí chybět

Někdo si o Vánocích libuje v koledách a tradičních českých svátečních písničkách, někdo se zase nemůže nabažit zahraniční tvorby. Hudba zkrátka v předvánočním období nesmí scházet, a to zejména při pečení cukroví, balení dárků, strojení stromečku či zdobení bytu. A pro příznivce vánoční hudby tu máme výběr nestárnoucích songů, u kterých se během zimních svátků vyplatí otočit volume doprava.
vánoční playlist
Které nestárnoucí songy musí obsahovat ten pravý vánoční playlist?

13. 12. 2022

13. 12. 2022

Vánočních songů je samozřejmě celá řada – od českých a zahraničních interpretů, od klasické hudby až po tu moderní. Samotný výběr byl tedy docela těžký a vyjmenovat tady úplně všechny, je naprosto nemožné. A právě proto jsme vsadili na klasiku, která v našich srdcích jen tak nezestárne. Jaké singly musí obsahovat váš vánoční playlist?

Wham! – Last Christmas

Tahle písnička je pro většinu z nás naprosto bezkonkurenční, přičemž často se rozeznívá ze všech možných rádií. Vánoce bez tohoto songu by snad nemohly ani začít, a nejenže je nádherně melodický, čímž dokresluje atmosféru zasněžených Vánoc, je také luxusně zazpívaný legendárním Georgem Michaelem.

Wham! – Last Christmas

Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You

O Vánocích máme velkou slabost také pro nestárnoucí song od Mariah Carey, který byl před lety napsaný až bleskovou rychlostí. To však nebylo na škodu, ba naopak – několikrát se totiž zapsal do knihy rekordů a i po letech patří k nejhranějším vánočním singlům.

Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You

Melanie Thornton – Wonderful dream 

A máme tady další song, který nesmí ve vánočním playlistu chybět, nazpívaný bohužel již zesnulou Melanie Thornton, která měla hlas od boha. Zanechala tu po sobě emotivní a krásnou písničku, která už po prvních tónech zažehne vánoční pocity. A možná ne nadarmo byla součástí reklamy na Coca-Colu.

Melanie Thornton – Wonderful Dream (Holidays Are Coming)

Chris Rea – Driving home for Christmas

Do našich srdcí se také zapsala písnička od muzikanta Chrise Rey, který vždy uměl (a umí) nazpívat songy tak, až se nám z nich podlamují kolena. Perfektní song nazpíval i před lety na Vánoce a nutno uznat, že inspiraci pro jeho text našel ve vlastní zkušenosti. Napadla ho v době, kdy o svátcích spěchal za svou ženou domů a viděl kolem sebe sklíčené lidi v kolonách toužící se zavčas dopravit k rodinnému krbu.

K TÉMATU  Zasněžené perníčkové muffiny s kandovaným ovocem
Chris Rea – Driving Home For Christmas

Dean Martin – Let it snow!

Ačkoli takhle písnička byla napsaná už v roce 1945 a původně ji nazpíval Vaughn Monroe, proslavil ji nejvíc až Dean Martin (přestože se song dočkal mnoha předělávek). Každopádně takhle verze je prostě peckou i přesto, kolik jí je let. A možná v tom se skrývá její tajemství – ten pocit tradice, určité nostalgie a obyčejnosti minulých Vánoc prostě mají něco do sebe.

Dean Martin – Let It Snow!

Billy Mack – Christmas Is All Around

A pro rockovější duše máme tady singl Christmas Is All Around z filmu Láska nebeská, kterého se chopila fiktivní postava Billy Mack (hraje Billy Nighy). Přestože ji nazpíval se špetkou drzosti a provokace (ostatně stačí mrknout na videoklip), tohle je každopádně něco, co nás baví a bavit vždycky bude.

Bryan Adams – Christmas Time

Vánoční playlist určitě musíme obsahovat i song od Bryana Adamse Christmas time, který pochází z uceleného vánočního LP. Není žádných pochyb o tom, že Bryan dokáže fantasticky psát a skládat singly, a tenhle vánoční to jen směle potvrzuje.

Bryan Adams – Christmas Time

Céline Dion – Happy Xmas (War Is Over)

Sametově jemný, neskutečně něžný až éterický hlas zpěvačky Céline Dion prostě milujeme. A stejně, jako dokonale nazpívala ústřední song k filmu Titanic, bravurně podala i ryze sváteční písničku Happy Xmas (War Is Over), která vás už od prvních tónů navede na pravou vánoční idylku. And so this is Christmas…

Máte nějaký svůj oblíbený song, který vždy musí obsahovat váš vánoční playlist? Pochlubte se nám v komentářích.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Znáte příběh vánočního hitu All I Want for Christmas Is You? Ročně Mariah vydělá balík

Kam na vánoční trhy? Podívejte se na ta nejkouzelnější místa

Zdroje článku:
https://www.timeout.com/music/best-christmas-songs
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vaše dcera nebo syn jsou v klidu, zatímco vy už čtrnáct dní před nástupem do školy vůbec nespíte? Nejspíš z toho máte větší stres než oni sami. A není divu. Zatímco jejich úkolem je jen včas vstávat a dobře se učit, vaše práce čítá, aby měli prostředí, v němž se budou cítit dobře a ve kterém se budou učit jedna radost.
Zdraví máme jenom jedno, proto bychom na něj neměli zapomínat. Je důležité, abychom si uvědomili zejména jednu věc, a sice že se na pevnosti a odolnosti našeho zdraví podílí i to, co jíme. Každodenní přísun potravin buď zdraví naprosto ruinuje, nebo mu prospívá. Jak jste na tom vy? Cítíte se po svém jídelníčku zdravě a fit? Nebo máte z jídla výčitky? Či snad některé potraviny vaše tělo zcela odmítá?
Léto je sice oblíbeným ročním obdobím pro mnoho z nás, ale naše pokožka a vlasy toto nadšení zrovna nesdílí. A proto bychom se o své tělo měli v létě starat ještě více než v ostatních ročních obdobích, nebo přinejmenším specificky. Jak by měla vypadat péče o vaše vlasy v době, kdy je spaluje letní žár?
Strečink je jednoznačně nezbytnou součástí jakéhokoli tréninku či cvičení. Pomáhá zvyšovat flexibilitu a rozšiřovat možnosti pohybu těla. Správně byste měli strečink provádět jak před, tak i po cvičení. Před tréninkem je třeba tělo trochu prohřát a připravit na zátěž, aby nedošlo ke svalovým křečím. Po cvičení musíte zase svaly trochu zklidnit. A právě to dokáže správný strečink.
Rozvod, rozchod nebo jen neustálá smůla na chlapy – důvodů, proč jste i ve čtyřiceti letech stále sama může být vícero. Ženy se však nechtějí snu o šťastném životě vzdávat, vždyť jim na světě zbývá ještě mnoho let. A tak se ptají na jedno – jak a kde najít chlapa po 40?

Nepřehlédněte

Růže jsou překrásné a mohou mít mnoho podob, navíc patří k odolným a také k nejstarším rostlinám, které se pěstují. Můžete si je vysadit do záhonků, ale i do květináčů. Vždy vám budou dělat radost nejen tím, jak vypadají, ale i tím, jak voní. Jak se o ně ale správně starat? Co potřebujete k tomu, aby růže kvetly dlouho?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek