Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Psychosomatika aneb nemoc jako řeč duše

Trápí vás zdravotní problémy, které se vám neustále vracejí? Máte nějakou nemoc už od dětství a chtěli byste se jí zbavit i bez pomocí léků? V dnešním článku se dozvíte, jak mohou nemoci vznikat! Že jejich kořenem je především psychika. Jak je to možné? A jak to napravit? Čtěte dál a získáte odpovědi!
psychosomatika
Za řadou nemocí stojí naše psychika. (zdroj foto: www.123rf.com)12

02. 02. 2021

Psychika na prvním místě

Je tomu opravdu tak. Původem veškerých nemocí je snad z 90% naše psychika. Jak je to ale možné? Naše myšlenky a emoce, které máme, formují každou naši buňku v těle. A přesně tímto se zabývá psychosomatika.

Je vědecky dokázáno, že naše tělo je složeno z malých částeček energie. Myšlenky a emoce vysílají určitou energii a tím formují naše tělo. Pokud jsou to kladné myšlenky, kladné pocity a vy se cítíte v životě šťastní, tak si můžete všimnout, že právě zažíváte příjemné zdraví.

Jestli ale prožíváte stresové období, pak se nemůžete divit, že vás skolí chřipka, bolí vás hlava anebo máte problémy s tlakem.

Byly prováděny vědecké výzkumy, jakou mají myšlenky a pocity moc. Vědci vzali pod mikroskop kapku vody a když říkali slovo ,,Láska“ a vysílali k ní krásné pocity, tak ona vytvářela krásné seskupení. Naopak když k ní hovořili negativně, tak se tato kapka vody rozpadala…

Energetické tělo

První se naše myšlenky a emoce projeví na našem energetickém těle. Po nějaké době se jakákoli negativní emoce, která zapříčinila blok na energetickém těle, projeví i na těle fyzickém. Každá myšlenka, pocit a chování vyvolá specifický problém.

Například pokud často přemýšlíte, máte plno práce a jste pod stresem, tak vás může bolet hlava. Jestli jste si toho na sebe v životě vzali příliš, tak vás mohou bolet záda. Anebo jestli vás někdo v okolí vytáčí, tak můžete mít alergii, která značí to, že jste na někoho doslova alergičtí.

Jestli vás aktuálně sužuje nějaká nemoc, tak si příčinu snadno vyhledáte na internetu či v knihách. Z knih vám velmi doporučuji knihu ,,Miluj svůj život“. Autorka knihy se sama bez pomocí lékařů vyléčila z rakoviny a popisuje její cestu – změnu myšlení a propuštění negativních emocí. Na konci knihy najdete seznam všech nemocí a jejich příčiny právě z hlediska psychiky.

K TÉMATU  Zajímavosti o houbách: které patří k nejzdravějším a co se o nich neví?

Nezadržujte to

Co způsobuje nemoci nejvíce, tak jsou právě naše emoce. Aneb emoce – nemoce… Jestli máte v sobě vztek, smutek, zlost a tyto emoce v sobě zadržujete, tak se dříve či později projeví na vašem těle formou nějaké nemoci. Proto vám od srdce doporučuji, abyste si tyto negativní emoce uvědomili a nebáli jste se je propustit!

Spoustu lidí má v sobě zakódované, že musí být neustále vysmátí a hodní. A taky to, že je to ostuda brečet! Proč? Protože to slýcháváme již od našeho dětství: ,,Nebreč, děláš nám ostudu!“ anebo ,,Musíš se usmívat, abys byla hodná holčička!“.

To se do nás tak moc zapisuje, že se pak opravdu bojíme plakat a projevovat své emoce. Jenže pokud je budete v sobě dusit, tak vás jednou doženou… A to právě ve formě nemocí.

Představte si, jaké by to bylo, kdybyste zadržovali potřebu jít na záchod! Asi byste dlouho nepřežili, co? To samé je s emocemi. Pokud je budete zadržovat, projeví se ve formě nemocí. Proto to neberte na lehkou váhu, nebojte si přiznat pravdu a projevit emoce. Doopravdy se vám uleví a je možné, že nemoc, která vás sužuje, tak rychle odezní.

Co můžu pro to udělat?

Asi se ptáte, jak na to. Jak se zbavit toho stresu a těch negativních myšlenek, které máte. Základem je osobní rozvoj, protože díky němu budete růst, zlepší se vaše vztahy, najdete si třeba vysněnou práci, stanete se lepší osobností a to všechno bude mít obrovský dopad na vaši psychiku!

Můžete začít například zmíněnou knihou ,,Miluj svůj život“. Znám spoustu lidí, kterým změnila život. Není jen o tom, jak léčit své neduhy, ale také o tom, jak změnit své myšlení a pocity. A tím vším tak zlepšit své vztahy, finance, práci a především zdraví.

K TÉMATU  Konečná stanice trombóza. Odborník radí, jak této vážné nemoci předejít. Rizikovým faktorem je i sedavé zaměstnání a stres!

Dále je klíčem dávat se na první místo. Většina lidí se dává až na poslední místo, aby se zavděčili ostatním. Jenže pak jsou vyčerpaní, bez energie a to má velký dopad na jejich zdraví. Proto o sebe pečujte, dávejte sami sobě jen to nejlepší a uvidíte, jak budete mít více energie a lepší zdraví.

A především také vyzkoušejte meditaci. Meditace obrovsky léčí naše tělo. Zklidňuje totiž naše myšlenky a vyvolává v nás krásné pocity, které vám zaručí zdraví – pocity lásky, radosti, vděčnosti a vnitřního klidu. A jak začít s meditací? O tom si můžete přečíst také na našem webu a to v článku, který jsem pro vás napsala.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Neztrácejte nervy! Máme pro vás rady, jak pandemii ustát

Jak investovat do péče o sebe, aniž byste museli utratit jedinou korunu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zařizování ložnice je poněkud obtížné. Přece jen chceme z místnosti vykouzlit oázu klidu, do které se budeme každý den velice rádi vracet. Mnohdy se však stane, že sáhneme po něčem zcela jiném, než co do ložnice patří a rázem je příjemný pocit z ní fuč. Zkrátka a dobře tam neproudí ta energie, která by přispívala ke kvalitnímu spánku. Naštěstí je tu ale stále feng-šuej, podle kterého se můžeme řídit.
Nejčastějším důvodem proč se lidé často přikloní k obědu z polední nabídky restaurace a svačině ve formě nějaké rychlovky z večerky naproti je to, že nemají čas si na každý den připravovat domácí pestrou stravu. V dnešní době je ale řešení celkem jednoduché a na trhu je k dostání nespočet krabičkových diet.
Všichni milujeme vůni vypraného ložního prádla. Ulehnout do převlečené postele a nechat si něco pěkného zdát - to je v našich očích ideální odměna za náročný den. Jak často ale u vás doma převlékáte postel? Většina lidí to bohužel dělá špatně a následně se o své lůžko (často nevědomky) dělí se stovkami bakterií. To už není tak lákavá představa, viďte?
Při nakupování na internetu můžete narazit na řadu zajímavého. Při házení oblíbených nápojů do virtuálního košíku na vás může vyskočit třeba takzvaný matcha čaj, který vás zaujme pro svou nápadně zelenou barvu. Právě díky ní se nad ním pozastavíte a přemýšlíte, jestli si ho také vhodit či nevhodit do onoho koše. Nakonec však kliknete na "dokončit nákup" s tím, že si ho zakoupíte někdy příště. Pojďme si prozradit, proč se této chyby v budoucnu nedopustit.  
Toužíte po pevné a pružné pleti bez jakékoliv chybičky? Chcete mít účes jako ze salonu? Svěřte se do rukou speciální kosmetiky s obsahem kyseliny hyaluronové, jejíž účinky vás ohromí. Pleťové krémy, séra a další produkty se díky jejímu obsahu postarají o zlepšení stavu vaší pokožky.
První česká superstar se odehrála roku 2004 … Ano, počítáte správně, je tomu už neuvěřitelných 17 let! A my máme stále v živé paměti některé z finalistů této obrazovky neopouštějící soutěže. Pamatujete si je všechny? A jak se dnes asi mají? Změnila je Superstar na celý život, nebo se spíše vrátili do zajetých kolejí? Posuďte sami.
Ve většině medií proběhla zpráva nejen o oceněných filmech a osobnostech v anketě Český lev, ale také o tom, kdo měl co na sobě. Dress code, neboli pravidla oblékání na určité události, mnoho umělců nedodrželo. Ve světě nedodržování takových pravidel může znamenat i zákaz vstupu na dané místo. Co znamenají jednotlivé pojmy na pozvánkách na akce?
Dne 4. ledna roku 2019 byl na sociální platformě Instragram vytvořen účet. Na tomto účtu byla toho samého dne vystavena fotografie obyčejného slepičího vejce společně s popiskem: „Pojďme z tohoto obrázku udělat nový světový rekord a dát jí největší počet lajků, jaký tu kdy byl. Překonejme aktuální rekord, který drží Kylie Jenner s 18 miliony lajky“. A tím to všechno začalo.
Říká se, že ženská stvoření jsou až příliš sebekritická. Žena s rovnými vlasy sní o dokonalých kudrlinách. Plné dámy se snaží zoufale hubnout, a ty štíhlé zkouší různými způsoby nabrat trošku té zdravé oblosti a tvarů. Čím to, že se sebou nedokážeme být nikdy spokojené? Může za to výchova, zažité stereotypy nebo to má jinou příčinu?
Když se lísáme ke zvířatům, jejich nenadálý pohyb nebo zvukový projev nás pěkně vyděsí. Někdy tak trochu zapomínáme, že zvířata nemusí brát tulení jako něco příjemného. Zajímá je vaše jídlo, a jdou po něm hlava nehlava. Reakce dětí i dospělých je vždy leknutí, jen ti malí se trochu víc bojí. I takový roztomilý tuleň umí pěkně vyděsit!
Šedá v interiéru vládne! Nejsou to pastelové barvy ani zářivé kombinace, které bychom chtěli vidět doma. Trendy a zájem zákazníků jasně ukazují, která barva se těší oblibě. Obývací pokoje, kuchyně, ložnice i koupelna, tam všude lahodí oku šedá. Žádná jiná barva se nemůže pochlubit takovým množstvím odstínů. Šedá maximálně těží z toho, že se ze všech barev nejvíc hodí k bílé, což je tradiční barva stěn v interiéru. Právě v kombinaci s černou nebo dalšími odstíny šedé spolu potom mohou vytvořit zázraky i u vás doma.

Nepřehlédněte

Klimakterium neboli menopauza je přirozené období v životě ženy, které může nastat kdykoli mezi 45. až 55. rokem života. Organismus pozvolna přejde z reprodukční fáze do fáze klidové. Tahle fyziologická životní etapa se prostě nedá zastavit ani obejít. A tělo vám může připravit horké chvilky právě ve věku, kdy se cítíte tak skvěle. Dá se ale to zvládnout.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek