Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Psychosomatika aneb nemoc jako řeč duše

Trápí vás zdravotní problémy, které se vám neustále vracejí? Máte nějakou nemoc už od dětství a chtěli byste se jí zbavit i bez pomocí léků? V dnešním článku se dozvíte, jak mohou nemoci vznikat! Že jejich kořenem je především psychika. Jak je to možné? A jak to napravit? Čtěte dál a získáte odpovědi!
psychosomatika
Za řadou nemocí stojí naše psychika. (zdroj foto: www.123rf.com)12

02. 02. 2021

Psychika na prvním místě

Je tomu opravdu tak. Původem veškerých nemocí je snad z 90% naše psychika. Jak je to ale možné? Naše myšlenky a emoce, které máme, formují každou naši buňku v těle. A přesně tímto se zabývá psychosomatika.

Je vědecky dokázáno, že naše tělo je složeno z malých částeček energie. Myšlenky a emoce vysílají určitou energii a tím formují naše tělo. Pokud jsou to kladné myšlenky, kladné pocity a vy se cítíte v životě šťastní, tak si můžete všimnout, že právě zažíváte příjemné zdraví.

Jestli ale prožíváte stresové období, pak se nemůžete divit, že vás skolí chřipka, bolí vás hlava anebo máte problémy s tlakem.

Byly prováděny vědecké výzkumy, jakou mají myšlenky a pocity moc. Vědci vzali pod mikroskop kapku vody a když říkali slovo ,,Láska“ a vysílali k ní krásné pocity, tak ona vytvářela krásné seskupení. Naopak když k ní hovořili negativně, tak se tato kapka vody rozpadala…

Energetické tělo

První se naše myšlenky a emoce projeví na našem energetickém těle. Po nějaké době se jakákoli negativní emoce, která zapříčinila blok na energetickém těle, projeví i na těle fyzickém. Každá myšlenka, pocit a chování vyvolá specifický problém.

Například pokud často přemýšlíte, máte plno práce a jste pod stresem, tak vás může bolet hlava. Jestli jste si toho na sebe v životě vzali příliš, tak vás mohou bolet záda. Anebo jestli vás někdo v okolí vytáčí, tak můžete mít alergii, která značí to, že jste na někoho doslova alergičtí.

Jestli vás aktuálně sužuje nějaká nemoc, tak si příčinu snadno vyhledáte na internetu či v knihách. Z knih vám velmi doporučuji knihu ,,Miluj svůj život“. Autorka knihy se sama bez pomocí lékařů vyléčila z rakoviny a popisuje její cestu – změnu myšlení a propuštění negativních emocí. Na konci knihy najdete seznam všech nemocí a jejich příčiny právě z hlediska psychiky.

K TÉMATU  Vaginální mykóza jako častý problém žen. Co účinně zabírá?

Nezadržujte to

Co způsobuje nemoci nejvíce, tak jsou právě naše emoce. Aneb emoce – nemoce… Jestli máte v sobě vztek, smutek, zlost a tyto emoce v sobě zadržujete, tak se dříve či později projeví na vašem těle formou nějaké nemoci. Proto vám od srdce doporučuji, abyste si tyto negativní emoce uvědomili a nebáli jste se je propustit!

Spoustu lidí má v sobě zakódované, že musí být neustále vysmátí a hodní. A taky to, že je to ostuda brečet! Proč? Protože to slýcháváme již od našeho dětství: ,,Nebreč, děláš nám ostudu!“ anebo ,,Musíš se usmívat, abys byla hodná holčička!“.

To se do nás tak moc zapisuje, že se pak opravdu bojíme plakat a projevovat své emoce. Jenže pokud je budete v sobě dusit, tak vás jednou doženou… A to právě ve formě nemocí.

Představte si, jaké by to bylo, kdybyste zadržovali potřebu jít na záchod! Asi byste dlouho nepřežili, co? To samé je s emocemi. Pokud je budete zadržovat, projeví se ve formě nemocí. Proto to neberte na lehkou váhu, nebojte si přiznat pravdu a projevit emoce. Doopravdy se vám uleví a je možné, že nemoc, která vás sužuje, tak rychle odezní.

Co můžu pro to udělat?

Asi se ptáte, jak na to. Jak se zbavit toho stresu a těch negativních myšlenek, které máte. Základem je osobní rozvoj, protože díky němu budete růst, zlepší se vaše vztahy, najdete si třeba vysněnou práci, stanete se lepší osobností a to všechno bude mít obrovský dopad na vaši psychiku!

Můžete začít například zmíněnou knihou ,,Miluj svůj život“. Znám spoustu lidí, kterým změnila život. Není jen o tom, jak léčit své neduhy, ale také o tom, jak změnit své myšlení a pocity. A tím vším tak zlepšit své vztahy, finance, práci a především zdraví.

K TÉMATU  4 cestovatelské perly, které máte poslední možnost vidět

Dále je klíčem dávat se na první místo. Většina lidí se dává až na poslední místo, aby se zavděčili ostatním. Jenže pak jsou vyčerpaní, bez energie a to má velký dopad na jejich zdraví. Proto o sebe pečujte, dávejte sami sobě jen to nejlepší a uvidíte, jak budete mít více energie a lepší zdraví.

A především také vyzkoušejte meditaci. Meditace obrovsky léčí naše tělo. Zklidňuje totiž naše myšlenky a vyvolává v nás krásné pocity, které vám zaručí zdraví – pocity lásky, radosti, vděčnosti a vnitřního klidu. A jak začít s meditací? O tom si můžete přečíst také na našem webu a to v článku, který jsem pro vás napsala.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Neztrácejte nervy! Máme pro vás rady, jak pandemii ustát

Jak investovat do péče o sebe, aniž byste museli utratit jedinou korunu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dokonalým doplňkem pro každou ženu je krásná a zdravá pleť. Aby taková skutečně byla, je potřeba si uvědomit, jak je zimní péče o pleť důležitá. A tím nejlepším, co můžete své pleti dopřát během mrazivého období, je přírodní kosmetika. Víte, jak si takový voňavý a vyživující krém namíchat?
Kokosový olej může být vynikajícím pomocníkem - nejen pro vaše vlasy, ale ocení ho i pokožka nebo chuťové buňky. Používáte ho opravdu všude tam, kde vám může být ku prospěchu? Vyzkoušejte naše tipy, a třeba se vám kokosový olej natrvalo osvědčí. U něj se totiž dá říct, že vydá určitě ještě za deset dalších výrobků.
Leden je ideálním obdobím, kdy byste si měli naordinovat očistu. Zbavíte se při ní všech škodlivých látek a zároveň posílíte imunitu. Přece jen játra, a nejen ta, dostala v závěru roku pořádně zabrat. Chcete-li jim ulevit, zapojte se do soutěže o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám pomůže při detoxikaci organizmu a navíc podpoří vaši obranyschopnost.
Léto si každý z nás spojuje s opalováním a všichni se na něj nesmírně těšíme-. Konečně totiž může naše tělo získat bronzový odstín bez toho, aniž bychom museli navštěvovat solárium. Jenže co až léto bude pryč? Co pak? Vyvstává najednou otázka, jak si udržet opálení po co nejdelší dobu. Tento článek obsahuje nejúčinnější tipy na to, jak opálení co nejvíce prodloužit a pyšnit se tak krásným tělem i několik měsíců po dovolené.
Praha, 9. prosince 2021: Přírody si vážíme a je pro nás důležitá, nicméně náš vztah s ní vnímáme jako příliš povrchní. I to zjistil průzkum společnosti VELUX realizovaný v osmi evropských zemích včetně České republiky. Jsme přesvědčeni, že pobyt v přírodě pomáhá našemu fyzickému i psychickému zdraví, nicméně jen zřídka pozorujeme např. ptáky, stromy nebo mraky. Někteří lidé stráví až třetinu svého života před obrazovkou. Jak se tedy v dnešní době technologií přiblížit světu venku?
Rekonstruujete a přemýšlíte nad tím, čím byste si zkrášlili holé stěny? Pokud vám nestačí obyčejná malba, pak můžete vyzkoušet další oblíbené způsoby stěnové dekorace. Některé výzdoby stojí čas i peníze, jiné pořídíte doslova za pár korun a máte je na zdi cobydup.
PLC House je rodinný dům v argentinském Villa Allende. Byl navržen čistě a lineárně, s ohledem na praktičnost, úspornnost a flexibilitu. Tři ložnice, každá s vlastní koupelnou, prostorný prosklený obývací pokoj s výhledem ven na terasu a vzrostlé stromy. To vše na jednom jediném patře. Není nádherný?

Nepřehlédněte

Máme tu nový rok, nejspíš jste si stanovili různá předsevzetí a jedno z nich může být právě cvičení. Možná jste se ale pokoušeli cvičit už dřív, ale moc dlouho vám to nevydrželo. Anebo jste se k tomu nakonec ani neodhodlali. Čím to vlastně je? A jak to jednou provždy vyřešit a doopravdy se cvičením začít? Pojďme si o tom něco povědět!
Každá z nás chce být krásná. Ale je nutné být krásná za každou cenu? V případě prodlužování vašich vlastních řas těmi umělými rozhodně platí, že zdraví je důležitější. Jaká vám kvůli umělým řasám hrozí rizika? A čím můžete umělé prodlužování nahradit?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek