Pátek , 24. 05. 2024

Jana

Psychosomatika aneb nemoc jako řeč duše

Trápí vás zdravotní problémy, které se vám neustále vracejí? Máte nějakou nemoc už od dětství a chtěli byste se jí zbavit i bez pomocí léků? V dnešním článku se dozvíte, jak mohou nemoci vznikat! Že jejich kořenem je především psychika. Jak je to možné? A jak to napravit? Čtěte dál a získáte odpovědi!
psychosomatika
Za řadou nemocí stojí naše psychika. (zdroj foto: www.123rf.com)12

02. 02. 2021

Psychika na prvním místě

Je tomu opravdu tak. Původem veškerých nemocí je snad z 90% naše psychika. Jak je to ale možné? Naše myšlenky a emoce, které máme, formují každou naši buňku v těle. A přesně tímto se zabývá psychosomatika.

Je vědecky dokázáno, že naše tělo je složeno z malých částeček energie. Myšlenky a emoce vysílají určitou energii a tím formují naše tělo. Pokud jsou to kladné myšlenky, kladné pocity a vy se cítíte v životě šťastní, tak si můžete všimnout, že právě zažíváte příjemné zdraví.

Jestli ale prožíváte stresové období, pak se nemůžete divit, že vás skolí chřipka, bolí vás hlava anebo máte problémy s tlakem.

Byly prováděny vědecké výzkumy, jakou mají myšlenky a pocity moc. Vědci vzali pod mikroskop kapku vody a když říkali slovo ,,Láska” a vysílali k ní krásné pocity, tak ona vytvářela krásné seskupení. Naopak když k ní hovořili negativně, tak se tato kapka vody rozpadala…

Energetické tělo

První se naše myšlenky a emoce projeví na našem energetickém těle. Po nějaké době se jakákoli negativní emoce, která zapříčinila blok na energetickém těle, projeví i na těle fyzickém. Každá myšlenka, pocit a chování vyvolá specifický problém.

Například pokud často přemýšlíte, máte plno práce a jste pod stresem, tak vás může bolet hlava. Jestli jste si toho na sebe v životě vzali příliš, tak vás mohou bolet záda. Anebo jestli vás někdo v okolí vytáčí, tak můžete mít alergii, která značí to, že jste na někoho doslova alergičtí.

Jestli vás aktuálně sužuje nějaká nemoc, tak si příčinu snadno vyhledáte na internetu či v knihách. Z knih vám velmi doporučuji knihu ,,Miluj svůj život”. Autorka knihy se sama bez pomocí lékařů vyléčila z rakoviny a popisuje její cestu – změnu myšlení a propuštění negativních emocí. Na konci knihy najdete seznam všech nemocí a jejich příčiny právě z hlediska psychiky.

K TÉMATU  Zpátky do plavek bez jojo efektu. Jak dosáhnout zdravého a trvalého úbytku váhy? Vyhněte se zkratkám a držte se zdravých zásad

Nezadržujte to

Co způsobuje nemoci nejvíce, tak jsou právě naše emoce. Aneb emoce – nemoce… Jestli máte v sobě vztek, smutek, zlost a tyto emoce v sobě zadržujete, tak se dříve či později projeví na vašem těle formou nějaké nemoci. Proto vám od srdce doporučuji, abyste si tyto negativní emoce uvědomili a nebáli jste se je propustit!

Spoustu lidí má v sobě zakódované, že musí být neustále vysmátí a hodní. A taky to, že je to ostuda brečet! Proč? Protože to slýcháváme již od našeho dětství: ,,Nebreč, děláš nám ostudu!” anebo ,,Musíš se usmívat, abys byla hodná holčička!”.

To se do nás tak moc zapisuje, že se pak opravdu bojíme plakat a projevovat své emoce. Jenže pokud je budete v sobě dusit, tak vás jednou doženou… A to právě ve formě nemocí.

Představte si, jaké by to bylo, kdybyste zadržovali potřebu jít na záchod! Asi byste dlouho nepřežili, co? To samé je s emocemi. Pokud je budete zadržovat, projeví se ve formě nemocí. Proto to neberte na lehkou váhu, nebojte si přiznat pravdu a projevit emoce. Doopravdy se vám uleví a je možné, že nemoc, která vás sužuje, tak rychle odezní.

Co můžu pro to udělat?

Asi se ptáte, jak na to. Jak se zbavit toho stresu a těch negativních myšlenek, které máte. Základem je osobní rozvoj, protože díky němu budete růst, zlepší se vaše vztahy, najdete si třeba vysněnou práci, stanete se lepší osobností a to všechno bude mít obrovský dopad na vaši psychiku!

Můžete začít například zmíněnou knihou ,,Miluj svůj život”. Znám spoustu lidí, kterým změnila život. Není jen o tom, jak léčit své neduhy, ale také o tom, jak změnit své myšlení a pocity. A tím vším tak zlepšit své vztahy, finance, práci a především zdraví.

K TÉMATU  Kolik soli už je v jídle hodně? Potraviny obsahují sůl i bez vašeho dochucování! Víme, jak snadno snížit její příjem.

Dále je klíčem dávat se na první místo. Většina lidí se dává až na poslední místo, aby se zavděčili ostatním. Jenže pak jsou vyčerpaní, bez energie a to má velký dopad na jejich zdraví. Proto o sebe pečujte, dávejte sami sobě jen to nejlepší a uvidíte, jak budete mít více energie a lepší zdraví.

A především také vyzkoušejte meditaci. Meditace obrovsky léčí naše tělo. Zklidňuje totiž naše myšlenky a vyvolává v nás krásné pocity, které vám zaručí zdraví – pocity lásky, radosti, vděčnosti a vnitřního klidu. A jak začít s meditací? O tom si můžete přečíst také na našem webu a to v článku, který jsem pro vás napsala.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Neztrácejte nervy! Máme pro vás rady, jak pandemii ustát

Jak investovat do péče o sebe, aniž byste museli utratit jedinou korunu

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Slyšeli jste už o zázraku jménem Yoni vajíčko? Pokud ne, my vám ho rádi představíme. Zaměříme se na účinky, které má na ženské tělo, na správné používání i na jeho historii. V našem přehledném článku se dozvíte, jaké zázraky tento elegantní kamarád pro ženy dokáže s myslí, tělem a jak působí na celkové zdraví.
Podzim je tady, proto je čas obout se do teplejší a pevnější obuvi. Trendy pro podzim 2022 vás nadchnou. In je pohodlí a funkčnost. Mrkněte, jaké se letos budou nosit kozačky, kotníkové boty a boty na sníh. Pro každou ženu máme spoustu tipů, ze kterých si vyberete. Využijte podzimního Black Friday a nakupte nejlepší boty za zlevněné ceny. Boty si můžete pořídit i na další sezóny, proto volte kvalitní materiály a prověřené značky.
Psal se rok 2004 když do našich televizí vpadla historicky první řada Česko hledá SuperStar. Pěvecká soutěž lámala rekordy ve sledovanosti a její první vítězkou se stala zpěvačka Aneta Langerová, která se na naší malé hudební scéně slušně uchytila. Od té doby uplynulo hodně vody a řad hudební reality show. Hledali jsme talent a brzy na to i Česko Slovenskou SuperStar.
Vaše domácí prostředí může mít obrovský vliv na vaši pohodu. Objevte, jak malé změny ve vašem bydlení mohou vytvořit oázu klidu a štěstí, ve které se budete každý den cítit skvěle.
Víte, co vás čeká tento týden? Kdy je vhodný čas na zkrášlující procedury a kdy třeba na početí potomka? Tento týden můžete obojí. A co ještě? Horoskop krásy a duševního zdraví pro vás připravila astroložka Naďa Šmídová.
Jmenuji se Marcela Hlaváčková a jsem mentorka a koučka osobního a profesního růstu. Pomáhám lidem na cestě k sebevědomí, úspěchu a štěstí, protože já sama vím, jak je na cestě životem mnohdy záchranné lano potřeba. I proto se teď před vámi pomyslně obnažuji a povím vám příběh, který není ničí jiný než můj. Jsem stejná jako vy, jsem taky jenom člověk.
Růže jsou překrásné a mohou mít mnoho podob, navíc patří k odolným a také k nejstarším rostlinám, které se pěstují. Můžete si je vysadit do záhonků, ale i do květináčů. Vždy vám budou dělat radost nejen tím, jak vypadají, ale i tím, jak voní. Jak se o ně ale správně starat? Co potřebujete k tomu, aby růže kvetly dlouho?
Když jsem začala pracovat v marketingové firmě, těšila jsem se na novou výzvu. Vytváření obsahu a reklamních kampaní mě bavilo odjakživa - a ve své původní firmě jsem měla na starosti všechno možné. Byla to pro mě skvělá příležitost, jak se posunout o kousek dál. Tuhle společnost už jsem totiž měla vyhlédnutou dlouho, a konečně se mi tam podařilo dostat. Už to všechno ale vidím jinýma očima…a může za to šéfová.
Spa Hotel Děvín uprostřed Slavkovského lesa nabízí široký výběr služeb včetně lázeňské léčby pod jednou střechou.
Podzim s sebou nese pochmurnou náladu. Zejména tedy ten letošní. Chybí mu trocha sluníčka a pozitivní nálady. Nemůžeme se divit tomu, že většina lidí opravdu upadá do podzimních smutných nálad a nemá chuť dělat nic, co je baví. Nestravte však v tomto stavu veškeré své volné dny v tomto ročním období. Vyzrajte na takzvanou podzimní depresi s bylinkami, které podzimní deprese hravě zahání.  
Prostředek proti lupům, lék na houbové plísně na nohách, prací zlepšovák hodně znečistěného oblečení nebo šikovná dezinfekce rukou? Tohle všechno je ústní voda, která svede zázraky i tam, kde by to asi nikdo nečekal!
Děti i domácí mazlíčci umí být roztomilí. Tihle prckové sice ještě nosí pleny, ale už mají doslova záchvat smíchu. A může za to pes! Slyšet dětský smích je rozhodně lepší, než křik. Možná se budete smát s nimi!

Výběr článků

Psychohygiena představuje metody k získání duševní rovnováhy, psychické odolnosti a spokojenému životu. Proč bychom měli psychohygieně věnovat stejnou pozornost jako své fyzické kondici?
Když jsme se s manželem nastěhovali do nového domu po rekonstrukci, pořád se nám na něm něco nezdálo. Sem tam se ozývaly zvláštní loupavé zvuky - a omítka se loupala na místech, kde nebyl žádný důvod k vlhkosti. Nakonec jsme v domě prostě a jednoduše necítili dobře. Tenkrát jsme spojení "energetický úklid" vůbec neznali.
Svět kolem nás se hemží barvami a jejich miliony odstínů. Barvy dokážou ovlivnit naše emoce, chování, a dokonce určit povahu. Proto bychom je, tam kde můžeme, měli volit s rozvahou.

Nepřehlédněte

Jak už název “ugly shoes” napovídá, tyto boty nejsou na první pohled žádnými krasavci. Přesto si je módní svět zamiloval a už několik sezón vévodí žebříčkům největších trendů. V čem tkví jejich kouzlo a proč si je vůbec lidé pořizují, když jsou vlastně ošklivé?
Snad každá žena má své problémové partie, na kterých se ukazuje drobná pomerančová kůže nebo větší celulitida. Boj proti celulitidě není snadný, avšak ne nemožný. Proto můžete vyzkoušet tyto účinné tipy, které vás pomerančové kůže snadno zbaví nebo zmírní její další růst. Vyzkoušejte následující triky a mějte svou pokožku pod kontrolou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek