Domů » Životní styl » Psychika » Psychosomatika aneb nemoc jako řeč duše
Psychika Zdraví

Psychosomatika aneb nemoc jako řeč duše

psychosomatika
Za řadou nemocí stojí naše psychika. (zdroj foto: www.123rf.com)12
Trápí vás zdravotní problémy, které se vám neustále vracejí? Máte nějakou nemoc už od dětství a chtěli byste se jí zbavit i bez pomocí léků? V dnešním článku se dozvíte, jak mohou nemoci vznikat! Že jejich kořenem je především psychika. Jak je to možné? A jak to napravit? Čtěte dál a získáte odpovědi!

Psychika na prvním místě

Je tomu opravdu tak. Původem veškerých nemocí je snad z 90% naše psychika. Jak je to ale možné? Naše myšlenky a emoce, které máme, formují každou naši buňku v těle. A přesně tímto se zabývá psychosomatika.

Je vědecky dokázáno, že naše tělo je složeno z malých částeček energie. Myšlenky a emoce vysílají určitou energii a tím formují naše tělo. Pokud jsou to kladné myšlenky, kladné pocity a vy se cítíte v životě šťastní, tak si můžete všimnout, že právě zažíváte příjemné zdraví.

Jestli ale prožíváte stresové období, pak se nemůžete divit, že vás skolí chřipka, bolí vás hlava anebo máte problémy s tlakem.

Byly prováděny vědecké výzkumy, jakou mají myšlenky a pocity moc. Vědci vzali pod mikroskop kapku vody a když říkali slovo ,,Láska” a vysílali k ní krásné pocity, tak ona vytvářela krásné seskupení. Naopak když k ní hovořili negativně, tak se tato kapka vody rozpadala…

Energetické tělo

První se naše myšlenky a emoce projeví na našem energetickém těle. Po nějaké době se jakákoli negativní emoce, která zapříčinila blok na energetickém těle, projeví i na těle fyzickém. Každá myšlenka, pocit a chování vyvolá specifický problém.

Například pokud často přemýšlíte, máte plno práce a jste pod stresem, tak vás může bolet hlava. Jestli jste si toho na sebe v životě vzali příliš, tak vás mohou bolet záda. Anebo jestli vás někdo v okolí vytáčí, tak můžete mít alergii, která značí to, že jste na někoho doslova alergičtí.

Jestli vás aktuálně sužuje nějaká nemoc, tak si příčinu snadno vyhledáte na internetu či v knihách. Z knih vám velmi doporučuji knihu ,,Miluj svůj život”. Autorka knihy se sama bez pomocí lékařů vyléčila z rakoviny a popisuje její cestu – změnu myšlení a propuštění negativních emocí. Na konci knihy najdete seznam všech nemocí a jejich příčiny právě z hlediska psychiky.

Nezadržujte to

Co způsobuje nemoci nejvíce, tak jsou právě naše emoce. Aneb emoce – nemoce… Jestli máte v sobě vztek, smutek, zlost a tyto emoce v sobě zadržujete, tak se dříve či později projeví na vašem těle formou nějaké nemoci. Proto vám od srdce doporučuji, abyste si tyto negativní emoce uvědomili a nebáli jste se je propustit!

Spoustu lidí má v sobě zakódované, že musí být neustále vysmátí a hodní. A taky to, že je to ostuda brečet! Proč? Protože to slýcháváme již od našeho dětství: ,,Nebreč, děláš nám ostudu!” anebo ,,Musíš se usmívat, abys byla hodná holčička!”.

To se do nás tak moc zapisuje, že se pak opravdu bojíme plakat a projevovat své emoce. Jenže pokud je budete v sobě dusit, tak vás jednou doženou… A to právě ve formě nemocí.

Představte si, jaké by to bylo, kdybyste zadržovali potřebu jít na záchod! Asi byste dlouho nepřežili, co? To samé je s emocemi. Pokud je budete zadržovat, projeví se ve formě nemocí. Proto to neberte na lehkou váhu, nebojte si přiznat pravdu a projevit emoce. Doopravdy se vám uleví a je možné, že nemoc, která vás sužuje, tak rychle odezní.

Co můžu pro to udělat?

Asi se ptáte, jak na to. Jak se zbavit toho stresu a těch negativních myšlenek, které máte. Základem je osobní rozvoj, protože díky němu budete růst, zlepší se vaše vztahy, najdete si třeba vysněnou práci, stanete se lepší osobností a to všechno bude mít obrovský dopad na vaši psychiku!

Můžete začít například zmíněnou knihou ,,Miluj svůj život”. Znám spoustu lidí, kterým změnila život. Není jen o tom, jak léčit své neduhy, ale také o tom, jak změnit své myšlení a pocity. A tím vším tak zlepšit své vztahy, finance, práci a především zdraví.

Dále je klíčem dávat se na první místo. Většina lidí se dává až na poslední místo, aby se zavděčili ostatním. Jenže pak jsou vyčerpaní, bez energie a to má velký dopad na jejich zdraví. Proto o sebe pečujte, dávejte sami sobě jen to nejlepší a uvidíte, jak budete mít více energie a lepší zdraví.

A především také vyzkoušejte meditaci. Meditace obrovsky léčí naše tělo. Zklidňuje totiž naše myšlenky a vyvolává v nás krásné pocity, které vám zaručí zdraví – pocity lásky, radosti, vděčnosti a vnitřního klidu. A jak začít s meditací? O tom si můžete přečíst také na našem webu a to v článku, který jsem pro vás napsala.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Neztrácejte nervy! Máme pro vás rady, jak pandemii ustát

Jak investovat do péče o sebe, aniž byste museli utratit jedinou korunu

Adéla Třetinová

Jmenuji se Adéla Třetinová a mou vášní je zdravý životní styl a osobní rozvoj. Je pro mě důležité rozvíjet své tělo, pracovat se svou myslí a naslouchat své duši. Inspiruji a motivuji lidi ke zdravému a vědomému životu.

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře