Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Vedeme k úspěchu: Naše první setkání bylo osudové, hned jsme si padly do oka

Spokojená žena po mateřské dovolené je cílem projektu Vedeme k úspěchu. Zároveň je i velkou motivací tří žen, které stojí za workshopy a rozvojovými kurzy pro maminky. Originalita, zábava a interaktivita kurzů vznikla spojením zkušeností a energie personalistky Světlany Pozníkové, rozvojové koučky Marcely Hlaváčkové a markeťačky Jany Rosenbergerové.
vedeme k úspěchu
Chceme ženám usnadnit přechod z mateřské do pracovního života.

Sebevědomí, podpora talentů, sebeprezentace, komunikace. To jsou hlavní témata kurzů a workshopů, které přináší nový projekt Vedeme k úspěchu. Stojí za ním tři ženy: Světlana, Marcela a Jana. A jako ženy proto nejlépe na vlastní kůži vědí, jak těžký může být návrat do práce po mateřské dovolené. Rozhodly se proto všem maminkám tuto cestu usnadnit.

Ženy ženám

Jak už bylo řečeno, projekt se primárně zaměřuje na ženy po mateřské dovolené a jejich hladký přechod do zaměstnání nebo podnikání. Pomáhat v rozvoji, ve znovuzačlenění do zaměstnání, v novém podnikání nebo hledání nových pracovních příležitostí. „Vedeme k úspěchu jsme vytvořily pro ženy. Prošly jsme si životem ve stejných botách. Živě si pamatujeme, že právě přechod z nejšťastnějšího období mateřské dovolené do pracovního života, byl jeden z nejnáročnějších,” uvádí nás do tématu Jana, matka dvou kluků, zároveň markeťačka, která vedla marketing ve velkých firmách a již několik let sama podniká ve stejné oblasti. Jak sama říká, marketing je profesí jejího srdce.

„Chceme ženám po mateřské dovolené nabídnout pomocnou ruku a podpořit jejich sebevědomí v nové etapě života.”

„Chtěly jsme spojit naše zkušenosti z personalistiky, byznysu, marketingu a rozvoje osobnosti, a zhmotnit je do projektu Vedeme k úspěchu. Chceme ženám po mateřské dovolené nabídnout pomocnou ruku a podpořit jejich sebevědomí v nové etapě života,” doplňuje Světlana, která je základním kamenem projektu v roli personální specialistky. Zároveň se jako matka dcery, která je na mateřské dovolené, dokáže velmi dobře vcítit do nesnází, jež s návratem do zaměstnání ženy mají. Dlouholeté zkušenosti a aktuální trendy z náboru zaměstnanců, jejich adaptace a školení nyní vkládá do projektu.

vedeme k úspěchu
Zleva: Marcela Hlaváčková, Jana Rosenbergerová, Světlana Pozníková

„Naše kurzy jsou pro ženy, které se nebojí vystoupit z komfortní zóny. Chtějí být spokojené, chtějí tu správnou rovnováhu mezi pracovním a rodinným životem. Přejí si najít nebo mít zaměstnání, ale třeba i vlastní podnikání, ve kterém se budou cítit dobře, které je bude bavit,” doplňuje Marcela, koučka a mentorka profesního a osobního rozvoje. Právě ona je spojovacím článkem obou žen a vizionářkou projektu. „Naše kurzy a workshopy ženy motivují, naučí je sebeprezentaci, podporují jejich sebevědomí. Ženy jsou následně připravené udělat ten správný krok z mateřské do zaměstnání, vědí, jak být přirozené ve své prezentaci a komunikaci. Vědí, jak si plánovat čas, aby byly spokojené a nebyla pro ně a jejich rodinu tato etapa stresující,” říká Marcela.

K TÉMATU  Věková diskriminace v práci je jev, který lze obtížně prokázat! Je třeba zatím jen doufat!

Zeptali jsme se jich na zkušenosti z kurzů a workshopů

Můžete nám prozradit jak vnímáte naše ženy, jejich očekávání a možnosti právě v souvislosti s vaším projektem?

Ženy dnešní doby jsou velmi odpovědné, a to vůči své rodině, kariéře, ale i svému životnímu stylu. Jsou sebevědomější než generace jejich matek a babiček, a jsou především samostatnější ve svých rozhodnutích. Zároveň jsou k sobě velmi náročné. Mají obavy, zda vše DOKONALE zvládnou. Chtějí být dobrými matkami, partnerkami, být úspěšné v kariéře, k tomu všemu chtějí dobře vypadat a zažívat pocity úspěchu. Ne vždy se však jejich úsilí setká s úspěchem a s pochopením okolí, a ne vždy samy na své stanovené cíle a předsevzetí stačí. To si jako ženy uvědomujeme. Je a bude to motto našeho projektu – být tady pro ně.

Jaké jsou nejčastější otázky a potřeby žen na vašich kurzech či workshopech? Co v sobě řeší, jaké jsou jejich nesnáze právě v této životní etapě?

Začněme u jejich aktuální situace, u primárních otázek, které si pokládají. Jsou v situaci, kdy se začínají jejich děti rozkoukávat ve školce. V tu chvíli mají obavy z toho, jak zvládnou školku jejich děti i ony samy, jak se děti obejdou bez matky a matky bez dětí. Zároveň se ony samy připravují na návrat do zaměstnání. Mají obavy, že s malými dětmi o ně nebudou mít zaměstnavatelé zájem, že nezvládnou nové pracovní požadavky a aklimatizaci v novém pracovním prostředí. Mají strach z nemocí dětí a absence v práci.

Mění se jim také životní režim. Ptají se samy sebe, zda budou mít čas na rodinu a domácnost, na rozvoj pracovní kariéry. Zároveň se těší na změnu. Těší se na nové pracovní výzvy, třeba i na změnu šatníku a svojí vizáže obecně. A tyto pocity jsou zásadní pro jejich rozhodnutí – o novém zaměstnání, pozici nebo i podnikání. Proto ženy na našich kurzech a workshopech především posloucháme, následně jim ukazujeme cesty, poskytujeme jim informace, které se jim pro rozhodnutí hodí, učíme je práci s časem, sebeprezentaci, efektivní komunikaci.

K TÉMATU  Odhalili jsme, co stojí za ženami ve vysokém postavení

Jak své kurzy vedete, co je vaším cílem? Čím jsou výjimečné?

Snažíme se ženám nabídnout širokou škálu vzdělávacích akcí tak, aby se každá z nich měla možnost najít v tématech i obsahu. Realizujeme workshopy na specifická témata, ale i jednodenní či dvoudenní kurzy s komplexním rozvojovým potenciálem pro aktuální situaci, v níž se žena nachází.

Naše kurzy nejsou jen teorií. Jsou sestavené s reakcí na aktuální dění na trhu práce, odrážejí dlouhodobé zkušenosti a praxi. Jsou interaktivní a baví. Jsou koncipované tak, aby se dovednosti, které se učíte, staly vaší součástí. Z našeho kurzu si odnášíte vlastní know-how do zaměstnání nebo podnikání.

Marcela Hlaváčková, Světlana Pozníková, Jana Rosenbergerová

Najdete nás na: Instagram, Facebook a LinkedIn

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se obléct na pohovor: Co upřednostnit a čemu se vyvarovat?

Vaše práce vás nebaví? Nebojte se začít jinde znova v jakémkoli věku

Zdroje článku:
Doporučujeme

No results found.

sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Orchideje patří k pokojovým rostlinám, které jsou dlouhodobě oblíbené. I když se mnozí domnívají, že se nejedná o moderní pokojovou rostlinu, opak je pravdou. Je to stále dokonalý dárek k narozeninám nebo k výročí. Jen je třeba myslet na to, že ne každý obdarovaný se o tuto elegantní rostlinu umí starat. Při pěstování orchideje se totiž dopouštíme několika chyb, jež ji mohou spíše vyhubit než podpořit v bezproblémovém růstu.
V každém vztahu někdy nastane čas, kdy se lidé hádají, dohadují, přehodnocují své názory. Takové menší krize jsou v každém vztahu běžné a můžete je očekávat. Velké krize většinou přicházejí s tím, jak se vztah mění a vyvíjí. Mohou vás potkat dříve či později, avšak odborníci se shodují v tom, jaké kroky (a i roky) ve vztahu bývají kritické.
Celým jménem Jenna Marie Ortega se narodila 27. září 2002 v Kalifornii. Mladé herečce je teprve dvacet let, ale ve světě šoubyznysu se pohybuje už od dětství. Přesto, že již deset let se věnuje herectví, až s natočením televizního seriálu Wednesday, který se stal obrovským hitem, se z ní stala hvězda první kategorie. Za roli získala dokonce nominaci na Zlatý glóbus. Tajemnou Wednesday se ale málem vůbec nestala. Dokázali byste si v této roli ale představit někoho jiného?
Proud je dražší a skutečné vlny zdražování nás teprve čekají. Pojďme se tedy zamyslet nad tím, jak si nyní snížit účty. Kromě úspory energie je dobré prověřit i možnost změny dodavatele elektřiny. Dobře zvolená nabídka může přinést výrazné úspory. Jak vybrat dodavatele elektřiny v nelehké době?
Jakmile vysvitlo sluníčko a konečně se po měsících zimy oteplilo, vsadíme se, že už jste na internetu začala lovit plavky na novou sezonu. V pořádku. S tím úzce souvisí i hubnutí, protože zatímco koukáte na ty holky s perfektní postavou, na sobě najdete obvykle aspoň pár nedostatků, které si umanete do léta spravit. Proto potřebujete jídlo, které vám k vysněné postavě pomůže.
Máte v plánu pořízení nové kuchyňské linky? Pak jistě stojíte před důležitým rozhodnutím. Je lepší koupit si kuchyňskou linku matnou, nebo lesklou? Jasná odpověď v podstatě neexistuje, můžete však obojí zkombinovat nebo si projít všechny výhody a nevýhody. Jak se nakonec rozhodnete?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek