Úterý , 23. 07. 2024

Libor

Vedeme k úspěchu: Naše první setkání bylo osudové, hned jsme si padly do oka

Spokojená žena po mateřské dovolené je cílem projektu Vedeme k úspěchu. Zároveň je i velkou motivací tří žen, které stojí za workshopy a rozvojovými kurzy pro maminky. Originalita, zábava a interaktivita kurzů vznikla spojením zkušeností a energie personalistky Světlany Pozníkové, rozvojové koučky Marcely Hlaváčkové a markeťačky Jany Rosenbergerové.
vedeme k úspěchu
Chceme ženám usnadnit přechod z mateřské do pracovního života.

Sebevědomí, podpora talentů, sebeprezentace, komunikace. To jsou hlavní témata kurzů a workshopů, které přináší nový projekt Vedeme k úspěchu. Stojí za ním tři ženy: Světlana, Marcela a Jana. A jako ženy proto nejlépe na vlastní kůži vědí, jak těžký může být návrat do práce po mateřské dovolené. Rozhodly se proto všem maminkám tuto cestu usnadnit.

Ženy ženám

Jak už bylo řečeno, projekt se primárně zaměřuje na ženy po mateřské dovolené a jejich hladký přechod do zaměstnání nebo podnikání. Pomáhat v rozvoji, ve znovuzačlenění do zaměstnání, v novém podnikání nebo hledání nových pracovních příležitostí. „Vedeme k úspěchu jsme vytvořily pro ženy. Prošly jsme si životem ve stejných botách. Živě si pamatujeme, že právě přechod z nejšťastnějšího období mateřské dovolené do pracovního života, byl jeden z nejnáročnějších,” uvádí nás do tématu Jana, matka dvou kluků, zároveň markeťačka, která vedla marketing ve velkých firmách a již několik let sama podniká ve stejné oblasti. Jak sama říká, marketing je profesí jejího srdce.

„Chceme ženám po mateřské dovolené nabídnout pomocnou ruku a podpořit jejich sebevědomí v nové etapě života.”

„Chtěly jsme spojit naše zkušenosti z personalistiky, byznysu, marketingu a rozvoje osobnosti, a zhmotnit je do projektu Vedeme k úspěchu. Chceme ženám po mateřské dovolené nabídnout pomocnou ruku a podpořit jejich sebevědomí v nové etapě života,” doplňuje Světlana, která je základním kamenem projektu v roli personální specialistky. Zároveň se jako matka dcery, která je na mateřské dovolené, dokáže velmi dobře vcítit do nesnází, jež s návratem do zaměstnání ženy mají. Dlouholeté zkušenosti a aktuální trendy z náboru zaměstnanců, jejich adaptace a školení nyní vkládá do projektu.

vedeme k úspěchu
Zleva: Marcela Hlaváčková, Jana Rosenbergerová, Světlana Pozníková

„Naše kurzy jsou pro ženy, které se nebojí vystoupit z komfortní zóny. Chtějí být spokojené, chtějí tu správnou rovnováhu mezi pracovním a rodinným životem. Přejí si najít nebo mít zaměstnání, ale třeba i vlastní podnikání, ve kterém se budou cítit dobře, které je bude bavit,” doplňuje Marcela, koučka a mentorka profesního a osobního rozvoje. Právě ona je spojovacím článkem obou žen a vizionářkou projektu. „Naše kurzy a workshopy ženy motivují, naučí je sebeprezentaci, podporují jejich sebevědomí. Ženy jsou následně připravené udělat ten správný krok z mateřské do zaměstnání, vědí, jak být přirozené ve své prezentaci a komunikaci. Vědí, jak si plánovat čas, aby byly spokojené a nebyla pro ně a jejich rodinu tato etapa stresující,” říká Marcela.

K TÉMATU  Vztah na pracovišti aneb jeho klady a zápory

Zeptali jsme se jich na zkušenosti z kurzů a workshopů

Můžete nám prozradit jak vnímáte naše ženy, jejich očekávání a možnosti právě v souvislosti s vaším projektem?

Ženy dnešní doby jsou velmi odpovědné, a to vůči své rodině, kariéře, ale i svému životnímu stylu. Jsou sebevědomější než generace jejich matek a babiček, a jsou především samostatnější ve svých rozhodnutích. Zároveň jsou k sobě velmi náročné. Mají obavy, zda vše DOKONALE zvládnou. Chtějí být dobrými matkami, partnerkami, být úspěšné v kariéře, k tomu všemu chtějí dobře vypadat a zažívat pocity úspěchu. Ne vždy se však jejich úsilí setká s úspěchem a s pochopením okolí, a ne vždy samy na své stanovené cíle a předsevzetí stačí. To si jako ženy uvědomujeme. Je a bude to motto našeho projektu – být tady pro ně.

Jaké jsou nejčastější otázky a potřeby žen na vašich kurzech či workshopech? Co v sobě řeší, jaké jsou jejich nesnáze právě v této životní etapě?

Začněme u jejich aktuální situace, u primárních otázek, které si pokládají. Jsou v situaci, kdy se začínají jejich děti rozkoukávat ve školce. V tu chvíli mají obavy z toho, jak zvládnou školku jejich děti i ony samy, jak se děti obejdou bez matky a matky bez dětí. Zároveň se ony samy připravují na návrat do zaměstnání. Mají obavy, že s malými dětmi o ně nebudou mít zaměstnavatelé zájem, že nezvládnou nové pracovní požadavky a aklimatizaci v novém pracovním prostředí. Mají strach z nemocí dětí a absence v práci.

Mění se jim také životní režim. Ptají se samy sebe, zda budou mít čas na rodinu a domácnost, na rozvoj pracovní kariéry. Zároveň se těší na změnu. Těší se na nové pracovní výzvy, třeba i na změnu šatníku a svojí vizáže obecně. A tyto pocity jsou zásadní pro jejich rozhodnutí – o novém zaměstnání, pozici nebo i podnikání. Proto ženy na našich kurzech a workshopech především posloucháme, následně jim ukazujeme cesty, poskytujeme jim informace, které se jim pro rozhodnutí hodí, učíme je práci s časem, sebeprezentaci, efektivní komunikaci.

K TÉMATU  Rakovina prsu: nalezená bulka není jediným příznakem, že jste nemocná. Jak rozpoznat nemoc včas

Jak své kurzy vedete, co je vaším cílem? Čím jsou výjimečné?

Snažíme se ženám nabídnout širokou škálu vzdělávacích akcí tak, aby se každá z nich měla možnost najít v tématech i obsahu. Realizujeme workshopy na specifická témata, ale i jednodenní či dvoudenní kurzy s komplexním rozvojovým potenciálem pro aktuální situaci, v níž se žena nachází.

Naše kurzy nejsou jen teorií. Jsou sestavené s reakcí na aktuální dění na trhu práce, odrážejí dlouhodobé zkušenosti a praxi. Jsou interaktivní a baví. Jsou koncipované tak, aby se dovednosti, které se učíte, staly vaší součástí. Z našeho kurzu si odnášíte vlastní know-how do zaměstnání nebo podnikání.

Marcela Hlaváčková, Světlana Pozníková, Jana Rosenbergerová

Najdete nás na: Instagram, Facebook a LinkedIn

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se obléct na pohovor: Co upřednostnit a čemu se vyvarovat?

Vaše práce vás nebaví? Nebojte se začít jinde znova v jakémkoli věku

Zdroje článku:
Doporučujeme

No results found.

sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Nic nedokáže pokazit dovolenou tak jako špatné počasí a zdravotní obtíže. S počasím sice vy sami nic neuděláte, ale před zdravotními neduhy se můžete chránit tím, že si pečlivě sbalíte s sebou na dovolenou také lékárničku. V zahraničí se totiž léky první pomoci shání obtížněji.
Byla neskutečně krásná a neuvěřitelně talentovaná. Přesto se v jejím životě objevilo hned několik škraloupů, které jí poškodily pověst. Mona Lisa dvacátého století, jak se Gině Lollobrigidě přezdívá, je však dodnes považována ze největší herecký sex symbol.
Tetování už dávno není výsadou lidí na okraji společnosti. Naopak, dnes už existují i exklusivní tetovací studia s vybranou klientelou, ve kterých vás zdánlivě jednoduchá „kérka“ vyjde zhruba stejně draho jako nové auto. A když si prolistujete svůj oblíbený společenský časopis, přijde vám, že kdo nemá tetování, jako by dnes nebyl.
Práškový vitamínový boom, který jsme zažívali ještě před pěti nebo deseti lety, už pominul. Každý, kdo jí zdravě a vyváženě, ví, že vitamíny v prášcích jsou naprostá zbytečnost. Tedy až na výjimky.
Podkrovní byty zdaleka nemusí být jen stísněné prostory. Půdní vestavba může dát za vznik příjemnému prostoru k životu. Pokud přemýšlíte o domově v podkroví, dáme vám pár nápadů, jak si ho zařídit útulně a krásně.
Ve znamení Beran jsou lidé narození od 21. 3. do 20.4. Tomuto znamení vládne živel ohně. Tito lidé jsou tak opravdu nabití energií a zároveň velmi ambiciózní. Beranům vládne planeta Mars, jde o znamení, jehož symboly jsou jaro, nové začátky a jiskra. Berani jsou velcí bojovníci, ale co dalšího charakterizuje tohle kardiální a ohnivé stvoření?
Váhy, jak již jejich zástupce napovídá, se ve svých životech neustále snaží nalézt rovnováhu a harmonii, a to ve všech oblastech. Váhy mívají vytříbený vkus, dokážou ocenit umění a osoby, které mají hluboké znalosti. Samy mají smysl pro tvořivost.
Trápí vás zdravotní problémy, které se vám neustále vracejí? Máte nějakou nemoc už od dětství a chtěli byste se jí zbavit i bez pomocí léků? V dnešním článku se dozvíte, jak mohou nemoci vznikat! Že jejich kořenem je především psychika. Jak je to možné? A jak to napravit? Čtěte dál a získáte odpovědi!
Muži jí leželi u nohou, ženy v její blízkostí pukaly závistí. Byla krásná, talentovaná, ale osud se s ní nemazlil. Seznamte se s jednou z nejkrásnějších a nejnadanějších hereček, které se kdy ve filmovém světě objevily.
Jste věčně nervózní a tíží vás obavy? Kvůli tomu může mít vaše dítě velké potíže – a to nejen v samotném vývoji, ale i v dospívání. V sázce je jeho nízká porodní váha nebo náchylnost k depresím a schizofrenii!
Jste vtipní? Přemýšlejte o tom. Myslíte si, že máte dobrý smysl pro humor? Humor je něco, co nás všechny spojuje, od zábavných textových zpráv až po hloupé memy. Svět miluje dobrý smích. Jak jsou na tom jednotlivá znamení s humorem?
Děti vyrostly, osamostatnily se a doma je najednou smutno a prázdno. Nikde žádné pohozené oblečení a najednou vám chybí i ty věčné otázky vašich potomků, co je k jídlu. Nikdo vás nepotřebuje a najednou si uvědomíte prázdno, které vás obklopuje. Pocity osamění a prázdnoty jsou často spojené s tzv. syndromem prázdného hnízda v důsledku osamostatnění již dospělých dětí.

Výběr článků

Zábava a práce v jednom? Sen, který se stává skutečností díky event managementu. Budujte kariéru v tomto oboru. Ukažte svůj manažerský talent a kreativitu organizováním firemních akcí. Toužíte po profesním růstu a dokonalé firemní kultuře?
Chcete být trendy i na podzim, tak musíte mít odstín vlasů medový. Tato barva nejenže rozzáří vaše vlasy, ale také perfektně ladí s atmosférou sklonku roku. Zahalte se do medové!
Celulitidu má řada žen. Dokonce možná existujte víc těch, které ji mají než těch, které mají to štěstí a celulitidou obdařeny nejsou. A stejně jako trápí ženy, tak ani muži leckdy celulitidě neuniknou. A proto si nyní připomeneme největší a nejčastější mýty, které o celulitidě kolují a připojíme pár rad, jak se jí zbavit.

Nepřehlédněte

Ano, skutečně se to děje a rozhodně to není žádná vzácnost. I ženy po třicítce nemusejí mít manžela a děti, jen mezi námi pořád existují tací, které to nejenom překvapuje, ale dokonce i pohoršuje.
Pryč jsou doby, kdy dávali Češi přednost levnému jídlu před kvalitním. Nebo tak to alespoň vypadá podle současných gastronomických trendů. Levné jídlo je opravdu na ústupu. A uvědomují si to i obchodní řetězce. Kvalitně jíst chceme i my v Česku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek