Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Přesolili jste jídlo při vaření? 5 tipů, jak ho zachránit.

Špatný odhad, spěch anebo úplně nová sůl, to jsou důvody, kdy nejčastěji přesolíme jídlo a ruku na srdce, stalo se nám to asi všem. Než vyhodíte jídlo do koše přečtěte si těchto našich 5 rad, jak pokrm zachránit.
sůl
Jak zachránit přesolené jídlo?

Přesolit jídlo může stát každého z nás. Špatný odhad, spěch, nebo použití nové sole mohou způsobit, že váš pokrm bude příliš slaný. Místo toho, abyste ho vyhodili do koše, můžete využít několik triků, jak zachránit přesolený pokrm. Zde je pět užitečných rad, jak toho docílit.

1. Připravené jídlo zředíme

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak snížit přílišnou sůl v jídle, je zředění. Pokud máte polévku, omáčku nebo jiný tekutý pokrm, přidejte k němu více vody nebo jiného neosoleného tekutého základu. Tím se sníží koncentrace soli na porci a jídlo bude méně slané.

2. Přidání nepřesolených ingrediencí

Další možností je přidat do jídla další nepřesolené ingredience. Například, pokud jste přesolili těstoviny, přidejte další nepřesolené těstoviny a uvařte je spolu s těmi přesolenými. To pomůže snížit celkovou koncentraci soli v pokrmu.

3. Přidání sladkosti

Když je jídlo příliš slané, může být užitečné přidat něco sladkého. Med, cukr, nebo javorový sirup mohou pomoci vyvážit chuť a snížit výraznost soli. Přidejte sladkost postupně a ochutnávejte, abyste dosáhli požadované chuti.

4. Přidání kyselejších surovin

Kyselina, jako je citrónová šťáva nebo ocet, může také pomoci snížit chlupatost soli. Kyselá chuť pomůže vyvažovat slanost. Přidejte kyselinu pozvolna a ochutnávejte, abyste dosáhli požadovaného efektu.

5. Přidání více ingrediencí

Pokud máte možnost, přidejte více nepřesolených ingrediencí do pokrmu. Například, pokud přesolíte omáčku, přidejte další rajčata, zeleninu, nebo maso. Tím se zvýší objem pokrmu a sníží koncentrace soli na porci.

Závěr

Přesolit jídlo může být frustrující, ale neznamená to, že je nutné ho vyhodit. S několika jednoduchými triky a experimentováním můžete zachránit svůj přesolený pokrm a stále si užít výbornou chuť. Buďte kreativní a nebojte se zkoušet různé kombinace, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

K TÉMATU  Praktické rozvržení kuchyně: Jak uspořádat zóny tak, aby dávaly smysl?

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Gastro trendy v roce 2023: Převládá rostlinná strava, maso ze zkumavky nebo fermentace

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Léto přeje drobnému přivýdělku. Přemýšlíte, zda je to vhodné i pro vašeho potomka? Pojďte se podívat na to, jak letní brigády zvládly naše děti. Poradíme nejoblíbenější brigády i to, co si musíte ohlídat.
Známe to všechny. Ocitneme se z ničeho nic ve společnosti, nikoho neznáme a s naší introvertní povahou nemáme odvahu dát se s někým do řeči. Někdy za to může strach, jindy stud a velmi často také netušíme, jak se do konverzace s ostatními zapojit, abychom se neztrapnily. Naštěstí existuje mnoho témat, do kterých se můžeme bez obav pustit i bez hlubších znalostí i dovedností.
Karel Gott vždy byl, je a bude fenomén. Ačkoliv v Karlově životě hrály ženy důležitou roli, málokdo by řekl, že jen ta jedna jediná bude láska jeho života. Karel byl celý svůj život obklopen ženami. On miloval ženy a ženy milovaly jeho.
Udržitelná móda již není jen trendem, ale nezbytností. Naučte se, jak skloubit lásku k módním trendům s odpovědným přístupem k životnímu prostředí, a to vše s elegancí a stylem.
Český jazyk a jeho gramatika není vaší silnou stránkou? Žádný učený z nebe nespadl, pomůžeme vám naučit se alespoň psát správně velká a malá písmena u všeho, co souvisí s Vánocemi. Pak můžete bez obav začít rozesílat vánoční přání.
Bez něj by prostě Štědrý den být nemohl. Malý, vysoký, jedle, borovice, každý si nějaký vánoční stromeček s chutí ozdobí. Jak může stromek vypadat?
Téměř každá žena se chce líbit. Minimálně sobě, některé i svému partnerovi. Co to pro ni znamená? Mít zejména pěkně upravené vlasy, případně nehty, obličej s jemným make-upem a oblečení, které podtrhne její osobité kouzlo. Problémem je, že spousta žen vůbec netuší, jaký je jejich styl oblékání. A tak různě experimentují – a není to prostě ono.
Umělci potřebují ke svému tvoření velkou spoustu inspirace. Aby byli skutečně dobří a ve svém oboru vynikali, musí se do svého řemesla naprosto ponořit. A to často vede k situacím za hranicemi běžného chápání.
Fotografie šťastných rodin, honosných oslav a dokonale zabalených dárků, které začínají plnit sociální sítě, mají velký vliv na psychiku člověka. Ta prochází v období Vánoc zatěžkávací zkouškou. Většina z nás chce mít všechno dokonalé, mít neustále uklizeno, napečeno co nejdříve, ozdobený vánoční stromek jako z časopisu, ale... ne vždy je vše podle plánu. Zkuste se během Vánoc věnovat také sobě, vyzkoušejte různá meditační cvičení, která vaší psychice výrazně uleví a nenakládejte si toho na sebe tolik.
Psal se rok 2004 když do našich televizí vpadla historicky první řada Česko hledá SuperStar. Pěvecká soutěž lámala rekordy ve sledovanosti a její první vítězkou se stala zpěvačka Aneta Langerová, která se na naší malé hudební scéně slušně uchytila. Od té doby uplynulo hodně vody a řad hudební reality show. Hledali jsme talent a brzy na to i Česko Slovenskou SuperStar.

Výběr článků

Přejete si, aby se ve vaší ložnici nebo obýváku vyjímal originální lapač snů? Tento kouzelný bytový doplněk má podle starých indiánů dokonce magickou moc. Už se těšíte, až si vyrobíte ten svůj?
Nový rok je v plném proudu a řada lidí ještě stále pracuje na svých novoročních předsevzetích. Pokud se ta vaše týkají nakopnutí kariéry nebo byznysu obecně, existuje několik tipů či kroků, které je nutné podstoupit pro úspěch stanovených cílů.
S příchodem miminka se ženě naprosto změní život. Najednou je zde někdo, kdo vás zcela potřebuje, je na vás zcela závislý. S tím se pojí i změny v soužití partnerů. Některý muž je na velkou změnu z postu partner na povolání otec schopen pružně reagovat. Někdo naopak odmítá novou roli přijmout a zarputile si jede ve starých kolejích. K čemu taková situace vede? A proč je tak nebezpečná?

Nepřehlédněte

Na scéně, kde Krystyna Pyszková převzala korunu Miss World 2024, zazářila nejen svou krásou, ale i díky promyšleně zvolenému outfitu. Naše módní redaktorka, expertka na nejnovější trendy a osobní styl, nám pomůže odhalit, co dělá tento outfit tak výjimečným.
Těšili jste se na první společnou dovolenou v zahraničí, ale dítě tvrdošíjně odmítá vlézt do moře? S jeho obavami je nutné pracovat citlivě, ať už se jedná o roční batole nebo tříletého sviště. Podívejte se, jak si s nimi poradit, abyste nemuseli zůstat jen u hotelového bazénu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek