Úterý , 04. 10. 2022

František

4 tipy, čemu se vyhnout při zařizování ložnice

Ložnice - místo ničím nerušeného klidu. Také je to naše útočiště či oáza, kde můžeme odpočívat. Ať už je pro vás ložnice čímkoli, je důležité, aby vám byla sympatická a abyste se v ní cítili příjemně.

30. 07. 2020

Zařizování ložnice nikdy nepodceňujte, nemuselo by se vám v ní dobře usínat. Důraz klaďte na výběr vhodné postele i na výběr správných barev, protože to jsou dvě věci, u nichž nejvíce chybujeme.  

Pozor na barvy ložnice. Špatná volba může být na škodu 

Čemu se při zařizování ložnice vyhnout? Stoprocentně nevhodným barvám. Jelikož v ložnici budete dnes a denně usínat, je velice důležité vybrat odstín, který vás bude uklidňovat a nikoli pobuřovat. Do ložnice se volí především tlumené tóny, nikoli výrazné odstíny barev, jako je žlutá nebo oranžová. Křičící odstíny jsou velice rušivé a člověka nenechají spát ani v noci.  

Raději vsaďte na klasickou bílou, případně na šedou či krémovou. Vhodné jsou však i jemnější odstíny modré, které na člověka působí velice uklidňujícím dojmem. Pokud jste milovníky tmavých barev, vsadit můžete i na ně. Pamatujte ale na fakt, že příliš tmavé barvy mohou působit depresivně.  

Neozkoušená matrace rovná se nekvalitní spánek 

Jak již bylo zmíněno, výběr postele se nesmí podcenit. Součástí postele je také kvalitní matrace, kterou si člověk musí vyzkoušet. V tomto případě se nevyplácí kupovat matraci z internetu, respektive z e-shopu, který nenabízí zkušební dobu.  

Matrace se velkou měrou podílí na kvalitě našeho spánku. A spánek – ten je pro člověka nadmíru důležitý. Během spánku dochází k regeneraci všech orgánů, tělo se dává do pořádku a připravuje se na další den. Dokonce i mozek odpočívá, i když je spíše jen v “úsporném režimu”. Pokud nebudete spát dostatečně dlouho a dostatečně kvalitně, projeví se to nejen na trouchnivějícím zdraví, ale také na nedostatečné produktivitě či na špatné náladě. Vhodně zvolená matrace je tedy prvním krokem k vydařenému a produktivnímu dni. Vyplatí se proto věnovat výběru dostatečnou pozornost a v ideálním případě využít rady odborníků nebo dát na recenze a srovnání matrací.

K TÉMATU  Polské Zakopane je zimní království jako z pohádky. Takové chaty jinde nenajdete

Až příliš mnoho věcí 

Ložnice není skladiště, proto bychom se při zařizování ložnice měli vyvarovat zbytečnému kramaření. Od toho jsou komory nebo vestavěné skříně, kde můžete skladovat vše, na co si vzpomenete. Ložnice by měla být místností čistou, kde se bude nacházet minimální množství nábytku a dalších maličkostí. Na první pohled musí ložnice působit vzdušně, ne přeplácaně či kýčovitě.  

Elektronika do ložnice nepatří 

Dívat se před spaním na televizi je zlozvyk mnoha lidí. Zatímco někteří se dívají na televizi v obývacím pokoji, jiní si televizor pořídili do své ložnice. Jenže tomuto bychom se měli vyhnout. V ložnici není prostor pro elektroniku, která by vyzařovala takzvané modré světlo narušující nám spánek. Dokonce ani mobilní telefony by se v ložnici nacházet neměly, i když většina lidí je do ložnice pouští.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

6 tipů, jak zařídit pokojíček pro vaše miminko

Interiérová houpačka je ideálním místem k relaxaci. Pohoupejte se doma!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Řeč je v našem životě velmi důležitá. Přece jen si jistě hned po pár větách všimnete, pokud někdo nevyslovuje zcela správně, koktá nebo mu dělá potíže výslovnost některých písmen. Řeč se u nás vyvíjí od útlého dětství a je dobré sledovat, jestli tu nenastávají nějaké potíže. Ty je mnohem snazší řešit okamžitě než později v dospělosti.
Někdo nedá na ostrá jídla dopustit a dopřává si je téměř denně, jiný nesní jídlo jen o trochu víc okořeněné. Pokud to však nebudete s konzumací pálivých pochoutek vyloženě přehánět, vaše zdraví vám za ně poděkuje. Zkoušeli jste si někdy dát ostré jídlo třeba k obědu v průběhu parného léta? Nejprve vás sice pořádně prohřeje, ale následně způsobí žádané ochlazení.

Nepřehlédněte

Léto je časem dovolených, ale každá taková sranda něco stojí. Lehké upuštění páry a odjezd ze stereotypního života, nám poskytuje odpočinek a oddech. Jenže kde na něj vzít peníze? Pokud jste letos za dovolenou nechtěně utratili majlant nebo máte tu svou vysněnou teprve před sebou, jistě vám přijdou vhod naše tipy, jak ušetřit na dovolené peníze.
Některé z nás se při pojmech „povinné ručení“ a „havarijní pojištění“ jen zatočí hlava při představě, že bychom si jej měly sjednávat samy. Návštěva pojišťoven, porovnání, co nám na přepážkách bylo nabídnuto, ale hlavně: pamatovat si údaje o našem autě. Jenže takto už to dávno neprobíhá! Dnes se pojistíte online, z pohodlí domova. Potřebovat budete jen osobní doklady, velký technický průkaz a několik minut svého času.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek