Pondělí , 29. 05. 2023

Maxim

4 tipy, čemu se vyhnout při zařizování ložnice

Ložnice - místo ničím nerušeného klidu. Také je to naše útočiště či oáza, kde můžeme odpočívat. Ať už je pro vás ložnice čímkoli, je důležité, aby vám byla sympatická a abyste se v ní cítili příjemně.

30. 07. 2020

Zařizování ložnice nikdy nepodceňujte, nemuselo by se vám v ní dobře usínat. Důraz klaďte na výběr vhodné postele i na výběr správných barev, protože to jsou dvě věci, u nichž nejvíce chybujeme.  

Pozor na barvy ložnice. Špatná volba může být na škodu 

Čemu se při zařizování ložnice vyhnout? Stoprocentně nevhodným barvám. Jelikož v ložnici budete dnes a denně usínat, je velice důležité vybrat odstín, který vás bude uklidňovat a nikoli pobuřovat. Do ložnice se volí především tlumené tóny, nikoli výrazné odstíny barev, jako je žlutá nebo oranžová. Křičící odstíny jsou velice rušivé a člověka nenechají spát ani v noci.  

Raději vsaďte na klasickou bílou, případně na šedou či krémovou. Vhodné jsou však i jemnější odstíny modré, které na člověka působí velice uklidňujícím dojmem. Pokud jste milovníky tmavých barev, vsadit můžete i na ně. Pamatujte ale na fakt, že příliš tmavé barvy mohou působit depresivně.  

Neozkoušená matrace rovná se nekvalitní spánek 

Jak již bylo zmíněno, výběr postele se nesmí podcenit. Součástí postele je také kvalitní matrace, kterou si člověk musí vyzkoušet. V tomto případě se nevyplácí kupovat matraci z internetu, respektive z e-shopu, který nenabízí zkušební dobu.  

Velký význam v dnešní době může hrát takzvaně vrchní matrace. Podívejte se na více informací o vrchní matraci.

Matrace se velkou měrou podílí na kvalitě našeho spánku. A spánek – ten je pro člověka nadmíru důležitý. Během spánku dochází k regeneraci všech orgánů, tělo se dává do pořádku a připravuje se na další den. Dokonce i mozek odpočívá, i když je spíše jen v “úsporném režimu”. Pokud nebudete spát dostatečně dlouho a dostatečně kvalitně, projeví se to nejen na trouchnivějícím zdraví, ale také na nedostatečné produktivitě či na špatné náladě. Vhodně zvolená matrace je tedy prvním krokem k vydařenému a produktivnímu dni. Vyplatí se proto věnovat výběru dostatečnou pozornost a v ideálním případě využít rady odborníků nebo dát na recenze a srovnání matrací.

K TÉMATU  Pokojové rostliny, které vnesou do domu vánoční atmosféru

Až příliš mnoho věcí 

Ložnice není skladiště, proto bychom se při zařizování ložnice měli vyvarovat zbytečnému kramaření. Od toho jsou komory nebo vestavěné skříně, kde můžete skladovat vše, na co si vzpomenete. Ložnice by měla být místností čistou, kde se bude nacházet minimální množství nábytku a dalších maličkostí. Na první pohled musí ložnice působit vzdušně, ne přeplácaně či kýčovitě.  

Elektronika do ložnice nepatří 

Dívat se před spaním na televizi je zlozvyk mnoha lidí. Zatímco někteří se dívají na televizi v obývacím pokoji, jiní si televizor pořídili do své ložnice. Jenže tomuto bychom se měli vyhnout. V ložnici není prostor pro elektroniku, která by vyzařovala takzvané modré světlo narušující nám spánek. Dokonce ani mobilní telefony by se v ložnici nacházet neměly, i když většina lidí je do ložnice pouští.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

6 tipů, jak zařídit pokojíček pro vaše miminko

Interiérová houpačka je ideálním místem k relaxaci. Pohoupejte se doma!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tento měsíc rozhodne. Pandemie dosáhla v Česku dalšího vrcholu a téměř zastavila život. Děti opět zůstaly doma a školy se zcela uzavřely. Jenže i mezi nimi nejmenšími přibývá nemocných. Jejich obranyschopnost je oslabená. Chybí jí přirozené podněty a dlouhá zima vyčerpala zásoby vitaminů. Nelze se tak divit, že přibývá také dětských pacientů.
Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?
Každý člověk má nějaké zlozvyky, a zatímco některé vadí spíše okolí, jiné mohou vadit člověku samotnému. Jedním z nich jsou pocuchané nervy, které lze definovat jako neustálé vytáčení se kvůli každé drobnosti. Jelikož tato nemilá vlastnost ničí vzájemné vztahy, je dobré vědět, jak s problémem zatočit. Možností je víc než dost.
Pojďme na skutečnou zábavu. Víte o tom, že existuje 7 typů pánského přirození? Který z tvarů je nejoblíbenější? A který je kuriozitou? Vážené dámy, pohodlně se usaďte, jdeme se podívat na vysoce vědeckou studii o tom, jaké všemožné tvary může mít pánský pinďour!
Když si prohlížíte své fotky z dovolené, rozhodně nevypadáte jako módní ikony z časopisů a sociálních sítí? Poradíme vám zaručené fígle módních blogerek. Rozhodně zapomeňte na to, že nejste fotogenická. Jen musíte zaujmout tu správnou pózu a úhel - a výsledek bude úchvatný! Už se těšíte na nové fotky?
Všichni víme, že současná doba není zrovna dvakrát příhodná. Všechno kolem nás zdražuje, najednou zaplatíme víc nejen na jídle, ale i na energiích či pohonných hmotách, ale výplata zůstává stejná. Doba utrácení tak pomalu mizí v nedohlednu a nám nezbývá nic jiného, než si prostě utáhnout opasky. Na čem se dá alespoň trochu ušetřit? Mrkněte na pár tipů.
Čekáte přírůstek do rodiny? Gratulujeme! Jednou z velice krásných povinností, která na vás v budoucích měsících čeká, vymýšlení, jak zařídíte pokojíček. Jaké jsou novinky, které vás potěší, a co by v pokojíček pro miminko rozhodně nemělo chybět?

Nepřehlédněte

Ať už jedeme na dovolenou kamkoliv, cílem každého z nás je si odpočinout. A to jak aktivně, tak pasivně. Pokud ale toužíte po dovolené, která vás doslova rozmazlí a třeba také posílí vaše zdraví, pak není nic lepšího, než se vydat do míst, kde je lázeňská péče spolu s léčivými termály naprostou samozřejmostí. A kam jinam vyrazit než právě do Maďarska, které je v tomto ohledu proslulé.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek