Domů » Bydlení » 4 tipy, čemu se vyhnout při zařizování ložnice
ložnice
Ložnice - místo ničím nerušeného klidu. Také je to naše útočiště či oáza, kde můžeme odpočívat. Ať už je pro vás ložnice čímkoli, je důležité, aby vám byla sympatická a abyste se v ní cítili příjemně (zdroj foto: 123rf.com)
Bydlení

4 tipy, čemu se vyhnout při zařizování ložnice

Ložnice - místo ničím nerušeného klidu. Také je to naše útočiště či oáza, kde můžeme odpočívat. Ať už je pro vás ložnice čímkoli, je důležité, aby vám byla sympatická a abyste se v ní cítili příjemně.

Zařizování ložnice nikdy nepodceňujte, nemuselo by se vám v ní dobře usínat. Důraz klaďte na výběr vhodné postele i na výběr správných barev, protože to jsou dvě věci, u nichž nejvíce chybujeme.  

Pozor na barvy ložnice. Špatná volba může být na škodu 

Čemu se při zařizování ložnice vyhnout? Stoprocentně nevhodným barvám. Jelikož v ložnici budete dnes a denně usínat, je velice důležité vybrat odstín, který vás bude uklidňovat a nikoli pobuřovat. Do ložnice se volí především tlumené tóny, nikoli výrazné odstíny barev, jako je žlutá nebo oranžová. Křičící odstíny jsou velice rušivé a člověka nenechají spát ani v noci.  

Raději vsaďte na klasickou bílou, případně na šedou či krémovou. Vhodné jsou však i jemnější odstíny modré, které na člověka působí velice uklidňujícím dojmem. Pokud jste milovníky tmavých barev, vsadit můžete i na ně. Pamatujte ale na fakt, že příliš tmavé barvy mohou působit depresivně.  

Neozkoušená matrace rovná se nekvalitní spánek 

Jak již bylo zmíněno, výběr postele se nesmí podcenit. Součástí postele je také kvalitní matrace, kterou si člověk musí vyzkoušet. V tomto případě se nevyplácí kupovat matraci z internetu, respektive z e-shopu, který nenabízí zkušební dobu.  

Matrace se velkou měrou podílí na kvalitě našeho spánku. A spánek – ten je pro člověka nadmíru důležitý. Během spánku dochází k regeneraci všech orgánů, tělo se dává do pořádku a připravuje se na další den. Dokonce i mozek odpočívá, i když je spíše jen v “úsporném režimu”. Pokud nebudete spát dostatečně dlouho a dostatečně kvalitně, projeví se to nejen na trouchnivějícím zdraví, ale také na nedostatečné produktivitě či na špatné náladě. Vhodně zvolená matrace je tedy prvním krokem k vydařenému a produktivnímu dni.  

Až příliš mnoho věcí 

Ložnice není skladiště, proto bychom se při zařizování ložnice měli vyvarovat zbytečnému kramaření. Od toho jsou komory nebo vestavěné skříně, kde můžete skladovat vše, na co si vzpomenete. Ložnice by měla být místností čistou, kde se bude nacházet minimální množství nábytku a dalších maličkostí. Na první pohled musí ložnice působit vzdušně, ne přeplácaně či kýčovitě.  

Elektronika do ložnice nepatří 

Dívat se před spaním na televizi je zlozvyk mnoha lidí. Zatímco někteří se dívají na televizi v obývacím pokoji, jiní si televizor pořídili do své ložnice. Jenže tomuto bychom se měli vyhnout. V ložnici není prostor pro elektroniku, která by vyzařovala takzvané modré světlo narušující nám spánek. Dokonce ani mobilní telefony by se v ložnici nacházet neměly, i když většina lidí je do ložnice pouští.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

6 tipů, jak zařídit pokojíček pro vaše miminko

Interiérová houpačka je ideálním místem k relaxaci. Pohoupejte se doma!

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Pin It on Pinterest