Domů » Zábava » Slavní » Karel Gott a jeho trapasy i pády. I Mistr se někdy utne… jako každý z nás
Karel Gott a jeho trapasy i pády. I Mistr se někdy utne
zdroj: 123RF.com
Slavní

Karel Gott a jeho trapasy i pády. I Mistr se někdy utne… jako každý z nás

To, co mnozí dávno tušili, se 1. října 2019 stalo realitou. V 80 letech zemřela pěvecká legenda a české národní bohatství Karel Gott. V anketách Zlatý slavík a Český slavík získal celkem 42 ocenění, nicméně ne všechno se mu v životě povedlo. Proč byl terčem pomluv i vtipů?

Měl Karel Gott i druhou tvář? Na jedné straně Bůh, na té druhé zvrhlík? Ve slavné knize novinářky Michaely Remešové Když milenky pláčou se dost propírá Gottova sexualita. „Že jsem několikrát klečela i pod stolem, snad ani říkat nemusím,“ popisuje milenka Marika Sörösová, která se odvolává na běžné milenecké násilí mezi partnery. Podobné historky však vyvolaly spoustu otázek o tom, jak a co se vlastně v ložnici slavného zpěváka odehrávalo.

Neřízená střela

Traduje se, že Karel Gott měl blízko k tvrdším praktikám a dokonce i skupinovému sexu, což poměrně odporuje jeho citlivému a něžnému vystupování na veřejnosti. Ve prospěch několika lechtivých příběhů hovořily i estébácké spisy vedené proti němu. Za socialismu sloužily jako “páka”, která byla připravená Karla Gotta veřejně zesměšnit v případě, že se postaví proti režimu. Co všechno spisy obsahovaly, se neví, ale prý byly plné sexuálních aférek, které se později rozrostly i o poznatky Ladislava Štaidla.

Bývalý hudebník, kytarista, pianista a skladatel se ve své životopisné knížce barvitě svěřuje se situací, kdy jistá německá železničářka Gottovi během divokých hrátek dokonce zlomila penis! A s tím vším se pochopitelně pojily i partnerské eskapády.

Svůdník bez závazků

Mistrovi ženy padaly k nohám. U nás i v zahraničí je mohl přehrabovat vidlemi, takže snad ani on nemohl s jistotou vědět, kolik má vlastně dětí. O prvorozené dceři Dominice se dozvěděl až v jejích šesti měsících. Existenci nemanželského dítěte, kterého počal s tehdejší milenkou Antonií Zacpalovou, dlouho tajil. Jenže na novináře ze západního Německa si nepřišel.

Právě oni, a to prostřednictvím deníku Das Goldene Blat, uveřejnili, že je zpěvák otcem. To pravé rodičovské pouto mezi ním a Dominikou však nikdy nevzniklo. Dominika tak do svých 15 let používala příjmení Zacpalová. Možná i to sehrálo roli v tom, že se svým otcem měla komplikovaný vztah. Nikdy se jí nelíbila mistrova manželka Ivana, navíc se vyučená kosmetička přiznala k problémům s alkoholem a léky. Samozřejmě, že ani na to Mistr pyšný nebyl. Stejně jako v případě některých profesních selhání.

Nedobrovolný striptýz i trochu smělý požadavek

Na koncertě v Lucerně, v době, kdy se nosily upnuté kalhoty, si Karel střihnul slovenskou lidovku Išiel Macek do Malacek, jež měla úspěch i v zahraničí. Rozpumpovaný zpěvák ji doprovodil předem nacvičeným záhoráckým skokem, přičemž mu kalhoty rupnuly. Vpředu i vzadu. Mistrovi nezbývalo nic jiného, než nejbližšího muzikanta připravit o noty a vytvořit před sebou kulisu. Poté se schoval v zákulisí, kde se šuškalo, že Gott, zakládající si na profesionalitě, se s takovou potupou nikdy nesmířil. Oproti tomu bylo odmítnutí Milošem Formanem procházkou růžovou zahradou!

V roce 1969 Karel Gott navštívil světoznámého režiséra v jeho newyorském bytě nad Central Parkem s tím, zda by se pro něj nenašla nějaká role ve filmu. Taková, kde by šlo zpívat píseň v angličtině. Rok potom se Miloš objevil v Praze, nicméně z Karla si udělal tak trochu dobrý den. „Karle, já pro vás tu šanci v Americe mám“, pronesl ironicky, a naštvaně odešel.

Na spolupráci tak nedošlo, což však nic nemění na tom, že do nebe odešla jedna velká legenda. Legenda, na kterou bude většina z nás vzpomínat s tím nejlepším vědomím a pokorou.

Děkujeme Mistře…za všechno, co skrze Vás bylo vytvořeno a co nebude nikdy zapomenuto.

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Pin It on Pinterest