Úterý , 04. 10. 2022

František

Karel Gott a jeho trapasy i pády. I Mistr se někdy utne… jako každý z nás

To, co mnozí dávno tušili, se 1. října 2019 stalo realitou. V 80 letech zemřela pěvecká legenda a české národní bohatství Karel Gott. V anketách Zlatý slavík a Český slavík získal celkem 42 ocenění, nicméně ne všechno se mu v životě povedlo. Proč byl terčem pomluv i vtipů?
Karel Gott
Karel Gott byl po celý svůj život obklopován ženami. (foto: 123RF)

Měl Karel Gott i druhou tvář? Na jedné straně Bůh, na té druhé zvrhlík? Ve slavné knize novinářky Michaely Remešové Když milenky pláčou se dost propírá Gottova sexualita. „Že jsem několikrát klečela i pod stolem, snad ani říkat nemusím,“ popisuje milenka Marika Sörösová, která se odvolává na běžné milenecké násilí mezi partnery. Podobné historky však vyvolaly spoustu otázek o tom, jak a co se vlastně v ložnici slavného zpěváka odehrávalo.

Neřízená střela

Traduje se, že Karel Gott měl blízko k tvrdším praktikám a dokonce i skupinovému sexu, což poměrně odporuje jeho citlivému a něžnému vystupování na veřejnosti. Ve prospěch několika lechtivých příběhů hovořily i estébácké spisy vedené proti němu. Za socialismu sloužily jako „páka“, která byla připravená Karla Gotta veřejně zesměšnit v případě, že se postaví proti režimu. Co všechno spisy obsahovaly, se neví, ale prý byly plné sexuálních aférek, které se později rozrostly i o poznatky Ladislava Štaidla.

Bývalý hudebník, kytarista, pianista a skladatel se ve své životopisné knížce barvitě svěřuje se situací, kdy jistá německá železničářka Gottovi během divokých hrátek dokonce zlomila penis! A s tím vším se pochopitelně pojily i partnerské eskapády.

Svůdník bez závazků

Mistrovi ženy padaly k nohám. U nás i v zahraničí je mohl přehrabovat vidlemi, takže snad ani on nemohl s jistotou vědět, kolik má vlastně dětí. O prvorozené dceři Dominice se dozvěděl až v jejích šesti měsících. Existenci nemanželského dítěte, kterého počal s tehdejší milenkou Antonií Zacpalovou, dlouho tajil. Jenže na novináře ze západního Německa si nepřišel.

Právě oni, a to prostřednictvím deníku Das Goldene Blat, uveřejnili, že je zpěvák otcem. To pravé rodičovské pouto mezi ním a Dominikou však nikdy nevzniklo. Dominika tak do svých 15 let používala příjmení Zacpalová. Možná i to sehrálo roli v tom, že se svým otcem měla komplikovaný vztah. Nikdy se jí nelíbila mistrova manželka Ivana, navíc se vyučená kosmetička přiznala k problémům s alkoholem a léky. Samozřejmě, že ani na to Mistr pyšný nebyl. Stejně jako v případě některých profesních selhání.

K TÉMATU  Připomeňte si, jak vypadá sníh. Na náledí se rádi kloužeme a často padáme

Nedobrovolný striptýz i trochu smělý požadavek

Na koncertě v Lucerně, v době, kdy se nosily upnuté kalhoty, si Karel střihnul slovenskou lidovku Išiel Macek do Malacek, jež měla úspěch i v zahraničí. Rozpumpovaný zpěvák ji doprovodil předem nacvičeným záhoráckým skokem, přičemž mu kalhoty rupnuly. Vpředu i vzadu. Mistrovi nezbývalo nic jiného, než nejbližšího muzikanta připravit o noty a vytvořit před sebou kulisu. Poté se schoval v zákulisí, kde se šuškalo, že Gott, zakládající si na profesionalitě, se s takovou potupou nikdy nesmířil. Oproti tomu bylo odmítnutí Milošem Formanem procházkou růžovou zahradou!

V roce 1969 Karel Gott navštívil světoznámého režiséra v jeho newyorském bytě nad Central Parkem s tím, zda by se pro něj nenašla nějaká role ve filmu. Taková, kde by šlo zpívat píseň v angličtině. Rok potom se Miloš objevil v Praze, nicméně z Karla si udělal tak trochu dobrý den. „Karle, já pro vás tu šanci v Americe mám“, pronesl ironicky, a naštvaně odešel.

Na spolupráci tak nedošlo, což však nic nemění na tom, že do nebe odešla jedna velká legenda. Legenda, na kterou bude většina z nás vzpomínat s tím nejlepším vědomím a pokorou.

Děkujeme Mistře…za všechno, co skrze Vás bylo vytvořeno a co nebude nikdy zapomenuto.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nakupování na internetu je bezesporu denní chléb prakticky každého. Zatímco před úderem koronavirové pandemie jsme z internetu objednávali pouze oblečení, nábytek nebo elektroniku, v době karantény jsme si zamilovali rozvoz jídla i potravin až před práh našeho domu.
Každý si svůj svatební den představuje jinak. Někdo sní o pohádkových šatech s dlouhou vlečkou a pompézní výzdobou, jiný zase o skromné party ve stodole, která ale dnes už také může stát desítky korun. Ať už si každý svůj velký den představuje jakkoli, je pravdou, že i ta sebemenší svatba stojí nějaké peníze. Pokud chcete ušetřit a využít své prostředky třeba na svatební cestu, určitě vyzkoušejte některý z našich tipů.
Sedavé zaměstnání je sice na první pohled nenáročné, ale svému tělo s ním přesto radost neuděláte. Tedy pokud pravidelně nesportujete, nebo alespoň nepraktikujete vhodná kompenzační cvičení. Cviky, které vám představíme v našem dnešním článku, se hodí nejen pro takzvané kancelářské krysy, ale pro všechny, které trápí bolavá záda, ztuhlý krk či jiné obdobné potíže.

Nepřehlédněte

Pánevní dno má vliv nejen na potenciální potíže s inkontinencí, ale je velmi důležité i z hlediska celého těla, psychiky, sexuality a celkové kondice.
Přivydělat si z pohodlí domova nikdy nebylo jednodušší než teď. Pokud prahnete po tom, přispívat do rodinného rozpočtu něco navíc, nemusíte nutně chodit z jednoho zaměstnání do druhého, ale můžete se u oblíbeného televizního pořadu pustit do ručních prací. Možností je víc než dost.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek