Pátek , 31. 03. 2023

Kvido

Karel Gott a jeho trapasy i pády. I Mistr se někdy utne… jako každý z nás

To, co mnozí dávno tušili, se 1. října 2019 stalo realitou. V 80 letech zemřela pěvecká legenda a české národní bohatství Karel Gott. V anketách Zlatý slavík a Český slavík získal celkem 42 ocenění, nicméně ne všechno se mu v životě povedlo. Proč byl terčem pomluv i vtipů?
Karel Gott
Karel Gott byl po celý svůj život obklopován ženami. (foto: 123RF)

Měl Karel Gott i druhou tvář? Na jedné straně Bůh, na té druhé zvrhlík? Ve slavné knize novinářky Michaely Remešové Když milenky pláčou se dost propírá Gottova sexualita. „Že jsem několikrát klečela i pod stolem, snad ani říkat nemusím,“ popisuje milenka Marika Sörösová, která se odvolává na běžné milenecké násilí mezi partnery. Podobné historky však vyvolaly spoustu otázek o tom, jak a co se vlastně v ložnici slavného zpěváka odehrávalo.

Neřízená střela

Traduje se, že Karel Gott měl blízko k tvrdším praktikám a dokonce i skupinovému sexu, což poměrně odporuje jeho citlivému a něžnému vystupování na veřejnosti. Ve prospěch několika lechtivých příběhů hovořily i estébácké spisy vedené proti němu. Za socialismu sloužily jako “páka”, která byla připravená Karla Gotta veřejně zesměšnit v případě, že se postaví proti režimu. Co všechno spisy obsahovaly, se neví, ale prý byly plné sexuálních aférek, které se později rozrostly i o poznatky Ladislava Štaidla.

Bývalý hudebník, kytarista, pianista a skladatel se ve své životopisné knížce barvitě svěřuje se situací, kdy jistá německá železničářka Gottovi během divokých hrátek dokonce zlomila penis! A s tím vším se pochopitelně pojily i partnerské eskapády.

Svůdník bez závazků

Mistrovi ženy padaly k nohám. U nás i v zahraničí je mohl přehrabovat vidlemi, takže snad ani on nemohl s jistotou vědět, kolik má vlastně dětí. O prvorozené dceři Dominice se dozvěděl až v jejích šesti měsících. Existenci nemanželského dítěte, kterého počal s tehdejší milenkou Antonií Zacpalovou, dlouho tajil. Jenže na novináře ze západního Německa si nepřišel.

Právě oni, a to prostřednictvím deníku Das Goldene Blat, uveřejnili, že je zpěvák otcem. To pravé rodičovské pouto mezi ním a Dominikou však nikdy nevzniklo. Dominika tak do svých 15 let používala příjmení Zacpalová. Možná i to sehrálo roli v tom, že se svým otcem měla komplikovaný vztah. Nikdy se jí nelíbila mistrova manželka Ivana, navíc se vyučená kosmetička přiznala k problémům s alkoholem a léky. Samozřejmě, že ani na to Mistr pyšný nebyl. Stejně jako v případě některých profesních selhání.

K TÉMATU  Pouliční malby: oživuje tohle umění ulice města nebo je to vandalismus?

Nedobrovolný striptýz i trochu smělý požadavek

Na koncertě v Lucerně, v době, kdy se nosily upnuté kalhoty, si Karel střihnul slovenskou lidovku Išiel Macek do Malacek, jež měla úspěch i v zahraničí. Rozpumpovaný zpěvák ji doprovodil předem nacvičeným záhoráckým skokem, přičemž mu kalhoty rupnuly. Vpředu i vzadu. Mistrovi nezbývalo nic jiného, než nejbližšího muzikanta připravit o noty a vytvořit před sebou kulisu. Poté se schoval v zákulisí, kde se šuškalo, že Gott, zakládající si na profesionalitě, se s takovou potupou nikdy nesmířil. Oproti tomu bylo odmítnutí Milošem Formanem procházkou růžovou zahradou!

V roce 1969 Karel Gott navštívil světoznámého režiséra v jeho newyorském bytě nad Central Parkem s tím, zda by se pro něj nenašla nějaká role ve filmu. Taková, kde by šlo zpívat píseň v angličtině. Rok potom se Miloš objevil v Praze, nicméně z Karla si udělal tak trochu dobrý den. „Karle, já pro vás tu šanci v Americe mám“, pronesl ironicky, a naštvaně odešel.

Na spolupráci tak nedošlo, což však nic nemění na tom, že do nebe odešla jedna velká legenda. Legenda, na kterou bude většina z nás vzpomínat s tím nejlepším vědomím a pokorou.

Děkujeme Mistře…za všechno, co skrze Vás bylo vytvořeno a co nebude nikdy zapomenuto.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bali - nádherný, romantický a přírodou protkaný ostrov, který přímo vybízí k prožití okamžiku, který se na vždy zapíše do vaší paměti jako váš den D. Plánujete zde svatbu? Proč ne, je to ostatně v poslední době poměrně trendy záležitost. Předem byste rozhodně měly vědět, na co se připravit. Svatební specialistka a místní balijský průvodce pro vás připravili souhrnné informace přímo z místa činu.
Dříve jste ve skříni našli maximálně dva druhy rostlinného oleje. Nyní jeho rozmanitost přímo ohromuje, ve výsledku však vyvolává mnoho otázek – od prostého „Co je to za olej?“ až po „Jaký druh jídla s ním vařit?“ Pojďme si v těch olejích udělat kapánek jasno a zjistit, které z nich se vyplatí používat v kuchyni pravidelně. Nejspíše budete kukat, jaké oleje se do vaší kuchyně mohou vůbec dostat!
Stejně jako učení se sedět, plazit se a chodit, je i cvičení na nočník dovedností, které se vaše dítě musí naučit. Zatímco většina dětí je připravena zahájit trénink na toaletě mezi 18 měsíci a 3 lety, existuje několik dalších dovedností, které musí dítě zvládnout, než může trénink začít. Nočník se nejlépe provádí, když je fyzický a emoční vývoj vašeho dítěte ve správném bodě.
Výběr antikoncepčních prostředků je poměrně velký. Dlouhý seznam začíná kondomy, pokračuje antikoncepčními pilulkami a končí třeba právě nitroděložními tělísky. V tomto článku se na ně zaměříme. Dozvíte se, jak se tělíska dělí, jak fungují, pro koho jsou vhodná a také kdy je ideální jejich zavedení. Provedeme vás veškerou problematikou nitroděložních tělísek a pokud váháte, pomůžeme vám se rozhodnout, zda do toho jít, či nikoliv.

Nepřehlédněte

Zařídit domácnost může být oříšek, zejména pokud se chcete řídit pravidly starého čínského učení jménem Feng Shui. Jelikož díky správnému uspořádání nábytku se bude místností linout příjemná rodinná harmonie, pojďme tradičním čínským zásadám nahlédnout “pod pokličku”. Zejména se podívejme na dokonalý odstín, který by měl dominovat vašemu příbytku.
Přemýšlíte, co ještě pořídit na zahradu? Houpačka vám zpříjemní letní dny, kdy budete chtít posedět venku, ale vyhnout se přímému slunci. Jednoduché závěsné zahradní houpačky s ocelovou konstrukcí snadno přemístíte kamkoli po zahradě a na zimu se dají složit. Dřevěná pergola stojí pevně na místě, ale zase vypadá se zavěšenou houpačkou překrásně. Jen si vyberte!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek