Neděle , 21. 04. 2024

Alexandra

Karel Gott a jeho trapasy i pády. I Mistr se někdy utne… jako každý z nás

To, co mnozí dávno tušili, se 1. října 2019 stalo realitou. V 80 letech zemřela pěvecká legenda a české národní bohatství Karel Gott. V anketách Zlatý slavík a Český slavík získal celkem 42 ocenění, nicméně ne všechno se mu v životě povedlo. Proč byl terčem pomluv i vtipů?
Karel Gott
Karel Gott byl po celý svůj život obklopován ženami. (foto: 123RF)

Měl Karel Gott i druhou tvář? Na jedné straně Bůh, na té druhé zvrhlík? Ve slavné knize novinářky Michaely Remešové Když milenky pláčou se dost propírá Gottova sexualita. „Že jsem několikrát klečela i pod stolem, snad ani říkat nemusím,“ popisuje milenka Marika Sörösová, která se odvolává na běžné milenecké násilí mezi partnery. Podobné historky však vyvolaly spoustu otázek o tom, jak a co se vlastně v ložnici slavného zpěváka odehrávalo.

Neřízená střela

Traduje se, že Karel Gott měl blízko k tvrdším praktikám a dokonce i skupinovému sexu, což poměrně odporuje jeho citlivému a něžnému vystupování na veřejnosti. Ve prospěch několika lechtivých příběhů hovořily i estébácké spisy vedené proti němu. Za socialismu sloužily jako “páka”, která byla připravená Karla Gotta veřejně zesměšnit v případě, že se postaví proti režimu. Co všechno spisy obsahovaly, se neví, ale prý byly plné sexuálních aférek, které se později rozrostly i o poznatky Ladislava Štaidla.

Bývalý hudebník, kytarista, pianista a skladatel se ve své životopisné knížce barvitě svěřuje se situací, kdy jistá německá železničářka Gottovi během divokých hrátek dokonce zlomila penis! A s tím vším se pochopitelně pojily i partnerské eskapády.

Svůdník bez závazků

Mistrovi ženy padaly k nohám. U nás i v zahraničí je mohl přehrabovat vidlemi, takže snad ani on nemohl s jistotou vědět, kolik má vlastně dětí. O prvorozené dceři Dominice se dozvěděl až v jejích šesti měsících. Existenci nemanželského dítěte, kterého počal s tehdejší milenkou Antonií Zacpalovou, dlouho tajil. Jenže na novináře ze západního Německa si nepřišel.

Právě oni, a to prostřednictvím deníku Das Goldene Blat, uveřejnili, že je zpěvák otcem. To pravé rodičovské pouto mezi ním a Dominikou však nikdy nevzniklo. Dominika tak do svých 15 let používala příjmení Zacpalová. Možná i to sehrálo roli v tom, že se svým otcem měla komplikovaný vztah. Nikdy se jí nelíbila mistrova manželka Ivana, navíc se vyučená kosmetička přiznala k problémům s alkoholem a léky. Samozřejmě, že ani na to Mistr pyšný nebyl. Stejně jako v případě některých profesních selhání.

K TÉMATU  Nejroztomilejší zvířecí miminka. Chlupatí mazlíčci vám zpříjemní den

Nedobrovolný striptýz i trochu smělý požadavek

Na koncertě v Lucerně, v době, kdy se nosily upnuté kalhoty, si Karel střihnul slovenskou lidovku Išiel Macek do Malacek, jež měla úspěch i v zahraničí. Rozpumpovaný zpěvák ji doprovodil předem nacvičeným záhoráckým skokem, přičemž mu kalhoty rupnuly. Vpředu i vzadu. Mistrovi nezbývalo nic jiného, než nejbližšího muzikanta připravit o noty a vytvořit před sebou kulisu. Poté se schoval v zákulisí, kde se šuškalo, že Gott, zakládající si na profesionalitě, se s takovou potupou nikdy nesmířil. Oproti tomu bylo odmítnutí Milošem Formanem procházkou růžovou zahradou!

V roce 1969 Karel Gott navštívil světoznámého režiséra v jeho newyorském bytě nad Central Parkem s tím, zda by se pro něj nenašla nějaká role ve filmu. Taková, kde by šlo zpívat píseň v angličtině. Rok potom se Miloš objevil v Praze, nicméně z Karla si udělal tak trochu dobrý den. „Karle, já pro vás tu šanci v Americe mám“, pronesl ironicky, a naštvaně odešel.

Na spolupráci tak nedošlo, což však nic nemění na tom, že do nebe odešla jedna velká legenda. Legenda, na kterou bude většina z nás vzpomínat s tím nejlepším vědomím a pokorou.

Děkujeme Mistře…za všechno, co skrze Vás bylo vytvořeno a co nebude nikdy zapomenuto.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Nezáleží na tom, jestli plánujete velkou hostinu na Vánoce, narozeniny, výročí nebo pravidelně vaříte domácí jídla. Každý kuchař i kuchařka potřebují v kuchyni trochu pomoci. Některé spotřebiče nebo nádobí vám může ušetřit čas i práci. Podívejme se na pár předmětů, které by neměly chybět ve vaší kuchyni, jestli máte rádi domácí pokrmy.
Přehlídková mola byla už odjakživa spjata s ultra štíhlými modelkami, zatímco ženy plnějších tvarů stály v ústraní. Doba se ale začala měnit. Diktát přílišné štíhlosti ubírá na hlasitosti a svět modelingu obohatily ženy plných tvarů. Jaké plus size modelky patří v současné době k těm největším ikonám a za co získávají obdiv?
Nemusíte mít přímo roubenku nebo srub. Dřevěný interiér sluší každé chatě, ale můžete se jím obklopit i doma. Tento klasický materiál bude v módě pořád. Dřevo existuje v mnoha variantách i barvách a s jeho pomocí vytvoříte neopakovatelné bydlení. Působí příjemně a je také zdravotně naprosto nezávadné. Prohlédněte si krásné interiéry, kde je hlavním motivem právě dřevo.
S létem, tím horkým, slunečným obdobím plným koupání a drinků, vyvstává pro lidi nové nebezpečí. Stávají se kořistí a potravou hned trojice nebezpečných nepřátel. Řeč je o hmyzu, konkrétně o klíšťatech, komárech a ovádech. Jejich teritorium v létě je opravdu obrovské a ať se snažíte jakkoliv, dříve nebo později na ně určitě narazíte. Nejúčinnější ochranu představují repelenty, v noci pak například moskytiéra.
8. listopadu oslavil herec Alain Delon své 87. narozeniny. Pro všechny je hercem překypujícím charismatem a přitažlivostí, o čemž by mohlo vyprávět mnoho a mnoho žen. Jaký byl a jaký je Alain Delon dnes?
Máte ráda ty večery, kdy si sednete s lahvinkou vína, přidáte nějakou dobrotu a pustíte si pořádný doják, u něhož si můžete pobrečet dojetím, aniž by vás někdo viděl? A co je ještě lepší, tak film, který je založen na skutečné události! Vybrali jsme pro vás ty nejdojemnější kousky, které nenechají jedno oko suché!
Jamu je tradiční indonéský lék z kořenů, bylin, květů, kůry a koření. Vyrábí se již více než 1200 let z čerstvých surovin, jako jsou tamarind, galangal, zázvor a kurkuma. V Indonésii se podává prakticky na každém kroku, například i v masážních salonech či při léčebných sezeních. Nejenom, že Indonésanům chutná, ale je také prospěšný pro lidské zdraví. Jak si jej vyrobit, a s kterými neduhy nám dokáže pomoci?
Chodit bez bot se stalo tak trochu módním trendem. Najednou máme podporovat chůzi dětí po kamínkách, existují různé stezky na trénink chůze naboso, frčí barefoot neboli bosé boty. Čím nám tohle ale vlastně prospívá? Bude naše zdraví za chůzi naboso opravdu vděčné?
Mužské a ženské práce. Ve světě, kde je genderová rovnost denně probírána v médiích, je toto dělení skoro sprostým slovem. Jak to máte doma vy? Máte mužské a ženské práce nebo je vše jen na vás?
Psi jsou odjakživa symbolem věrnosti a oddanosti. I mezi nimi se však najdou jedinci, kteří v tomhle směru excelují. Možná znáte příběh japonského psa plemene Akita Inu jménem Hačikó ze dvacátých let minulého století. Ten byl zvyklý čekat na svého pána, univerzitního profesora v letech, na jednom tokijském nádraží, kde ho páníček nechával cestou do práce.
Dneska jsme se zaměřili na téma, které je pro každou rodinu klíčové – zdravé stravovací návyky pro děti v novém roce. V článku "Zdravé stravovací návyky pro děti v novém roce: Jak podporovat vyváženou stravu" přinášíme praktické tipy a nápady, jak dětem přiblížit svět zdravého stravování. Od zajímavých receptů až po osvědčené strategie, čeká na vás inspirace, jak vytvořit prostředí, ve kterém bude zdravá strava pro děti přirozenou a radostnou součástí každodenního života. Připravte se na nový rok plný chutných a vyvážených jídel pro celou rodinu.
Podle statistik nejen u nás, ale i v Evropě, žije každé desáté dítě v nové rodině, kde je pouze jeden rodič jejich vlastní. Často tam žijí s nevlastními sourozenci, nebo se s nimi setkávají v rámci různých programů a dohod rozvedených rodičů o víkendech, prázdninách či svátcích. Společné soužití takové rodiny není zpočátku vůbec jednoduché.

Výběr článků

Tělo je božským nástrojem rozkoše. Máte-li však svádět druhé, musíte nejprve svést samu sebe. I když máte dobrý sex, autoerotika je jedním z nejdůležitějších klíčů pro prvotřídní sexualitu. Chcete znát důvody, proč autoerotiku praktikovat? Jaká vám přináší pozitiva?
Léto se pomalu loučí a my se již nemůžeme dočkat, až se v našem šatníku objeví svěží a nové podzimní kousky. Představujeme vám barvy, které jsou letos na podzim in. Pojďte se inspirovat - tohle je podzimní móda!
O tom, že smartphony a sociální média posunuly fotografii na novou úroveň, není pochyb. Dnes už můžete mít krásné fotky, aniž byste znali všechny fígle profesionálního fotografa. Přesto, že se vám podaří zachynit pěknou fotku, originalitu ji jednoduše dodáte s pomocí filtru. Jak se s nimi pracuje?

Nepřehlédněte

Přijde vám, že doma máte věčný nepořádek, i když uklízíte celý den? Pak někde zřejmě děláte chybu. Nemusíte se každý den ztrhat, abyste měla doma alespoň zdánlivě uklizeno. Stačí jen znát ty správné vychytávky.
O zdravém stravování slýcháme ze všech stran. Jak je to důležité pro naše zdraví i tělo jako takové. Jenže už nikde se nemluví o tom, jaké konkrétní potraviny zařadit do jídelníčku, respektive jaké konkrétní potraviny nám skutečně prospívají a nejsou na škodu. Proto vám přinášíme tip - je jím quinoa, což je obilovina, ze které se připravuje kupříkladu mouka, polévka nebo také pivo.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek