Úterý , 04. 10. 2022

František

4 nejobávanější nemoci, nad kterými svět zatím nevyhrál

Naše životní podmínky jsou velice dobré, ovšem ani tato skutečnost nám nezaručuje pevné zdraví. O své zdraví se musí každý starat sám. Je však pravdou, že někdy jen čirou náhodou člověka postihne choroba, o které lze říct, že je snad za trest, a se kterou svět ještě neumí vypořádat. Kupodivu se takových onemocnění nachází mezi námi celá řada, za vypíchnutí stojí například rakovina, nad kterou svět boj ještě nevyhrál.

18. 08. 2020

Rakovina patří k nejobávanějším nemocem světa. Mezi lidmi se říká, že toto onemocnění dřímá v každém z nás, ovšem jen u někoho se projeví. Tato domněnka je možná pravdivá, vždyť jenom v České republice každoročně onemocní rakovinou přes devadesát tisíc lidí. Nedávné statistiky však mluví nejen o rakovině jako o nejobávanější nemoci. Takových nemocí, nad kterými svět zatím nevyhrál, je celá řada.  

Tuberkulóza není onemocněním minulosti 

Souchotiny nebo také tuberkulóza – to je onemocnění, na které řada lidí dneska už zapomněla. Jenže to je špatně. Tuberkulóza rozhodně není onemocněním minulosti, je to stále aktuální problém, nad kterým svět ještě stále nevyhrál. Stále platí, že právě tuberkulóza je nejčastější smrtící chorobou na světě. Dokáže zabít během jednoho jediného roku až dva miliony lidí.  

Svět proti onemocnění bojuje očkováním, ale právě očkování se stává v posledních letech tabu, proto lze říct, že souchotiny jsou nyní aktuálním problémem. S nemocí se ve velké míře setkáte například v Austrálii nebo v některých státech Ameriky.  

Problémy s psychikou jsou také zatím neporaženy 

Psychické choroby obecně jsou tím největším problémem dnešní moderní doby. Na tom se shoduje nejeden odborník, který s psychickými chorobami přichází do kontaktu prakticky denně. Možná si nyní říkáte, že s psychickými problémy se bojuje prášky, ale lidé se na prášcích stávají stejně rychle závislými jako na drogách nebo alkoholu, což jsou ostatně další “léky”, které si lidé ordinují v případě, že je trápí špatná psychika.  

Bohužel psychické problémy končí nejčastěji smrtí, jelikož se je nepodaří vyléčit. Jejich zárodky jsou totiž často velice hluboké. Do depresí se člověk nedostává jen ze ztráty zaměstnání, ale může za to úmrtí v rodině nebo jiná podobná bolestivá životní událost.  

K TÉMATU  Které potraviny jsou pro psy jedovaté?

Světový problém zvaný COVID-19 

V současné době je svět stále zasažen novým typem koronaviru, kterému se dal název COVID-19. Na onemocnění, které během několika týdnů obrátilo svět vzhůru nohama, rozhodně nemůžeme zapomenout. Stále platí, že se světu nepodařilo boj s nemocí vyhrát. I když některé země se radují z dobře zvládnuté první vlny nemoci, jiné státy jsou na tom stále velice špatně.  

I když se o nemoci zvané COVID-19 vedou různé spekulace a každý člověk si o onemocnění myslí své, přesto lze tento problém označit za celosvětový a lze také konstatovat, že lék je ještě stále v nedohlednu, i když se lidem daří léčit toto onemocnění i jinými způsoby. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Je tu zas letních zánětů čas!

Strašák jménem vysoký cholesterol. Které zdravotní problémy přináší a jak jeho hladinu snížit?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Letní pařáky každého z nás lákají do náruče chladivé a příjemně osvěžující vody. Pokud nechcete být zavření v aquaparcích a hledáte spíš přírodní koupaliště s průzračně čistou vodou a malebným okolím, pak určitě zbystřete. Máme pro vás přehled míst, která stojí za to navštívit, a to nejen u nás, ale i našich nejbližších sousedů.
Tolik lidí si přeje jíst zdravě. Bohužel ne každému se to podaří. Lidé se po čase vrátí ke starému režimu nezdravého stravování. O měsíc později zkouší další pokus, ale zase je něco vrátí ke starému režimu. A takto je to dokola a dokola. Jsou tu ale i takoví, kteří se zdravou stravou ještě ani nezačali, protože se nemohou odhodlat. Jak to tedy jednou provždy změnit? Jak se odhodlat, a zároveň u toho vytrvat a nevracet se zpět ke starým návykům? O tom si povíme v dnešním článku. Proto pokračujte ve čtení, držte se daných pravidel a úspěch vás nemine...
Patříte mezi ty, kteří ráno bojují s nedostatkem energie? Zvoní budík, vy máte vstát, ale vám se tak nechce! Nejradši byste spali ještě další 3 hodiny... Pak nakonec vstanete, ale bez elánu, bez energie a jediné, na co se těšíte, je ranní káva. A doufáte, že právě ona vás spasí. Jenže pak uběhne pár hodin a vy potřebujete další kávu... Jak s tímto skoncovat? Jak se cítit vždy plní energie a to třeba i bez kávy? Pokračujte ve čtení článku a odpověď najdete!
Není žádným tajemstvím, že snídaně je naprostý základ. Poctivá snídaně je zároveň nejdůležitějším jídlem dne, což je o důvod víc, proč bychom si na ní měli dát opravdu záležet. Chutné jídlo vám po ránu zajistí potěšení (a není nic lepšího, než začínat den s radostí). Pokud navíc snídani převlečete do zdravého kabátu, prospějete tím své postavě i celkovému zdraví. Jaké dobroty si tedy po ránu nachystat?
Špatné zprávy se valí ze všech stran. Jejich kadence a obsah nedají mnohým spát. Odolat tlaku negativních informací není snadné. Nervy pracují a napětí roste. Snižte ho alespoň u sebe, než překročí onu pomyslnou hranici. Přinášíme vám pár tipů, jak se se stresem dnešních dnů vyrovnat.
Každý si svůj svatební den představuje jinak. Někdo sní o pohádkových šatech s dlouhou vlečkou a pompézní výzdobou, jiný zase o skromné party ve stodole, která ale dnes už také může stát desítky korun. Ať už si každý svůj velký den představuje jakkoli, je pravdou, že i ta sebemenší svatba stojí nějaké peníze. Pokud chcete ušetřit a využít své prostředky třeba na svatební cestu, určitě vyzkoušejte některý z našich tipů.
Také vám někdo v polovině vaší dovolené začne připomínat, jak se vám to krátí a že už brzy půjdete do práce? Kdyby to někdo udělal, asi byste se pěkně naštvala. Ale připomínat dětem, že brzy skončí prázdniny, připadá mnoha dospělým normální. Přitom i děti si potřebují odpočinout a ne myslet na povinnosti, které je čekají. Mají se vůbec děti o prázdninách učit?
Přírodní prvky v interiéru jsou trendem, který vás může inspirovat. Neopracované dřevo v kombinaci s moderním nábytkem vypadá skvěle. Bříza je jedinečná svojí barvou, a tak jako jiné dřevo, které není opracované, podléhá pomalu zkáze. Je proto potřeba mít k dispozici mladý kmen, který je nutné patřičně vysušit. Povrch se pak natře tixotropním lakem, který břízu v podstatě obalí a uzavře. Na co všechno ji můžete použít?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek