Domů » Životní styl » Zdraví » Nemoci » 4 nejobávanější nemoci, nad kterými svět zatím nevyhrál
Nemoci

4 nejobávanější nemoci, nad kterými svět zatím nevyhrál

stetoskop
Naše životní podmínky jsou velice dobré, ovšem ani tato skutečnost nám nezaručuje pevné zdraví. O své zdraví se musí každý starat sám. Je však pravdou, že někdy jen čirou náhodou člověka postihne choroba, o které lze říct, že je snad za trest, a se kterou svět ještě neumí vypořádat. Kupodivu se takových onemocnění nachází mezi námi celá řada, za vypíchnutí stojí například rakovina, nad kterou svět boj ještě nevyhrál. (zdroj foto: 123rf.com)
Naše životní podmínky jsou velice dobré, ovšem ani tato skutečnost nám nezaručuje pevné zdraví. O své zdraví se musí každý starat sám. Je však pravdou, že někdy jen čirou náhodou člověka postihne choroba, o které lze říct, že je snad za trest, a se kterou svět ještě neumí vypořádat. Kupodivu se takových onemocnění nachází mezi námi celá řada, za vypíchnutí stojí například rakovina, nad kterou svět boj ještě nevyhrál.

Rakovina patří k nejobávanějším nemocem světa. Mezi lidmi se říká, že toto onemocnění dřímá v každém z nás, ovšem jen u někoho se projeví. Tato domněnka je možná pravdivá, vždyť jenom v České republice každoročně onemocní rakovinou přes devadesát tisíc lidí. Nedávné statistiky však mluví nejen o rakovině jako o nejobávanější nemoci. Takových nemocí, nad kterými svět zatím nevyhrál, je celá řada.  

Tuberkulóza není onemocněním minulosti 

Souchotiny nebo také tuberkulóza – to je onemocnění, na které řada lidí dneska už zapomněla. Jenže to je špatně. Tuberkulóza rozhodně není onemocněním minulosti, je to stále aktuální problém, nad kterým svět ještě stále nevyhrál. Stále platí, že právě tuberkulóza je nejčastější smrtící chorobou na světě. Dokáže zabít během jednoho jediného roku až dva miliony lidí.  

Svět proti onemocnění bojuje očkováním, ale právě očkování se stává v posledních letech tabu, proto lze říct, že souchotiny jsou nyní aktuálním problémem. S nemocí se ve velké míře setkáte například v Austrálii nebo v některých státech Ameriky.  

Problémy s psychikou jsou také zatím neporaženy 

Psychické choroby obecně jsou tím největším problémem dnešní moderní doby. Na tom se shoduje nejeden odborník, který s psychickými chorobami přichází do kontaktu prakticky denně. Možná si nyní říkáte, že s psychickými problémy se bojuje prášky, ale lidé se na prášcích stávají stejně rychle závislými jako na drogách nebo alkoholu, což jsou ostatně další “léky”, které si lidé ordinují v případě, že je trápí špatná psychika.  

Bohužel psychické problémy končí nejčastěji smrtí, jelikož se je nepodaří vyléčit. Jejich zárodky jsou totiž často velice hluboké. Do depresí se člověk nedostává jen ze ztráty zaměstnání, ale může za to úmrtí v rodině nebo jiná podobná bolestivá životní událost.  

Světový problém zvaný COVID-19 

V současné době je svět stále zasažen novým typem koronaviru, kterému se dal název COVID-19. Na onemocnění, které během několika týdnů obrátilo svět vzhůru nohama, rozhodně nemůžeme zapomenout. Stále platí, že se světu nepodařilo boj s nemocí vyhrát. I když některé země se radují z dobře zvládnuté první vlny nemoci, jiné státy jsou na tom stále velice špatně.  

I když se o nemoci zvané COVID-19 vedou různé spekulace a každý člověk si o onemocnění myslí své, přesto lze tento problém označit za celosvětový a lze také konstatovat, že lék je ještě stále v nedohlednu, i když se lidem daří léčit toto onemocnění i jinými způsoby. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Je tu zas letních zánětů čas!

Strašák jménem vysoký cholesterol. Které zdravotní problémy přináší a jak jeho hladinu snížit?