Čtvrtek , 23. 03. 2023

Ivona

Obálky s pruhem! Jak se v nich vyznat, která je která? Jsou všechny důvodem k nepokoji? Poradíme vám!

Otevíráte schránku a mezi letáky vidíte obálku s pruhem. Nervozita je na světe. Co to přišlo? Je to pokuta nebo snad exekuce? Nebo nějaké špatné parkování? Ne všechny obálky s pruhem jsou důvodem k nepokoji.
Obálky s pruhem. Co znamená?
zdroj: 123RF.com

04. 01. 2019

04. 01. 2019

Červený pruh

Obálky s červeným pruhem jsou ty nejzásadnější. Takovému dopisu věnujte pozornost, protože i její nepřevzetí se nyní počítá, jakože o problému víte. Stačí pouhé její doručení. Červený pruh znamená nějaký nedoplatek nebo dluh. Takže sem patří všechny pokuty za překročenou rychlost nebo projetí červené na semaforu. Zároveň jsou to výzvy k zaplacení neuhrazeného dluhu nebo upozornění správy sociálního zabezpečení. Červená obálka je zkrátka vždy trochu nepříjemné psaní. Můžete ji dostat pouze do vlastních rukou, nemůže ji za vás převzít kdokoli jiný. Při předávce podepisujete vždy dodejku.

Modrý pruh

Tady není důvod k panice. Modrý pruh na obálce znamená nějaké upozornění informačního charakteru. Jsou to dopisy, u kterých potřebuje odesilatel potvrzení o doručení. Podepisuje se dodejka a může jít o živnostenský úřad nebo jiný státní orgán. Opět jde psaní do vašich rukou, nebo do rukou zmocněnce. Nemůže ji ale převzít soused nebo strýček.

Zelený pruh

Ani tady není důvod ke stresu. Obálky se zeleným pruhem znamenají většinou nějakou výzvu nebo korespondenci se soudem. Nejde ale o nic, co by vás mělo překvapit nebo o čem doteď nevíte. Obálky s pruhy může na poště zakoupit každý.

Fialový pruh

Toto je novinka, která znamená jediné – DINO, neboli – Dluhové inkaso obyvatelstva. FIalový pruh vás upozorní na dluh, který máte u nějaké firmy. Zároveň vám pošta na pobočce nabídne možnost řešení tohoto problému s využitím jejích služeb. Ano, dnes už půjčuje i Česká pošta.

Žlutý pruh

Ten jste možná nikdy neviděly. Dopis vám zasílá přímo pošta, a obsahuje PIN k datové schránce, pokud si ji tedy u České pošty zřídíte. Pokud ne, obálka se žlutým pruhem vám nikdy nepřijde.

K TÉMATU  Plánujete prázdniny pod stanem? Jak si správně zabalit?

Netvařte se, jakože nejste!

Pozor na fikci, která už dnes dávno neplatí! Dělání mrtvého brouka nikam nevede, jen hlouběji do problému. Korespondence od úřadu má svá pravidla, a dopis se považuje za doručený, i když si ho nepřevezmete. Pokud vám obálku pošťák nepředá, vhodí vám do schránky výzvu k vyzvednutí na vaší poštovní pobočce. Pokud na ni nereagujete, do deseti dnů je považována automaticky za doručenou.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Seriál She-Hulk: Neuvěřitelná právnička vznikl ve světoznámém studiu Marvel. Odtud pochází věhlasné snímky, jakou jsou Avengers, Thor, Strážci Galaxie, Captain America, Iron Man, Captain Marvel, Black Widow a mnohé další. Stejně jako tyto všechny uvedené tituly, i seriál She-Hulk nabral u fanoušků na oblíbenosti. Máte-li rádi Marvelovky, sci-fi a komedie o superhrdinech, tento seriál ve vás pravděpodobně získá dalšího fanouška.
Nežijeme v Kalifornii ani v jiné lokalitě, kde sluníčko intenzivně hřeje po celý rok a zelenina či ovoce má několikero sklizní. Čtyři roční období znamenají mimo jiné přizpůsobit své tělo a jeho režim na počasí, které přijde. Na podzim byste se tedy neměla stravovat stejně jako v létě, kdy je tělo dobré spíš ochladit. Co udělá vašemu organismu dobře na podzim?
Plánujete svou zahradu krásně osvítit? Chcete na ní strávit následující teplé měsíce? Osvětlení na zahradu zkrátka patří. Je součástí vašich večerů s přáteli i grilovacích večírků. Je to nejen stylový prvek, ale také mluvíme o funkční a praktické části zahrady zabraňující mnoha nepříjemným nehodám jako jsou pády ze schodů, pády do bazénů, jezírek a podobně. Vyberte si osvětlení na zahradu správně a střízlivě.
Všechno kolem nás podléhá trendům, nejinak je tomu i u svateb. Jestli tedy plánujete na letošní rok veselku a chcete, aby byla v souladu s trendy pro rok 2021, bude udržitelná, šedožlutá a přikloní se k přírodě. Co se však nemění, je jídlo, protože dobře najedený host je spokojený host.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek