Pondělí , 05. 12. 2022

Jitka

Jak se vypořádat se špatnou náladou? Zkuste našich 10 tipů!

Zdroj:123RF.com

09. 08. 2017

Podle pana Wericha pramení veškerá špatná nálada ze čtyř příčin a všechny souvisejí se spaním. Buď se vyspíte málo, nebo moc, nebo se vyspíte s někým, s kým jste nechtěla, nebo se naopak nevyspíte s někým, s kým jste chtěla. Příčin špatné nálady může být samozřejmě víc: špatným stravováním počínaje a zdravotními problémy konče. Ať už vás ale zasáhlo cokoli, je třeba s tímto nepříjemným stavem rychle zatočit, aby nás zbytečně neobtěžoval. Proto jsme pro vás připravili 10 návodů, jak se se špatnou náladou rychle a zaručeně vypořádat

1. Uklidňující koupel

Jste-li zvyklá přijít z práce a rychle se osprchovat, abyste už už mohla jít připravovat večeři, alespoň pro tentokrát na věčný shon zapomeňte a ponořte se do plné vany vroucí vody. Smyjte ze sebe nános únavy a stresu. Vana plná pěny nebo koupel obohacená o některý z relaxačních olejů dokáže s tělem divy a pohladí na duši.

2. Relaxujte u hudby

Při stresu bije srdce mnohem rychleji než obvykle. Vědecké výzkumy potvrzují, že tomuto stavu se přizpůsobuje i frekvence tepů. Hudba má na lidský organismus blahodárné účinky. Proto neváhejte, usaďte se do pohodlného křesla a pusťte si svého oblíbeného interpreta. Zvlášť účinná je prý barokní či duchovní hudba!

3. Udělejte si radost

Někdy bohužel nepomáhá téměř nic a vy se v černých myšlenkách doslova topíte. Co vyrazit na nákupy? Než vyrazíte, není na škodu se trochu upravit: už to by vám mohlo udělat lépe. Udělejte si radost třeba nákupem nové kabelky či jiného módního doplňku. Návrat domů bude jistě o hodně veselejší a na splín si ani nevzpomenete.

4. Rozptylte se hrou

Není dobré plýtvat zbytečně energií na naříkání. Někdy se nejlépe odreagujete tím, že se vrátíte do dětství a současnost necháte chvíli spát. Motivujte se novými úkoly. Úžasným rozptýlením mysli jsou třeba puzzle. Podobně fungují i počítačové hry, kdy se můžete stát tím, kým za normálních okolností nejste. Navíc: kdo si hraje, nezlobí!

K TÉMATU  Dovolená na Maledivách: Co vše potřebujete vědět, než se vypravíte do ráje

5. Uvolněte se na večírku

Uklidníte se lépe mezi lidmi? Není nic snazšího než se vyřádit na večírku. Někdy stačí malý dýchánek v kruhu přátel doma. Pobavit se o čemkoli, zavzpomínat na staré časy nebo jen tak poklábosit – to ještě nikomu neublížilo. Zjistíte, že zdaleka nejste na všechno sama, krize přejde a přátele navíc potěšíte společným setkáním.

6. Dobré jídlo

Koho by nepotěšilo dobré jídlo? I modelky se rády dobře nají. Při špatné náladě je třeba postarat se i o naše tělo. Takže s chutí do toho! Je úplně jedno, jestli se rozhodnete těšit váš žaludek v luxusní restauraci nebo mu budete podstrojovat doma. Potěšení z dobrého jídla organismus nabije tolik potřebnou energií.

7. Sex

Sex je zaručený a v praxi osvědčený lék na špatnou náladu. Každému co jeho jest, proto je jedno, zda se pustíte s partnerem do žhavého milování nebo zvolíte metodu jemného mazlení. Pokud nejste po fyzické stránce zcela připravené, rozhodně pomůže i něžná masáž zad.

8. Pohyb

Hlavu vzhůru a jde se cvičit! I sebemenší námaha uvolní svalstvo. Pohyb rozproudí krev a zapomenete na malichernosti. Jestliže se ve smíšeném fit centru necítíte dobře, najděte si takové, kam smí jen ženy. A pokud chcete raději být sama, pořiďte si domů rotoped nebo mini-trampolínu. Rozproudit krev dokáže i obyčejné švihadlo.

9. Dobré počteníčko

Udělejte si čas na knihu, kterou jste dostala k narozeninám. Pokud nepatříte k náruživým čtenářkám, postačí pro zlepšení nálady jakýkoli časopis. Zpráva o rozchodu známé hvězdy či o jiném novinářském kousku potěší nejedno ztrápené srdce – alespoň víte, že potíže nemáte jen vy.

10. Hledání příčiny

Je vám zle a ptáte se proč? Nebylo by lepší nechat tyto otázky být a zaměřit se raději na krásné vzpomínky? Myslete na ty minulé chvilky, kdy vám bylo dobře. Když si pak vzpomenete na někoho, komu je ještě hůře, kdo nemá co jíst nebo nemá kde bydlet, zjistíte, že vám vlastně ke štěstí nic nechybí.

K TÉMATU  Nejhranější písničky na svatbách. Co je pravě in a co si samy nevěsty nejčastěji přejí

Autor: MH

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý den se na nás valí plno informací, mnohdy zažíváme stres v práci, aktuálně třeba také těžkosti při distanční výuce dětí nebo různá omezení, která člověku komplikují život. Pak se snadno stane, že večer máte už prostě jen touhu zalézt ke knížce a přepnout své myšlenky na něco úplně jiného.
Ekologie se v současné době klade na první místo. Svůj podíl na tom má zjištění, že stojíme za rychle se oteplující planetou nebo že naším přičiněním mořští živočichové nežijí tak dlouho, jak by mohli, neboť se zamotají do plastových odpadků. Kromě toho, že se spustila řada kampaní bojujících proti plastům a proti nadměrné konzumaci masa, dostaly se také do popředí přírodní úklidové prostředky. Jinými slovy jsme se opět navrátily do minulosti.
Už dávno je pryč doba, kdy si lidé doma zapalovali parafínové čajové nebo jiné svíčky. Osvěta na téma svíček se šíří světem rychlostí blesku. Pokud ale stále netušíte, proč zainvestovat do sójových svíček, pár důvodů pro vás máme. Ten hlavní je, že parafínové svíčky vážně poškozují naše zdraví.
V prvé řadě je nutno říci, že správný přístup ke svatbě nehledě na všechny trendy a doporučení je následující: udělejte to tak, jak chcete vy. Abyste však pochopili, co si přesně přejete, musíte to zjistit, ale jak? Na internetu je spousta informací a je těžké se v nich orientovat.
Ráda darujete, nebo naopak dostáváte květiny? Pak vás jistě bude zajímat, jaký význam jednotlivé květiny mají. Někdy se může dokonce stát, že obdarovaná osoba ví, jakou má která květina symboliku, a může ji tak váš výběr dokonce i urazit. Ptáte se proč? Pak čtěte dál.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek