Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Jak se vypořádat se špatnou náladou? Zkuste našich 10 tipů!

Zdroj:123RF.com

09. 08. 2017

Podle pana Wericha pramení veškerá špatná nálada ze čtyř příčin a všechny souvisejí se spaním. Buď se vyspíte málo, nebo moc, nebo se vyspíte s někým, s kým jste nechtěla, nebo se naopak nevyspíte s někým, s kým jste chtěla. Příčin špatné nálady může být samozřejmě víc: špatným stravováním počínaje a zdravotními problémy konče. Ať už vás ale zasáhlo cokoli, je třeba s tímto nepříjemným stavem rychle zatočit, aby nás zbytečně neobtěžoval. Proto jsme pro vás připravili 10 návodů, jak se se špatnou náladou rychle a zaručeně vypořádat

1. Uklidňující koupel

Jste-li zvyklá přijít z práce a rychle se osprchovat, abyste už už mohla jít připravovat večeři, alespoň pro tentokrát na věčný shon zapomeňte a ponořte se do plné vany vroucí vody. Smyjte ze sebe nános únavy a stresu. Vana plná pěny nebo koupel obohacená o některý z relaxačních olejů dokáže s tělem divy a pohladí na duši.

2. Relaxujte u hudby

Při stresu bije srdce mnohem rychleji než obvykle. Vědecké výzkumy potvrzují, že tomuto stavu se přizpůsobuje i frekvence tepů. Hudba má na lidský organismus blahodárné účinky. Proto neváhejte, usaďte se do pohodlného křesla a pusťte si svého oblíbeného interpreta. Zvlášť účinná je prý barokní či duchovní hudba!

3. Udělejte si radost

Někdy bohužel nepomáhá téměř nic a vy se v černých myšlenkách doslova topíte. Co vyrazit na nákupy? Než vyrazíte, není na škodu se trochu upravit: už to by vám mohlo udělat lépe. Udělejte si radost třeba nákupem nové kabelky či jiného módního doplňku. Návrat domů bude jistě o hodně veselejší a na splín si ani nevzpomenete.

4. Rozptylte se hrou

Není dobré plýtvat zbytečně energií na naříkání. Někdy se nejlépe odreagujete tím, že se vrátíte do dětství a současnost necháte chvíli spát. Motivujte se novými úkoly. Úžasným rozptýlením mysli jsou třeba puzzle. Podobně fungují i počítačové hry, kdy se můžete stát tím, kým za normálních okolností nejste. Navíc: kdo si hraje, nezlobí!

K TÉMATUProč byste vždy měly mít ve své šperkové kolekci stříbrný náhrdelník?

5. Uvolněte se na večírku

Uklidníte se lépe mezi lidmi? Není nic snazšího než se vyřádit na večírku. Někdy stačí malý dýchánek v kruhu přátel doma. Pobavit se o čemkoli, zavzpomínat na staré časy nebo jen tak poklábosit – to ještě nikomu neublížilo. Zjistíte, že zdaleka nejste na všechno sama, krize přejde a přátele navíc potěšíte společným setkáním.

6. Dobré jídlo

Koho by nepotěšilo dobré jídlo? I modelky se rády dobře nají. Při špatné náladě je třeba postarat se i o naše tělo. Takže s chutí do toho! Je úplně jedno, jestli se rozhodnete těšit váš žaludek v luxusní restauraci nebo mu budete podstrojovat doma. Potěšení z dobrého jídla organismus nabije tolik potřebnou energií.

7. Sex

Sex je zaručený a v praxi osvědčený lék na špatnou náladu. Každému co jeho jest, proto je jedno, zda se pustíte s partnerem do žhavého milování nebo zvolíte metodu jemného mazlení. Pokud nejste po fyzické stránce zcela připravené, rozhodně pomůže i něžná masáž zad.

8. Pohyb

Hlavu vzhůru a jde se cvičit! I sebemenší námaha uvolní svalstvo. Pohyb rozproudí krev a zapomenete na malichernosti. Jestliže se ve smíšeném fit centru necítíte dobře, najděte si takové, kam smí jen ženy. A pokud chcete raději být sama, pořiďte si domů rotoped nebo mini-trampolínu. Rozproudit krev dokáže i obyčejné švihadlo.

9. Dobré počteníčko

Udělejte si čas na knihu, kterou jste dostala k narozeninám. Pokud nepatříte k náruživým čtenářkám, postačí pro zlepšení nálady jakýkoli časopis. Zpráva o rozchodu známé hvězdy či o jiném novinářském kousku potěší nejedno ztrápené srdce – alespoň víte, že potíže nemáte jen vy.

10. Hledání příčiny

Je vám zle a ptáte se proč? Nebylo by lepší nechat tyto otázky být a zaměřit se raději na krásné vzpomínky? Myslete na ty minulé chvilky, kdy vám bylo dobře. Když si pak vzpomenete na někoho, komu je ještě hůře, kdo nemá co jíst nebo nemá kde bydlet, zjistíte, že vám vlastně ke štěstí nic nechybí.

K TÉMATUJak správně dýchat? Naučte se to, změní se vám život

Autor: MH

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jedna z prvních věcí, kterou spatříte, jakmile vejdete. Designové věšáky jsou nápaditými a originálními kousky, které doladí interiér podle vašich představ. Na věšák patří všechno, co potřebujeme mít po ruce tak často, že to neschováváme do skříně. Designové věšáky ale nenajdou svoje místo jen za vchodovými dveřmi. Vyjímat se budou i v ložnici nebo dětském pokoji.
Ve většině medií proběhla zpráva nejen o oceněných filmech a osobnostech v anketě Český lev, ale také o tom, kdo měl co na sobě. Dress code, neboli pravidla oblékání na určité události, mnoho umělců nedodrželo. Ve světě nedodržování takových pravidel může znamenat i zákaz vstupu na dané místo. Co znamenají jednotlivé pojmy na pozvánkách na akce?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek