Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Jak, a hlavně KDE si najít chlapa po 40?!

Rozvod, rozchod nebo jen neustálá smůla na chlapy – důvodů, proč jste i ve čtyřiceti letech stále sama může být vícero. Ženy se však nechtějí snu o šťastném životě vzdávat, vždyť jim na světě zbývá ještě mnoho let. A tak se ptají na jedno – jak a kde najít chlapa po 40?
najít chlapa
Najít chlapa můžete v každém věku. Poradíme vám jak.

09. 11. 2022

Současná doba vztahům nahrává, a to v jakémkoli věku. Existují sociální sítě, online seznamky nebo podobné portály, navíc pořád můžete najít chlapa tak, že ho proste potkáte na ulici nebo v supermarketu při nakupování potravin. Tady zůstávají pravidla seznamování pořád stejná.

Co se však změnilo, je žena samotná. Ta má totiž jasnější představu o tom, jak by měl onen „pan božský” vypadat, jaké by měl mít vlastnosti a priority. Ale je také pravdou, že pokud se někdo takový do pár měsíců (klidně i let) nenachází, z těchto požadavků velkou měrou začínáme polevovat.

Pravidla seznamování

V čem konkrétně se „pravidla hry” (seznamování) změnila tkví hlavně v protějšcích.

  • Chlapi v tomto věku se už do vztahů tolik neženou.
  • Ti, kteří ano, jsou natolik žádaným zbožím, že jsou prakticky ihned pryč. Muži si holt dávají pozor na to, koho si do života pustí. Už obvykle nechtějí čelit žádnému podobnému zklamání, jakým pro ně byl rozvod či rozchod s dlouhodobou partnerkou.
  • Zbytek se vztahu obává, protože už neví, co by po nich žena vlastně chtěla. A tak jsou radši sami.

Ono to přitom není vůbec nic komplikovaného. Ženy po čtyřicítce obvykle touží po pohlazení a vyslyšení, nemusí se jednat ani zdaleka o takovou bláznivou lásku, jakou zažily v pubertě. I proto už takto ani nevystupují – lidé už jsou dospělí, do hry partnerství automaticky vstupují kompromisy, užívání, žádný spěch. Ve čtyřiceti mají lidé obvykle už to hlavní za sebou a děti nebo shánění vlastního bydlení není na programu dne, alespoň pro většinu.

Jak najít chlapa?

Pozitivní myšlení je základ

Pojďme si však prozradit, jak a kde najít chlapa po 40! Teď se vám to určitě zdá jako nedosažitelný cíl, ale ve výsledku je to snadné. Stačí mít v první řadě pozitivní přístup k věci a být otevřená novým možnostem. Zamyslete se nad tím, možná teď sama sebe přistihnete, že po řadě zklamání rovnou do každého nového seznámení jdete s tím, že to stejně nemůže vyjít. Ale ono může a vyjde to.

K TÉMATU  Manuál perfektní manželky: Uznávaný expert na vztahy odhaluje své osvědčené tipy!

Netahejte s sebou zavazadla

Pokud se odhodláte znovu začít randit a rozhodnete se najít chlapa pro zbytek života (nebo alespoň pro jeho značnou část), neměla byste se tahat se zavazadly z vaší minulosti. Na mysli samozřejmě nemáme děti, ty jen tak neodpářete. Ale zapomeňte na všechno to nehezké, na křivdy, špatné vzpomínky a dejte to někam dospod skříně.

Nechte za sebou sto plus jeden neúspěšný pokus o seznamování, veškeré špatné zkušenosti. Prostě se to stává, občas je potřeba trochu přebírat. Takové pokusy jsou zde jen proto, abychom se něco naučily, ne abychom automaticky házely flintu do žita. Tak to nedělejte.

Podobnost s bývalým? Pryč od něho 

Při randění se vám může stát, že narazíte na někoho, kdo vám více, či méně připomíná toho, s kým jste vztah už jednou ukončila. Pokud se vám něco takového stane, raději od takového chlapa ruce pryč. Budete je totiž mezi sebou neustále porovnávat. I když je ten nový objev ve skutečnosti diametrálně jiný. Jsme už prostě takové. Dávejte hlavně na svou intuici.

Nikdo nebude perfektní

Často se stává, že máme vysoké nároky. Tím nemyslíme, abyste vzala na milost chlapa, kterého nechcete. Spíš mějte na paměti, že žádný muž nebude dokonalý. Každý bude mít nějaké chybičky. Stejně jako vy. On také nebude s velkou pravděpodobností milovat úplně všechny vaše vlastnosti. A jsme zase u těch kompromisů.

pár
Proč se vzdávat vidiny na lásku po pár neúspěšných pokusech?

Kde najít chlapa?

Jak najít chlapa po 40 už víme, ale zásadní je teď kde ho vlastně najít? Už jsme si na začátku shrnuli, že po této stránce se možnosti rozhodně nijak nezúžily. Stále platí, že se můžete vydat do nejbližší sámošky nebo do kavárny a náhodou sbalit toho, kdo se s vámi dá do řeči, kdo se na vás usměje. Jindy můžete někoho oslovit vy sama. Občas je potřeba štěstí trochu nakopnout. Pokud však nechcete příliš sázet na osud, zkuste online seznamky, kterých je nespočet.

K TÉMATU  Dekáda nejlíbeznějšího páru v Hollywoodu: Blake Lively a Ryan Reynolds

Láska přes internet

Nesmíte ale stáhnout každou, která vám přijde pod ruce. Zatímco některé online seznamky jsou určené pouze starším generacím, jiné jsou ryze pro vysokoškolské studenty a další zase pro ty, kteří touží jenom po vážném vztahu. Na druhou stranu (ve většině) narazíte i na seznamky, kde lidé hledají jen krátkodobý flirt a vztahy na jednu noc. Samozřejmě i tady může být zbloudilá duše, která se tu ocitla spíš ze zvědavosti a zkrátka jen zkouší další možnosti.

Běžte mezi lidi

Jak se lidi seznamovali, když nebyly online seznamky? Jednoduše venku, osobně. Určitě máte nějaké koníčky a chcete ty koníčky se svým budoucím partnerem sdílet. Pak není nic lepšího, než když rozhodíte sítě v místě své oblíbené aktivity.

Pozor, kde hledáte

Je to poměrně klasický případ, najít chlapa v baru. Ale naše rada zní: Nehledejte tam, kde by podle vás neměl být. Jak to myslíme? Takový chlap s velkou pravděpodobností nebude v baru poprvé a dost možná sem chodí i pravidelně. Potom ale neočekávejte, že s vámi svoje zvyky změní (ani jemu už není dvacet). Nechcete chlapa, co chodí po barech? Pak ho tady ani nehledejte.

pár
Hodně lidí hledá lásku v barech, ale pak se diví, že dotyčný chodí do baru i nadále.

Dejte to odborníkům

Takzvaní vztahoví kouči vás z fleku dostanou do formy po stránce milostného života, ani nebudete vědět jak. Jestliže se nedokážete sama přenést přes dosavadní neúspěchy a zklamání, zkuste to ”hodit” na odborníka. Vzchopí člověka po psychické stránce, dodá vám potřebné sebevědomí a někdy i na základě jistých vlastností nebo předpokladů najde vyhovující polovičku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Syndrom zlomeného srdce: Opravdu láska dokáže fyzicky bolet?

Letní láska: Hodí se k vám nová známost podle horoskopu?

Zdroje článku:
https://zena.aktualne.cz/vztahy/pravidla-vztahu-po-ctyricitce/r~dce2b43e0a1611eaac60ac1f6b220ee8/, https://zenysro.cz/doporucujeme/rodina-a-vztahy/nejlepsi-tipy-pro-hledani-lasky-po-ctyricitce/
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Za sny - tak se jmenuje nová audiokniha, kterou načetl zpěvák Richard Krajčo společně se svou manželkou - autorkou knihy, režisérkou a scenáristkou - Karin Krajčo Babinskou. Čtyřy a půl hodiny poslechu bude stát za to. Proč zná knihu zpěvák nazpaměť a jak souvisí s jeho písní Zůstaň se mnou?
Ryan Reynolds a Blake Lively jsou v současnosti jedním z nejoblíbenějších párů v Hollywoodu. Je úžasné pozorovat, jak se spolu smějí, pošťuchují se na sociálních sítích a navzájem se pracovně podporují. Ačkoliv letos oslavili teprve deset let od svatby, které stvrdili očekáváním čtvrtého dítěte, věříme, že téhle dvojici to vydrží klidně i dalších padesát let.
Ekologie se v současné době klade na první místo. Svůj podíl na tom má zjištění, že stojíme za rychle se oteplující planetou nebo že naším přičiněním mořští živočichové nežijí tak dlouho, jak by mohli, neboť se zamotají do plastových odpadků. Kromě toho, že se spustila řada kampaní bojujících proti plastům a proti nadměrné konzumaci masa, dostaly se také do popředí přírodní úklidové prostředky. Jinými slovy jsme se opět navrátily do minulosti.
Slunné počasí nám za chvíli dovolí koupání. Do vody padáme často, ať už u bazénu nebo u moře. Při skákání nebo při blbnutí, děti nebo dospělí, občas to prostě nevyjde a ostatní se se tomu smějí! Protože pokud se zrovna nikomu nic nestane, je to vždycky legrace.
Kyselina hyaluronová je látka, která je přirozeně obsažená v těle. Její kouzelnou vlastností je to, že je schopna vázat vodu, což je klíčové pro hydrataci naší pleti. Pojďme se proto podívat na kyselinu hyaluronovou zblízka.
Zubní nit jste nepoužila ani nepamatujete? Často se stresujete i kvůli naprostým banalitám? Pokud vás navíc neužije ani na pravidelnou fyzickou aktivitu, vaše srdce vyloženě trpí. Co všechno se vám kvůli tomu může stát?
Zřejmě není nutné dlouze vysvětlovat, o jaký hmyz se jedná. Octomilky neboli vinné mušky se nám do domácnosti ochotně nastěhují v momentě, kdy necháme na stole zralé ovoce nebo třeba zbytek pečiva od snídaně. Stačí jen chvilička a mušky se velmi rychle namnoží. Pak se může zdát problematické je z kuchyně nějak vypudit. Ale nebojte se – jde to.
Léto je sice oblíbeným ročním obdobím pro mnoho z nás, ale naše pokožka a vlasy toto nadšení zrovna nesdílí. A proto bychom se o své tělo měli v létě starat ještě více než v ostatních ročních obdobích, nebo přinejmenším specificky. Jak by měla vypadat péče o vaše vlasy v době, kdy je spaluje letní žár?
Koncem listopadu dorazí na pulty knihkupectví výpravná obrazová monografie Žít – Karel Svoboda. Spletité osudy slavného skladatele v ní jedinečným způsobem zpracoval jeho syn Petr Svoboda, který své vzpomínky doprovodil i desítkami unikátních fotografií. Mnohé z těchto snímků jsou publikovány vůbec poprvé. Kromě Petra Svobody zavzpomíná v knize na geniálního, i když svérázného umělce plejáda dalších osobností, jejichž vtipné, láskyplné, ale i nostalgické historky obraz Karla Svobody dokonale dotvářejí.
Podzim pro mnohé z nás nepředstavuje zrovna radostné období. Dny se zkracují, stmívá se podstatně dříve, často je deštivo a sychravo, je nám chladno – a představa změny je dalece před námi. Ale nezoufejte, musíte se na to jen podívat z jiného úhlu!
Umělecký svět znovu smutní. Ve věku 77 let po těžké nemoci zemřel Vlastimil Harapes. Tuto informaci potvrdil tiskový mluvčí Národního divadla, Tomáš Staněk.
Jestliže pracujete doma stále, máte již nastavená pravidla, jak home office zvládat. Ale možná s home office začínáte, třeba právě díky povinné karanténě.

Výběr článků

S mámou jsme si blízké, myslím, že jsme si vytvořily hodně hlubokou vazbu v době, kdy nás táta opustil. Mám ještě o rok mladšího bratra, který se nikdy nemohl smířit s rozvodem rodičů a byly s ním poměrně velké problémy.
Pokud jste nadšený cestovatel, a soustavně pracující člověk, pak asi jako každý bojujete s omezenými dny na dovolenou. Jak ale najít kompromis - tedy cestovat, a přitom si neplácat v práci volno? Řešením mohou být víkendové pobyty a my jsme si pro tentokrát vybrali jedno lákavé místo – evropské lákadlo v podobě Londýna. Co navštívit v Londýně, když nemáte moc času?
Celý den v jednom kole. Práce, děti, rodiče, domácnost. Nedej bože, když do toho zazvoní telefon a tam se ozve plačící kamarádka, že jí opět ten její nadával. Najednou vám začne docházet, že je toho na vás prostě moc. Kde se stala chyba? Příliš jste začali obětovat své vlastní životní štěstí a darovali jste ho na stříbrném podnose jiným lidem. Pomalu tento program změníme. Konec sebeobětování!

Nepřehlédněte

Vybíráte mobilní telefon pro dítě? Nejdůležitější je řídit se zdravým rozumem. Dítě v první třídě mít telefon nemusí. Kdy je tedy vhodný čas a co zohlednit při výběru?
V éře digitálních rande a sociálních sítí se naše cesty k lásce neustále vyvíjejí. Zjistěte, jak moderní technologie přetvářejí způsoby, jakými navazujeme a udržujeme vztahy, a co to znamená pro budoucnost romantiky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek