Pondělí , 28. 11. 2022

René

Jak, a hlavně KDE si najít chlapa po 40?!

Rozvod, rozchod nebo jen neustálá smůla na chlapy – důvodů, proč jste i ve čtyřiceti letech stále sama může být vícero. Ženy se však nechtějí snu o šťastném životě vzdávat, vždyť jim na světě zbývá ještě mnoho let. A tak se ptají na jedno – jak a kde najít chlapa po 40?
najít chlapa
Najít chlapa můžete v každém věku. Poradíme vám jak.

09. 11. 2022

Současná doba vztahům nahrává, a to v jakémkoli věku. Existují sociální sítě, online seznamky nebo podobné portály, navíc pořád můžete najít chlapa tak, že ho proste potkáte na ulici nebo v supermarketu při nakupování potravin. Tady zůstávají pravidla seznamování pořád stejná.

Co se však změnilo, je žena samotná. Ta má totiž jasnější představu o tom, jak by měl onen „pan božský” vypadat, jaké by měl mít vlastnosti a priority. Ale je také pravdou, že pokud se někdo takový do pár měsíců (klidně i let) nenachází, z těchto požadavků velkou měrou začínáme polevovat.

Pravidla seznamování

V čem konkrétně se „pravidla hry” (seznamování) změnila tkví hlavně v protějšcích.

  • Chlapi v tomto věku se už do vztahů tolik neženou.
  • Ti, kteří ano, jsou natolik žádaným zbožím, že jsou prakticky ihned pryč. Muži si holt dávají pozor na to, koho si do života pustí. Už obvykle nechtějí čelit žádnému podobnému zklamání, jakým pro ně byl rozvod či rozchod s dlouhodobou partnerkou.
  • Zbytek se vztahu obává, protože už neví, co by po nich žena vlastně chtěla. A tak jsou radši sami.

Ono to přitom není vůbec nic komplikovaného. Ženy po čtyřicítce obvykle touží po pohlazení a vyslyšení, nemusí se jednat ani zdaleka o takovou bláznivou lásku, jakou zažily v pubertě. I proto už takto ani nevystupují – lidé už jsou dospělí, do hry partnerství automaticky vstupují kompromisy, užívání, žádný spěch. Ve čtyřiceti mají lidé obvykle už to hlavní za sebou a děti nebo shánění vlastního bydlení není na programu dne, alespoň pro většinu.

Jak najít chlapa?

Pozitivní myšlení je základ

Pojďme si však prozradit, jak a kde najít chlapa po 40! Teď se vám to určitě zdá jako nedosažitelný cíl, ale ve výsledku je to snadné. Stačí mít v první řadě pozitivní přístup k věci a být otevřená novým možnostem. Zamyslete se nad tím, možná teď sama sebe přistihnete, že po řadě zklamání rovnou do každého nového seznámení jdete s tím, že to stejně nemůže vyjít. Ale ono může a vyjde to.

K TÉMATU  Jak se ženy vnímají v různých etapách svého života?

Netahejte s sebou zavazadla

Pokud se odhodláte znovu začít randit a rozhodnete se najít chlapa pro zbytek života (nebo alespoň pro jeho značnou část), neměla byste se tahat se zavazadly z vaší minulosti. Na mysli samozřejmě nemáme děti, ty jen tak neodpářete. Ale zapomeňte na všechno to nehezké, na křivdy, špatné vzpomínky a dejte to někam dospod skříně.

Nechte za sebou sto plus jeden neúspěšný pokus o seznamování, veškeré špatné zkušenosti. Prostě se to stává, občas je potřeba trochu přebírat. Takové pokusy jsou zde jen proto, abychom se něco naučily, ne abychom automaticky házely flintu do žita. Tak to nedělejte.

Podobnost s bývalým? Pryč od něho 

Při randění se vám může stát, že narazíte na někoho, kdo vám více, či méně připomíná toho, s kým jste vztah už jednou ukončila. Pokud se vám něco takového stane, raději od takového chlapa ruce pryč. Budete je totiž mezi sebou neustále porovnávat. I když je ten nový objev ve skutečnosti diametrálně jiný. Jsme už prostě takové. Dávejte hlavně na svou intuici.

Nikdo nebude perfektní

Často se stává, že máme vysoké nároky. Tím nemyslíme, abyste vzala na milost chlapa, kterého nechcete. Spíš mějte na paměti, že žádný muž nebude dokonalý. Každý bude mít nějaké chybičky. Stejně jako vy. On také nebude s velkou pravděpodobností milovat úplně všechny vaše vlastnosti. A jsme zase u těch kompromisů.

pár
Proč se vzdávat vidiny na lásku po pár neúspěšných pokusech?

Kde najít chlapa?

Jak najít chlapa po 40 už víme, ale zásadní je teď kde ho vlastně najít? Už jsme si na začátku shrnuli, že po této stránce se možnosti rozhodně nijak nezúžily. Stále platí, že se můžete vydat do nejbližší sámošky nebo do kavárny a náhodou sbalit toho, kdo se s vámi dá do řeči, kdo se na vás usměje. Jindy můžete někoho oslovit vy sama. Občas je potřeba štěstí trochu nakopnout. Pokud však nechcete příliš sázet na osud, zkuste online seznamky, kterých je nespočet.

K TÉMATU  Jste opravdu dobré v posteli? Ženské a mužské představy se od sebe výrazně liší! Jak se pozná podle pánů vášnivá dračice?

Láska přes internet

Nesmíte ale stáhnout každou, která vám přijde pod ruce. Zatímco některé online seznamky jsou určené pouze starším generacím, jiné jsou ryze pro vysokoškolské studenty a další zase pro ty, kteří touží jenom po vážném vztahu. Na druhou stranu (ve většině) narazíte i na seznamky, kde lidé hledají jen krátkodobý flirt a vztahy na jednu noc. Samozřejmě i tady může být zbloudilá duše, která se tu ocitla spíš ze zvědavosti a zkrátka jen zkouší další možnosti.

Běžte mezi lidi

Jak se lidi seznamovali, když nebyly online seznamky? Jednoduše venku, osobně. Určitě máte nějaké koníčky a chcete ty koníčky se svým budoucím partnerem sdílet. Pak není nic lepšího, než když rozhodíte sítě v místě své oblíbené aktivity.

Pozor, kde hledáte

Je to poměrně klasický případ, najít chlapa v baru. Ale naše rada zní: Nehledejte tam, kde by podle vás neměl být. Jak to myslíme? Takový chlap s velkou pravděpodobností nebude v baru poprvé a dost možná sem chodí i pravidelně. Potom ale neočekávejte, že s vámi svoje zvyky změní (ani jemu už není dvacet). Nechcete chlapa, co chodí po barech? Pak ho tady ani nehledejte.

pár
Hodně lidí hledá lásku v barech, ale pak se diví, že dotyčný chodí do baru i nadále.

Dejte to odborníkům

Takzvaní vztahoví kouči vás z fleku dostanou do formy po stránce milostného života, ani nebudete vědět jak. Jestliže se nedokážete sama přenést přes dosavadní neúspěchy a zklamání, zkuste to ”hodit” na odborníka. Vzchopí člověka po psychické stránce, dodá vám potřebné sebevědomí a někdy i na základě jistých vlastností nebo předpokladů najde vyhovující polovičku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Syndrom zlomeného srdce: Opravdu láska dokáže fyzicky bolet?

Letní láska: Hodí se k vám nová známost podle horoskopu?

Zdroje článku:
https://zena.aktualne.cz/vztahy/pravidla-vztahu-po-ctyricitce/r~dce2b43e0a1611eaac60ac1f6b220ee8/, https://zenysro.cz/doporucujeme/rodina-a-vztahy/nejlepsi-tipy-pro-hledani-lasky-po-ctyricitce/
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bali - nádherný, romantický a přírodou protkaný ostrov, který přímo vybízí k prožití okamžiku, který se na vždy zapíše do vaší paměti jako váš den D. Plánujete zde svatbu? Proč ne, je to ostatně v poslední době poměrně trendy záležitost. Předem byste rozhodně měly vědět, na co se připravit. Svatební specialistka a místní balijský průvodce pro vás připravili souhrnné informace přímo z místa činu.
Letní péče o vlasy je nevyhnutelná, pokud toužíte po zdravé kštici. Letní počasí může vlasy poškodit víc, než zima a mráz. Ostré slunce, slaná nebo chlorovaná voda jsou nebezpečím pro vlasy i pokožku hlavy. Vlasy se vyšisují a hodně vysuší. Roztřepí se konečky, ztratí lesk a mohly by působit matně a neupraveně. Péče o vlasy je ve vedrech náročnější a abyste měly svou hřívu pěknou i v létě, dodržte několik zásad.
Mnozí odborníci mluví o současnosti jako o „době jedové“. Upozorňují, že toxické látky jsou nejen kolem nás, ale i v nás. Pocházejí ze znečištěného životního prostředí, ale také z kosmetiky a léků, které užíváme. Svou roli hraje i nevhodná strava a alkohol, který si sem tam dopřejeme. Jednou za čas bychom tak měli udělat ve svém těle důkladný úklid. Právě leden je pro očistu ideální.
V dalším chladném pracovním týdnu pomalu ukončete případné spory s ostatními, ať je nepřenášíte do dalšího roku. Nezapomínejte na péči o své zdraví, a zajděte se uvolnit od stresu do divadla, kina nebo na koncert. Co dalšího na vás čeká vám napoví horoskop krásy a duševního zdraví, který připravila astroložka Naďa Šmídová
Pěstitelská sezona je v plném proudu, což znamená, že si lidé ve svém volném čase musí najít čas na svádění boje s mandelinkami. Právě mandelinky jsou totiž největším problémem, který sužuje jejich pěstované brambory. Rozpoznat je není vůbec nic těžkého. Mandelinka bramborová je americký brouček, který je asi dvanáct milimetrů dlouhý a osm milimetrů široký. Většinou je zbarven do bílo-žluta nebo do bílo-oranžova s tím, že ho zdobí černé pruhy.
Jahody povětšinou známe ze zahrádek a málokoho napadne, že by se vůně jejich čerstvých plodů mohla linout i z parapetů v domácnosti. Nemyslete si, že pěstování jahod doma je beznadějný podnik, ze kterého nebude mít nic jiného než dekorativní efekt. Některým nadšencům se podaří vytvořit celou jahodovou plantáž na parapetu nebo na lodžii – a po celý rok z ní sklízet zralé plody. Jaké jsou tedy zásady pěstování jahod doma v truhlíku a venku v zahrádce?
V počátcích každého vztahu je velmi těžké odhadnout, jak je ten druhý naladěn, jaká témata ho uvádějí do rozpaků a které mu naopak vůbec nevadí, nebo ho dokonce těší. Pokud spolu ale trávíte romantický večer, vždycky dopadne velmi nechvalně, pokud stočíte řeč na jedno z níže uvedených témat.
Stravování nikdy nebylo tak kontroverzní veličinou, jako teď. Je to otázka diety, zdraví, náboženství i sociálního přesvědčení. Každý se stravujeme jinak a je mezi námi čím dál víc jedinců, kteří vyznávají alternativní způsob stravování. Z různých důvodů. Jedním z nejrozšířenějších příkladů je vegetariánství.
Jeden z nejvzrušivějších momentů každého roku nastal, vyrážíte na dovolenou. S tím je ale spojená řada povinností a výzev, mezi něž patří balení. Pro někoho je tato aktivita zcela zábavná, a navíc ještě umocněná o těšení se. Pro druhé balení představuje zase stres, který chtějí mít co nejdříve za sebou.

Nepřehlédněte

Léto, období jako stvořené k seznamování a flirtování. Není divu, že se lidem zapalují lýtka a potěšení hledají v náruči nové lásky. Jenomže po prvotní zamilovanosti přichází na scénu něco vážnějšího. Muži a ženy se navzájem oťukávají a zjišťují, že ne vždy se k sobě hodí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek