Pátek , 22. 09. 2023

Darina

Dovolená na Maledivách: Co vše potřebujete vědět, než se vypravíte do ráje

Když se s námi léto loučí v Česku, neznamená to, že jinde na světě sluneční paprsky i nadále nepřevládají. Například takové Maledivy jsou atraktivní i v zimních chladných měsících, o tom není pochyb ani sporu. Pokud přemýšlíte nad tím, že svůj čas strávíte za hranicemi, prozraďme si, co dovolená na Maledivách nabízí a další informace, které se každému turistovi mohou hodit.
na Maledivách
Chcete utéct do ráje? Pak je pro vás dovolená na Maledivách ideální volba.

04. 11. 2022

Žádný letní a zimní čas 

Dovolená na Maledivách vám začne časovým posunem, který zde činí +5 hodin UTC. Jelikož se v této krásné destinaci nerozděluje čas na zimní a letní, v praxi je tedy časový posun +4 hodiny oproti zimnímu času v Česku a +3 oproti našemu letnímu času.

Samotný let trvá poměrně dlouho, a to zhruba 12 hodin. Důvodem je především to, že z Prahy na Maledivy neexistuje přímé letecké spojení. V takovém případě by cesta trvala pouze devět hodin.  

Americké dolary i v této lokalitě

I když na Maledivách mají svou vlastní měnu, kterou je takzvaná maledivská rupie, pro turisty je daleko atraktivnější americký dolar, kterým se zde dá bezproblémově platit. Zejména pokud využijete zdejší ubytování nebo hotelové resorty, maledivské rupie nebudete vůbec potřebovat.

V budoucnu pak americké dolary využijete daleko lépe, navíc je směňují prakticky v každé směnárně.

Lehké oblečení postačí 

Při balení na tuhle dovolenou zapomeňte na tlusté svetry nebo podobné kousky oblečení. Lehká trička, sukně, šaty nebo podobné modely bohatě postačí. Důvod je prostý – na Maledivách panuje velmi tropické počasí, proto není třeba s sebou vozit nic teplého, stejně takové oblečení bude zabírat jen místo v kufru. 

útes
Podmořský život je zde opravdu bohatý.

Pamatujte však na to, aby součástí vašeho zavadla byly nějaké dlouhé kalhoty a pokrývka ramen. Jen málokterý turista si uvědomuje, že Maledivy jsou muslimskou zemí čili zahalená ramena a kolena jsou skutečně klíčové. Na pláži problém mít nebudete, ale mimo ni byste měli respektovat jejich vyznání.

Pozor na zdejší vodu

Jelikož přijedete do destinace, kde teploty dosahují dennodenně svých maxim, dbejte na dodržování pitného režimu. Nepijte však vodu z kohoutku, která pitná není. Neslaná voda se zde totiž získává odsolováním vody mořské, kdy každé letovisko má své vlastní odsolovací zařízení.

K TÉMATU  Šance na lepší zrak. Nitrooční čočky! Jaké jsou současné možnosti a které si vybrat, abyste zase dobře viděly? Co vám hradí pojišťovna?

Abyste se vyhnuli nějakým zdravotním obtížím, je dobré pít raději balenou vodu, případně využít láhve vody nabízené v hotelu.

Adaptéry do zásuvky s sebou

Samostatnou kategorií je elektřina na Maledivách. Kromě hlavního města na Maledivách neexistuje elektrická, centrální rozvodná síť čili každý resort, respektive letovisko má svůj vlastní generátor elektřiny. Připravte se tedy na to, že elektřina nemusí být vždycky k dispozici.

Co se vám bude také hodit, jsou adaptéry do zásuvky. Na Maledivách totiž převládají zásuvky britského typu.

bungalovy
Bungalovy na břehu laguny jsou pro Maledivy typické.

Ceny za jídlo

Ceny za potraviny a v restauracích se mohou výrazně lišit v závislosti na jednotlivých lokalitách. Jste na místě ryze turistickém? Pak čekejte, že si připlatíte.

Co se týče potravin tak zde o poznání levněji seženete maso a rýži. Mléčné výrobky, pečivo nebo některé druhy zeleniny a ovoce jsou zde dražší. Ohledně nápojů volte raději místní. Zatímco za tamní půllitr piva dáte asi 48 korun, za třetinku z dovozu byste se plácli přes kapsu, stojí okolo 300 korun.

Spropitné neřešte

Při pobytu v resturacích vás jistě bude zajímat to, jestli se na Maledivách řeší, nebo neřeší spropitné. Zatímco v některých zemích se nechává navíc, v jiných je spropitné už započítáno. A Maledivy jsou druhým případem.

Do ceny, kterou zaplatíte, už je ve většině případů započtených také 10 % jako spropitné. Kde však dejte spropitné zvlášť, tak zaměstnancům za úklid pokoje (stačí jeden dolar).

Bezpečná země

Při výběru dovolené můžete být v případě dovolené na Maledivách klidní po stránce bezpečnosti. Maledivy jsou totiž považované za bezpečnou zemi, kriminalita zde je velice nízká.

Co se vyplatí sledovat předtím, než nasednete do letadla, je politická situace. V některých částech se mohou zrovna konat nepokoje a takovým místům je dobré se v době vašeho pobytu vyhnout.

K TÉMATU  Sluníčko a spálená pleť. Osvědčené domácí přípravky, které pomohou s ošetřením pokožky
Maledivy
Čeká vás tady spousta romantických a nezapomenutelných chvilek.

Žádné povinné očkování

Pomineme-li očkování proti covidu-19 (s ním se to také neustále mění), Maledivy jinak nevyžadují žádné speciální očkování. Je vhodné si předtím zkontrolovat očkování proti tetanu a pokud chcete být naprosto ukázkoví, můžete se nechat očkovat proti břišnímu tyfu nebo žloutence.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zahraniční dovolená aneb jak se zabalit do letadla?

Cestovatelské okénko: vydejte se na kouzelný Mauricius

Zdroje článku:
https://mobil.maledivy-sri-lanka.cz/maledivy-dovolena/uzitecne-informace-pro-cestu-na-maledivy
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

O sexuálním násilí se mluví čím dál častěji a zabývají se jím i televizní a filmoví tvůrci. Ostřílená dvojice Biser Arichtev a Jan Coufal si jako předlohu vzali případ takzvaného Guru Járy, který pod záštitou duchovní pomoci zneužíval své klientky.
V dnešním světě se dá najít spousta způsobů, jak pracovat sám se sebou, a jedním takovým lifestylovým trendem je i biohacking, který je takovou filosofií budoucnosti a mluví se o něm jako o způsobu, jak využít v průběhu života svůj tělesný potenciál a užít si spoustu let v dobré duševní i fyzické kondici.
Už odmalička nám rodiče vštěpovali, jak důležitá je osobní hygiena. Díky dobré výchově jsme se tak naučili, že si musíme pravidelně čistit zuby, aby se nám nekazily, že se musíme pravidelně mýt, abychom byli čistí, hezky vypadali a nezapáchali. A když se jednoho dne objevila influencerka Aella, která bez ostychu přiznala, že se ročně vykoupe jen 37x, vzbudila s tím velké a opravdu šokující pozdvižení. Čím se obhajuje a je ve skutečnosti opravdu taková čunča, jak se zdá?
Každý rodič má vůči svému potomkovi vyživovací povinnost. A tato povinnost nemizí ani v případě rozvodu. Spousta rodičů tak přispívá na své dítě, i přesto, že spolu již nesdílí jednu domácnost a dítě je ve střídavé, nebo výhradní péči druhého rodiče. Jenomže co dělat, když bývalý partner přestane posílat alimenty? Zjistili jsme to pro vás.
Teplákové soupravy rozdělují lidi do dvou skupin. Na ty, kteří na ně nedají dopustit a nosí je během celého roku. A na ty, kteří se jim vyhýbají. Soupravy jsou pohodlné a vypadají velmi dobře. Pokud patříte do druhé skupiny, měli byste jim dát aspoň jednu šanci. Uvidíte, že nebudete litovat.
Miloš Zeman brzy sesedne z pozice hlavy státu. 8. března 2023 tomu bude 10 let od složení prvního prezidentského slibu Milošem Zemanem. Byl zvolen, jako první, přímou volbou a svůj mandát po pěti letech obhájil. Třetí kandidaturu Ústava nepovoluje, a tak teď Česko hledá nového prezidenta. Nebo historicky první prezidentku? Po čem volá naše společnost?

Nepřehlédněte

Pandemie se rychle šíří. Čísla nemocných stoupají, proto byste neměli na nic čekat a podpořit svou imunitu. Nikdy totiž nevíte, kdy a kde se s nemocným můžete setkat. Abyste měli dobře fungující obranyschopnost, musíte mít ve formě střeva. K tomu vám pomohou probiotika. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček doplňků stravy Naturevia, ve kterém najdete kvalitní přípravky pro celou rodinu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek