Neděle , 27. 11. 2022

Xenie

Dovolená na Maledivách: Co vše potřebujete vědět, než se vypravíte do ráje

Když se s námi léto loučí v Česku, neznamená to, že jinde na světě sluneční paprsky i nadále nepřevládají. Například takové Maledivy jsou atraktivní i v zimních chladných měsících, o tom není pochyb ani sporu. Pokud přemýšlíte nad tím, že svůj čas strávíte za hranicemi, prozraďme si, co dovolená na Maledivách nabízí a další informace, které se každému turistovi mohou hodit.
na Maledivách
Chcete utéct do ráje? Pak je pro vás dovolená na Maledivách ideální volba.

04. 11. 2022

Žádný letní a zimní čas 

Dovolená na Maledivách vám začne časovým posunem, který zde činí +5 hodin UTC. Jelikož se v této krásné destinaci nerozděluje čas na zimní a letní, v praxi je tedy časový posun +4 hodiny oproti zimnímu času v Česku a +3 oproti našemu letnímu času.

Samotný let trvá poměrně dlouho, a to zhruba 12 hodin. Důvodem je především to, že z Prahy na Maledivy neexistuje přímé letecké spojení. V takovém případě by cesta trvala pouze devět hodin.  

Americké dolary i v této lokalitě

I když na Maledivách mají svou vlastní měnu, kterou je takzvaná maledivská rupie, pro turisty je daleko atraktivnější americký dolar, kterým se zde dá bezproblémově platit. Zejména pokud využijete zdejší ubytování nebo hotelové resorty, maledivské rupie nebudete vůbec potřebovat.

V budoucnu pak americké dolary využijete daleko lépe, navíc je směňují prakticky v každé směnárně.

Lehké oblečení postačí 

Při balení na tuhle dovolenou zapomeňte na tlusté svetry nebo podobné kousky oblečení. Lehká trička, sukně, šaty nebo podobné modely bohatě postačí. Důvod je prostý – na Maledivách panuje velmi tropické počasí, proto není třeba s sebou vozit nic teplého, stejně takové oblečení bude zabírat jen místo v kufru. 

útes
Podmořský život je zde opravdu bohatý.

Pamatujte však na to, aby součástí vašeho zavadla byly nějaké dlouhé kalhoty a pokrývka ramen. Jen málokterý turista si uvědomuje, že Maledivy jsou muslimskou zemí čili zahalená ramena a kolena jsou skutečně klíčové. Na pláži problém mít nebudete, ale mimo ni byste měli respektovat jejich vyznání.

Pozor na zdejší vodu

Jelikož přijedete do destinace, kde teploty dosahují dennodenně svých maxim, dbejte na dodržování pitného režimu. Nepijte však vodu z kohoutku, která pitná není. Neslaná voda se zde totiž získává odsolováním vody mořské, kdy každé letovisko má své vlastní odsolovací zařízení.

K TÉMATU  Máte nový vztah a chcete ho otestovat. Zkuste ztroskotat s lodí a uvidíte, na čem jste

Abyste se vyhnuli nějakým zdravotním obtížím, je dobré pít raději balenou vodu, případně využít láhve vody nabízené v hotelu.

Adaptéry do zásuvky s sebou

Samostatnou kategorií je elektřina na Maledivách. Kromě hlavního města na Maledivách neexistuje elektrická, centrální rozvodná síť čili každý resort, respektive letovisko má svůj vlastní generátor elektřiny. Připravte se tedy na to, že elektřina nemusí být vždycky k dispozici.

Co se vám bude také hodit, jsou adaptéry do zásuvky. Na Maledivách totiž převládají zásuvky britského typu.

bungalovy
Bungalovy na břehu laguny jsou pro Maledivy typické.

Ceny za jídlo

Ceny za potraviny a v restauracích se mohou výrazně lišit v závislosti na jednotlivých lokalitách. Jste na místě ryze turistickém? Pak čekejte, že si připlatíte.

Co se týče potravin tak zde o poznání levněji seženete maso a rýži. Mléčné výrobky, pečivo nebo některé druhy zeleniny a ovoce jsou zde dražší. Ohledně nápojů volte raději místní. Zatímco za tamní půllitr piva dáte asi 48 korun, za třetinku z dovozu byste se plácli přes kapsu, stojí okolo 300 korun.

Spropitné neřešte

Při pobytu v resturacích vás jistě bude zajímat to, jestli se na Maledivách řeší, nebo neřeší spropitné. Zatímco v některých zemích se nechává navíc, v jiných je spropitné už započítáno. A Maledivy jsou druhým případem.

Do ceny, kterou zaplatíte, už je ve většině případů započtených také 10 % jako spropitné. Kde však dejte spropitné zvlášť, tak zaměstnancům za úklid pokoje (stačí jeden dolar).

Bezpečná země

Při výběru dovolené můžete být v případě dovolené na Maledivách klidní po stránce bezpečnosti. Maledivy jsou totiž považované za bezpečnou zemi, kriminalita zde je velice nízká.

Co se vyplatí sledovat předtím, než nasednete do letadla, je politická situace. V některých částech se mohou zrovna konat nepokoje a takovým místům je dobré se v době vašeho pobytu vyhnout.

K TÉMATU  Nová studie „HEAD DOWNERS 2021“: Svět technologií je nám stále bližší, ale ztrácíme kontakt s přírodou
Maledivy
Čeká vás tady spousta romantických a nezapomenutelných chvilek.

Žádné povinné očkování

Pomineme-li očkování proti covidu-19 (s ním se to také neustále mění), Maledivy jinak nevyžadují žádné speciální očkování. Je vhodné si předtím zkontrolovat očkování proti tetanu a pokud chcete být naprosto ukázkoví, můžete se nechat očkovat proti břišnímu tyfu nebo žloutence.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zahraniční dovolená aneb jak se zabalit do letadla?

Cestovatelské okénko: vydejte se na kouzelný Mauricius

Zdroje článku:
https://mobil.maledivy-sri-lanka.cz/maledivy-dovolena/uzitecne-informace-pro-cestu-na-maledivy
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jednoduché, vkusné, elegantní, nestárnoucí – bílé boty lze charakterizovat mnoha způsoby. Jejich čistota však vnese notnou dávku vkusu do každého outfitu. To je jistota. A zajisté se ve vašem botníku neztratí. Tak už přestaňte dělat kompromisy, bílou obuv prostě potřebujete!
Často se před ostatními takzvaně „necítíte“? Co dělat s tím, když sebevědomí pokulhává, přestože jste si v určitých okamžicích jistá, že nejste k zahození? Sebevědomí je choulostivá věc, která může v našem životě hrát velmi význačnou roli. Jak své sebevědomí zvýšit, abyste se cítila skvěle a přestala nad sebou pochybovat?
Léto je v plném proudu a snad každého z nás čeká aspoň jeden výlet. Buď do přírody, někam za hranice nebo jen k babičce na chalupu. Tak či tak, existují tři módní kousky, bez kterých se nikdo neobejde. Tyto věci se hodí pro každou situaci - spaní pod širákem, letní přeháňka v rozpáleném velkoměstě nebo zkrátka jen stylový doplněk na rande s cizinem. Pojď si přečíst následující řádky a objevit, o jaké kousky se jedná.
Jestliže jste sama ve třiceti, není na tom dnes nic divného. Pokud zůstáváte stále sama a je vám čtyřicet či padesát, začínáte vypadat podezřele. Dlouholeté představy jsou, že je single typicky mladý muž nebo mladá žena, kteří si užívají života, cestují nebo dělají kariéru. Je ale tohle tvrzení pravdivé?
Polycystický ovariální syndrom, neboli PCOS, je strašákem pro ženy v reprodukčním věku. Otěhotnět s tímto onemocněním přirozenou cestou je často nad síly ženy samotné i lékařů. Problém je, že příčina, proč onemocnění vzniká, není dosud úplně jasná. A tak naprosté vyléčení není možné.
Péče o sebe je v dnešní době pro mnoho lidí synonymem nákupních horeček, drahých lázeňských procedur, brunchů či kosmetiky. Stalo se to jakýmsi symbolem pro kosmetický a fitness průmysl. Mnoho lidí ale zapomíná investovat také do zcela jiné formy péče o sebe. A to do péče o své duševní a emocionální zdraví o které je rovněž třeba se starat. V tomto článku si řekneme, jak na to.
Praní prádla je každotýdenní činnost, ke které se musí přistoupit. Koše totiž začínají přetékávat a člověk najednou nemá, co na sebe. Je proto klíčové, abychom našemu použitému oblečení zase vdechli nový život. Jenže jak k praní prádla přistupovat? 

Nepřehlédněte

Máte v plánu pořízení nové kuchyňské linky? Pak jistě stojíte před důležitým rozhodnutím. Je lepší koupit si kuchyňskou linku matnou, nebo lesklou? Jasná odpověď v podstatě neexistuje, můžete však obojí zkombinovat nebo si projít všechny výhody a nevýhody. Jak se nakonec rozhodnete?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek