Domů » Životní styl » Jak vybrat vkusné tetování, které vám bude opravdu slušet?
Životní styl

Jak vybrat vkusné tetování, které vám bude opravdu slušet?

jak vybrat tetování
Tetování je ozdobou těla. (foto: 123RF)
Tetování už dávno není výsadou lidí na okraji společnosti. Naopak, dnes už existují i exklusivní tetovací studia s vybranou klientelou, ve kterých vás zdánlivě jednoduchá „kérka“ vyjde zhruba stejně draho jako nové auto. A když si prolistujete svůj oblíbený společenský časopis, přijde vám, že kdo nemá tetování, jako by dnes nebyl.

Ozdoba na celý život

Před pořízením tetování je dobré mít na paměti, že jde opravdu o záležitost na celý život. Proto je důležité si zodpovědět otázku, jak vybrat vkusné tetování.

Existují sice salony, v nichž si tetování hravě odstraníte, ale jde o velmi drahou a bolestivou proceduru. Navíc nebývá stoprocentně úspěšná. Po jejím absolvování je sice tetování téměř neznatelné, ale jeho stopy na pokožce zůstanou i nadále.

Uvědomte si také, že jak se stárne,tak s vámi stárne i pleť. Proto volte taková místa, na nichž nebude tetování po letech vypadat komicky, nebo dokonce odpudivě. Sáhněte také po menším tetování. To bude případně po deseti či dvaceti letech možné přetetovat nebo doplnit.

Jak vybrat tetování? Trendem jsou chytré verze

Také v případě tetování platí, že kvalita má svou cenu. A připlatit si je rozhodně rozumné. V kvalitním salonu se vám bude tatér opravdu věnovat a projde s vámi různé varianty, z nichž si budete moci vybrat. Obvykle je dobré dát na radu tatérů, zejména pokud se v branži pohybuje dlouhá léta. Aktuálním trendem jsou chytrá tetování v duchu hesla „Méně je více“. Keltské, čínské nebo abstraktní symboly let minulých nahradily realistické, nebo naopak velmi jednoduché kresby s tenkými linkami.

U dam bodují i jednoduché nápisy ozdobným písmem, často velmi drobným. Oceňována bývá zejména originalita a individualita. Každé tetování by mělo být unikátní a přímo spjaté se svým nositelem či nositelkou. Inspirovat se můžete například v naší galerii, fantasii se však dnes meze nekladou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Henna na tetování a barvení vlasů. Proč je tak oblíbená?

Tetování může snížit šanci na získání zaměstnání. Kde je to problém a kde to nevadí

Tomáš Michálek

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře