Středa , 05. 10. 2022

František

Jak vybrat vkusné tetování, které vám bude opravdu slušet?

Tetování už dávno není výsadou lidí na okraji společnosti. Naopak, dnes už existují i exklusivní tetovací studia s vybranou klientelou, ve kterých vás zdánlivě jednoduchá „kérka“ vyjde zhruba stejně draho jako nové auto. A když si prolistujete svůj oblíbený společenský časopis, přijde vám, že kdo nemá tetování, jako by dnes nebyl.
jak vybrat tetování
Tetování je ozdobou těla. (foto: 123RF)

14. 09. 2021

Ozdoba na celý život

Před pořízením tetování je dobré mít na paměti, že jde opravdu o záležitost na celý život. Proto je důležité si zodpovědět otázku, jak vybrat vkusné tetování.

Existují sice salony, v nichž si tetování hravě odstraníte, ale jde o velmi drahou a bolestivou proceduru. Navíc nebývá stoprocentně úspěšná. Po jejím absolvování je sice tetování téměř neznatelné, ale jeho stopy na pokožce zůstanou i nadále.

Uvědomte si také, že jak se stárne,tak s vámi stárne i pleť. Proto volte taková místa, na nichž nebude tetování po letech vypadat komicky, nebo dokonce odpudivě. Sáhněte také po menším tetování. To bude případně po deseti či dvaceti letech možné přetetovat nebo doplnit.

Jak vybrat tetování? Trendem jsou chytré verze

Také v případě tetování platí, že kvalita má svou cenu. A připlatit si je rozhodně rozumné. V kvalitním salonu se vám bude tatér opravdu věnovat a projde s vámi různé varianty, z nichž si budete moci vybrat. Obvykle je dobré dát na radu tatérů, zejména pokud se v branži pohybuje dlouhá léta. Aktuálním trendem jsou chytrá tetování v duchu hesla „Méně je více“. Keltské, čínské nebo abstraktní symboly let minulých nahradily realistické, nebo naopak velmi jednoduché kresby s tenkými linkami.

U dam bodují i jednoduché nápisy ozdobným písmem, často velmi drobným. Oceňována bývá zejména originalita a individualita. Každé tetování by mělo být unikátní a přímo spjaté se svým nositelem či nositelkou. Inspirovat se můžete například v naší galerii, fantasii se však dnes meze nekladou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Henna na tetování a barvení vlasů. Proč je tak oblíbená?

Tetování může snížit šanci na získání zaměstnání. Kde je to problém a kde to nevadí

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Aura nebo-li bioenergetické pole každého organismu, je něco jako atmosféra kolem země. Je to jakýsi neviditelný ochranný štít, chránící naše tělo před nemocemi a negacemi. Je aktuálním stavem toho, jak umíte věci duchovní, mentální a emoční ve svém životě prožívat a žít. Co všechno vám z fotografie aury vyčtou a jak s tím naložit? Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži a přinášíme vám zajímavá zjištění.
Stravování nikdy nebylo tak kontroverzní veličinou, jako teď. Je to otázka diety, zdraví, náboženství i sociálního přesvědčení. Každý se stravujeme jinak a je mezi námi čím dál víc jedinců, kteří vyznávají alternativní způsob stravování. Z různých důvodů. Jedním z nejrozšířenějších příkladů je vegetariánství.
Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení
Každá z nás tu a tam zatoužíme po změně. Když už ale přijde na věc, zpravidla první, čím začneme, jsou naše vlasy. Důvod je prostý. Je to změna, které si většinou všimne opravdu každý (no dobře, možná manžel na to přijde později) a zároveň je to způsob, jak ze sebe vykouzlit zcela nové já, které rázem získá zbrusu novou image. Kde jinde hledat nové nápady a nasávat inspiraci, než právě v osvěžujících trendech, které nám rok co rok přinášejí světoví vlasoví stylisté. Co si pro nás připravili tentokrát?
Známe to všechny, každé z nás se občas stane, že nás přepadne úzkost nebo stres, nic nás nebaví a svou budoucnost vidíme v černých barvách. V této chvíli je zapotřebí zvolnit a udělat si čas sama pro sebe alespoň na pár desítek minut.
Možná závidíte mužům, o kterých se říká, že zrají jako víno. Herci, zpěváci nebo třeba sportovci, kteří po dvacítce vypadali tak nějak nedospěle a rozhodně ve vás neprobouzeli vášně, vám možná po čtyřicítce či padesátce začínají připadat přitažliví. Co na tom, že mají prošedivělé skráně, které se většinou ani nesnaží zakrývat barvou.
Když přicházíte domů, když kolem vašeho domu procházejí lidé, nebo když k vám přijede návštěva, první, co uvidí, je nejen váš dům, ale také zahrada, plot, garážová vrata. První dojem tedy vytváří spousta faktorů. Když dobře sladíte základní prvky na domě i kolem domu, bude vám to dělat radost každý den. V tomto článku se zaměříme na prvky, které se hodí na domě sladit tak, aby byl výsledný vzhled co nejlepší.

Nepřehlédněte

Každá z nás chce být krásná. Ale je nutné být krásná za každou cenu? V případě prodlužování vašich vlastních řas těmi umělými rozhodně platí, že zdraví je důležitější. Jaká vám kvůli umělým řasám hrozí rizika? A čím můžete umělé prodlužování nahradit?
Nejspíš většina z vás bude mít zprvu představu jakési houby, za kterou bývá kombucha často mylně považována. Ve skutečnosti se jedná o komplex kvasinek a bakterií, který se nechává působit v čaji, aby vznikl požadovaný nápoj. Jeho léčivé účinky vás jistě oslní. A výhodou je, že si ho můžete klidně sami připravit doma. Tak jdete do toho?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek