Domů » Životní styl » Tetování může snížit šanci na získání zaměstnání. Kde je to problém a kde to nevadí
Při hledání nového zaměstnání může být tetování na viditelném místě překážkou pro vaše přijetí
zdroj: 123RF.com
Životní styl

Tetování může snížit šanci na získání zaměstnání. Kde je to problém a kde to nevadí

Tetování je stále módní záležitostí. Citáty, postavy z komiksů nebo vzory květin mohou být vašemu srdci blízké, zaměstnavatel pro ně ale pochopení mít nemusí. Při hledání nového zaměstnání tak může být tetování na viditelném místě překážkou pro přijetí. Kde bude nejspíš vadit a kde naopak ne?

Pokud si nejste jistá, kam bude vaše další kariéra směřovat a toužíte po tetování, nechte si raději tetovat skryté místo. Jsou totiž povolání, kde může tetování na viditelných místech vadit. Viditelné jsou paže, krk, oblast dekoltu a u žen nohy, především lýtka a oblast kolem kotníků a nártů. Záleží na dress codu dané firmy.

Při práci s klienty se tetování nehodí

Mezi společnosti, kde může být tetování nežádoucí, patří firmy s konzervativní firemní kulturou a dále pozice, v nichž budete ve stálém kontaktu se zákazníky. Jsou to například banky, nemocnice, školy, letecké společnosti, ale i například recepce hotelových řetězců, soudy či jiné státní instituce.

Některé firmy tolerují, pokud mají zaměstnanci tetování při kontaktu s klienty zakryté například dlouhými rukávy nebo tmavými punčochami. Ovšem máte chuť chodit i přes léto v dlouhých rukávech nebo punčochách?

Tolerantní prostředí v uměleckých profesích

Plánujete-li kariéru například v oblasti IT, grafiky, vydavatelství, reklamy, většinou jsou postoje zaměstnavatelů tolerantnější. Někteří to mohou spíš pokládat za vyjádření kreativity vlastní osobnosti, což může být pro tyto profese naopak vlastnost žádoucí.

Nepřijali vás? Prokázat diskriminaci je složité

Vhodnost nebo nevhodnost tetování není právně ani pracovně-právně definována, s výjimkou rasistických či jiných zakázaných motivů. Ty se netrpí v žádné firmě. Většina právníků se sice shodne, že nepřijetí do zaměstnání kvůli viditelnému tetování je diskriminace. Ovšem velmi těžko se dokazuje. Firma vám totiž nemusí sdělit – a také většinou nesděluje – důvod, proč si nevybrala právě vás. Prostě vám napíšou, že si vybrali jiného kandidáta. Takže šance na prokázání diskriminačního jednání kvůli tetování je opravdu velmi malá.

Váš životní styl a práce v souladu

Tetování je podle některých personalistů symbolem určitého životního stylu, který je pro řadu firem nepřijatelný. Jestliže se chcete ucházet o místo v určité společnosti, zjistěte si, jakou má firemní kulturu. Seznamte se alespoň na dálku s pracovním prostředím či zaměstnanci. Informace najdete na webových stránkách i na sociálních sítích, kde můžete zjistit, jak se zaměstnanci oblékají a jaká jsou ve firmě „pravidla hry“. Některé instituce svůj postoj k tetování v případě žádosti o přijetí přímo uvádějí na svých stránkách, například Armáda České republiky.

Pokud tedy tetování máte nebo si plánujete nějaké pořídit, zvažte, zda firma a její prostředí bude vůbec vyhovovat vašim názorům a životnímu stylu. Budete tam trávit podstatnou část dne a možná již předem zjistíte, že by vám upjatější firemní styl neseděl. V tom případě přemýšlejte, zda by nebylo vhodnější hledat zaměstnání u jiné společnosti.

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

komentáře

Klikněte pro napsání komentáře

Napsat komentář

 • Tetování je jako nemoc, mor, který se rozmohl v poslední době téměř všude. Je to dobrý byznys. Původ má v primitivních kmenech, kde tetování mělo význam, něco druhým sdělovalo, před něčím chránilo. Přinesli ho s sebou námořníci, však také jako první tetovaní byli právě oni. Co vyjadřuje dnes u bělochů? Protože je nepůvodní, s tetováním se nerodíme (ale můžeme se narodit jako nemocní, pod kůži se tetovanému dostává jed, který tělo musí vyrovnávat, a srovnat se s tím musí i vegetativní nervstvo), stává se pro většinu normálních lidí nepochopitelné až odpuzující. Nejhorší je u barevně počmáraných žen, Je to sebepoškozování, čili souvisí s psychickou poruchou.

  • “Normálních lidí” asi máš na mysli zamindrákované jedince jako jsi ty sama. Nechápu, jak někdo může být tak rozvášněn ze vzhledu jiných lidí. U tetování jde o estetiku a subjektivní pohled na krásu, ne o význam ty pipko.

   • U tetování šlo vždy (původně) o význam, ty pindíku 😀
    Vězni, mafie, indiáni…jejich tetování vždy neslo hlubší význam a informace. To že dnes po sobě čmáráte hovadiny také něco vypovídá, ale aspoň si o historii něco zjisti než začneš mudrovat.

   • Nesouhlasím ani s Evou ani s Vlkem. Denně kolem sebe vidím tuny zamindrákovaných potetovaných, kteří se nedokáží ničím jiným zviditelnit, chtějí být ti výjimeční, ale přitom se jen opět “zařadí” do stáda. Subjektivní pohled na krásu a estetiku s tím nemá nic společnýho, protože kérka dnes není nic, co by se vymykalo svou osobitostí (kromě konkrétního tvaru kresby – růže může mít tisíce tvarů, ale furt je to jen kérka). V bazénu nebo na koupališti bude za pár let největší “vodvazák” ten, co nemá tetování.

  • Hloupější názor jsem ddlouho nečetl 🙁 Vy by jste asi byla nejšťastější někde v Severní Koreji – 16 státem povolených účesů na velkého vůdce a max 2 barvy na oblečení. Cokoliv jiného by bylo nenromální a to by jste nejspíš s radostí nechala kamenovat a likvidovat. Je to smutné. Duševní poruchu máte nejspíš vy.

  • tak tobe dobre jebe na tu hlavu 😀 pry mor… Myslim uprimne, ze jsou mnohem vetsi problemy k dispozici, nez vytvořit další škatulku “lidi s tetováním” do ktere budeme hazet vsechny jedince protoze “jsou prece vsichni stejni” 😀 sebeposkozovani? čili souvisi s psychickou poruchou?? Vas museli hodne mlatit jako dite, mate nazory jako fašistka. Ale hlavně že nemáte tetovani…

  • asi na tetování nemáte peníze tak je to hned odpuzující?Každý na svém těle muže nosit co chce a chodit oblýkaný jak chce,mne jsou zase odporné tlusté ženy,zvlašt,když jim břicho kouká ven,ale neodsuzuje je,když jim tlouštka a břicho venku nevadí je to jejich věc

 • Jsem starší jedinec a za mých mladých let platilo : potetovaní jsou jen kriminálníci a světský a holí se jen profesionálky.Nemůžu si pomoci,ale když potkám hezkou ženu nebo dívku,která je tetovaná,zabolí to.

  • takže vás bolí i to když potkáte hezkou ženu nebo dívku a je oholená? Společnost se mění a lidé s ní

   • Jak asi,prosím Vás,poznám při letmém setkání na ulici nebo v MHD,že dotyčná je oholená?Co se holení týče – úplné odstranění pubického ochlupení je nehygienické(to platí i pro muže).Není mi jasná souvislost se společenskými změnami.

 • Z potetovanců je mi na blití, vím, že IQ těchto lidi je nízké a nepochopily to, že na čmárání je papír a ne lidská kůže. Ovšem tyto lidi měl rád A.H. a měl v kanceláři s této kůže stínítka na lampách. Až tito tvorové zestárnou, budou to opravdoví fešáci ! Hlavně ženské co se potetují jen proto, aby si dokázali, že jsou “rovnocenní” s muži. Ovšem to tak není a nikdy nebude.

  • Nechápu, jak můžete hovořit o IQ, když ve vašem textu nasekáte 4 hrubky:
   1. nepochopili (ti lidé),
   2. z této (2.pád)
   3. dokázaly (ty ženské)
   4. rovnocenny (ty ženské)
   Místo toho, abyste “blil” nad lidmi s tetováním, si raději procvičte pravopis. 🙂

  • Jakožto mladou, potetovanou vysokoškolskou studentku fyziky mě moc těší slyšet že mé IQ je nízké a jsem odpudivá. Věděla jsem, že názory na tetování se liší, ale netušila jsem, že jsou tu i omezení jedinci ochotni sympatizovat a vcelku tím podporovat zrůdnosti holocaustu.
   Ironické je, že mé tetování mi nijak nebrání mít brigádu, přítele nebo dokonce i zájemce v podobě matek, které chtějí, aby si dítě zlepšilo fyziku/chemii/matiku na doučování se mnou. Mé tetování má hlubší význam a rozhodně ho nemám proto, že chci být rovnocenná s muži. Naopak si myslím, že každý je dobrý na něco jiného a partneři by se měli doplňovat a podporovat.
   A upřímně po vašem komentáři mohu s jistotou tvrdit, že vy jste roven tak maximálně samci tura domácího, který musel podstoupit kastraci a i toho jsem tím možná urazila.

  • To s tím AH není pravda. Byli to jiní jeho zaměstnanci, nižšího ranku v oddělení převýchovy. On si na takové věci nepotrpěl, byl to vegetarián bez smyslu pro humor a estetično.

 • Każdá kerka trapná kérka,za dvacet let špinavej flek.Ale když vidim pokerovanou vyżranou Jitrnici tak se aspoň od srdce zasměju.d.

 • Tetovaný člověk si zřejmě neváží svého těla, navíc mi přije, že si tím možná řeší nějaký komplex, protože když nemá světu moc co “nabídnout”…

 • Je smutné číst v 21. století takovéto komentáře. Já tetování mám, má pro mě osobní význam a pokud se to někomu nelíbí, tak ať si vzpomene na roky komunismu – byl to docela hnus, v jakém prostředí a nevkusu jsme žili (šusťáky, tesilky, trvalá, chemlon, dederon….)

 • Najít dnes mladou nepočmáranou holku je docela problém. A to nejsem žádný přehnaný konzervativec, jen si myslím, že tetování už důvodu své permanence by mělo nést nějaký hlubší význam. Když vidím růžičky nebo jiné nesmyslné ornamenty, ta holka u mě prostě klesne. Mladého člověka bez tetování bych si vážil už jen proto, že odolal něčemu, co není nic jiného, než trend.

 • Touha být lepší je odvěká a šaty prý dělají člověka tak proč si nenamalovat barevné rukávy přímo na tělo… někdo má to štěstí že mu stačí k uspokojení touhy být lepší, dosažené lepší vzdělání… 😀

 • Z některých komentářů tady dostávám vážně záchvaty smíchu. Že potetovaní mají nízké IQ? Tak kdyby ano tak nemají tituly BC,Mudr a spoustu dalších ne?? Je to vážně k smíchu….

 • No tak dle mnohých názorů se divím, že se rodiče nebojí dávat své děti na doučování k potetované vysokoškolské studentce fyziky jako jsem já.
  Moje tetování provázel rok příprav a sestavování návrhu, abych byla spokojená a mělo smysluplný a hlubší význam jaký jsem mu chtěla vložit. Každopádně věděla jsem, že lidé i v dnešní době mají jistou předpojatost vůči tetování, netušila jsem však, že se to pojí až z takovou omezeností. V některých kulturách je tetování dokonce považováno za vstup do dospělosti. Ano, tetování má mít význam a být smysluplné, tedy dle mého názoru, pokud ne tak si ho člověk ani tak neváží. Ačkoliv to spousta lidí neví, tak obnáší i jistou zodpovědnost, jelikož vyžaduje docela péči, aby člověk neměl problémy.
  Ale prohlásit o někom, že má malé IQ, protože se potetoval, je hodně velká omezenost člověka a spíše svědčí o menší inteligenci jedince, co toto vymyslel.
  Už se těším, až dostuduji a jako potetovaná učitelka budu učit děti zdejších individuí fyziku s biologií na střední škole.
  Jo a kdyby mě ještě někdo chtěl urazit, tak můžete přidat i vtipy o blondýnách 😀

 • Typický řeči nepotetovaných lidí….. Vy si na každém musíte něco najít. Jedni mají kérky a hned jsou s nízkým IQ. Druzí je nemají, ale oblékají se např. ženy s výstřihem – hned to jsou provokatérky a lehké ženy. Silní lidé – nenažraní lidé. Prostě jste typičtí Čecháčci, co nemají lepší práci než jen poukazovat a kritizovat ostatní. Laskavě všem dejte pusu na dolní část zad a zameťte si před svým prahem. To, že máte potřebu každého kritizovat naznačuje, že sami máte silné problémy.

 • Tak z nekterych komentaru tady jsem hotovy . Jasne jde poznat ,ze jde o lidi 50+ vetsina zivota za socialismu ze ? Doba se meni lide se meni pochopte to . Nazor ze tetovani ovlivnuje IQ je opravdu z jineho stoleti. Kazdy je sam za sebe odpovedny ,jeho kuze jeho kerka. Lidi chce to vic respektu tohle je des takove nazory do 21 stoleti nepatri.

 • No, všeho moc škodí… decentní malůvka, klidně i na viditelném místě nepobuřuje. Ale když potkám klučinu, odhadem tak 18-20, a ten je potetovanej včetně ksichtu, jako portorickej gangster, přemýšlím co asi dělá, a co ho k tomu vedlo. Jinak je mi buřt, ale je fakt že za osobního bankéře, nebo advokáta bych ho nezvolil…
  A na holkách to platí obzvlášť. Je hezký si v postkoitální chvilce prohlídnout na partnerce nějaký komix, ale když je víc obrázků než holé kůže, taky to není ono.

 • Mám tetování přes rameno už 12 let, a poslední tři roky toho lituju že jsem si nechal vpíchnout jehlu pod kůži.Hold byl jsem mladej, a blbej.

Pin It on Pinterest

%d blogerům se to líbí: