Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Co nejnutnějšího by měla obsahovat kosmetická taštička?

Ruku na srdce, které z vás mají kosmetickou taštičku narvanou k prasknutí? Skutečně tam potřebujete mít vše, i když nejde pořádně zapnout? A už jste slyšely o balení, které je určené na cesty? Ušetřete svou taštičku a inspirujte se tipy, díky nimž budete připravené vždy a všude.
kosmetická taštička
Kosmetická taštička je taštička poslední záchrany.

13. 09. 2022

Kosmetická taštička by měla být takovou taštičkou první a poslední záchrany. Většina z nás brzy ráno opustí domov a vrátí se pozdě večer. A přestože máte kvalitní líčidla, váš obličej nevydrží perfektní celodenní nápor práce a povinností. Od toho existuje kosmetická taštička, která by měla obsahovat vše nejnutnější, ale zase nesmí být přecpaná, ať s sebou v kabelce nenosíte zbytečnosti.

1. Korektor

Korektor slouží k tomu, aby zamaskoval drobné nedokonalosti – kruhy pod očima, lehké vrásky, pupínky či akné. Ať už máte hezkou pleť, nebo ne, přibalte si ho do své kosmetické taštičky, takový pupínek se umí vytvořit i během dne. A pokud vás čekají důležité pracovní schůzky nebo rande s přítelem, jistě se vám korektor bude hodit.

TIP: Při výběru se zaměřte na hydratační korektor, který pokožku tolik nevysuší (hlavně kolem očí).

2. Pudr a tvářenka

Hned po korektoru byste domov nikdy neměla opustit bez kompaktního pudru, díky němuž se snadno zbavíte lesklého čela a zafixujete make-up. Také tvářenka či bronzer jsou pro dotvoření make-upu důležité.

3. Zrcátko

Zrcátko patří mezi nejdůležitější vybavení, které by měla kosmetická taštička obsahovat. Díky němu se můžete upravit kdykoliv a kdekoliv. Jistě, přinejhorším si na sebe můžete vždy otočit kameru telefonu a prohlédnout se v něm, ale nad malé šikovné zrcátko nic není.

4. Lesk na rty/rtěnka/balzám

Balzám na rty by vám rozhodně neměl chybět, jak v létě, tak v zimě. Není asi nic horšího, než když cítíte na rtech sucho a pořád si je olizujete. Čímž situaci ještě víc zhoršíte. Dále už záleží pouze na vás, zda si přibalíte i rtěnku či lesk.

kosmetická taštička
Kosmetická taštička by měla obsahovat jen to nejnutnější.

5. Tužka na obočí

Úprava obočí byla a je velmi důležitá. Upravené a hezky doplněné obočí je základem při líčení, dotváří celistvost obličeje. Proto by tužka na obočí v taštičce rozhodně neměla chybět. Zvláště tehdy, pokud si obočí ráno malujete, nikdy nevíte, kdy ho budete potřebovat spravit. A popravdě, mít jedno obočí dobarvené a druhé rozmazané není nic, s čím by se chtěl člověk chlubit.

K TÉMATU  Obyčejné mléko nad zlato. Hýčkejte svou pleť jako královna

TIP: Zvolte takovou tužku na obočí, která má i kartáček, s nímž snadno obočí pročešete.

6. Řasenka

Ráno po nanesení řasenky vypadají vaše řasy jak z reklamy, ovšem během dne ztrácí na kráse a podle kvality se i více, či méně drolí. Přitom stačí řasy jen znovu lehce přetřít.

7. Štětce

Pro snadnou aplikaci pudru a tvářenky jsou zapotřebí kosmetické štětce. Poohlédněte se po těch cestovních, většinou jsou v menším provedení – vysunovací a ideálně takový, který nanese jak pudr, tak tvářenku.

líčení
Během dne využijete pudr nejčastěji.

8. Oční stíny

Oční stíny sice každý den nevyužijete, ale někdy se prostě hodí. Do taštičky zvolte pouze neutrální odstíny, které můžete použít pro jakoukoliv nečekanou příležitost. Dnešní nabídka očních stínů je obrovská, existují i cestovní paletky malé velikosti, což je v tomto případě ideální.

9. Léky

Bolest hlavy nebo bolesti břicha při menstruaci umí pořádně znepříjemnit den. Buďte připravené a mějte vždy po ruce léky tlumící bolesti. Ovšem pozor, nemyslíme celé krabičky léků, ale z plata stačí odstřihnout dvě tobolky a umístit do taštičky pro nejvyšší nouzi.

10. Menstruační pomůcky

Nikdy nevíte, kdy vás může menstruace překvapit. Známe to všechny, občas přijde bez ohlášení dřív. Proto by vaše kosmetická taštička měla vždy ukrývat alespoň jeden tampon nebo menstruační vložku. Tyto pomůcky mohou zachránit vás nebo vaši kamarádku. Stejně jako léky na bolest.

11. Parfém

Parfém či jiná vůně je nepostradatelnou součástí vaší celodenní výbavy. Zapomeňte ale na ten velký flakon, co vám stojí doma na poličce. Jistě jste si všimla, že existují i různá minibalení parfémů, malé lahvičky nebo tzv. atomizéry na parfém, které jsou ideálním řešením.

stolek
Velká balení nechte doma na kosmetickém stolku.

12. Pilník na nehty

Zapomeňte na celou manikúru, stačí mít u sebe jen malý pilníček. Představte si, že se vám zlomí nehet v tu nejnevhodnější dobu, jeho rychlým opilováním vše spravíte.

K TÉMATU  Rozsypaný pudr je konec světa, ale! Poničená kosmetika jde opravit

13. Ostatní

Pokud vám to velikost taštičky dovolí, přibalte do ní také pár vatových tampónků, vatových tyčinek či vlhčené ubrousky. Náplast na puchýře také není k zahození. Ale nezapomínejte, kvůli čemu vzniknul dnešní článek. Kosmetická taštička by neměla praskat ve švech.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vychytávky, co vám při balení na dovolenou ušetří místo

Rozsypaný pudr je konec světa, ale! Poničená kosmetika jde opravit

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mléko a mléčné produkty nepochybně patří mezi přírodní složky kosmetiky. Není se čemu divit, už sama královna Kleopatra využívala mléko – zejména to oslí – pro svou krásu. Dnešní kosmetické produkty obsahují mléko jak kozí, tak oslí, ovčí nebo také syrovátku, tvaroh či jogurt. Víte, jaké blahodárné účinky mají mléčné produkty pro pleť?
Tmavý režim mobilních aplikací je dnes velmi oblíbený. Zejména uživateli je velmi vyzdvihovaný. Jejich spokojenost míří rovnou do vesmíru a četnost používání appek se díky tomu znatelně zvyšuje. Do svých systémů je postupně zařazují i technologičtí giganti. Není tedy pochyb ani sporu o tom, že mluvíme o trendu dnešní doby. A jelikož s dobou jde i oblíbený Bazoš, i on začal svým uživatelům nabízet exkluzivní tmavou novinku.
I když jídlo není zrovna nejlevnější položka, to nejdražší na Vánocích jsou zejména dárky. Dvojnásob to platí tehdy, pokud máte kolem sebe víc lidí, které chcete pod stromečkem obdarovat. Jak se dá ušetřit za dárky, aniž byste museli mít výčitky před ostatními členy rodiny? Poradíme vám.
Hub se letos urodilo poměrně dost, i když je pravdou, že jen na některých místech. Pokud patříte k lidem, kteří se letos vydávali na houby poměrně aktivně, víte, že se dařilo hlavně růstu bedel. Ať už jste ale narazili na tuto nebo zcela jinou houbu, její konzumací jste prospěli svému zdraví. Houby jsou totiž zdravé, zejména tedy některé z nich.  
Příchod koronavirové krize ukázal, že lidé nemají vytvořený takzvaný hotovostní polštář, respektive finanční rezervu, která by jim zachránila život ve chvíli, kdy by přišli o práci. Čechům zkrátka chybí základní znalosti v oblasti finanční gramotnosti, kterým se měli naučit už v útlém dětském věku. Pokud se pravidla zacházení s penězi nebudou dětem vštěpovat do hlavy už od dětství, v dospělosti starého psa jen stěží novým kouskům naučíme.
Téměř každý z nás se v rámci rodinných nákupů spoléhá na igelitové sáčky, které nám tak nějak ulehčují pravidelné návštěvy supermarketů. Zatímco nám v jistém ohledu pomáhají, naší přírodě jejich přítomnost zrovna dvakrát nesvědčí. A přitom to jde dost dobře i bez nich. Seznamte se s trendem, který dává sbohem igelitovým sáčkům a dopřává zelenou nákupům takzvaně bez obalu.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek