Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Rocková diva Marta Jandová slaví padesátiny

Marta Jandová, žena s rockovým srdcem a hlasem, který dobyl nejen českou, ale i německou hudební scénu, oslaví padesáté narozeniny. Dcera legendárního Petra Jandy, Marta je ženou mnoha talentů – od průlomového úspěchu s Die Happy po sólové projekty a významné televizní role.
Marta Jandová
Marta Jandová oslavila padesátku.

13. 04. 2024

13. 04. 2024

Marta Jandová: Cesta od dětského zpívání na vrcholy světových pódií

Marta Jandová, dcera legendárního Petra Jandy z Olympicu, je nejen známou zpěvačkou českého a německého hudebního průmyslu, ale také ženou, která si během let vybudovala pozoruhodnou kariéru. Již od mládí byla předurčena k hudební kariéře, což potvrdila založením skupiny Die Happy v Německu počátkem 90. let. Její hlas rychle zaujal nejen německé, ale i mezinárodní publikum, čemuž dopomohl hit “Supersonic Speed“. Po návratu do České republiky Marta neztratila kontakt s hudebním světem, ale naopak rozšířila své působení o muzikály a televizní projekty, kde zaujala nejen v muzikálech jako “Mona Lisa” či “Krysař”, ale také jako porotkyně v soutěžích Česko Slovenská SuperStar a Česko Slovensko má talent.

Podívejte se, jak Marta Jandová vzdala hold legendě Haně Zagorové

Tragický stín mládí: Ztráta matky a rozvod

Od útlého věku musela Marta čelit vážným životním zkouškám, které významně ovlivnily její osobní i profesionální život. Ztráta matky v dospívání byla pro ni obrovskou ranou, kterou následně zpracovávala během svého ročního studijního pobytu v USA, kam odjela hledat útěchu a nové inspirace. Tento pobyt ji také připravil na budoucí výzvy a umožnil jí začít novou kapitolu v Německu, kde založila skupinu Die Happy. Další velkou osobní zkouškou byl její rozvod s Thorstenem Mewesem, se kterým skupinu založila. Tato zkušenost ji přiměla k návratu do České republiky, kde si znovu vybudovala své jméno na hudební scéně a osobní život.

Otcovská hrdost a rodinné zázemí

“Milá Martičko, padesát let, to je tedy dlouhá doba,” vyznává se Petr Janda, lídr skupiny Olympic a otec Marty Jandové, který s láskou a hrdostí sleduje kariéru své dcery. “Vzpomínám, jak tě maminka přivezla z porodnice, byla jsi krásná, usměvavá holčička. Měla jsi blonďatý prstýnkový vlásky a já jsem se s tebou chodil vytahovat, jakou že mám nádhernou dceru…” tyto slova nejen vyjadřují otcovu hrdost, ale i hlubokou emoční pouto mezi ním a Martou. Marta svou rodinu často zmiňuje jako základní kámen své stability a inspirace, což se odráží i v jejím osobním životě. V roce 2014 se provdala za gynekologa Miroslava Vernera a stala se matkou, což jí přineslo nový pohled na život a další inspiraci pro její umělecké směřování. Album “Barvy”, které vyšlo v roce 2018, je považováno za vrchol její dosavadní sólové kariéry a zároveň jako potvrzení jejího uměleckého zrání a schopnosti spojit osobní zážitky s hudební tvorbou.

K TÉMATU  Kathy Jacobs: Bude jí 60, přesto dělá modelku ve dvoudílných plavkách

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Lucie Bílá oslavila narozeniny a dala dárek fanouškům! Novou písničku

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Je tu jaro a s ním i spoustu změn! Lidé se chystají na sezónu v plavkách a chtějí být na jaře víc plní energie. Po zimě, kdy jsme spíš pasivní a více jíme, tak s jarem přichází odhodlání do různých detoxů a očist! Bohužel to nemusí skončit vždy dobře, protože není detox jako detox. V tomto článku vám prozradím, jak na správnou jarní očistu! Která pročistí vaše tělo i vašeho ducha a zároveň neuškodí vašemu zdraví!
Přemýšlíte o soukromé školce pro vaše dítě? Dnes se podíváme na výhody a nevýhody soukromých školek. Prozkoumáme výhody jako individuální přístup a zaměření na specifické potřeby dítěte, stejně jako možné překážky, které mohou v soukromých školkách vzniknout. Čemu dáte nakonec přednost státní školce, nebo soukromé? Jaké jsou vaše zkušenosti?
Kdo by neznal milou Rachel ze seriálu Přátelé? Jennifer Aniston tato role jednoznačně proslavila. Od té doby ale natočila spoustu filmů, kde jsme mohli obdivovat její herecký talent a nestárnoucí krásu. Na hollywoodském výsluní tak zůstává nadále, a nevypadá to, že by se chystala odejít. Ale i ona má občas dny jako „pouhý smrtelník“. Co jste o ní určitě nevěděli?
Stýskání dětí o prázdninách. Jak si s ním poradit? Děti nemohou trávit celý čas se svými rodiči, jezdí na letní tábory, sportovní kurzy nebo k prarodičům. Co dělat, když si napíšou či zavolají, že se jim stýská? Nemějte výčitky, chvilkové stýskání je přirozené. Můžete jim pomoci tím, jak se zachováte vy.
Dejte si pozor na krmení pejsků "od stolu". Poradíme vám, které potraviny určitě nesmíte dát svému čtyřnohému mazlíčkovi.
Už odmalička nám rodiče vštěpovali, jak důležitá je osobní hygiena. Díky dobré výchově jsme se tak naučili, že si musíme pravidelně čistit zuby, aby se nám nekazily, že se musíme pravidelně mýt, abychom byli čistí, hezky vypadali a nezapáchali. A když se jednoho dne objevila influencerka Aella, která bez ostychu přiznala, že se ročně vykoupe jen 37x, vzbudila s tím velké a opravdu šokující pozdvižení. Čím se obhajuje a je ve skutečnosti opravdu taková čunča, jak se zdá?
Miroslav Imrich, ikona české rockové scény a bývalý člen kapel Abraxas a Tango, byl nalezen mrtvý na železniční trati v pražské Uhříněvsi. Původně se myslelo, že zemřel v nemocnici, odkud odešel. Zpěvákovi bylo 71 let.
Účes je něco, co může udělat každou ženu krásnou a přitažlivou. Kromě barvy, stylu a také stylingu hraje roli i délka vlasů. Že musí být pouze dlouhé? Rozhodně ne.
Každoročně je v České republice diagnostikováno více než 7 200 nových případu onemocnění karcinomem prsu, což odpovídá více než 133 pacientům na 100 tisíc obyvatel. Jedná se o jeden z nejzávažnějších epidemiologických problémů. Jedinou možností boje je včasná diagnostika a úspěšná léčba. Mezi nejagresivnější formy patří zánětlivá rakovina prsu.
Je samozřejmé, že člověk rád pomůže svým dětem a příbuzným, pokud se dostanou do finanční tísně. Ovšem v praxi se podle právníků a exekutorů často stává, že dlužník peníze nevrací. V rodině to může být problém, který nevratně naruší dobré vztahy.
Tělo je dobře propracovaný stroj, který nás pravděpodobně nepřestane fascinovat. Aby však fungovalo tak, jak má, je zapotřebí, aby bylo poháněno správným palivem. Ani klasický automobil nepojede bez benzínu, ani tělo nebude fungovat bez minerálů a vitaminů, které jsou jeho pohonnou hmotou.  

Výběr článků

Zázrak moderní kosmetiky nebo prastará síla přírodních kamenů? Odhalte spolu s námi účinky malého kosmetického pomocníka jménem roller, kterého si zamilujete už po prvním použití.
Guasha, někde uváděn jako gua sha (vždy vyslovován jako „gvaša“ či „kvaša“) představuje speciální kámen, který má léčebné účinky v podobě masážních metod. Je to čisticí technika obličeje a těla, která má řadu zdravotních přínosů. Předně je ženami vyhledávaná jako přírodní lifting obličeje.
Ekologická a přátelská vůči přírodě. Přesně taková je udržitelná móda, která se za poslední roky stala doslova hitem. Co vlastně představuje a v čem má tento alternativní přístup k módě své kouzlo?

Nepřehlédněte

Každý jsme tím místem prošli. Někdo bez ztráty kytičky dal své zkoušky na poprvé, jiný se trápil a ani po několika pokusech mu řidičák nedali. Pojďte se podívat na přehled zábavných kousků z autoškoly. Třeba i vaše auto při té vzpomínce zaskáče radostí - co vy a autoškola?
Seriál She-Hulk: Neuvěřitelná právnička vznikl ve světoznámém studiu Marvel. Odtud pochází věhlasné snímky, jakou jsou Avengers, Thor, Strážci Galaxie, Captain America, Iron Man, Captain Marvel, Black Widow a mnohé další. Stejně jako tyto všechny uvedené tituly, i seriál She-Hulk nabral u fanoušků na oblíbenosti. Máte-li rádi Marvelovky, sci-fi a komedie o superhrdinech, tento seriál ve vás pravděpodobně získá dalšího fanouška.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek