Čtvrtek , 26. 05. 2022

Filip

Trápí vás tmavé lokty? Pomohou věci, které máte doma v kuchyni

Teď nad tím možná ještě tolik nepřemýšlíme, protože v zimě nosíme dlouhé rukávy, které mnohé schovají. Ale s blížícím se jarem, které bude následovat léto, je potřeba tento problém začít řešit. Také vás trápí tmavé lokty?
lokty
Zkuste kyselinu mléčnou a citronovou. (foto: 123RF)

28. 02. 2022

Nám ženám na vzhledu hodně záleží a tmavé lokty nejsou zrovna nic přitažlivého. Za tmavší kůži na loktech v porovnání s jinými částmi těla může nejen sluneční světlo, ale také hromadění mrtvých kožních buněk. V ojedinělých případech mohou být tmavé lokty průvodním jevem zdravotního problému.

Ačkoli nezpůsobují kdovíjaké potíže, je to v našich očích vada na kráse, které se chceme zbavit. Máte-li tmavší lokty, jistě hledáte způsoby, jak s nimi zatočit. Dobrou zprávou je, že to jde. A za pomoc navíc nemusíte utratit balík – ukrývá ji totiž vaše kuchyně!

Kyselina mléčná

Kyselina mléčná je známá svými zesvětlujícími účinky. Najdete ji v mléce, které v kombinaci s trochou jedlé sody (a tu má doma většina z nás) vytvoří domácí peeling. S jeho pomocí pak můžete tmavé lokty zbavit odumřelých kožních buněk.

mléko
Kyselina mléčná je obsažena v mléce, zesvětluje pokožku. (foto: 123RF)

Peeling na lokty vyrobíte tak, že do trochy mléka přidáte takové množství jedlé sody, aby vám vznikla hustější pasta. Tu následně vmasírujete do pokožky na loktech a necháte působit alespoň pět minut. Poté opláchnete a lokty namažete hydratačním krémem.

Kyselina citronová

V malé koncentraci je obsažená ve šťávě z citronu a zasvěcenější vědí, že funguje jako přírodní bělidlo. Pokud máte tmavé lokty a chcete se jich před začátkem jara, kdy budeme nosit kratší svršky, zbavit bez nutnosti utratit výplatu za předražené krémy, zkuste vsadit horkou kartu právě na citronovou šťávu.

citron
Kyselina citronová má bělící účinky. (foto: 123RF)

Vymačkejte šťávu z citronu a potřete si s ní kůži na loktech. Nejlépe uděláte, když si pak lokty nebudete minimálně dvě hodiny namáčet, aby se šťáva mohla do pokožky pořádně vsáknout. Chcete-li dosáhnout kýžených výsledků, používejte citronovou šťávu ideálně několikrát do týdne.

Dvojité kombo

Kyselinu citronovou a kyselinu mléčnou můžete spojit a vytvořit tak účinné kombo, se kterým se snáze zbavíte nevzhledných tmavých loktů.

K TÉMATUJak vybrat ideální kabelku, která ke mně bude ladit?

Smíchejte bílý jogurt se šťávou z citronu. Směs poté naneste na umyté a osušené lokty, kde ji nechte působit – ideálně až do chvíle, kdy vám jogurt na loktech zaschne. Po zaschnutí směs z loktů smyjte, lokty budou nejen světlejší, ale díky jogurtu také vyživené a zvláčněné.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se starat o spálenou pokožku? Zkuste brambory nebo tvaroh!

Zimní péče o pleť pomocí domácí kosmetiky

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý zaměstnavatel musí svým zaměstnancům nabídnout preventivní prohlídky. A zaměstnanci musí této nabídky využít. Nebo alespoň by měli. Poslední průzkumy ukazují, že lidé na takzvané ,,preventivky” nechodí, jistý podíl na tom má i koronavirová pandemie a apel na to, ať raději zůstáváme doma. Jenže svět se začíná vracet do normálu, což znamená, že se navrací i všechno s tím spojené.
Každá žena ví, že bez doplňků by nebyl outfit dokonalý a úplný. I za doplňky se musí utrácet, a to zejména za náušnice, které jsou často to nejvýraznější na celém outfitu. Ovšem stejně, jako je tomu v případě jiných kousků oblečení, i ve světě náušnic se mění trendy jako na běžícím pásu. Každý rok móda přinese na trh zcela jiné typy náušnic, které mají zpestřovat outfity v dané sezoně. Nabízí se proto otázka, jaké náušnice ovládnou nejbližší měsíce a týdny?
Čeká Vás výlet do zahraničí? Jedete v zimě do Itálie na hory, na exotické Maledivy, nebo pozorovat polární záři na Island? A chcete se cítit bezpečně za všech okolností? Mít jistotu, že když se Vám něco stane, bude Vám zajištěn ten nejlepší komfort a servis, že se o Vás někdo skutečně postará? Pak jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte před cestou udělat, je uzavřít dobré cestovní pojištění. Jakou pojišťovnu si ale vybrat, aby seděla na míru Vašim potřebám, a přitom Vás cestovní pojištění nevyšlo víc než celá vytoužená dovolená? Na to Vám pomůže najít odpověď srovnávač pojištění Yespojisteni.cz.
Lidé by si vzájemně v nouzi měli pomáhat, i přesto však je na světě mnoho případů, kdy člověku či zvířeti v ohrožení života nikdo pomoc neposkytnul. Doba je čím dál hektičtější a lidé si již méně všímají toho, co se okolo nich děje. Často bývají i lhostejní vůči negativním situacím, do kterých raději nechtějí zasahovat, aby sami nebyli ohroženi.
Co tvoří základ dámského šatníku? Vedle džínů, jednobarevných triček a krátkých letních šortek bychom tam našli také overaly, které se v posledních letech radují z velkého zájmu o ně. Jedná se o módní trend, který je dnes k dostání v celé spoustě provedení. Nosit ho lze jak na večírky či plesy, ale také si lze koupit kousek na spaní nebo letní provedení k moři. Už také vlastníte tento vkusný trend?
Jistě to znáte – někdy máte prostě chuť pustit si nějakou bláznivou komedii a veškeré starosti vyhodit na chvíli z hlavy. Pokud chcete strávit pohodový večer a zasmát se, přinášíme vám tipy na filmy, které by u vás mohly uspět. Některé z nich vás budou jen bavit, jiné vám mohou připadat trochu hořké, některé ve vás přece jen zasejí semínko vážnějších myšlenek, které vás budou provázet ještě pár následujících dní.
Ne každá z nás se rozplývá nad množstvím výšivek a volánů a girlandami květin. Nebo jste si možná s partnerem právě řekli, že se chcete vzít. Svatba hned! Nečekat rok, nemít svatební horečku a spousty poradkyň či agentur. Nezkoušet si půl roku šaty. Prostě jste se rozhodli a chcete si svůj svatební den užít co nejdříve. Jde to?
Rohy stěn bývají jednou z nejvíce zanedbávaných oblastí v domácnostech, pokud jde o styling a nebo výzdobu interiéru. I když přemýšlíte o tom, jak byste si roh upravili, většinou to stejně skončí tak, že do něj dáte buď nějakou pěknou lampu, nebo velkou pokojovou rostlinu. Existuje však mnoho dalších způsobů, jak si tento kousek domova můžete zajímavě ozdobit. A věřte nám, že některé z nich by vás možná ani nenapadly.
Od pradávna je člověk zvyklý žít ve společenství. Pokud z něj odešel, tak většinou jen z donucení. Dnes naopak mnoho lidí tvrdí, že je jim dobře samotným. Singl jsou prostě v módě. Ale co když onemocníte, potřebujete hlídat děti nebo potřebují pomoc starší rodiče? Přejíždět nebo bydlet společně? Je lepší, když žije více generací pohromadě, nebo každá zvlášť?

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek