Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Trápí vás tmavé lokty? Pomohou věci, které máte doma v kuchyni

Teď nad tím možná ještě tolik nepřemýšlíme, protože v zimě nosíme dlouhé rukávy, které mnohé schovají. Ale s blížícím se jarem, které bude následovat léto, je potřeba tento problém začít řešit. Také vás trápí tmavé lokty?
lokty
Zkuste kyselinu mléčnou a citronovou. (foto: 123RF)

28. 02. 2022

Nám ženám na vzhledu hodně záleží a tmavé lokty nejsou zrovna nic přitažlivého. Za tmavší kůži na loktech v porovnání s jinými částmi těla může nejen sluneční světlo, ale také hromadění mrtvých kožních buněk. V ojedinělých případech mohou být tmavé lokty průvodním jevem zdravotního problému.

Ačkoli nezpůsobují kdovíjaké potíže, je to v našich očích vada na kráse, které se chceme zbavit. Máte-li tmavší lokty, jistě hledáte způsoby, jak s nimi zatočit. Dobrou zprávou je, že to jde. A za pomoc navíc nemusíte utratit balík – ukrývá ji totiž vaše kuchyně!

Kyselina mléčná

Kyselina mléčná je známá svými zesvětlujícími účinky. Najdete ji v mléce, které v kombinaci s trochou jedlé sody (a tu má doma většina z nás) vytvoří domácí peeling. S jeho pomocí pak můžete tmavé lokty zbavit odumřelých kožních buněk.

mléko
Kyselina mléčná je obsažena v mléce, zesvětluje pokožku. (foto: 123RF)

Peeling na lokty vyrobíte tak, že do trochy mléka přidáte takové množství jedlé sody, aby vám vznikla hustější pasta. Tu následně vmasírujete do pokožky na loktech a necháte působit alespoň pět minut. Poté opláchnete a lokty namažete hydratačním krémem.

Kyselina citronová

V malé koncentraci je obsažená ve šťávě z citronu a zasvěcenější vědí, že funguje jako přírodní bělidlo. Pokud máte tmavé lokty a chcete se jich před začátkem jara, kdy budeme nosit kratší svršky, zbavit bez nutnosti utratit výplatu za předražené krémy, zkuste vsadit horkou kartu právě na citronovou šťávu.

citron
Kyselina citronová má bělící účinky. (foto: 123RF)

Vymačkejte šťávu z citronu a potřete si s ní kůži na loktech. Nejlépe uděláte, když si pak lokty nebudete minimálně dvě hodiny namáčet, aby se šťáva mohla do pokožky pořádně vsáknout. Chcete-li dosáhnout kýžených výsledků, používejte citronovou šťávu ideálně několikrát do týdne.

Dvojité kombo

Kyselinu citronovou a kyselinu mléčnou můžete spojit a vytvořit tak účinné kombo, se kterým se snáze zbavíte nevzhledných tmavých loktů.

K TÉMATU  Minišaty opět na scéně. Jak je sebevědomě a s grácií nosit?

Smíchejte bílý jogurt se šťávou z citronu. Směs poté naneste na umyté a osušené lokty, kde ji nechte působit – ideálně až do chvíle, kdy vám jogurt na loktech zaschne. Po zaschnutí směs z loktů smyjte, lokty budou nejen světlejší, ale díky jogurtu také vyživené a zvláčněné.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se starat o spálenou pokožku? Zkuste brambory nebo tvaroh!

Zimní péče o pleť pomocí domácí kosmetiky

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý romantický film je zpravidla doplněný svou hudbou, která nejenže podtrhne celou atmosféru, ale hlavně ve všech sentimentálních duších zanechá nepopsatelný pocit, ze kterého v příjemném slova smyslu naskakuje husí kůže. Vzbudí v nás rozmanité emoce a vtáhne nás do děje hlavních hrdinů. A zatímco některá hudba kolem nás propluje bez většího pocitu vzrušení, určité love songy jsou prostě legendy všech legend, při jejichž poslechu i po letech tajeme jak zmrzliny na slunci. Které patří mezi ty top?
Čas nejde zastavit, a tak i miláček všech žen, Antonio Banderas, zakotvil v přístavu šedesátníků. V poslední době prošel velkými změnami ve svém životě. Mimo jiné prodělal infarkt a před několika týdny oznámil, že má koronavirus. Svůj zaběhlý hollywoodský život ale právě po infarktu zcela přehodnotil a dnes plní sociální sítě zcela novými příspěvky. Čemu propadl?
Chcete si vyrobit roztomilé a barevné svíčky podle vašeho gusta? Není to nic těžkého! Tyhle nápady vám napoví jako inspirace pro vaše vlastní svíčky, které poslouží také jako dekorace. Zapojte i děti, které budou mít radost z vlastnoručního díla. To může posloužit jako dárek pro někoho z rodiny. Co takhle svíčka jako Coca-Cola nebo překrásný květ růže?
Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
Říká vám něco jméno Wirginia Szmyt? Jedná se o pravděpodobně nejstarší DJku všech dob, která si v seniorském věku plní sen. Někteří ji obdivují, jiní možná kroutí nevěřícně hlavou, ale jedno se jí upřít nedá – odhodlání, nadšení a láska k hudbě. S mícháním muziky začala Wirginia již před dvaceti lety a nikdo ji neučil a postupně na vše přicházela sama. Dnes patří v Polsku mezi poměrně známou a oblíbenou umělkyni.
Opálená pokožka s rovnoměrným bronzovým tónem je již několik let na vrcholu popularity. Zejména v létě, když na sobě nosíme jen několik kousků oblečení, se chceme pochlubit krásně opálenou pokožkou. Zkrátka jako bychom se právě vrátili z dovolené strávenou na exotickém ostrově! Jenomže mnoho z nás se sluníčku vyhýbá, často kvůli škodlivému vlivu ultrafialového záření. Jak tedy docílit opálené pokožky bez opalování?

Nepřehlédněte

Pohádky a romantické komedie nás již dlouho přesvědčují o tom, že ve vesmíru žije jedna jediná osoba, která je vám skutečně předurčena. Prostě ten „Pan Božský“, spřízněná duše, někdo naprosto dokonalý. Asi vás zklameme, každý terapeut by vám řekl, že je to pěkná blbost, že záleží na tom, jak se k sobě lidé chovají a ne na jakémsi předurčení.
Přemýšleli jste někdy nad tím, že začnete cvičit? Chtěli byste mít jakýkoli pohyb, ale nemůžete se k tomu prostě dokopat? Pokud ano, pak pokračujte ve čtení! Tento článek bude pro vás velkou motivací, proč s pohybem začít! Jak vám může změnit život doslova k nepoznání...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek