Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Jak se zbavit celulitidy? Věnujte svému tělu dostatek péče

Snad každá žena má své problémové partie, na kterých se ukazuje drobná pomerančová kůže nebo větší celulitida. Boj proti celulitidě není snadný, avšak ne nemožný. Proto můžete vyzkoušet tyto účinné tipy, které vás pomerančové kůže snadno zbaví nebo zmírní její další růst. Vyzkoušejte následující triky a mějte svou pokožku pod kontrolou.
jak se zbavit celulitidy
Trápí vás celulitida? Víme, jak se jí zbavit. (foto: 123RF)

21. 05. 2021

Jak vzniká celulitida?

Jak se zbavit celulitidy? Nejdříve je třeba vědět, jak vlastně vzniká. Lymfatické změny vaší kůže mohou být podpořeny proměnou tukových buněk tkání. Tento jev a projev změn se na kůži projevuje pomerančovou kůží. Celulitida je zapříčiněná nedostatečným odstraněním toxinů z těla a jejich ukládání do buněk kůže.

Buňky, které jsou nashromážděné všelijakými toxiny i přebytečným odpadem, mají tendenci se rozpínat. Kvůli tomu vznikají drobné důlky v kůži a malé propadliny. Více důlek najednou poté vytvoří nevzhlednou kůži zvanou celulitida.

Nejčastějším důsledkem není jen obezita

Pokud si myslíte, že jediným důsledkem vzniku celulitidy je obezita nebo náhlé nabírání na váze, není tomu tak. Nejčastějším důsledkem je genetika, kterou nikdo z nás nemá šanci ovlivnit. Například těhotné ženy mohou mazat své břicho oleji každý den, pokud mají v genech tvorbu strií, nijak tomu nezamezí.

Dalším možným faktorem, který má vliv na tvorbu pomerančové kůže, může být vedle genetiky a nadváhy také změna hormonální hladiny. Nejčastěji se za celulitidou skrývá změna hladin hormonu štítné žlázy, inzulínu nebo estragonu. Pokud není dostatek těchto hormonů, schopnost cirkulovat kyslík v tkáních kůže se zpomaluje a vzniká nevzhledná celulitida.

jak se zbavit celulitidy obezita
Obezita je nejčastější příčinou pomerančové kůže. (foto: 123RF)

Dalším faktorem může být celkový špatný styl života, dlouhodobý stres i špatná životospráva. Za tvorbu celulitidy může také stárnutí nebo nedostatečná sportovní aktivita. Vlivem věku má ženské tělo stále méně estrogenu a kolagenu, který udržuje pokožku stále plnou života, pevnou a pružnou.

Jak se zbavit celulitidy?

Pokud chcete zastavit proces tvorby pomerančové kůže nebo se pokusit odstranit nevzhlednou celulitidu, je důležité odstranit všechny faktory, které ji tvoří. Nastavte si zdravý životní styl, pestrý jídelníček a vneste do svého týdenního programu více sportovních aktivit.

K TÉMATUTrendy v šatníku na letošní podzim

K odstranění celulitidy vám pomůže také masáž

Masáž problematických partií vám může pomoci k odstranění celulitidy. Můžete si vytvořit vlastní rituál, kdy budete denně ve sprše věnovat několik minut masáži problematických partií. K masáži můžete také používat peeling, díky němuž zbavíte svou pokožku všech odumřelých buněk, kůže bude lépe prokrvená a schopná celou pokožku zregenerovat.

Základem je pitný režim

Jednou z nejdůležitějších součástí při regeneraci kůže je dostatečný, nebo dokonce nadměrný přísun tekutin. Zavodněné tělo dokáže mnohem lépe regenerovat všechny buňky v těle. Pozor si dávejte při větším množství pitného režimu, aby se vaše celulitida jen nevyplnila vodou a nevznikly z důlků naopak tukové bouličky.

jak se zbavit celulitidy pitný režim
Nezapomínejte dodržovat pitný režim. (foto: 123RF)

Zapojte do svého rituálu kolagen

Jak už jsme říkali, pro pružnou, pevnou a krásnou pleť i celou pokožku je nutné mít v těle dostatek kolagenu. Pokud se ve vašem těle vlivem stárnutí již netvoří v dostatečném množství, můžete ho jednoduše doplnit doplňky stravy. Na trhu v dnešní době najdete mnoho typů, mezi ty nejoblíbenější patří kolagen ve formě sypkého prášku, který můžete každý den přidat do svého oblíbeného nápoje a doplnit tak hladinu kolagenu velmi jednoduše.

Doplňte do svého těla také ostatní důležité vitamíny a minerály, které vám pomohou zastavit proces tvorby pomerančové kůže. Do svého jídelníčku zapojte veškeré potraviny s vysokým obsahem vitamínu C, bílkoviny nebo omega-3 mastných kyselin. Naopak se vyhněte nadměrné konzumaci tuků či sacharidů, vhodná není velká konzumace těstovin a pečiva nebo moučných výrobků.

kolagen
Doplňujte kolagen. (foto: 123RF)

Pokud se budete řídit těmito radami, pak je velká pravděpodobnost, že se vaše problémové partie budou těšit z pevné a krásné kůže.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Celulitida trápí mnoho žen. Jak vzniká a dá se ,,pomerančové” kůže vůbec zbavit?

K TÉMATUMýty o kráse: 10 největších z nich, kterým stále věříme

Tea tree oil. Účinná zbraň nejen proti celulitidě! Jak s jeho pomocí můžete zkrásnět?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kokosový olej může být vynikajícím pomocníkem - nejen pro vaše vlasy, ale ocení ho i pokožka nebo chuťové buňky. Používáte ho opravdu všude tam, kde vám může být ku prospěchu? Vyzkoušejte naše tipy, a třeba se vám kokosový olej natrvalo osvědčí. U něj se totiž dá říct, že vydá určitě ještě za deset dalších výrobků.
Co se vám vybaví, když se řekne bydlení ve stylu Provence? Jistě opojná levandule, sluníčko, vzduch a víno. Kouzlo jižní Francie můžete mít doma na očích každý den. Stačí, když své bydlení přenesete do jednoduchého a úchvatně romantického provensálského stylu. Jak doma dosáhnout této neotřelé krásy a elegance?
Máte pocit, že vy nebo někdo ve vašem okolí tráví v práci mnohem víc času, než je zdravé? Je pro vás práce na prvním místě a to jediné, o čem dokážete mluvit, jsou pracovní záležitosti? Možná vás dostihl workoholismus, který dnes není nic výjimečného. V době, kdy lidé chtějí především uspět, něco dokázat a být bohatými se workoholismu poměrně daří. Lidé kladou profesní život na první příčku žebříčku priorit, rodinné záležitosti se odsouvají na neurčito. Jen málokdo si ale uvědomuje, že trpět workoholismem je špatně.
Pokud patříte mezi ty, kteří se pokoušejí hubnout, ale pokusy jsou zatím marné, tak pokračujte ve čtení. Dnes se dozvíte, v čem je kámen úrazu, že se vaše hubnutí nedaří. Dozvíte se něco, o čem jste nikdy předtím možná ani neslyšeli. Zároveň pochopíte, jak to můžete napravit. A jestliže tyto informace převedete do praxe, tak věřím, že se úspěch dostaví!
Rozhodli jste se zatočit s přebytečnými kily po porodu a začít běhat s kočárkem? Jistě je to ideální varianta jak dělat něco pro sebe a při tom zabavit i vašeho potomka aniž byste museli složitě shánět hlídání. Mimo standartní výbavy na běh je však důležité vybrat i správný kočárek, který splní všechny vaše kritéria a očekávání.
Dřímají vám pod polštářem dlouho střádané úspory? Možná vás denně provází strach z toho, že na dveře vaší domácnosti zaklepe neovladatelná inflace a všechny vám je sebere. Jelikož tento finanční jev začíná vystrkovat své růžky, je zapotřebí se zamyslet nad investováním. Pokud nemáte naspořeny miliony, je pro vás tou nejlepší cestou zlato – tedy investiční zlato.

Nepřehlédněte

Chodníky a cestičky jsou oblíbenou součástí našich zahrad. Mohou být funkční a bezpečné, ale jejich úloha je také samozřejmě okrasná. Ze štěrku, z kamene nebo ze dřeva, na své zahradě si můžete naplánovat a vytvořit svůj vlastní originální chodníček. Výsledek potom působí pěkně útulně a kouzelně, jak se můžete přesvědčit v naší galerii. Nechte se inspirovat!
Kdo by se nechtěl probouzet za vůně čerstvě uvařené kávy. Káva je ten nejlepší životabudič a dnes si řada lidí bez šálku dobře uvařeného kofeinového nápoje nedokáže představit den. Patříte také mezi kávové nadšence? Pak byste jede takový kávovar měli mít i doma. Jenže nabídka na trhu je tak rozmanitá a široká! Po jakém kávovaru sáhnout, ptáte se? Poradíme vám!

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek