Sobota , 10. 06. 2023

Gita

Jak se zbavit celulitidy? Věnujte svému tělu dostatek péče

Snad každá žena má své problémové partie, na kterých se ukazuje drobná pomerančová kůže nebo větší celulitida. Boj proti celulitidě není snadný, avšak ne nemožný. Proto můžete vyzkoušet tyto účinné tipy, které vás pomerančové kůže snadno zbaví nebo zmírní její další růst. Vyzkoušejte následující triky a mějte svou pokožku pod kontrolou.
jak se zbavit celulitidy
Trápí vás celulitida? Víme, jak se jí zbavit. (foto: 123RF)

21. 05. 2021

Jak vzniká celulitida?

Jak se zbavit celulitidy? Nejdříve je třeba vědět, jak vlastně vzniká. Lymfatické změny vaší kůže mohou být podpořeny proměnou tukových buněk tkání. Tento jev a projev změn se na kůži projevuje pomerančovou kůží. Celulitida je zapříčiněná nedostatečným odstraněním toxinů z těla a jejich ukládání do buněk kůže.

Buňky, které jsou nashromážděné všelijakými toxiny i přebytečným odpadem, mají tendenci se rozpínat. Kvůli tomu vznikají drobné důlky v kůži a malé propadliny. Více důlek najednou poté vytvoří nevzhlednou kůži zvanou celulitida.

Nejčastějším důsledkem není jen obezita

Pokud si myslíte, že jediným důsledkem vzniku celulitidy je obezita nebo náhlé nabírání na váze, není tomu tak. Nejčastějším důsledkem je genetika, kterou nikdo z nás nemá šanci ovlivnit. Například těhotné ženy mohou mazat své břicho oleji každý den, pokud mají v genech tvorbu strií, nijak tomu nezamezí.

Dalším možným faktorem, který má vliv na tvorbu pomerančové kůže, může být vedle genetiky a nadváhy také změna hormonální hladiny. Nejčastěji se za celulitidou skrývá změna hladin hormonu štítné žlázy, inzulínu nebo estragonu. Pokud není dostatek těchto hormonů, schopnost cirkulovat kyslík v tkáních kůže se zpomaluje a vzniká nevzhledná celulitida.

jak se zbavit celulitidy obezita
Obezita je nejčastější příčinou pomerančové kůže. (foto: 123RF)

Dalším faktorem může být celkový špatný styl života, dlouhodobý stres i špatná životospráva. Za tvorbu celulitidy může také stárnutí nebo nedostatečná sportovní aktivita. Vlivem věku má ženské tělo stále méně estrogenu a kolagenu, který udržuje pokožku stále plnou života, pevnou a pružnou.

Jak se zbavit celulitidy?

Pokud chcete zastavit proces tvorby pomerančové kůže nebo se pokusit odstranit nevzhlednou celulitidu, je důležité odstranit všechny faktory, které ji tvoří. Nastavte si zdravý životní styl, pestrý jídelníček a vneste do svého týdenního programu více sportovních aktivit.

K TÉMATU  Jaké vitamíny a doplňky pomáhají v boji proti suché pokožce?

K odstranění celulitidy vám pomůže také masáž

Masáž problematických partií vám může pomoci k odstranění celulitidy. Můžete si vytvořit vlastní rituál, kdy budete denně ve sprše věnovat několik minut masáži problematických partií. K masáži můžete také používat peeling, díky němuž zbavíte svou pokožku všech odumřelých buněk, kůže bude lépe prokrvená a schopná celou pokožku zregenerovat.

Základem je pitný režim

Jednou z nejdůležitějších součástí při regeneraci kůže je dostatečný, nebo dokonce nadměrný přísun tekutin. Zavodněné tělo dokáže mnohem lépe regenerovat všechny buňky v těle. Pozor si dávejte při větším množství pitného režimu, aby se vaše celulitida jen nevyplnila vodou a nevznikly z důlků naopak tukové bouličky.

jak se zbavit celulitidy pitný režim
Nezapomínejte dodržovat pitný režim. (foto: 123RF)

Zapojte do svého rituálu kolagen

Jak už jsme říkali, pro pružnou, pevnou a krásnou pleť i celou pokožku je nutné mít v těle dostatek kolagenu. Pokud se ve vašem těle vlivem stárnutí již netvoří v dostatečném množství, můžete ho jednoduše doplnit doplňky stravy. Na trhu v dnešní době najdete mnoho typů, mezi ty nejoblíbenější patří kolagen ve formě sypkého prášku, který můžete každý den přidat do svého oblíbeného nápoje a doplnit tak hladinu kolagenu velmi jednoduše.

Doplňte do svého těla také ostatní důležité vitamíny a minerály, které vám pomohou zastavit proces tvorby pomerančové kůže. Do svého jídelníčku zapojte veškeré potraviny s vysokým obsahem vitamínu C, bílkoviny nebo omega-3 mastných kyselin. Naopak se vyhněte nadměrné konzumaci tuků či sacharidů, vhodná není velká konzumace těstovin a pečiva nebo moučných výrobků.

kolagen
Doplňujte kolagen. (foto: 123RF)

Pokud se budete řídit těmito radami, pak je velká pravděpodobnost, že se vaše problémové partie budou těšit z pevné a krásné kůže.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Celulitida trápí mnoho žen. Jak vzniká a dá se ,,pomerančové” kůže vůbec zbavit?

K TÉMATU  Nejlepší přírodní oleje, které jsou elixírem pro krásu

Tea tree oil. Účinná zbraň nejen proti celulitidě! Jak s jeho pomocí můžete zkrásnět?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Znáte to taky? Je pracovní den, na seznamu máte jeden milník za druhým a prokousáváte se úkoly. Jenže…nestíháte. Nestíháte vyzvednout děti ze školy, nestíháte si zacvičit, nestíháte šéfovi dodat materiály, které jste mu slíbila už minulý týden… A už vůbec nestíháte jíst. Co kdybychom vám ale řekli, že zdravé, chutné a vyvážené jídlo si můžete dopřát kdykoliv a kdekoliv?
Pokud si neprojdete speciálními genetickými testy, pravděpodobně ji nikdy neodhalíte. Přitom patří mezi nejnebezpečnější choroby na světě. Způsobuje trombózu a v těch nejkrajnějších případech také plicní embolii.
Fakt, že pěvecká televizní soutěž Superstar je oblíbeným fenoménem nejen v Česku a na Slovensku, dokazuje historie. Vždyť první ročník SuperStar, kterému vévodila Aneta Langerová, se vysílal již v roce 2004. Letošní řada však přinese spoustu nového, díky čemuž i vás vtáhne do každého kola.
Která žena by nechtěla vypadat stále mladá a krásná? Jenže, která žena má na to, aby měsíčně utrácela tisíce korun za omlazující procedury nebo snad chirurgické zákroky? Nemusíte ale hned myslet na krajní řešení, nejprve vyzkoušejte zázračné potraviny, které skutečně proti stárnutí fungují. Jen s nimi musíte zacházet správně.
Strečink je jednoznačně nezbytnou součástí jakéhokoli tréninku či cvičení. Pomáhá zvyšovat flexibilitu a rozšiřovat možnosti pohybu těla. Správně byste měli strečink provádět jak před, tak i po cvičení. Před tréninkem je třeba tělo trochu prohřát a připravit na zátěž, aby nedošlo ke svalovým křečím. Po cvičení musíte zase svaly trochu zklidnit. A právě to dokáže správný strečink.

Nepřehlédněte

Po patnácti letech manželství jsem se rozváděla a myslela jsem si, že začnu nový život. Jenže mé dvě děti se nedokázaly s rozpadem rodiny smířit – a mně to nedalo spát. I když jsem vlastně nechtěla, podlehla jsem, a nakonec jsem se k bývalému muži vrátila. Nyní jsou děti šťastné, manžel spokojený, ale já vím, že to není ono. Navíc jsem zjistila něco, co mi situaci ještě více zkomplikovalo.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek