Sobota , 23. 09. 2023

Berta

Tvář bez nedokonalostí? Tou správnou volbou je obličejová jóga

Pokud toužíte docílit mladistvého vzhledu a vypnuté pružné pleti bez nedokonalostí, není zapotřebí složitých kosmetických procedur. Stačí, když svému obličeji dopřejete pravidelný pohyb. Obličejová jóga dokáže s pletí hotové zázraky.
obličejová jóga
Díky obličejové józe se zbavíte vrásek. (foto: 123RF)

26. 04. 2021

26. 04. 2021

Věděli jste, že existuje druh jógy, který účinně působí jako prevence proti stárnutí pleti, tvorbě vrásek a že dokonce dokáže snížit sklony pleti k tvorbě akné?  Řeč je samozřejmě o obličejové józe (o tom, proč je obličejová jóga ve všech směrech blahodárná pro naši pleť se můžete dočíst v našem článku Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení). Dnes si však podrobněji představíme konkrétní cviky i to, jaký účinek na pleť mají. 

Pojem jóga je často spojován s fyzickou kondicí a formováním postavy. Jóga je často chápána jako druh cvičení, které je zaměřené na rovnováhu těla a duše. Pokud se chystáte začít s jógou, máte možnost vyzkoušet několik různých druhů tohoto cvičení, která mají za cíl prohloubit vnímání vlastního těla a posílit fyzickou kondici.

Noční můra všech žen? Podbradek!

Podbradek, volátko nebo dvojitá brada… to je vícero označení, která však představují jednoho velkého strašáka každé ženy. Podbradek by se dal označit za jedno z našich skrytých já, u kterého doufáme, že se nikdy neprojeví. I v případě, že už na svém obličeji pozorujeme povadlou kůži a povolené svaly v oblasti krku a brady, není nutné propadat panice.

Existuje totiž pár jednoduchých a rychlých cviků, které náš obličej podbradku zbaví, a to i bez zásahu estetického chirurga. Jaké to jsou?

Protitlak

Mezi velmi účinné cviky pro boj s podbradkem jednoznačně patří otevírání úst s protitlakem. U protitlaku můžete zapojit otevřenou dlaň prsty, kterými lehce tlačíte sanici směrem vzhůru (jako byste ji chtěla zavřít) a brada naopak vyvíjí tlak opačný (směrem dolů proti prstům). Další variantou protitlaku, která je o něco pohodlnější, je cvičení proti zavřené pěsti.

Aby měl protitlak ty správné účinky, je dobré opakovat cvik 5x po sobě, přičemž držíme v jednotlivých tlacích alespoň pět vteřin, než uvolníme. Protitlak obličejové partie krásně prokrví a protáhne a připraví je na náročnější cviky.

K TÉMATU  Instagram vs. realita: Už teď jste dokonalá. Bree Lenehan ukazuje pravdu

Vnitřní masáž

Ačkoliv by se mohlo zdát, že tento cvik je určený primárně na nosoretní rýhy neboli vrásky úsměvu, je také velmi efektivní při posilování oblasti brady a krku. Cvik provádíme tak, že děláme jazykem malé kroužky zevnitř tváře po celé délce nosoretní rýhy. Nejprve na jedné straně, poté na druhé. Opět opakujeme po pěti sériích.

Pokud si dáte opravdu záležet a budete dělat kroužky co nejmenší, je možné, že při prvním cvičení bude i těch pět opakování na vás příliš. Už po pár kroužcích totiž ucítíte silný tah na protilehlé straně.

Pusinky

Obličejová jóga nabízí mnoho různých cviků, avšak málokterý je tak univerzální jako pusinky. Kromě zapojení krku, podbradku a tváří dostanou při tomto cviku zabrat i rty. Abychom dosáhli co nejlepších výsledků a podbradek byl brzy minulostí, zakloňte při pusinkách hlavu lehce dozadu a miřte bradou vzhůru.

Bradu u pusinky zvedáme proto, že díky přizvednutí hlavy extrémně zapojujeme oblast podbradku. Tím docílíte, že se váš krk krásně napne a budou zabírat ty správné svaly. Snažte se dávat pusinky vysoko a spíše spodním rtem, aby se krk zapojil co nejvíce. 

Tip: Pusinky jsou skvělým cvičením na posílení mnoha mimických svalů. Jsou například vhodné i pro zeštíhlení obličeje a vytvarování tváří. Pokud toužíte po vyrýsovaných lícních kostech, stačí, když každý den uděláte sto rovných pusinek bez zaklonění. 

V případě, že máte problémy s krční páteří nebo trpíte bolestí hlavy, je vhodné cviky na podbradek odložit do doby, kdy bude zcela v pořádku. Mezi tím můžete zkusit cviky na obličejovou část. 

Obličejová jóga pro štíhlejší tvář

Která žena by netoužila po štíhlejším a pevnějším obličeji? Skvělou zprávou je, že existují i takové cviky obličejové jógy, které nám mohou pomoci zpevnit a vytvarovat obličej do ladných křivek. Ano, hubnout se dá i na obličeji! Nezapomínejte, že před samotným cvičením je vhodné svůj obličej maličko rozehřát vhodnou rozcvičkou.

K TÉMATU  Skinimalismus: Když méně znamená více. Péče o pleť nemusí být složitá

Například přeříkáváním samohlásek A-E-I-O-U, které zapojí všechny svaly na obličeji a připraví ho tak na další cvičení.

Balónek

Cvik balónek patří k těm náročnějším, které obličejová jóga nabízí. Nikoliv však na provedení, ale spíše na psychiku. Hlavní roli při něm totiž hraje především výdrž. Zhluboka se nadechněte, vzduchem nafoukněte tváře a aktivně jím tlačte proti tvářím a rtům.

Snažte se v balónku vydržet alespoň jednu minutu, během níž nezapomínejte pravidelně dýchat nosem. Účelem tohoto cvičení je zpevnit místa, která mají být pevná, vyrýsovat linie obličeje a odstranit nějaký ten tukový polštářek navíc. 

Rybička

Cvik zvaný rybička protáhne oproti balónku tváře na opačnou stranu, čím docílíme vyrýsování a vystoupnutí lícních kostí. V ústech vytvoříme podtlak a vtáhneme obě tváře. Stejně jako u většiny cviků obličejové jógy se snažíme vydržet alespoň pět vteřin a celý cvik pětkrát zopakovat.

Obličejová jóga nabízí možnost sestavení různých sérií cviků na určité partie obličeje, které můžete v pravidelných intervalech střídat. Pro váš obličej bude přínosem, pokud si dokážete vytvořit večerní rutinu například před spaním.

Díky pravidelnému pohybu bude váš obličej pevný a pružný. Když jej ještě rozmazlíte příjemnou masáží a vhodným pečujícím krémem, podpoříte tak svůj přirozený půvab a efektivně zatočíte s vráskami.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Tímhle způsobem můžete skvěle nastartovat svůj den

Jóga. Odkud se vzala? Od asketické praktiky indických světců po celosvětový trend, který je právě in! Motivujte se a začněte

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Viber uvádí novou funkci nazvanou Polls (ankety), která uživatelům umožní snadno si ve skupinových chatech a komunitách zorganizovat hlasování na jakékoliv téma. Nová funkce rozšíří možnosti komunikace mezi uživateli, protože jim dává možnost vyjádřit svůj názor na jakékoliv téma snadno a rychle. Umožňuje také každému, kdo se zúčastní dané konverzace, sledovat, jaké názory mají ostatní na určité téma, a to přehledně, aniž by se museli probírat tisíci odpovědí a názorů.
Ekonomům je nyní zřejmě jasné, o čem je řeč, nebo tedy alespoň ve světě obchodování, ostatní možná jen pokrčí rameny. Optikou Paretova principu se však můžete zadívat nejen na svět ekonomie, ale na veškerou vaší činnost – hubnutí nevyjímaje. O čem je to tedy vlastně řeč?
Retro je v kurzu už několik let, a dotklo se i domácího osvětlení. Můžete si tak pořídit i lampu ve stylu vintage. Tedy věci, které se tváří, jako by za sebou měly celé věky. Toto designové osvětlení navíc vypadá, jako by pocházelo z období páry, a dá zařadit dokonce do kategorie steampunk. Takové industriální lampy vytvoří hřejivou atmosféru, a navíc můžete mít doma i úplný originál.
Sprchování nebo koupání jsou každodenní činnosti. Většinou se k nim schyluje po ránu, ale jindy také večer po náročném dni v zápřahu. Mnoho lidí však k této fázi hygieny přistupuje ekonomicky a spíše se nekoupou, než koupou. Čím víc se budu sprchovat či koupat, tím větší poplatky se na dům budou vztahovat, říkají si. Jelikož ale mluvíme o nezbytnosti, prozraďme si, co je z tohoto pohledu lepší čili ekonomičtější.  
Výběr kontaktních čoček je pro každého jejich nositele klíčovým. V dnešní době existuje celá řada variant kontaktních čoček, které mohou vyhovovat jednomu a druhému naopak méně, či vůbec. Jak tedy správně vybrat a nesáhnout vedle? Existuje několik možností, ale nejlépe vám pomůže váš oční specialista
Ketogenní dieta nebo-li keto-dieta jak je s oblibou označovaná je v posledních letech velmi oblíbenou formou diety pro hubnutí. Televizní reklamy slibující nadstandardní úbytek na váze za krátkou dobu jsou velmi lákavé a zejména zarputilí dietáři tak tuto variantu velmi rádi vyzkouší. Málokdo z nich se pak ale zajímá o to, jak vlastně keto-dieta funguje a zda se jedná o udržitelný způsob stravování.

Nepřehlédněte

Stává se vám, že se čas od času v ložnici už nudíte? Hledáte způsob, jak v sobě probudit vášnivou dračici a ve svém partnerovi toho divokého milence, kterého jste poznala na začátku vztahu? Vezměte iniciativu do svých rukou a rozpoutejte v ložnici takovou sexuální bouři, že na ni ani jeden z vás jen tak nezapomene – a budete na ni rádi nejen vzpomínat, ale především si ji pravidelně opakovat!
Člověku to nedá, aby si toho nevšiml – je to tu už od začátku října, kdy se v obchodech objevuje první vánoční výzdoba, prohnaně proložená figurkami Mikulášů, čertů a andělů. V trafice se začínají objevovat svépomocné kuchařské časopisy, ze kterých se na člověka smějí pusinky, úly a kuličky, a než se nadějeme, máme tady plný frontální útok na peněženku a první signální soustavu. A co uděláme?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek