Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Tvář bez nedokonalostí? Tou správnou volbou je obličejová jóga

Pokud toužíte docílit mladistvého vzhledu a vypnuté pružné pleti bez nedokonalostí, není zapotřebí složitých kosmetických procedur. Stačí, když svému obličeji dopřejete pravidelný pohyb. Obličejová jóga dokáže s pletí hotové zázraky.
obličejová jóga
Díky obličejové józe se zbavíte vrásek. (foto: 123RF)

26. 04. 2021

26. 04. 2021

Věděli jste, že existuje druh jógy, který účinně působí jako prevence proti stárnutí pleti, tvorbě vrásek a že dokonce dokáže snížit sklony pleti k tvorbě akné?  Řeč je samozřejmě o obličejové józe (o tom, proč je obličejová jóga ve všech směrech blahodárná pro naši pleť se můžete dočíst v našem článku Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení). Dnes si však podrobněji představíme konkrétní cviky i to, jaký účinek na pleť mají. 

Pojem jóga je často spojován s fyzickou kondicí a formováním postavy. Jóga je často chápána jako druh cvičení, které je zaměřené na rovnováhu těla a duše. Pokud se chystáte začít s jógou, máte možnost vyzkoušet několik různých druhů tohoto cvičení, která mají za cíl prohloubit vnímání vlastního těla a posílit fyzickou kondici.

Noční můra všech žen? Podbradek!

Podbradek, volátko nebo dvojitá brada… to je vícero označení, která však představují jednoho velkého strašáka každé ženy. Podbradek by se dal označit za jedno z našich skrytých já, u kterého doufáme, že se nikdy neprojeví. I v případě, že už na svém obličeji pozorujeme povadlou kůži a povolené svaly v oblasti krku a brady, není nutné propadat panice.

Existuje totiž pár jednoduchých a rychlých cviků, které náš obličej podbradku zbaví, a to i bez zásahu estetického chirurga. Jaké to jsou?

Protitlak

Mezi velmi účinné cviky pro boj s podbradkem jednoznačně patří otevírání úst s protitlakem. U protitlaku můžete zapojit otevřenou dlaň prsty, kterými lehce tlačíte sanici směrem vzhůru (jako byste ji chtěla zavřít) a brada naopak vyvíjí tlak opačný (směrem dolů proti prstům). Další variantou protitlaku, která je o něco pohodlnější, je cvičení proti zavřené pěsti.

Aby měl protitlak ty správné účinky, je dobré opakovat cvik 5x po sobě, přičemž držíme v jednotlivých tlacích alespoň pět vteřin, než uvolníme. Protitlak obličejové partie krásně prokrví a protáhne a připraví je na náročnější cviky.

K TÉMATU  Jak se zbavit akné? Na vině může být strava či stres

Vnitřní masáž

Ačkoliv by se mohlo zdát, že tento cvik je určený primárně na nosoretní rýhy neboli vrásky úsměvu, je také velmi efektivní při posilování oblasti brady a krku. Cvik provádíme tak, že děláme jazykem malé kroužky zevnitř tváře po celé délce nosoretní rýhy. Nejprve na jedné straně, poté na druhé. Opět opakujeme po pěti sériích.

Pokud si dáte opravdu záležet a budete dělat kroužky co nejmenší, je možné, že při prvním cvičení bude i těch pět opakování na vás příliš. Už po pár kroužcích totiž ucítíte silný tah na protilehlé straně.

Pusinky

Obličejová jóga nabízí mnoho různých cviků, avšak málokterý je tak univerzální jako pusinky. Kromě zapojení krku, podbradku a tváří dostanou při tomto cviku zabrat i rty. Abychom dosáhli co nejlepších výsledků a podbradek byl brzy minulostí, zakloňte při pusinkách hlavu lehce dozadu a miřte bradou vzhůru.

Bradu u pusinky zvedáme proto, že díky přizvednutí hlavy extrémně zapojujeme oblast podbradku. Tím docílíte, že se váš krk krásně napne a budou zabírat ty správné svaly. Snažte se dávat pusinky vysoko a spíše spodním rtem, aby se krk zapojil co nejvíce. 

Tip: Pusinky jsou skvělým cvičením na posílení mnoha mimických svalů. Jsou například vhodné i pro zeštíhlení obličeje a vytvarování tváří. Pokud toužíte po vyrýsovaných lícních kostech, stačí, když každý den uděláte sto rovných pusinek bez zaklonění. 

V případě, že máte problémy s krční páteří nebo trpíte bolestí hlavy, je vhodné cviky na podbradek odložit do doby, kdy bude zcela v pořádku. Mezi tím můžete zkusit cviky na obličejovou část. 

Obličejová jóga pro štíhlejší tvář

Která žena by netoužila po štíhlejším a pevnějším obličeji? Skvělou zprávou je, že existují i takové cviky obličejové jógy, které nám mohou pomoci zpevnit a vytvarovat obličej do ladných křivek. Ano, hubnout se dá i na obličeji! Nezapomínejte, že před samotným cvičením je vhodné svůj obličej maličko rozehřát vhodnou rozcvičkou.

K TÉMATU  Jak správně zaválet s face rollerem? Návod krok za krokem

Například přeříkáváním samohlásek A-E-I-O-U, které zapojí všechny svaly na obličeji a připraví ho tak na další cvičení.

Balónek

Cvik balónek patří k těm náročnějším, které obličejová jóga nabízí. Nikoliv však na provedení, ale spíše na psychiku. Hlavní roli při něm totiž hraje především výdrž. Zhluboka se nadechněte, vzduchem nafoukněte tváře a aktivně jím tlačte proti tvářím a rtům.

Snažte se v balónku vydržet alespoň jednu minutu, během níž nezapomínejte pravidelně dýchat nosem. Účelem tohoto cvičení je zpevnit místa, která mají být pevná, vyrýsovat linie obličeje a odstranit nějaký ten tukový polštářek navíc. 

Rybička

Cvik zvaný rybička protáhne oproti balónku tváře na opačnou stranu, čím docílíme vyrýsování a vystoupnutí lícních kostí. V ústech vytvoříme podtlak a vtáhneme obě tváře. Stejně jako u většiny cviků obličejové jógy se snažíme vydržet alespoň pět vteřin a celý cvik pětkrát zopakovat.

Obličejová jóga nabízí možnost sestavení různých sérií cviků na určité partie obličeje, které můžete v pravidelných intervalech střídat. Pro váš obličej bude přínosem, pokud si dokážete vytvořit večerní rutinu například před spaním.

Díky pravidelnému pohybu bude váš obličej pevný a pružný. Když jej ještě rozmazlíte příjemnou masáží a vhodným pečujícím krémem, podpoříte tak svůj přirozený půvab a efektivně zatočíte s vráskami.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Tímhle způsobem můžete skvěle nastartovat svůj den

Jóga. Odkud se vzala? Od asketické praktiky indických světců po celosvětový trend, který je právě in! Motivujte se a začněte

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý den čelíme řadě záhad. K těm patří kupříkladu to, kam zmizely brýle nebo klíče od auta. Obvykle je však odpověď banálnější, než jsme čekali. Člověka však v tu chvíli nenapadne, že existují mnohem zapeklitější záhady, nad kterými si lámou hlavu skupiny historiků.
V dnešní době si již neumíme představit náš každodenní život bez přítomnosti smartphonů, internetu a neustálého chatování. Vždy tomu tak ale nebylo a tyto formy komunikace se staly našimi každodenními partnery až na konci 20. století. Představte si ale, jak by se historie odvíjela, kdyby tyto technologie byly dostupné před stovkami nebo dokonce tisíci let? Jak by mohly změnit život známých hrdinů z minulosti a populárních literárních postav? Pokud by známé literární postavy používaly Viber, jednu z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě, jejich příběhy by se třeba odvíjely zcela jinak.
Japonská zahrada je působivý způsob úpravy okrasné zahrady. V Japonsku bývala zahrada dlouhodobě otázkou prestiže více, než kdekoli jinde ve světě. V Evropských zemích se nachází parky i zahrady, které si berou inspiraci právě v této zahradní architektuře. Jejich vzhled byl ale přizpůsoben našemu trendu úpravy zahrad. Nic to nemění na tom, že krásně upravená idealizovaná příroda v duchu japonské zahrady je prostě pastvou pro oči.
Fakt, že pěvecká televizní soutěž Superstar je oblíbeným fenoménem nejen v Česku a na Slovensku, dokazuje historie. Vždyť první ročník SuperStar, kterému vévodila Aneta Langerová, se vysílal již v roce 2004. Letošní řada však přinese spoustu nového, díky čemuž i vás vtáhne do každého kola.
O Češích se říká, že jsou národem pejskařů. Vždyť za své čtyřnohé psí parťáky jsou schopní utratit i přes milion korun ročně. To ukazují statistiky. Utrácí se předně za kvalitní žrádlo, také za veterináře a samozřejmě za produkty určené k dentální hygieně. Chovatelé si moc dobře uvědomují, že v psí dutině ústní probíhají stejné procesy jako u lidí. I v psí dutině se mohou vyskytnout zubní kameny nebo zubní plak vedoucí ke zmiňovanému problému. Proto se nedoporučuje podceňovat péči o psí chrup.
Teploty se konečně začínají zvedat a léto se nezadržitelně blíží. Pokud si letos budete chtít užít koupání, pak nejspíš budete muset do řeky, rybníku či vodní nádrže. Jenže jejich čistota a mnohdy také studená voda vám mohou následně přivodit nepříjemné patálie. Zvláště jste-li náchylní k tzv. letním problémům, měli byste udělat vše pro to, abyste se jim vyhnuli. Soutěžte tak s námi o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám v tom pomůže.
Kde začít? Anální sex rozhodně nepatří mezi okrajové praktiky, ale přesto se mu spousta párů z rozličných důvodů vyhýbá. Obvykle kvůli strachu z neznámého. Přeci jen jde o milování, které je opředeno různými mýty, polopravdami a absolutními nepravdami. V tomto článku se dozvíte důležitá fakta i rady, jak si první milování „do zadku“ užít bez rizika bolesti či „voňavé“ nehody.
Martin Chodúr si po dvouleté usilovné práci splnil velký sen – natočil desku s šedesátičlennou Janáčkovou filharmonií Ostrava v čele s dirigentem Markem Prášilem. Na albu se podílel textově i aranžérsky, a společně s dramaturgem Janem Adamem sestavili čtrnáct vánočních písní a koled. Album pojmenovali podle titulní písně Hallelujah.
Čeká vás stěhování nebo jen měníte interiér vašeho současného bydlení? Rády byste se zbavily nepotřebných věcí a pustily do vašeho bytu nebo domku více světla, pozitivní energie a jarního vzduchu? Co takhle vyzkoušet metody podle čínské tradice Feng Shui? Díky ní může být prostor, kde žijete, v absolutní rovnováze. Mělo by to být místo, kde byste se měly cítit příjemně a pohodlně, a zároveň nebýt zahlceny zbytečnými věcmi.
Je jiná, je svá. Je to Billie Eilish. Do šoubyznysu vplula jako velká voda bez varování a okamžitě z ní začali všichni teenageři šílet. Zlomovým okamžikem byl pro zpěvačku říjen 2015, tedy krátce před dovršením jejích 14 let, když s bratrem Finneasem zveřejnili na SoundCloudu song Ocean Eyes, ze kterého se přes noc stala hudební senzace. A od té doby znal její jméno celý svět.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek