Úterý , 17. 05. 2022

Aneta

Tvář bez nedokonalostí? Tou správnou volbou je obličejová jóga

Pokud toužíte docílit mladistvého vzhledu a vypnuté pružné pleti bez nedokonalostí, není zapotřebí složitých kosmetických procedur. Stačí, když svému obličeji dopřejete pravidelný pohyb. Obličejová jóga dokáže s pletí hotové zázraky.
obličejová jóga
Díky obličejové józe se zbavíte vrásek. (foto: 123RF)

26. 04. 2021

26. 04. 2021

Věděli jste, že existuje druh jógy, který účinně působí jako prevence proti stárnutí pleti, tvorbě vrásek a že dokonce dokáže snížit sklony pleti k tvorbě akné?  Řeč je samozřejmě o obličejové józe (o tom, proč je obličejová jóga ve všech směrech blahodárná pro naši pleť se můžete dočíst v našem článku Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení). Dnes si však podrobněji představíme konkrétní cviky i to, jaký účinek na pleť mají. 

Pojem jóga je často spojován s fyzickou kondicí a formováním postavy. Jóga je často chápána jako druh cvičení, které je zaměřené na rovnováhu těla a duše. Pokud se chystáte začít s jógou, máte možnost vyzkoušet několik různých druhů tohoto cvičení, která mají za cíl prohloubit vnímání vlastního těla a posílit fyzickou kondici.

Noční můra všech žen? Podbradek!

Podbradek, volátko nebo dvojitá brada… to je vícero označení, která však představují jednoho velkého strašáka každé ženy. Podbradek by se dal označit za jedno z našich skrytých já, u kterého doufáme, že se nikdy neprojeví. I v případě, že už na svém obličeji pozorujeme povadlou kůži a povolené svaly v oblasti krku a brady, není nutné propadat panice.

Existuje totiž pár jednoduchých a rychlých cviků, které náš obličej podbradku zbaví, a to i bez zásahu estetického chirurga. Jaké to jsou?

Protitlak

Mezi velmi účinné cviky pro boj s podbradkem jednoznačně patří otevírání úst s protitlakem. U protitlaku můžete zapojit otevřenou dlaň prsty, kterými lehce tlačíte sanici směrem vzhůru (jako byste ji chtěla zavřít) a brada naopak vyvíjí tlak opačný (směrem dolů proti prstům). Další variantou protitlaku, která je o něco pohodlnější, je cvičení proti zavřené pěsti.

Aby měl protitlak ty správné účinky, je dobré opakovat cvik 5x po sobě, přičemž držíme v jednotlivých tlacích alespoň pět vteřin, než uvolníme. Protitlak obličejové partie krásně prokrví a protáhne a připraví je na náročnější cviky.

K TÉMATUJak se starat o rty v létě? Pečujte o ně správně

Vnitřní masáž

Ačkoliv by se mohlo zdát, že tento cvik je určený primárně na nosoretní rýhy neboli vrásky úsměvu, je také velmi efektivní při posilování oblasti brady a krku. Cvik provádíme tak, že děláme jazykem malé kroužky zevnitř tváře po celé délce nosoretní rýhy. Nejprve na jedné straně, poté na druhé. Opět opakujeme po pěti sériích.

Pokud si dáte opravdu záležet a budete dělat kroužky co nejmenší, je možné, že při prvním cvičení bude i těch pět opakování na vás příliš. Už po pár kroužcích totiž ucítíte silný tah na protilehlé straně.

Pusinky

Obličejová jóga nabízí mnoho různých cviků, avšak málokterý je tak univerzální jako pusinky. Kromě zapojení krku, podbradku a tváří dostanou při tomto cviku zabrat i rty. Abychom dosáhli co nejlepších výsledků a podbradek byl brzy minulostí, zakloňte při pusinkách hlavu lehce dozadu a miřte bradou vzhůru.

Bradu u pusinky zvedáme proto, že díky přizvednutí hlavy extrémně zapojujeme oblast podbradku. Tím docílíte, že se váš krk krásně napne a budou zabírat ty správné svaly. Snažte se dávat pusinky vysoko a spíše spodním rtem, aby se krk zapojil co nejvíce. 

Tip: Pusinky jsou skvělým cvičením na posílení mnoha mimických svalů. Jsou například vhodné i pro zeštíhlení obličeje a vytvarování tváří. Pokud toužíte po vyrýsovaných lícních kostech, stačí, když každý den uděláte sto rovných pusinek bez zaklonění. 

V případě, že máte problémy s krční páteří nebo trpíte bolestí hlavy, je vhodné cviky na podbradek odložit do doby, kdy bude zcela v pořádku. Mezi tím můžete zkusit cviky na obličejovou část. 

Obličejová jóga pro štíhlejší tvář

Která žena by netoužila po štíhlejším a pevnějším obličeji? Skvělou zprávou je, že existují i takové cviky obličejové jógy, které nám mohou pomoci zpevnit a vytvarovat obličej do ladných křivek. Ano, hubnout se dá i na obličeji! Nezapomínejte, že před samotným cvičením je vhodné svůj obličej maličko rozehřát vhodnou rozcvičkou.

K TÉMATUPeněženka pro partnery. Prim hraje praktičnost a funkčnost

Například přeříkáváním samohlásek A-E-I-O-U, které zapojí všechny svaly na obličeji a připraví ho tak na další cvičení.

Balónek

Cvik balónek patří k těm náročnějším, které obličejová jóga nabízí. Nikoliv však na provedení, ale spíše na psychiku. Hlavní roli při něm totiž hraje především výdrž. Zhluboka se nadechněte, vzduchem nafoukněte tváře a aktivně jím tlačte proti tvářím a rtům.

Snažte se v balónku vydržet alespoň jednu minutu, během níž nezapomínejte pravidelně dýchat nosem. Účelem tohoto cvičení je zpevnit místa, která mají být pevná, vyrýsovat linie obličeje a odstranit nějaký ten tukový polštářek navíc. 

Rybička

Cvik zvaný rybička protáhne oproti balónku tváře na opačnou stranu, čím docílíme vyrýsování a vystoupnutí lícních kostí. V ústech vytvoříme podtlak a vtáhneme obě tváře. Stejně jako u většiny cviků obličejové jógy se snažíme vydržet alespoň pět vteřin a celý cvik pětkrát zopakovat.

Obličejová jóga nabízí možnost sestavení různých sérií cviků na určité partie obličeje, které můžete v pravidelných intervalech střídat. Pro váš obličej bude přínosem, pokud si dokážete vytvořit večerní rutinu například před spaním.

Díky pravidelnému pohybu bude váš obličej pevný a pružný. Když jej ještě rozmazlíte příjemnou masáží a vhodným pečujícím krémem, podpoříte tak svůj přirozený půvab a efektivně zatočíte s vráskami.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Tímhle způsobem můžete skvěle nastartovat svůj den

Jóga. Odkud se vzala? Od asketické praktiky indických světců po celosvětový trend, který je právě in! Motivujte se a začněte

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Snad každá žena má své problémové partie, na kterých se ukazuje drobná pomerančová kůže nebo větší celulitida. Boj proti celulitidě není snadný, avšak ne nemožný. Proto můžete vyzkoušet tyto účinné tipy, které vás pomerančové kůže snadno zbaví nebo zmírní její další růst. Vyzkoušejte následující triky a mějte svou pokožku pod kontrolou.
Šedá v interiéru vládne! Nejsou to pastelové barvy ani zářivé kombinace, které bychom chtěli vidět doma. Trendy a zájem zákazníků jasně ukazují, která barva se těší oblibě. Obývací pokoje, kuchyně, ložnice i koupelna, tam všude lahodí oku šedá. Žádná jiná barva se nemůže pochlubit takovým množstvím odstínů. Šedá maximálně těží z toho, že se ze všech barev nejvíc hodí k bílé, což je tradiční barva stěn v interiéru. Právě v kombinaci s černou nebo dalšími odstíny šedé spolu potom mohou vytvořit zázraky i u vás doma.
Muži jí leželi u nohou, ženy v její blízkostí pukaly závistí. Byla krásná, talentovaná, ale osud se s ní nemazlil. Seznamte se s jednou z nejkrásnějších a nejnadanějších hereček, které se kdy ve filmovém světě objevily.
Odolný přírodní materiál, který provází člověka odjakživa. Kůže v interiéru znamená pro mnohé sedačku nebo křeslo, ale její využití je velice rozmanité. Kromě jejího praktického využití je totiž perfektním materiálem pro nejrůznější dekorace i originální nábytek. Pokud milujete retro nebo vintage styl, nějaký ten kousek kůže si určitě najde cestu i k vám domů.
Práce na počítači, hraní her či sledování televize mají společné jedno a tím je enormní zátěž na oči. Displeje digitálních přístrojů totiž vyzařují modré světlo, které představuje obrovské množství energie, s níž se musejí oči vypořádat. To, co se ze začátku může projevovat jako podráždění, únava či zarudnutí, může mít časem nepříjemné následky v podobě zhoršení zraku.

Nepřehlédněte

Rakovina je druhou z nejčastějších příčin úmrtí. Odborníci se shodují na tom, že má mnoho původců, jako je dědičnost, stres, kouření, životní prostředí a další vnější vlivy. A až ze třetiny příčin považují nesprávné stravování. Vhodnou skladbou jídla tak můžete hodně ovlivnit a zachránit. Známe potraviny, které fungují jako prevence proti této zákeřné nemoci!

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek