Pondělí , 24. 06. 2024

Jan

Tvář bez nedokonalostí? Tou správnou volbou je obličejová jóga

Pokud toužíte docílit mladistvého vzhledu a vypnuté pružné pleti bez nedokonalostí, není zapotřebí složitých kosmetických procedur. Stačí, když svému obličeji dopřejete pravidelný pohyb. Obličejová jóga dokáže s pletí hotové zázraky.
obličejová jóga
Díky obličejové józe se zbavíte vrásek. (foto: 123RF)

26. 04. 2021

26. 04. 2021

Věděli jste, že existuje druh jógy, který účinně působí jako prevence proti stárnutí pleti, tvorbě vrásek a že dokonce dokáže snížit sklony pleti k tvorbě akné?  Řeč je samozřejmě o obličejové józe (o tom, proč je obličejová jóga ve všech směrech blahodárná pro naši pleť se můžete dočíst v našem článku Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení). Dnes si však podrobněji představíme konkrétní cviky i to, jaký účinek na pleť mají. 

Pojem jóga je často spojován s fyzickou kondicí a formováním postavy. Jóga je často chápána jako druh cvičení, které je zaměřené na rovnováhu těla a duše. Pokud se chystáte začít s jógou, máte možnost vyzkoušet několik různých druhů tohoto cvičení, která mají za cíl prohloubit vnímání vlastního těla a posílit fyzickou kondici.

Noční můra všech žen? Podbradek!

Podbradek, volátko nebo dvojitá brada… to je vícero označení, která však představují jednoho velkého strašáka každé ženy. Podbradek by se dal označit za jedno z našich skrytých já, u kterého doufáme, že se nikdy neprojeví. I v případě, že už na svém obličeji pozorujeme povadlou kůži a povolené svaly v oblasti krku a brady, není nutné propadat panice.

Existuje totiž pár jednoduchých a rychlých cviků, které náš obličej podbradku zbaví, a to i bez zásahu estetického chirurga. Jaké to jsou?

Protitlak

Mezi velmi účinné cviky pro boj s podbradkem jednoznačně patří otevírání úst s protitlakem. U protitlaku můžete zapojit otevřenou dlaň prsty, kterými lehce tlačíte sanici směrem vzhůru (jako byste ji chtěla zavřít) a brada naopak vyvíjí tlak opačný (směrem dolů proti prstům). Další variantou protitlaku, která je o něco pohodlnější, je cvičení proti zavřené pěsti.

Aby měl protitlak ty správné účinky, je dobré opakovat cvik 5x po sobě, přičemž držíme v jednotlivých tlacích alespoň pět vteřin, než uvolníme. Protitlak obličejové partie krásně prokrví a protáhne a připraví je na náročnější cviky.

K TÉMATU  Vlasové trendy 2022: Už jste slyšely o "money piece"?

Vnitřní masáž

Ačkoliv by se mohlo zdát, že tento cvik je určený primárně na nosoretní rýhy neboli vrásky úsměvu, je také velmi efektivní při posilování oblasti brady a krku. Cvik provádíme tak, že děláme jazykem malé kroužky zevnitř tváře po celé délce nosoretní rýhy. Nejprve na jedné straně, poté na druhé. Opět opakujeme po pěti sériích.

Pokud si dáte opravdu záležet a budete dělat kroužky co nejmenší, je možné, že při prvním cvičení bude i těch pět opakování na vás příliš. Už po pár kroužcích totiž ucítíte silný tah na protilehlé straně.

Pusinky

Obličejová jóga nabízí mnoho různých cviků, avšak málokterý je tak univerzální jako pusinky. Kromě zapojení krku, podbradku a tváří dostanou při tomto cviku zabrat i rty. Abychom dosáhli co nejlepších výsledků a podbradek byl brzy minulostí, zakloňte při pusinkách hlavu lehce dozadu a miřte bradou vzhůru.

Bradu u pusinky zvedáme proto, že díky přizvednutí hlavy extrémně zapojujeme oblast podbradku. Tím docílíte, že se váš krk krásně napne a budou zabírat ty správné svaly. Snažte se dávat pusinky vysoko a spíše spodním rtem, aby se krk zapojil co nejvíce. 

Tip: Pusinky jsou skvělým cvičením na posílení mnoha mimických svalů. Jsou například vhodné i pro zeštíhlení obličeje a vytvarování tváří. Pokud toužíte po vyrýsovaných lícních kostech, stačí, když každý den uděláte sto rovných pusinek bez zaklonění. 

V případě, že máte problémy s krční páteří nebo trpíte bolestí hlavy, je vhodné cviky na podbradek odložit do doby, kdy bude zcela v pořádku. Mezi tím můžete zkusit cviky na obličejovou část. 

Obličejová jóga pro štíhlejší tvář

Která žena by netoužila po štíhlejším a pevnějším obličeji? Skvělou zprávou je, že existují i takové cviky obličejové jógy, které nám mohou pomoci zpevnit a vytvarovat obličej do ladných křivek. Ano, hubnout se dá i na obličeji! Nezapomínejte, že před samotným cvičením je vhodné svůj obličej maličko rozehřát vhodnou rozcvičkou.

K TÉMATU  Obyčejné mléko nad zlato. Hýčkejte svou pleť jako královna

Například přeříkáváním samohlásek A-E-I-O-U, které zapojí všechny svaly na obličeji a připraví ho tak na další cvičení.

Balónek

Cvik balónek patří k těm náročnějším, které obličejová jóga nabízí. Nikoliv však na provedení, ale spíše na psychiku. Hlavní roli při něm totiž hraje především výdrž. Zhluboka se nadechněte, vzduchem nafoukněte tváře a aktivně jím tlačte proti tvářím a rtům.

Snažte se v balónku vydržet alespoň jednu minutu, během níž nezapomínejte pravidelně dýchat nosem. Účelem tohoto cvičení je zpevnit místa, která mají být pevná, vyrýsovat linie obličeje a odstranit nějaký ten tukový polštářek navíc. 

Rybička

Cvik zvaný rybička protáhne oproti balónku tváře na opačnou stranu, čím docílíme vyrýsování a vystoupnutí lícních kostí. V ústech vytvoříme podtlak a vtáhneme obě tváře. Stejně jako u většiny cviků obličejové jógy se snažíme vydržet alespoň pět vteřin a celý cvik pětkrát zopakovat.

Obličejová jóga nabízí možnost sestavení různých sérií cviků na určité partie obličeje, které můžete v pravidelných intervalech střídat. Pro váš obličej bude přínosem, pokud si dokážete vytvořit večerní rutinu například před spaním.

Díky pravidelnému pohybu bude váš obličej pevný a pružný. Když jej ještě rozmazlíte příjemnou masáží a vhodným pečujícím krémem, podpoříte tak svůj přirozený půvab a efektivně zatočíte s vráskami.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Tímhle způsobem můžete skvěle nastartovat svůj den

Jóga. Odkud se vzala? Od asketické praktiky indických světců po celosvětový trend, který je právě in! Motivujte se a začněte

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Každý zaměstnavatel musí svým zaměstnancům nabídnout preventivní prohlídky. A zaměstnanci musí této nabídky využít. Nebo alespoň by měli. Poslední průzkumy ukazují, že lidé na takzvané ,,preventivky” nechodí, jistý podíl na tom má i koronavirová pandemie a apel na to, ať raději zůstáváme doma. Jenže svět se začíná vracet do normálu, což znamená, že se navrací i všechno s tím spojené.
Love Island je celosvětově oblíbená reality show, která je jakousi obdobou dříve známé reality show Hotel Paradise, kterou vyhrála dnes již známá „podnikatelka“ Nela Slováková. Love Island má své fanoušky po celém světě, k nám se dostala v roce 2021, kdy byla odvysílána její první řada. Pamatujete si na její účastníky?
Vyvážení kariéry a rodinného života je pro moderní rodiče neustálou výzvou. V dnešní uspěchané době je těžké najít správnou rovnováhu mezi pracovními povinnostmi a časem stráveným s rodinou. Nicméně, s pomocí správných strategií a přístupů je možné dosáhnout uspokojivého životního stylu, který ctí obě tyto důležité oblasti. Zde jsou některé tipy, které vám pomohou v cestě za vyváženým kariérním a rodinným životem:
Miroslav Imrich, ikona české rockové scény a bývalý člen kapel Abraxas a Tango, byl nalezen mrtvý na železniční trati v pražské Uhříněvsi. Původně se myslelo, že zemřel v nemocnici, odkud odešel. Zpěvákovi bylo 71 let.
Jak zútulnit interiér? Nemusíte sázet na předražené bytové doplňky nebo na podobné prvky do domácnosti, které zanedlouho omrzí. Stačí vsadit na pokojové rostliny, které budou tím nejlepším co si domů přinesete. Zejména, pokud se bude jednat o dracénu - působivou pokojovou rostlinu, která nevyžaduje příliš mnoho péče.
Stále ještě pracujete na svém novoročním předsevzetí a usilujete o shození posledních vánočních kilogramů? Pak patříte mezi posledních pár statečných. Většina to už dávno vzdala, tudíž už nyní si můžete pogratulovat. Vy se však místo gratulací ptáte sami sebe, jak poslední povánoční kilogramy shodit. Těch posledních pár kilo jde totiž dolů opravdu stěží.
Praha rozhodně není jen o historii a o památkách. Samozřejmě je doporučujeme navštívit, jelikož opravdu stojí za vidění, ale ne vždycky máte chuť kochat se pamětihodnostmi. Praha je zároveň město nekonečných možností, i co se týče různých aktivit, adrenalinu a zábavy. A právě o tom je dnešní článek, kde vám představíme některé z možností, jak se v centru Prahy aktivně zabavit.
Paměť je velmi důležitá. Ale zvláště s přibývajícím věkem můžeme pozorovat jisté změny. Už si toho nepamatujeme tolik, jako dřív. Zapomínáme na důležité věci, v obchodě nevíme, co jsme potřebovali nakoupit a dojdeme domů jen s polovinou toho, pro co jsme šli. Musíme si prostě všechno psát.
Zemřel herec a zpěvák Josef Laufer (†84). Představitel Kohna z komedií Kameňák, artisty Paola ze seriálu Cirkus Humberto a interpret hitu Sbohem lásko, já jedu dál podlehl následkům operace kolene z března 2020, kdy mu selhalo srdce. Po komplikacích byl uveden do umělého spánku, ve kterém zůstal až do své smrti.
To, že je nutné dodržovat pitný režim, to je každému známý fakt. Že čistá voda je nejprospěšnější tekutinou, to je taktéž zcela každému jasné. Jenže pití pouhé čiré vody, to člověku může zevšednět a začne vymýšlet způsoby, jakými si hydrataci ozvláštnit.
Všude, kam se podíváme, vidíme nejrůznější způsoby stravování. Mezi ně samozřejmě patří krátkodobé diety jako takové, ale stejně tak trvalé formy, které už představují určitý životní styl. A právě mezi ně nepochybně patří stravování podle ročních období. V čem spočívá a má vůbec smysl?
Mnoho žen, ale i mužů může trpět zvýšeným množstvím uloženého tuku v různých částech těla. Ženy si často stěžují na takzvaná „madla lásky“, která se vyskytují v oblasti boků, nebo jsou nevzhledné tukové zásoby v místech kolem podprsenky, či podpaždí.

Výběr článků

Je vám více než padesát a dostala jste výpověď. Začnete registrací na pracovním úřadě a budete pokračovat hledáním nové práce. Čím máte vyšší kvalifikaci, tím je to složitější. Přemýšlíte, zda setrvat ve svém oboru nebo vykročit úplně novým směrem? Třeba si splnit sny. Možná vám to připadá riskantní. Ale proč to nezkusit?
Suchý šampon, to je pomocník mnoha z nás, o kterém jste už jistě slyšely. Jak s ním ale pracovat, aby se skutečně stal vaším přítelem do nepohody? Naučte se to!
Nápoj původem z Jižní a Střední Ameriky je u nás považován za halucinogenní drogu. Ovšem američtí šamani na něj mají úplně jiný názor. Lidé proto neváhají utratit desetitisíce korun, aby podstoupili rituál, který jim má změnit celý život.

Nepřehlédněte

Přestože Vánoce jsou obdobím radosti a dávání, může být výběr vhodného dárku pro děti někdy komplikovaný. Dnešní článek na Dámské Lize upozorňuje na pasti nevhodných dárků pro nejmenší pod stromečkem. Od nesprávných hraček až po problematické trendy, prozkoumáváme, co by rodiče měli brát v úvahu při výběru dárků pro své ratolesti, aby byly nejen radostné, ale i bezpečné svátky
Dnes hrozí, že vás ovládnou stinné stránky vaší povahy. Chraňte také svou kůži a snažte se ji co nejvíce hydratovat. Co ještě pro dnešek máte udělat a očekávat? Více Naďa Šmídová ve speciálním horoskopu krásy a duševního zdraví.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek