Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Úklid ve skříni. Udělejte si pořádek, přišel čas svetrů a kabátů

Venku klesly teploty. To je nejvyšší čas udělat si úklid v šatníku. I vánoční svátky mohou být dobrým časem pro zbavení se nepotřebného oblečení. To ostatní počká pěkně na jaro.
Úklid ve skříni. Udělejte pořádek, přišel čas vyměnit trička za svetry
zdroj: 123RF.com

16. 12. 2019

Každé pololetí průvan v šatníku

Vezměte úklid ve skříni pěkně z gruntu. Když už uklízíte pře svátky, nezapomeňte ani na skříň. Všechno oblečení, které už v zimě neobléknete, vytáhněte, rozložte a prohlédněte. Zjistíte, že některé věci jste třeba celou sezónu neměly na sobě. Proč je dál schovávat? Cokoli jste neoblékly minimálně jednou za rok, už asi neobléknete a není třeba nechávat. Darujte to dál, prodejte, vyhoďte, záleží na stavu, ve kterém se oblečení nachází. Třeba vaše doposud oblíbené džíny vyšly dávno z módy, jsou opotřebené nebo trochu těsné. Možná jste počítaly, že do nich jednou zhubnete.

Budete to opravdu nosit?

Pečlivě zvažte, zda má cenu nacpat si skříň věcmi, které za rok zase vytáhnete a stejně neobléknete. Raději oblečení vyřaďte a věnujte na charitu. Kontejner na textil nebo charitativní obchod určitě poblíž vašeho bydliště najdete. Jestliže je vám oblečení opravdu líto, zkuste je nabídnout v bazaru nebo vyměnit s kamarádkou.

Co si necháte, o to se dobře postarejte

I takové kousky, které jste měla na sobě jen párkrát, vyperte, případně dejte do čistírny. Připadá vám to zbytečné? Není. I ve skříni a v bytě se také práší. A každé nošení znamená trochu potu a nečistot z venkovního prostředí. Zkontrolujte zipy, utržené knoflíky a další nedostatky. Co lze opravit, opravte nebo doneste ke švadleně. Jestliže objevíte nevypratelné skvrny, oblečení vyhoďte. Pořádný úklid ve skříni znamená, že není prostor pro nostalgii. Stejně byste ho příští rok nenosily.

Žehlení znamená hygiena

Vše, co se má žehlit, vyžehlete. Možná si říkáte, že se oblečení v krabicích nebo pytlích stejně zmačká a na jaře budete žehlit znovu. Tak trochu máte pravdu – zřejmě budete. Přesto to není zbytečná práce. Žehlením získává oblečení nejen svůj původní tvar, ale dochází k ničení mikroorganismů. Navíc dojde k efektivnímu uzavření vláken, která se při praní otevřou, aby mohla pustit špínu a nečistoty. K uzavření sice pomáhá aviváž, ale nejedná se o stoprocentní účinek, toho docílíte jen žehličkou.

K TÉMATUPlavání dělá krásná těla. Nevěříte? A jak začít, aby to mělo smysl? Zkuste to jako naše redaktorka Blanka!

Vakuové pytle šetří úložné prostory

Pokud máte dost místa, můžete složené oblečení narovnat do krabic a uložit na vhodné místo v bytě či v komoře. Nespornou výhodu mají vakuové úložné pytle. Uložíte do nich oblečení, vzduch odsajete vysavačem a je hotovo. Ve skříni ušetří až 75 % místa. Výhodou je ochrana uloženého oblečení před prachem, vlhkem, pachy a moly. Ale faktem je, že ať tam oblečení uložíte jakkoli pečlivě, stejně se vakuováním trochu pomačká. Pak budete muset na jaře některý kousek přežehlit.

Postarejte se o boty, sandály i pantofle

Přiznejte se, máte ještě letní boty v botníku? Zkontrolujte je a umyjte. Pokud mají sešlapané podrážky nebo jiné nedostatky, dejte je do opravny. Poté podle povahy povrchu obuv ošetřete vhodným krémem, impregnací či jiným prostředkem a uložte.

Do krabic nebo do sáčků?

Praktický trik pro uložení bot jsou látkové sáčky. U některých firem jsou takové pytle součástí balení při nákupu. Pokud je nemáte, dají se koupit. Většina firem sice nabízí pytle hlavně na dětské přezůvky, ale občas se dá najít méně „infantilní“ vzor. Pokud se trochu kamarádíte s šicím strojem, stačí obyčejná podšívkovina nebo šusťákovina, pár minut a skvělý obal na boty je hotový. Vaše oblíbené boty, například nějaké společenské, uložte do jejich krabice, zatímco ostatní stačí v obalech do jedné velké krabice. Dejte je tam připravené, nakrémované a opravené.

Vidíte. To je najednou místa. A ani to nebolelo. Na jaře se vám vynaložené úsilí vrátí, uvidíte.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V každém životě ženy následuje ihned po probuzení návštěva koupelny. A kromě ranní ústní hygieny zde dochází ještě k jednomu velkému kroku, a sice k líčení. Žena se chce cítit krásná a šminky jí v tom pomáhají. Zatímco s nanášením make-upu si řada žen dobře poradí, problém nastává při líčení očí. V tomto případě se dopouštíme několika chyb.
Volba barvy pro interiér, ve kterém se pohybujeme, má velký vliv i na naše psychické rozpoložení. Víte, jakou barvu vybrat a co bude znamenat pro váš prostor? Rozhodně se nevyplatí jen tak něco „plácnout“ na zeď. Pojďme se podívat na psychologii barev.
Nevolnost, průjmy, zácpy, nadýmání, nafouklé břicho. Připadá vám to povědomé? Taky vás sužují tyto zdravotní problémy? Mám pro vás dobrou zprávu! Z těchto potíží vede cesta ven! Stačí do vašeho života zařadit těchto 5 tipů a vaše trávení vám poděkuje. Věřím, že nejen vaše trávení, ale i vaše psychika, jelikož špatné trávení nás díky nepříjemných problémům může dostávat do stresu.
Někdy se to stává a máte pocit, že vás pošle partner brzy k šípku. Položila jste si však otázku, co všechno ho k tomu vede? I my ženy jsme mnohdy nevyzpytatelné. Milé dámy, představte si, že ani muž s vámi nechce někdy mluvit, protože má svou náladičku a mnohokrát je naštvaný či přepracovaný. Když na něj tlačíte, tak celou situaci leda zhoršíte. Bude-li se to opakovat pokaždé, vás nakonec opustí.
Jaro se pomalu přelévá do léta, a tak začínají lidé řešit, jak budou vypadat v plavkách. Ať už u českých řek, rybníků či bazénů, nebo někde u moře. A přiznejme si, že po roce všemožných protiepidemických opatření, zavřených tělocvičen a fit center nebo zákazu lyžování je ve formě jen málokdo. Proto byste mohla ocenit cvičení pro zpevnění zadečku, která zaručeně fungují.
Když si prohlížíte své fotky z dovolené, rozhodně nevypadáte jako módní ikony z časopisů a sociálních sítí? Poradíme vám zaručené fígle módních blogerek. Rozhodně zapomeňte na to, že nejste fotogenická. Jen musíte zaujmout tu správnou pózu a úhel - a výsledek bude úchvatný! Už se těšíte na nové fotky?

Nepřehlédněte

Jak docílit toho, abyste měla vlasy nejen lesklé a pevné, ale také zdravé a odolné? Buď si můžete koupit vlasovou masku v drogerii, anebo si připravit vlastní, která vašim vlasům dodá všechny potřebné živiny a za mnohem nižší cenu.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek