Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Česko Slovenská SuperStar: skandál Knechtové i snaha Bartošové

Psal se rok 2004 když do našich televizí vpadla historicky první řada Česko hledá SuperStar. Pěvecká soutěž lámala rekordy ve sledovanosti a její první vítězkou se stala zpěvačka Aneta Langerová, která se na naší malé hudební scéně slušně uchytila. Od té doby uplynulo hodně vody a řad hudební reality show. Hledali jsme talent a brzy na to i Česko Slovenskou SuperStar.
SuperStar
Jak šel čas s porotou Česko Slovenské SuperStar (foto: instagram.com)

16. 12. 2021

Pak už máme ty další hudební hvězdičky trochu v mlze… Možná si už ani neuvědomujete, kdo všechno za ty roky usedl do křesla hvězdné poroty. A vybavili byste si vůbec první vysílání soutěže Česko Slovenská SuperStar? No tak teď si trochu zavzpomínáme na ženské popravčí hudebních talentů.

1.      Marta Jandová

Marta Jandová zasedla jako úplně první porotkyně v první řadě Česko Slovenská SuperStar v roce 2009. Málokdo by Martu Jandovou tenkrát neznal, kromě toho, že je dcerou slavného frontmana skupiny Olympic Petra Jandy, je Marta také známou zpěvačkou. Mnoho let působí spolu s německou rockovou kapelou Die Happy nebo má na svém kontě hlavní roli v muzikálu Mona Lisa. Martu můžete také vidět jako porotkyni v neméně úspěšné show Česko Slovensko má talent.

2.      Dara Rolins

Jako zástupce za slovenskou stranu působila Dara Rolins v první řadě společně s Martou Jandovou. Dara je slovenská zpěvačka, kterou proslavil duet s Karlem Gottem, když jí bylo pouhých 12 let. Zvonky štěstí zná každý, a právě tato skladba se stala jejím odrazovým můstkem pro sólovou kariéru. Málokdo ví, že o křeslo porotkyně se taktéž ucházela Iveta Bartošová, kterou ale Dara porazila.

3.      Gabriela Osvaldová

Textařka Gabriela Osvaldová nastoupila jako porotkyně druhé řady úspěšné soutěže v roce 2011 místo Marty Jandové. Gabriela Osvaldová už si porotkyni vyzkoušela v roce 2004 v historicky první řadě pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar, kde se křesla ujala se svým manželem Ondřejem Soukupem. S ním se znovu objevila v roce 2008 v porotě X Factoru.

4.      Helena Zeťová

Česká zpěvačka Helena Zeťová se stala porotkyní soutěže ve druhé řadě. Také Helena se svou kariérou začala velmi brzy. Už v 15 letech koncertovala se svou kapelou a v roce 2001 společně s Terezou Kerndlovou a Terezou Černochovou založila kapelu Black Milk, která se však v roce 2005 rozpadla. Helena spoustu let žila v Řecku, kde se jí na sólové dráze dařilo. Svou kariéru nikdy nevzdala, dokonce ji čeká vydání nového alba.

K TÉMATU  7 děsivých filmů a seriálu, kterým by se slabší povahy měly v depresi vyhnout

5.      Ewa Farna

Mladičká česko-polská zpěvačka do křesla porotkyně usedla ve třetí řadě soutěže, a to v roce 2013. Ewa si své místo v porotě poctivě zasloužila. Její velký hit „Měls mě vůbec rád“ se v hitparádách objevil, když jí bylo pouhých 13 let. Od té doby její kariéra jen a jen roste. Nedávno se objevila v reklamě na Times Square v New Yorku s písní Tělo a ve vzkříšené hudební soutěži Zlatý slavík letos pokořila stálici Lucii Bílou a vyhrála první místo. Brzy vydá nové album a v osmadvaceti se stane maminkou v pořadí již druhého dítěte.

6.      Klára Vytisková

Čtvrtá řada soutěže v roce 2015 přivítala v porotě zpěvačku Kláru Vytiskovou. Ta působí i se svým manželem v kapele Toxique a má za sebou (i před sebou určitě) taky slušnou kariéru. V roce 2008 získala cenu Anděl za Objev roku, s Michalem Hrůzou nazpívala duety Duše do vesmíru a Venuše. Kromě pěvecké kariéry zkoušela také prorazit i jako moderátorka, což se jí povedlo. Roku 2010 vystřídala Richarda Krajča v hudební hitparádě Medúza.

7.      Katarína Knechtová

V roce 2018 se na obrazovky vrací pátý ročník soutěže Česko Slovenská SuperStar, kdy do křesla porotce usedá slovenská zpěvačka Katarína Knechtová. Katarína byla součástí několika skupin. Do roku 1997 vystupovala například jako vokalistka se slovenskou skupinou IMT Smile a v roce 1999 dostala ocenění Objev roku se skupinou Peha. Dařilo se jí ale i další roky na hudební scéně. Během svého porotcování se do sebe zamilovali s jednou tak mladším soutěžícím Petrem Borkovcem a nevyhnula se díky tomu menšímu skandálu. Mladý zpěvák propadl alkoholu a jeho maminka za to vinila právě Katarínu.

8.      Monika Bagárová

Česká zpěvačka Monika Bagárová se soutěže Česko Slovenská SuperStar účastnila již roku 2009. Tehdy teprve jako soutěžící a skončila na krásném 5. místě. O jedenáct let později zde zasedla v porotě a nutno podotknout, že základnu fanoušků má opravdu slušnou. V současnosti žije se zápasníkem MMA Makhmudem Muradovem a loni se jim narodila dcera Rumia.

K TÉMATU  10 nej sexy hokejistů: Který je ten „váš“?

9.      Patricie Pagáčová

Mezi nejvíce kontroverzní porotkyně celé historie soutěže patří herečka Patricie Pagáčová, kterou proslavila role Aničky v rodinném seriálu Ranč u Zelené sedmy a později role Terezy Jordánové v nekonečném seriálu Ulice. Patricii diváci nazývají kozlem zahradníkem, protože podle nich nemá herečka v pěvecké soutěži co dělat.

Vzpomněli jste si na všechny porotkyně nebo vám nějaká unikla? A která z výše zmíněných žen byla vaší oblíbenkyní? Napište nám v komentářích.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Superstar 2021 válcuje sledovanost! Na co se letos těšit?

Jak se mají finalisté prvního ročníku Superstar?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Každý z nás si přeje mít prostorný a světelný byt. Dostatek světla působí pozitivně na naši psychiku a vybízí také k větší aktivitě a kreativitě. Máte i vy rozpoložení bytu, které přirozenému světlu příliš nepřeje? Máme pro vás skvělé tipy, jak si do interiéru světlo přidat. Výsledek bude fascinující!
Je zřejmé, že vnímání krásy a dokonalosti je hodně subjektivní záležitost. To, co je pro někoho úchvatné, je pro druhého nezajímavé a naopak. I přes odlišnosti vnímání jsme ale vlivem doby uvízli v bublině, která rozděluje společnost na krásné a ošklivé, asi tak jako v pohádkách, na které jsme se dívali odmalička.
Čokoláda. Komodita, která dokáže hýbat světem. Člověka umí zbavit stresu a navodit nám pocity štěstí, a to díky uvolňování dopaminu, po kterém se cítíme zkrátka šťastní a uvolnění. Je to zdroj rychlé energie právě proto, že je bohatá na sacharidy. Čokoláda svou vůní a chutí na jazyku dokáže vyvolat krásné vzpomínky a nám navodit příjemný pocit po celém těle.
Bez mobilu si už nedovedeme život představit. Místo toho, abyste ale surfovali na netu nebo si psali s přáteli a leželi doma na posteli, můžete ho využit k zeštíhlení a posílení celého těla. Mobilní aplikace vám mohou posloužit třeba k vytvoření zdravého jídelníčku nebo zařazení cvičení do každodenního programu. Na trhu je dnes nepřeberné množství apek, co za vás odvedou velký kus práce nebo vám hubnutí aspoň zpříjemní. Vyzkoušejte některý z navrhovaných tipů!
Slyšeli jste už o zázraku jménem Yoni vajíčko? Pokud ne, my vám ho rádi představíme. Zaměříme se na účinky, které má na ženské tělo, na správné používání i na jeho historii. V našem přehledném článku se dozvíte, jaké zázraky tento elegantní kamarád pro ženy dokáže s myslí, tělem a jak působí na celkové zdraví.
Současná doba není zcela jednoduchá. A právě veškeré dění kolem nás, každodenní starosti i povinnosti, do toho sem tam nějaký klacík pod nohy, přispívají k tomu, že naše psychická i fyzická odolnost trochu ztrácejí na síle. Jak se co nejvíce zocelit a nabrat tu správnou odolnost v každém směru? Právě na to se nyní podíváme.
Fakt, že pěvecká televizní soutěž Superstar je oblíbeným fenoménem nejen v Česku a na Slovensku, dokazuje historie. Vždyť první ročník SuperStar, kterému vévodila Aneta Langerová, se vysílal již v roce 2004. Letošní řada však přinese spoustu nového, díky čemuž i vás vtáhne do každého kola.
Podzim je tady. Cítíme to nejen ve vzduchu, ale také to vidíme - listy stromů se začínají zbarvovat a okenní parapety opouští letní rostliny, které je třeba zazimovat. Jelikož jsou nyní okenní parapety prázdné, je načase je něčím oživit. Pojďme si zmínit několik rostlin, které vydrží i chladné podzimní dny.  
Sezóna klíšťat už nastala. Že se kvůli tomu bojíte do přírody, abyste si domů nepřinesli boreliózu nebo klíšťovou encefalitidu? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu, nemusíte se vzdávat přírody, abyste žádné klíště nepřilákali. Stačí se jen dostatečně chránit a vsadit na prevenci.
Kdysi se mělo za to, že Země je středem vesmíru nebo že žárovku vynalezl Thomas Alva Edison. Omyly lidstva jsou zřejmě nevyčerpatelné, a v některých mnoho let setrvávali třeba právě i významní vědci. Ani dnes tomu není jinak, a některé zavedené mýty a omyly přetrvávají desetiletí. Podívejme se na některé z nich.
Chcete svého partnera obdarovat krásnou, novou a stylovou peněženkou? Rozpadá se mu ta stará v ruce? Možná si pokládáte otázku, která z nabízených bude tou nejlepší. Je třeba si uvědomit, že pánové uvažují trochu jinak a že i jejich požadavky na tento módní doplněk se mohou lišit. Předně se tak moc nekouká na celkový design.
Sotva jste se vrátili ze záchodu a už je to zase tady. Musíte si znovu a naprosto neodkladně odskočit na malou. Máte totiž pocit, že váš močový měchýř každou chvíli praskne nebo že zkrátka nedojdete na toaletu včas. Ve výsledku ale dost často zjistíte, že co se objemu týče, jakoby to bylo mnoho povyku pro nic. Poznáváte se v tom?

Výběr článků

Máte doma nějakého čtyřnohého mazlíčka? Nebo dokonce přímo psa? Tohle video vás pobaví! Jak dokonale nenápadní umí být psí hříšníci?

Nepřehlédněte

Mít dostatek kvalitního spánku je nesmírně důležité. Díky tomu se vaše tělo cítí lépe a mozek správně funguje. Mnoho z nás má ale s usínáním problém. A nejenom s usínáním, ale i s udržením kvalitního spánku po celou noc. Pokud spíme špatně, negativně to ovlivňuje možnost učení, snižuje kapacitu paměti, máme špatnou náladu a naše emoce jsou negativní. Co tedy pomáhá k lepšímu spánku?
Perly jsou klasické, nadčasové a vždy podtrhnou eleganci jejich nositele. Věděli jste ale, že perla je jediný drahokam, který vzniká uvnitř živého organismu? Než byly v roce 1893 vytvořené kultivované perly, ta klasická byla vzácnější a dražší než samotné diamanty. Jak tedy správně nosit tento elegantní šperk, který je právě z perel tvořený?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek