Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Česko Slovenská SuperStar: skandál Knechtové i snaha Bartošové

Psal se rok 2004 když do našich televizí vpadla historicky první řada Česko hledá SuperStar. Pěvecká soutěž lámala rekordy ve sledovanosti a její první vítězkou se stala zpěvačka Aneta Langerová, která se na naší malé hudební scéně slušně uchytila. Od té doby uplynulo hodně vody a řad hudební reality show. Hledali jsme talent a brzy na to i Česko Slovenskou SuperStar.
SuperStar
Jak šel čas s porotou Česko Slovenské SuperStar (foto: instagram.com)

16. 12. 2021

Pak už máme ty další hudební hvězdičky trochu v mlze… Možná si už ani neuvědomujete, kdo všechno za ty roky usedl do křesla hvězdné poroty. A vybavili byste si vůbec první vysílání soutěže Česko Slovenská SuperStar? No tak teď si trochu zavzpomínáme na ženské popravčí hudebních talentů.

1.      Marta Jandová

Marta Jandová zasedla jako úplně první porotkyně v první řadě Česko Slovenská SuperStar v roce 2009. Málokdo by Martu Jandovou tenkrát neznal, kromě toho, že je dcerou slavného frontmana skupiny Olympic Petra Jandy, je Marta také známou zpěvačkou. Mnoho let působí spolu s německou rockovou kapelou Die Happy nebo má na svém kontě hlavní roli v muzikálu Mona Lisa. Martu můžete také vidět jako porotkyni v neméně úspěšné show Česko Slovensko má talent.

2.      Dara Rolins

Jako zástupce za slovenskou stranu působila Dara Rolins v první řadě společně s Martou Jandovou. Dara je slovenská zpěvačka, kterou proslavil duet s Karlem Gottem, když jí bylo pouhých 12 let. Zvonky štěstí zná každý, a právě tato skladba se stala jejím odrazovým můstkem pro sólovou kariéru. Málokdo ví, že o křeslo porotkyně se taktéž ucházela Iveta Bartošová, kterou ale Dara porazila.

3.      Gabriela Osvaldová

Textařka Gabriela Osvaldová nastoupila jako porotkyně druhé řady úspěšné soutěže v roce 2011 místo Marty Jandové. Gabriela Osvaldová už si porotkyni vyzkoušela v roce 2004 v historicky první řadě pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar, kde se křesla ujala se svým manželem Ondřejem Soukupem. S ním se znovu objevila v roce 2008 v porotě X Factoru.

4.      Helena Zeťová

Česká zpěvačka Helena Zeťová se stala porotkyní soutěže ve druhé řadě. Také Helena se svou kariérou začala velmi brzy. Už v 15 letech koncertovala se svou kapelou a v roce 2001 společně s Terezou Kerndlovou a Terezou Černochovou založila kapelu Black Milk, která se však v roce 2005 rozpadla. Helena spoustu let žila v Řecku, kde se jí na sólové dráze dařilo. Svou kariéru nikdy nevzdala, dokonce ji čeká vydání nového alba.

K TÉMATU  Vyhrajte přípravky Naturevia a posilněte imunitu nejen svých dětí

5.      Ewa Farna

Mladičká česko-polská zpěvačka do křesla porotkyně usedla ve třetí řadě soutěže, a to v roce 2013. Ewa si své místo v porotě poctivě zasloužila. Její velký hit „Měls mě vůbec rád“ se v hitparádách objevil, když jí bylo pouhých 13 let. Od té doby její kariéra jen a jen roste. Nedávno se objevila v reklamě na Times Square v New Yorku s písní Tělo a ve vzkříšené hudební soutěži Zlatý slavík letos pokořila stálici Lucii Bílou a vyhrála první místo. Brzy vydá nové album a v osmadvaceti se stane maminkou v pořadí již druhého dítěte.

6.      Klára Vytisková

Čtvrtá řada soutěže v roce 2015 přivítala v porotě zpěvačku Kláru Vytiskovou. Ta působí i se svým manželem v kapele Toxique a má za sebou (i před sebou určitě) taky slušnou kariéru. V roce 2008 získala cenu Anděl za Objev roku, s Michalem Hrůzou nazpívala duety Duše do vesmíru a Venuše. Kromě pěvecké kariéry zkoušela také prorazit i jako moderátorka, což se jí povedlo. Roku 2010 vystřídala Richarda Krajča v hudební hitparádě Medúza.

7.      Katarína Knechtová

V roce 2018 se na obrazovky vrací pátý ročník soutěže Česko Slovenská SuperStar, kdy do křesla porotce usedá slovenská zpěvačka Katarína Knechtová. Katarína byla součástí několika skupin. Do roku 1997 vystupovala například jako vokalistka se slovenskou skupinou IMT Smile a v roce 1999 dostala ocenění Objev roku se skupinou Peha. Dařilo se jí ale i další roky na hudební scéně. Během svého porotcování se do sebe zamilovali s jednou tak mladším soutěžícím Petrem Borkovcem a nevyhnula se díky tomu menšímu skandálu. Mladý zpěvák propadl alkoholu a jeho maminka za to vinila právě Katarínu.

8.      Monika Bagárová

Česká zpěvačka Monika Bagárová se soutěže Česko Slovenská SuperStar účastnila již roku 2009. Tehdy teprve jako soutěžící a skončila na krásném 5. místě. O jedenáct let později zde zasedla v porotě a nutno podotknout, že základnu fanoušků má opravdu slušnou. V současnosti žije se zápasníkem MMA Makhmudem Muradovem a loni se jim narodila dcera Rumia.

K TÉMATU  Simona Krainová na dovolené v Kalábrii. Soukromé video

9.      Patricie Pagáčová

Mezi nejvíce kontroverzní porotkyně celé historie soutěže patří herečka Patricie Pagáčová, kterou proslavila role Aničky v rodinném seriálu Ranč u Zelené sedmy a později role Terezy Jordánové v nekonečném seriálu Ulice. Patricii diváci nazývají kozlem zahradníkem, protože podle nich nemá herečka v pěvecké soutěži co dělat.

Vzpomněli jste si na všechny porotkyně nebo vám nějaká unikla? A která z výše zmíněných žen byla vaší oblíbenkyní? Napište nám v komentářích.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Superstar 2021 válcuje sledovanost! Na co se letos těšit?

Jak se mají finalisté prvního ročníku Superstar?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lidé jsou různí a někteří mají prostě potřebu se zviditelňovat za každou cenu. Uznání široké veřejnosti si lze získat různými způsoby, na světě je velká spousta lidí, co udělá téměř všechno jen pro to, aby se o nich psalo či mluvilo. Zápis do Guinessovy knihy rekordů jistě jistým úspěchem je, stačí vlastně jen vyniknout a být nejlepší. A je docela jedno v čem.
Mezi námi jsou tací, které bolí hlava jednou nebo dvakrát za rok. Pak existují lidé, kteří se potýkají s bolestmi hlavy téměř pravidelně. A některé z nás postihuje ubíjející migréna, kvůli které jsou dočasně vyloučení ze společenského života. Ale víte, co dělat, když na bolest hlavy ani migrénu nic nefunguje?
Zvoní budík - je zase ráno. Probouzíte se polámaní, s viditelnými kruhy pod očima a s padajícími očními víčky. Znovu jste se pořádně nevyspali. Už se to táhne několik dní a stále nevíte, jak svůj spánek opět zkvalitnit a prodloužit. Ty probděné noci se začínají projevovat na vaší pracovní výkonnosti i na náladě, kterou nemáte zrovna nejlepší. Možná za špatným spaním vězí tři věci. Jaké?
Dokážete si představit, jak moc dokážou být opalovací krémy nebezpečné? V některých případech mohou pozměnit i naši DNA! Neodnesete to vy, ale vaše děti a vnoučata už možná ano.
Dnešní medicína dokáže vážně zázraky. Jedním z takových oborů je oftalmologie. Oční specialisté vám už zvládnou pomocí umělých nitroočních čoček zcela obnovit poškozené vidění a vrátit vás do normálního života, aniž byste musely používat brýle či kontaktní čočky. Není ale čočka jako čočka.
Vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace mají hned několik pozitiv. Budou jedinečné a originální, přizpůsobíte je dokonale svým představám a navíc ušetříte. K tomu všemu budete mít z jejich tvorby skvělý pocit, obzvlášť v případě, že vám je pochválí nějaká návštěva. Inspirujte se nějakým nápadem!
Trápí vás únava? Chce se vám pořád spát? Pijete často kávu, ale energie stále nikde? Někde tedy musí být chyba! Představte si, že byste byli plní elánu a energie. Ano, opravdu to jde! Proto si v dnešním článku povíme, jak se konečně zbavit únavy a mít energii, po které tak dlouho toužíte!
Čeká vás stěhování nebo jen měníte interiér vašeho současného bydlení? Rády byste se zbavily nepotřebných věcí a pustily do vašeho bytu nebo domku více světla, pozitivní energie a jarního vzduchu? Co takhle vyzkoušet metody podle čínské tradice Feng Shui? Díky ní může být prostor, kde žijete, v absolutní rovnováze. Mělo by to být místo, kde byste se měly cítit příjemně a pohodlně, a zároveň nebýt zahlceny zbytečnými věcmi.
Podzim s sebou nese pochmurnou náladu. Zejména tedy ten letošní. Chybí mu trocha sluníčka a pozitivní nálady. Nemůžeme se divit tomu, že většina lidí opravdu upadá do podzimních smutných nálad a nemá chuť dělat nic, co je baví. Nestravte však v tomto stavu veškeré své volné dny v tomto ročním období. Vyzrajte na takzvanou podzimní depresi s bylinkami, které podzimní deprese hravě zahání.  

Nepřehlédněte

Zvoní budík - je zase ráno. Probouzíte se polámaní, s viditelnými kruhy pod očima a s padajícími očními víčky. Znovu jste se pořádně nevyspali. Už se to táhne několik dní a stále nevíte, jak svůj spánek opět zkvalitnit a prodloužit. Ty probděné noci se začínají projevovat na vaší pracovní výkonnosti i na náladě, kterou nemáte zrovna nejlepší. Možná za špatným spaním vězí tři věci. Jaké?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek