Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Česko Slovenská SuperStar: skandál Knechtové i snaha Bartošové

Psal se rok 2004 když do našich televizí vpadla historicky první řada Česko hledá SuperStar. Pěvecká soutěž lámala rekordy ve sledovanosti a její první vítězkou se stala zpěvačka Aneta Langerová, která se na naší malé hudební scéně slušně uchytila. Od té doby uplynulo hodně vody a řad hudební reality show. Hledali jsme talent a brzy na to i Česko Slovenskou SuperStar.
SuperStar
Jak šel čas s porotou Česko Slovenské SuperStar (foto: instagram.com)

16. 12. 2021

Pak už máme ty další hudební hvězdičky trochu v mlze… Možná si už ani neuvědomujete, kdo všechno za ty roky usedl do křesla hvězdné poroty. A vybavili byste si vůbec první vysílání soutěže Česko Slovenská SuperStar? No tak teď si trochu zavzpomínáme na ženské popravčí hudebních talentů.

1.      Marta Jandová

Marta Jandová zasedla jako úplně první porotkyně v první řadě Česko Slovenská SuperStar v roce 2009. Málokdo by Martu Jandovou tenkrát neznal, kromě toho, že je dcerou slavného frontmana skupiny Olympic Petra Jandy, je Marta také známou zpěvačkou. Mnoho let působí spolu s německou rockovou kapelou Die Happy nebo má na svém kontě hlavní roli v muzikálu Mona Lisa. Martu můžete také vidět jako porotkyni v neméně úspěšné show Česko Slovensko má talent.

2.      Dara Rolins

Jako zástupce za slovenskou stranu působila Dara Rolins v první řadě společně s Martou Jandovou. Dara je slovenská zpěvačka, kterou proslavil duet s Karlem Gottem, když jí bylo pouhých 12 let. Zvonky štěstí zná každý, a právě tato skladba se stala jejím odrazovým můstkem pro sólovou kariéru. Málokdo ví, že o křeslo porotkyně se taktéž ucházela Iveta Bartošová, kterou ale Dara porazila.

3.      Gabriela Osvaldová

Textařka Gabriela Osvaldová nastoupila jako porotkyně druhé řady úspěšné soutěže v roce 2011 místo Marty Jandové. Gabriela Osvaldová už si porotkyni vyzkoušela v roce 2004 v historicky první řadě pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar, kde se křesla ujala se svým manželem Ondřejem Soukupem. S ním se znovu objevila v roce 2008 v porotě X Factoru.

4.      Helena Zeťová

Česká zpěvačka Helena Zeťová se stala porotkyní soutěže ve druhé řadě. Také Helena se svou kariérou začala velmi brzy. Už v 15 letech koncertovala se svou kapelou a v roce 2001 společně s Terezou Kerndlovou a Terezou Černochovou založila kapelu Black Milk, která se však v roce 2005 rozpadla. Helena spoustu let žila v Řecku, kde se jí na sólové dráze dařilo. Svou kariéru nikdy nevzdala, dokonce ji čeká vydání nového alba.

K TÉMATUJednoduché vychytávky, které vám usnadní každodenní život. Budete koukat, na co se dají obyčejné věci z domácnosti využít!

5.      Ewa Farna

Mladičká česko-polská zpěvačka do křesla porotkyně usedla ve třetí řadě soutěže, a to v roce 2013. Ewa si své místo v porotě poctivě zasloužila. Její velký hit „Měls mě vůbec rád“ se v hitparádách objevil, když jí bylo pouhých 13 let. Od té doby její kariéra jen a jen roste. Nedávno se objevila v reklamě na Times Square v New Yorku s písní Tělo a ve vzkříšené hudební soutěži Zlatý slavík letos pokořila stálici Lucii Bílou a vyhrála první místo. Brzy vydá nové album a v osmadvaceti se stane maminkou v pořadí již druhého dítěte.

6.      Klára Vytisková

Čtvrtá řada soutěže v roce 2015 přivítala v porotě zpěvačku Kláru Vytiskovou. Ta působí i se svým manželem v kapele Toxique a má za sebou (i před sebou určitě) taky slušnou kariéru. V roce 2008 získala cenu Anděl za Objev roku, s Michalem Hrůzou nazpívala duety Duše do vesmíru a Venuše. Kromě pěvecké kariéry zkoušela také prorazit i jako moderátorka, což se jí povedlo. Roku 2010 vystřídala Richarda Krajča v hudební hitparádě Medúza.

7.      Katarína Knechtová

V roce 2018 se na obrazovky vrací pátý ročník soutěže Česko Slovenská SuperStar, kdy do křesla porotce usedá slovenská zpěvačka Katarína Knechtová. Katarína byla součástí několika skupin. Do roku 1997 vystupovala například jako vokalistka se slovenskou skupinou IMT Smile a v roce 1999 dostala ocenění Objev roku se skupinou Peha. Dařilo se jí ale i další roky na hudební scéně. Během svého porotcování se do sebe zamilovali s jednou tak mladším soutěžícím Petrem Borkovcem a nevyhnula se díky tomu menšímu skandálu. Mladý zpěvák propadl alkoholu a jeho maminka za to vinila právě Katarínu.

8.      Monika Bagárová

Česká zpěvačka Monika Bagárová se soutěže Česko Slovenská SuperStar účastnila již roku 2009. Tehdy teprve jako soutěžící a skončila na krásném 5. místě. O jedenáct let později zde zasedla v porotě a nutno podotknout, že základnu fanoušků má opravdu slušnou. V současnosti žije se zápasníkem MMA Makhmudem Muradovem a loni se jim narodila dcera Rumia.

K TÉMATUJak se mají finalisté prvního ročníku Superstar?

9.      Patricie Pagáčová

Mezi nejvíce kontroverzní porotkyně celé historie soutěže patří herečka Patricie Pagáčová, kterou proslavila role Aničky v rodinném seriálu Ranč u Zelené sedmy a později role Terezy Jordánové v nekonečném seriálu Ulice. Patricii diváci nazývají kozlem zahradníkem, protože podle nich nemá herečka v pěvecké soutěži co dělat.

Vzpomněli jste si na všechny porotkyně nebo vám nějaká unikla? A která z výše zmíněných žen byla vaší oblíbenkyní? Napište nám v komentářích.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Superstar 2021 válcuje sledovanost! Na co se letos těšit?

Jak se mají finalisté prvního ročníku Superstar?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý zaměstnavatel musí svým zaměstnancům nabídnout preventivní prohlídky. A zaměstnanci musí této nabídky využít. Nebo alespoň by měli. Poslední průzkumy ukazují, že lidé na takzvané ,,preventivky” nechodí, jistý podíl na tom má i koronavirová pandemie a apel na to, ať raději zůstáváme doma. Jenže svět se začíná vracet do normálu, což znamená, že se navrací i všechno s tím spojené.
S příchodem sluníčka a teplého počasí se venku neprobouzí pouze stromy a květiny, ale také komáři, klíšťata, vosy a podobná obtěžující havěť. Dnešní článek vám přinese několik receptů na zcela přírodní repelenty, které ochrání nejen vás, vaše děti, ale i čtyřnohé mazlíčky. Zároveň se také dozvíte, co dělat v rámci první pomoci, pokud se s některou z obtěžujících potvůrek léta dostanete do křížku.
Rádi byste si letos konečně dopřáli pořádnou dovolenou a uvažujete, zda pro vás bude lepší hotel nebo kemp? Podívali jsme se na zoubek ubytování v Chorvatsku a přinášíme vám několik zajímavých tipů, které vám pomohou naplánovat si dovolenou přesně podle vašeho gusta.
Retro je v kurzu už několik let, a dotklo se i domácího osvětlení. Můžete si tak pořídit i lampu ve stylu vintage. Tedy věci, které se tváří, jako by za sebou měly celé věky. Toto designové osvětlení navíc vypadá, jako by pocházelo z období páry, a dá zařadit dokonce do kategorie steampunk. Takové industriální lampy vytvoří hřejivou atmosféru, a navíc můžete mít doma i úplný originál.
Všechny to známe. Místo toho, abychom si užívaly adventní čas, sháníme dárky, uklízíme, pečeme cukroví, v práci doháníme resty a nemáme ani čas si zapálit adventní svíčky. O Vánocích jsme pak ve stresu z toho, že jsme na něco zapomněly, jestli se budou dárky líbit, cukroví chutnat a zdali máme skutečně pořádně naklizeno. Co takhle to letos udělat jinak?
Japonská zahrada je působivý způsob úpravy okrasné zahrady. V Japonsku bývala zahrada dlouhodobě otázkou prestiže více, než kdekoli jinde ve světě. V Evropských zemích se nachází parky i zahrady, které si berou inspiraci právě v této zahradní architektuře. Jejich vzhled byl ale přizpůsoben našemu trendu úpravy zahrad. Nic to nemění na tom, že krásně upravená idealizovaná příroda v duchu japonské zahrady je prostě pastvou pro oči.
Dřevěné bedýnky aktuálně frčí. Nehodí se přirozeně do každého interiéru, ale pokud máte rádi venkovský, přírodní nebo skandinávský styl, oceníte chytré nápady na jejich využití. Bedýnky poslouží hlavně jako odkládací prostory. Vhodnou kombinací z nich můžete vytvářet vlastní originální praktická řešení. Je na vás, jestli zvolíte jednoduché jednobarevné bedýnky nebo omšelý retro vzhled. Dají se obrousit, natřít i spojit. Upravte si je podle sebe!
Chloupky umí rapidně snížit ženské sebevědomí, a to zejména v létě, kdy nohy jsou to, co chceme ukazovat a odhalovat. Aby zely hladkostí a abychom se nebáli vzít si krátkou sukni či oblíbené šaty, depilace přichází vhod. Od epilace se liší několika výhodami.

Nepřehlédněte

Každý den se na nás valí plno informací, mnohdy zažíváme stres v práci, aktuálně třeba také těžkosti při distanční výuce dětí nebo různá omezení, která člověku komplikují život. Pak se snadno stane, že večer máte už prostě jen touhu zalézt ke knížce a přepnout své myšlenky na něco úplně jiného.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek