Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Umělé květiny v domácnosti: ano, či ne?

Umělé květiny jsou velmi oblíbené v kancelářích, obchodech, různých salonech, protože si zachovávají svůj původní vzhled a nevyžadují údržbu. Existuje mnoho pověr týkajících se domu a věcí v něm. Lidé se zajímají o správné uspořádání zrcadel, nábytku a vůbec o vlastně to platí o spoustě věcí, které si domů kupují. Jednou z otázek, které je trápí je to, zda stojí za to, domů kupovat umělé květiny.
umělé květiny
Patří umělé květiny do domácnosti? (foto: 123RF)

30. 06. 2021

Pověry na nás mají velký vliv

Ohledně umělých květin existuje opravdu mnoho pověr a je od nich dosti odrazováno. Umělé květiny s sebou prý přinášejí nemoci, hádky, sváry, nejrůznější potíže a dokonce slibují smrt. V bytě, kde je neživá kytice, se lidé cítí osamělí a nepochopení.

Rovněž se věří, že prázdnota uvnitř květenství pohlcuje veškerou pozitivní auru a vysává energii. Živé květiny naopak dodávají člověku elán. A tak se mnoho z nás dostává na vážky – živé květiny přece jen něco stojí a brzy uvadnou, zato umělé nám už zůstanou. Co si tedy vybrat?

Máme dobrou alternativu!

Podle všeobecných přesvědčení jsou přijatelnou možností suché květiny. Neměli by však být uschlé ani mrtvé, ale musí být pečlivě vysušeny a prezentovány ve formě kompozice. Vždyť přece už v dávných dobách v domě visely suché věnce a trsy polních rostlin. Byly dokonce úspěšně používány jako amulety.

Proto se nemusíte bát umístit si domů usušenou květinu Často se jedná například o svazek růží, které jste dostala k narozeninám, či dokonce o svatební kytici, která vám může ještě dlouho připomínat onen památný den.

Řeknete umělým květinám „ano“?

Pokud se přeci jen rozhodnete zakoupit si umělou květinu, dbejte na to, aby tato dekorace neztratila jasnou barvu. Proto by se umělé květiny neměly umisťovat na okna na přímé sluneční světlo. Prach je také velkým a častým nepřítelem. Z okvětních lístků a stonků jej můžete opatrně odstranit proudem vody, kartáčem nebo fénem. Nemusíte tak složitě otírat hadříkem každý lístek.

Balancování pro a proti

Čerstvě natrhané květiny oživí jakýkoli interiér, vnesou světlé barvy do místnosti a naplní ji příjemnou vůní. Bohužel neustálé udržování živých rostlin v domě je pro mnohé nedostupným luxusem. A někdy jde o principy: po krátkém stání ve vodě květina vadne a umírá. Umělé kytice jsou zase druhá věc. Jedná se o odolnou výzdobu interiéru, která potěší oko, avšak jen potud, dokud ho svým vzhledem neomrzí.

K TÉMATU  Vánoční dekorace: prohlédněte si překrásné vánoční věnce a inspirujte se! Který si pověsíte doma?

Argumenty pro

Vše, co umělé květiny (nebo spíše obyvatelé domu, ve kterém se nacházejí), potřebují, je pravidelné odstraňování prachu. Pokud to materiál výrobku umožňuje, provádí se mokré čištění. Listy a pupeny jsou otřeny vlhkým hadříkem, omyty pod sprchou nebo dokonce umyty v umyvadle.

Pokud jsou květiny vyrobeny z papíru nebo jiných choulostivých materiálů, použijte malý vysavač k odstranění prachu. Neživé květiny mají oproti živým mnoho výhod:

  • nezpůsobují alergie;
  • nejsou jedovaté a zdraví nebezpečné, jako mnoho živých rostlin;
  • vypadají dosti reálně;
  • překvapí svou rozmanitostí;
  • jsou mnohdy cenově dostupné;
  • lze umístit kamkoli, nejen k oknu;
  • nenáročné z hlediska péče.

Argumenty proti

Přes všechny výhody umělých květin mnozí rozhodně odmítají mít je ve svých domovech. Na otázku „proč?“ často odpovídají, že neživé květiny mají místo na hřbitově. Avšak moderní kytice vytvořené k výzdobě interiéru vůbec nepodobají hřbitovním květům. Nevýhodou je také to, že umělé květiny jsou slavnými sběrači prachu.

V pupenech a na listech se ho hromadí velké množství, což je škodlivé pro zdraví obyvatel. Je obzvláště škodlivé umístit kytici nebo kompozici do blízkosti postele malého dítěte, alergika nebo osoby trpící respiračními chorobami. Umělé květiny také prý negativně ovlivňují energii domu a samotných obyvatel.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Letní věnce aneb kouzelný doplněk na vchodové dveře i do bytu

Darujte ty správné květiny aneb jak se neztrapnit

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Odřeniny, drobné popáleniny, pořezání a další drobná poranění kůže přirozeně patří k letním sportům, dětským hrám, turistice, opékání špekáčků či grilování. Nejen děti, ale celé rodiny bývají více aktivní, podnikají řadu výletů, zkouší nová dobrodružství, sportují, chodí po horách nebo dovádějí na pláži. Některým úrazům lze předejít, ale často za ně bohužel může neovlivnitelná náhoda. Pak se vyplatí vědět, jak takové odřeniny, spáleniny od slunce nebo třeba říznutí co nejrychleji ošetřit.
Možná jste někdy přemýšleli, zda je vůbec možné řešit vaše zdraví bez pomocí léků. Třeba jste byli doposud zvyklí navštěvovat často lékaře a možná někteří z vás užíváte prášky každý den. Co kdybych vám ale řekla, že to jde i jinak? Že je tady možnost, jak řešit své zdraví bez pomocí prášků? Jste zvědaví, jakým způsobem toho docílit? Pak pokračujte ve čtení!
Každý romantický film je zpravidla doplněný svou hudbou, která nejenže podtrhne celou atmosféru, ale hlavně ve všech sentimentálních duších zanechá nepopsatelný pocit, ze kterého v příjemném slova smyslu naskakuje husí kůže. Vzbudí v nás rozmanité emoce a vtáhne nás do děje hlavních hrdinů. A zatímco některá hudba kolem nás propluje bez většího pocitu vzrušení, určité love songy jsou prostě legendy všech legend, při jejichž poslechu i po letech tajeme jak zmrzliny na slunci. Které patří mezi ty top?
Lidé by si vzájemně v nouzi měli pomáhat, i přesto však je na světě mnoho případů, kdy člověku či zvířeti v ohrožení života nikdo pomoc neposkytnul. Doba je čím dál hektičtější a lidé si již méně všímají toho, co se okolo nich děje. Často bývají i lhostejní vůči negativním situacím, do kterých raději nechtějí zasahovat, aby sami nebyli ohroženi.
Jakou nohou jste vkročili do nového roku? I když se zdá být letošní rok stejný jako loňský, několik změn už začalo platit. Mluvíme předně o finančních změnách, kterých letos bylo víc než dost. Otázku je, jestli k řadě z nich muselo vlivem koronavirové krize a velkého schodku ve státním rozpočtu dojít. V každém případě k nim došlo a my vám přinášíme velký přehled.
Rodiče ve snaze dopřát svým dětem to nejlepší kupují často hraček víc, než je potřeba. Na trhu existuje spousta hraček a děti chtějí často všechny, které v obchodě vidí. Podle čeho vybrat hračky, které děti zaujmou a vydrží si s nimi hrát dlouhé hodiny?
S novým rokem přichází i řada předsevzetí, mezi nimiž jasně vévodí redukce tělesné hmotnosti. Pokud si i vy přejete zhubnout a nechcete samotnému hubnutí věnovat mnoho času nebo ten čas na dlouhé cvičení jednoduše nemáte, určitě vás zaujme Power Plate. Proč je tento druh cvičení tolik oblíbený a jak je možné, že můžete redukovat tuk během pár minut?
Období prázdnin a letních dovolených je už definitivně za námi. Přestože meteorologové slibují poměrně slušný podzim, sychravé dny spolu s deštivým počasím už nedočkavě klepou na dveře. Pokud vám zbývá ještě pár dnů dovolené nebo prostě máte chuť vyrazit někam na teplem, rozhodně se vám budou hodit naše tipy na hřejivou podzimní dovolenou.
Sebevědomí je klíčem k úspěchu, a to ať už mluvíme o úspěchu v osobním či profesním životě. K jeho snížení přispívá kupříkladu akné nebo jiné kosmetické vady, ale také zažloutlý chrup. Že vás právě žluté zuby trápí a denně snižují zmiňované sebevědomí? Pojďme si zmínit několik tipů, jak efektivně vybělit zuby.

Nepřehlédněte

Grill párty, ale i tradiční české opékání se těší stále větší popularitě! Není tak divu, že se mění i zvyklosti ohledně vybavení letních teras či pergol. V současné době zde už nenajdete jen pohodlné posezení pro rodinu a přátele, ale i další kusy praktického nábytku, které poskytují cenný úložný prostor na věci, které je vhodné mít při trávení volného času venku po ruce.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek