Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

Umělé květiny v domácnosti: ano, či ne?

Umělé květiny jsou velmi oblíbené v kancelářích, obchodech, různých salonech, protože si zachovávají svůj původní vzhled a nevyžadují údržbu. Existuje mnoho pověr týkajících se domu a věcí v něm. Lidé se zajímají o správné uspořádání zrcadel, nábytku a vůbec o vlastně to platí o spoustě věcí, které si domů kupují. Jednou z otázek, které je trápí je to, zda stojí za to, domů kupovat umělé květiny.
umělé květiny
Patří umělé květiny do domácnosti? (foto: 123RF)

30. 06. 2021

Pověry na nás mají velký vliv

Ohledně umělých květin existuje opravdu mnoho pověr a je od nich dosti odrazováno. Umělé květiny s sebou prý přinášejí nemoci, hádky, sváry, nejrůznější potíže a dokonce slibují smrt. V bytě, kde je neživá kytice, se lidé cítí osamělí a nepochopení.

Rovněž se věří, že prázdnota uvnitř květenství pohlcuje veškerou pozitivní auru a vysává energii. Živé květiny naopak dodávají člověku elán. A tak se mnoho z nás dostává na vážky – živé květiny přece jen něco stojí a brzy uvadnou, zato umělé nám už zůstanou. Co si tedy vybrat?

Máme dobrou alternativu!

Podle všeobecných přesvědčení jsou přijatelnou možností suché květiny. Neměli by však být uschlé ani mrtvé, ale musí být pečlivě vysušeny a prezentovány ve formě kompozice. Vždyť přece už v dávných dobách v domě visely suché věnce a trsy polních rostlin. Byly dokonce úspěšně používány jako amulety.

Proto se nemusíte bát umístit si domů usušenou květinu Často se jedná například o svazek růží, které jste dostala k narozeninám, či dokonce o svatební kytici, která vám může ještě dlouho připomínat onen památný den.

Řeknete umělým květinám „ano“?

Pokud se přeci jen rozhodnete zakoupit si umělou květinu, dbejte na to, aby tato dekorace neztratila jasnou barvu. Proto by se umělé květiny neměly umisťovat na okna na přímé sluneční světlo. Prach je také velkým a častým nepřítelem. Z okvětních lístků a stonků jej můžete opatrně odstranit proudem vody, kartáčem nebo fénem. Nemusíte tak složitě otírat hadříkem každý lístek.

Balancování pro a proti

Čerstvě natrhané květiny oživí jakýkoli interiér, vnesou světlé barvy do místnosti a naplní ji příjemnou vůní. Bohužel neustálé udržování živých rostlin v domě je pro mnohé nedostupným luxusem. A někdy jde o principy: po krátkém stání ve vodě květina vadne a umírá. Umělé kytice jsou zase druhá věc. Jedná se o odolnou výzdobu interiéru, která potěší oko, avšak jen potud, dokud ho svým vzhledem neomrzí.

K TÉMATU  Rady pro začátečníky: Jak pěstovat zázračnou aloe vera?

Argumenty pro

Vše, co umělé květiny (nebo spíše obyvatelé domu, ve kterém se nacházejí), potřebují, je pravidelné odstraňování prachu. Pokud to materiál výrobku umožňuje, provádí se mokré čištění. Listy a pupeny jsou otřeny vlhkým hadříkem, omyty pod sprchou nebo dokonce umyty v umyvadle.

Pokud jsou květiny vyrobeny z papíru nebo jiných choulostivých materiálů, použijte malý vysavač k odstranění prachu. Neživé květiny mají oproti živým mnoho výhod:

  • nezpůsobují alergie;
  • nejsou jedovaté a zdraví nebezpečné, jako mnoho živých rostlin;
  • vypadají dosti reálně;
  • překvapí svou rozmanitostí;
  • jsou mnohdy cenově dostupné;
  • lze umístit kamkoli, nejen k oknu;
  • nenáročné z hlediska péče.

Argumenty proti

Přes všechny výhody umělých květin mnozí rozhodně odmítají mít je ve svých domovech. Na otázku „proč?“ často odpovídají, že neživé květiny mají místo na hřbitově. Avšak moderní kytice vytvořené k výzdobě interiéru vůbec nepodobají hřbitovním květům. Nevýhodou je také to, že umělé květiny jsou slavnými sběrači prachu.

V pupenech a na listech se ho hromadí velké množství, což je škodlivé pro zdraví obyvatel. Je obzvláště škodlivé umístit kytici nebo kompozici do blízkosti postele malého dítěte, alergika nebo osoby trpící respiračními chorobami. Umělé květiny také prý negativně ovlivňují energii domu a samotných obyvatel.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Letní věnce aneb kouzelný doplněk na vchodové dveře i do bytu

Darujte ty správné květiny aneb jak se neztrapnit

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Proud je dražší a skutečné vlny zdražování nás teprve čekají. Pojďme se tedy zamyslet nad tím, jak si nyní snížit účty. Kromě úspory energie je dobré prověřit i možnost změny dodavatele elektřiny. Dobře zvolená nabídka může přinést výrazné úspory. Jak vybrat dodavatele elektřiny v nelehké době?
Patříte k těm, kteří se rochní v mystičnu i všelijakých záhadách a občas vás přepadne myšlenka, jak skvělé by bylo vidět do minulosti i budoucnosti? Pak jste možná někdy uvažovali nad tím, že by nemuselo být úplně špatné naučit se vykládat karty – ať sobě nebo ostatním. A protože pro podzim se ezoterická atmosféra hodí víc než kdy jindy, nachystali jsme pro vás pár tipů, jak se nacítit na výklad karet.
Většina obyvatelstva spíše řeší naprostý opak, a to, jak zhubnout nebo minimálně, jak nepřibrat. Každý závidí těm, kteří nemají sklon k tloustnutí. Nicméně na vše existují dva pohledy a žádný extrém není dobrý. Co když opravdu potřebujete přibrat?
Máte toho v práci moc a o víkendu se nevzmůžete na víc než vyprat, uvařit oběd a uklidit? Zkuste si udělat trochu času pro sebe, aktivně si odpočinout a zažít něco nového. Nechte děti u babičky a s partnerem si vyjeďte na Jižní Moravu. Tento kouzelný kraj je ideálním místem pro to vydat se na cestu za ochutnáváním vína a sportem na kolech. Co všechno tedy můžete na Jižní Moravě během víkendu zažít?
Je jiná, je svá. Je to Billie Eilish. Do šoubyznysu vplula jako velká voda bez varování a okamžitě z ní začali všichni teenageři šílet. Zlomovým okamžikem byl pro zpěvačku říjen 2015, tedy krátce před dovršením jejích 14 let, když s bratrem Finneasem zveřejnili na SoundCloudu song Ocean Eyes, ze kterého se přes noc stala hudební senzace. A od té doby znal její jméno celý svět.

Nepřehlédněte

Laformela je duo, které před lety založil český designér Antonín Soukup a slovenská návrhářka Miroslava Kohutiarová. A s každou svojí novou kolekcí jsou důkazem, že pracovat se svým životním partnerem může fungovat.
Pokud milujete koupání, a zároveň patříte mezi teplomilce, pak s největší pravděpodobností v období podzimu a zimy trpíte. Příjemné teploty jsou pryč, nemluvě o ledových vodách, do kterých skočí leda stoupenci Wim Hofa. Dobrou zprávou ale je, že příjemné koupání ani s příchodem sychravých dnů zdaleka nemusí končit. Stačí jen vědět, kam zajít – na termální místa, kde se klidně ohřejete i mimo horkou letní sezónu. Takže kam vyrazit?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek