Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

Darujte ty správné květiny aneb jak se neztrapnit

Možná tušíte, že květiny by se měly darovat vždy v lichém počtu a že bílá barva symbolizuje nevinnost. Nejspíš tušíte i to, že se bílá lilie hodí spíš na pohřeb než jako květina k narozeninám. Spoustu dalšího toho ale ještě nevíte.
darujte květiny
Darujte květiny správně. (zdroj foto: www.123rf.com)

11. 12. 2020

Stačí jediný květ

Darujte květiny správně – když někomu darujete květinu jen tak, nemusíte kupovat hned celou kytici. Nejde-li o nic slavnostního, postačí i jeden jediný květ, aniž byste se dopustili faux pas. Pokud se ale rozhodnete někomu darovat pugét, nikdy ho nepředávejte v papírovém ani celofánovém obalu. 

Pánská a dámská kytice

Ano, květiny nemusíte vybírat jen podle barvy nebo příležitosti, ale také podle pohlaví. Mužům se většinou daruje kytice z tmavých květů a z exotických materiálů. Květiny tak klidně mohou být doplněny různými bobulemi nebo dřevinami. Ženám se darují květiny zejména v pastelových barvách, romantické a vždy méně kontrastní.

Důležitá je i barva

Nevinnost, pokoru a úctu symbolizuje barva bílá. Přátelství, štěstí a nový začátek evokuje barva žlutá. Oranžová je zase symbolem životního elánu a nadšení. Růžová značí mládí, červená zase vášnivou lásku. Modrá se považuje za symbol klidu a míru. Chcete-li někomu vyjádřit radost z úspěchu, zvolte barvu fialovou. Zelená kytice zas značí lásku k přírodě. 

Darujte květiny podle emocí

Na svatbu, k narozeninám, na pohřeb, k výročí nebo třeba k promoci či dalšímu pracovnímu či osobnímu úspěchu. Květiny se darují při různých příležitostech a je dobré vědět, které se k čemu hodí, abyste si neuřízli pořádnou ostudu.

Slunečnice

Když darujete tuto květinu, je jasné, že máte z něčeho radost a obdarovaný ji má nejspíš taky. Hodí se téměř ke každé příležitosti a klidně jen tak. Slunečnice symbolizuje nejen radost a veselí, ale také slunce a dlouhověkost.

Chryzantéma

I toto je optimistická květina, která značí radost a životní optimismus. Darovat ji proto opět můžete téměř kdykoliv a nikdy nešlápnete vedle.

Pivoňka

Značí stydlivost, nevinnost a také jistou nevoli. Nejčastěji se používá do svatebních kytic. Tam také bylo po staletí její místo. Dnes už si ji lidé natolik oblíbili, že se daruje k nejrůznějším příležitostem.

K TÉMATU  Hrady a zámky se otvírají veřejnosti. Na které zamířit přednostně?

Lilie

Obvykle se daruje přátelům, neboť symbolizuje oddanost a čistotu. Pozor však na lilie bílé, ty se běžně přátelům rozhodně nedarují. Hodí se totiž spíše na pohřeb.

Gerbera

Často je považována za příbuznou sedmikrásky a obě znamenají veselost, hravost, věrnost, nevinnost a lásku. Budete-li ji darovat svému blízkému příteli či přítelkyni nebo někomu z rodiny, nikdy neuděláte chybu.

Růže

Mezi ty nejoblíbenější samozřejmě patří růže rudé. Na ty si ale dávejte pozor. Nehodí se pro každou příležitost. Značí totiž vášeň a touhu, ale také diskrétnost. Proto by měly být darovány zejména tomu, koho velmi důvěrně znáte.

Růžové růže vyjadřují úctu a uznání, bílé růže jsou zase spjaty s novými začátky. Oranžové růže se hodí k velmi netradičním příležitostem a žluté zase vyjadřují přání k uzdravení, vděčnost nebo přátelství.

Tulipán

Ten je synonymem krásy, vděčnosti, hlubokého přátelství a také laskavosti. Je-li zrovna jejich sezóna, můžete ho věnovat ke každé příležitosti.

Karafiát

Značí poctu, fascinaci a lásku. Ačkoliv po roce 1989 u nás přestal být tak oblíbenou květinou jako kdysi, v posledních pár letech je zase na vzestupu. Nemůžete jím totiž zkazit vůbec nic. 

Orchidej

Láska, moudrost a síla, to všechno bezpochyby orchidej vyjadřuje. Kromě toho j ezejména v Řecku spjata s moudrostí a mužností. Tudíž orchidej můžete bez skrupulí darovat i muži.

Hortenzie

Chcete-li někomu od srdce poděkovat, ať už za nějaký čin nebo snad upřímnost a loajalitu, vhodnější květinu k této příležitosti najdete jen stěží. 

Pravidla, kterými se řídit, už nyní znáte. Tak darujte květiny svým blízkým – už bez rizika toho, že se ztrapníte.

Květiny až domů? 

Ať už si zamilujete jakékoli květiny z výše vyjmenovaných, nejkrásnější jsou, když je darujete někomu, koho máte rádi. Využijte k tomu třeba rozvoz květin od KvětinyOnline.cz

K TÉMATU  Když se chcete posunout v životě nebo najít nový směr, pomůže vám koučink

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

40 vychytávek pro každou příležitost! Jak udržet řezané květiny co nejdéle čerstvé? Jak šetrně vyndat z vlasů žvýkačku? Podívejte se!

Netvarovat ani nestříhat! Pokojové květiny vyžadují v zimě jinou péči. Co dělat, aby měly ideální podmínky a mohly jste se z nich těšit?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Občas se to stane každému. Protáhneme se ze strnulé pozice a v tu ránu uslyšíme křupnutí. Nevábný zvuk, po kterém zpravidla pocítíme příliv úlevy. Co když ale takový zvuk slyšíme o něco častěji, několikrát za den, a stává se z něj železná pravidelnost? Je to problém, nebo můžete být v klidu? Pojďme tomu přijít na kloub.
Vodu používáme všichni každý den. Aniž i to uvědomujeme, spotřebujeme jí obrovské množství – o čemž mnohdy ani nevíme. Zjistíme to, až nám přijde roční vyúčtování a začnou se nám nad ním protáčet panenky. Nicméně existují způsoby, jak vodou v domácnosti šetřit, aniž by nás to nějak omezilo, A hned bude pohled na každoroční vyúčtování veselejší. Jak v domácnosti šetřit vodou?
Určitě jste to v rodině zažili. Stačí obyčejné Člověče, nezlob se! Vaše figurka je shodou náhod v domečku dřív a už dítě hází kostkou, kácí figurky, bourá hrací plán a křičí, že zase prohrálo! Měli jste ho raději nechat vyhrát? Prohra je součástí života. Nechte ho někdy prohrát a projít si smutkem, který následuje.
Podle statistik zradí srdce téměř každého třetího z nás. Jedná se o nejčastější příčinu úmrtí v Česku. Jen vloni si vyžádaly ischemická choroba srdeční, selhání srdce a infarkt myokardu přes 38 tisíc životů. Nechcete-li být mezi nimi, začněte o to své více dbát. Je totiž spousta věcí, které pro něj můžete udělat.
Chloupky umí rapidně snížit ženské sebevědomí, a to zejména v létě, kdy nohy jsou to, co chceme ukazovat a odhalovat. Aby zely hladkostí a abychom se nebáli vzít si krátkou sukni či oblíbené šaty, depilace přichází vhod. Od epilace se liší několika výhodami.
Je to tady! Společnost Warner Media oznámila, že hrdinové oblíbeného sitcomu z devadesátek se již v květnu objeví na stanici HBO Max. Co o comebacku legendárních Přátel víme, jak se k němu samotní aktéři vyjádřili, a jak se k tomu postavili tvůrci? Nový projekt je na spadnutí!
Ploché břicho je snem nejen žen, ale také spousty mužů. Čím dál více mužů bojuje s přebytečným tukem v oblasti pasu - a dokonce je jich mnohem více než žen. K zeštíhlení břicha je ale potřeba dosáhnout správné kombinace stravy a fyzické aktivity. Aerobní trénink doplněný silovými cviky vám umožní efektivně zhubnout a zdůraznit svaly.
Výběr antikoncepčních prostředků je poměrně velký. Dlouhý seznam začíná kondomy, pokračuje antikoncepčními pilulkami a končí třeba právě nitroděložními tělísky. V tomto článku se na ně zaměříme. Dozvíte se, jak se tělíska dělí, jak fungují, pro koho jsou vhodná a také kdy je ideální jejich zavedení. Provedeme vás veškerou problematikou nitroděložních tělísek a pokud váháte, pomůžeme vám se rozhodnout, zda do toho jít, či nikoliv.

Nepřehlédněte

Děti a mobilní telefony, to je časté téma k rodičovské diskuzi. Nikomu se nelíbí, kolik času u displejů chytrých zařízení děti tráví. Sami rodiče jim přitom přístroje dávají do rukou nebo jim jdou špatným příkladem. Navenek jsou nespokojení, ale zároveň si tak usnadňují práci a nechávají dítě zabavit se po svém. V jiných případech jim sami ukazují, kolik času u telefonu sami tráví. Proč to není dobře a jak situaci řešit?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek