Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Darujte ty správné květiny aneb jak se neztrapnit

Možná tušíte, že květiny by se měly darovat vždy v lichém počtu a že bílá barva symbolizuje nevinnost. Nejspíš tušíte i to, že se bílá lilie hodí spíš na pohřeb než jako květina k narozeninám. Spoustu dalšího toho ale ještě nevíte.
darujte květiny
Darujte květiny správně. (zdroj foto: www.123rf.com)

11. 12. 2020

Stačí jediný květ

Darujte květiny správně – když někomu darujete květinu jen tak, nemusíte kupovat hned celou kytici. Nejde-li o nic slavnostního, postačí i jeden jediný květ, aniž byste se dopustili faux pas. Pokud se ale rozhodnete někomu darovat pugét, nikdy ho nepředávejte v papírovém ani celofánovém obalu. 

Pánská a dámská kytice

Ano, květiny nemusíte vybírat jen podle barvy nebo příležitosti, ale také podle pohlaví. Mužům se většinou daruje kytice z tmavých květů a z exotických materiálů. Květiny tak klidně mohou být doplněny různými bobulemi nebo dřevinami. Ženám se darují květiny zejména v pastelových barvách, romantické a vždy méně kontrastní.

Důležitá je i barva

Nevinnost, pokoru a úctu symbolizuje barva bílá. Přátelství, štěstí a nový začátek evokuje barva žlutá. Oranžová je zase symbolem životního elánu a nadšení. Růžová značí mládí, červená zase vášnivou lásku. Modrá se považuje za symbol klidu a míru. Chcete-li někomu vyjádřit radost z úspěchu, zvolte barvu fialovou. Zelená kytice zas značí lásku k přírodě. 

Darujte květiny podle emocí

Na svatbu, k narozeninám, na pohřeb, k výročí nebo třeba k promoci či dalšímu pracovnímu či osobnímu úspěchu. Květiny se darují při různých příležitostech a je dobré vědět, které se k čemu hodí, abyste si neuřízli pořádnou ostudu.

Slunečnice

Když darujete tuto květinu, je jasné, že máte z něčeho radost a obdarovaný ji má nejspíš taky. Hodí se téměř ke každé příležitosti a klidně jen tak. Slunečnice symbolizuje nejen radost a veselí, ale také slunce a dlouhověkost.

Chryzantéma

I toto je optimistická květina, která značí radost a životní optimismus. Darovat ji proto opět můžete téměř kdykoliv a nikdy nešlápnete vedle.

Pivoňka

Značí stydlivost, nevinnost a také jistou nevoli. Nejčastěji se používá do svatebních kytic. Tam také bylo po staletí její místo. Dnes už si ji lidé natolik oblíbili, že se daruje k nejrůznějším příležitostem.

K TÉMATU  Womanizer! Hračka, kterou jednou zkusíte a už ji nepustíte z ruky

Lilie

Obvykle se daruje přátelům, neboť symbolizuje oddanost a čistotu. Pozor však na lilie bílé, ty se běžně přátelům rozhodně nedarují. Hodí se totiž spíše na pohřeb.

Gerbera

Často je považována za příbuznou sedmikrásky a obě znamenají veselost, hravost, věrnost, nevinnost a lásku. Budete-li ji darovat svému blízkému příteli či přítelkyni nebo někomu z rodiny, nikdy neuděláte chybu.

Růže

Mezi ty nejoblíbenější samozřejmě patří růže rudé. Na ty si ale dávejte pozor. Nehodí se pro každou příležitost. Značí totiž vášeň a touhu, ale také diskrétnost. Proto by měly být darovány zejména tomu, koho velmi důvěrně znáte.

Růžové růže vyjadřují úctu a uznání, bílé růže jsou zase spjaty s novými začátky. Oranžové růže se hodí k velmi netradičním příležitostem a žluté zase vyjadřují přání k uzdravení, vděčnost nebo přátelství.

Tulipán

Ten je synonymem krásy, vděčnosti, hlubokého přátelství a také laskavosti. Je-li zrovna jejich sezóna, můžete ho věnovat ke každé příležitosti.

Karafiát

Značí poctu, fascinaci a lásku. Ačkoliv po roce 1989 u nás přestal být tak oblíbenou květinou jako kdysi, v posledních pár letech je zase na vzestupu. Nemůžete jím totiž zkazit vůbec nic. 

Orchidej

Láska, moudrost a síla, to všechno bezpochyby orchidej vyjadřuje. Kromě toho j ezejména v Řecku spjata s moudrostí a mužností. Tudíž orchidej můžete bez skrupulí darovat i muži.

Hortenzie

Chcete-li někomu od srdce poděkovat, ať už za nějaký čin nebo snad upřímnost a loajalitu, vhodnější květinu k této příležitosti najdete jen stěží. 

Pravidla, kterými se řídit, už nyní znáte. Tak darujte květiny svým blízkým – už bez rizika toho, že se ztrapníte.

Květiny až domů? 

Ať už si zamilujete jakékoli květiny z výše vyjmenovaných, nejkrásnější jsou, když je darujete někomu, koho máte rádi. Využijte k tomu třeba rozvoz květin od KvětinyOnline.cz

K TÉMATU  Na Metronome Festivalu vyvrcholí finále projektu Czeching Radia Wave

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

40 vychytávek pro každou příležitost! Jak udržet řezané květiny co nejdéle čerstvé? Jak šetrně vyndat z vlasů žvýkačku? Podívejte se!

Netvarovat ani nestříhat! Pokojové květiny vyžadují v zimě jinou péči. Co dělat, aby měly ideální podmínky a mohly jste se z nich těšit?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Plánujete svou zahradu krásně osvítit? Chcete na ní strávit následující teplé měsíce? Osvětlení na zahradu zkrátka patří. Je součástí vašich večerů s přáteli i grilovacích večírků. Je to nejen stylový prvek, ale také mluvíme o funkční a praktické části zahrady zabraňující mnoha nepříjemným nehodám jako jsou pády ze schodů, pády do bazénů, jezírek a podobně. Vyberte si osvětlení na zahradu správně a střízlivě.
V životě jsem si nikdy nevedla špatně po finanční stránce, to však neznamená, že bych si mohla nějak vyskakovat. Proto jsem začala přemýšlet, kde přijít k dalším penězům. Pak jsem narazila na nabídku online casina, přišlo mi to jako skvělá možnost, jak si přivydělat z domova. Řekla jsem si, že zkusím štěstí. To jsem však ještě nevěděla, že je to jedna velká past.
Říká se, že ženy jsou v uvažování složité, zatímco muži zůstávají srozumitelní a jednoduší. Co se ale vztahů týká, tak muži a ženy následují trochu rozdílné cesty. To, co muži hledají ve vztahu není to, co by ženy motivovalo, aby do takového vztahu šly. Rozdělují je jejich touhy, mentalita, vášně či úroveň vyjadřování. My vám nyní řekneme, co muži doopravdy očekávají od vztahů se ženami a po čem jejich srdce touží.
Kdo by netoužil po tom žít v domácnosti, která se vzhledově podobá královskému paláci! Pokud jste zastánci kombinace romantiky a možná malého kýče, anglický styl bydlení je pro vás to pravé. A i když nežijete na anglickém venkově, můžete takto zařízený příbytek mít. Stačí se držet několika pravidel.
Vodu používáme všichni každý den. Aniž i to uvědomujeme, spotřebujeme jí obrovské množství – o čemž mnohdy ani nevíme. Zjistíme to, až nám přijde roční vyúčtování a začnou se nám nad ním protáčet panenky. Nicméně existují způsoby, jak vodou v domácnosti šetřit, aniž by nás to nějak omezilo, A hned bude pohled na každoroční vyúčtování veselejší. Jak v domácnosti šetřit vodou?
V současné době chtějí být všichni ekologičtí. Dbají na životní prostředí a snaží se neplýtvat jídlem či třídit odpad. Dokonce se správně nakládá i s bioodpadem. A s tím se spojí kompostování. Pokud zvažujete pořízení kompostéru na zahradu nebo kompostéru do interiéru, nabízí se otázka, jak správně kompostovat a čemu se vyvarovat? Kompostování je sice hitem, na druhou stranu se to musí umět.

Nepřehlédněte

Podzim je tady, proto je čas obout se do teplejší a pevnější obuvi. Trendy pro podzim 2022 vás nadchnou. In je pohodlí a funkčnost. Mrkněte, jaké se letos budou nosit kozačky, kotníkové boty a boty na sníh. Pro každou ženu máme spoustu tipů, ze kterých si vyberete. Využijte podzimního Black Friday a nakupte nejlepší boty za zlevněné ceny. Boty si můžete pořídit i na další sezóny, proto volte kvalitní materiály a prověřené značky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek