Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Darujte ty správné květiny aneb jak se neztrapnit

Možná tušíte, že květiny by se měly darovat vždy v lichém počtu a že bílá barva symbolizuje nevinnost. Nejspíš tušíte i to, že se bílá lilie hodí spíš na pohřeb než jako květina k narozeninám. Spoustu dalšího toho ale ještě nevíte.
darujte květiny
Darujte květiny správně. (zdroj foto: www.123rf.com)

11. 12. 2020

Stačí jediný květ

Darujte květiny správně – když někomu darujete květinu jen tak, nemusíte kupovat hned celou kytici. Nejde-li o nic slavnostního, postačí i jeden jediný květ, aniž byste se dopustili faux pas. Pokud se ale rozhodnete někomu darovat pugét, nikdy ho nepředávejte v papírovém ani celofánovém obalu. 

Pánská a dámská kytice

Ano, květiny nemusíte vybírat jen podle barvy nebo příležitosti, ale také podle pohlaví. Mužům se většinou daruje kytice z tmavých květů a z exotických materiálů. Květiny tak klidně mohou být doplněny různými bobulemi nebo dřevinami. Ženám se darují květiny zejména v pastelových barvách, romantické a vždy méně kontrastní.

Důležitá je i barva

Nevinnost, pokoru a úctu symbolizuje barva bílá. Přátelství, štěstí a nový začátek evokuje barva žlutá. Oranžová je zase symbolem životního elánu a nadšení. Růžová značí mládí, červená zase vášnivou lásku. Modrá se považuje za symbol klidu a míru. Chcete-li někomu vyjádřit radost z úspěchu, zvolte barvu fialovou. Zelená kytice zas značí lásku k přírodě. 

Darujte květiny podle emocí

Na svatbu, k narozeninám, na pohřeb, k výročí nebo třeba k promoci či dalšímu pracovnímu či osobnímu úspěchu. Květiny se darují při různých příležitostech a je dobré vědět, které se k čemu hodí, abyste si neuřízli pořádnou ostudu.

Slunečnice

Když darujete tuto květinu, je jasné, že máte z něčeho radost a obdarovaný ji má nejspíš taky. Hodí se téměř ke každé příležitosti a klidně jen tak. Slunečnice symbolizuje nejen radost a veselí, ale také slunce a dlouhověkost.

Chryzantéma

I toto je optimistická květina, která značí radost a životní optimismus. Darovat ji proto opět můžete téměř kdykoliv a nikdy nešlápnete vedle.

Pivoňka

Značí stydlivost, nevinnost a také jistou nevoli. Nejčastěji se používá do svatebních kytic. Tam také bylo po staletí její místo. Dnes už si ji lidé natolik oblíbili, že se daruje k nejrůznějším příležitostem.

K TÉMATU  Energetické nápoje dětem do rukou nepatří. Přesto je z velké části konzumují

Lilie

Obvykle se daruje přátelům, neboť symbolizuje oddanost a čistotu. Pozor však na lilie bílé, ty se běžně přátelům rozhodně nedarují. Hodí se totiž spíše na pohřeb.

Gerbera

Často je považována za příbuznou sedmikrásky a obě znamenají veselost, hravost, věrnost, nevinnost a lásku. Budete-li ji darovat svému blízkému příteli či přítelkyni nebo někomu z rodiny, nikdy neuděláte chybu.

Růže

Mezi ty nejoblíbenější samozřejmě patří růže rudé. Na ty si ale dávejte pozor. Nehodí se pro každou příležitost. Značí totiž vášeň a touhu, ale také diskrétnost. Proto by měly být darovány zejména tomu, koho velmi důvěrně znáte.

Růžové růže vyjadřují úctu a uznání, bílé růže jsou zase spjaty s novými začátky. Oranžové růže se hodí k velmi netradičním příležitostem a žluté zase vyjadřují přání k uzdravení, vděčnost nebo přátelství.

Tulipán

Ten je synonymem krásy, vděčnosti, hlubokého přátelství a také laskavosti. Je-li zrovna jejich sezóna, můžete ho věnovat ke každé příležitosti.

Karafiát

Značí poctu, fascinaci a lásku. Ačkoliv po roce 1989 u nás přestal být tak oblíbenou květinou jako kdysi, v posledních pár letech je zase na vzestupu. Nemůžete jím totiž zkazit vůbec nic. 

Orchidej

Láska, moudrost a síla, to všechno bezpochyby orchidej vyjadřuje. Kromě toho j ezejména v Řecku spjata s moudrostí a mužností. Tudíž orchidej můžete bez skrupulí darovat i muži.

Hortenzie

Chcete-li někomu od srdce poděkovat, ať už za nějaký čin nebo snad upřímnost a loajalitu, vhodnější květinu k této příležitosti najdete jen stěží. 

Pravidla, kterými se řídit, už nyní znáte. Tak darujte květiny svým blízkým – už bez rizika toho, že se ztrapníte.

Květiny až domů? 

Ať už si zamilujete jakékoli květiny z výše vyjmenovaných, nejkrásnější jsou, když je darujete někomu, koho máte rádi. Využijte k tomu třeba rozvoz květin od KvětinyOnline.cz

K TÉMATU  Nejlepší zahraniční komediální seriály všech dob! Jaký je váš favorit?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

40 vychytávek pro každou příležitost! Jak udržet řezané květiny co nejdéle čerstvé? Jak šetrně vyndat z vlasů žvýkačku? Podívejte se!

Netvarovat ani nestříhat! Pokojové květiny vyžadují v zimě jinou péči. Co dělat, aby měly ideální podmínky a mohly jste se z nich těšit?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

O v pořadí pátém koučinku Nely s Marcelou se dočtete níže.
Nebaví vás hlídat si kalorie a přemýšlet nad vším, co sníte? Obědů z restaurace už máte dost a chtělo by to lehčí a zdravější změnu? Vyzkoušejte naše tři tipy na zdravý oběd přímo ze supermarketu.
Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.
Kdo by neznal milou Rachel ze seriálu Přátelé? Jennifer Aniston tato role jednoznačně proslavila. Od té doby ale natočila spoustu filmů, kde jsme mohli obdivovat její herecký talent a nestárnoucí krásu. Na hollywoodském výsluní tak zůstává nadále, a nevypadá to, že by se chystala odejít. Ale i ona má občas dny jako „pouhý smrtelník“. Co jste o ní určitě nevěděli?
Žádné litry potu, rudé tváře, srdce v krku. Jóga není běh, proto může budit dojem, že pomalými cviky nezvládne spalovat tuky. Víte, že ale už dávno neplatí, že jen dřinou dojdete vysněného cíle? Přesvědčíme vás, ať víte, jak se to má.
Trh s nemovitostmi zažívá doslova boom. Je potřeba si však uvědomovat několik možných komplikací. Co nám brání v koupi vysněného příbytku?
Dvě dimenze jednoho problému - najít si manžela a správně se o něj postarat - patřily k těm nejzásadnějším tématům, které před 70 lety řešily magazíny a žurnály určené ženám. Inspiraci z nich můžete načerpat i dnes, ale jen na vlastní nebezpečí.
V dnešním světě, který se neustále mění a vyvíjí, se mění i role rodičů a způsoby, jakými vychovávají své potomky. Článek "Moderní rodičovství a výchova dětí" se zaměřuje na aktuální trendy a přístupy v oblasti péče o děti. Od respektování individuality a podporování kreativity po využívání moderních technologií – objevte, jak se rodičovství adaptuje na nové výzvy a jak můžete vytvořit harmonický vztah s vašimi dětmi v dnešním rychle se měnícím světě.
Práce na počítači, hraní her či sledování televize mají společné jedno a tím je enormní zátěž na oči. Displeje digitálních přístrojů totiž vyzařují modré světlo, které představuje obrovské množství energie, s níž se musejí oči vypořádat. To, co se ze začátku může projevovat jako podráždění, únava či zarudnutí, může mít časem nepříjemné následky v podobě zhoršení zraku.
Můžete si nastavit také vyhřívání na chatě nebo chalupě a nikdy se vám tak už nestane, že přijedete do nepříjemné zimy. Zároveň v době nepřítomnosti můžete ušetřit náklady na topení.
Migréna - každá žena ví, jak může onemocnění vyřadit ze života. Většinou člověka popadne ve chvíli, kdy na pár dní nastoupila do vlaku života také menstruace. Zatímco někoho provází celým tímto obdobím, u jiného nepobude déle než den. Aby vás nemocnění příště minulo, prozradíme vám, jak jí předcházet.
Ložnice - místo ničím nerušeného klidu. Také je to naše útočiště či oáza, kde můžeme odpočívat. Ať už je pro vás ložnice čímkoli, je důležité, aby vám byla sympatická a abyste se v ní cítili příjemně.

Výběr článků

Víte, že práce na poli, házení lopatou nebo pochod Praha-Prčice je pro naše tělo méně škodlivé než nesprávné sezení? Sezení je totiž pro páteř tou nejnamáhavější činností. Jak sedět, je zásadní pro vaše zdraví.
Každý máme ve svém okolí někoho, pro koho je káva tématem číslo jedna. Ať už raději pijí ristretto, espresso nebo nadýchané cappuccino, jejich den bez šálku kvalitní kávy jako by ani nebyl. A co by je pod stromečkem mohlo potěšit víc než právě výběrová káva či předměty, se kterými svůj kávový rituál pozvednou na ještě vyšší úroveň?
Přemýšlíte, jakým dárkem obdarovat své blízké, aby z něj vyzařovalo „darování od srdce“? Víte, že nejlepší dárky jsou přece ty domácí?

Nepřehlédněte

Jistěže si můžete koupit klasické hnojivo na pokojové či venkovní rostliny a hnojit bez obav jím. Ale proč nevyužít to, co třeba máte běžně doma? Vyzkoušejte osvědčené tipy a triky všech zkušených pěstitelů.
Léto se rychle blíží a s ním přichází i doba infekcí močových cest, které trápí nejednu ženu. Jakmile se objeví první nepříjemné příznaky, začněte okamžitě jednat. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle i následnými recidivami. Máte-li k těmto potížím sklony, předcházejte jim!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek