Úterý , 04. 10. 2022

František

Darujte ty správné květiny aneb jak se neztrapnit

Možná tušíte, že květiny by se měly darovat vždy v lichém počtu a že bílá barva symbolizuje nevinnost. Nejspíš tušíte i to, že se bílá lilie hodí spíš na pohřeb než jako květina k narozeninám. Spoustu dalšího toho ale ještě nevíte.
darujte květiny
Darujte květiny správně. (zdroj foto: www.123rf.com)

11. 12. 2020

Stačí jediný květ

Darujte květiny správně – když někomu darujete květinu jen tak, nemusíte kupovat hned celou kytici. Nejde-li o nic slavnostního, postačí i jeden jediný květ, aniž byste se dopustili faux pas. Pokud se ale rozhodnete někomu darovat pugét, nikdy ho nepředávejte v papírovém ani celofánovém obalu. 

Pánská a dámská kytice

Ano, květiny nemusíte vybírat jen podle barvy nebo příležitosti, ale také podle pohlaví. Mužům se většinou daruje kytice z tmavých květů a z exotických materiálů. Květiny tak klidně mohou být doplněny různými bobulemi nebo dřevinami. Ženám se darují květiny zejména v pastelových barvách, romantické a vždy méně kontrastní.

Důležitá je i barva

Nevinnost, pokoru a úctu symbolizuje barva bílá. Přátelství, štěstí a nový začátek evokuje barva žlutá. Oranžová je zase symbolem životního elánu a nadšení. Růžová značí mládí, červená zase vášnivou lásku. Modrá se považuje za symbol klidu a míru. Chcete-li někomu vyjádřit radost z úspěchu, zvolte barvu fialovou. Zelená kytice zas značí lásku k přírodě. 

Darujte květiny podle emocí

Na svatbu, k narozeninám, na pohřeb, k výročí nebo třeba k promoci či dalšímu pracovnímu či osobnímu úspěchu. Květiny se darují při různých příležitostech a je dobré vědět, které se k čemu hodí, abyste si neuřízli pořádnou ostudu.

Slunečnice

Když darujete tuto květinu, je jasné, že máte z něčeho radost a obdarovaný ji má nejspíš taky. Hodí se téměř ke každé příležitosti a klidně jen tak. Slunečnice symbolizuje nejen radost a veselí, ale také slunce a dlouhověkost.

Chryzantéma

I toto je optimistická květina, která značí radost a životní optimismus. Darovat ji proto opět můžete téměř kdykoliv a nikdy nešlápnete vedle.

Pivoňka

Značí stydlivost, nevinnost a také jistou nevoli. Nejčastěji se používá do svatebních kytic. Tam také bylo po staletí její místo. Dnes už si ji lidé natolik oblíbili, že se daruje k nejrůznějším příležitostem.

K TÉMATU  Věci, které zaručeně dělat po ránu

Lilie

Obvykle se daruje přátelům, neboť symbolizuje oddanost a čistotu. Pozor však na lilie bílé, ty se běžně přátelům rozhodně nedarují. Hodí se totiž spíše na pohřeb.

Gerbera

Často je považována za příbuznou sedmikrásky a obě znamenají veselost, hravost, věrnost, nevinnost a lásku. Budete-li ji darovat svému blízkému příteli či přítelkyni nebo někomu z rodiny, nikdy neuděláte chybu.

Růže

Mezi ty nejoblíbenější samozřejmě patří růže rudé. Na ty si ale dávejte pozor. Nehodí se pro každou příležitost. Značí totiž vášeň a touhu, ale také diskrétnost. Proto by měly být darovány zejména tomu, koho velmi důvěrně znáte.

Růžové růže vyjadřují úctu a uznání, bílé růže jsou zase spjaty s novými začátky. Oranžové růže se hodí k velmi netradičním příležitostem a žluté zase vyjadřují přání k uzdravení, vděčnost nebo přátelství.

Tulipán

Ten je synonymem krásy, vděčnosti, hlubokého přátelství a také laskavosti. Je-li zrovna jejich sezóna, můžete ho věnovat ke každé příležitosti.

Karafiát

Značí poctu, fascinaci a lásku. Ačkoliv po roce 1989 u nás přestal být tak oblíbenou květinou jako kdysi, v posledních pár letech je zase na vzestupu. Nemůžete jím totiž zkazit vůbec nic. 

Orchidej

Láska, moudrost a síla, to všechno bezpochyby orchidej vyjadřuje. Kromě toho j ezejména v Řecku spjata s moudrostí a mužností. Tudíž orchidej můžete bez skrupulí darovat i muži.

Hortenzie

Chcete-li někomu od srdce poděkovat, ať už za nějaký čin nebo snad upřímnost a loajalitu, vhodnější květinu k této příležitosti najdete jen stěží. 

Pravidla, kterými se řídit, už nyní znáte. Tak darujte květiny svým blízkým – už bez rizika toho, že se ztrapníte.

Květiny až domů? 

Ať už si zamilujete jakékoli květiny z výše vyjmenovaných, nejkrásnější jsou, když je darujete někomu, koho máte rádi. Využijte k tomu třeba rozvoz květin od KvětinyOnline.cz

K TÉMATU  Jak se udržet v kondici, i když jste celý den zavřené v kanceláři. Pěstovat dobré zdraví se dá všude

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

40 vychytávek pro každou příležitost! Jak udržet řezané květiny co nejdéle čerstvé? Jak šetrně vyndat z vlasů žvýkačku? Podívejte se!

Netvarovat ani nestříhat! Pokojové květiny vyžadují v zimě jinou péči. Co dělat, aby měly ideální podmínky a mohly jste se z nich těšit?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jestliže jste právě absolvovala a teprve začínáte uvažovat o hledání zaměstnání, je nejvyšší čas. Možná jste si naplánovala poslední prázdniny s tím, že začnete hledat práci až v září. Ale to už může být pozdě. Některé pozice si rozeberou ti rychlejší. Počítejte totiž s tím, že proces hledání práce a nástupu do zaměstnání může trvat i několik měsíců.
Pulty obchodů během zimních měsíců plní exotické ovoce nejrůznějších druhů. Vánoční svátky klepou na dveře a touha po plné štědrovečerní tabuli, ze které je neustále co ujídat, se o to víc násobí. Ta touha bude ostatně silnější než peněženka, která brzy na to zapláče. V případě ovoce se však nezdráhejte, protože řada z rozličných exotických druhů je zdraví velmi prospěšná a co důležitějšího si přát o Vánocích než zdraví.
Zázvor je v podstatě všelék. Jakmile cítíme příznaky nachlazení, je dobré po něm sáhnout a uvařit si z něj čaj, zlepšuje také trávení a využívá se v orientální kuchyni, kde se cení zase jeho výrazná chuť. Snad všichni známe zázvor čerstvý, ale i sušený nebo ve formě koření. I když nám zcela jistě prospívá, nic se nemá přehánět, a i zázvor může být někdy nebezpečný. Kdo by si na něj měl dávat pozor a v jakých případech skutečně škodí?
Dnešní doba je zrychlená, spoustu lidí je pod tlakem a pod vlivem stresu. Patříte mezi ty, kteří zažívají stres v každodenním životě? Přáli byste si to jednou provždy vyřešit? A jde to vůbec? V tomto článku si povíme, odkud se stres vlastně bere a taky uvidíte, že je možné s ním jednou provždy skoncovat!
Poslední dny před Štědrým dnem! Sobota bude nejspíš ve znamení úklidu, i tak byste si ale měly najít čas na odpočinek. Zlatá neděle je pak den pro nákup těch úplně posledních chybějících dárků. Horoskop krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové vám napoví, co vás může o víkendu potkat.

Nepřehlédněte

Celulitidu má řada žen. Dokonce možná existujte víc těch, které ji mají než těch, které mají to štěstí a celulitidou obdařeny nejsou. A stejně jako trápí ženy, tak ani muži leckdy celulitidě neuniknou. A proto si nyní připomeneme největší a nejčastější mýty, které o celulitidě kolují a připojíme pár rad, jak se jí zbavit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek