Sobota , 26. 11. 2022

Artur

Víte, jak prorazit na TikToku a využít jeho potenciál?

TikTok je v dnešní době nejrychleji rostoucí platforma sociálních médií na světě. Má více než 1 miliardu aktivních uživatelů měsíčně ve 155 zemích.
TikTok
Pokud chcete oslovit mladé, jste tady správně.

28. 09. 2022

Většina aktivních uživatelů je ve věku 16 až 24 let a patří ke generaci Z – lidem, kteří vyrostli s internetem a považují digitální komunikaci za samozřejmost. Tito lidé obecně rychleji přijímají nové trendy v sociálních médiích, což odpovídá TikToku, protože většina činností se týká šíření virálního obsahu.

Co je to TikTok?

TikTok nebo Douyin, jak se nazývá na svém původním čínském trhu, je aplikace pro sdílení videí, kde uživatelé mohou vytvářet a distribuovat krátké záznamy (15 sekund – 3 minuty) hudby, tance, synchronizace rtů, filtrů a komických příspěvků. Mnoho lidí zná aplikaci pod názvem Musica.ly, což je název původní, než ji koupil Bytedance a obě appky se tím sloučily.

Poznámka: Ne všechny značky dnes inzerují na TikToku, i když některé získaly hodně pozornosti. Studie ukazují, že pouze 4 % marketingových manažerů ho používá jako součást své mediální strategie – ve srovnání s 89% reklamy na Facebooku.

tiktok
Nejrůznější filtry a legrácky. To vše si tady můžete vyzkoušet.

Nejvýraznějším důvodem je pravděpodobně to, že uživatelská základna je relativně mladá (a tedy ne v rámci cílových skupin), a že stále neexistuje zavedený reklamní model, jako je tomu na YouTube nebo Facebooku. Marketing na platformě však vyzkoušelo několik světových značek, jako jsou například Nike, Coca-Cola a Walmart.

Budoucnost

I když TikTok možná ještě není nejviditelnějším sociálním kanálem pro každého, je skvělý nápad sledovat tuto vznikající platformu. Věci se mění ve spěchu, a abychom drželi krok s dnešním prostředím digitálních médií, je důležité neustále vyhodnocovat jaké kanály a strategie použít, aby zůstaly relevantní pro zamýšlené cílové publikum.

tiktok
Uživatelé této platformy natáčejí videa a navzájem se kopírují. Tím vzniká virální obsah a nové trendy.

Z krátkodobého hlediska je tato sociální platforma samozřejmě většinou zajímavá pro značky zaměřené na poněkud mladší cílové publikum, protože tyto uživatele lze snadno oslovit právě tam.

Jak na TikToku prorazit?

Pokud máte firmu a chcete s ní na TikToku prorazit, můžete začít například pomocí „hashtag výzvy“. Jedná se o sponzorované výzvy pomocí určitého hashtagu. Když uživatelé používají hashtag ve svých klipech, základní zpráva se tím šíří. Virální sdílení je dokonalý prostředek jak upoutat pozornost a nastartovat nový trend.

K TÉMATU  Inspirace: Kuchyňský bar může být skvělým designovým kouskem vaší kuchyně. Zastoupí jídelní kout a šikovně oddělí prostor
Tzv. #dancechallenge jsou tady jako doma.

Další možností je využití funkce In-app Commerce, která značkám umožňuje prodávat produkty přímo uvnitř videoklipů, aniž by uživatel musel aplikaci opustit. Ale stejně jako u mnoha jiných reklam může být tento typ reklamy vnímán jako rušivý a může být uživatelem ignorován pouhým přejetím prstem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pamela Reif? Německá Barbie, co vybudovala fitness impérium

Podnikejte na internetu a najděte si online zaměstnání

Zdroje článku:
https://influencermarketinghub.com/what-is-tiktok/, https://www.curemedia.com/tiktok-everything-you-need-to-know/, https://slate.com/technology/2018/09/tiktok-app-musically-guide.html
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Při putování lesy a přírodou narazíte na celou spoustu bylinek a rostlin. Na co však narazíte pouze při podobném putování Afrikou je takzvaný čertův dráp neboli harpagofyt či také ďáblův spár nebo čertovo kopyto. Přesně tak se říká rostlině, která je mnohými označována za zázrak přírody.
Narodit se jako muž nebo žena ještě neznamená, že se tak musíte i cítit. V posledních letech o tom slýcháváme stále častěji a můžeme to chápat, i nemusíme, ale jsou lidé, kteří se vnitřně neztotožňují s žádným pohlavím. Nechtějí se škatulkovat a hrdě se k tomu hlásí. Mezi celebritami jsou tahle prohlášení stále častější. Kdo se v poslední době přiznal a kdo se cítí nebýt ani mužem, ani ženou?
Kandolhu Island se nachází v severním Ari Atolu jako součást souostroví Maledivy, kde je věčně krásné počasí. Teplotní průměr je tady po celý rok lehce nad 30 °C. Stejné je to i s teplotou vody okolního Indického oceánu, kde se ostrov nachází - 27 až 29 °C v průběhu celého roku. Tohle je pro mnohé dovolená snů. A doprava? Kvůli mělké hloubce ji zajišťuje hydroplán. V nabídce zážitků je šnorchlování, potápění, rybaření, katamarány, SPA centrum, fitness nebo čtyři restaurace.

Nepřehlédněte

Koronavirus nezmizel. Spíše naopak, čísla nakažených opět rostou. Ve velkém se šíří rýma a přibývá nachlazených. K tomu všemu klepe na dveře pozimní vlna chřipky. Je tak nejvyšší čas posílit svou obranyschopnost. Během letošního podzimu bude čelit pořádnému náporu. Chcete-li zůstat fit, pak nezapomínejte na vitaminy a minerály. Pomoc najdete také v přírodě.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek