Čtvrtek , 13. 06. 2024

Antonín

Víte, jak prorazit na TikToku a využít jeho potenciál?

TikTok je v dnešní době nejrychleji rostoucí platforma sociálních médií na světě. Má více než 1 miliardu aktivních uživatelů měsíčně ve 155 zemích.
TikTok
Pokud chcete oslovit mladé, jste tady správně.

28. 09. 2022

Většina aktivních uživatelů je ve věku 16 až 24 let a patří ke generaci Z – lidem, kteří vyrostli s internetem a považují digitální komunikaci za samozřejmost. Tito lidé obecně rychleji přijímají nové trendy v sociálních médiích, což odpovídá TikToku, protože většina činností se týká šíření virálního obsahu.

Co je to TikTok?

TikTok nebo Douyin, jak se nazývá na svém původním čínském trhu, je aplikace pro sdílení videí, kde uživatelé mohou vytvářet a distribuovat krátké záznamy (15 sekund – 3 minuty) hudby, tance, synchronizace rtů, filtrů a komických příspěvků. Mnoho lidí zná aplikaci pod názvem Musica.ly, což je název původní, než ji koupil Bytedance a obě appky se tím sloučily.

Poznámka: Ne všechny značky dnes inzerují na TikToku, i když některé získaly hodně pozornosti. Studie ukazují, že pouze 4 % marketingových manažerů ho používá jako součást své mediální strategie – ve srovnání s 89% reklamy na Facebooku.

tiktok
Nejrůznější filtry a legrácky. To vše si tady můžete vyzkoušet.

Nejvýraznějším důvodem je pravděpodobně to, že uživatelská základna je relativně mladá (a tedy ne v rámci cílových skupin), a že stále neexistuje zavedený reklamní model, jako je tomu na YouTube nebo Facebooku. Marketing na platformě však vyzkoušelo několik světových značek, jako jsou například Nike, Coca-Cola a Walmart.

Budoucnost

I když TikTok možná ještě není nejviditelnějším sociálním kanálem pro každého, je skvělý nápad sledovat tuto vznikající platformu. Věci se mění ve spěchu, a abychom drželi krok s dnešním prostředím digitálních médií, je důležité neustále vyhodnocovat jaké kanály a strategie použít, aby zůstaly relevantní pro zamýšlené cílové publikum.

tiktok
Uživatelé této platformy natáčejí videa a navzájem se kopírují. Tím vzniká virální obsah a nové trendy.

Z krátkodobého hlediska je tato sociální platforma samozřejmě většinou zajímavá pro značky zaměřené na poněkud mladší cílové publikum, protože tyto uživatele lze snadno oslovit právě tam.

Jak na TikToku prorazit?

Pokud máte firmu a chcete s ní na TikToku prorazit, můžete začít například pomocí “hashtag výzvy”. Jedná se o sponzorované výzvy pomocí určitého hashtagu. Když uživatelé používají hashtag ve svých klipech, základní zpráva se tím šíří. Virální sdílení je dokonalý prostředek jak upoutat pozornost a nastartovat nový trend.

K TÉMATU  Pánská vesta na ženském těle? Nebojte se zalovit v mužském šatníku
Tzv. #dancechallenge jsou tady jako doma.

Další možností je využití funkce In-app Commerce, která značkám umožňuje prodávat produkty přímo uvnitř videoklipů, aniž by uživatel musel aplikaci opustit. Ale stejně jako u mnoha jiných reklam může být tento typ reklamy vnímán jako rušivý a může být uživatelem ignorován pouhým přejetím prstem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pamela Reif? Německá Barbie, co vybudovala fitness impérium

Podnikejte na internetu a najděte si online zaměstnání

Zdroje článku:
https://influencermarketinghub.com/what-is-tiktok/, https://www.curemedia.com/tiktok-everything-you-need-to-know/, https://slate.com/technology/2018/09/tiktok-app-musically-guide.html
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Tato stavba klame tělem. Na první pohled vypadá jako obyčejná stodola, ale uvnitř se skrývá moderní rezidence. Obrovský prostor v prvním patře, překrásný dřevěný interiér a obrovské prosklené čelo budovy, skýtající výhled na nedaleké hory. Kdo by nebral takové bydlení?
Stres a neustálý tlak na výkon v práci, strach ze selhání a z toho, že nebudete schopna dostát požadavkům okolí. To jsou některé z faktorů, které vedou u mnoha dříve výkonných a schopných lidí ke stresové poruše, známé jako syndrom vyhoření. Jak ho poznat a jak jej řešit?
Spánek je komplexní proces (přesněji několik různých procesů), který se nám i po mnohaletém zkoumání nepodařilo zcela probádat. Co však bezpečně víme, je to, že jeho kvalita významně ovlivňuje celkový stav organismu. Zarážející je, že podle statistik zhruba třetina populace čelí problémům s usínáním. U deseti procent jde o potíže dlouhodobé, jež se mohou nepěkně podepsat na zdraví. Je to i váš případ a hledáte klíč k rychlejšímu usínání a potažmo klidnějšímu spánku? Máme pro vás hned několik doporučení a tip na „must have“ interiérový prvek.
Léto je v plném proudu a s ním i studentské prázdniny. Přemýšlíte, jak naložit s volným časem a zároveň si přivydělat nějaký ten peníz? Projděte si náš přehled, který vám usnadní výběr té pravé brigády.
Také vám někdy připadá, že se všechny každodenní povinnosti nedají skloubit dohromady? Chodíte spát pozdě a ráno brzy vstáváte, a přesto jste každý den ve skluzu? Nejspíš něco děláte špatně.
Bolesti hlavy a svalů. V krku škrábe, přichází únava a kašel. Teplota strmě stoupá. A je tu chřipka. Chřipkové epidemie provázejí českou zimu rok co rok. Lékaři varují před komplikacemi, jejichž následkem může být i smrt. Avšak zabrat dá i viróza nebo obyčejné nachlazení.
Máte ráda ty večery, kdy si sednete s lahvinkou vína, přidáte nějakou dobrotu a pustíte si pořádný doják, u něhož si můžete pobrečet dojetím, aniž by vás někdo viděl? A co je ještě lepší, tak film, který je založen na skutečné události! Vybrali jsme pro vás ty nejdojemnější kousky, které nenechají jedno oko suché!
Čtení klasických knih vás nebaví? Nebo byste je rádi proložili i nějakým poslechem? V tom případě si vyberte z našich tipů na audioknížky, které vám jistě v letních měsících udělají radost a zpříjemní horké dny.
Dítě ve věku zhruba šesti let čeká první velká životní výzva. Ze známého prostředí školky se poprvé přesune do velkého světa. Co by měl předškolák zvládat, aby pro něj byla škola co nejpohodovější?
Krásný podzim, který nás čeká, přímo láká na výlety do přírody. Stromy začnou hrát všemi barvami, a tak pokud není venku zrovna lijavec, stačí se teple obléknout a hned můžete vyrazit. Ať už sami, v páru nebo s rodinou, podzimní přírodu si zamilujete.
Drogerie jsou plné různých šamponů, kondicionérů, zábalů a masek, které mají ženám pomoci ke kráse. Většina z nich ale nakonec stejně zjistí, že nejlépe zabírá síla přírody.
Každá z nás to zná. A pokud ne, můžete si gratulovat. Úzkost nás v dnešním světě provází častěji než kdy jindy. Ještě aby ne, když tu máme světovou pandemii, lidé umírají, jiní přicházejí o práci. Naštěstí ale existuje několik dechových metod, které vás alespoň trošku pomohou uvolnit se ve vypjatých situacích.

Výběr článků

Peru je velmi zajímavá země oplývající především mnoha kulturními památkami starověkých civilizací a koloniální architekturou. Jedná se o neuvěřitelně rozmanitou zemi a ráj pro každého cestovatele. V našich představách může znít Peru jako zapadlá zemička, kde nic nenajdeme, ale opak je pravdou! Tajemné džungle, ztracená města, jezero Titicaca, delta Amazonky – právě za těmito zázraky turisté do Peru míří. Tato země Jižní Ameriky jim poskytne příležitost ocitnout se ve zcela jiné dimenzi.
Proč se trápit, že letos dovolená v cizině nevyjde, když i v Česku je krásně! Hory, lesy, řeky a rybníky doslova lákají k objevování. Ovšem abyste si dovolenou užili bez potíží, dbejte na prevenci, zvláště jste-li náchylní k tzv. letním zánětům. Dobře vybavená lékárnička vám pomůže rychle se potíží zbavit a najít v ní můžete i posilu pro vaši vitalitu, proto soutěžte s námi o balíček přípravků Naturevia.
Oblíbená kulinářská show MasterChef si získala své publikum hned v prvopočátku. Soutěžící jsou vystavení velkému tlaku, je třeba předvést excelentní výkony v krátkém čase, které musí jak vypadat, tak také skvěle chutnat. Pamatujete si ještě na její první řady, soutěžící a porotce?

Nepřehlédněte

Také jste čekala na sluneční paprsky, až vám prozáří každý den? Konečně jaro! Ale jen do té doby, než sluníčko zasvítí přes zaprášená okna a vy najednou vidíte svůj byt v mnohem jasnějších konturách. Chtělo by to jarní úklid? Neztrácejte čas a jděte na to hned. Zvažte, jestli zapojit rodinu. Někdy si opravdu důkladně uklidíte jedině sama!
V dalším chladném pracovním týdnu pomalu ukončete případné spory s ostatními, ať je nepřenášíte do dalšího roku. Nezapomínejte na péči o své zdraví, a zajděte se uvolnit od stresu do divadla, kina nebo na koncert. Co dalšího na vás čeká vám napoví horoskop krásy a duševního zdraví, který připravila astroložka Naďa Šmídová

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek