Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

Víte, jak prorazit na TikToku a využít jeho potenciál?

TikTok je v dnešní době nejrychleji rostoucí platforma sociálních médií na světě. Má více než 1 miliardu aktivních uživatelů měsíčně ve 155 zemích.
TikTok
Pokud chcete oslovit mladé, jste tady správně.

28. 09. 2022

Většina aktivních uživatelů je ve věku 16 až 24 let a patří ke generaci Z – lidem, kteří vyrostli s internetem a považují digitální komunikaci za samozřejmost. Tito lidé obecně rychleji přijímají nové trendy v sociálních médiích, což odpovídá TikToku, protože většina činností se týká šíření virálního obsahu.

Co je to TikTok?

TikTok nebo Douyin, jak se nazývá na svém původním čínském trhu, je aplikace pro sdílení videí, kde uživatelé mohou vytvářet a distribuovat krátké záznamy (15 sekund – 3 minuty) hudby, tance, synchronizace rtů, filtrů a komických příspěvků. Mnoho lidí zná aplikaci pod názvem Musica.ly, což je název původní, než ji koupil Bytedance a obě appky se tím sloučily.

Poznámka: Ne všechny značky dnes inzerují na TikToku, i když některé získaly hodně pozornosti. Studie ukazují, že pouze 4 % marketingových manažerů ho používá jako součást své mediální strategie – ve srovnání s 89% reklamy na Facebooku.

tiktok
Nejrůznější filtry a legrácky. To vše si tady můžete vyzkoušet.

Nejvýraznějším důvodem je pravděpodobně to, že uživatelská základna je relativně mladá (a tedy ne v rámci cílových skupin), a že stále neexistuje zavedený reklamní model, jako je tomu na YouTube nebo Facebooku. Marketing na platformě však vyzkoušelo několik světových značek, jako jsou například Nike, Coca-Cola a Walmart.

Budoucnost

I když TikTok možná ještě není nejviditelnějším sociálním kanálem pro každého, je skvělý nápad sledovat tuto vznikající platformu. Věci se mění ve spěchu, a abychom drželi krok s dnešním prostředím digitálních médií, je důležité neustále vyhodnocovat jaké kanály a strategie použít, aby zůstaly relevantní pro zamýšlené cílové publikum.

tiktok
Uživatelé této platformy natáčejí videa a navzájem se kopírují. Tím vzniká virální obsah a nové trendy.

Z krátkodobého hlediska je tato sociální platforma samozřejmě většinou zajímavá pro značky zaměřené na poněkud mladší cílové publikum, protože tyto uživatele lze snadno oslovit právě tam.

Jak na TikToku prorazit?

Pokud máte firmu a chcete s ní na TikToku prorazit, můžete začít například pomocí “hashtag výzvy”. Jedná se o sponzorované výzvy pomocí určitého hashtagu. Když uživatelé používají hashtag ve svých klipech, základní zpráva se tím šíří. Virální sdílení je dokonalý prostředek jak upoutat pozornost a nastartovat nový trend.

K TÉMATU  Tipy na vánoční dárky pro muže. Co mu nadělit pod stromeček? Když tápete, zkuste tohle...
Tzv. #dancechallenge jsou tady jako doma.

Další možností je využití funkce In-app Commerce, která značkám umožňuje prodávat produkty přímo uvnitř videoklipů, aniž by uživatel musel aplikaci opustit. Ale stejně jako u mnoha jiných reklam může být tento typ reklamy vnímán jako rušivý a může být uživatelem ignorován pouhým přejetím prstem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pamela Reif? Německá Barbie, co vybudovala fitness impérium

Podnikejte na internetu a najděte si online zaměstnání

Zdroje článku:
https://influencermarketinghub.com/what-is-tiktok/, https://www.curemedia.com/tiktok-everything-you-need-to-know/, https://slate.com/technology/2018/09/tiktok-app-musically-guide.html
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Guasha, někde uváděn jako gua sha (vždy vyslovován jako „gvaša“ či „kvaša“) představuje speciální kámen, který má léčebné účinky v podobě masážních metod. Je to čisticí technika obličeje a těla, která má řadu zdravotních přínosů. Předně je ženami vyhledávaná jako přírodní lifting obličeje.
Podzim je tady. Cítíme to nejen ve vzduchu, ale také to vidíme - listy stromů se začínají zbarvovat a okenní parapety opouští letní rostliny, které je třeba zazimovat. Jelikož jsou nyní okenní parapety prázdné, je načase je něčím oživit. Pojďme si zmínit několik rostlin, které vydrží i chladné podzimní dny.  
Když si moje kamarádka a pak také sestra našly partnery na seznamce, začala jsem věřit tomu, že to skutečně funguje. Do té doby jsem se toho strašně bála. Psát si s někým na internetu, nevědět, zda je to skutečně on a potom si s ním vyjít. To mi přišlo děsně riskantní. No ale, když to jim dvěma vyšlo, proč by to nemohlo vyjít taky mně?
Děti vyrostly, osamostatnily se a doma je najednou smutno a prázdno. Nikde žádné pohozené oblečení a najednou vám chybí i ty věčné otázky vašich potomků, co je k jídlu. Nikdo vás nepotřebuje a najednou si uvědomíte prázdno, které vás obklopuje. Pocity osamění a prázdnoty jsou často spojené s tzv. syndromem prázdného hnízda v důsledku osamostatnění již dospělých dětí.
8. září 2022 skončila éra Alžběty II. V tento den, v šestadevadesáti letech, opustila svět. Nikoho tato zpráva nenechala lhostejným a někdo bude ještě dlouho truchlit. Se vší úctou k zesnulé královně, pojďme se společně podívat na nějaké úsměvné pikantnosti z jejího života. Mnohé vás jistě překvapí.
O spodním prádle se zrovna moc nemluví, a to hlavně z toho důvodu, že se jedná o něco opravdu intimního, ale přitom tak běžného. Také proto jsou fakta o spodním prádle tak trochu zapovězena – ale věřte, že i v tomto případě se můžete zasmát a podivovat, jakou proměnou spodní prádlo prošlo za tu dlouhou řadu let od jeho vynalezení.
Aby vaše pleť vypadala zdravě, svěže a odpočatě, nemusíte vydávat horentní sumy za drahé pleťové krémy. I díky běžně dostupným surovinám bude vaše pleť zářivě krásná. Domácí pleťové masky na suchou pleť dodají pleti tolik potřebnou hydrataci a pro jejich přípravu stačí zajít jen do lednice.

Nepřehlédněte

Každý rok vznikne nějaký song, který pak dobývá žebříčky celosvětových hitparád, slyšíme ho na každém rohu, skáče na nás pomalu i z lednice. Na některé hity časem zapomeneme, ale o takových tu dnes nebude řeč. Až udeří první mrazíky, tyhle letní písničky vás zaručeně rozehřejí a rozproudí vám krev v žilách. Pojďme si připomenout hity, které známe úplně všichni a vždycky si na ně rádi na diskotéce nebo u moře zatancujeme, nebo si je aspoň v duchu zanotujeme.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek