Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

6 důvodů, proč chlap nechce mít dítě

Muž nechce dítě

28. 08. 2017

Řekněme si to na rovinu: normálního zdravého muže malé děti děsí. Jsou příliš malé na to, aby je dokázal držet a nechvěl se přitom hrůzou při pomyšlení na to, že je upustí. Nerozumí jim, co říkají. Nechápe důvěru, která se zračí v bezelstných očkách. Děsí ho projevy náklonnosti. Netuší, co dítě chce, když pláče – a i kdyby to snad tušil, nevěděl by, jak mu to dát. Kdykoli se muž octne sám v jedné místnosti s miminkem, můžeme být svědky setkání dvou naprosto nesourodých živočišných druhů. Muž pak v duchu žehná svému vlastnímu otci za to, že to s ním vydržel a nezešílel. Zároveň nedokáže pochopit, jak to vydržet dokázal a šílí.

1. Muži nenávidí změny

Pokud odsuneme stranou ty, kteří otci být nemohou – ať už jim v tom brání věk, zdraví nebo jakékoli jiné potíže – pak by se bez ohledu na věk, rasu, zaměstnání nebo vzdělání dala neochota mít děti shrnout do tří prostých slov: muži nenávidí změny. Jako by nestačilo to, že jim manželka strhá ze stěn plakáty Realu Madrid, Judas Priest a Pamely Anderson, donutí je pravidelně chodit k holiči a má řeči proti kouření a alkoholu – ještě ke všemu se musí o místo v koupelně přetlačovat s vaničkou, olejíčky, zásypy, balíky plenek a hejnem gumových kachniček, a dokonce si ani nemůže nahlas pustit televizi. Nenechme se přitom mýlit počtem šťastných otců, kteří by za své děti dokázali položit život: to jsou ti, kteří se se svým osudem dokázali smířit a našli v něm potěšení. To jsou ti, kteří dokázali změnu překonat a přizpůsobit se jí. Jestliže si jednou zvyknete na to, že se vám po domě pohybují záhadní malí lidé, jste na nejlepší cestě k profesionálnímu otcovství – ale k tomuto okamžiku vede vždy poměrně dlouhá cesta.

2. Konec sexu!?

Samozřejmě se muži bojí toho, že v okamžiku, kdy se dítě narodí, bude konec sexu, příjemným večerům při svíčkách s partnerkou, společným bublinkovým koupelím a bezstarostným nočním vyjížďkám. A bojí se toho oprávněně. Místo toho milého děvčete, vedle kterého se vždycky budil, s ním teď postel kromě miminka sdílí i paní, která na něj div nešišlá, a navíc tvrdí, že je jeho manželka. Je to ale stejné jako s manželstvím. Proč mít jednu ženu šedesát let, když jich můžete mít šedesát ročně? Muž je přece jen lovec, a to i poté, co se šťastně ožení. Pravda je taková, že v životě každého muže zákonitě přichází chvíle, kdy si řekne, že je čas ubrat plyn a trochu se usadit. Tahle nutnost je stejně nesmlouvavá jako biologické hodiny, které odtikávají všem ženám. Neví se jen, kdy to na muže přijde. A odpověď na otázku: “Je dítě lepší než sex?” bude lépe nechat na mužích samotných.

K TÉMATU  Seznamování aneb jak najít toho pravého prince a nenaletět podvodníkům

3. Nepřirozenost pořádnosti

Na otcovství je jedna důležitá věc, která stupňuje manželský stav: pořádnost. A přiznejme si to hned zkraje – muži jsou v podstatě nepořádní od přírody. Když se pračlověk vrátil z úspěšného lovu, také si nevěšel pracovní kožešinu na ramínko, ale mrskl s ní do kouta jeskyně. Když byli muži svobodní, mohly se špinavé ponožky válet kdekoli po bytě; když  se ožení, musí absolvovat těžkou bitvu o vyhrazená místa, kam bylo možné ponožky odkládat; v okamžiku, kdy se narodí miminko, se musí muž začít chovat otcovsky, výchovně a všelijak jinak nepřirozeně, což mimo jiné obnáší i ukládání ponožek do koše na prádlo. Od koho jiného by se také měly děti naučit základní hygienické návyky a pořádnost, než od rodičů? To ale také znamená, že muž musí jít proti své přirozenosti, což obnáší nejen omezení sprostých slov a konec kouření v ložnici v neděli ráno, ale také udržování jakéhos takéhos řádu a čistoty.

4. Osamělost přespolního otce

Svobodný muž smí chodit kam chce, kdy chce a také s kým chce. Každá svoboda je samozřejmě relativní, protože v osm hodin ráno se stejně všichni sejdeme u píchaček, ale ten pocit, že jsem pánem svého času, je nenahraditelný. Pro svobodného muže platí poměrně jednoduché přírodní zákony: když mariáš, tak u piva, když pivo, tak v hospodě, a když hospoda, tak zakouřená. První stupeň odtržení od okolní reality přichází se svatbou – zničehonic muži, kteří se kradou zšeralou předsíní k botníku, slýchávají z obývacího pokoje podezíravé: “Porada takhle pozdě večer? Hned zítra volám tvému šéfovi!” To všechno se přirozeně po příchodu dítěte jen stupňuje a k setkání s kamarády pak dochází ještě vzácněji než k sexu (viz výše). Muž samozřejmě se svou ženou cítí, a ocitá se mezi mlýnskými kameny odpovědnosti (ona si toho také moc neužije) a představ o správném muži (potřebuju na vzduch).

K TÉMATU  Tipy na organizaci rodinného života

5. Konec utrácení

Muži rádi chodí do hospody. Muži také rádi chodí do kina. O fotbalu, hokeji nebo závodech na ploché dráze nemusíme vůbec mluvit – to všechno jsou součásti mužského světa, které patří k životu stejně neodmyslitelně jako kyslík ke vzduchu. A je tu ještě plechový miláček – člověk nemusí být zrovna venkovský votuzer, aby mu bylo jasné, že nestačí jen do jednoho otvoru lít benzín… To všechno je pryč a otcové rodin často marně ždímají peněženky, aby měli alespoň na noviny do autobusu. Přesto se zdá, jako by všechno bylo málo, a tři zaměstnání nestačí. Manželka na mateřské dovolené nevydělá skoro nic, a přitom jsou všechny ty věci, které děti k běžnému provozu potřebují, ohavně drahé.

6. Otec ano, ale jen ten nejlepší!

Příroda už to tak zařídila, že muž je v skrytu duše odpovědný, i když o tom ani sám neví; děsí ho tudíž možnost, že rodina bude třít bídu s nouzí, a že všechna vina nakonec padne na něj. Nejde zdaleka jen o pomyslnou svobodu, sex, pivo a fotbal… muž ví, že je tu od toho, aby uživil, aby se postaral a aby byl pevná skála v příboji všedních dnů. Proto se někdy zdráhá, když přijde na řeči o ťapkání malých nožiček v ložnici. Zdánlivě bohémsky, ale ve skutečnosti křišťálově čistě odpovědně se k problematice postavil miláček žen George Clooney: “Chtěl bych být otcem jedině v případě, že bych tuto roli mohl plnit na výbornou,” prohlásil. Jako člověk, který neustále pracuje, by podle svých slov dobrým otcem být nemohl. “Znám dost rodin, v nichž nejsou děti šťastné. A nechci opakovat stejné chyby,” dodal a měl pravdu. Otcovství je něco, k čemu člověk zkrátka dospěje.

Tak už je vám to jasné? Přesto, kdyby nebylo nás matek a naší tolerantnosti v tomto ohledu, který článek popisuje, asi bychom vymřeli. Tak hodně trpělivosti ženy!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Luna odjakživa přitahovala myšlení, fantazii i city lidí. Nejeden básník, skladatel nebo malíř jí věnoval své dílo. Působení luny na jevy na zeměkouli jsou jasně vědecky prokázané. Je zde ale jedno odvětví, které stále čeká na to, až jej někdo vědecky dokáže. Co vše vám prozradí lunární kalendář?
Sofie se řadí do dlouhého zástupu žen, které si prošly znásilněním. Proč se bála vše přiznat, a proč je násilník dnes stále nepotrestán? Podívejte se na příběh ženy, která se s minulostí dokázala vypořádat díky světové kampani.
Růži, královnu květin, můžete použít v kosmetice i v kuchyni. Růžová voda je již mnoho let nejčastěji používanou květovou vodou. Je skvělá pro všechny typy pleti, od mladé problematické, přes přecitlivělou suchou až po náročnou zralou. Hodí se i pro jemnou dětskou pokožku a pro alergiky. Vyrobte si ji doma. A ještě mnohem víc.
Bylinky nemusí být používány jenom k tomu, aby nám zajímavě ochutily jídlo a aby také zajistili jeho příjemnou vůni. Bylinky jsou odnepaměti používány také v lidovém přírodním léčitelství. My se aktuálně podáváme na ty, které jsou nejlepším pomocníkem pro naše plíce.
To nejlepší z čistého minimalismu předvádí překrásná rezidence od studia FGR Architects ve městečku Portsea v Austrálii. Stavba z roku 2016 se stojí na vyvýšeném povrchu, díky kterému nabízí otevřený pohled do všech stran. Podívejte se na ten výhled na oceán!
Tolik lidí si přeje jíst zdravě. Bohužel ne každému se to podaří. Lidé se po čase vrátí ke starému režimu nezdravého stravování. O měsíc později zkouší další pokus, ale zase je něco vrátí ke starému režimu. A takto je to dokola a dokola. Jsou tu ale i takoví, kteří se zdravou stravou ještě ani nezačali, protože se nemohou odhodlat. Jak to tedy jednou provždy změnit? Jak se odhodlat, a zároveň u toho vytrvat a nevracet se zpět ke starým návykům? O tom si povíme v dnešním článku. Proto pokračujte ve čtení, držte se daných pravidel a úspěch vás nemine...
Chtěli byste naší planetě pomoci od nadbytečného odpadu, ale nevíte, jak na to? Nemusíte ze dne na den začít kompostovat a stloukat si doma vlastní máslo. Stačí se jen řídit několika jednoduchými radami, které zvládne opravdu každý.
Mnohokrát jste se těšili na chvíli, kdy spolu konečně budete trávit více času. A když ta situace nečekaně nastala, místo společného tvoření, her a zkrášlování bytu se jen hádáte?
Realitní makléři u nás nemají nejlepší pověst. V posledních letech se vnímání jejich práce v očích prodávajících i kupujících poněkud zlepšilo, ale přesto přibývá Čechů, kteří se rozhodnout pro dobrodružství v neprobádaném světě realit bez ostříleného průvodce. Určitý podíl viny na tom mají autoři článků ve stylu „jak prodat nemovitost ve třech krocích“. Možná jste podobný návod četli a došli k závěru, že realitku vůbec nepotřebujete. Třeba to tak skutečně bude – můžete to zjistit v rámci jedinečného online kurzu, který připravila MAXIMA REALITY.
Baret vede jako pokrývka hlavy i pro letošní podzim a zimu. V posledních dvou letech zažívá tento francouzský look stále strmý vzestup. Půjdete do něj?
Nemusíte mít přímo roubenku nebo srub. Dřevěný interiér sluší každé chatě, ale můžete se jím obklopit i doma. Tento klasický materiál bude v módě pořád. Dřevo existuje v mnoha variantách i barvách a s jeho pomocí vytvoříte neopakovatelné bydlení. Působí příjemně a je také zdravotně naprosto nezávadné. Prohlédněte si krásné interiéry, kde je hlavním motivem právě dřevo.
Bez bezmezné důvěry žádný vztah fungovat nebude. Alespoň ne dlouhodobě. Jak to ale udělat tak, abyste si s partnerem takové silné pouto vypěstovala?

Výběr článků

Bohémské vlny a sexy kudrliny. Přesně to je dvojice, která se ve světě vlasových trendů snad pokaždé setkává s úspěchem. A aby ne. Vlnky představují určitou dávku divokosti, zatímco kudrliny dokážou být sexy a roztomilé zároveň. Jak podpořit přirozenou krásu vln nebo se postarat o to, abyste se místo rovných vlasů chlubila půvabnými loknami? Přesně na to se podíváme.
Japonská zahrada je působivý způsob úpravy okrasné zahrady. V Japonsku bývala zahrada dlouhodobě otázkou prestiže více, než kdekoli jinde ve světě. V Evropských zemích se nachází parky i zahrady, které si berou inspiraci právě v této zahradní architektuře. Jejich vzhled byl ale přizpůsoben našemu trendu úpravy zahrad. Nic to nemění na tom, že krásně upravená idealizovaná příroda v duchu japonské zahrady je prostě pastvou pro oči.
Ať už v Jihočeském kraji strávíte jediný den nebo týdenní dovolenou, vždycky budete mít co poznávat a na co se dívat. Objevujte krásu našich měst, historie a přírody.

Nepřehlédněte

Udržování zdraví na pracovišti je klíčové pro produktivitu, spokojenost a celkovou pohodu. V tomto článku se dozvíte, jak si udržet fyzické a mentální zdraví i během náročných pracovních dnů. Poradíme vám, jak efektivně řešit stres, najít čas na pravidelný pohyb a zdravě se stravovat, i když jste zaneprázdněni pracovními povinnostmi. Navíc zvýrazníme význam psychické odolnosti a technik odpočinku, které pomohou zachovat klidnou mysl a pozitivní postoj. Tyto tipy vám umožní nejen lépe se cítit, ale také zvýšit vaši efektivitu a spokojenost v práci.
Turistické středisko Jasná je velmi známé, stejně jako mnoho dalších míst v jeho okolí. Dovolená v Nízkých Tatrách na Slovensku ale může být plná jedinečných zážitků z míst, která každý nezná. Poradíme vám, kam vyrazit, abyste nebyli obklopeni obrovskými davy turistů. Díky tomu si užijete dovolenou mnohem více.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek