Středa , 29. 11. 2023

Zina

6 důvodů, proč chlap nechce mít dítě

Muž nechce dítě

28. 08. 2017

Řekněme si to na rovinu: normálního zdravého muže malé děti děsí. Jsou příliš malé na to, aby je dokázal držet a nechvěl se přitom hrůzou při pomyšlení na to, že je upustí. Nerozumí jim, co říkají. Nechápe důvěru, která se zračí v bezelstných očkách. Děsí ho projevy náklonnosti. Netuší, co dítě chce, když pláče – a i kdyby to snad tušil, nevěděl by, jak mu to dát. Kdykoli se muž octne sám v jedné místnosti s miminkem, můžeme být svědky setkání dvou naprosto nesourodých živočišných druhů. Muž pak v duchu žehná svému vlastnímu otci za to, že to s ním vydržel a nezešílel. Zároveň nedokáže pochopit, jak to vydržet dokázal a šílí.

1. Muži nenávidí změny

Pokud odsuneme stranou ty, kteří otci být nemohou – ať už jim v tom brání věk, zdraví nebo jakékoli jiné potíže – pak by se bez ohledu na věk, rasu, zaměstnání nebo vzdělání dala neochota mít děti shrnout do tří prostých slov: muži nenávidí změny. Jako by nestačilo to, že jim manželka strhá ze stěn plakáty Realu Madrid, Judas Priest a Pamely Anderson, donutí je pravidelně chodit k holiči a má řeči proti kouření a alkoholu – ještě ke všemu se musí o místo v koupelně přetlačovat s vaničkou, olejíčky, zásypy, balíky plenek a hejnem gumových kachniček, a dokonce si ani nemůže nahlas pustit televizi. Nenechme se přitom mýlit počtem šťastných otců, kteří by za své děti dokázali položit život: to jsou ti, kteří se se svým osudem dokázali smířit a našli v něm potěšení. To jsou ti, kteří dokázali změnu překonat a přizpůsobit se jí. Jestliže si jednou zvyknete na to, že se vám po domě pohybují záhadní malí lidé, jste na nejlepší cestě k profesionálnímu otcovství – ale k tomuto okamžiku vede vždy poměrně dlouhá cesta.

2. Konec sexu!?

Samozřejmě se muži bojí toho, že v okamžiku, kdy se dítě narodí, bude konec sexu, příjemným večerům při svíčkách s partnerkou, společným bublinkovým koupelím a bezstarostným nočním vyjížďkám. A bojí se toho oprávněně. Místo toho milého děvčete, vedle kterého se vždycky budil, s ním teď postel kromě miminka sdílí i paní, která na něj div nešišlá, a navíc tvrdí, že je jeho manželka. Je to ale stejné jako s manželstvím. Proč mít jednu ženu šedesát let, když jich můžete mít šedesát ročně? Muž je přece jen lovec, a to i poté, co se šťastně ožení. Pravda je taková, že v životě každého muže zákonitě přichází chvíle, kdy si řekne, že je čas ubrat plyn a trochu se usadit. Tahle nutnost je stejně nesmlouvavá jako biologické hodiny, které odtikávají všem ženám. Neví se jen, kdy to na muže přijde. A odpověď na otázku: “Je dítě lepší než sex?” bude lépe nechat na mužích samotných.

K TÉMATU  Jaký to je pocit, uvidět najednou všechny barvy světa, když jste byli celý dosavadní život barvoslepí? Podívejte se na dojemné reakce!

3. Nepřirozenost pořádnosti

Na otcovství je jedna důležitá věc, která stupňuje manželský stav: pořádnost. A přiznejme si to hned zkraje – muži jsou v podstatě nepořádní od přírody. Když se pračlověk vrátil z úspěšného lovu, také si nevěšel pracovní kožešinu na ramínko, ale mrskl s ní do kouta jeskyně. Když byli muži svobodní, mohly se špinavé ponožky válet kdekoli po bytě; když  se ožení, musí absolvovat těžkou bitvu o vyhrazená místa, kam bylo možné ponožky odkládat; v okamžiku, kdy se narodí miminko, se musí muž začít chovat otcovsky, výchovně a všelijak jinak nepřirozeně, což mimo jiné obnáší i ukládání ponožek do koše na prádlo. Od koho jiného by se také měly děti naučit základní hygienické návyky a pořádnost, než od rodičů? To ale také znamená, že muž musí jít proti své přirozenosti, což obnáší nejen omezení sprostých slov a konec kouření v ložnici v neděli ráno, ale také udržování jakéhos takéhos řádu a čistoty.

4. Osamělost přespolního otce

Svobodný muž smí chodit kam chce, kdy chce a také s kým chce. Každá svoboda je samozřejmě relativní, protože v osm hodin ráno se stejně všichni sejdeme u píchaček, ale ten pocit, že jsem pánem svého času, je nenahraditelný. Pro svobodného muže platí poměrně jednoduché přírodní zákony: když mariáš, tak u piva, když pivo, tak v hospodě, a když hospoda, tak zakouřená. První stupeň odtržení od okolní reality přichází se svatbou – zničehonic muži, kteří se kradou zšeralou předsíní k botníku, slýchávají z obývacího pokoje podezíravé: “Porada takhle pozdě večer? Hned zítra volám tvému šéfovi!” To všechno se přirozeně po příchodu dítěte jen stupňuje a k setkání s kamarády pak dochází ještě vzácněji než k sexu (viz výše). Muž samozřejmě se svou ženou cítí, a ocitá se mezi mlýnskými kameny odpovědnosti (ona si toho také moc neužije) a představ o správném muži (potřebuju na vzduch).

K TÉMATU  Seznamování aneb trapasy, co mohou nastat při randění v zimě

5. Konec utrácení

Muži rádi chodí do hospody. Muži také rádi chodí do kina. O fotbalu, hokeji nebo závodech na ploché dráze nemusíme vůbec mluvit – to všechno jsou součásti mužského světa, které patří k životu stejně neodmyslitelně jako kyslík ke vzduchu. A je tu ještě plechový miláček – člověk nemusí být zrovna venkovský votuzer, aby mu bylo jasné, že nestačí jen do jednoho otvoru lít benzín… To všechno je pryč a otcové rodin často marně ždímají peněženky, aby měli alespoň na noviny do autobusu. Přesto se zdá, jako by všechno bylo málo, a tři zaměstnání nestačí. Manželka na mateřské dovolené nevydělá skoro nic, a přitom jsou všechny ty věci, které děti k běžnému provozu potřebují, ohavně drahé.

6. Otec ano, ale jen ten nejlepší!

Příroda už to tak zařídila, že muž je v skrytu duše odpovědný, i když o tom ani sám neví; děsí ho tudíž možnost, že rodina bude třít bídu s nouzí, a že všechna vina nakonec padne na něj. Nejde zdaleka jen o pomyslnou svobodu, sex, pivo a fotbal… muž ví, že je tu od toho, aby uživil, aby se postaral a aby byl pevná skála v příboji všedních dnů. Proto se někdy zdráhá, když přijde na řeči o ťapkání malých nožiček v ložnici. Zdánlivě bohémsky, ale ve skutečnosti křišťálově čistě odpovědně se k problematice postavil miláček žen George Clooney: “Chtěl bych být otcem jedině v případě, že bych tuto roli mohl plnit na výbornou,” prohlásil. Jako člověk, který neustále pracuje, by podle svých slov dobrým otcem být nemohl. “Znám dost rodin, v nichž nejsou děti šťastné. A nechci opakovat stejné chyby,” dodal a měl pravdu. Otcovství je něco, k čemu člověk zkrátka dospěje.

Tak už je vám to jasné? Přesto, kdyby nebylo nás matek a naší tolerantnosti v tomto ohledu, který článek popisuje, asi bychom vymřeli. Tak hodně trpělivosti ženy!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Řeč je v našem životě velmi důležitá. Přece jen si jistě hned po pár větách všimnete, pokud někdo nevyslovuje zcela správně, koktá nebo mu dělá potíže výslovnost některých písmen. Řeč se u nás vyvíjí od útlého dětství a je dobré sledovat, jestli tu nenastávají nějaké potíže. Ty je mnohem snazší řešit okamžitě než později v dospělosti.
Bílá kuchyně se může už od prvního pohledu zdát jako jasná výhra. Je to barva, která se hodí ke všemu, je nadčasová a nesmrtelná. Možná máte představu, že bílá kuchyně vydrží roky, protože nikdy nevyjde z módy. Navíc už se nemůžete dočkat, jak se vyřádíte na doplňcích, protože k bílé se přece hodí všechno. Bílá kuchyně ale má i své stinné stránky. Znáte je?
Že nám po probdělé noci nebývá úplně fajn, víme zřejmě všichni. Když se takových nocí zopakuje hned několik, naše energie během dne rapidně klesá. To však není jediným nepříjemným efektem nedostatku spánku. Tento stav se na našem těle odráží v mnoha ohledech.
Pokud patříte mezi ty, kteří se pokoušejí hubnout, ale pokusy jsou zatím marné, tak pokračujte ve čtení. Dnes se dozvíte, v čem je kámen úrazu, že se vaše hubnutí nedaří. Dozvíte se něco, o čem jste nikdy předtím možná ani neslyšeli. Zároveň pochopíte, jak to můžete napravit. A jestliže tyto informace převedete do praxe, tak věřím, že se úspěch dostaví!
Čisticí prostředky na nás útočí reklamou, podle které je každý z nich ten nejúčinnější a nejvoňavější. Jsou látky v pracích prostředcích nezávadné? Laik to nepozná, ale existuje úsporné i efektivní řešení. Vyrobte si doma vlastní prací prášek. A nebojte, nejedná se o žádnou neúčinnou náhražku - tohle vám plně nahradí běžně kupované výrobky. Jak na to?
Kuchyňský bar je někdy chápán jako náhrada za jídelní stůl v malých bytech. Pravda ale je, že klasické sezení u jídla nic nenahradí. Takže naopak, pokud máte prostor a můžete si kromě stolu dovolit i bar, potěšíte jím každou návštěvu. Navíc je bar dobrý pro optické oddělení kuchyně od obývacího prostoru. Další variantou je potom samostatný bar ve sklepě nebo spodním patře domu, kde můžete vytvořit malou klubovnu.
I když jídlo není zrovna nejlevnější položka, to nejdražší na Vánocích jsou zejména dárky. Dvojnásob to platí tehdy, pokud máte kolem sebe víc lidí, které chcete pod stromečkem obdarovat. Jak se dá ušetřit za dárky, aniž byste museli mít výčitky před ostatními členy rodiny? Poradíme vám.
Plánujete svou zahradu krásně osvítit? Chcete na ní strávit následující teplé měsíce? Osvětlení na zahradu zkrátka patří. Je součástí vašich večerů s přáteli i grilovacích večírků. Je to nejen stylový prvek, ale také mluvíme o funkční a praktické části zahrady zabraňující mnoha nepříjemným nehodám jako jsou pády ze schodů, pády do bazénů, jezírek a podobně. Vyberte si osvětlení na zahradu správně a střízlivě.
Neustále se apeluje na to, ať dodržujeme pitný režim. Má to pozitivní dopad na zdraví, říkají lékaři. A něco na tom je. Vedle blahodárných účinků na zdravotní stránku však musíme zmínit i dopad na stav naší pokožky. Díky konzumaci dostatečného množství tekutin se vyvarujeme celkové dehydrataci, která podporuje stárnutí pokožky.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek