Pátek , 02. 12. 2022

Blanka

6 důvodů, proč chlap nechce mít dítě

Muž nechce dítě

28. 08. 2017

Řekněme si to na rovinu: normálního zdravého muže malé děti děsí. Jsou příliš malé na to, aby je dokázal držet a nechvěl se přitom hrůzou při pomyšlení na to, že je upustí. Nerozumí jim, co říkají. Nechápe důvěru, která se zračí v bezelstných očkách. Děsí ho projevy náklonnosti. Netuší, co dítě chce, když pláče – a i kdyby to snad tušil, nevěděl by, jak mu to dát. Kdykoli se muž octne sám v jedné místnosti s miminkem, můžeme být svědky setkání dvou naprosto nesourodých živočišných druhů. Muž pak v duchu žehná svému vlastnímu otci za to, že to s ním vydržel a nezešílel. Zároveň nedokáže pochopit, jak to vydržet dokázal a šílí.

1. Muži nenávidí změny

Pokud odsuneme stranou ty, kteří otci být nemohou – ať už jim v tom brání věk, zdraví nebo jakékoli jiné potíže – pak by se bez ohledu na věk, rasu, zaměstnání nebo vzdělání dala neochota mít děti shrnout do tří prostých slov: muži nenávidí změny. Jako by nestačilo to, že jim manželka strhá ze stěn plakáty Realu Madrid, Judas Priest a Pamely Anderson, donutí je pravidelně chodit k holiči a má řeči proti kouření a alkoholu – ještě ke všemu se musí o místo v koupelně přetlačovat s vaničkou, olejíčky, zásypy, balíky plenek a hejnem gumových kachniček, a dokonce si ani nemůže nahlas pustit televizi. Nenechme se přitom mýlit počtem šťastných otců, kteří by za své děti dokázali položit život: to jsou ti, kteří se se svým osudem dokázali smířit a našli v něm potěšení. To jsou ti, kteří dokázali změnu překonat a přizpůsobit se jí. Jestliže si jednou zvyknete na to, že se vám po domě pohybují záhadní malí lidé, jste na nejlepší cestě k profesionálnímu otcovství – ale k tomuto okamžiku vede vždy poměrně dlouhá cesta.

2. Konec sexu!?

Samozřejmě se muži bojí toho, že v okamžiku, kdy se dítě narodí, bude konec sexu, příjemným večerům při svíčkách s partnerkou, společným bublinkovým koupelím a bezstarostným nočním vyjížďkám. A bojí se toho oprávněně. Místo toho milého děvčete, vedle kterého se vždycky budil, s ním teď postel kromě miminka sdílí i paní, která na něj div nešišlá, a navíc tvrdí, že je jeho manželka. Je to ale stejné jako s manželstvím. Proč mít jednu ženu šedesát let, když jich můžete mít šedesát ročně? Muž je přece jen lovec, a to i poté, co se šťastně ožení. Pravda je taková, že v životě každého muže zákonitě přichází chvíle, kdy si řekne, že je čas ubrat plyn a trochu se usadit. Tahle nutnost je stejně nesmlouvavá jako biologické hodiny, které odtikávají všem ženám. Neví se jen, kdy to na muže přijde. A odpověď na otázku: “Je dítě lepší než sex?” bude lépe nechat na mužích samotných.

K TÉMATU  Ať žije mlíko aneb největší trapasy čerstvých matek. Pobavte se

3. Nepřirozenost pořádnosti

Na otcovství je jedna důležitá věc, která stupňuje manželský stav: pořádnost. A přiznejme si to hned zkraje – muži jsou v podstatě nepořádní od přírody. Když se pračlověk vrátil z úspěšného lovu, také si nevěšel pracovní kožešinu na ramínko, ale mrskl s ní do kouta jeskyně. Když byli muži svobodní, mohly se špinavé ponožky válet kdekoli po bytě; když  se ožení, musí absolvovat těžkou bitvu o vyhrazená místa, kam bylo možné ponožky odkládat; v okamžiku, kdy se narodí miminko, se musí muž začít chovat otcovsky, výchovně a všelijak jinak nepřirozeně, což mimo jiné obnáší i ukládání ponožek do koše na prádlo. Od koho jiného by se také měly děti naučit základní hygienické návyky a pořádnost, než od rodičů? To ale také znamená, že muž musí jít proti své přirozenosti, což obnáší nejen omezení sprostých slov a konec kouření v ložnici v neděli ráno, ale také udržování jakéhos takéhos řádu a čistoty.

4. Osamělost přespolního otce

Svobodný muž smí chodit kam chce, kdy chce a také s kým chce. Každá svoboda je samozřejmě relativní, protože v osm hodin ráno se stejně všichni sejdeme u píchaček, ale ten pocit, že jsem pánem svého času, je nenahraditelný. Pro svobodného muže platí poměrně jednoduché přírodní zákony: když mariáš, tak u piva, když pivo, tak v hospodě, a když hospoda, tak zakouřená. První stupeň odtržení od okolní reality přichází se svatbou – zničehonic muži, kteří se kradou zšeralou předsíní k botníku, slýchávají z obývacího pokoje podezíravé: “Porada takhle pozdě večer? Hned zítra volám tvému šéfovi!” To všechno se přirozeně po příchodu dítěte jen stupňuje a k setkání s kamarády pak dochází ještě vzácněji než k sexu (viz výše). Muž samozřejmě se svou ženou cítí, a ocitá se mezi mlýnskými kameny odpovědnosti (ona si toho také moc neužije) a představ o správném muži (potřebuju na vzduch).

K TÉMATU  Volby 2022: Proč jít k volbám a hodit svůj názor do urny?

5. Konec utrácení

Muži rádi chodí do hospody. Muži také rádi chodí do kina. O fotbalu, hokeji nebo závodech na ploché dráze nemusíme vůbec mluvit – to všechno jsou součásti mužského světa, které patří k životu stejně neodmyslitelně jako kyslík ke vzduchu. A je tu ještě plechový miláček – člověk nemusí být zrovna venkovský votuzer, aby mu bylo jasné, že nestačí jen do jednoho otvoru lít benzín… To všechno je pryč a otcové rodin často marně ždímají peněženky, aby měli alespoň na noviny do autobusu. Přesto se zdá, jako by všechno bylo málo, a tři zaměstnání nestačí. Manželka na mateřské dovolené nevydělá skoro nic, a přitom jsou všechny ty věci, které děti k běžnému provozu potřebují, ohavně drahé.

6. Otec ano, ale jen ten nejlepší!

Příroda už to tak zařídila, že muž je v skrytu duše odpovědný, i když o tom ani sám neví; děsí ho tudíž možnost, že rodina bude třít bídu s nouzí, a že všechna vina nakonec padne na něj. Nejde zdaleka jen o pomyslnou svobodu, sex, pivo a fotbal… muž ví, že je tu od toho, aby uživil, aby se postaral a aby byl pevná skála v příboji všedních dnů. Proto se někdy zdráhá, když přijde na řeči o ťapkání malých nožiček v ložnici. Zdánlivě bohémsky, ale ve skutečnosti křišťálově čistě odpovědně se k problematice postavil miláček žen George Clooney: “Chtěl bych být otcem jedině v případě, že bych tuto roli mohl plnit na výbornou,” prohlásil. Jako člověk, který neustále pracuje, by podle svých slov dobrým otcem být nemohl. “Znám dost rodin, v nichž nejsou děti šťastné. A nechci opakovat stejné chyby,” dodal a měl pravdu. Otcovství je něco, k čemu člověk zkrátka dospěje.

Tak už je vám to jasné? Přesto, kdyby nebylo nás matek a naší tolerantnosti v tomto ohledu, který článek popisuje, asi bychom vymřeli. Tak hodně trpělivosti ženy!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pulty obchodů během zimních měsíců plní exotické ovoce nejrůznějších druhů. Vánoční svátky klepou na dveře a touha po plné štědrovečerní tabuli, ze které je neustále co ujídat, se o to víc násobí. Ta touha bude ostatně silnější než peněženka, která brzy na to zapláče. V případě ovoce se však nezdráhejte, protože řada z rozličných exotických druhů je zdraví velmi prospěšná a co důležitějšího si přát o Vánocích než zdraví.
V každém vztahu někdy nastane čas, kdy se lidé hádají, dohadují, přehodnocují své názory. Takové menší krize jsou v každém vztahu běžné a můžete je očekávat. Velké krize většinou přicházejí s tím, jak se vztah mění a vyvíjí. Mohou vás potkat dříve či později, avšak odborníci se shodují v tom, jaké kroky (a i roky) ve vztahu bývají kritické.
Britská královská rodina v poslední době čelí náporu fotografů a novinářů. Na vině jsou rozpory v rodině vyvolané princem Harrym a jeho americkou manželkou, které nenechávají jednoho člena rodiny v klidu. Tedy výjimkou je královna, která se svou kabelkou nedává znát prakticky žádné emoce, co se týče tohoto tématu.  
V dnešní době je těžké se někam vydat na dovolenou, jelikož všude se setkáte s nejrůznějšími restrikcemi z důvodu Covid-19. Proč se tedy zbytečně vystavovat nebezpečí návštěvy zahraničí? Vždyť v koutech naší republiky je tolik krásných míst, kde můžete strávit skvělou dovolenou, a navíc tak podpořit náš cestovní ruch a ekonomiku?
Všechno zdražuje - nechtěný, ale bohužel reálný fakt. Vedle potravin se zvyšuje cena za elektřinu, plyn a samozřejmě za vodu, což jsou základní potřeby každého z nás. Abychom dokázali ušetřit po této stránce, spotřeba vody v domácnosti by nás měla zajímat. Kolik aktuálně průměrně činí, kam mizí a jak snížit výdaje s ní spojené? 
Hudba, umění a drogy nebo alkohol, to k sobě už tak nějak patří. I když to samozřejmě není podmínkou. Zejména umělci k nešvarům doby bohužel tíhnou a to z různých důvodů. I dnes bohužel můžeme sledovat osudy mnohých nadaných zpěvaček, které si život zkazily nějakou tou závislostí.
Léto se nezadržitelně blíží a zcela jistě se nemůžete dočkat, až vyrazíte na dovolenou. Naše tělo však může na změny prostředí a počasí reagovat negativně. Také změna stravy je pro lidský organismus zátěží a mohou ji doprovázet nepříjemné obtíže, které by vám vysněnou dovolenou mohly překazit. A od toho je tu cestovní lékárnička, kterou si můžete přibalit s sebou. Co by měla obsahovat a jak si léto ve zdraví užít?
Je to tady! Společnost Warner Media oznámila, že hrdinové oblíbeného sitcomu z devadesátek se již v květnu objeví na stanici HBO Max. Co o comebacku legendárních Přátel víme, jak se k němu samotní aktéři vyjádřili, a jak se k tomu postavili tvůrci? Nový projekt je na spadnutí!
Animované filmy mají právě teď v kinech žně. Sázkou na jistotu je bezesporu Toy Story 4: Příběh hraček, který sklízí samou chválu. Pro nejmenší jsou tu Angry Birds ve filmu 2, oživlý svět stavebnice přináší Playmobil ve filmu a čerstvým přírůstkem je zvířecí animák Psí kusy. Napovíme, na co s dětmi nebo celou rodinou vyrazit.

Nepřehlédněte

Tolik lidí si přeje jíst zdravě. Bohužel ne každému se to podaří. Lidé se po čase vrátí ke starému režimu nezdravého stravování. O měsíc později zkouší další pokus, ale zase je něco vrátí ke starému režimu. A takto je to dokola a dokola. Jsou tu ale i takoví, kteří se zdravou stravou ještě ani nezačali, protože se nemohou odhodlat. Jak to tedy jednou provždy změnit? Jak se odhodlat, a zároveň u toho vytrvat a nevracet se zpět ke starým návykům? O tom si povíme v dnešním článku. Proto pokračujte ve čtení, držte se daných pravidel a úspěch vás nemine...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek