Středa , 17. 07. 2024

Martina

Netradiční využití ústní vody. S jakými problémy si hravě poradí?

Prostředek proti lupům, lék na houbové plísně na nohách, prací zlepšovák hodně znečistěného oblečení nebo šikovná dezinfekce rukou? Tohle všechno je ústní voda, která svede zázraky i tam, kde by to asi nikdo nečekal!

09. 05. 2018

09. 05. 2018

Používáte ústní vodu? Pak byste možná měla vědět, že balení této kapaliny se nehodí jen k likvidaci zubního plaku a bakterií uvízlých v mezizubních prostorech. Větrové „kloktadlo“ se totiž báječně uplatní při řešení mnoha potíží týkajících se nejen krásy. Například?

Stopka houbové plísně na nohou

Pantoflíčky, sandálky nebo žabky. To jsou druhy obuvi, kterým momentální letní teploty vyloženě přejí. Co když vám ale v jejich nošení brání nepříjemná mykóza? Ani tak není nic ztraceno – hlavně v případě, že máte po ruce ústní vodu. Smíchejte ji v poměru 1:1 s bílým octem a získaný roztok si nanášejte na postižená místa, ideálně třikrát denně. Zakrátko své nohy budete moci hrdě ukázat!

Efektivní zmizík modřin

„Zdobí“ vaši pokožku jelito velikosti padesátikoruny? Nemusíte zoufale stát před šatní skříní a hledat oblečení, co by modřinu hrající všemi barvami efektivně zakrylo. Aplikujte na ni trochu dentální vody a celou oblast několik minut lehce masírujte. Uvidíte sami, že po tomto ošetření už nebude hematom tolik výrazný.

Šikovná dezinfekce rukou

Pokud se bakterií, virů a škodlivých zárodků bojíte jako „čert kříže“, máme pro vás zaručený způsob ochrany. Vzhledem k tomu, že ústní vody na bázi alkoholu působí antibakteriálně, hodí se na likvidaci všemožných breberek, které číhají na madlech městské hromadné dopravy, klikách ode dveří i nákupních košících. Pochopitelně, že celou lahev nosit v kabelce asi nebudete, ale co takhle tekutinu přelít do nějakého malého a skladnějšího balení? Tahle první pomoc přijde vhod i tehdy, když nechtěně „vyfasujete“ škrábanec nebo malou řeznou ránu.

Zlepšovák proti lupům

Voda, se kterou si po čistění zubů vyplachujete ústa, dokonale obstojí i v boji proti nenáviděným lupům. Jak s ní zacházet, aby se neminula účinkem? Jakmile při běžném mytí vytvoříte šamponem pěnu, trochou ústní vody proveďte masáž pokožky hlavy. Poté vše opláchněte vlažnou vodou a použijte váš oblíbený kondicionér.

K TÉMATU  Jak vypadat oslnivě v každé situaci? Zkuste 21 vychytávek pro váš úsměv, pokožku i vlasy!

Záruka super svěžího prádla

Chcete-li osvěžit a navíc ještě vydezinfikovat sportovní oblečení, do kterého jste ve fitku pořádně zpotila, neváhejte šálek ústní vody přidat i do pračky. Pak už jen stačí zapnout příslušný program a radovat se z dokonale čistých a voňavých svršků.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Recept na domácí krémové mýdlo na depilaci s protizánětlivým účinkem

Nejmodernější způsoby redukce vrásek. Která je vhodná pro vás?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jak nejlépe překvapit a potěšit svého partnera? Muži to mají o dost jednodušší. Ženy během roku „nenápadně“ naznačují, co by se jim líbilo, a pak to s trochou štěstí najdou pod stromečkem. Ale co vybrat pro manžela, přítele, dědečka nebo strýčka? Většinou mluví o tom, jaké se jim líbí auto, motorka, a že ten obytný vůz za dva miliony by si moc přáli. Nechte je snít dál a překvapte je originálními a designově vychytanými dárky z Tipa.eu.
Zboží z Německa a Německé potraviny - slova, která vyvolávají v mysli mnoha lidí asociace na vynikající kvalitu a špičkové produkty. Pro moderní ženy, které dbají na svůj životní styl a chtějí nakupovat inteligentně, je Německo vynikajícím zdrojem kvalitních výrobků a příležitostí k úsporám. V tomto článku vám přinášíme praktické tipy, jak se stát mistrkou nakupování a získat ty nejlepší produkty z Německa, aniž byste zbytečně utrácely.
Do období menopauzy se ženy dostávají mezi 45. – 60. rokem, jde o období plné změn a také o období, kdy žena může začít přibírat na váze. I když se budete stravovat stále stejně a dělat všechno stejně, je možné, že najednou nedopnete kalhoty a celkově se vám změní postava. Což nemusí být úplně příjemné.
Omrzely vás všechny ty stále dokola opakující se jídla, která si připravujete? Máte občas chuť odměnit vaše chuťové pohárky něčím netradičním – nebo něčím, co jste třeba ještě nikdy předtím neochutnali? V tom případě vám určitě uděláme chutě hned několika tipy na božská italská jídla, která zkrátka musíte ochutnat!
Někdy se práce v našich životech stane natolik hektickou, že začneme opomíjet vše ostatní jako je například láska a vztahy. Prioritou se pro většinu z nás stane kariéra. U těchto 10 prací byste ale měli být obezřetní, pokud nechcete zůstat sami!
Podzim je tradiční období v roce, kdy bilancujeme. Dny se zkracují, počasí zhoršuje, nálada prostě není. Odtud je už jen krůček k nepříjemným pocitům a sešupu nálady směrem strmě dolů. Když se to stane jednou, je to v pořádku. Podzimní deprese by se ale neměly opakovat často.
Ano! I povlečení podléhá trendům. Nejde ani tak o vzory, ale o materiály. Nechte se inspirovat tím, co je v kurzu.
Plesy, bály, masopustní veselice. Je prostě čas se radovat a tančit. K plesovému veselí a tanci však často patří konzumace alkoholu. A není to někdy jen pár skleniček vína nebo piva. Na takových akcích se nabízí široké spektrum míchaných nápojů či destilátů. A tak se spojí tanec s dobrým pitím – ale ráno ta kocovina! Jak se s ní vypořádat?
Pokud ani nevíte, co to je, nemusíte si s tím vůbec lámat hlavu. Pravdou totiž je, že cascara byla ještě donedávna v celé Evropské unii zakázaná, respektive bylo zakázáno ji prodávat. Přitom jde o velmi zajímavou surovinu, která se používá nejenom při přípravě nápojů, ale například také moučníků.
Těšili jste se na první společnou dovolenou v zahraničí, ale dítě tvrdošíjně odmítá vlézt do moře? S jeho obavami je nutné pracovat citlivě, ať už se jedná o roční batole nebo tříletého sviště. Podívejte se, jak si s nimi poradit, abyste nemuseli zůstat jen u hotelového bazénu.
Letos oslavila osmdesáté sedmé narozeniny. Jaký je příběh jedné z nejkrásnějších hereček, které kdy po této planetě chodily? Sophia Loren si prožila svůj dokonalý americký sen.
Intrauterinní inseminace (IUI) je prvním krokem asistované reprodukce pro páry, kterým se nedaří počít. Obvykle se provádí zhruba po roce, kdy se nedaří během nechráněného pohlavního styku zplodit potomka. Jedná se o základní a neinvazivní metodu, jak otěhotnět. Hlavní princip spočívá v tom, že je spermiím zjednodušena a zkrácena cesta k vajíčku jejich přímou aplikací přímo do dělohy. IUI se provádí na reprodukčních klinikách a nabízí ho také gynekologie Gynem.

Výběr článků

Myslíte, že malé děti jsou nevinná stvoření a neumějí lhát? Odborníci prokázali, že dítě dokáže lhát již ve třech letech. V té době už dětský mozek dokáže rozlišit mezi pravdou a lží. A děti zkouší, co se stane, když budou lhát. Jak reagovat, aby se to nezvrtlo?
Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.
Příchod miminka představuje krásný okamžik v životě každé maminky. I přes to ale moc dobře víme, že právě založení rodiny mnohdy může zacloumat s rodinným rozpočtem. Příjem maminky se v tu chvíli smrskne na rodičovský příspěvek. Když k tomu přičteme kolik toho miminko potřebuje nebo jak se vše kolem zdražuje, často si říkáme, že by se hodila nějaká koruna navíc. Řešením může být přivýdělek na rodičovské, na který se nyní trochu detailněji podíváme.

Nepřehlédněte

Ráda si dopřáváte relaxační koupel, kdy máte čas jenom sama pro sebe a nikdo vás neruší? Napustíte si vanu plnou horké vody, přidáte pěnu, ponoříte se do spousty bublin a zavřete oči. Tento prožitek si ale můžete ještě zpříjemnit. Navíc se krásně prohřejete a i v pošmourném počasí neztratíte dobrou náladu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek