Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Netradiční využití ústní vody. S jakými problémy si hravě poradí?

Prostředek proti lupům, lék na houbové plísně na nohách, prací zlepšovák hodně znečistěného oblečení nebo šikovná dezinfekce rukou? Tohle všechno je ústní voda, která svede zázraky i tam, kde by to asi nikdo nečekal!
Ústní voda zbaví mykózy i lupů
zdroj: 123RF.com

09. 05. 2018

09. 05. 2018

Používáte ústní vodu? Pak byste možná měla vědět, že balení této kapaliny se nehodí jen k likvidaci zubního plaku a bakterií uvízlých v mezizubních prostorech. Větrové „kloktadlo“ se totiž báječně uplatní při řešení mnoha potíží týkajících se nejen krásy. Například?

Stopka houbové plísně na nohou

Pantoflíčky, sandálky nebo žabky. To jsou druhy obuvi, kterým momentální letní teploty vyloženě přejí. Co když vám ale v jejich nošení brání nepříjemná mykóza? Ani tak není nic ztraceno – hlavně v případě, že máte po ruce ústní vodu. Smíchejte ji v poměru 1:1 s bílým octem a získaný roztok si nanášejte na postižená místa, ideálně třikrát denně. Zakrátko své nohy budete moci hrdě ukázat!

Efektivní zmizík modřin

„Zdobí“ vaši pokožku jelito velikosti padesátikoruny? Nemusíte zoufale stát před šatní skříní a hledat oblečení, co by modřinu hrající všemi barvami efektivně zakrylo. Aplikujte na ni trochu dentální vody a celou oblast několik minut lehce masírujte. Uvidíte sami, že po tomto ošetření už nebude hematom tolik výrazný.

Šikovná dezinfekce rukou

Pokud se bakterií, virů a škodlivých zárodků bojíte jako „čert kříže“, máme pro vás zaručený způsob ochrany. Vzhledem k tomu, že ústní vody na bázi alkoholu působí antibakteriálně, hodí se na likvidaci všemožných breberek, které číhají na madlech městské hromadné dopravy, klikách ode dveří i nákupních košících. Pochopitelně, že celou lahev nosit v kabelce asi nebudete, ale co takhle tekutinu přelít do nějakého malého a skladnějšího balení? Tahle první pomoc přijde vhod i tehdy, když nechtěně „vyfasujete“ škrábanec nebo malou řeznou ránu.

Zlepšovák proti lupům

Voda, se kterou si po čistění zubů vyplachujete ústa, dokonale obstojí i v boji proti nenáviděným lupům. Jak s ní zacházet, aby se neminula účinkem? Jakmile při běžném mytí vytvoříte šamponem pěnu, trochou ústní vody proveďte masáž pokožky hlavy. Poté vše opláchněte vlažnou vodou a použijte váš oblíbený kondicionér.

K TÉMATU  Zahraniční dovolená aneb jak se zabalit do letadla?

Záruka super svěžího prádla

Chcete-li osvěžit a navíc ještě vydezinfikovat sportovní oblečení, do kterého jste ve fitku pořádně zpotila, neváhejte šálek ústní vody přidat i do pračky. Pak už jen stačí zapnout příslušný program a radovat se z dokonale čistých a voňavých svršků.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Recept na domácí krémové mýdlo na depilaci s protizánětlivým účinkem

Nejmodernější způsoby redukce vrásek. Která je vhodná pro vás?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud toužíte po romantice, nečekejte, až váš přítel naplánuje něco zvláštního, převezměte otěže a zajistěte si večer svých snů sami. Možná budete chtít naplánovat rande s ohledem na svůj vkus, ale pokud pro něj chcete připravit něco zvláštního, měla byste své plány přizpůsobit jeho zájmům. Zde je několik užitečných rad pro plánování romantického rande pro vás a vašeho přítele.
Nastávající zima s sebou kromě bruslení na zamrzlých rybnících a stavění sněhuláků nese i situace, které toto roční období dokáží znepříjemnit. Kdo z nás v zimě alespoň jednou neuklouzne na namrzlém chodníku? Ty každoročně představují hrozbu pro naše zdraví a nepříjemné pády mnohdy končí zlomeninami. Dalším zimním strašákem je velké množství sněhu padající ze střech nebo obrovské ulamující se rampouchy. Co nám pomůže se chránit?
A. G. house v Sondriu stvořil architekt Rocco Borromini. Moderní dům stojí na úpatí Alp na okraji údolí Valtellina a nabízí panoramatický výhled do všech světových stran. Stavba vznikla jako spojení původní stodoly s novostavbou, a drží se hlavní myšlenky, kterou je čistý a vzdušný prostor. Ten je charakterizovaný střídáním masivního dřeva a bílých stěn. Dominantní jsou velká panoramatická okna a použití tradičních materiálů, které korespondují s místní alpskou architekturou.
Kdo by neměl rád léto! Nejkrásnější roční období má jen několik málo vad na kráse. Tou asi největší je dotěrný hmyz. Ať už jde o všudypřítomné komáry, které nám doslova a do písmene sají krev, nenápadná, leč nebezpečná klíšťata, nebo o nenechavé mravence. Právě s mravenci se řada Čechů od pozdního jara potýká. Slovy klasika, ty potvory se vám dostanou všude. Naštěstí s nimi můžete bojovat přírodními prostředky.
Zjistili jste, že jste bez takzvaného hotovostního polštáře? Tudíž kdyby přišla další mimořádná situace podobná té na jaře, neměli byste, z čeho žít? Pak je načase začít s financemi lépe hospodařit. Abyste se však radovali ze zisků a nikoli ze ztrát, které na konci měsíce vykážete, stáhněte si mobilní aplikace, které vám se správou osobních financí pomůžou.
Pokud ani nevíte, co to je, nemusíte si s tím vůbec lámat hlavu. Pravdou totiž je, že cascara byla ještě donedávna v celé Evropské unii zakázaná, respektive bylo zakázáno ji prodávat. Přitom jde o velmi zajímavou surovinu, která se používá nejenom při přípravě nápojů, ale například také moučníků.
Rozvod, rozchod nebo jen neustálá smůla na chlapy – důvodů, proč jste i ve čtyřiceti letech stále sama může být vícero. Ženy se však nechtějí snu o šťastném životě vzdávat, vždyť jim na světě zbývá ještě mnoho let. A tak se ptají na jedno – jak a kde najít chlapa po 40?

Nepřehlédněte

Po dlouhé a poměrně chladné zimě nám do schránek doputuje každoroční vyúčtování za energie. A mnozí se naprosto zhrozí, jelikož nejen, že musí doplácet, ale doplatek je doslova do nebe volající. V této chvíli nemohou dělat nic jiného než se zavřenými oči šek odeslat, a poté přemýšlet, jak snížit energetickou náročnost rodinného domu. Ono to ostatně není nic těžkého, tipy na několik úsporných opatření vám přinášíme.
Máte ráda ty večery, kdy si sednete s lahvinkou vína, přidáte nějakou dobrotu a pustíte si pořádný doják, u něhož si můžete pobrečet dojetím, aniž by vás někdo viděl? A co je ještě lepší, tak film, který je založen na skutečné události! Vybrali jsme pro vás ty nejdojemnější kousky, které nenechají jedno oko suché!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek