Pátek , 27. 05. 2022

Valdemar

Netradiční využití ústní vody. S jakými problémy si hravě poradí?

Prostředek proti lupům, lék na houbové plísně na nohách, prací zlepšovák hodně znečistěného oblečení nebo šikovná dezinfekce rukou? Tohle všechno je ústní voda, která svede zázraky i tam, kde by to asi nikdo nečekal!
Ústní voda zbaví mykózy i lupů
zdroj: 123RF.com

09. 05. 2018

09. 05. 2018

Používáte ústní vodu? Pak byste možná měla vědět, že balení této kapaliny se nehodí jen k likvidaci zubního plaku a bakterií uvízlých v mezizubních prostorech. Větrové „kloktadlo“ se totiž báječně uplatní při řešení mnoha potíží týkajících se nejen krásy. Například?

Stopka houbové plísně na nohou

Pantoflíčky, sandálky nebo žabky. To jsou druhy obuvi, kterým momentální letní teploty vyloženě přejí. Co když vám ale v jejich nošení brání nepříjemná mykóza? Ani tak není nic ztraceno – hlavně v případě, že máte po ruce ústní vodu. Smíchejte ji v poměru 1:1 s bílým octem a získaný roztok si nanášejte na postižená místa, ideálně třikrát denně. Zakrátko své nohy budete moci hrdě ukázat!

Efektivní zmizík modřin

„Zdobí“ vaši pokožku jelito velikosti padesátikoruny? Nemusíte zoufale stát před šatní skříní a hledat oblečení, co by modřinu hrající všemi barvami efektivně zakrylo. Aplikujte na ni trochu dentální vody a celou oblast několik minut lehce masírujte. Uvidíte sami, že po tomto ošetření už nebude hematom tolik výrazný.

Šikovná dezinfekce rukou

Pokud se bakterií, virů a škodlivých zárodků bojíte jako „čert kříže“, máme pro vás zaručený způsob ochrany. Vzhledem k tomu, že ústní vody na bázi alkoholu působí antibakteriálně, hodí se na likvidaci všemožných breberek, které číhají na madlech městské hromadné dopravy, klikách ode dveří i nákupních košících. Pochopitelně, že celou lahev nosit v kabelce asi nebudete, ale co takhle tekutinu přelít do nějakého malého a skladnějšího balení? Tahle první pomoc přijde vhod i tehdy, když nechtěně „vyfasujete“ škrábanec nebo malou řeznou ránu.

Zlepšovák proti lupům

Voda, se kterou si po čistění zubů vyplachujete ústa, dokonale obstojí i v boji proti nenáviděným lupům. Jak s ní zacházet, aby se neminula účinkem? Jakmile při běžném mytí vytvoříte šamponem pěnu, trochou ústní vody proveďte masáž pokožky hlavy. Poté vše opláchněte vlažnou vodou a použijte váš oblíbený kondicionér.

K TÉMATUJak na správné rozmrazování masa? Klíčem je studená voda

Záruka super svěžího prádla

Chcete-li osvěžit a navíc ještě vydezinfikovat sportovní oblečení, do kterého jste ve fitku pořádně zpotila, neváhejte šálek ústní vody přidat i do pračky. Pak už jen stačí zapnout příslušný program a radovat se z dokonale čistých a voňavých svršků.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Recept na domácí krémové mýdlo na depilaci s protizánětlivým účinkem

Nejmodernější způsoby redukce vrásek. Která je vhodná pro vás?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pro mnoho žen je přechod velkým strašákem kvůli jeho nepříjemným symptomům. K nim patří návaly horka, noční pocení, výkyvy nálad a únava. Jenže menopauza patří k životu a je jeho přirozenou součástí. Projde jí každá žena. Ovšem existují přípravky, které vám pomohou její příznaky zmírnit a toto období zvládnout s grácií. Soutěžte s námi a vyhrajte doplňky stravy Naturevia PerfectDay a Magnesium 1!
Období, kterým nyní procházíme, je složité. A asi bychom se shodly na tom, že pro všechny. Staří lidé jsou samotní, mladí lidé musí řešit péči o děti a jejich výuku. Hodně domácností se potýká s nedostatkem peněz. Někteří se potýkají se špatným zdravotním stavem. Věřte ale, že bude líp, a je potřeba si udržet, alespoň někdy, dobrou náladu. Tak si dejme nějaké super české komedie!
Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.
Umíte si představit start dne bez lahodného hrnku kávy? Je to něco, co dokáže člověka nastartovat a zpříjemnit mu každodenní vstávání. Kolem kávy se však točí řada spekulací a domněnek. Ty se týkají především toho, jestli káva prospívá nebo naopak škodí zdraví. Jak to tedy je?
Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.

Nepřehlédněte

Sedací souprava je obvykle jedním z nejvýznamnějších kusů nábytku v celém bytě. Tvoří dominantu každého obývacího pokoje, takže vybrat si tu pravou pro vás je nesmírně důležité. Nejen že by měla být pohodlná a pěkně vypadat, ale také je potřeba ji zasadit do okolního interiéru tak, aby ladila s ostatním nábytkem a použitými barvami ve vašem obývacím pokoji.
Psal se rok 2004 když do našich televizí vpadla historicky první řada Česko hledá SuperStar. Pěvecká soutěž lámala rekordy ve sledovanosti a její první vítězkou se stala zpěvačka Aneta Langerová, která se na naší malé hudební scéně slušně uchytila. Od té doby uplynulo hodně vody a řad hudební reality show. Hledali jsme talent a brzy na to i Česko Slovenskou SuperStar.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek