Pondělí , 05. 12. 2022

Jitka

5 způsobů, jak si vytvořit kuchyň snů: rychle, levně, originálně

Srdcem každého domova je nepochybně kuchyň, kde pod taktovkou žen vznikají úžasná jídla pro celou rodinu. Omamná vůně jídla a zvědavost, co bude dnes k večeři, často přiláká i další členy smečky. Ať chceme nebo ne, právě kuchyň je místem, kde se zcela nejčastěji setkáváme se svou rodinou, ale i přáteli a návštěvou. A právě proto by kuchyň měla být do detailu vyladěným místem, které bude pýchou každé hospodyňky. Jak získat kuchyň snů?
kuchyň
Zrenovujte jen dvířka a úchytky, nakupte nové doplňky a vaše kuchyně rázem získá nový šmrnc. (foto: 123rf.com)

03. 01. 2022

03. 01. 2022

Snad každá žena touží po dokonale sladěném a do posledního detailu promyšleném interiéru, který bude odrazem jejího vkusu. A o kuchyni, kde řada žen tráví času vůbec nejvíc, to platí zcela dvojnásob. Naším přáním je, aby kuchyň upoutala hned na první pohled. Barva nábytku krásně korespondovala s doplňky a byla nejen hezká, ale i praktická zároveň. Aby byla plná všemožných pomocníků. Chceme se totiž během vaření i pečení cítit dobře a sebejistě. Zkrátka, aby každá příprava jídla byla doslova symfonie. Pokud máte v současné době kuchyň, která pro vás ztratila své kouzlo, případně už vidíte, že přišel ten správný čas na výměnu, pak zajisté oceníte náš článek, ve kterém se dozvíte řadu možností, jak získat kuchyň snů, aniž by tím příliš utrpěl váš rodinný rozpočet.

Zrenovujte starou kuchyň

Pokud je korpus vaší kuchyně v pořádku a jedinou vadou na kráse jsou poničená dvířka a nehezké úchytky, není nic lepšího než se pustit do renovace dosavadní kuchyně. V dnešní době to občas zní jako bláznovství, když na každém rohu na vás vykukují kuchyňská studia a téměř každý leták obsahuje zajímavé nabídky. Renovace kuchyně má totiž své výhody nejen z hlediska časové náročnosti, ale také z důvodu financí. Stále existuje řada šikovných truhlářů a jiných řemeslníků, kteří se s nadšením pustí do renovace vaší kuchyně na přání. Dosavadní kuchyň může díky novému frézování dvířek, polepu anebo lakování získat zcela jiný nádech.

Zároveň můžete do kuchyně přidat řadu vychytávek, včetně moderních pantů a tlumičů dvířek. Kuchyň rovněž můžete rovnou rozšířit a získat tak mnohem větší prostor pro všechny nezbytnosti. Ve finále pak řada lidí ani nepozná, že máte renovovanou kuchyň. Pokud chcete jít ještě ekonomičtější cestou, renovaci kuchyně samozřejmě zvládnete i sami. Na druhou stranu pak počítejte s tím, že taková snaha zabere víc času.

kuchyň
Využijte služeb truhláře nebo se poptejte na odborném učilišti. (foto: 123rf.com)

Vyzkoušejte modulární kuchyň

Pokud chcete ušetřit za návrhy kuchyňského studia, mít trochu větší svobodu během navrhování nového designu a zároveň vám nevadí, že určitý čas strávíte po boku svého metru, tužky a představivosti, pak určitě není nic lepšího, než si kuchyň navrhnout zcela sama, a to ve spolupráci s možnostmi, které nabízí modulární kuchyně. Pokud se tak rozhodnete, obrňte se trpělivostí, ale věřte, že ve finále z toho budete mít ještě lepší pocit, než kdybyste se nijak neangažovala.

K TÉMATU  Kůže v interiéru. Dokonalý přírodní materiál najde doma i jiné využití, než na sedačky a křesla

A jak si sestavit modulární kuchyň? Řada prodejců nabízí edice kuchyní, které jsou víceméně už předem nadefinované. Ve většině případů ale můžete ovlivnit výběr barev, úchytek, ale také třeba to, zda bude vaše kuchyň plná lesku nebo naopak v matu. Na vás je zejména složení kuchyně samotné. Předně je důležité mít jasnou představu, jak by vaše nová kuchyň měla vypadat. Poté si připravte plánek (zaznamenejte všechny dveře i okna) a pečlivě změřte délku, šířku a hloubku jednotlivých prostor. Pokud si v tomto ohledu nejste zcela jistá a nechcete přímo spoléhat na klasickou tužku a papír, vyzkoušejte šikovné programy pro navržení interiéru. Poté už stačí vybírat kousek po kousku a začít si sestavovat vzorovou kuchyň.

Poptejte šikovné truhláře

Pro výrobu kuchyně snů můžete také oslovit šikovné truhláře z vašeho okolí. Možností, jak dojít k určitému kompromisu a najít řemeslníka, který se trefí i do vaší cenové relace, je hned několik. Vůbec nejlepší je, když vytvoříte poptávku a tu vyvěsíte na příslušných místech. Řemeslníci posléze reagují a díky tomu si můžete vybrat odborníka přesně podle vašich představ.

Další z možností je přímé oslovení firmy. Tam však musíte počítat s tím, že na základě vašich požadavků truhlář stanoví výši ceny a termín realizace, které buďto budete nebo nebudete akceptovat. Cena u firem pak bývá o něco větší než v případě jednotlivců. A pokud chcete jít ještě méně náročnou cestou, není od věci oslovit třeba učiliště. Řada studentů v řemeslných oblastech totiž potřebuje získat praxi do života a realizace kuchyně je sice velkou, ale zároveň cennou výzvou. Cena pak bývá mnohem nižší než v případě profíků. 

Využijte služeb kuchyňského studia

Pokud toužíte po kuchyni snů a netrápí vás množství financí, je samozřejmě ideální cesta oslovení kuchyňského studia. V takovém případě získáte nejen 3D návrhy včetně kompletního cenového výčtu. Kuchyňská studia (stejně jako truhláři) mají tu výhodu, že díky nim si můžete splnit sen o kuchyni, která je třeba o něco jiná než klasické kuchyně. Můžete mít i atypické požadavky, fantazii se meze nekladou. O to víc však počítejte s vyšší výslednou cenou.

kuchyň
Pokud to vaše finance dovolí, navštivte kuchyňské studio. (foto: 123rf.com)

Kouzlete už s hotovými kuchyněmi

V dnešní době je spousta již předem připravených kuchyní, které lze sehnat v moderním designu, a přitom za výhodnou cenu. Právě to, že se nejedná o kuchyně tvořené na míru, ale jsou dostupné v takové podobě široké veřejnosti, v podstatě snižuje jejich cenu na trhu. A pro vás jedině dobře, pokud patříte k těm méně náročnějším. Takové kuchyně nejsou zákonitě odrazem nízké kvality. Ba naopak. Chce to samozřejmě dost často hledat, zjišťovat sílu materiálu a také olepů hran, ovšem, pokud budete mít šťastnou ruku, můžete získat touto cestou kuchyň snů. Za peníze ušetřené na individuálním řešení pak můžete do kuchyně dokoupit celou řadu vychytávek a doplňků, které její vzhled povýší na jinou úroveň.

K TÉMATU  Domácí difuzér v souladu se zdravím a duší

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bydlení v boho stylu? Pokoj vás musí zahřát u srdce

Skandinávský styl bydlení: Minimalismus skloubený s přírodou

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Anorexia nervosa tzv. anorexie je zahalená velkým množstvím stigmat, a třeba právě vás zajímá pravda. Jak nepříjemné je žít v těle anorektika, na kterého se okolí dívá skrz prsty? Uvažování člověka s mentální poruchou není jednoduché, a to včetně člověka trpícího anorexií.
Kam se špinavým prádlem? Do pračky! Ale někdy je ho víc a různých barev, a než přijde na řadu, uschová ho koš na prádlo, praktický doplněk vaší koupelny. Vybrat si můžete přesně takový, aby stylově i barevně zapadl do vašeho interiéru. Koše na prádlo jsou proutěné, plastové nebo látkové, ale také z bambusu. Inspirace pro vás!
Krásný a rovný úsměv dokáže otevírat srdce i dveře, proto je v současné době téměř nezbytností. Cesta k němu vede přes rovnátka, která vám budou dělat společnost po dobu několika měsíců nebo dokonce let. Je potřeba se během té doby o zuby a ústní hygienu obecně správně starat. Pojďte se podívat, co všechno budete potřebovat.
Pro mnoho žen je přechod velkým strašákem kvůli jeho nepříjemným symptomům. K nim patří návaly horka, noční pocení, výkyvy nálad a únava. Jenže menopauza patří k životu a je jeho přirozenou součástí. Projde jí každá žena. Ovšem existují přípravky, které vám pomohou její příznaky zmírnit a toto období zvládnout s grácií. Soutěžte s námi a vyhrajte doplňky stravy Naturevia PerfectDay a Magnesium 1!
Drží vás stále novoroční předsevzetí? Jste stále odhodlaní zhubnout povánoční kilogramy nebo jste se rozhodli zhubnout nezávisle na tom, že je začátek roku, který se obvykle v duchu plnění novoročních předsevzetí nese? Možná vás trápí, že kilogramy nejdou dolů tak rychle, jak byste očekávali. Na vině může být pomalé spalování. To naštěstí lze podpořit, a to spalovači tuků. Tedy opravdu se jedná o něco, co funguje? Nebo jsou to jenom dobře propagované produkty slibující nám štíhlou a sexy postavu?
Současná doba není zcela jednoduchá. A právě veškeré dění kolem nás, každodenní starosti i povinnosti, do toho sem tam nějaký klacík pod nohy, přispívají k tomu, že naše psychická i fyzická odolnost trochu ztrácejí na síle. Jak se co nejvíce zocelit a nabrat tu správnou odolnost v každém směru? Právě na to se nyní podíváme.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek