Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

5 způsobů, jak si vytvořit kuchyň snů: rychle, levně, originálně

Srdcem každého domova je nepochybně kuchyň, kde pod taktovkou žen vznikají úžasná jídla pro celou rodinu. Omamná vůně jídla a zvědavost, co bude dnes k večeři, často přiláká i další členy smečky. Ať chceme nebo ne, právě kuchyň je místem, kde se zcela nejčastěji setkáváme se svou rodinou, ale i přáteli a návštěvou. A právě proto by kuchyň měla být do detailu vyladěným místem, které bude pýchou každé hospodyňky. Jak získat kuchyň snů?
kuchyň
Zrenovujte jen dvířka a úchytky, nakupte nové doplňky a vaše kuchyně rázem získá nový šmrnc. (foto: 123rf.com)

03. 01. 2022

03. 01. 2022

Snad každá žena touží po dokonale sladěném a do posledního detailu promyšleném interiéru, který bude odrazem jejího vkusu. A o kuchyni, kde řada žen tráví času vůbec nejvíc, to platí zcela dvojnásob. Naším přáním je, aby kuchyň upoutala hned na první pohled. Barva nábytku krásně korespondovala s doplňky a byla nejen hezká, ale i praktická zároveň. Aby byla plná všemožných pomocníků. Chceme se totiž během vaření i pečení cítit dobře a sebejistě. Zkrátka, aby každá příprava jídla byla doslova symfonie. Pokud máte v současné době kuchyň, která pro vás ztratila své kouzlo, případně už vidíte, že přišel ten správný čas na výměnu, pak zajisté oceníte náš článek, ve kterém se dozvíte řadu možností, jak získat kuchyň snů, aniž by tím příliš utrpěl váš rodinný rozpočet.

Zrenovujte starou kuchyň

Pokud je korpus vaší kuchyně v pořádku a jedinou vadou na kráse jsou poničená dvířka a nehezké úchytky, není nic lepšího než se pustit do renovace dosavadní kuchyně. V dnešní době to občas zní jako bláznovství, když na každém rohu na vás vykukují kuchyňská studia a téměř každý leták obsahuje zajímavé nabídky. Renovace kuchyně má totiž své výhody nejen z hlediska časové náročnosti, ale také z důvodu financí. Stále existuje řada šikovných truhlářů a jiných řemeslníků, kteří se s nadšením pustí do renovace vaší kuchyně na přání. Dosavadní kuchyň může díky novému frézování dvířek, polepu anebo lakování získat zcela jiný nádech.

Zároveň můžete do kuchyně přidat řadu vychytávek, včetně moderních pantů a tlumičů dvířek. Kuchyň rovněž můžete rovnou rozšířit a získat tak mnohem větší prostor pro všechny nezbytnosti. Ve finále pak řada lidí ani nepozná, že máte renovovanou kuchyň. Pokud chcete jít ještě ekonomičtější cestou, renovaci kuchyně samozřejmě zvládnete i sami. Na druhou stranu pak počítejte s tím, že taková snaha zabere víc času.

kuchyň
Využijte služeb truhláře nebo se poptejte na odborném učilišti. (foto: 123rf.com)

Vyzkoušejte modulární kuchyň

Pokud chcete ušetřit za návrhy kuchyňského studia, mít trochu větší svobodu během navrhování nového designu a zároveň vám nevadí, že určitý čas strávíte po boku svého metru, tužky a představivosti, pak určitě není nic lepšího, než si kuchyň navrhnout zcela sama, a to ve spolupráci s možnostmi, které nabízí modulární kuchyně. Pokud se tak rozhodnete, obrňte se trpělivostí, ale věřte, že ve finále z toho budete mít ještě lepší pocit, než kdybyste se nijak neangažovala.

K TÉMATUPrůvodce Feng Shui: ukliďte si a dodejte svému domovu i životu nový svěží dech

A jak si sestavit modulární kuchyň? Řada prodejců nabízí edice kuchyní, které jsou víceméně už předem nadefinované. Ve většině případů ale můžete ovlivnit výběr barev, úchytek, ale také třeba to, zda bude vaše kuchyň plná lesku nebo naopak v matu. Na vás je zejména složení kuchyně samotné. Předně je důležité mít jasnou představu, jak by vaše nová kuchyň měla vypadat. Poté si připravte plánek (zaznamenejte všechny dveře i okna) a pečlivě změřte délku, šířku a hloubku jednotlivých prostor. Pokud si v tomto ohledu nejste zcela jistá a nechcete přímo spoléhat na klasickou tužku a papír, vyzkoušejte šikovné programy pro navržení interiéru. Poté už stačí vybírat kousek po kousku a začít si sestavovat vzorovou kuchyň.

Poptejte šikovné truhláře

Pro výrobu kuchyně snů můžete také oslovit šikovné truhláře z vašeho okolí. Možností, jak dojít k určitému kompromisu a najít řemeslníka, který se trefí i do vaší cenové relace, je hned několik. Vůbec nejlepší je, když vytvoříte poptávku a tu vyvěsíte na příslušných místech. Řemeslníci posléze reagují a díky tomu si můžete vybrat odborníka přesně podle vašich představ.

Další z možností je přímé oslovení firmy. Tam však musíte počítat s tím, že na základě vašich požadavků truhlář stanoví výši ceny a termín realizace, které buďto budete nebo nebudete akceptovat. Cena u firem pak bývá o něco větší než v případě jednotlivců. A pokud chcete jít ještě méně náročnou cestou, není od věci oslovit třeba učiliště. Řada studentů v řemeslných oblastech totiž potřebuje získat praxi do života a realizace kuchyně je sice velkou, ale zároveň cennou výzvou. Cena pak bývá mnohem nižší než v případě profíků. 

Využijte služeb kuchyňského studia

Pokud toužíte po kuchyni snů a netrápí vás množství financí, je samozřejmě ideální cesta oslovení kuchyňského studia. V takovém případě získáte nejen 3D návrhy včetně kompletního cenového výčtu. Kuchyňská studia (stejně jako truhláři) mají tu výhodu, že díky nim si můžete splnit sen o kuchyni, která je třeba o něco jiná než klasické kuchyně. Můžete mít i atypické požadavky, fantazii se meze nekladou. O to víc však počítejte s vyšší výslednou cenou.

kuchyň
Pokud to vaše finance dovolí, navštivte kuchyňské studio. (foto: 123rf.com)

Kouzlete už s hotovými kuchyněmi

V dnešní době je spousta již předem připravených kuchyní, které lze sehnat v moderním designu, a přitom za výhodnou cenu. Právě to, že se nejedná o kuchyně tvořené na míru, ale jsou dostupné v takové podobě široké veřejnosti, v podstatě snižuje jejich cenu na trhu. A pro vás jedině dobře, pokud patříte k těm méně náročnějším. Takové kuchyně nejsou zákonitě odrazem nízké kvality. Ba naopak. Chce to samozřejmě dost často hledat, zjišťovat sílu materiálu a také olepů hran, ovšem, pokud budete mít šťastnou ruku, můžete získat touto cestou kuchyň snů. Za peníze ušetřené na individuálním řešení pak můžete do kuchyně dokoupit celou řadu vychytávek a doplňků, které její vzhled povýší na jinou úroveň.

K TÉMATU6 nenáročných pokojovek, které zvládnou péči i těch nejhorších pěstitelů

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bydlení v boho stylu? Pokoj vás musí zahřát u srdce

Skandinávský styl bydlení: Minimalismus skloubený s přírodou

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po dlouhém období samoty jsem si našla přítele, můj život začal být zase o něco šťastnější. Všechno nám klapalo a vypadalo to nadějně. Byli jsme spolu spokojení a pomalu začínali přemýšlet nad společným rodinným životem. Tak jsem se rozhodla, že by Petra mohla poznat i má matka, abych zjistila, co na něj říká ona. Zpočátku vše vypadalo dobře, ale to, co se stalo pak, mě strašlivě zasáhlo.
Chcete si vyrobit roztomilé a barevné svíčky podle vašeho gusta? Není to nic těžkého! Tyhle nápady vám napoví jako inspirace pro vaše vlastní svíčky, které poslouží také jako dekorace. Zapojte i děti, které budou mít radost z vlastnoručního díla. To může posloužit jako dárek pro někoho z rodiny. Co takhle svíčka jako Coca-Cola nebo překrásný květ růže?
Léto už je v plném proudu a s ním i více či méně nutné doplňování a obměňování šatníku. Co by ale v sestavování našeho šatníku na teplé měsíce mělo hrát největší roli, jsou materiály oblečení. Víte, které jsou ty nejvíce vhodné na léto, a kterým je lepší se v obchodě raději obloukem vyhnout?
Pokud toužíte po romantice, nečekejte, až váš přítel naplánuje něco zvláštního, převezměte otěže a zajistěte si večer svých snů sami. Možná budete chtít naplánovat rande s ohledem na svůj vkus, ale pokud pro něj chcete připravit něco zvláštního, měla byste své plány přizpůsobit jeho zájmům. Zde je několik užitečných rad pro plánování romantického rande pro vás a vašeho přítele.
Zvlášť v dnešní pandemické době, kdy jsou kosmetické služby méně dostupné, je nutné poradit si v rámci manikúry a pedikúry. Péče o chodidla a jejich ztvrdlé části je někdy tvrdý oříšek. Pravidelnou starostí o nohy se ale všem nepříjemným stavům vyhnete. Vyzkoušejte tyto účinné tipy na krásná a hladká chodidla.
Šikana, zejména u dětí, vyžaduje okamžitý zásah. Pokud se vaše dítě najednou rozhodne, že už nechce chodit do školy nebo že chce ukončit kroužek, měla by proběhnout diskuse. Posaďte se se svým dítětem a zeptejte se ho, co se v jeho životě děje. Mějte soucit, porozumění a péči ve svých slovech a tónu hlasu, aby se vaše dítě mohlo otevřít vám.
Nejspíš většina z vás bude mít zprvu představu jakési houby, za kterou bývá kombucha často mylně považována. Ve skutečnosti se jedná o komplex kvasinek a bakterií, který se nechává působit v čaji, aby vznikl požadovaný nápoj. Jeho léčivé účinky vás jistě oslní. A výhodou je, že si ho můžete klidně sami připravit doma. Tak jdete do toho?
Letní péče o vlasy je nevyhnutelná, pokud toužíte po zdravé kštici. Letní počasí může vlasy poškodit víc, než zima a mráz. Ostré slunce, slaná nebo chlorovaná voda jsou nebezpečím pro vlasy i pokožku hlavy. Vlasy se vyšisují a hodně vysuší. Roztřepí se konečky, ztratí lesk a mohly by působit matně a neupraveně. Péče o vlasy je ve vedrech náročnější a abyste měly svou hřívu pěknou i v létě, dodržte několik zásad.
Peníze nerostou na stromech, ale i kdyby rostly, bylo by hloupé odmítat příležitosti k výhodnému nákupu. Pokud rádi utrácíte v e-shopech, následující tipy uleví vašemu rozpočtu. Prozradíme vám, jak v e-shopech šetřit a nemuset přitom slevit z kvality zboží. Internet je neuvěřitelně spletité bludiště a najít tu nejlepší nabídku je mnohdy velmi náročné. Někdy člověk stráví celé hodiny prolézáním virtuálních regálů, než se objeví ta správná. Zdaleka nejhorší jsou však tzv. impulzivní nákupy, právě mohou peněženku řádně provětrat. Naštěstí se můžete řídit poměrně jednoduchými pravidly, díky kterým se vlk nažere a koza zůstane celá – nakoupíte ke své spokojenosti, ale nebude lamentovat nad extrémní útratou. Jdeme na to!
Módní oblečení s námi mnohdy dokáže skutečné zázraky. Rozjasní nás, zvýrazní naše přednosti a podpoří náš styl. Druhou stránkou mince je ale fakt, že pokud zvolíme nesprávné modely, nastane spíše opačný efekt. V tomto článku se proto podíváme na šest nejčastějších módních chyb, které nám na oko přidávají kila navíc.

Nepřehlédněte

Pokud nevíte, co si pod pojmem oční jóga představit, jedná se o pohyby, které jednoduše posilují oční svaly. Nemyslete si ale, že vám toto cvičení zlepší zrak. Dokáže však spolehlivě snížit oční zátěž, vyléčit příznaky suchého oka a zmírnit oční napětí. Jaké jsou tedy největší výhody?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek