Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

5 způsobů, jak si vytvořit kuchyň snů: rychle, levně, originálně

Srdcem každého domova je nepochybně kuchyň, kde pod taktovkou žen vznikají úžasná jídla pro celou rodinu. Omamná vůně jídla a zvědavost, co bude dnes k večeři, často přiláká i další členy smečky. Ať chceme nebo ne, právě kuchyň je místem, kde se zcela nejčastěji setkáváme se svou rodinou, ale i přáteli a návštěvou. A právě proto by kuchyň měla být do detailu vyladěným místem, které bude pýchou každé hospodyňky. Jak získat kuchyň snů?
kuchyň
Zrenovujte jen dvířka a úchytky, nakupte nové doplňky a vaše kuchyně rázem získá nový šmrnc. (foto: 123rf.com)

03. 01. 2022

03. 01. 2022

Snad každá žena touží po dokonale sladěném a do posledního detailu promyšleném interiéru, který bude odrazem jejího vkusu. A o kuchyni, kde řada žen tráví času vůbec nejvíc, to platí zcela dvojnásob. Naším přáním je, aby kuchyň upoutala hned na první pohled. Barva nábytku krásně korespondovala s doplňky a byla nejen hezká, ale i praktická zároveň. Aby byla plná všemožných pomocníků. Chceme se totiž během vaření i pečení cítit dobře a sebejistě. Zkrátka, aby každá příprava jídla byla doslova symfonie. Pokud máte v současné době kuchyň, která pro vás ztratila své kouzlo, případně už vidíte, že přišel ten správný čas na výměnu, pak zajisté oceníte náš článek, ve kterém se dozvíte řadu možností, jak získat kuchyň snů, aniž by tím příliš utrpěl váš rodinný rozpočet.

Zrenovujte starou kuchyň

Pokud je korpus vaší kuchyně v pořádku a jedinou vadou na kráse jsou poničená dvířka a nehezké úchytky, není nic lepšího než se pustit do renovace dosavadní kuchyně. V dnešní době to občas zní jako bláznovství, když na každém rohu na vás vykukují kuchyňská studia a téměř každý leták obsahuje zajímavé nabídky. Renovace kuchyně má totiž své výhody nejen z hlediska časové náročnosti, ale také z důvodu financí. Stále existuje řada šikovných truhlářů a jiných řemeslníků, kteří se s nadšením pustí do renovace vaší kuchyně na přání. Dosavadní kuchyň může díky novému frézování dvířek, polepu anebo lakování získat zcela jiný nádech.

Zároveň můžete do kuchyně přidat řadu vychytávek, včetně moderních pantů a tlumičů dvířek. Kuchyň rovněž můžete rovnou rozšířit a získat tak mnohem větší prostor pro všechny nezbytnosti. Ve finále pak řada lidí ani nepozná, že máte renovovanou kuchyň. Pokud chcete jít ještě ekonomičtější cestou, renovaci kuchyně samozřejmě zvládnete i sami. Na druhou stranu pak počítejte s tím, že taková snaha zabere víc času.

kuchyň
Využijte služeb truhláře nebo se poptejte na odborném učilišti. (foto: 123rf.com)

Vyzkoušejte modulární kuchyň

Pokud chcete ušetřit za návrhy kuchyňského studia, mít trochu větší svobodu během navrhování nového designu a zároveň vám nevadí, že určitý čas strávíte po boku svého metru, tužky a představivosti, pak určitě není nic lepšího, než si kuchyň navrhnout zcela sama, a to ve spolupráci s možnostmi, které nabízí modulární kuchyně. Pokud se tak rozhodnete, obrňte se trpělivostí, ale věřte, že ve finále z toho budete mít ještě lepší pocit, než kdybyste se nijak neangažovala.

K TÉMATU  Luxusní zahrady. Takhle může vypadat vaše moderní zóna pro volný čas

A jak si sestavit modulární kuchyň? Řada prodejců nabízí edice kuchyní, které jsou víceméně už předem nadefinované. Ve většině případů ale můžete ovlivnit výběr barev, úchytek, ale také třeba to, zda bude vaše kuchyň plná lesku nebo naopak v matu. Na vás je zejména složení kuchyně samotné. Předně je důležité mít jasnou představu, jak by vaše nová kuchyň měla vypadat. Poté si připravte plánek (zaznamenejte všechny dveře i okna) a pečlivě změřte délku, šířku a hloubku jednotlivých prostor. Pokud si v tomto ohledu nejste zcela jistá a nechcete přímo spoléhat na klasickou tužku a papír, vyzkoušejte šikovné programy pro navržení interiéru. Poté už stačí vybírat kousek po kousku a začít si sestavovat vzorovou kuchyň.

Poptejte šikovné truhláře

Pro výrobu kuchyně snů můžete také oslovit šikovné truhláře z vašeho okolí. Možností, jak dojít k určitému kompromisu a najít řemeslníka, který se trefí i do vaší cenové relace, je hned několik. Vůbec nejlepší je, když vytvoříte poptávku a tu vyvěsíte na příslušných místech. Řemeslníci posléze reagují a díky tomu si můžete vybrat odborníka přesně podle vašich představ.

Další z možností je přímé oslovení firmy. Tam však musíte počítat s tím, že na základě vašich požadavků truhlář stanoví výši ceny a termín realizace, které buďto budete nebo nebudete akceptovat. Cena u firem pak bývá o něco větší než v případě jednotlivců. A pokud chcete jít ještě méně náročnou cestou, není od věci oslovit třeba učiliště. Řada studentů v řemeslných oblastech totiž potřebuje získat praxi do života a realizace kuchyně je sice velkou, ale zároveň cennou výzvou. Cena pak bývá mnohem nižší než v případě profíků. 

Využijte služeb kuchyňského studia

Pokud toužíte po kuchyni snů a netrápí vás množství financí, je samozřejmě ideální cesta oslovení kuchyňského studia. V takovém případě získáte nejen 3D návrhy včetně kompletního cenového výčtu. Kuchyňská studia (stejně jako truhláři) mají tu výhodu, že díky nim si můžete splnit sen o kuchyni, která je třeba o něco jiná než klasické kuchyně. Můžete mít i atypické požadavky, fantazii se meze nekladou. O to víc však počítejte s vyšší výslednou cenou.

kuchyň
Pokud to vaše finance dovolí, navštivte kuchyňské studio. (foto: 123rf.com)

Šikovný bytový designér vám kromě návrhu samotné kuchyně dokáže připravit také kompletní 3D návrh interiéru. Díky návrhu pak ušetříte zbytečné výdaje například za nábytek či energie a navíc si můžete byt zařídit zcela na míru dle vašich potřeb.

K TÉMATU  Smartphony, tablety i televize produkují modré světlo. Kdy našemu organismu prospívá a kdy naopak škodí?

Kouzlete už s hotovými kuchyněmi

V dnešní době je spousta již předem připravených kuchyní, které lze sehnat v moderním designu, a přitom za výhodnou cenu. Právě to, že se nejedná o kuchyně tvořené na míru, ale jsou dostupné v takové podobě široké veřejnosti, v podstatě snižuje jejich cenu na trhu. A pro vás jedině dobře, pokud patříte k těm méně náročnějším. Takové kuchyně nejsou zákonitě odrazem nízké kvality. Ba naopak. Chce to samozřejmě dost často hledat, zjišťovat sílu materiálu a také olepů hran, ovšem, pokud budete mít šťastnou ruku, můžete získat touto cestou kuchyň snů. Za peníze ušetřené na individuálním řešení pak můžete do kuchyně dokoupit celou řadu vychytávek a doplňků, které její vzhled povýší na jinou úroveň.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bydlení v boho stylu? Pokoj vás musí zahřát u srdce

Skandinávský styl bydlení: Minimalismus skloubený s přírodou

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

V průběhu letních měsíců se častěji vydáváme mimo domov. Tím se ovšem dostáváme do hledáčku klíšťat. Co nám tito roztoči mohou způsobit, jak se jim bránit a co dělat, když už se zakousne? Zapomeňte na staré rady, dnes už je vše jinak. Žádné krémy, aby se pustilo apod.
Pojem jóga pro mnohé z nás jistě není nic nového. Co ale nahá jóga? Může být přínosem pro naši duši a fyzickou kondici, nebo se jedná o bláznivou formu cvičení jen pro otrlé?
Asi máte taky zažité, že utěrky by se neměly prát v pračce. Namísto toho je pravděpodobně vyvařujete. Tahle metoda má ale jeden zásadní háček. Vyvařování není k utěrkám zrovna dvakrát šetrné. Jsou po něm sice opravdu čisté, ale postupně vám řídnou, a vy tak musíte kupovat stále nové a nové kousky. Naštěstí existuje mnohem šetrnější alternativa.
Kristýna (33) nepatří mezi lidi, kteří dávají na odiv své bolesti. Když onemocněla a její stav jí nedovolil se hýbat, prožívala těžké chvíle.
Hledáte-li kvalitní nepromokavé boty, které využijete zejména v nepříznivých dešťových podmínkách, zkuste se poohlédnout po stylových dámských holínkách. Na trhu jsou vysoké i nízké typy holínek, které nejsou pouze funkčním doplňkem, ale také vysoce módním prvkem našeho outfitu. Na následujících řádcích se tak dočtete, co všechno by bylo dobré vzít v potaz, než si nové dámské holínky zakoupíte.
Někdo si o Vánocích libuje v koledách a tradičních českých svátečních písničkách, někdo se zase nemůže nabažit zahraniční tvorby. Hudba zkrátka v předvánočním období nesmí scházet, a to zejména při pečení cukroví, balení dárků, strojení stromečku či zdobení bytu. A pro příznivce vánoční hudby tu máme výběr nestárnoucích songů, u kterých se během zimních svátků vyplatí otočit volume doprava.
Máte problém s neustále se mastícími vlasy? Vadí vám, že vlasy nevydrží fresh po dobu delší než dvou dnů? Možná děláte několik chyb, kvůli kterým se vlasy mastí až abnormálně. Nemyjete je příliš často?
Adidas, jeden z hlavních partnerů RunCzech, opět připravil exkluzivní kolekci triček k osmi závodům letošní běžecké série. Autorkou grafických návrhů triček je ilustrátorka, animátorka a digitální umělkyně Eliška Podzimková, jejíž projekt PLEŠOUNI chce adidas touto spoluprací podpořit.
Ačkoli bychom to měli dělat všichni, opravdu není pravidlem, že se v každé domácnosti třídí odpad. Pokud si neosvojíme tyto správné návyky, může se stát, že často budeme vyhazovat odpadky tam, kam prostě nepatří. Ještě horší varianta je ta, že netřídíme vůbec (hanba!). Přitom je to naprosto jednoduchá disciplína. Nejtěžší je pouze začít. Do lehkého začátku vám poradíme, jak na to, abyste přispěli k lepšímu životnímu prostředí.
Život není pokaždé procházka růžovým sadem a občas nastávají situace, do kterých se nikdo z nás nehrne. Hádka nebo nepříjemné životní situace, do kterých se dostaneme se sourozenci, pak obzvláště bolí.
Recept, který pro vás dnes máme, patří zcela výjimečně mezi ty náročnější. Ale výsledek rozhodně stojí za to. Tohle lehce netradiční vánoční cukroví si totiž okamžitě zamilujete. Kromě toho s ním uděláte skvělý dojem i na tu nejpřísnější tchýni.
Sotva jste se vrátili ze záchodu a už je to zase tady. Musíte si znovu a naprosto neodkladně odskočit na malou. Máte totiž pocit, že váš močový měchýř každou chvíli praskne nebo že zkrátka nedojdete na toaletu včas. Ve výsledku ale dost často zjistíte, že co se objemu týče, jakoby to bylo mnoho povyku pro nic. Poznáváte se v tom?

Výběr článků

Letos oslavila osmdesáté sedmé narozeniny. Jaký je příběh jedné z nejkrásnějších hereček, které kdy po této planetě chodily? Sophia Loren si prožila svůj dokonalý americký sen.
Tyhle luxusní zahrady slouží hlavně k odpočinku, nikoliv za účelem pěstování. Pokud má člověk dostatek prostředků, může si nechat vytvořit designérský skvost. Atmosféru udělá osvětlení nebo tekoucí voda. Co takhle skleněný stůl s vodopádem?
Agresivita zahrnuje komplex jednání, které patří do lidské společnosti. Nelze ji ze života vyloučit, protože má nejen své negativní, ale také pozitivní stránky. Pomáhá nám přežít i překonat různé překážky. Pokud se však projevuje ve formě destrukce a násilí, do společnosti nepatří.

Nepřehlédněte

Jestliže pracujete doma stále, máte již nastavená pravidla, jak home office zvládat. Ale možná s home office začínáte, třeba právě díky povinné karanténě.
Oblečte se do barev a vyjděte z šedivého průměru. A že máte o pár let nebo pár kilo víc? Vždyť nemusíte zkoušet módní výstřelky. Městská dáma nad šedesát v rozervaných džínách nám přijde trochu přes čáru, ale je spousta dalších možností, jak se cítit skvěle v každém věku i těle.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek