Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Vajíčko jako opomíjený zkrášlující zlepšovák. Urychluje růst vlasů, hojí strie a čistí póry. Vyzkoušejte vaječné masky na celé tělo!

Za málo peněz hodně muziky? Tak nějak by se dala okomentovat situace kolem vajec. Už jste někdy slyšely o tom, že svými schopnostmi strčí do kapsy mnohé kosmetické produkty? Návod, jak s nimi naložit, máte přímo tady!
maska z vejce
Zdroj: 123RF.com

18. 06. 2018

18. 06. 2018

Ve starověku vnímali filozofové vejce jako symbol světa. Chtělo to možná trochu fantazie, ale skořápka představovala zemi, bílek vodu a žloutek zase oheň. V jiných časech a kulturách slepičí produkt představoval spíše nesmrtelnost, zrození a životní sílu. Co by mohl být pro vás? Možná vás to překvapí, ale famózní a levnou kosmetikou. Jak se dá s pomocí vejce zkrásnět?

Efektivní řešení rozšířených pórů

Dostihl problém rozšířených pórů i vás? Žádnou paniku. I když jde o nešvar, který úzce souvisí s přirozeným stárnutím, jeho viditelnost se na uzdě udržet přece jen dá. Skvělou alternativou je použití vaječného bílku formou masky. Jakmile po několika minutách patřičně zaschne, což bezpečně poznáte pnutím pokožky, opatrně ho sloupněte. Tak se zbavíte nečistot a přebytečných olejů, čímž se póry zmenší. Bílek sám o sobě díky svému složení podpoří regeneraci kožních buněk a poskytne pleti hloubkovou výživu. Nezklame vás ani tehdy, potřebujete-li „utáhnout“ povislá oční víčka – stačí si s ním pravidelně potírat zavřené oči.

Zrychlený růst vlasů a žádné padání

Pokud vaječný žloutek smícháte s extra panenským olivovým olejem, máte k dispozici zaručený prostředek na podporu i toho sebepomalejšího růstu hřívy. Kombinace obou ingrediencí nabízí nejen dávku zdravé hydratace, ale i vysoký podíl vitaminu E, bílkovin a minerálů, včetně železa a zinku. Směs těchto živin povzbudí vlasové folikuly a zlepší cirkulaci krve, proto zabraňuje i vypadávání koruny krásy. Aplikujte si zlepšovák z kuchyňských surovin ke kořínkům s několikaminutovou masáží, poté ho smyjte. Pravidelné opakování této kúry přinese brzy výsledky!

Domácí prostředek na strie, co vážně funguje

Těhotenství nebo prudké váhové výkyvy následkem jo-jo efektu? Výsledkem takových tělesných změn jsou zpravidla trhliny ve vazivové vrstvě kůže, nechvalně známé jako strie. Typickým místem výskytu jsou pak dolní partie břicha, prsa, stehna a hýždě. První pomoc? Pokud vás drahé krémy z drogerie zklamaly na celé čáře, přizvěte na palubu vaječný bílek. Vzhledem k tomu, že kůži zpevňuje, předchází jejímu zarudnutí a  přispívá k obnově buněk, pro takové účely se přímo nabízí. Nanášejte ho na místa, která vás trápí, a dopřejte mu volné pole působení, pak ho opatrně sloupněte. Připadá vám to jako něco, co nezabere ani omylem? Na tuto proceduru přísahaly ženy z Číny už ve 3. tisíciletí př. n. l. Mimochodem, ty si s bílkem také lakovaly nehty…

K TÉMATU  Superpotraviny jako výživový hit. Nejezte exotiku, využijte domácí zdroje

Co na vaječnou péči říkáte vy? Pokud ji zkusíte, těšíme se, že nás o její účinnosti budete informovat!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vitaminy pro krásné a zdravé vlasy. Které to jsou a v jakých potravinách je hledat?

Úžasné domácí zkrášlující pleťové masky. V hlavní roli aspirin!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

„Petra je tak úspěšná a krásná. Té se nikdy nevyrovnám.“ „Když půjdu ven v téhle sukni, určitě si o mně moji kolegové řeknou, že nemám vkus.“ „Moje děti mají tak nešikovnou mámu. Vím, že to jiné matky zvládají všechno mnohem lépe.“ Něco vám chybí - a to je sebeláska!
Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.
Mandle jsou oblíbené oříšky, které rádi “chroupeme” jen tak třeba u populárního televizního pořadu. Je skvělé, že za ta léta dokázaly nahradit brambůrky klasicky smažené v oleji, které zdraví, na rozdíl od mandlí, zrovna neprospívají. Pokud však máte tak velkou spotřebu, že vaše peněženka při každé úhradě dalšího a dalšího balíčku trpí, nabízí se otázka, zdali si madle nechcete vypěstovat na své zahradě? Odpověď je ano!
Kdo by nemiloval nakládané kyselé okurky. Jsou výborné k masitému pokrmu, nebo jen tak, když máme chuť. Legendární „kvašáky“ se zkrátka těší velké oblibě. Pokud ale chcete mít ve špajzu dostatečné zásoby zavařených okurek na zimu, je zapotřebí mít dobrou úrodu
S příchodem chladnějšího ročního období se pulty supermarketů začínají plnit exotickými druhy ovoce. A vedle tradičního kaki, pomela a dalších podobných vynikajících kousků, nám svou střapatou hlavičku ukazuje také ananas. Věděli jste, že se jedná o spalovač tuků? Zejména po svátcích by proto neměl chybět ve vašem jídelníčku.
Málokterá z nás má cvičení v oblibě – chceme se mu vyhnout co se dá a doufáme, že to bez něj zvládneme. Existují ale cviky, které nejsou tolik náročné, a zároveň dokáží změnit život k lepšímu. Ať už v oblasti zdraví nebo sexu. V obojím případě se budete cítit mnohem lépe poté, co budete pravidelně cvičit Kegelovy cviky.

Nepřehlédněte

Anorexia nervosa tzv. anorexie je zahalená velkým množstvím stigmat, a třeba právě vás zajímá pravda. Jak nepříjemné je žít v těle anorektika, na kterého se okolí dívá skrz prsty? Uvažování člověka s mentální poruchou není jednoduché, a to včetně člověka trpícího anorexií.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek