Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Vajíčko jako opomíjený zkrášlující zlepšovák. Urychluje růst vlasů, hojí strie a čistí póry. Vyzkoušejte vaječné masky na celé tělo!

Za málo peněz hodně muziky? Tak nějak by se dala okomentovat situace kolem vajec. Už jste někdy slyšely o tom, že svými schopnostmi strčí do kapsy mnohé kosmetické produkty? Návod, jak s nimi naložit, máte přímo tady!

18. 06. 2018

18. 06. 2018

Ve starověku vnímali filozofové vejce jako symbol světa. Chtělo to možná trochu fantazie, ale skořápka představovala zemi, bílek vodu a žloutek zase oheň. V jiných časech a kulturách slepičí produkt představoval spíše nesmrtelnost, zrození a životní sílu. Co by mohl být pro vás? Možná vás to překvapí, ale famózní a levnou kosmetikou. Jak se dá s pomocí vejce zkrásnět?

Efektivní řešení rozšířených pórů

Dostihl problém rozšířených pórů i vás? Žádnou paniku. I když jde o nešvar, který úzce souvisí s přirozeným stárnutím, jeho viditelnost se na uzdě udržet přece jen dá. Skvělou alternativou je použití vaječného bílku formou masky. Jakmile po několika minutách patřičně zaschne, což bezpečně poznáte pnutím pokožky, opatrně ho sloupněte. Tak se zbavíte nečistot a přebytečných olejů, čímž se póry zmenší. Bílek sám o sobě díky svému složení podpoří regeneraci kožních buněk a poskytne pleti hloubkovou výživu. Nezklame vás ani tehdy, potřebujete-li „utáhnout“ povislá oční víčka – stačí si s ním pravidelně potírat zavřené oči.

Zrychlený růst vlasů a žádné padání

Pokud vaječný žloutek smícháte s extra panenským olivovým olejem, máte k dispozici zaručený prostředek na podporu i toho sebepomalejšího růstu hřívy. Kombinace obou ingrediencí nabízí nejen dávku zdravé hydratace, ale i vysoký podíl vitaminu E, bílkovin a minerálů, včetně železa a zinku. Směs těchto živin povzbudí vlasové folikuly a zlepší cirkulaci krve, proto zabraňuje i vypadávání koruny krásy. Aplikujte si zlepšovák z kuchyňských surovin ke kořínkům s několikaminutovou masáží, poté ho smyjte. Pravidelné opakování této kúry přinese brzy výsledky!

Domácí prostředek na strie, co vážně funguje

Těhotenství nebo prudké váhové výkyvy následkem jo-jo efektu? Výsledkem takových tělesných změn jsou zpravidla trhliny ve vazivové vrstvě kůže, nechvalně známé jako strie. Typickým místem výskytu jsou pak dolní partie břicha, prsa, stehna a hýždě. První pomoc? Pokud vás drahé krémy z drogerie zklamaly na celé čáře, přizvěte na palubu vaječný bílek. Vzhledem k tomu, že kůži zpevňuje, předchází jejímu zarudnutí a  přispívá k obnově buněk, pro takové účely se přímo nabízí. Nanášejte ho na místa, která vás trápí, a dopřejte mu volné pole působení, pak ho opatrně sloupněte. Připadá vám to jako něco, co nezabere ani omylem? Na tuto proceduru přísahaly ženy z Číny už ve 3. tisíciletí př. n. l. Mimochodem, ty si s bílkem také lakovaly nehty…

K TÉMATU  Jak správně pečovat o pleť: Proč je lepší používat denní i noční krém?

Co na vaječnou péči říkáte vy? Pokud ji zkusíte, těšíme se, že nás o její účinnosti budete informovat!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vitaminy pro krásné a zdravé vlasy. Které to jsou a v jakých potravinách je hledat?

Úžasné domácí zkrášlující pleťové masky. V hlavní roli aspirin!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Bohužel alergie trpí nejen lidé, ale také naší čtyřnozí kamarádi. Počet alergických onemocnění se zvyšuje. Nejvýznamnější alergie u psů jsou alergie na parazity, alergie na inhalační alergeny, alergie na potraviny a nebo kontaktní alergie. Podívejte se na několik tipů, které dokážou alergickou reakce u psa zmírnit.
Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.
Jak je již odpradávna známo, byliny mají až kouzelnou léčivou moc. Zmírňují bolest, napomáhají prevenci nemocí a jsou skvělým pomocníkem v boji proti nemocem. Působí na tělo přímo zázračně, dodávají mu sílu, podporu a zásobí tělo potřebnými látkami. Proto byly vždy neoddělitelně spojeny s léčitelstvím a v hojné míře je k léčení využívaly ještě naše babičky. Obohaťte svůj život o čistě přírodní léčiva, které se používají stovky let a vyrobte si léčivé tinktury přímo u vás doma!
I malé dítko dokáže zařídit pořádné trapasy. Přesvědčte se sama!
V práci blázinec, dovolená vyloučená a jarní prázdniny na krku. Nemoc nebo nedostatek peněz, důvodů, proč nemůžete vyjet s dětmi na jarní prázdniny, může být celá řada. Proto ještě nemusí dítě celý týden sedět doma u televize a tabletu. Zkuste mu připravit tak trochu jiné prázdniny.
Počítače a další informační a komunikační prostředky patří dnes k běžnému životu. Nebojte se u svých dětí rozvíjet znalosti a dovednosti také v oblasti těchto technologií. S počítačem nebo tabletem se mohou seznamovat už od batolecího věku. Počítačové hry není třeba zavrhovat, ale chce to jistá pravidla.
Tak, jako v zimě nechodíte v sandálech, své chce i vaše hlava, aby netrpěla následky podchlazení, či dokonce omrzlinami. Možná vám ale připadá, že když si dáte na hlavu nějakou pokrývku, utrpí váš vzhled natolik, že to raději risknete. Není ale lepší mít uši pěkně v teple?
Také jste čekala na sluneční paprsky, až vám prozáří každý den? Konečně jaro! Ale jen do té doby, než sluníčko zasvítí přes zaprášená okna a vy najednou vidíte svůj byt v mnohem jasnějších konturách. Chtělo by to jarní úklid? Neztrácejte čas a jděte na to hned. Zvažte, jestli zapojit rodinu. Někdy si opravdu důkladně uklidíte jedině sama!
Jednoduché vychytávky, jak vypadat krásně, splní účel na 100 %. Jak rychle vyrobit kudrliny a udělat vaše vlasy krásně zářivé? Jak dokonale vybělit zuby pro perfektní úsměv nebo vyčistit pleť?
Luna odjakživa přitahovala myšlení, fantazii i city lidí. Nejeden básník, skladatel nebo malíř jí věnoval své dílo. Působení luny na jevy na zeměkouli jsou jasně vědecky prokázané. Je zde ale jedno odvětví, které stále čeká na to, až jej někdo vědecky dokáže. Co vše vám prozradí lunární kalendář?
O zdravém stravování slýcháme ze všech stran. Jak je to důležité pro naše zdraví i tělo jako takové. Jenže už nikde se nemluví o tom, jaké konkrétní potraviny zařadit do jídelníčku, respektive jaké konkrétní potraviny nám skutečně prospívají a nejsou na škodu. Proto vám přinášíme tip - je jím quinoa, což je obilovina, ze které se připravuje kupříkladu mouka, polévka nebo také pivo.
Výběr svatebního fotografa by měl být jednou z prvních položek na vašem to-do listu, pokud organizujete svatbu. Někteří mají rozebrané termíny na měsíce, dokonce i roky dopředu. Co je při výběru svatebního fotografa důležité a na kolik vás tahle služba vyjde?

Výběr článků

V Čechách i ve světě snad neexistuje nikdo, kdo by o francouzských filmech Nezkrotná Angelika alespoň neslyšel. Tato telenovela se stala slavnou především díky své hlavní představitelce, kterou ztvárnila francouzská herečka Michèle Mercier. Tato nezapomenutelná tvář přitom účinkovala ve více jak 50 filmech. V současnosti je jí přes 60 let a ve společnosti se již příliš neukazuje. Zachovala si ovšem svou pověstnou jiskru v oku a na rozdíl od svých kolegyň se rozhodla stárnout přirozeně a grácií.
Letos se očekává, že začnou padat ceny nemovitostí. Důvodem je právě panující koronavirová krize, která dostane řadu lidí na finanční dno. Jelikož se propad cen nemovitostí předpokládá, lidé zjišťují své možnosti týkající se hypotéky.

Nepřehlédněte

Přírodní kosmetika je vyrobena výhradně z přírodních ingrediencí – živočišného, rostlinného nebo minerálního původu přísně stanoveným postupem. Je založena na vysoké koncentraci rostlinných či bylinných olejů a extraktů a má své nesporné benefity. Jak přírodní kosmetiku vybrat? Inspirujte se našimi 6 tipy!
Poslední dny před Štědrým dnem! Sobota bude nejspíš ve znamení úklidu, i tak byste si ale měly najít čas na odpočinek. Zlatá neděle je pak den pro nákup těch úplně posledních chybějících dárků. Horoskop krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové vám napoví, co vás může o víkendu potkat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek