Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

Vajíčko jako opomíjený zkrášlující zlepšovák. Urychluje růst vlasů, hojí strie a čistí póry. Vyzkoušejte vaječné masky na celé tělo!

Za málo peněz hodně muziky? Tak nějak by se dala okomentovat situace kolem vajec. Už jste někdy slyšely o tom, že svými schopnostmi strčí do kapsy mnohé kosmetické produkty? Návod, jak s nimi naložit, máte přímo tady!
maska z vejce
Zdroj: 123RF.com

18. 06. 2018

18. 06. 2018

Ve starověku vnímali filozofové vejce jako symbol světa. Chtělo to možná trochu fantazie, ale skořápka představovala zemi, bílek vodu a žloutek zase oheň. V jiných časech a kulturách slepičí produkt představoval spíše nesmrtelnost, zrození a životní sílu. Co by mohl být pro vás? Možná vás to překvapí, ale famózní a levnou kosmetikou. Jak se dá s pomocí vejce zkrásnět?

Efektivní řešení rozšířených pórů

Dostihl problém rozšířených pórů i vás? Žádnou paniku. I když jde o nešvar, který úzce souvisí s přirozeným stárnutím, jeho viditelnost se na uzdě udržet přece jen dá. Skvělou alternativou je použití vaječného bílku formou masky. Jakmile po několika minutách patřičně zaschne, což bezpečně poznáte pnutím pokožky, opatrně ho sloupněte. Tak se zbavíte nečistot a přebytečných olejů, čímž se póry zmenší. Bílek sám o sobě díky svému složení podpoří regeneraci kožních buněk a poskytne pleti hloubkovou výživu. Nezklame vás ani tehdy, potřebujete-li „utáhnout“ povislá oční víčka – stačí si s ním pravidelně potírat zavřené oči.

Zrychlený růst vlasů a žádné padání

Pokud vaječný žloutek smícháte s extra panenským olivovým olejem, máte k dispozici zaručený prostředek na podporu i toho sebepomalejšího růstu hřívy. Kombinace obou ingrediencí nabízí nejen dávku zdravé hydratace, ale i vysoký podíl vitaminu E, bílkovin a minerálů, včetně železa a zinku. Směs těchto živin povzbudí vlasové folikuly a zlepší cirkulaci krve, proto zabraňuje i vypadávání koruny krásy. Aplikujte si zlepšovák z kuchyňských surovin ke kořínkům s několikaminutovou masáží, poté ho smyjte. Pravidelné opakování této kúry přinese brzy výsledky!

Domácí prostředek na strie, co vážně funguje

Těhotenství nebo prudké váhové výkyvy následkem jo-jo efektu? Výsledkem takových tělesných změn jsou zpravidla trhliny ve vazivové vrstvě kůže, nechvalně známé jako strie. Typickým místem výskytu jsou pak dolní partie břicha, prsa, stehna a hýždě. První pomoc? Pokud vás drahé krémy z drogerie zklamaly na celé čáře, přizvěte na palubu vaječný bílek. Vzhledem k tomu, že kůži zpevňuje, předchází jejímu zarudnutí a  přispívá k obnově buněk, pro takové účely se přímo nabízí. Nanášejte ho na místa, která vás trápí, a dopřejte mu volné pole působení, pak ho opatrně sloupněte. Připadá vám to jako něco, co nezabere ani omylem? Na tuto proceduru přísahaly ženy z Číny už ve 3. tisíciletí př. n. l. Mimochodem, ty si s bílkem také lakovaly nehty…

K TÉMATU  Tipy na TOP kosmetiku, kterou si v zimním období zamilujete

Co na vaječnou péči říkáte vy? Pokud ji zkusíte, těšíme se, že nás o její účinnosti budete informovat!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vitaminy pro krásné a zdravé vlasy. Které to jsou a v jakých potravinách je hledat?

Úžasné domácí zkrášlující pleťové masky. V hlavní roli aspirin!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jógu zná v dnešní době snad každý a vysoké procento z nás jí doma nebo v tělocvičně dokonce cvičí. Tato relaxační cvičení se vždy provádějí zpomaleně a využívají všech svalů v těle. Jóga má díky tomu skvělé zpevňující a detoxikační vlastnosti. Není sice na hubnutí tak efektivní jako aerobik, nicméně je to velice funkční způsob, jak formovat své tělo. Pokud jógu milujete nebo s ní teprve začínáte, určitě se seznamte se 7 pozicemi, které tvoří samotný základ jógy a pro vaše tělo dokáží vykonat zázraky!
Chia jsou drobná černá semínka šalvěje hispánské. Ta je původem z Mexika a Guatemaly a tato semínka byla základním jídlem starověkých Aztéků a Mayů. „Chia“ je ve skutečnosti starověké mayské slovo pro sílu. Chia semínka jsou malá, plochá a oválná s lesklou a hladkou strukturou, jejichž barva je většinou černá.
Ať už jedeme na dovolenou kamkoliv, cílem každého z nás je si odpočinout. A to jak aktivně, tak pasivně. Pokud ale toužíte po dovolené, která vás doslova rozmazlí a třeba také posílí vaše zdraví, pak není nic lepšího, než se vydat do míst, kde je lázeňská péče spolu s léčivými termály naprostou samozřejmostí. A kam jinam vyrazit než právě do Maďarska, které je v tomto ohledu proslulé.
Léto se nezadržitelně blíží a zcela jistě se nemůžete dočkat, až vyrazíte na dovolenou. Naše tělo však může na změny prostředí a počasí reagovat negativně. Také změna stravy je pro lidský organismus zátěží a mohou ji doprovázet nepříjemné obtíže, které by vám vysněnou dovolenou mohly překazit. A od toho je tu cestovní lékárnička, kterou si můžete přibalit s sebou. Co by měla obsahovat a jak si léto ve zdraví užít?
Někdy je to prostě nutné. Tělo přemůžou bakterie a jinak než s pomocí antibiotik se s nimi nezvládnete vypořádat. Předepsaná antibiotika původce nemoci obvykle spolehlivě zničí, ale v našem těle napáchají další škody. Po jejich užívání je tedy třeba myslet i na to, jak tělo dostat zpět do předchozí formy.
Janina rodina byla soudržná. Scházeli se u babičky a rádi spolu trávili víkendový čas. Vše se změnilo, když si její bratr našel Ninu. Zprvu to vypadalo, že bude švagrová docela milá, nakonec ale dokázala proti Janě poštvat celou rodinu, včetně tolik milovaného bratra. A to všechno proto, že jí záviděla.

Nepřehlédněte

Časy, kdy stačilo hodit do automatu na kávu desetikorunu a člověk se spokojil s "tmavě hnědou tekutinou", jsou už dávno pryč. Podávání i pití kávy se v České republice výrazně proměnilo. Klasického "turka" či instantní kávu už najdete v málokteré kavárně. V supermarketech vás regály s kávou lákají všemi směry: zrnková, mletá, kapsle… Nemůžete se rozhodnut? Přečtěte si našich 6 tipů a budete mít jasno, jak si vybrat a hlavně vychutnat dobrou kávu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek