Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Kosmetický zázrak jménem roller: Přírodní kámen, který je klíčem ke kráse

Zázrak moderní kosmetiky nebo prastará síla přírodních kamenů? Odhalte spolu s námi účinky malého kosmetického pomocníka jménem roller, kterého si zamilujete už po prvním použití.
kosmetický roller
Znáte zázrak jménem kosmetický roller? (foto: 123RF)

21. 04. 2021

21. 04. 2021

Historie rolleru

Kde se vzal kosmetický roller? První zmínky o využívání pozoruhodných účinků kamenů na pokožku a lidské zdraví sahají až do daleké historie. Nejstarší historické prameny, poukazující na víru v magické schopnosti kamenů, pocházejí z doby staré Indie, kde bylo přírodních kamenů využíváno především k očistě vody a přípravě léčivých nápojů.

V pozdějších letech byly vzácné přírodní kameny spíše symbolem moci a bohatství, tedy jako součást šperků či klenotů. Další historické prameny poukazují na používání síly přírodních kamenů ve starověké Číně, kde byly přírodní drahokamy hojně využívány k nejrůznějším omlazujícím procedurám. A právě zde má původ roller, který je i dnes používán jako součást luxusní péče o pokožku.

Kosmetický roller v moderní podobě

Roller je kosmetická pomůcka, jejíž základ tvoří opracované přírodní kameny. Ačkoliv byl roller zpočátku hojně využívaný k omlazujícím procedurám a masážím především v profesionálních kosmetických salónech, díky svému modernímu designu a snadnému použití se postupem času stal velmi oblíbenou pomůckou žen i pro domácí použití.

Hlavními částmi rolleru jsou dva podlouhlé kameny upevněné kovovým rámem na obou koncích rukojeti. Jeho důmyslně navržený design činí z rolleru jedinečného kosmetického pomocníka. Pro své pozoruhodné vlastnosti přírodních drahokamů na lidské tělo má však roller mnohem širší využití, než je masáž obličeje. 

Kouzlo přírodních kamenů 

Krystaly v sobě ukrývají jedinečnou přírodní sílu, která má na lidské tělo pozoruhodné a blahodárné účinky. Z hlediska zdraví a krásy jsou často používány k omlazujícím i relaxačním procedurám, jenž tělu předávají jak estetické benefity, tak i duchovní hodnotu. 

Spirituální síla kamenů

Použití přírodních kamenů pro péči o pleť bylo běžné již ve staré Indii a dokonce již v dobách starého Egypta. Pro tyto účely bylo využíváno mnoho různých druhů kamenů, které se těšily oblibě pro své pozoruhodné schopnosti. Neméně důležitým faktorem však je i vliv, jež mají na lidskou duševní kondici.

K TÉMATU  Jak hydratovat pokožku? Možností je vícero

K jedněm z nejoblíbenějších patří Růženín, který je charakteristický svou schopností otevírat lidská srdce a probouzet lásku, fantazii a tvořivost. Mezi největší oblíbence pro různé procedury se z řad přírodních kamenů řadí také Jaspis. Hlavně díky síle snižovat horečku a chránit před těžkými sny, které mu šamani a léčitelé přisuzují. Pro masážní kosmetický váleček se využívá několik typů drahokamů, největší zastoupení má však roller z kamene Jade, což je kombinace kamenů Jadeitu a Nefritu.

Jade roller – klíč ke kráse

Kámen Jade je již po staletí symbolem klidu a vyrovnanosti. Ve staré Číně se věřilo v jeho očišťující a posilují účinky a právě tyto pozoruhodné vlastnosti z něj dělají malý kosmetický poklad. Jedinečná síla přírodních kamenů dokáže pokožce poskytnout mimořádnou péči, po které bude pleť zdravá, krásná a bez vrásek.

Pravidelným hýčkáním své pokožky masáží za pomoci jade rolleru povýšíte každodenní péči o své tělo na luxusní proceduru. Kromě toho, že podpoříte prokrvení a pružnost své pokožky, zabráníte také prohlubování a tvorbě vrásek. Navíc vám roller předá to nejlepší z unikátních vlastností a energie vzácných kamenů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší vychytávky na černé tečky – zatočte s nimi pomocí kosmetických produktů i domácích masek

Neobvyklé kosmetické vychytávky s pomocí ingrediencí z kuchyně. Zbavte se celulitidy, vyčistěte póry nebo nechte zmizet modřinu!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Gabriela Partyšová, dlouholetá tvář TV Nova, se rozhodla po 27 letech změnit své profesní působiště. Známá moderátorka, která uváděla pořady jako "Život ve hvězdách" a "Snídaně s Novou", nyní přechází na pozici kreativní ředitelky Praha TV. Na nové stanici bude mít také příležitost moderovat vlastní pořad.
Nakupování dárků přes internet roku od roku roste. Co nesmíte přehlédnout, aby vše proběhlo hladce a hlavně včas? Dodržujte následující rady!
Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
Slyšeli jste už o zázraku jménem Yoni vajíčko? Pokud ne, my vám ho rádi představíme. Zaměříme se na účinky, které má na ženské tělo, na správné používání i na jeho historii. V našem přehledném článku se dozvíte, jaké zázraky tento elegantní kamarád pro ženy dokáže s myslí, tělem a jak působí na celkové zdraví.
Jednoduchý čistý design, kombinace dřeva a betonu. To je Ion Adventure Hotel na Islandu, který má vlastní termální lázně s výhledem do okolní přírody. V noci pak můžete přímo z bazénu pozorovat na obloze polární záři nebo se koukat ven proskleným výhledem z restaurace v prvním patře. Nádhera!
Pro většinu lidí je ve vztahu nejdůležitější důvěra. Co se ale stane, když dojde k jejímu narušení? To se může stát nejrůznějšími drobnými způsoby – ale může vztah znovu vzkvétat po něčem tak závažném, jako je nevěra?
V dnešním rychlém tempu života se stále více žen rozhoduje pracovat z domova. V tomto článku prozkoumáme tipy a triky, jak si vytvořit efektivní pracovní prostor v domácím prostředí. Od organizace pracovního času po ergonomii pracovního místa – objevte klíčové faktory pro úspěšné fungování v home office.
Termín mamahotel se používá hlavně pro syny, kteří bydlí u svých matek či rodičů dlouho, samostatně vydělávají, nicméně na vedení domácnosti se příliš nepodílejí. Ale i mladé slečny mohou svým dlouhodobým bydlením s rodiči plnit definice mamahotelu. Kdy je ten správný čas dětem naznačit, že se mají stěhovat a mamahotel končí? A naopak, není příliš brzy, když chtějí odejít ve 20?
Letos se konal již osmadvacátý ročník hudebních Cen Anděl. Uděluje se celkem čtrnáct ocenění ve čtrnácti kategoriích. Hned tři interpreti získali každý po dvou soškách, takže letošní ročník nemá jasného vítěze.
Peru je velmi zajímavá země oplývající především mnoha kulturními památkami starověkých civilizací a koloniální architekturou. Jedná se o neuvěřitelně rozmanitou zemi a ráj pro každého cestovatele. V našich představách může znít Peru jako zapadlá zemička, kde nic nenajdeme, ale opak je pravdou! Tajemné džungle, ztracená města, jezero Titicaca, delta Amazonky – právě za těmito zázraky turisté do Peru míří. Tato země Jižní Ameriky jim poskytne příležitost ocitnout se ve zcela jiné dimenzi.
Menstruace je nedílnou součástí života každé ženy. Zatímco některým z nás nepůsobí výraznější potíže, jiné ji doslova protrpí. Ať už jsou však projevy menstruace poměrně rozdílné, jedno mají všechny ženy společné - neustále hledají cesty jak tyto dny přečkat co nejkomfortněji.

Výběr článků

Udržování zdraví na pracovišti je klíčové pro produktivitu, spokojenost a celkovou pohodu. V tomto článku se dozvíte, jak si udržet fyzické a mentální zdraví i během náročných pracovních dnů. Poradíme vám, jak efektivně řešit stres, najít čas na pravidelný pohyb a zdravě se stravovat, i když jste zaneprázdněni pracovními povinnostmi. Navíc zvýrazníme význam psychické odolnosti a technik odpočinku, které pomohou zachovat klidnou mysl a pozitivní postoj. Tyto tipy vám umožní nejen lépe se cítit, ale také zvýšit vaši efektivitu a spokojenost v práci.
Sloni jsou majestátná zvířata, ale když jsou mladí, jsou rozpustilí a rádi si hrají. Slůňata dovádějí ve vodě, pošťuchují se navzájem nebo s i lidmi! Pozor, aby vás nějaký ten prcek nezalehl!
Dokumentární film s názvem Podvodník z Tinderu vede ve sledovanosti všech filmů na českém Netflixu. Příběh izraelského podvodníka, který vylákal z žen miliony a sám si pak žil v luxusu, doslova ohromil svět. Dříve trestaný zločinec si dokázal vymyslet opravdu důvěryhodnou historku, se kterou pak balamutil stvoření, co jen hledala lásku. Podvedené ženy teď splácí své dluhy – a on si vesele na svobodě dál užívá, vždyť mu všechny (bohužel) daly peníze dobrovolně.

Nepřehlédněte

Před časem jsme se s partnerem rozhodli, že po svatbě a pořízení bytu bychom rádi měli miminko. To jsem ale netušila, jaké utrpení mě bude čekat.
Vánoce se stejně jako každý rok nesou ve znamení jídla a pití. Přejídání je na denním pořádku a střevní problémy jakbysmet. Kromě jídla se však kouzelné svátky na konci roku nesou i ve znamení pohádek a tradičních zvyků. Víte, jaké vánoční tradice dodržujeme u nás, v České republice?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek