Středa , 29. 11. 2023

Zina

Kosmetický zázrak jménem roller: Přírodní kámen, který je klíčem ke kráse

Zázrak moderní kosmetiky nebo prastará síla přírodních kamenů? Odhalte spolu s námi účinky malého kosmetického pomocníka jménem roller, kterého si zamilujete už po prvním použití.
kosmetický roller
Znáte zázrak jménem kosmetický roller? (foto: 123RF)

21. 04. 2021

21. 04. 2021

Historie rolleru

Kde se vzal kosmetický roller? První zmínky o využívání pozoruhodných účinků kamenů na pokožku a lidské zdraví sahají až do daleké historie. Nejstarší historické prameny, poukazující na víru v magické schopnosti kamenů, pocházejí z doby staré Indie, kde bylo přírodních kamenů využíváno především k očistě vody a přípravě léčivých nápojů.

V pozdějších letech byly vzácné přírodní kameny spíše symbolem moci a bohatství, tedy jako součást šperků či klenotů. Další historické prameny poukazují na používání síly přírodních kamenů ve starověké Číně, kde byly přírodní drahokamy hojně využívány k nejrůznějším omlazujícím procedurám. A právě zde má původ roller, který je i dnes používán jako součást luxusní péče o pokožku.

Kosmetický roller v moderní podobě

Roller je kosmetická pomůcka, jejíž základ tvoří opracované přírodní kameny. Ačkoliv byl roller zpočátku hojně využívaný k omlazujícím procedurám a masážím především v profesionálních kosmetických salónech, díky svému modernímu designu a snadnému použití se postupem času stal velmi oblíbenou pomůckou žen i pro domácí použití.

Hlavními částmi rolleru jsou dva podlouhlé kameny upevněné kovovým rámem na obou koncích rukojeti. Jeho důmyslně navržený design činí z rolleru jedinečného kosmetického pomocníka. Pro své pozoruhodné vlastnosti přírodních drahokamů na lidské tělo má však roller mnohem širší využití, než je masáž obličeje. 

Kouzlo přírodních kamenů 

Krystaly v sobě ukrývají jedinečnou přírodní sílu, která má na lidské tělo pozoruhodné a blahodárné účinky. Z hlediska zdraví a krásy jsou často používány k omlazujícím i relaxačním procedurám, jenž tělu předávají jak estetické benefity, tak i duchovní hodnotu. 

Spirituální síla kamenů

Použití přírodních kamenů pro péči o pleť bylo běžné již ve staré Indii a dokonce již v dobách starého Egypta. Pro tyto účely bylo využíváno mnoho různých druhů kamenů, které se těšily oblibě pro své pozoruhodné schopnosti. Neméně důležitým faktorem však je i vliv, jež mají na lidskou duševní kondici.

K TÉMATU  Kouzelné pleťové oleje. V čem jsou jedinečné a jak vybrat ten správný?

K jedněm z nejoblíbenějších patří Růženín, který je charakteristický svou schopností otevírat lidská srdce a probouzet lásku, fantazii a tvořivost. Mezi největší oblíbence pro různé procedury se z řad přírodních kamenů řadí také Jaspis. Hlavně díky síle snižovat horečku a chránit před těžkými sny, které mu šamani a léčitelé přisuzují. Pro masážní kosmetický váleček se využívá několik typů drahokamů, největší zastoupení má však roller z kamene Jade, což je kombinace kamenů Jadeitu a Nefritu.

Jade roller – klíč ke kráse

Kámen Jade je již po staletí symbolem klidu a vyrovnanosti. Ve staré Číně se věřilo v jeho očišťující a posilují účinky a právě tyto pozoruhodné vlastnosti z něj dělají malý kosmetický poklad. Jedinečná síla přírodních kamenů dokáže pokožce poskytnout mimořádnou péči, po které bude pleť zdravá, krásná a bez vrásek.

Pravidelným hýčkáním své pokožky masáží za pomoci jade rolleru povýšíte každodenní péči o své tělo na luxusní proceduru. Kromě toho, že podpoříte prokrvení a pružnost své pokožky, zabráníte také prohlubování a tvorbě vrásek. Navíc vám roller předá to nejlepší z unikátních vlastností a energie vzácných kamenů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší vychytávky na černé tečky – zatočte s nimi pomocí kosmetických produktů i domácích masek

Neobvyklé kosmetické vychytávky s pomocí ingrediencí z kuchyně. Zbavte se celulitidy, vyčistěte póry nebo nechte zmizet modřinu!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Možná si to ani neuvědomujeme, ale plasty jsou všude kolem nás. Některé jsou velmi cenné a pomáhají nám v běžném životě. Například plastové součástky elektroniky, plastové rukavice a pomůcky v nemocnicích nebo plastové součástky aut a všeobecně plast používaný v průmyslu. Některé plasty nám ovšem neslouží léta, ale jen pár hodin nebo dokonce minut. Proto bychom se na tyto druhy plastů měli zaměřit a začít s nimi šetřit. Jak můžeme v domácnosti během každodenních činností plasty eliminovat?
Každý z nás se narodil v nějakém znamení. Jeho charakteristika ovlivňuje náš života naši osobnost. Znamení je celkem 12 a společně vytvářejí zvěrokruh. Jeho souhvězdí jsou rozmístěná na hvězdné obloze. Znamení zvěrokruhu pak určuje jeho poloha ke Slunci v daný datum a čas. Znamení se neshodují s měsíci. Každému znamení přináleží nějaké kameny. V jejich pozitivní účinky věřili lidé již v dávné době. Používali je nejen na ozdobu, ale také jako talismany. Některé kultury používaly kameny jako léčivé prostředky.
Letní čas je jako stvořený pro veselé vodní radovánky všeho druhu. Do programu plného zábavy je však dobré zahrnout i nějaké to učení. Například lekce plavání. Nechte se inspirovat našimi pěti tipy, jak naučit dítě plavat, a brzy bude jako rybka ve vodě.
Období, kterým nyní procházíme, je složité. A asi bychom se shodly na tom, že pro všechny. Staří lidé jsou samotní, mladí lidé musí řešit péči o děti a jejich výuku. Hodně domácností se potýká s nedostatkem peněz. Někteří se potýkají se špatným zdravotním stavem. Věřte ale, že bude líp, a je potřeba si udržet, alespoň někdy, dobrou náladu. Tak si dejme nějaké super české komedie!
Je už dávno známo, že káva vyráběná průmyslově nikdy nemůže dosáhnout takových kvalit, jako káva výběrová. A to z mnoha různých důvodů, o kterých si povíme níže.
Známe to všechny, každé z nás se občas stane, že nás přepadne úzkost nebo stres, nic nás nebaví a svou budoucnost vidíme v černých barvách. V této chvíli je zapotřebí zvolnit a udělat si čas sama pro sebe alespoň na pár desítek minut.
Zná to nejspíš každá z vás. Někdy během svého života jste si určitě ve vztahu prošla fází žárlivosti. Pokud byla oprávněná, a váš partner vám byl opravdu nevěrný, chápeme, že jste ostražitá. Pokud ale byla nemístná, a vy se nacházíte ve zdravém a spokojeném vztahu založeném na důvěře, není se čeho obávat. Jestliže jste si totiž partnerovou oddaností jistá a víte, že má oči jen pro vás, žárlivost vás akorát zbytečně vyčerpává. Proto pro vás máme několik tipů, jak se žárlivostí zatočit.

Nepřehlédněte

Zima se blíží nezastavitelnou rychlostí a s ní pro mnohé i nějaké to tradiční zimní kilo navíc. Kombinace efektivnějšího ukládání tuků, svátků a večírků (pokud lockdown dá) a té únavné tmy, jsou dovede být pro postavu naprostá katastrofa. Co s tím?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek