Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Kosmetický zázrak jménem roller: Přírodní kámen, který je klíčem ke kráse

Zázrak moderní kosmetiky nebo prastará síla přírodních kamenů? Odhalte spolu s námi účinky malého kosmetického pomocníka jménem roller, kterého si zamilujete už po prvním použití.
kosmetický roller
Znáte zázrak jménem kosmetický roller? (foto: 123RF)

21. 04. 2021

21. 04. 2021

Historie rolleru

Kde se vzal kosmetický roller? První zmínky o využívání pozoruhodných účinků kamenů na pokožku a lidské zdraví sahají až do daleké historie. Nejstarší historické prameny, poukazující na víru v magické schopnosti kamenů, pocházejí z doby staré Indie, kde bylo přírodních kamenů využíváno především k očistě vody a přípravě léčivých nápojů.

V pozdějších letech byly vzácné přírodní kameny spíše symbolem moci a bohatství, tedy jako součást šperků či klenotů. Další historické prameny poukazují na používání síly přírodních kamenů ve starověké Číně, kde byly přírodní drahokamy hojně využívány k nejrůznějším omlazujícím procedurám. A právě zde má původ roller, který je i dnes používán jako součást luxusní péče o pokožku.

Kosmetický roller v moderní podobě

Roller je kosmetická pomůcka, jejíž základ tvoří opracované přírodní kameny. Ačkoliv byl roller zpočátku hojně využívaný k omlazujícím procedurám a masážím především v profesionálních kosmetických salónech, díky svému modernímu designu a snadnému použití se postupem času stal velmi oblíbenou pomůckou žen i pro domácí použití.

Hlavními částmi rolleru jsou dva podlouhlé kameny upevněné kovovým rámem na obou koncích rukojeti. Jeho důmyslně navržený design činí z rolleru jedinečného kosmetického pomocníka. Pro své pozoruhodné vlastnosti přírodních drahokamů na lidské tělo má však roller mnohem širší využití, než je masáž obličeje. 

Kouzlo přírodních kamenů 

Krystaly v sobě ukrývají jedinečnou přírodní sílu, která má na lidské tělo pozoruhodné a blahodárné účinky. Z hlediska zdraví a krásy jsou často používány k omlazujícím i relaxačním procedurám, jenž tělu předávají jak estetické benefity, tak i duchovní hodnotu. 

Spirituální síla kamenů

Použití přírodních kamenů pro péči o pleť bylo běžné již ve staré Indii a dokonce již v dobách starého Egypta. Pro tyto účely bylo využíváno mnoho různých druhů kamenů, které se těšily oblibě pro své pozoruhodné schopnosti. Neméně důležitým faktorem však je i vliv, jež mají na lidskou duševní kondici.

K TÉMATU  Suchý šampon vás zachrání, pokud ráno nestíháte. Jak jej používat?

K jedněm z nejoblíbenějších patří Růženín, který je charakteristický svou schopností otevírat lidská srdce a probouzet lásku, fantazii a tvořivost. Mezi největší oblíbence pro různé procedury se z řad přírodních kamenů řadí také Jaspis. Hlavně díky síle snižovat horečku a chránit před těžkými sny, které mu šamani a léčitelé přisuzují. Pro masážní kosmetický váleček se využívá několik typů drahokamů, největší zastoupení má však roller z kamene Jade, což je kombinace kamenů Jadeitu a Nefritu.

Jade roller – klíč ke kráse

Kámen Jade je již po staletí symbolem klidu a vyrovnanosti. Ve staré Číně se věřilo v jeho očišťující a posilují účinky a právě tyto pozoruhodné vlastnosti z něj dělají malý kosmetický poklad. Jedinečná síla přírodních kamenů dokáže pokožce poskytnout mimořádnou péči, po které bude pleť zdravá, krásná a bez vrásek.

Pravidelným hýčkáním své pokožky masáží za pomoci jade rolleru povýšíte každodenní péči o své tělo na luxusní proceduru. Kromě toho, že podpoříte prokrvení a pružnost své pokožky, zabráníte také prohlubování a tvorbě vrásek. Navíc vám roller předá to nejlepší z unikátních vlastností a energie vzácných kamenů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší vychytávky na černé tečky – zatočte s nimi pomocí kosmetických produktů i domácích masek

Neobvyklé kosmetické vychytávky s pomocí ingrediencí z kuchyně. Zbavte se celulitidy, vyčistěte póry nebo nechte zmizet modřinu!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sotva jste se vrátili ze záchodu a už je to zase tady. Musíte si znovu a naprosto neodkladně odskočit na malou. Máte totiž pocit, že váš močový měchýř každou chvíli praskne nebo že zkrátka nedojdete na toaletu včas. Ve výsledku ale dost často zjistíte, že co se objemu týče, jakoby to bylo mnoho povyku pro nic. Poznáváte se v tom?
Také patříte mezi ty, kterým po jednom měsíci péče zajde i kaktus? Ne vždy musí být chyba na vaší straně. Pravděpodobně si jen vybíráte rostliny náročné na údržbu, případně pro své rostlinky volíte nevhodné prostředí. Seznamte se proto s rostlinami, které téměř žádnou péči nepotřebují, a i když na ně sem tam zapomenete, stejně se vám odvděčí svou nehynoucí krásou.
Dokumentární film s názvem Podvodník z Tinderu vede ve sledovanosti všech filmů na českém Netflixu. Příběh izraelského podvodníka, který vylákal z žen miliony a sám si pak žil v luxusu, doslova ohromil svět. Dříve trestaný zločinec si dokázal vymyslet opravdu důvěryhodnou historku, se kterou pak balamutil stvoření, co jen hledala lásku. Podvedené ženy teď splácí své dluhy – a on si vesele na svobodě dál užívá, vždyť mu všechny (bohužel) daly peníze dobrovolně.
Když začnou bolet dásně, je to velice nepříjemné. Často problém tkví ve vznikajícím zánětu, se kterým je třeba co nejdříve bojovat. Zánět dásní je sice běžné onemocnění, které postihuje dospělé i děti v jakémkoli věku, ale nikdy by se nemělo podceňovat. Pokud vás dásně občas bolí, pojďte se tomu podívat na zoubek, třeba konečně přijdete na to, jak s tímto nepříjemným pocitem zatočit jednou provždy!
Liběna Rochová, přední česká módní návrhářka, zakladatelka Studia LR, ale také vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Svoji tvorbu představila celému světu. V Paříži, Lyonu, Vídni, Düsseldorfu, New Yorku, Los Angeles, Bombaji, Dillí a v mnoha dalších destinacích. Jak se k módní tvorbě dostala a jaké překážky musela překonat?
Léto je v plném proudu a snad každého z nás čeká aspoň jeden výlet. Buď do přírody, někam za hranice nebo jen k babičce na chalupu. Tak či tak, existují tři módní kousky, bez kterých se nikdo neobejde. Tyto věci se hodí pro každou situaci - spaní pod širákem, letní přeháňka v rozpáleném velkoměstě nebo zkrátka jen stylový doplněk na rande s cizinem. Pojď si přečíst následující řádky a objevit, o jaké kousky se jedná.
Vysmíváte se těm, kdo si píšou deník? A zkoušela jste to už někdy? Je to neuvěřitelně očistná záležitost, která vám pomůže zbavit se stresu, utřídit si myšlenky a mnohdy vás také povzbudí. Navíc budete díky deníku mít za pár desítek let na co vzpomínat.
Bez rostlin by na Zemi nemohl být život. A přestože má člověk sklon své přirozené prostředí nevybíravým způsobem poškozovat, rostliny stále ještě vnímáme jako uklidňující prvek. Proto se jimi obklopují i ti největší cynici. Existují však různé druhy rostlin a květin. Některé nám prospívají více, jiné méně, a některé nám mohou být dokonce jedovaté. Nejen svými plody, ale i vůní, kterou zejména na jaře vypouštějí. Pojďme se však nyní podívat na pokojové rostliny, které stojí za ti mít doma.
I když se Česká republika opět začíná otvírat veřejnosti, stále jsou mnohá místa zavřená nebo opředená přísnými hygienickými pravidly. I proto se stále řada rodičů ptá, kam vyrazit s dětmi, když mnoha místa jsou stále ještě veřejnosti nepřístupná. Naštěstí pro vás máme několik konkrétních tipů.

Nepřehlédněte

Nejčastějším důvodem proč se lidé často přikloní k obědu z polední nabídky restaurace a svačině ve formě nějaké rychlovky z večerky naproti je to, že nemají čas si na každý den připravovat domácí pestrou stravu. V dnešní době je ale řešení celkem jednoduché a na trhu je k dostání nespočet krabičkových diet.
Napájecí zdroj je elektronické zařízení, které v rámci daného výkonu přeměňuje jeden typ elektřiny (nejčastěji střídavé síťové napětí) na jiný (nejčastěji stejnosměrné napětí). Každý zdroj je definován třemi základními parametry charakterizujícími napěťové úrovně a výkony. Jeho úkolem je dodat potřebnou elektrickou energii.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek