Pátek , 31. 05. 2024

Ferdinand

Alkohol jako náhražka manželské poradny? Podle odborníků upevňuje vztahy a snižuje riziko nevěry! Co je na tom pravdy?

Skočíte si občas se svým partnerem na jedno točené, nebo si spolu u televize vychutnáte archiv z vinných sklípků? Pak si můžete gratulovat, protože vaše soužití asi jen tak něco nenaruší. Tedy alespoň tohle se teď povídá ve vědeckých kruzích.

03. 09. 2018

03. 09. 2018

Že metla lidstva je největší zhoubou populace? To už neplatí. Po letech bádání vzali odborníci alkohol na milost s tím, že pokud se pije v přiměřeném množství, zdraví naopak prospívá. Objevují se tak názory, že občasná „slza“ zlepšuje paměť, reguluje cholesterol, mírní příznaky depresí, a dokonce platí za prevenci osteoporózy. Jenže pozor, na dně sklenky nenajdete jen psychickou pohodu a kondici, ale i záruku stabilního vztahu!

Ani kapka nazmar? Přesně tak

Poznatky poněkud netradiční americké studie, které byly se vší pompou zveřejněné v časopise Journals of Gerontology naznačují, že dvojice, které spolu konzumují alkohol, jsou méně náchylnější k rozchodům i rozvodům, neboť bývají stabilnější a harmoničtější. Tedy alespoň v porovnání s páry, v nichž platí přísná pravidla abstinence. Není třeba zmiňovat, že tato informace rozdělila svět na dva nesmiřitelné tábory – jedni se totiž radují, že mohou spojit příjemné s užitečným, zatímco druzí nevěřícně kroutí hlavou a označují vědce za blázny. Na čí straně je tedy pravda? Pokud se dovoláváte důkazů, jež by pravdivost daného tvrzení podepřely, tak ty skutečně existují…

Promile v krvi jako záruka lásky? Zřejmě…

Experti ke svému převratnému „objevu“ došli na základě dlouhodobého monitorování téměř třech tisíc svazků ve stavu manželském. Speciálně sestavený tým prostřednictvím dotazníků pravidelně zpovídal všechny respondenty, a to v různých časových rozmezích. Ze získaných dat následně vyplynulo, že muži i ženy, kteří si spolu pravidelně dávají skleničku, vykazují spokojenost, hádají se čistě výjimečně a chovají k sobě patřičný respekt a úctu. Stále je vám divné, na jakém principu může „alkoholová terapie“ fungovat? Tak to nejste zdaleka jediní, protože i pro zasvěcené je to jedna velká záhada!

„Nejsme si vůbec jistí, proč tomu tak je. Domníváme se však, že páry, které dělají více volnočasových aktivit společně, do čehož lze počítat i večerní popíjení alkoholu, mají kvalitnější rodinný život, což posiluje jejich vzájemné vazby,“ vysvětluje spoluautorka studie a zároveň psycholožka, působící na americké Michiganské univerzitě. Tak takové vysvětlení zní dost divoce, co říkáte?

K TÉMATU  Jídlo dokáže ovlivnit naše sny. Horký šálek si na noc raději nedávejte. Čemu se ještě vyhnout, když se vám špatně spí

A co si o popíjení v páru myslíte právě vy? Může společná konzumace alkoholu něčemu pomoci, nebo to naopak škodí? Podělte se s námi o svůj názor.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Závěť má podle platného občanského zákoníku větší moc, než dědictví ze zákona. Tak můžete určit, komu připadne konkrétní majetek. Pokud žijete v druhém či třetím manželství, či dokonce jen v partnerství, můžete mít dostatek důvodů, proč svůj majetek tímto způsobem rozdělit. Závěť rozhodně nepodceňujte.
Snubní prsten je považován za žílu lásky. Nevěsta a ženich si je vzájemně nasazují při svatebním obřadu, jako symbol spojení, věrnosti a lásky. Také by se dal vnímat, jako symbol „vlastnictví”. Prstýnek dává ostatním jasně najevo, že dotyčná osoba není k mání, že už jeho nebo její srdce patří někomu jinému. Jejich symbolika se v průběhu staletí vyvíjela a stále vyvíjí v závislosti na tradicích a kultuře.
Start do nového roku je ideální doba, kdy byste se měli začít o sebe lépe starat a napravit co nejvíce hříchů z minulosti. Lednová očista, zdravější strava a více pohybu vám udělají jedině dobře. Budete se cítit lehčeji. Shodíte přebytečná kila a vhodné bylinky vás zbaví všech škodlivin, které se ve vás za poslední rok nahromadily.
Téměř každá žena se chce líbit. Minimálně sobě, některé i svému partnerovi. Co to pro ni znamená? Mít zejména pěkně upravené vlasy, případně nehty, obličej s jemným make-upem a oblečení, které podtrhne její osobité kouzlo. Problémem je, že spousta žen vůbec netuší, jaký je jejich styl oblékání. A tak různě experimentují – a není to prostě ono.
Hledáte-li pohodlné a zároveň vysoce módní boty na léto, budou polobotky tím správným řešením i pro vás. Na trhu existuje celá řada trendy polobotek. Pokud nejste zrovna módní guru, nezoufejte! Na následujících řádcích vám prozradíme, jaké modely polobotek vybírat a jak je vhodně kombinovat s oblečením, aby byl váš outfit dokonalý. Čtěte a inspirujte se s námi!
Dceru jsem vychovávala od jejích devíti let sama, možná i proto jsme měly vždy krásný vztah. Byla jsem spíše kamarádka než matka, nebylo nutné ji nějak držet zkrátka, vždy se mi zdála rozumná a vyspělá, měla zodpovědnost a byla trošku jiná než její vrstevníci. I přesto všechno jsme se ale dostaly nyní do bodu, kdy mi nemůže přijít na jméno, přitom jsem jednala jen tak, jak jsem musela. Snad to jednou pochopí.
Vstupte do světa inspirativních žen, které se nebojí překračovat hranice a formovat podnikatelský svět na svůj obraz. Od odvážných startupistek po průkopnice v technologiích, tyto příběhy nejen motivují, ale ukazují, že ženy jsou nezastavitelnou silou v každém odvětví.
Cestování se stane vášní prakticky každého, kdo se do něj ponoří a kdo si začne sepisovat seznam míst, která by chtěl během svého života navštívit. Na wish listu prakticky každého cestovatele se nachází nádherná Paříž, Fontána di Trevi v Římě nebo Spojené státy, které se chtějí zažít už jenom kvůli odlišné kultuře a faktu, že se jedná o naprosto jiný svět. Co si na papír ale napsat i taková místa, o kterých se předpokládá, že za pár let zmizí z povrchu zemského?
Když se podíváte do ledničky u svých rodičů nebo u známých, možná vás překvapí, že tam dávají i potraviny, které vy uchováváte jinde. Víte však, co je tedy správné, a jaké potraviny bychom do lednice opravdu dávat neměli?
Vlastníte chytrý telefon? V tom případě byste v něm měla mít nainstalované i chytré aplikace. Které že to jsou? Samozřejmě jde o aplikace, které ocení každá moderní žena.
Tohle svému dítěti dělat nebudu! Takhle moje dítě rozhodně vychované nebude! To si nebude moct dovolit! To jsou časté věty, které člověk vypustí z úst ještě před tím, než se rodičem vůbec stane. Jenže když nastane okamžik a narodí se mu dítě, rázem ke všemu má trochu jiný postoj.

Výběr článků

Že jste několikrát vzpomínaly na své rodiče kvůli tomu, že vám dali nevhodná křestní jména? Až si pročtete náš článek, budete jim s láskou děkovat. Rozhodně si můžete pogratulovat, že jste ještě dopadly dobře. Jdeme na přehled zajímavých a kuriózních křestních jmen, která se skutečně v naší zemi vyskytují.
Společnost RunCzech, organizátor Volkswagen Maratonu Praha a mnohých dalších populárních běžeckých závodů a akcí, se spojil se společností Rakuten Viber, která provozuje jednu z předních světových komunikačních aplikací Viber.
Vybíráte mobilní telefon pro dítě? Nejdůležitější je řídit se zdravým rozumem. Dítě v první třídě mít telefon nemusí. Kdy je tedy vhodný čas a co zohlednit při výběru?

Nepřehlédněte

Když se řekne jóga, každému z nás se vybaví vyrovnanost, sebejistota, harmonie, správné držení těla. Jóga není jen cvičení, ale je to celkově životní styl, kterému propadli miliony lidí po celém světě. Chcete s jógou také začít, ale nevíte jak?
Když přicházíte domů, když kolem vašeho domu procházejí lidé, nebo když k vám přijede návštěva, první, co uvidí, je nejen váš dům, ale také zahrada, plot, garážová vrata. První dojem tedy vytváří spousta faktorů. Když dobře sladíte základní prvky na domě i kolem domu, bude vám to dělat radost každý den. V tomto článku se zaměříme na prvky, které se hodí na domě sladit tak, aby byl výsledný vzhled co nejlepší.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek