Úterý , 17. 05. 2022

Aneta

Alkohol jako náhražka manželské poradny? Podle odborníků upevňuje vztahy a snižuje riziko nevěry! Co je na tom pravdy?

Skočíte si občas se svým partnerem na jedno točené, nebo si spolu u televize vychutnáte archiv z vinných sklípků? Pak si můžete gratulovat, protože vaše soužití asi jen tak něco nenaruší. Tedy alespoň tohle se teď povídá ve vědeckých kruzích.
Alkohol upevňuje vztah
zdroj: 123RF.com

03. 09. 2018

03. 09. 2018

Že metla lidstva je největší zhoubou populace? To už neplatí. Po letech bádání vzali odborníci alkohol na milost s tím, že pokud se pije v přiměřeném množství, zdraví naopak prospívá. Objevují se tak názory, že občasná „slza“ zlepšuje paměť, reguluje cholesterol, mírní příznaky depresí, a dokonce platí za prevenci osteoporózy. Jenže pozor, na dně sklenky nenajdete jen psychickou pohodu a kondici, ale i záruku stabilního vztahu!

Ani kapka nazmar? Přesně tak

Poznatky poněkud netradiční americké studie, které byly se vší pompou zveřejněné v časopise Journals of Gerontology naznačují, že dvojice, které spolu konzumují alkohol, jsou méně náchylnější k rozchodům i rozvodům, neboť bývají stabilnější a harmoničtější. Tedy alespoň v porovnání s páry, v nichž platí přísná pravidla abstinence. Není třeba zmiňovat, že tato informace rozdělila svět na dva nesmiřitelné tábory – jedni se totiž radují, že mohou spojit příjemné s užitečným, zatímco druzí nevěřícně kroutí hlavou a označují vědce za blázny. Na čí straně je tedy pravda? Pokud se dovoláváte důkazů, jež by pravdivost daného tvrzení podepřely, tak ty skutečně existují…

Promile v krvi jako záruka lásky? Zřejmě…

Experti ke svému převratnému „objevu“ došli na základě dlouhodobého monitorování téměř třech tisíc svazků ve stavu manželském. Speciálně sestavený tým prostřednictvím dotazníků pravidelně zpovídal všechny respondenty, a to v různých časových rozmezích. Ze získaných dat následně vyplynulo, že muži i ženy, kteří si spolu pravidelně dávají skleničku, vykazují spokojenost, hádají se čistě výjimečně a chovají k sobě patřičný respekt a úctu. Stále je vám divné, na jakém principu může „alkoholová terapie“ fungovat? Tak to nejste zdaleka jediní, protože i pro zasvěcené je to jedna velká záhada!

„Nejsme si vůbec jistí, proč tomu tak je. Domníváme se však, že páry, které dělají více volnočasových aktivit společně, do čehož lze počítat i večerní popíjení alkoholu, mají kvalitnější rodinný život, což posiluje jejich vzájemné vazby,“ vysvětluje spoluautorka studie a zároveň psycholožka, působící na americké Michiganské univerzitě. Tak takové vysvětlení zní dost divoce, co říkáte?

K TÉMATULéto přeje aktivitě klíšťat. Jak se preventivně bránit a jak správně postupovat, když už se zakousne

A co si o popíjení v páru myslíte právě vy? Může společná konzumace alkoholu něčemu pomoci, nebo to naopak škodí? Podělte se s námi o svůj názor.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ačkoli menstruace občas bývá nepříjemná, je přirozenou součástí našeho života, která je důležitá pro naše zdraví i schopnost početí. Věděly jste ale, že barva vaší menstruace může hodně vypovědět o vašem zdraví?
Strečink je jednoznačně nezbytnou součástí jakéhokoli tréninku či cvičení. Pomáhá zvyšovat flexibilitu a rozšiřovat možnosti pohybu těla. Správně byste měli strečink provádět jak před, tak i po cvičení. Před tréninkem je třeba tělo trochu prohřát a připravit na zátěž, aby nedošlo ke svalovým křečím. Po cvičení musíte zase svaly trochu zklidnit. A právě to dokáže správný strečink.
Ve světě krásy panuje řada mýtů a stereotypů. Některé z nich jsou pozůstatky starších studií, jiné vznikly jednoduše mezi lidmi a postupně se staly dostatečně přesvědčivé natolik, že ovlivnily naše chování a přístup ke kráse jako takový. Vyznat se ve světě pravdy a mýtů je skutečně nelehký úkol, ovšem, abychom vám jej alespoň trochu usnadnili, připravili jsme pro vás seznam těch nejčastějších mýtů, které i dodnes kolují mezi námi.
Přemýšleli jste někdy nad tím, že začnete cvičit? Chtěli byste mít jakýkoli pohyb, ale nemůžete se k tomu prostě dokopat? Pokud ano, pak pokračujte ve čtení! Tento článek bude pro vás velkou motivací, proč s pohybem začít! Jak vám může změnit život doslova k nepoznání...
O botoxu a jeho účincích se hojně mluví, kosmetické úpravy botoxem jsou skloňovány v médiích a zejména celebrity si v těchto úpravách libují. Ale už zdaleka nejen slavné tváře jeho magii podlehly. Ovšem i když se díky botoxovým injekcím můžete zbavit vrásek, čímž jistě alespoň na chvíli vizuálně zastavíte stárnutí, ne vždy je to výhra.
Doplňky do koupelny používáme každý den, ale kromě jejich praktického účelu si dnes můžeme pořídit i krásné designové kousky, které podtrhnou styl vaší koupelny. Dávkovače mýdla, zásobníky na tampony, kelímek na vyplachování úst, košíky na kosmetiku nebo různé držáky, všechno si můžete vyladit k obrazu svému. Inspirujte se.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek