Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Jak najít manžela podle návodu pro hospodyňky z 50. let: Inspirace na vlastní nebezpečí

Dvě dimenze jednoho problému - najít si manžela a správně se o něj postarat - patřily k těm nejzásadnějším tématům, které před 70 lety řešily magazíny a žurnály určené ženám. Inspiraci z nich můžete načerpat i dnes, ale jen na vlastní nebezpečí.
manžela
Jak si najít manžela podle návodu pro hospodyňky?

08. 12. 2022

Postarat se řádně o manžela nikdy nebylo snazší. S návody, které uveřejňovaly žurnály pro dámy v 50. letech, jste nemohly šlápnout vedle. Řečeno v nich bylo vše: Odstraňte nepořádek. Těsně před příchodem manžela naposledy projděte hlavní část domu. Posbírejte učebnice, hračky, papíry a přejeďte utěrkou přes stoly. Muži nesnáší nepečlivost. Máte navařeno? Ano, vřele přivítat doma muže večeří, jeho oblíbeným chutným pokrmem, to mu po těžkém dnu v práci jistě zvedne náladu. Ještě než otevře dveře do vašeho hnízdečka, věnujte čas tomu, abyste se upravila: make-up i stuha do vlasů, svěží vůně, to se počítá. 

Domácí puťka? To je výhra!

Možná bude potřebovat povzbudit od starostí a vaší povinností je mu takové rozptýlení poskytnout. Vytvořte z domova oázu pohody, uvidíte, že jeho pohodlí vám poskytne nesmírné osobní uspokojení. Minimalizujte veškerý hluk – od dětí, pračky, sušičky nebo vysavače.

žehlení
Uklízejte, perte, žehlete a hlavně si nestěžujte!

Uvítejte muže ve dveřích – buďte ráda, že ho vidíte. Osvoboďte ho od starostí vřelým úsměvem, naslouchejte mu. Jeho témata rozhovoru jsou důležitější než ta vaše. Nikdy si nestěžujte, pokud přijde domů pozdě nebo jde na večeři či jinam za zábavou bez vás. Místo toho se snažte pochopit jeho svět plný napětí a tlaku a jeho skutečnou potřebu být doma a odpočívat. 

Mluvte na něj tichým, uklidňujícím a příjemným hlasem. Pamatujte, že je pánem domu a jako takový bude vždy uplatňovat svou vůli spravedlivě… Prostě odložte zbývající hrdost stranou, staňte se nazdobenou služtičkou, ignorujte své potřeby a naplňujte cizí. Manželství před 70 lety prostě nebylo o partnerství a už vůbec ne o rovnoprávnosti. Každý měl své místo a ženy patřily do kuchyně k plotně, jako trochu živější součást příslušenství. To, co dnes z odstupu 3+ generací vnímáme jako absurdní degradaci ženství, nicméně bylo – alespoň společensky vnímanou – nejvyšší metou. To byla ta vytoužená kariéra

K TÉMATU  Letní flirt zůstane v srdci navždy. Jaké jsou výhody letního románku?

Kde potkat budoucího manžela?

Oficiálním a nejspíš jediným schváleným cílem každé ženy bylo stát se jednou takovou hospodyňkou. A ty samé žurnály pro dámy nešetřily chytrými radami, jak se jí stát. Kde potkat pana Dokonalého a jak na něj zapůsobit, aby si vyvolil právě vás? Inu, chtělo to trochu plánování, příprav. Ke Štěstí hřejivého rodinného krbu vedly nejrůznější zkratky. Třeba nechat své auto „porouchat“ na strategických místech a doufat, že nějaký zmužilý hrdina-mechanik zastaví a zachrání vás. Mohly jste také číst nekrology a pátrat po adresách čerstvých vdovců. Jsou tak osamělí! Nevynechejte srazy spolužáků – i tam mohou být svobodní muži. 

pin up
Jinými slovy buďte taková stepfordská panička.

Možná byste si mohla vyjít ven s nějakými atraktivnějšími kamarádkami, a třeba na vás něco zbude… můžete taky vyrazit na fotbalový zápas, a ztratit se v tlačenici. Však vás nějaký muž uvede na místo, a kdo ví, třeba ho časem doprovodíte až k oltáři. Jak na sebe upozornit? Zkuste po příchodu do místnosti zakopnout. Jistě k vám přispěchá, aby vás posbíral. Můžete si také rozsypat kabelku, nebo upustit kapesníček. Pořád to zabírá, vážně. Můžete také tiše plakat v koutě nebo u přechodu pro pěší, každý muž se jistě účastně zeptá, co se vám přihodilo.

Jak na budoucího manžela zapůsobit?

Slušivé šaty nic nepokazí. Opalujte se, muži milují exotickou krásu. Ale o svých alergiích mu raději nikdy nevyprávějte. Požádejte ho, ať vás něco naučí – třeba hrát poker! Muži rádi ženy vzdělávají. Naslouchejte mu a buďte trpělivá. Určitě mu ale na první schůzce neříkejte, že se chcete vdávat. Raději se jej zeptejte na podnikání, a proč jsou daně tak vysoké. Upozorněte ho také na to, že úmrtnost svobodných mužů je dvakrát vyšší než u ženatých. Každý muž chce ženu, která se na veřejnosti nebude chovat nevhodně, a která umí říkat a dělat správné věci, když jsou přítomni jiní lidé… staňte se takovou!

K TÉMATU  Soutěžíme o dvoje moderní sluchátka Trust v retro stylu pro mobilní zařízení i počítač. Co musíte udělat, abyste vyhrály?
retro
Když se budete řídit těmito radami, nešlápnete vedle.

Jen pozor, abyste nevynikala příliš. Muž si totiž vybírá ženu, která je o něco méně inteligentní než on. Proto se mnoho geniálních žen nikdy nevdá. Přizpůsobte tedy svou úroveň protějšku. Naučte se vařit a péct, zkuste vyzvědět, jaká jídla má rád a překvapte jej svým uměním. A určitě se bouřlivě smějte, když vypráví vtipy! A ještě varování: ženy, které po třicítce ještě nemají manžela, mají už jen pramalé šance, že na nějakého narazí. Pokud se tedy od základů nedokáží změnit. Je důvod, proč je nikdo nechce!

Autor: Radomír Dohnal

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kupte si Muže snů! Na trhu v indickém Biháru jsou ženichové na prodej už 700 let

Historie erotických pomůcek: Čím si naši předkové dělali „dobře”?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V dnešní moderní době jsme až zahlceni spoustou nových vychytávek. To se týká oi spotřebičů a pomocníků do domácnosti. V obchodech najdete zboží jakéhokoliv druhu a někdy se vám dokonce podaří narazit na poněkud podivná zařízení, jejichž účel je třeba ještě uhodnout. Přiznejme si, že někde mezi touto hojností zaujal své místo parní čistič.
Určitě jste to v rodině zažili. Stačí obyčejné Člověče, nezlob se! Vaše figurka je shodou náhod v domečku dřív a už dítě hází kostkou, kácí figurky, bourá hrací plán a křičí, že zase prohrálo! Měli jste ho raději nechat vyhrát? Prohra je součástí života. Nechte ho někdy prohrát a projít si smutkem, který následuje.
Peníze nerostou na stromech, ale i kdyby rostly, bylo by hloupé odmítat příležitosti k výhodnému nákupu. Pokud rádi utrácíte v e-shopech, následující tipy uleví vašemu rozpočtu. Prozradíme vám, jak v e-shopech šetřit a nemuset přitom slevit z kvality zboží. Internet je neuvěřitelně spletité bludiště a najít tu nejlepší nabídku je mnohdy velmi náročné. Někdy člověk stráví celé hodiny prolézáním virtuálních regálů, než se objeví ta správná. Zdaleka nejhorší jsou však tzv. impulzivní nákupy, právě mohou peněženku řádně provětrat. Naštěstí se můžete řídit poměrně jednoduchými pravidly, díky kterým se vlk nažere a koza zůstane celá – nakoupíte ke své spokojenosti, ale nebude lamentovat nad extrémní útratou. Jdeme na to!
Ve zdravém těle zdravý duch. Mnohokrát připomínaná moudrost irského dramatika George Bernarda Shawa je, byla a bude pro lidstvo aktuální. S neustálým rozvojem přísunu informací se každý den dozvídáme o nových metodách cvičení, možnostech sestavení zdravého jídelníčku a korekce životního stylu tak, aby člověk dosáhl co možná nejlepšího pocitu sama ze sebe. Takový pocit vám dodá tolik potřebnou sebedůvěru, která se odráží při každodenních činnostech.
Mezi námi jsou tací, které bolí hlava jednou nebo dvakrát za rok. Pak existují lidé, kteří se potýkají s bolestmi hlavy téměř pravidelně. A některé z nás postihuje ubíjející migréna, kvůli které jsou dočasně vyloučení ze společenského života. Ale víte, co dělat, když na bolest hlavy ani migrénu nic nefunguje?
Každý to známe. Jdeme do obchodu, nakoupíme pár nezbytných potravin, máme téměř prázdný nákupní košík, a přitom naše peněženka trpí. Ačkoliv je nakupování jídla a potravin velice důležité, málokdo si uvědomuje, jaké při tom děláme chyby.
Strečink je jednoznačně nezbytnou součástí jakéhokoli tréninku či cvičení. Pomáhá zvyšovat flexibilitu a rozšiřovat možnosti pohybu těla. Správně byste měli strečink provádět jak před, tak i po cvičení. Před tréninkem je třeba tělo trochu prohřát a připravit na zátěž, aby nedošlo ke svalovým křečím. Po cvičení musíte zase svaly trochu zklidnit. A právě to dokáže správný strečink.
V dnešní době bezpochyby roste oblíbenost korejské a japonské kosmetiky a pomůcek pro krásu, nicméně ani ta čínská nezůstává v zapomnění. Počínaje čínskými bylinkovými čaji a pudry zaznamenal svět krásy instagramový vzestup křišťálového kamene na obličej – Gua sha. To je nástroj, který se používá k masáži obličeje pro čistší a zdravější pleť.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek