Úterý , 23. 04. 2024

Vojtěch

Jak najít manžela podle návodu pro hospodyňky z 50. let: Inspirace na vlastní nebezpečí

Dvě dimenze jednoho problému - najít si manžela a správně se o něj postarat - patřily k těm nejzásadnějším tématům, které před 70 lety řešily magazíny a žurnály určené ženám. Inspiraci z nich můžete načerpat i dnes, ale jen na vlastní nebezpečí.
manžela
Jak si najít manžela podle návodu pro hospodyňky?

08. 12. 2022

Postarat se řádně o manžela nikdy nebylo snazší. S návody, které uveřejňovaly žurnály pro dámy v 50. letech, jste nemohly šlápnout vedle. Řečeno v nich bylo vše: Odstraňte nepořádek. Těsně před příchodem manžela naposledy projděte hlavní část domu. Posbírejte učebnice, hračky, papíry a přejeďte utěrkou přes stoly. Muži nesnáší nepečlivost. Máte navařeno? Ano, vřele přivítat doma muže večeří, jeho oblíbeným chutným pokrmem, to mu po těžkém dnu v práci jistě zvedne náladu. Ještě než otevře dveře do vašeho hnízdečka, věnujte čas tomu, abyste se upravila: make-up i stuha do vlasů, svěží vůně, to se počítá. 

Domácí puťka? To je výhra!

Možná bude potřebovat povzbudit od starostí a vaší povinností je mu takové rozptýlení poskytnout. Vytvořte z domova oázu pohody, uvidíte, že jeho pohodlí vám poskytne nesmírné osobní uspokojení. Minimalizujte veškerý hluk – od dětí, pračky, sušičky nebo vysavače.

žehlení
Uklízejte, perte, žehlete a hlavně si nestěžujte!

Uvítejte muže ve dveřích – buďte ráda, že ho vidíte. Osvoboďte ho od starostí vřelým úsměvem, naslouchejte mu. Jeho témata rozhovoru jsou důležitější než ta vaše. Nikdy si nestěžujte, pokud přijde domů pozdě nebo jde na večeři či jinam za zábavou bez vás. Místo toho se snažte pochopit jeho svět plný napětí a tlaku a jeho skutečnou potřebu být doma a odpočívat. 

Mluvte na něj tichým, uklidňujícím a příjemným hlasem. Pamatujte, že je pánem domu a jako takový bude vždy uplatňovat svou vůli spravedlivě… Prostě odložte zbývající hrdost stranou, staňte se nazdobenou služtičkou, ignorujte své potřeby a naplňujte cizí. Manželství před 70 lety prostě nebylo o partnerství a už vůbec ne o rovnoprávnosti. Každý měl své místo a ženy patřily do kuchyně k plotně, jako trochu živější součást příslušenství. To, co dnes z odstupu 3+ generací vnímáme jako absurdní degradaci ženství, nicméně bylo – alespoň společensky vnímanou – nejvyšší metou. To byla ta vytoužená kariéra

K TÉMATU  Soutěžíme o dvoje moderní sluchátka Trust v retro stylu pro mobilní zařízení i počítač. Co musíte udělat, abyste vyhrály?

Kde potkat budoucího manžela?

Oficiálním a nejspíš jediným schváleným cílem každé ženy bylo stát se jednou takovou hospodyňkou. A ty samé žurnály pro dámy nešetřily chytrými radami, jak se jí stát. Kde potkat pana Dokonalého a jak na něj zapůsobit, aby si vyvolil právě vás? Inu, chtělo to trochu plánování, příprav. Ke Štěstí hřejivého rodinného krbu vedly nejrůznější zkratky. Třeba nechat své auto „porouchat“ na strategických místech a doufat, že nějaký zmužilý hrdina-mechanik zastaví a zachrání vás. Mohly jste také číst nekrology a pátrat po adresách čerstvých vdovců. Jsou tak osamělí! Nevynechejte srazy spolužáků – i tam mohou být svobodní muži. 

pin up
Jinými slovy buďte taková stepfordská panička.

Možná byste si mohla vyjít ven s nějakými atraktivnějšími kamarádkami, a třeba na vás něco zbude… můžete taky vyrazit na fotbalový zápas, a ztratit se v tlačenici. Však vás nějaký muž uvede na místo, a kdo ví, třeba ho časem doprovodíte až k oltáři. Jak na sebe upozornit? Zkuste po příchodu do místnosti zakopnout. Jistě k vám přispěchá, aby vás posbíral. Můžete si také rozsypat kabelku, nebo upustit kapesníček. Pořád to zabírá, vážně. Můžete také tiše plakat v koutě nebo u přechodu pro pěší, každý muž se jistě účastně zeptá, co se vám přihodilo.

Jak na budoucího manžela zapůsobit?

Slušivé šaty nic nepokazí. Opalujte se, muži milují exotickou krásu. Ale o svých alergiích mu raději nikdy nevyprávějte. Požádejte ho, ať vás něco naučí – třeba hrát poker! Muži rádi ženy vzdělávají. Naslouchejte mu a buďte trpělivá. Určitě mu ale na první schůzce neříkejte, že se chcete vdávat. Raději se jej zeptejte na podnikání, a proč jsou daně tak vysoké. Upozorněte ho také na to, že úmrtnost svobodných mužů je dvakrát vyšší než u ženatých. Každý muž chce ženu, která se na veřejnosti nebude chovat nevhodně, a která umí říkat a dělat správné věci, když jsou přítomni jiní lidé… staňte se takovou!

K TÉMATU  Vintage vzkříšení: Proč jsou retro kousky trendem roku 2024
retro
Když se budete řídit těmito radami, nešlápnete vedle.

Jen pozor, abyste nevynikala příliš. Muž si totiž vybírá ženu, která je o něco méně inteligentní než on. Proto se mnoho geniálních žen nikdy nevdá. Přizpůsobte tedy svou úroveň protějšku. Naučte se vařit a péct, zkuste vyzvědět, jaká jídla má rád a překvapte jej svým uměním. A určitě se bouřlivě smějte, když vypráví vtipy! A ještě varování: ženy, které po třicítce ještě nemají manžela, mají už jen pramalé šance, že na nějakého narazí. Pokud se tedy od základů nedokáží změnit. Je důvod, proč je nikdo nechce!

Autor: Radomír Dohnal

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kupte si Muže snů! Na trhu v indickém Biháru jsou ženichové na prodej už 700 let

Historie erotických pomůcek: Čím si naši předkové dělali „dobře”?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Odstranit dioptrickou vadu, zbavit se navždy brýlí, ale i další zákroky si stále častěji pořizujeme na splátky. Které?
Správný výběr varné desky do značné míry ovlivňuje kvalitu a rychlost i energetickou náročnost vaření. Základními kritérii pro výběr správného modelu jsou výkon, velikost a bezpečnost používání. Zorientujte se v názvosloví a vyberte si tu správnou varnou desku pro vás.
Aura nebo-li bioenergetické pole každého organismu, je něco jako atmosféra kolem země. Je to jakýsi neviditelný ochranný štít, chránící naše tělo před nemocemi a negacemi. Je aktuálním stavem toho, jak umíte věci duchovní, mentální a emoční ve svém životě prožívat a žít. Co všechno vám z fotografie aury vyčtou a jak s tím naložit? Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži a přinášíme vám zajímavá zjištění.
Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy podporujících správné fungování imunity. Znáte to, viry na nás číhají na každém rohu a do toho se denně potýkáme s až příliš mnoho stresovými situacemi. Proč tedy nepodpořit svoje jediné zdraví? Jste přípraveni?
Ještě váš byt nedýchá vánoční atmosférou? Do Štědrého dne zbývá dost času, abyste do bytu vnesli ducha Vánoc. Výzdobu nemusíte kupovat hotovou, je to finančně poměrně náročné. Stačí pár drobností koupit, něco nasbírat v přírodě, inspirovat se a začnou se dít zázraky.
Líčení je prostě zábava. Navíc kočičí oči patří mezi evergreen, co nikdy nevyjde z módy. Pro dnešek jsme si pro vás připravili jednoduché triky, se kterými zvládnete líčení kočičích očí naprosto bez problémů. Kdy si uděláte svou chvilku pro sebe a vyzkoušíte si, jak budete vypadat jako skutečná sexy šelma? Jdeme na to!
Potřebujete se uklidnit nebo zahnat stres? Ano, můžete si jít zaběhat, ale komu by se chtělo běhat v tom mrazivém vichru venku. Spíše vsaďte na bylinku, která oslní nejen svou vůní, ale i na pohled.
Pandemie doléhá na nás všechny. Negativní zprávy, úmorné diskuze kolem zákazů a stále se nelepšící situace nikomu neprospívají. Spíše naopak. Těžce doléhají nejen na naše tělo, ale i duši. Ovšem udržet si vitalitu je jedinou cestou, jak my sami můžeme situaci čelit. Proto si pojďme zahrát o doplňky stravy Naturevia Omega 3 a Magnesium 1, které prospějí nejen naší fyzičce, ale i psychice.
Cihlová zeď a moderní interiéry se začínají prolínat, i když by to kdysi nikoho nenapadlo. Ale přiznané cihlové zdi dodají celému interiéru jedinečný charakter. Protože ale pravé cihly najdeme málokde, můžeme cihlové stěny imitovat plastickým dekorem, který je na první pohled k nerozeznání. Tyto obklady se dají koupit v různých vyhotoveních i barvách, takže se mohou tvářit jako břidlice, kámen nebo klasické cihly. Dokonce si je můžete natřít nebo jinak povrchově upravit přesně podle sebe.
Už dlouho toužíte po víkendu ve wellness, ale jak časové, tak finanční důvody vám to neumožňují? Nezoufejte, máme pro vás hned několik rad, jak si udělat wellness víkend doma.

Výběr článků

Každý rok vznikne nějaký song, který pak dobývá žebříčky celosvětových hitparád, slyšíme ho na každém rohu, skáče na nás pomalu i z lednice. Na některé hity časem zapomeneme, ale o takových tu dnes nebude řeč. Až udeří první mrazíky, tyhle letní písničky vás zaručeně rozehřejí a rozproudí vám krev v žilách. Pojďme si připomenout hity, které známe úplně všichni a vždycky si na ně rádi na diskotéce nebo u moře zatancujeme, nebo si je aspoň v duchu zanotujeme.
Mnoho lidí začíná hubnout především s dietou, protože je to nejjednodušší způsob, jak změnit své každodenní stravovací návyky. To je správný směr, ale nestačí, pokud chcete na svém těle skutečně zapracovat a zhubnout. Je také nutné správně přizpůsobené cvičení a k tomu budete potřebovat vybavení a příslušenství!
Zamilovat se do někoho během prvních pár vteřin? Spadněte na zem, protože za sympatie, nebo naopak nesympatie k opačnému pohlaví prý může genetika a biologie, do které má co mluvit tělesný zápach. Takhle experti pohlížejí na lásku!

Nepřehlédněte

V případě nechtěných kruhů pod očima platí jedno zásadní pravidlo – kde nepomůže make-up, tam přicházejí na řadu spolehliví zachránci z kuchyně. A že jich k dispozici není zrovna málo! Vsadíte na ně i vy?
Přemýšlíte nad tím, co za rostlinku si vypěstujete? Nechcete nic extrémně náročného, na druhou stranu požadujete, aby byla přínosná a ku prospěchu? Za zvážení stojí pepřovník, což je rostlina, která vám bude plodit vlastní pepř! A jelikož je pepř součástí prakticky jakéhokoli jídla, určitě stojí právě tato rostlina za vyzkoušení. Otázkou ale zůstává, jak na pěstování pepřovníku? Pojďme si záhadu společně rozlousknout!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek