Neděle , 10. 12. 2023

Julie

Antonio Banderas oslavil šedesátku. Co si uvědomil po infarktu?

Čas nejde zastavit, a tak i miláček všech žen, Antonio Banderas, zakotvil v přístavu šedesátníků. V poslední době prošel velkými změnami ve svém životě. Mimo jiné prodělal infarkt a před několika týdny oznámil, že má koronavirus. Svůj zaběhlý hollywoodský život ale právě po infarktu zcela přehodnotil a dnes plní sociální sítě zcela novými příspěvky. Čemu propadl?
Antonio Banderas
Antonio Banderas oslavil šedesát.(zdroj foto: www.nbcnews.com)

03. 12. 2020

Slavný Desperado

Španěl Antonio Banderas se narodil ve slunné Andalusii 10. srpna 1960. Snad nejvíce se prosadil charakterními rolemi, které ztvárnil během devadesátých let. Role hezounů a zachránce žen mu už nikdo neodpáře, a tak si dámy celého světa ve svých romantických představách ztvárňovaly právě jeho, jak je zachrání od letargie a nejistoty.

Kdo by si nepřál, aby se alespoň na chvíli proměnil v mexickou krásku Salmu Hayek, kterou ve filmu Desperado z roku 1995 zachraňuje právě Antonio Banderas. Bývalý mariachi, kytarista a zpěvák, který ve svém pouzdře na kytaru dnes nosí zbraně.

Milujeme jej i ve filmu Dům duchů z roku 1993, který byl natočen podle románu chilské spisovatelky Isabel Allende. Pohnuté osudy tří generací rodiny Truebů a především citlivé Clary v podání Meryl Streep, která má jasnozřivé schopnosti, z tohoto filmu dělají vskutku působivé dílo.

Měl být fotbalistou

Antonio Banderas přitom od dětství netoužil po herecké kariéře. Lákala jej vidina davů fanoušků, kteří budou nadšeně skandovat jeho jméno při fotbalovém utkání. Ve věku 14 let si ale nepříjemně zlomil nohu a sen o hvězdné kariéře fotbalisty se rychle rozplynul.

Místo toho se v rodné Málaze na jihu Španělska přihlásil na hereckou školu, kde začal hrát i v místních divadlech. Po absolvování školy se usídlil v Madridu, aby posunul kariéru dál. Záhy se stal členem prestižního Národního divadla.

Zahrál si Zorra i partnera Evity

Z prken, která znamenají svět, se Banderas přesunul na filmové plátno. Slavný španělský režisér Pedro Almódovar jej obsadil hned do několika filmů, včetně slavného snímku Ženy na pokraji nervového zhroucení. Odtud už byl jen krůček do Hollywoodu.

Jeden z jeho prvních snímků za velkou louží byla Philadelphia, kde si Tom Hanks zahrál hlavní roli brilantního právníka nakaženého virem HIV. A právě Banderas hrál jeho partnera. Snímek získal dva Oscary, mimo jiné za slavnou píseň Bruce Springsteena – Streets of Philadelphia.

K TÉMATU  Marie Poledňáková: Zavzpomínejte s námi na královnu rodinných komedií

Po tomto filmovém úspěchu následovaly slavná devadesátá léta, kdy hrál Banderas v celé řadě snímků. Těžko jej vymažete z paměti, pokud jste viděly film Zorro: Tajemná tvář. Romantický příběh z roku 1998, kde si zahrál s Catherine Zeta-Jones, patří k jeho nejslavnějším rolím.

V devadesátkách se po boku Madonny představil i ve snímku Evita, za který získal Zlatý glóbus. Možná si jej pamatujete i ve snímku Interview s upírem, což byl hvězdně obsazený romantický fantasy horor.

Antonio Banderas ztvárnil Picassa

V seriálu natočeném stanicí National Geographic, který vypráví příběh o veleslavném španělském malíři a milovníku žen, si Banderas střihnul hlavní roli. Seriál Génius natočený v roce 2018 vyvolal celou řadu rozporuplných reakcí, protože znovu připomněl fakt, že Picasso rozhodně nešetřil láskou k mnoha ženám. Malíř se tím ale nikdy netajil a ony vždy věděly, s kým mají tu čest.

Životní změna

Antonio Banderas před dvěma lety prodělal infarkt. A sám se o tomto životním zážitku vyjadřuje tak, že to byla jedna z nejlepších věcí, která se mu mohla přihodit. Přehodnotil svůj žebříček hodnot a přestal hromadit majetek. Upustil od filmových rolí a vydal se zpět k divadlu. Nyní jej můžete potkat v roli jak filmového, tak divadelního herce a režiséra.

Kromě toho, že se snaží pozvednout vědomí lidí o kultuře a divadle, se také dal na zdravou stravu a doslova propadl cvičení. Po boku mladší partnerky mu to skutečně sluší, a na svém Instagramu se rád chlubí snímky a videi z tělocvičny.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejmladší dcera zesnulého zpěváka Petra Muka vyrostla do krásy!

Billie Eilish. Mladá zpěvačka, která se stala slavnou přes noc. Proč ji teenageři zbožňují?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Stále ještě pracujete na svém novoročním předsevzetí a usilujete o shození posledních vánočních kilogramů? Pak patříte mezi posledních pár statečných. Většina to už dávno vzdala, tudíž už nyní si můžete pogratulovat. Vy se však místo gratulací ptáte sami sebe, jak poslední povánoční kilogramy shodit. Těch posledních pár kilo jde totiž dolů opravdu stěží.
Víte, kolik času denně strávíte na sociálních sítích? Ne? My vám to povíme. Je to něco málo přes dvě hodiny. Ano, je tomu skutečně tak. Dvě hodiny denně neděláte nic jiného, než že sledujete, co se kde šustne. Přitom byste ty dvě hodiny mohli trávit něčím mnohem užitečnějším. Ke všemu, když v nás sociální sítě vzbuzují ne zrovna pozitivní náladu.
V prvé řadě je nutno říci, že správný přístup ke svatbě nehledě na všechny trendy a doporučení je následující: udělejte to tak, jak chcete vy. Abyste však pochopili, co si přesně přejete, musíte to zjistit, ale jak? Na internetu je spousta informací a je těžké se v nich orientovat.
Přítomnost a pohlazení chlupatého přítele je více než povzbudivé. Tyto němé tváře dokážou povědět více, než by se zdálo. Tak jak pes pomáhá člověku, děje se samozřejmě i naopak. Zodpovědní pánové psů se o svá zvířata pečlivě starají, a dokonce v některých případech i pomáhají rodit štěňátka.
„Už toho mám dost!“ řekla naše redaktorka Irena, když se na sebe ráno podívala do zrcadla. Po špatném spánku se pod jejíma očima pohupovaly malé váčky. Kruhy pod očima nechce nikdo z nás, a proto jsme zkusily, co na ně zabírá.

Nepřehlédněte

I když se letošní léto bude nést v trochu méně omezeném duchu (hygienická opatření se začínají uvolňovat stále víc a víc), přesto se většina lidí rozhodla strávit volné dny s rodinou v tuzemsku. I Česká republika zkrátka nabízí mnoho krásného a atraktivního, tak proč to nevidět? Nemusíte nutně využívat automobil k přejíždění z místa na místo, stejně tak nemusíte ujít desítky kilometrů, abyste se dostali tam, kam se dostat chcete. Stačí usednout na kolo. Česko je totiž cyklostezkami doslova protkané.
Celosvětově uznávaný kanadský kytarista, skladatel a producent Jesse Cook, jež ve své tvorbě dokonale kombinuje prvky jazzu a flamenca, se na začátku nového roku poprvé představí českému publiku. Vystoupí za doprovodu svého bandu ve čtvrtek 20. února v pražském Lucerna Music Baru. V roli předskokana se objeví slovenské uskupení Blue Zodiac. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek