Domů » Zábava » Slavní » Antonio Banderas oslavil šedesátku. Co si uvědomil po infarktu?
Slavní

Antonio Banderas oslavil šedesátku. Co si uvědomil po infarktu?

Antonio Banderas
Antonio Banderas oslavil šedesát.(zdroj foto: www.nbcnews.com)
Čas nejde zastavit, a tak i miláček všech žen, Antonio Banderas, zakotvil v přístavu šedesátníků. V poslední době prošel velkými změnami ve svém životě. Mimo jiné prodělal infarkt a před několika týdny oznámil, že má koronavirus. Svůj zaběhlý hollywoodský život ale právě po infarktu zcela přehodnotil a dnes plní sociální sítě zcela novými příspěvky. Čemu propadl?

Slavný Desperado

Španěl Antonio Banderas se narodil ve slunné Andalusii 10. srpna 1960. Snad nejvíce se prosadil charakterními rolemi, které ztvárnil během devadesátých let. Role hezounů a zachránce žen mu už nikdo neodpáře, a tak si dámy celého světa ve svých romantických představách ztvárňovaly právě jeho, jak je zachrání od letargie a nejistoty.

Kdo by si nepřál, aby se alespoň na chvíli proměnil v mexickou krásku Salmu Hayek, kterou ve filmu Desperado z roku 1995 zachraňuje právě Antonio Banderas. Bývalý mariachi, kytarista a zpěvák, který ve svém pouzdře na kytaru dnes nosí zbraně.

Milujeme jej i ve filmu Dům duchů z roku 1993, který byl natočen podle románu chilské spisovatelky Isabel Allende. Pohnuté osudy tří generací rodiny Truebů a především citlivé Clary v podání Meryl Streep, která má jasnozřivé schopnosti, z tohoto filmu dělají vskutku působivé dílo.

Měl být fotbalistou

Antonio Banderas přitom od dětství netoužil po herecké kariéře. Lákala jej vidina davů fanoušků, kteří budou nadšeně skandovat jeho jméno při fotbalovém utkání. Ve věku 14 let si ale nepříjemně zlomil nohu a sen o hvězdné kariéře fotbalisty se rychle rozplynul.

Místo toho se v rodné Málaze na jihu Španělska přihlásil na hereckou školu, kde začal hrát i v místních divadlech. Po absolvování školy se usídlil v Madridu, aby posunul kariéru dál. Záhy se stal členem prestižního Národního divadla.

Zahrál si Zorra i partnera Evity

Z prken, která znamenají svět, se Banderas přesunul na filmové plátno. Slavný španělský režisér Pedro Almódovar jej obsadil hned do několika filmů, včetně slavného snímku Ženy na pokraji nervového zhroucení. Odtud už byl jen krůček do Hollywoodu.

Jeden z jeho prvních snímků za velkou louží byla Philadelphia, kde si Tom Hanks zahrál hlavní roli brilantního právníka nakaženého virem HIV. A právě Banderas hrál jeho partnera. Snímek získal dva Oscary, mimo jiné za slavnou píseň Bruce Springsteena – Streets of Philadelphia.

Po tomto filmovém úspěchu následovaly slavná devadesátá léta, kdy hrál Banderas v celé řadě snímků. Těžko jej vymažete z paměti, pokud jste viděly film Zorro: Tajemná tvář. Romantický příběh z roku 1998, kde si zahrál s Catherine Zeta-Jones, patří k jeho nejslavnějším rolím.

V devadesátkách se po boku Madonny představil i ve snímku Evita, za který získal Zlatý glóbus. Možná si jej pamatujete i ve snímku Interview s upírem, což byl hvězdně obsazený romantický fantasy horor.

Antonio Banderas ztvárnil Picassa

V seriálu natočeném stanicí National Geographic, který vypráví příběh o veleslavném španělském malíři a milovníku žen, si Banderas střihnul hlavní roli. Seriál Génius natočený v roce 2018 vyvolal celou řadu rozporuplných reakcí, protože znovu připomněl fakt, že Picasso rozhodně nešetřil láskou k mnoha ženám. Malíř se tím ale nikdy netajil a ony vždy věděly, s kým mají tu čest.

Životní změna

Antonio Banderas před dvěma lety prodělal infarkt. A sám se o tomto životním zážitku vyjadřuje tak, že to byla jedna z nejlepších věcí, která se mu mohla přihodit. Přehodnotil svůj žebříček hodnot a přestal hromadit majetek. Upustil od filmových rolí a vydal se zpět k divadlu. Nyní jej můžete potkat v roli jak filmového, tak divadelního herce a režiséra.

Kromě toho, že se snaží pozvednout vědomí lidí o kultuře a divadle, se také dal na zdravou stravu a doslova propadl cvičení. Po boku mladší partnerky mu to skutečně sluší, a na svém Instagramu se rád chlubí snímky a videi z tělocvičny.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejmladší dcera zesnulého zpěváka Petra Muka vyrostla do krásy!

Billie Eilish. Mladá zpěvačka, která se stala slavnou přes noc. Proč ji teenageři zbožňují?