Úterý , 07. 02. 2023

Vanda

Marta Jandová si splnila sen! Přichází se svým historicky prvním sólovým albem s názvem Barvy! Pokřtí ho s kapelou Die Happy

Čekáte na sólovku od zpěvačky Marty Jandové? Tak je tady! Konečně. Co se stalo, že Marta přichází se svým prvním sólovým albem až nyní?

S německou skupinou Die Happy vydala Marta Jandová v evropském měřítku mnoho úspěšných nahrávek. Spolupracovala s řadou dalších významných zahraničních a domácích interpretů, její sólové a autorské album ale přichází až letos. Fanoušci si museli počkat opravdu dlouho. Ale dočkali se.:)

Splnila jsem si sen!

„Jsem moc ráda, že jsem si splnila tento sen. Zjistila jsem, že to jde, když se chce, a že se zatím všem, kterým jsem album přehrála, moje písničky líbí. Kluci z Die Happy mají radost, že jsem to konečně dotáhla. Sice už mám za sebou pětadvacet let hudební kariéry, ale nikdy jsem nestála sama za sebe – vždy jen s kapelou. Teď je to moje vlastní dílo a celou zodpovědnost nesu já,“ říká k albu interpretka.

Většinu písní napsala sama

Zpěvačka je většinovou autorkou písní a až na jednu výjimku pak i výhradní textařkou celého repertoáru. Tou výjimkou je bonusová písnička Školíš mě od Marka Ztraceného. Videoklip k ní jste mohli zaznamenat  v loňském roce a počet zhlédnutí na YouTube se vyšplhal již na úžasných 1,5 milionu.

Co jsou Barvy zač?

Album Barvy představují Martou Jandovou v poprockové poloze, která je ji srdcem nejblíže. Najdete zde výrazné hitové písničky jako Černá i bílá, Milovat, Křídla či úvodní Cesta kolem světa a nebo naopak emotivní balady Barvy, Zůstaň tu se mnou a další. Užít si můžete i speciální závěrečnou rockovou kompozici Strach, kde se Marta Jandová hudebně vyznává svému oblíbenému zpěvákovi Chrisi Cornellovi.

Nahrávka vznikla ve studiu Propast s producentem alba Lukášem Pavlíkem a s doprovodnou kapelou Marty Jandové. Finálního mixu a masteringu se ujal Udo Rinklin, který spolupracoval i s Die Happy a s řadou dalších úspěšných interpretů.

Album vychází 12. října u vydavatelství Supraphon na CD i digitálně.

K TÉMATU  Mary Ann Bevanová: jaký je příběh nejošklivější ženy světa?

Klip k písni Černá a bílá

Přejeme albu i Martě mnoho věrných posluchačů.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Napájecí zdroj je elektronické zařízení, které v rámci daného výkonu přeměňuje jeden typ elektřiny (nejčastěji střídavé síťové napětí) na jiný (nejčastěji stejnosměrné napětí). Každý zdroj je definován třemi základními parametry charakterizujícími napěťové úrovně a výkony. Jeho úkolem je dodat potřebnou elektrickou energii.
Třešně a višně jsou jedny z nejčastěji pěstovaných ovocných stromů na pozemcích a zahradách u rodinných domků. To není překvapivé, protože všechny odrůdy třešní jsou chutné, zdravé a ideální pro konzumaci přímo ze stromu. Stojí za to zjistit, jak tuto rostlinu správně pěstovat a jak vybrat nejlepší odrůdy třešní, které každoročně poskytnou bohatou úrodu. Řekneme vám také, jaká může být cena třešní a kde je nejlépe koupit.
Léto už je v plném proudu a s ním i více či méně nutné doplňování a obměňování šatníku. Co by ale v sestavování našeho šatníku na teplé měsíce mělo hrát největší roli, jsou materiály oblečení. Víte, které jsou ty nejvíce vhodné na léto, a kterým je lepší se v obchodě raději obloukem vyhnout?
Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.
Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?
Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?
I když je pouze otázkou, jestli se v létě dostaneme k vodě, na koupaliště nebo na dovolenou, neznamená to, že bychom měli přestat pracovat na své postavě. Štíhlá figura nám dodává sebevědomí, což je v dnešní době velmi důležité. Pokud vás však nebaví klasický běh, stojí za zvážení pilates.  

Nepřehlédněte

Handmade věci se z hlediska popularity už několik let drží na samém vrcholku. A ostatně se není čemu divit. Jsou totiž osobité, originální, odlišné od ostatních a jedinečné v každém detailu. Dnes si doma můžete vyrobit snad už cokoliv - od dekorací až po kosmetiku. My se ale v tomto článku budeme zabývat tím, jak si vyrobit vlastní parfém. Pojďme na to!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek