Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Marta Jandová si splnila sen! Přichází se svým historicky prvním sólovým albem s názvem Barvy! Pokřtí ho s kapelou Die Happy

Čekáte na sólovku od zpěvačky Marty Jandové? Tak je tady! Konečně. Co se stalo, že Marta přichází se svým prvním sólovým albem až nyní?

S německou skupinou Die Happy vydala Marta Jandová v evropském měřítku mnoho úspěšných nahrávek. Spolupracovala s řadou dalších významných zahraničních a domácích interpretů, její sólové a autorské album ale přichází až letos. Fanoušci si museli počkat opravdu dlouho. Ale dočkali se.:)

Splnila jsem si sen!

„Jsem moc ráda, že jsem si splnila tento sen. Zjistila jsem, že to jde, když se chce, a že se zatím všem, kterým jsem album přehrála, moje písničky líbí. Kluci z Die Happy mají radost, že jsem to konečně dotáhla. Sice už mám za sebou pětadvacet let hudební kariéry, ale nikdy jsem nestála sama za sebe – vždy jen s kapelou. Teď je to moje vlastní dílo a celou zodpovědnost nesu já,“ říká k albu interpretka.

Většinu písní napsala sama

Zpěvačka je většinovou autorkou písní a až na jednu výjimku pak i výhradní textařkou celého repertoáru. Tou výjimkou je bonusová písnička Školíš mě od Marka Ztraceného. Videoklip k ní jste mohli zaznamenat  v loňském roce a počet zhlédnutí na YouTube se vyšplhal již na úžasných 1,5 milionu.

Co jsou Barvy zač?

Album Barvy představují Martou Jandovou v poprockové poloze, která je ji srdcem nejblíže. Najdete zde výrazné hitové písničky jako Černá i bílá, Milovat, Křídla či úvodní Cesta kolem světa a nebo naopak emotivní balady Barvy, Zůstaň tu se mnou a další. Užít si můžete i speciální závěrečnou rockovou kompozici Strach, kde se Marta Jandová hudebně vyznává svému oblíbenému zpěvákovi Chrisi Cornellovi.

Nahrávka vznikla ve studiu Propast s producentem alba Lukášem Pavlíkem a s doprovodnou kapelou Marty Jandové. Finálního mixu a masteringu se ujal Udo Rinklin, který spolupracoval i s Die Happy a s řadou dalších úspěšných interpretů.

Album vychází 12. října u vydavatelství Supraphon na CD i digitálně.

K TÉMATU  Velice netradiční vánoční stromek! Někdo si představuje výzdobu jinak, než jsme zvyklí. Klasické ozdoby tady nehledejte!

Klip k písni Černá a bílá

Přejeme albu i Martě mnoho věrných posluchačů.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Snad každý rodič od svého milovaného dítěte očekává pouze to dobré, doufá, že se vydá správnou životní cestou a bude šťastné. Takhle to ale samozřejmě v životě bohužel nechodí a někdy se holt i to nejhodnější dítě může dostat na scestí. To se stalo mé dceři Markétě, já se s tím však do teď nemohu vyrovnat. Odvedl nám ji drogový dealer.
Bez rostlin by na Zemi nemohl být život. A přestože má člověk sklon své přirozené prostředí nevybíravým způsobem poškozovat, rostliny stále ještě vnímáme jako uklidňující prvek. Proto se jimi obklopují i ti největší cynici. Existují však různé druhy rostlin a květin. Některé nám prospívají více, jiné méně, a některé nám mohou být dokonce jedovaté. Nejen svými plody, ale i vůní, kterou zejména na jaře vypouštějí. Pojďme se však nyní podívat na pokojové rostliny, které stojí za ti mít doma.
S jarem je mimo stoupajících teplot neodmyslitelně spojena obměna šatníku za vzdušnější a pestřejší oblečení. Prostor dostávají kousky s vypasovanějšími střihy podtrhujícími ženskost a jemnost. Konec konců, kterou z žen by nepotěšila mužská pozornost, kterou vyvolá právě dobře padnoucí sukně různého střihu a délky? Víte, jaký střih se k vaší postavě hodí nejvíce?
Každý z nás má svou polohu, ve které spí nejraději. Někdo spí rád na břiše, jiný na zádech a další třeba zase na boku. Ale napadlo vás někdy hledat ve spánkových polohách význam? Že ne? Pak se možná budete divit, co která spánková poloha znamená.
Žádná domácnost není útulná, pakliže v ní chybí pokojové rostliny. Zatímco starší generace nedají dopustit na barevně kvetoucí rostliny, jako je africká fialka nebo například ibišek, mladí dávají přednost stálezeleným rostlinám, k nimž patří i zamiokulkas. A právě o této pokojové rostlině bude nyní řeč.

Nepřehlédněte

„Petra je tak úspěšná a krásná. Té se nikdy nevyrovnám.“ „Když půjdu ven v téhle sukni, určitě si o mně moji kolegové řeknou, že nemám vkus.“ „Moje děti mají tak nešikovnou mámu. Vím, že to jiné matky zvládají všechno mnohem lépe.“ Něco vám chybí - a to je sebeláska!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek