Sobota , 13. 07. 2024

Bořek

Naučte se vykládat karty a nahlížet do budoucnosti

Patříte k těm, kteří se rochní v mystičnu i všelijakých záhadách a občas vás přepadne myšlenka, jak skvělé by bylo vidět do minulosti i budoucnosti? Pak jste možná někdy uvažovali nad tím, že by nemuselo být úplně špatné naučit se vykládat karty – ať sobě nebo ostatním. A protože pro podzim se ezoterická atmosféra hodí víc než kdy jindy, nachystali jsme pro vás pár tipů, jak se nacítit na výklad karet.
vykládat karty
Poradíme vám, jak začít vykládat karty a nahlížet do budoucnosti.

02. 12. 2022

02. 12. 2022

Na výklad karet má každý svůj vlastní pohled. Zatímco někdo to vnímá jako čirou hloupost a žije ve smyslu tady a teď, jiné vykládání karet jednoduše táhne jako magnet – a přitom věří, že je skutečně něco mezi nebem a zemí. A právě pro tu druhou skupinku je tady článek, ve kterém se dozvíte vše nezbytné, abyste si mohli doma začít vykládat karty.

Vybrat karty není tak snadné

Abyste mohli dobře vykládat karty, musíte mít po ruce ty správné. Jenže jakmile začnete po kouzelném balíčku pátrat, zjistíte, že to není úplně jednoduché. Vykládacích karet je totiž opravdu hodně. A už právě při výběru můžete zapojit svou intuici a schopnost cítění, což ostatně při výkladu na ostro budete potřebovat.

Jediné, co pro začátek stačí, je řídit se podle vlastních pocitů. V klidu (a osobně) si prohlédněte různé balíčky karet a vyberte si ty, které vás nějakým způsobem táhnou a rezonují s vámi. Podařilo se? Paráda, a vaše cesta tímto právě začíná.

Věděli jste, že… Jedním z největších mýtů o tarotu je, že si nemůžete koupit vlastní karty, ale musí být pouze někým darované? Takové rčení panuje kvůli nějakému archaickému pravidlu, které naznačuje, že když utratíte své vlastní peníze, nebudete umět správně číst. Ovšem nebojte, není to pravda, důležité je mít karty, které se vám líbí a nesejde na tom, zda jsou kupované nebo darované.

Jak se spojit se svými kartami?

Aby vám karty pokaždé odvedly dobrou službu, je důležité se na ně napojit. Jak na to?

  1. Předně je potřeba věnovat jim alespoň deset minut míchání denně, tedy mít s nimi co největší kontakt.
  2. Jakmile karty nebudete používat, měly by být uschované na stálém místě, ideálně v krabici či sáčku.
  3. Bez ohledu na to, co s kartami budete dělat (a pamatujte, že neplatí žádné škatulkování ve smyslu co je dobře, co je špatně), vždy je důležité se s kartami hodit do pohody tak, aby se s vámi co nejlépe sladily.
  4. Jasnovidci tvrdí, že byste neměli dovolit nikomu jinému sahat na vaše karty, tedy s výjimkou případů, kdy mají být zamíchány za účelem výkladu. Je to proto, že každý člověk má svou vlastní energii, která se dotykem přenáší do karet, čímž může být ovlivněný i následující výklad.
K TÉMATU  Horoskop krásy a duševního zdraví na víkend 20. - 21. 10. 2018. Nenechte se rozhodit ochlazením a vyrazte se projít!

Dejte si čas s prozkoumáním karet

I když už se na první výklad netrpělivě těšíte, hlavní rada zní – hlavně nic neuspěchat. Nezáleží na tom, kolik knih jste přečetli nebo jakou cifrou se můžete pochlubit z hlediska zhlédnutí výukových programů. Opravdu vše má svůj čas a seznámení se s balíčkem karet nějakou tu chvilku potrvá.

Karty si každý den, klidně několikrát denně, jak budete chtít, prohlížejte, dotýkejte se jich a při pohledu se zkuste na ně nacítit – pozorujte, jaké pocity v sobě máte, co říká vaše intuice, jak kartu vnímáte, je pozitivní, nebo negativní? Určitě není cestou nabiflovat se význam karet odněkud z knížky. Výklad karet o nadrcených frázích opravdu není, je to o síle vnímání a schopnosti číst, a to je dovednost, kterou je třeba trénovat. A pokud budete chybovat, něco vám nepůjde? Nevadí, dejte si čas. Vše má svůj vývoj a dříve či později si vše důležité osvojíte.

Tip: Pokud se chcete neustále vylepšovat a učit ve svých dovednostech, určitě nebudou od věci i instruktážní videa na YouTube nebo odborné publikace, které se profesionálnímu výkladu karet věnují. Vždy ale platí, že ve výkladech se musí prolínat i vaše osobnost a jedinečný způsob pohledu. Ostatní spíše berte jako doplňující školení nebo určitou inspiraci.

karty
Chvíli času zabere, než odhalíte všechny významy a souvislosti jednotlivých karet.

Vydejte se cestou za významem karet

Jakmile začnete číst o tarotu, zjistíte, že každý autor má svou vlastní představu o tom, co jednotlivé karty znamenají. Každá karta bude mít několik klíčových slov, na kterých se většina odborníků shodne, ale mimo to najdete spoustu protichůdných informací. Navíc každá karta bude znamenat něco jiného v závislosti na tom, kde a jak (svisle nebo obráceně) se ve vašem výkladu objeví. Bude to asi problém, pokud obecně preferujete jednoznačnost, ale:

1. Podívejte se na tarot jako na svou šanci naučit se pracovat s nejistotou a stát se jistějšími ve vlastní intuici.

K TÉMATU  Horoskop krásy a duševního zdraví od 30.10. do 2.11.2018. Co všechno vás tento týden čeká?

2. Dívejte se na klíčová slova jako na parametry pro význam každé karty a začněte se blíže dívat na každé jméno a obrázek, abyste viděli, co s vámi osobně rezonuje. 

A aby vám poznání karet šlo o kus líp, přidáváme ještě jeden tip: Vyberte si jednu kartu, na kterou se v průběhu týdne dnes a denně dívejte a bádejte o jejím významu. Veďte si přitom deník, kde si ukládejte tradiční významy jednotlivé karty a také své vlastní myšlenky či poznatky.

Učte se na jednoduchých sestavách

Vyložit na první dobrou deset karet a pak se ve významech a souvislostech plácat, je poněkud nešťastné. Učíte se, proto s množstvím karet nepospíchejte a zprvu si vyložte do kříže čtyři karty.

  • První karta je o člověku, kterému vykládáte
  • Levá boční karta představuje minulost
  • Pravá boční strana budoucnost
  • A ta spodní představuje řešení/aktuální stav

Špatná není ani jednoduchá trojice karet, která ukazuje na minulost, současnost a budoucnost. Na malém množství karet se naučíte vnímat i ty sebemenší detaily, poznávat lépe souvislosti a provázanost situace. Jakmile malou skupinku karet s úspěchem zvládnete, množství postupně navyšujte a pilujte své znalosti k dokonalosti.

výklad
Výklad karet by měl být v každém ohledu jedinečný zážitek plný porozumění.

Vyložte karty nejprve sobě

Možná jste slyšeli, že byste neměli číst tarot pro sebe, ale to je jen další mýtus. Jak máte dát ostatním nahlédnout do jejich životů, když nemůžete udělat totéž pro sebe?

Skvělý způsob, jak si zvyknout na praxi, je začít pravidelně vykládat karty sobě. Je naprosto v pořádku v průběhu toho nahlížet přímo do knížek nebo se inspirovat videi tak často, jak budete potřebovat. Pokud se rozhodnete číst pro jiné lidi, zkuste to odložit, dokud nebudete schopní kompetentně číst svůj vlastní výklad, aniž byste museli hledat význam každé karty, kterou vytáhnete. Není to proto, abyste na ostatní dokonale zapůsobili, ale z důvodu, že chcete znát významy dostatečně dobře a mohli se plně soustředit na osobu, se kterou pracujete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Christian Dior: Nesmírně pověrčivý a geniální tvůrce ikonického „New looku“

5 knih na téma hledání vnitřní ženy. Které stojí za přečtení?

Zdroje článku:
https://www.wellandgood.com/how-to-do-a-tarot-reading/
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

V poslední době se mění seznamovací taktiky žen. Dříve bylo typické, že se přikláněly ke vztahu se starším partnerem. Nyní se karta obrátila a vyhledávají náruče mladíčků. Věkový rozdíl v řádu pár let není nic nevšedního, nicméně láskyplné partnerské pouto mezi čtyřicetiletou ženou a o 10 a více let mladším zajíčkem je pro mnohé na pováženou. Jistě si také pokládáte tu otázku, zda s ním udržíte krok a budete se mu za pár let líbit?
Jakmile se vám a vašemu partnerovi narodí děti, získáváte zcela novou roli. Najednou jste rodiči a velmi často vás tato role na dlouhá léta úplně pohltí. Není pak divu, že může být velmi obtížný návrat k životu, ve kterém děti nezaujímají první místo.
Každé znamení zvěrokruhu má své vlastní silné stránky. Ty jsou klíčové pro určení toho, co ženy bude na mužích přitahovat, tedy jaká znamení si budou volit jaké muže. Pokud jste žena nebo muž, vyberte si své znamení a podívejte se na jeho povahové rysy. Následně se dozvíte, jaké typy mužů budou danou ženu přitahovat.
Práce na počítači, hraní her či sledování televize mají společné jedno a tím je enormní zátěž na oči. Displeje digitálních přístrojů totiž vyzařují modré světlo, které představuje obrovské množství energie, s níž se musejí oči vypořádat. To, co se ze začátku může projevovat jako podráždění, únava či zarudnutí, může mít časem nepříjemné následky v podobě zhoršení zraku.
Je skvělé, když si se svým novým partnerem rozumíte téměř ve všem. Ovšem, už jste se setkala s jeho přáteli? Obáváte se prvního setkání? A co když to napoprvé moc nevyšlo? Nezoufejte, připravili jsme pro vás několik rad, které vás navedou k tomu, abyste se s jeho přáteli více sblížila.
Slyšeli jste již někdy pojem hypermobilita? Hypermobilitou mnohem častěji trpí ženy než muži a jde o nadměrnou pohyblivost, která se týká zejména kloubů. Při pohybu pak dochází k uvolnění kloubů nad hranici normální fyziologické meze. Jak vlastně vzniká a jak se s ní dá žít v běžném životě? Existuje nějaká léčba?
Každý čínský panovník si byl vždy vědom toho, že musí na svět přivést dědice trůnu. A měl to také dobře pojištěné. Kromě oficiální manželky měl ještě císař další „podřadné“ manželky a své konkubíny.
Nový rok je v plném proudu a řada lidí ještě stále pracuje na svých novoročních předsevzetích. Pokud se ta vaše týkají nakopnutí kariéry nebo byznysu obecně, existuje několik tipů či kroků, které je nutné podstoupit pro úspěch stanovených cílů.
S příchodem sychravých a deštivých dnů nemusíte mít obavy, že se budete doma nudit. O zábavu se vám postará Netflix, který má ve své nabídce dokumenty, co vás chytnou za srdce.
Je zcela na místě, aby jsme vzhledem k času stráveném v kuchyni, vybrali přesně tu, která bude tvořit ucelený design celého bytu či domu, tak také, aby nám efektivně sloužila. Pro splnění těchto podmínek je tak potřeba pečlivě vybírat a přihlédnout v neposlední řadě i k ceně. Tak jaká bude ta vaše vysněná kuchyně? Pojďme se na to společně podívat!
Nové album Ondřeje Rumla Zapomenutý příběh posluchače zavede do klidné a radostné atmosféry Vánoc.
Česká zpěvačka Michaela Nosková se rozhodla poprvé otevřeně promluvit o domácím násilí, které trvalo tři roky. Její expartner ji psychicky i fyzicky týral. Nyní svůj příběh sdělila veřejnosti a popsala své pocity.

Výběr článků

Čerstvé zeleninové a ovocné šťávy jsou v posledních letech takřka zaklínadlem, bez nichž se zdravý životní styl neobejde. Blahodárně působí na naše zdraví, ale jsou opravdu lepší, než ovoce a zelenina v přirozeném stavu?
Možná je to tempem doby, možná za tím může být chuť změnit něco ve svém životě. Techniky, které pracují s osobním rozvojem, jsou stále více v kurzu. A jednou takovou je ve své podstatě obyčejná, ale přitom natolik zázračná dovednost mindfulness, která vám prostřednictvím všímavosti vztažené k vám obrátí život vzhůru nohama. Ale jen v tom dobrém slova smyslu.
Chodit bez bot se stalo tak trochu módním trendem. Najednou máme podporovat chůzi dětí po kamínkách, existují různé stezky na trénink chůze naboso, frčí barefoot neboli bosé boty. Čím nám tohle ale vlastně prospívá? Bude naše zdraví za chůzi naboso opravdu vděčné?

Nepřehlédněte

Naše životní podmínky jsou velice dobré, ovšem ani tato skutečnost nám nezaručuje pevné zdraví. O své zdraví se musí každý starat sám. Je však pravdou, že někdy jen čirou náhodou člověka postihne choroba, o které lze říct, že je snad za trest, a se kterou svět ještě neumí vypořádat. Kupodivu se takových onemocnění nachází mezi námi celá řada, za vypíchnutí stojí například rakovina, nad kterou svět boj ještě nevyhrál.
Otevřete se předpovědi pro svůj životní kompas v roce 2024. "Co vám hvězdy předpovídají v novém roce" je průvodce vaším osudem podle astrologie. Od lásky po kariéru a osobní růst, objevte, jak se konstelace planet postaví do vaší přízně a jak můžete využít jejich vliv pro úspěch a štěstí v nadcházejícím roce. Připravte se na dobrodružnou cestu za hvězdami, kde vás čekají překvapení a nové možnosti.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek