Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Naučte se vykládat karty a nahlížet do budoucnosti

Patříte k těm, kteří se rochní v mystičnu i všelijakých záhadách a občas vás přepadne myšlenka, jak skvělé by bylo vidět do minulosti i budoucnosti? Pak jste možná někdy uvažovali nad tím, že by nemuselo být úplně špatné naučit se vykládat karty – ať sobě nebo ostatním. A protože pro podzim se ezoterická atmosféra hodí víc než kdy jindy, nachystali jsme pro vás pár tipů, jak se nacítit na výklad karet.
vykládat karty
Poradíme vám, jak začít vykládat karty a nahlížet do budoucnosti.

02. 12. 2022

02. 12. 2022

Na výklad karet má každý svůj vlastní pohled. Zatímco někdo to vnímá jako čirou hloupost a žije ve smyslu tady a teď, jiné vykládání karet jednoduše táhne jako magnet – a přitom věří, že je skutečně něco mezi nebem a zemí. A právě pro tu druhou skupinku je tady článek, ve kterém se dozvíte vše nezbytné, abyste si mohli doma začít vykládat karty.

Vybrat karty není tak snadné

Abyste mohli dobře vykládat karty, musíte mít po ruce ty správné. Jenže jakmile začnete po kouzelném balíčku pátrat, zjistíte, že to není úplně jednoduché. Vykládacích karet je totiž opravdu hodně. A už právě při výběru můžete zapojit svou intuici a schopnost cítění, což ostatně při výkladu na ostro budete potřebovat.

Jediné, co pro začátek stačí, je řídit se podle vlastních pocitů. V klidu (a osobně) si prohlédněte různé balíčky karet a vyberte si ty, které vás nějakým způsobem táhnou a rezonují s vámi. Podařilo se? Paráda, a vaše cesta tímto právě začíná.

Věděli jste, že… Jedním z největších mýtů o tarotu je, že si nemůžete koupit vlastní karty, ale musí být pouze někým darované? Takové rčení panuje kvůli nějakému archaickému pravidlu, které naznačuje, že když utratíte své vlastní peníze, nebudete umět správně číst. Ovšem nebojte, není to pravda, důležité je mít karty, které se vám líbí a nesejde na tom, zda jsou kupované nebo darované.

Jak se spojit se svými kartami?

Aby vám karty pokaždé odvedly dobrou službu, je důležité se na ně napojit. Jak na to?

  1. Předně je potřeba věnovat jim alespoň deset minut míchání denně, tedy mít s nimi co největší kontakt.
  2. Jakmile karty nebudete používat, měly by být uschované na stálém místě, ideálně v krabici či sáčku.
  3. Bez ohledu na to, co s kartami budete dělat (a pamatujte, že neplatí žádné škatulkování ve smyslu co je dobře, co je špatně), vždy je důležité se s kartami hodit do pohody tak, aby se s vámi co nejlépe sladily.
  4. Jasnovidci tvrdí, že byste neměli dovolit nikomu jinému sahat na vaše karty, tedy s výjimkou případů, kdy mají být zamíchány za účelem výkladu. Je to proto, že každý člověk má svou vlastní energii, která se dotykem přenáší do karet, čímž může být ovlivněný i následující výklad.
K TÉMATU  Třídění odpadu snadno a rychle: Návod, jak se ekologicky zorientovat

Dejte si čas s prozkoumáním karet

I když už se na první výklad netrpělivě těšíte, hlavní rada zní – hlavně nic neuspěchat. Nezáleží na tom, kolik knih jste přečetli nebo jakou cifrou se můžete pochlubit z hlediska zhlédnutí výukových programů. Opravdu vše má svůj čas a seznámení se s balíčkem karet nějakou tu chvilku potrvá.

Karty si každý den, klidně několikrát denně, jak budete chtít, prohlížejte, dotýkejte se jich a při pohledu se zkuste na ně nacítit – pozorujte, jaké pocity v sobě máte, co říká vaše intuice, jak kartu vnímáte, je pozitivní, nebo negativní? Určitě není cestou nabiflovat se význam karet odněkud z knížky. Výklad karet o nadrcených frázích opravdu není, je to o síle vnímání a schopnosti číst, a to je dovednost, kterou je třeba trénovat. A pokud budete chybovat, něco vám nepůjde? Nevadí, dejte si čas. Vše má svůj vývoj a dříve či později si vše důležité osvojíte.

Tip: Pokud se chcete neustále vylepšovat a učit ve svých dovednostech, určitě nebudou od věci i instruktážní videa na YouTube nebo odborné publikace, které se profesionálnímu výkladu karet věnují. Vždy ale platí, že ve výkladech se musí prolínat i vaše osobnost a jedinečný způsob pohledu. Ostatní spíše berte jako doplňující školení nebo určitou inspiraci.

karty
Chvíli času zabere, než odhalíte všechny významy a souvislosti jednotlivých karet.

Vydejte se cestou za významem karet

Jakmile začnete číst o tarotu, zjistíte, že každý autor má svou vlastní představu o tom, co jednotlivé karty znamenají. Každá karta bude mít několik klíčových slov, na kterých se většina odborníků shodne, ale mimo to najdete spoustu protichůdných informací. Navíc každá karta bude znamenat něco jiného v závislosti na tom, kde a jak (svisle nebo obráceně) se ve vašem výkladu objeví. Bude to asi problém, pokud obecně preferujete jednoznačnost, ale:

1. Podívejte se na tarot jako na svou šanci naučit se pracovat s nejistotou a stát se jistějšími ve vlastní intuici.

K TÉMATU  Člověk ve znamení Panny? Loajální, praktický a tvrdý dříč

2. Dívejte se na klíčová slova jako na parametry pro význam každé karty a začněte se blíže dívat na každé jméno a obrázek, abyste viděli, co s vámi osobně rezonuje. 

A aby vám poznání karet šlo o kus líp, přidáváme ještě jeden tip: Vyberte si jednu kartu, na kterou se v průběhu týdne dnes a denně dívejte a bádejte o jejím významu. Veďte si přitom deník, kde si ukládejte tradiční významy jednotlivé karty a také své vlastní myšlenky či poznatky.

Učte se na jednoduchých sestavách

Vyložit na první dobrou deset karet a pak se ve významech a souvislostech plácat, je poněkud nešťastné. Učíte se, proto s množstvím karet nepospíchejte a zprvu si vyložte do kříže čtyři karty.

  • První karta je o člověku, kterému vykládáte
  • Levá boční karta představuje minulost
  • Pravá boční strana budoucnost
  • A ta spodní představuje řešení/aktuální stav

Špatná není ani jednoduchá trojice karet, která ukazuje na minulost, současnost a budoucnost. Na malém množství karet se naučíte vnímat i ty sebemenší detaily, poznávat lépe souvislosti a provázanost situace. Jakmile malou skupinku karet s úspěchem zvládnete, množství postupně navyšujte a pilujte své znalosti k dokonalosti.

výklad
Výklad karet by měl být v každém ohledu jedinečný zážitek plný porozumění.

Vyložte karty nejprve sobě

Možná jste slyšeli, že byste neměli číst tarot pro sebe, ale to je jen další mýtus. Jak máte dát ostatním nahlédnout do jejich životů, když nemůžete udělat totéž pro sebe?

Skvělý způsob, jak si zvyknout na praxi, je začít pravidelně vykládat karty sobě. Je naprosto v pořádku v průběhu toho nahlížet přímo do knížek nebo se inspirovat videi tak často, jak budete potřebovat. Pokud se rozhodnete číst pro jiné lidi, zkuste to odložit, dokud nebudete schopní kompetentně číst svůj vlastní výklad, aniž byste museli hledat význam každé karty, kterou vytáhnete. Není to proto, abyste na ostatní dokonale zapůsobili, ale z důvodu, že chcete znát významy dostatečně dobře a mohli se plně soustředit na osobu, se kterou pracujete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Christian Dior: Nesmírně pověrčivý a geniální tvůrce ikonického „New looku“

5 knih na téma hledání vnitřní ženy. Které stojí za přečtení?

Zdroje článku:
https://www.wellandgood.com/how-to-do-a-tarot-reading/
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Oldřich Nový by vám coby Kristián řekl, ať zavřete oči, neboť odchází. Z něj si ale příklad neberte. Svoje oči skutečně zavřete, ale jenom proto, že se na vás partner dívá. Takovou jízdu totiž ještě nezažil. A co vy? Už jste zkusili kouzlo vzájemné masturbace?
Nespavost (insomnie) není v současné době nic výjimečného. Podle statistik poruchami spánku trpí až 40% populace. Příčin může být mnoho, od vedlejších účinků léků až po stres.
Chcete zvětšit prostor v bytě? Snadno toho docílíte pomocí obrazové tapety! Můžete si vybrat z nabídky firem, nebo si nechat natisknout svůj vlastní motiv, který vás napadne. Fototapety doladí interiér přesně podle vašeho vkusu. Koukněte se, jak to může vypadat.
Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.
Vodu používáme všichni každý den. Aniž i to uvědomujeme, spotřebujeme jí obrovské množství – o čemž mnohdy ani nevíme. Zjistíme to, až nám přijde roční vyúčtování a začnou se nám nad ním protáčet panenky. Nicméně existují způsoby, jak vodou v domácnosti šetřit, aniž by nás to nějak omezilo, A hned bude pohled na každoroční vyúčtování veselejší. Jak v domácnosti šetřit vodou?
Když se lísáme ke zvířatům, jejich nenadálý pohyb nebo zvukový projev nás pěkně vyděsí. Někdy tak trochu zapomínáme, že zvířata nemusí brát tulení jako něco příjemného. Zajímá je vaše jídlo, a jdou po něm hlava nehlava. Reakce dětí i dospělých je vždy leknutí, jen ti malí se trochu víc bojí. I takový roztomilý tuleň umí pěkně vyděsit!
Bolesti zad jsou velkým problémem naší populace. Mají mnoho příčin. Od špatného a dlouhodobého sezení, přes špatné držení těla, až po přetěžování, nebo třeba špatné matrace na našich postelích.
Plastická operace, která pomůže vyřešit problém nebo zvýšit sebevědomí, je v moderním světě dobrá věc. Ovšem jen tehdy, pokud se to s ní zkrátka nepřežene a výsledek vypadá řekněme opravdu reprezentativně. Bohužel ve světě slavných občas neplatí rčení, že v nejlepším se má přestat, proto se v záři reflektorů objevuje řada celebrit, které si na plastikách vybudovaly doslova závislost. Které z nich jsou opravdu odstrašujícím případem?
Skotská vrchovina nabízí překrásnou přírodní scenérii, kterou charakterizují zelené kopce, rozmanité skalnaté útvary, horská údolí a jezera, ale i středověké hrady. Tady je malá ochutnávka, která vás možná navnadí na výlet do této řídce osídlené oblasti.
Dnes si připomínáme smutné dvacetileté výročí od odchodu legendární české herečky Heleny Růžičkové. Talentovaná umělkyně, která oslnila diváky svým hereckým projevem ve filmech i na divadelních prknech, zanechala nezapomenutelnou stopu v české kultuře. Připomínáme si její kariéru plnou úspěchů, ale také tajemné schopnosti předvídat nejen osud ostatních, ale i svůj vlastní. Článek nahlíží na její životní pouť, filmové triumfy a ukazuje i na dramatické okamžiky, které vedly k jejímu předčasnému rozloučení se světem.
Paraván u vás doma vytvoří útulné zázemí s motivem dle vašeho gusta a dodá tak pokoji dokonalou atmosféru. Můžete ho použít v ložnici, v obývacím pokoji nebo pro oddělení pracovního stolu. Váš vybraný motiv na laminovaném tvrzeném skle originálně doplní interiér. Vyberte si ten, který vám sedí nejlépe!
Standartní diety typu: celý den nic nejím, nebo jím jen dělenou stravu, to zná každý. Představíme vám ale takové diety, u kterých budete kroutit hlavou, jak to jen mohlo někoho napadnout. Zda opravdu tyto diety zabírají, to vám nepovíme. Rovněž žádáme, abyste se jimi slepě neřídili a nevybrali si dietu jen proto, že by mohla zabrat. Jakákoli strava by měla zohledňovat individuální vlastnosti a odpovídat vašim osobním přáním a zdravotnímu stavu.

Výběr článků

Mileniálové jsou prý rozmazlená generace, která nemá ráda závazky, zato má vysoké ambice. Veškerý volný čas tráví na mobilu a vyhýbají se sexu. Jak je na tom, ale předchozí generace X? Mají si co vyčítat?
Přejete si, aby se ve vaší ložnici nebo obýváku vyjímal originální lapač snů? Tento kouzelný bytový doplněk má podle starých indiánů dokonce magickou moc. Už se těšíte, až si vyrobíte ten svůj?
Toužíte po zahradě? Nebaví vás prázdný a špinavý balkon? Poradíme vám, jak z vašeho balkonu nebo lodžie vykouzlit vlastní soukromou oázu klidu.

Nepřehlédněte

Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.
Black House má jednu zvláštnost. Voda v mělkém vnitřním bazénu umí v kombinaci s prosklenými stěnami odrážet sluneční světlo do každé části domu. Je koncipován pro maximální využití nepřímého slunečního záření. Podívejte se na tu nádheru.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek