Čtvrtek , 02. 02. 2023

Nela a Hromnice

Naučte se vykládat karty a nahlížet do budoucnosti

Patříte k těm, kteří se rochní v mystičnu i všelijakých záhadách a občas vás přepadne myšlenka, jak skvělé by bylo vidět do minulosti i budoucnosti? Pak jste možná někdy uvažovali nad tím, že by nemuselo být úplně špatné naučit se vykládat karty – ať sobě nebo ostatním. A protože pro podzim se ezoterická atmosféra hodí víc než kdy jindy, nachystali jsme pro vás pár tipů, jak se nacítit na výklad karet.
vykládat karty
Poradíme vám, jak začít vykládat karty a nahlížet do budoucnosti.

02. 12. 2022

02. 12. 2022

Na výklad karet má každý svůj vlastní pohled. Zatímco někdo to vnímá jako čirou hloupost a žije ve smyslu tady a teď, jiné vykládání karet jednoduše táhne jako magnet – a přitom věří, že je skutečně něco mezi nebem a zemí. A právě pro tu druhou skupinku je tady článek, ve kterém se dozvíte vše nezbytné, abyste si mohli doma začít vykládat karty.

Vybrat karty není tak snadné

Abyste mohli dobře vykládat karty, musíte mít po ruce ty správné. Jenže jakmile začnete po kouzelném balíčku pátrat, zjistíte, že to není úplně jednoduché. Vykládacích karet je totiž opravdu hodně. A už právě při výběru můžete zapojit svou intuici a schopnost cítění, což ostatně při výkladu na ostro budete potřebovat.

Jediné, co pro začátek stačí, je řídit se podle vlastních pocitů. V klidu (a osobně) si prohlédněte různé balíčky karet a vyberte si ty, které vás nějakým způsobem táhnou a rezonují s vámi. Podařilo se? Paráda, a vaše cesta tímto právě začíná.

Věděli jste, že… Jedním z největších mýtů o tarotu je, že si nemůžete koupit vlastní karty, ale musí být pouze někým darované? Takové rčení panuje kvůli nějakému archaickému pravidlu, které naznačuje, že když utratíte své vlastní peníze, nebudete umět správně číst. Ovšem nebojte, není to pravda, důležité je mít karty, které se vám líbí a nesejde na tom, zda jsou kupované nebo darované.

Jak se spojit se svými kartami?

Aby vám karty pokaždé odvedly dobrou službu, je důležité se na ně napojit. Jak na to?

  1. Předně je potřeba věnovat jim alespoň deset minut míchání denně, tedy mít s nimi co největší kontakt.
  2. Jakmile karty nebudete používat, měly by být uschované na stálém místě, ideálně v krabici či sáčku.
  3. Bez ohledu na to, co s kartami budete dělat (a pamatujte, že neplatí žádné škatulkování ve smyslu co je dobře, co je špatně), vždy je důležité se s kartami hodit do pohody tak, aby se s vámi co nejlépe sladily.
  4. Jasnovidci tvrdí, že byste neměli dovolit nikomu jinému sahat na vaše karty, tedy s výjimkou případů, kdy mají být zamíchány za účelem výkladu. Je to proto, že každý člověk má svou vlastní energii, která se dotykem přenáší do karet, čímž může být ovlivněný i následující výklad.
K TÉMATU  Miláčku, hodíme se k sobě? Aneb jak funguje souznění v horoskopu

Dejte si čas s prozkoumáním karet

I když už se na první výklad netrpělivě těšíte, hlavní rada zní – hlavně nic neuspěchat. Nezáleží na tom, kolik knih jste přečetli nebo jakou cifrou se můžete pochlubit z hlediska zhlédnutí výukových programů. Opravdu vše má svůj čas a seznámení se s balíčkem karet nějakou tu chvilku potrvá.

Karty si každý den, klidně několikrát denně, jak budete chtít, prohlížejte, dotýkejte se jich a při pohledu se zkuste na ně nacítit – pozorujte, jaké pocity v sobě máte, co říká vaše intuice, jak kartu vnímáte, je pozitivní, nebo negativní? Určitě není cestou nabiflovat se význam karet odněkud z knížky. Výklad karet o nadrcených frázích opravdu není, je to o síle vnímání a schopnosti číst, a to je dovednost, kterou je třeba trénovat. A pokud budete chybovat, něco vám nepůjde? Nevadí, dejte si čas. Vše má svůj vývoj a dříve či později si vše důležité osvojíte.

Tip: Pokud se chcete neustále vylepšovat a učit ve svých dovednostech, určitě nebudou od věci i instruktážní videa na YouTube nebo odborné publikace, které se profesionálnímu výkladu karet věnují. Vždy ale platí, že ve výkladech se musí prolínat i vaše osobnost a jedinečný způsob pohledu. Ostatní spíše berte jako doplňující školení nebo určitou inspiraci.

karty
Chvíli času zabere, než odhalíte všechny významy a souvislosti jednotlivých karet.

Vydejte se cestou za významem karet

Jakmile začnete číst o tarotu, zjistíte, že každý autor má svou vlastní představu o tom, co jednotlivé karty znamenají. Každá karta bude mít několik klíčových slov, na kterých se většina odborníků shodne, ale mimo to najdete spoustu protichůdných informací. Navíc každá karta bude znamenat něco jiného v závislosti na tom, kde a jak (svisle nebo obráceně) se ve vašem výkladu objeví. Bude to asi problém, pokud obecně preferujete jednoznačnost, ale:

1. Podívejte se na tarot jako na svou šanci naučit se pracovat s nejistotou a stát se jistějšími ve vlastní intuici.

K TÉMATU  Horoskop krásy a duševního zdraví na týden od 15. 10. do 19. 10. 2018. Najděte si čas jen pro sebe!

2. Dívejte se na klíčová slova jako na parametry pro význam každé karty a začněte se blíže dívat na každé jméno a obrázek, abyste viděli, co s vámi osobně rezonuje. 

A aby vám poznání karet šlo o kus líp, přidáváme ještě jeden tip: Vyberte si jednu kartu, na kterou se v průběhu týdne dnes a denně dívejte a bádejte o jejím významu. Veďte si přitom deník, kde si ukládejte tradiční významy jednotlivé karty a také své vlastní myšlenky či poznatky.

Učte se na jednoduchých sestavách

Vyložit na první dobrou deset karet a pak se ve významech a souvislostech plácat, je poněkud nešťastné. Učíte se, proto s množstvím karet nepospíchejte a zprvu si vyložte do kříže čtyři karty.

  • První karta je o člověku, kterému vykládáte
  • Levá boční karta představuje minulost
  • Pravá boční strana budoucnost
  • A ta spodní představuje řešení/aktuální stav

Špatná není ani jednoduchá trojice karet, která ukazuje na minulost, současnost a budoucnost. Na malém množství karet se naučíte vnímat i ty sebemenší detaily, poznávat lépe souvislosti a provázanost situace. Jakmile malou skupinku karet s úspěchem zvládnete, množství postupně navyšujte a pilujte své znalosti k dokonalosti.

výklad
Výklad karet by měl být v každém ohledu jedinečný zážitek plný porozumění.

Vyložte karty nejprve sobě

Možná jste slyšeli, že byste neměli číst tarot pro sebe, ale to je jen další mýtus. Jak máte dát ostatním nahlédnout do jejich životů, když nemůžete udělat totéž pro sebe?

Skvělý způsob, jak si zvyknout na praxi, je začít pravidelně vykládat karty sobě. Je naprosto v pořádku v průběhu toho nahlížet přímo do knížek nebo se inspirovat videi tak často, jak budete potřebovat. Pokud se rozhodnete číst pro jiné lidi, zkuste to odložit, dokud nebudete schopní kompetentně číst svůj vlastní výklad, aniž byste museli hledat význam každé karty, kterou vytáhnete. Není to proto, abyste na ostatní dokonale zapůsobili, ale z důvodu, že chcete znát významy dostatečně dobře a mohli se plně soustředit na osobu, se kterou pracujete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Christian Dior: Nesmírně pověrčivý a geniální tvůrce ikonického „New looku“

5 knih na téma hledání vnitřní ženy. Které stojí za přečtení?

Zdroje článku:
https://www.wellandgood.com/how-to-do-a-tarot-reading/
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zmatená a vystrašená zvířata, plačící malé děti a nepořádek na ulicích je výsledkem hlučných ohňostrojů, které k oslavám silvestra už tak nějak patří. Ale vzhledem k tomu, že následky jsou jak pro zvířata, tak pro děti často fatální, existují místa, kde je pyrotechnika naprosto zakázaná a čím dál více lidí se uchyluje k oslavám Nového roku bez petard.
Opálená pokožka s rovnoměrným bronzovým tónem je již několik let na vrcholu popularity. Zejména v létě, když na sobě nosíme jen několik kousků oblečení, se chceme pochlubit krásně opálenou pokožkou. Zkrátka jako bychom se právě vrátili z dovolené strávenou na exotickém ostrově! Jenomže mnoho z nás se sluníčku vyhýbá, často kvůli škodlivému vlivu ultrafialového záření. Jak tedy docílit opálené pokožky bez opalování?
Pandemie doléhá na nás všechny. Negativní zprávy, úmorné diskuze kolem zákazů a stále se nelepšící situace nikomu neprospívají. Spíše naopak. Těžce doléhají nejen na naše tělo, ale i duši. Ovšem udržet si vitalitu je jedinou cestou, jak my sami můžeme situaci čelit. Proto si pojďme zahrát o doplňky stravy Naturevia Omega 3 a Magnesium 1, které prospějí nejen naší fyzičce, ale i psychice.
Mezi námi jsou tací, které bolí hlava jednou nebo dvakrát za rok. Pak existují lidé, kteří se potýkají s bolestmi hlavy téměř pravidelně. A některé z nás postihuje ubíjející migréna, kvůli které jsou dočasně vyloučení ze společenského života. Ale víte, co dělat, když na bolest hlavy ani migrénu nic nefunguje?
Koronavirus decimuje naši populaci ve velkém. Denně se zveřejňují statistiky nakažených, vyléčených i těch, kteří svůj boj prohráli. Kromě jeho negativních dopadů na tělo se také stále častěji mluví o vlivu na psychiku. Čím déle pandemie a s ní spojené zákazy platí, tím více lidí upadá do deprese a zažívá stavy úzkosti.
Střelci, jakožto jedno z ohnivých znamení, dokáží být neuvěřitelně spontánní a jsou to právě oni, kteří vám bez obalu řeknou naprosto vše, ať se vám to líbí či nikoliv. Oni věci nefiltrují. Se Střelci bývá velká zábava, často jsou proto obklopeni hromadou lidí a přátel. Mají nadstandardní konverzační schopnosti a své okolí umí vysoce zaujmout a inspirovat, aby žili svůj nejlepší možný život.

Nepřehlédněte

Od pradávna je člověk zvyklý žít ve společenství. Pokud z něj odešel, tak většinou jen z donucení. Dnes naopak mnoho lidí tvrdí, že je jim dobře samotným. Singl jsou prostě v módě. Ale co když onemocníte, potřebujete hlídat děti nebo potřebují pomoc starší rodiče? Přejíždět nebo bydlet společně? Je lepší, když žije více generací pohromadě, nebo každá zvlášť?
CBD oleje jsou oblíbenou alternativní metodou léčby řady psychických i fyzických problémů. Při pravidelném užívání pomůžou například se zmírněním potíží se spánkem, nadměrným stresem nebo bolestmi. V tomto článku se zaměříme na správné dávkování CBD oleje včetně toho, jak spočítat denní dávku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek