Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Chraňte svůj domov pomocí starověkých zvyků a rituálů

Domov je místem, kde se chceme cítit bezpečně. Již po staletí je ochrana domova důležitou samozřejmostí napříč různými kulturami. I naši předkové chránili své domovy před kletbami, zlými duchy, bídou či útoky nepřátel.
domov
Starodávné zvyky ochrání domov před negacemi. (foto: 123RF)

11. 03. 2022

Ochranné symboly na domech vídáme i dnes, jen si jich možná nevšímáme, nebo si jejich význam pořádně neuvědomujeme. Už kdysi bývalo běžné využívat určité zvyky k ochraně domova, fungoval jako útočiště těch, kteří v něm žili. Chcete svůj domov chránit nejen před zloději, ale i útoky zvenčí, špatnou energií nebo před pomluvami? Využijte k tomu starověké zvyky.

Kruh je symbolem bezpečí

Pověsit si na dveře kruh znamenalo chránit jej před vším zlým a špatným. I dneska si na dveře věšíme věnce, které měníme například podle ročního období. Dříve se na dveřích často objevovaly třeba dekorativní řezby, kování nebo přímo kulatá klepadla.

domov
Kruh na dveřích je symbolem bezpečí. (foto: pexels)

Dvojice lvů chrání domov před negativní energií

Můžete si toho všimnout třeba ve filmech, jejichž součástí jsou různé starodávné budovy. Mít u vchodu dva lvy znamenalo chránit domov před vstupem špatné a negativní energie. Lvi mívali často hrozivé výrazy, což mělo svůj důvod – jejich úkolem bylo odradit každého nepřítele, který by si na váš domov dělal byť jen sebemenší zálusk. Skutečný i z jiného světa.

Čínské feng shui a psi Fu

Obdobou dvojice lvů je ve starodávném čínském učení dvojice psů Fu. Ti mají podobu jakési bytosti mezi psem a lvem a jsou rovněž používaní jako ochranný symbol našich obydlí. Vždy se vyobrazují ve dvojici – jde o samce a samici. Zatímco samec reprezentuje jangovou energii, samice naopak energii jinovou.

domov
V tradičním činském učení feng shui se používá jako ochranný symbol pes Fu. (foto: pexels)

Zvonkohra slouží pro harmonizaci

Ani ne tak ochrana, jako spíše vytvoření harmonie. Přesně to je účelem zvonkohry, nastolit harmonii prostředí. Zvonkohra zároveň dokáže takzvaně rozproudit domovem pozitivní energii. Pouvažujte tedy o tom, že byste si zvonkohru pověsili ke svým vchodovým dveřím. Plné trubice na zvonkohrách slouží k potlačení negativní energie, duté trubice naopak pro harmonizaci energie. Navíc už i jejich jemné cinkání dokáže navodit příjemnou atmosféru.

K TÉMATUPrůvodce Feng Shui: ukliďte si a dodejte svému domovu i životu nový svěží dech

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vyrobte si nejstylovější lapač snů! Je to hračka

Pohádková sídla. Kdo ze světových celebrit má nejdražší domov?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nic nedokáže pokazit dovolenou tak jako špatné počasí a zdravotní obtíže. S počasím sice vy sami nic neuděláte, ale před zdravotními neduhy se můžete chránit tím, že si pečlivě sbalíte s sebou na dovolenou také lékárničku. V zahraničí se totiž léky první pomoci shání obtížněji.
Ať už jste snila o svých svatebních šatech od svých pěti let a znáte přesné specifikace, jak by měly vypadat, nebo jste o tom nikdy nepřemýšlela, máme pro vás rady, jak si vybrat svatební šaty. Ono vybrat někdy ten perfektní kousek může být pěkný stres. Nemluvě o tom, že si musíte ještě vybrat šaty na převlečení, které si oblečete na recepci v pozdějších hodinách. Jak tedy na to?
Nezáleží na tom, kolik je zrovna hodin. Je to tady! Máte chuť dopřát si něco hodně nezdravého. Jednou vás provokuje tlačenka v lednici, podruhé máte problém zkrotit myšlenku pochutnat si na tom hříšně sladkém dortíku. Tu a tam takový okamžik potká snad každého z nás a jak jistě víte, všechno má nějakou příčinu. A to i hlas vašich myšlenek volající po pizze a hranolkách s dvojitou tatarkou. Co za tím stojí a jak to řešit? Poradíme.
Obvykle to bývají muži, kteří se snaží ženu zaujmout tak trochu mimo rámec nepsaných pravidel nebo dokonce mimo zákon. Stále častěji se ale objevují i ženy, kterým o klasické seznamování a hledání lásky vůbec nejde.
Vždycky, když jsem si četla ty příběhy o tom, jak někdo po letech spokojeného manželství přiznal, že je na stejné pohlaví, nechápala jsem to. Říkala jsem si, jak strašně těžké to musí pro toho druhého být. Nikdy jsem nechtěla, abych něco podobného zažila. Vlastně jsem si nic takového ani nepřipouštěla, prostě jsem si říkala, že mně se nic podobného stát prostě nemůže.
Chodit bez bot se stalo tak trochu módním trendem. Najednou máme podporovat chůzi dětí po kamínkách, existují různé stezky na trénink chůze naboso, frčí barefoot neboli bosé boty. Čím nám tohle ale vlastně prospívá? Bude naše zdraví za chůzi naboso opravdu vděčné?
S příchodem nového roku se obnovily módní kolekce v oblíbených i méně oblíbených obchodech. Loňské zboží vystřídalo letošní a my si již mohli všimnout toho, co se bude letos nosit. Stejně jako vloni, i letos se bude naše pozornost upínat k modelům, které ohlásily svůj velký comeback. I letošnímu roku budou dominovat kousky, které známe z devadesátých let a které po nějakou dobu upadly do zapomnění.
Řada lidí se klidně i léta odhodlává k tomu, aby přestali kouřit. Mnohdy následuje několik neúspěšných pokusů, u některých nakonec dojde opravdu k tomu, že se zvládnou této závislosti zbavit. Pokud patříte mezi ty, kteří se chtějí s kouřením rozloučit, můžete si vzít za pomocníka třeba také bylinky. Jaké konkrétně se vám budou hodit?
Svou domácnost je možné zútulnit příjemnými pokojovými rostlinami, které nemají jen estetickou funkci, ale také řadu jiných schopností, jež nám mohou přijít vhod. Předně se pyšní schopností čistit vzduch v domácnosti. Jiné zase přináší do domu peníze a hojnost. Pozastavme se právě nad druhými zmíněnými a prozraďme si, kterými vyplnit prázdné rohy v interiéru.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek