Pátek , 24. 05. 2024

Jana

Chraňte svůj domov pomocí starověkých zvyků a rituálů

Domov je místem, kde se chceme cítit bezpečně. Již po staletí je ochrana domova důležitou samozřejmostí napříč různými kulturami. I naši předkové chránili své domovy před kletbami, zlými duchy, bídou či útoky nepřátel.
domov
Starodávné zvyky ochrání domov před negacemi. (foto: 123RF)

11. 03. 2022

Ochranné symboly na domech vídáme i dnes, jen si jich možná nevšímáme, nebo si jejich význam pořádně neuvědomujeme. Už kdysi bývalo běžné využívat určité zvyky k ochraně domova, fungoval jako útočiště těch, kteří v něm žili. Chcete svůj domov chránit nejen před zloději, ale i útoky zvenčí, špatnou energií nebo před pomluvami? Využijte k tomu starověké zvyky.

Kruh je symbolem bezpečí

Pověsit si na dveře kruh znamenalo chránit jej před vším zlým a špatným. I dneska si na dveře věšíme věnce, které měníme například podle ročního období. Dříve se na dveřích často objevovaly třeba dekorativní řezby, kování nebo přímo kulatá klepadla.

domov
Kruh na dveřích je symbolem bezpečí. (foto: pexels)

Dvojice lvů chrání domov před negativní energií

Můžete si toho všimnout třeba ve filmech, jejichž součástí jsou různé starodávné budovy. Mít u vchodu dva lvy znamenalo chránit domov před vstupem špatné a negativní energie. Lvi mívali často hrozivé výrazy, což mělo svůj důvod – jejich úkolem bylo odradit každého nepřítele, který by si na váš domov dělal byť jen sebemenší zálusk. Skutečný i z jiného světa.

Čínské feng shui a psi Fu

Obdobou dvojice lvů je ve starodávném čínském učení dvojice psů Fu. Ti mají podobu jakési bytosti mezi psem a lvem a jsou rovněž používaní jako ochranný symbol našich obydlí. Vždy se vyobrazují ve dvojici – jde o samce a samici. Zatímco samec reprezentuje jangovou energii, samice naopak energii jinovou.

domov
V tradičním činském učení feng shui se používá jako ochranný symbol pes Fu. (foto: pexels)

Zvonkohra slouží pro harmonizaci

Ani ne tak ochrana, jako spíše vytvoření harmonie. Přesně to je účelem zvonkohry, nastolit harmonii prostředí. Zvonkohra zároveň dokáže takzvaně rozproudit domovem pozitivní energii. Pouvažujte tedy o tom, že byste si zvonkohru pověsili ke svým vchodovým dveřím. Plné trubice na zvonkohrách slouží k potlačení negativní energie, duté trubice naopak pro harmonizaci energie. Navíc už i jejich jemné cinkání dokáže navodit příjemnou atmosféru.

K TÉMATU  Objevte tajemství krásy jižanských žen a osvojte si přirozenou péči

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vyrobte si nejstylovější lapač snů! Je to hračka

Pohádková sídla. Kdo ze světových celebrit má nejdražší domov?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Připadáte si zmatení z toho, co vlastně jíst? V dnešní době jsme přehlcení velkým množstvím informací o stravě! Někdo radí jeden výživový směr a druhý zas radí jiný výživový směr. Takže jak se má pak člověk v tom vyznat, že? V dnešním článku vás seznámím s největšími výživovými chybami. Poté už se nebudete muset starat o to, jaký výživový směr je nejlepší. Stačí totiž přestat dělat následující chyby a máte vyhráno! 
Dýně už k podzimu prostě patří. Možná zastáváte názor, že máme tradiční Dušičky a Halloween k nám nepatří, to ale nic nemění na tom, že lze z dýně vytvořit krásné dekorace. A to nejen domů, ale i ven na zahradu. Možná najdete inspiraci i vy.
Někdy se to stává a máte pocit, že vás pošle partner brzy k šípku. Položila jste si však otázku, co všechno ho k tomu vede? I my ženy jsme mnohdy nevyzpytatelné. Milé dámy, představte si, že ani muž s vámi nechce někdy mluvit, protože má svou náladičku a mnohokrát je naštvaný či přepracovaný. Když na něj tlačíte, tak celou situaci leda zhoršíte. Bude-li se to opakovat pokaždé, vás nakonec opustí.
A je tady zase víkend a s ním třetí adventní neděle. Astroložka Naďa Šmídová připravila horoskop krásy a duševního zdraví, který vám napoví, co očekávat.
„Už toho mám dost!“ řekla naše redaktorka Irena, když se na sebe ráno podívala do zrcadla. Po špatném spánku se pod jejíma očima pohupovaly malé váčky. Kruhy pod očima nechce nikdo z nás, a proto jsme zkusily, co na ně zabírá.
Jaro je ideální doba pro detoxikaci těla i mysli, obnovu energie a restart. V tomto článku přinášíme tipy, jak efektivně očistit organismus od nahromaděných toxínů a zároveň posílit psychickou pohodu. Nabídneme návody na zdravou stravu, doplněnou o cvičení a meditační techniky, které pomohou obnovit rovnováhu a vitalitu. Poradíme, jak se zbavit stresu a negativních myšlenek, abyste se mohli těšit z nové energie a optimismu, které jaro přináší.
Blíží se váš svatební den? Ten je třeba chystat už od chvíle, kdy řeknete při zásnubách své “ano”. Ta nejkrásnější místa na svatbu jsou totiž brzy rezervována. Teprve po rezervaci termínu a místa přichází čas na tvorbu svatebních oznámení. Kdy je poslat a na co si dát pozor?
Květiny v interiéru nejsou žádnou novinkou. Aby také ano, vždyť se s nimi bylo možné setkat už před hodně dlouhou dobou. Naši předkové je milovali. Není se čemu divit, jelikož se jednalo o nadčasovou záležitost.
Dnes už většina z nás fotí mobilem. Někomu to jde dobře, jinému méně. Přestože je paměť telefonu skoro nekonečná, nač pořizovat nekvalitní a zbytečné obrázky? Máme pro vás pár základních rad a pravidel, jak fotit tak, aby byl výsledek top!
Čeká Vás výlet do zahraničí? Jedete v zimě do Itálie na hory, na exotické Maledivy, nebo pozorovat polární záři na Island? A chcete se cítit bezpečně za všech okolností? Mít jistotu, že když se Vám něco stane, bude Vám zajištěn ten nejlepší komfort a servis, že se o Vás někdo skutečně postará? Pak jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte před cestou udělat, je uzavřít dobré cestovní pojištění. Jakou pojišťovnu si ale vybrat, aby seděla na míru Vašim potřebám, a přitom Vás cestovní pojištění nevyšlo víc než celá vytoužená dovolená? Na to Vám pomůže najít odpověď srovnávač pojištění Yespojisteni.cz.
Teď nad tím možná ještě tolik nepřemýšlíme, protože v zimě nosíme dlouhé rukávy, které mnohé schovají. Ale s blížícím se jarem, které bude následovat léto, je potřeba tento problém začít řešit. Také vás trápí tmavé lokty?
Při zařizování interiéru je důležité stanovit si styl, do kterého budete nábytek i doplňky ladit. Jinak by se vám mohlo snadno stát, že váš domov bude působit chaoticky a přeplácaně. Stále tápete, který styl se k vám nejvíce hodí?

Výběr článků

I ženy rády nosí trička. Lze je totiž kombinovat prakticky s jakýmkoliv kouskem oblečení. Hitem jsou bílá trička pod šaty na ramínka. Představíme vám trička pro ženy, které letos v létě můžete nosit všude.
„Není ta omáčka moc kyselá? Nejsou ty knedlíčky moc mazlavé?“ Citát z oblíbeného filmu dokumentuje, jak málo si některé ženy věří. A to i v případě, že svou práci zvládají skvěle. Jste jedna z nich? Také máte pocit, že nic neuděláte perfektně? Možná se jen podceňujete. A že nejste dokonalá? Hoďte pochybnosti za hlavu a mějte se ráda!
Máte ráda kvalitní obuv? Hledáte boty, které vydrží a můžete si je vzít do práce stejně jako do přírody? Pak zkuste vybrat z nové kolekce SOREL. Doporučujeme. Věřte, že budete nepřehlédnutelné.

Nepřehlédněte

Každá z nás neustále hledáme osvědčený recept na to, jak být krásná, výjimečná a atraktivní. Představa je to samozřejmě příjemná, ale jak toho vlastně nejsnáze dosáhnout? Snad nejlepší věc, kterou pro to můžeme udělat, je načerpat inspiraci od žen, které se takové už naučily být. Co takové ženy radí ostatním ženám?
Pokud chcete dbát na zdravý jídelníček, zaměřte se na naklíčená semena. Obsahují totiž všechny důležité a hodnotné látky, potřebné k životu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek