Neděle , 10. 12. 2023

Julie

Chraňte svůj domov pomocí starověkých zvyků a rituálů

Domov je místem, kde se chceme cítit bezpečně. Již po staletí je ochrana domova důležitou samozřejmostí napříč různými kulturami. I naši předkové chránili své domovy před kletbami, zlými duchy, bídou či útoky nepřátel.
domov
Starodávné zvyky ochrání domov před negacemi. (foto: 123RF)

11. 03. 2022

Ochranné symboly na domech vídáme i dnes, jen si jich možná nevšímáme, nebo si jejich význam pořádně neuvědomujeme. Už kdysi bývalo běžné využívat určité zvyky k ochraně domova, fungoval jako útočiště těch, kteří v něm žili. Chcete svůj domov chránit nejen před zloději, ale i útoky zvenčí, špatnou energií nebo před pomluvami? Využijte k tomu starověké zvyky.

Kruh je symbolem bezpečí

Pověsit si na dveře kruh znamenalo chránit jej před vším zlým a špatným. I dneska si na dveře věšíme věnce, které měníme například podle ročního období. Dříve se na dveřích často objevovaly třeba dekorativní řezby, kování nebo přímo kulatá klepadla.

domov
Kruh na dveřích je symbolem bezpečí. (foto: pexels)

Dvojice lvů chrání domov před negativní energií

Můžete si toho všimnout třeba ve filmech, jejichž součástí jsou různé starodávné budovy. Mít u vchodu dva lvy znamenalo chránit domov před vstupem špatné a negativní energie. Lvi mívali často hrozivé výrazy, což mělo svůj důvod – jejich úkolem bylo odradit každého nepřítele, který by si na váš domov dělal byť jen sebemenší zálusk. Skutečný i z jiného světa.

Čínské feng shui a psi Fu

Obdobou dvojice lvů je ve starodávném čínském učení dvojice psů Fu. Ti mají podobu jakési bytosti mezi psem a lvem a jsou rovněž používaní jako ochranný symbol našich obydlí. Vždy se vyobrazují ve dvojici – jde o samce a samici. Zatímco samec reprezentuje jangovou energii, samice naopak energii jinovou.

domov
V tradičním činském učení feng shui se používá jako ochranný symbol pes Fu. (foto: pexels)

Zvonkohra slouží pro harmonizaci

Ani ne tak ochrana, jako spíše vytvoření harmonie. Přesně to je účelem zvonkohry, nastolit harmonii prostředí. Zvonkohra zároveň dokáže takzvaně rozproudit domovem pozitivní energii. Pouvažujte tedy o tom, že byste si zvonkohru pověsili ke svým vchodovým dveřím. Plné trubice na zvonkohrách slouží k potlačení negativní energie, duté trubice naopak pro harmonizaci energie. Navíc už i jejich jemné cinkání dokáže navodit příjemnou atmosféru.

K TÉMATU  Tajemství bílé a černé magie. Vše co vyšlete, se vám vrátí

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vyrobte si nejstylovější lapač snů! Je to hračka

Pohádková sídla. Kdo ze světových celebrit má nejdražší domov?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Chtěla byste začít meditovat? Láká vás být o samotě jen se svými nejniternějšími myšlenkami a touhami? Ale jak na to? Možná si připadáte jako Liz Gilbertová z románu Jíst, meditovat, milovat, která věděla přesně, jak na to, ale nedokázala se správně naladit. Nebojte, poradíme vám jak a kde s meditací začít krok za krokem.
Dovolená na ostrově Mauricius zní jako sen každého cestovatele. A přitom cestování na něj nemusí být žádná složitá ani drahá záležitost. Ostrov Mauritius je rájem, kolem kterého se rozprostírá nekonečná Indický oceán. Je to kouzelný ostrov s bílými a čistými plážemi, vysokými a zelenými palmami, na nichž zpívají úžasně barevní ptáci.
Snídaně dělá den – to je staré známé pořekadlo, které platí od dob dávno minulých až po moderní současnost. Právě snídaně by nám měla dát potřebné živiny a energii potřebnou pro následující den. Její součástí by tak měly být hlavně suroviny, které obsahují důležité bílkoviny, vlákninu a další nepostradatelné látky. I proto jsou její součástí ovesné vločky - tedy měly by být její součástí.
Všichni jsme někdy v životě emocionálně vyčerpaní. Je normální zažít předávkování jednou nebo druhou emocí a vypořádat se s jejich těžkostí a bojem. A pouze prostřednictvím této zkušenosti můžeme skutečně vidět krásu života. Ale když se emoční vyčerpání promění v neustálý zážitek negativních emocí, už to není zdravé.
Módní trendy se dotýkají také obuvi. S příchodem podzimu se mění sortiment v obchodech a prodejci mají pro zákazníky připravenou aktuální nabídku. Co by rozhodně nemělo chybět ve vašem botníku?
Ať už vítáte návštěvu nebo si potřebujete po dlouhém a náročném dni v práci odpočinout, sedací souprava je to, co využijete jako první. Sedačka by měla být dominantou každého obývacího pokoje, ať je sebevíc velký či naopak sebevíc malý. Chybět by neměla ve velkých příbytcích, ani v drobných bytových jednotkách. Otázkou ale je, jak tu správnou vybrat.
Probouzíte se každé ráno s pocitem, že nadcházející den nebude stát za nic? Nemáte sílu na běžné denní činnosti, natož na práci či vaše koníčky? Pak je třeba s tím něco dělat. Ne nadarmo se říká, že ráno dělá den.
Brouzdáte po Netflixu nebo HBO GO a nevíte, co si pustit? Připravili jsme si pro vás TOP 5 seriálů, které byste si určitě neměla nechat ujít. Na své si přijdou romantické duše, milovnice napětí a dramatu a také ty ženy, které se chtějí zasmát a zkrátka žasnout.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek