Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Chraňte svůj domov pomocí starověkých zvyků a rituálů

Domov je místem, kde se chceme cítit bezpečně. Již po staletí je ochrana domova důležitou samozřejmostí napříč různými kulturami. I naši předkové chránili své domovy před kletbami, zlými duchy, bídou či útoky nepřátel.
domov
Starodávné zvyky ochrání domov před negacemi. (foto: 123RF)

11. 03. 2022

Ochranné symboly na domech vídáme i dnes, jen si jich možná nevšímáme, nebo si jejich význam pořádně neuvědomujeme. Už kdysi bývalo běžné využívat určité zvyky k ochraně domova, fungoval jako útočiště těch, kteří v něm žili. Chcete svůj domov chránit nejen před zloději, ale i útoky zvenčí, špatnou energií nebo před pomluvami? Využijte k tomu starověké zvyky.

Kruh je symbolem bezpečí

Pověsit si na dveře kruh znamenalo chránit jej před vším zlým a špatným. I dneska si na dveře věšíme věnce, které měníme například podle ročního období. Dříve se na dveřích často objevovaly třeba dekorativní řezby, kování nebo přímo kulatá klepadla.

domov
Kruh na dveřích je symbolem bezpečí. (foto: pexels)

Dvojice lvů chrání domov před negativní energií

Můžete si toho všimnout třeba ve filmech, jejichž součástí jsou různé starodávné budovy. Mít u vchodu dva lvy znamenalo chránit domov před vstupem špatné a negativní energie. Lvi mívali často hrozivé výrazy, což mělo svůj důvod – jejich úkolem bylo odradit každého nepřítele, který by si na váš domov dělal byť jen sebemenší zálusk. Skutečný i z jiného světa.

Čínské feng shui a psi Fu

Obdobou dvojice lvů je ve starodávném čínském učení dvojice psů Fu. Ti mají podobu jakési bytosti mezi psem a lvem a jsou rovněž používaní jako ochranný symbol našich obydlí. Vždy se vyobrazují ve dvojici – jde o samce a samici. Zatímco samec reprezentuje jangovou energii, samice naopak energii jinovou.

domov
V tradičním činském učení feng shui se používá jako ochranný symbol pes Fu. (foto: pexels)

Zvonkohra slouží pro harmonizaci

Ani ne tak ochrana, jako spíše vytvoření harmonie. Přesně to je účelem zvonkohry, nastolit harmonii prostředí. Zvonkohra zároveň dokáže takzvaně rozproudit domovem pozitivní energii. Pouvažujte tedy o tom, že byste si zvonkohru pověsili ke svým vchodovým dveřím. Plné trubice na zvonkohrách slouží k potlačení negativní energie, duté trubice naopak pro harmonizaci energie. Navíc už i jejich jemné cinkání dokáže navodit příjemnou atmosféru.

K TÉMATU  Průvodce Feng Shui: ukliďte si a dodejte svému domovu i životu nový svěží dech

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vyrobte si nejstylovější lapač snů! Je to hračka

Pohádková sídla. Kdo ze světových celebrit má nejdražší domov?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Příchod miminka představuje krásný okamžik v životě každé maminky. I přes to ale moc dobře víme, že právě založení rodiny mnohdy může zacloumat s rodinným rozpočtem. Příjem maminky se v tu chvíli smrskne na rodičovský příspěvek. Když k tomu přičteme kolik toho miminko potřebuje nebo jak se vše kolem zdražuje, často si říkáme, že by se hodila nějaká koruna navíc. Řešením může být přivýdělek na rodičovské, na který se nyní trochu detailněji podíváme.
Mentální anorexie je choroba psychického i fyzického rázu, která nás dokáže pořádně vystrašit. Zvláště, pokud se něco takového děje našemu dítěti. Bezesporu je ji třeba řešit s odborníky, jelikož může vážně poškodit zdravotní stav člověka. Nejdříve ale musíte sami zjistit, že jí daná osoba trpí. Nejčastěji se vyskytuje u dívek, avšak setkat se s ní můžeme u jakéhokoliv pohlaví i v každém věku. Jak ji poznat, abyste včas dokázali zamezit jejímu prohlubování?
Známe ho úplně všichni. Nejspíš ho mnoho z nás má na talíři alespoň párkrát do týdne. Avokádo je hit posledních let, je to superpotravina, která nesmí chybět v žádném zdravém jídelníčku. Jenže s sebou nese i temnou stránku, o které se ví, ale příliš se o ní nemluví. Nebo ji záměrně nevidíme.
Řeč je v našem životě velmi důležitá. Přece jen si jistě hned po pár větách všimnete, pokud někdo nevyslovuje zcela správně, koktá nebo mu dělá potíže výslovnost některých písmen. Řeč se u nás vyvíjí od útlého dětství a je dobré sledovat, jestli tu nenastávají nějaké potíže. Ty je mnohem snazší řešit okamžitě než později v dospělosti.
Ekonomům je nyní zřejmě jasné, o čem je řeč, nebo tedy alespoň ve světě obchodování, ostatní možná jen pokrčí rameny. Optikou Paretova principu se však můžete zadívat nejen na svět ekonomie, ale na veškerou vaší činnost – hubnutí nevyjímaje. O čem je to tedy vlastně řeč?

Nepřehlédněte

Působí váš domov neosobním dojmem? Necítíte se doma příjemně? Je načase se pustit do zútulnění! Nemusíte investovat do příliš rozsáhlé a finančně náročné rekonstrukce. Stačí vsadit na drobnosti, které však mají na konečném vzhledu domácnosti obrovský vliv. Čím začnete nejdříve?
Dopadlo to skvěle – podařilo se vám úspěšně obhájit titul bakaláře. Tři roky snažení, učení, skládání zkoušek a trávení spousty času nad psaním bakalářky přinesly zasloužené ovoce a vy si můžete před jméno hrdě začít psát titul Bc. Co ale dál? Stačí vám to, nebo byste rádi pokračovali dál? Magisterské studium rozhodně není k zahození a díky němu se vám otevřou zase úplně nové možnosti. A kdy jindy se pustit do dalšího studia, než právě teď – protože čím budete starší, tím to půjde o něco tíž.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek