Sobota , 18. 05. 2024

Nataša

Nejoblíbenější romantické filmy roku 2022

Důvodů pro sledování tohoto žánru bývá několik. Romantické filmy nás na emoční rovině dokážou pozvednout. Ostatně – kdo z nás by nechtěl věřit, že tam někde se skrývá ta pravá a nepodmíněná láska? Že tam někde je náš dvojplamen, spřízněná duše, která je nám souzená?
romantické
Který romantický film vás zaručeně rozpláče?

06. 10. 2022

Romantické filmy se sledují velmi jednoduše, oproti jiným žánrům mají uvolněnou atmosféru. Hlavní postavy těchto filmů nám dokazují, že na světě jsou lidé, kterým se dá věřit. Často se nám při nich spustí slzy, nicméně tyto slzy jsou ty pozitivní, slzy štěstí. Mnohé příběhy v nás umí vyvolat vzpomínky – a jiné nás zase povzbudí v našich stávajících vztazích nebo dodají odvahu pro vztahy budoucí.

Takže, už jste viděli všechny „romanťárny” letošního roku?

Zranitelná srdce

Americký romantický snímek, který je vsazen do válečného období, kam nevyjímaje patří i láska. Cassie je mladá dívka, která miluje hudbu, skládá si své písně a věří, že to je její budoucnost. Luke je mladý mariňák, který má brzy nastoupit na svou válečnou misi.

Tito dva lidé se rozhodnou své životy spojit v manželském svazku, nicméně pouze z důvodů finančních. Pro oba je to v danou chvíli výhodné a nevidí aktuálně jiné východisko pro zlepšení svých životních situací. Aby nikdo jejich prvotní záměry neprohlédl, svou roli musí před veřejností skvěle sehrávat a pravdu utajovat. V případě, že by je někdo odhalil, šli by před soud za trestný čin.

trailer k filmu Zranitelná srdce (2022)

Luke krátce po svatbě odjíždí do války. Po jeho odjezdu se teprve manželé začínají skutečně poznávat. Začínají si dopisovat a postupně se sobě otevírat. Cassie pro něj dokonce složí píseň. Romantické filmy se ale bez zápletky neobejdou. Luke se musí předčasně vrátit domů, jelikož ho zasáhla mina, kvůli které skončil na vozíku. Prognóza je, že by chodit v budoucnu mohl, ale přesto se nyní musí se situací sžít nejen Luke, ale i jeho manželka.

A jak to dopadne? Směr je vám pravděpodobně jasný. A ano, slzet budete.

K TÉMATU  Otevřete brány, přijíždí polyamorie aneb souhlasíte s tímto způsobem života?

Vem si mě

Americká romantická komedie s hvězdným hereckým obsazením v hlavních rolích. Jennifer Lopez a Owen Wilson dokázali, pouze tedy na plátně, že jsou pro sebe jako stvoření.

Celý příběh začíná ale jiným párem. Kat neboli Jennifer, má stanout před oltářem s Bastienem, kterého hraje zpěvák Maluma. Jako místo svatby si vybrali koncertní halu, kde má Kat zpívat, je to totiž profesionální zpěvačka. Ve finálních momentech ale Kat zjistí, že ji její nastávající podvedl.

trailer k filmu Vem si mě! (2022)

Kat v tuto chvíli udělá něco zcela neočekávaného pro všechny zúčastněné. Neuteče, ale rozhodne se, že se i tak provdá. Ale ne za Bastiena. Pod pódiem zahlédne muže, který svírá ceduli s nápisem „Vem si mě“. A přesně pro něj se rozhodne. Nicméně Charlie neboli Owen, tam nestojí proto, že si Kat chce vzít. Pouze tam figuruje jako společnost a doprovod své dcery a kolegyně z práce. Obě zpěvačku zbožňují a s cedulí přišly ony. Chudák Charlie ji jen na chvilku podržel a náhle je odvlečen za zpěvačkou k oltáři.

A jak to dopadne? Rozhodně se podívejte.

Pýcha a přemlouvání

Pýcha a přemlouvání je jedna z knih populární spisovatelky Jane Austenové. A stejně jako její kniha Pýcha a předsudek, která byla zfilmovaná, tak byla na plátno zpracovaná i tato.

Hlavní roli si zde střihla Dakota Johnson s postavou Anny Elliotové. Ta byla donucena opustit svou pravou a životní lásku. Její rodina ji k tomu dohnala. A co byl vlastně ten důvod, který rodina zcela zásadně neschvalovala? Anny láska, Frederick Wentworth, pocházel ze skromných poměrů, a to byla příčina říci celému vztahu ne. Ano, jak romantické a tragické zároveň!

trailer k filmu Pýcha a přemlouvání (2022)

Nicméně nebyl by to román, aby se tito dva osudoví a zamilovaní lidé po několika letech opět nesetkali. Co na to Anna? A co Frederick? Naváží tam, kde přestali? Poslechne Anna rodinu? Nebo tentokrát své srdce?

K TÉMATU  Džíny a fantastické triky s nimi! Jsou vám příliš těsné? Chcete je oživit a udělat z nich originál? Inspirujte se!

A co vy, máte nějaké své oblíbené plačtivé filmy?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Perfektní romantický večer doma aneb Valentýn jak z filmu

Romantické knihy pro teplé jarní večery

Zdroje článku:
www.empireonline.com, www.thepioneerwoman.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Každá žena se měsíc co měsíc setkává s menstruací, během které se neobejde bez vložek či tampónů. Málokdo si ale v tu chvíli uvědomí, jaké množství odpadu se vytvoří během používání tradičních menstruačních pomůcek, které následně zbytečně škodí okolní přírodě. Naštěstí ale existuje několik ekologických alternativ, za které vám příroda poděkuje a oceníte je i vy z hlediska snadného použití. Pojďme se podívat na téma ekologické menstruace.
Podzim s sebou nese pochmurnou náladu. Zejména tedy ten letošní. Chybí mu trocha sluníčka a pozitivní nálady. Nemůžeme se divit tomu, že většina lidí opravdu upadá do podzimních smutných nálad a nemá chuť dělat nic, co je baví. Nestravte však v tomto stavu veškeré své volné dny v tomto ročním období. Vyzrajte na takzvanou podzimní depresi s bylinkami, které podzimní deprese hravě zahání.  
Sotva jste se vrátili ze záchodu a už je to zase tady. Musíte si znovu a naprosto neodkladně odskočit na malou. Máte totiž pocit, že váš močový měchýř každou chvíli praskne nebo že zkrátka nedojdete na toaletu včas. Ve výsledku ale dost často zjistíte, že co se objemu týče, jakoby to bylo mnoho povyku pro nic. Poznáváte se v tom?
Není snad člověk, který by je neznal. Zvláště v poslední době o nich média psala téměř neustále. Tato nepřehlédnutelná dvojice si získala srdce mnohých, ale řadu svých fanoušků také ztratila, a to právě kvůli stěží pochopitelným krokům, které provedla. Harry a Meghan jsou pár, který bude přitahovat pozornost médií neustále. Jaké byli jejich největší výstřelky? Pojďme si je připomenout!
V průběhu roku 2019 bylo obyvateli Česka uzavřeno 54 870 sňatků. To je o 2303 sňatků více, než v minulém roce. Znamená to, že pro lidi začíná být obřad důležitější, než život na psí knížku? Má to i své praktické dopady.
Všichni majitelé koček vědí, že kočky mají vrozenou potřebu škrábat. Ovšem není to pouze jejich záliba. Jedná se o životně důležitou součást jejich fyzické a emocionální pohody. Pokud tedy chcete zabránit tomu, aby se z vašeho nábytku stalo škrabadlo vašeho mazlíčka, je nezbytné investovat do vysoce kvalitního škrabacího válce pro kočky. Ptáte se, jak vybrat ten nejlepší druh válce? Máme pro vás hned několik tipů.
Drogerie jsou plné různých šamponů, kondicionérů, zábalů a masek, které mají ženám pomoci ke kráse. Většina z nich ale nakonec stejně zjistí, že nejlépe zabírá síla přírody.
Pro někoho může jít o kraj nehostinný, neboť si ho často spojujeme zejména s těžbou uhlí. Ve skutečnosti jde ale o nádherný kus krajiny s bohatou historií a přírodními scenériemi, které rozhodně stojí za to navštívit. Vybrali jsme pro vás deset nejzajímavějších míst, které byste si při návštěvě severních Čech neměli nechat ujít.
Bušící srdce, zvýšení krevního tlaku i zpocené dlaně. Tohle všechno se děje při pohledu na milovanou osobu. Své o tom vědí především muži, které společnost považuje za pragmatické a necitlivé jedince! Jak jsou na tom jednotlivá pohlaví? Kdo se zamiluje rychleji? Možná budete překvapené.
Aby byla naše pleť krásná a dokonalá po celý rok, je zapotřebí věnovat ji tu správnou péči. Součástí zimní péče o pokožku by měla být kromě ochrany proti mrazu i dostatečná hydratace. Jakými pravidly je dobré se v zimě řídit, abychom si udržely mladistvý vzhled a zdravou pleť?
Banán je ovoce, které všichni milujeme a často ho jíme téměř denně. Asi každého z nás někdy napadlo, zda by se jeho slupka nedala využít nějakým způsobem v domácnosti. Světe div se, dala! Máme pro vás několik rad a tipů, jak slupku využít před tím, než ji s konečnou platností vyhodíte do odpadkového koše. Můžete si být jisti, že po přečtení tohoto článku už banánové slupky nikdy jen tak nevyhodíte.
Podívejte se na nápadité úpravy ulic ve Francii a New Yorku. Některé z nich jsou skutečně vtipné, přestože pouliční malby často balancují na hraně zákona. Co myslíte, je to zpestření nebo nevkus?

Výběr článků

Milán – mekka módy, kam se dostanete prakticky za pár korun. Dopravu můžete zvolit leteckou, ale ve hře je i jízda osobním autem (vždyť leží sotva 800 kilometrů daleko). Ať už se však do italského města dostanete jakýmkoli způsobem, nezapomeňte zde navštívit řadu nádherných míst. Tahle jsou ta nejdůležitější, abyste skutečně mohli říct, že jste viděli Milán po všech jeho stránkách.
Jsou aspekty, které pleti ubližují celoročně, nehledě na aktuální roční období. Řadí se mezi ně stres, nedostatek spánku, nevhodná strava bez patřičných živin, nedostatek pitného režimu, nedostatek pohybu a fyzických aktivit, kouření anebo používání nevhodné kosmetiky. Předně na podzim lidé zažívají nejvyšší psychickou zátěž, deprese a splín. To všechno se dokáže podepsat na fyzickém zdraví, včetně vzhledu.

Nepřehlédněte

Po delší odmlce se nám opět otevírají hrady a zámky. Pokud tedy nemáte program na následující víkend, vyberte si z našeho seznamu ty nejatraktivnější památky, jež se vám vryly do paměti třeba díky nestárnoucím pohádkám, které se pravidelně vysílají v televizi během vánočních svátků.
První česká superstar se odehrála roku 2004 … Ano, počítáte správně, je tomu už neuvěřitelných 17 let! A my máme stále v živé paměti některé z finalistů této obrazovky neopouštějící soutěže. Pamatujete si je všechny? A jak se dnes asi mají? Změnila je Superstar na celý život, nebo se spíše vrátili do zajetých kolejí? Posuďte sami.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek