Neděle , 27. 11. 2022

Xenie

Nejoblíbenější romantické filmy roku 2022

Důvodů pro sledování tohoto žánru bývá několik. Romantické filmy nás na emoční rovině dokážou pozvednout. Ostatně – kdo z nás by nechtěl věřit, že tam někde se skrývá ta pravá a nepodmíněná láska? Že tam někde je náš dvojplamen, spřízněná duše, která je nám souzená?
romantické
Který romantický film vás zaručeně rozpláče?

06. 10. 2022

Romantické filmy se sledují velmi jednoduše, oproti jiným žánrům mají uvolněnou atmosféru. Hlavní postavy těchto filmů nám dokazují, že na světě jsou lidé, kterým se dá věřit. Často se nám při nich spustí slzy, nicméně tyto slzy jsou ty pozitivní, slzy štěstí. Mnohé příběhy v nás umí vyvolat vzpomínky – a jiné nás zase povzbudí v našich stávajících vztazích nebo dodají odvahu pro vztahy budoucí.

Takže, už jste viděli všechny „romanťárny” letošního roku?

Zranitelná srdce

Americký romantický snímek, který je vsazen do válečného období, kam nevyjímaje patří i láska. Cassie je mladá dívka, která miluje hudbu, skládá si své písně a věří, že to je její budoucnost. Luke je mladý mariňák, který má brzy nastoupit na svou válečnou misi.

Tito dva lidé se rozhodnou své životy spojit v manželském svazku, nicméně pouze z důvodů finančních. Pro oba je to v danou chvíli výhodné a nevidí aktuálně jiné východisko pro zlepšení svých životních situací. Aby nikdo jejich prvotní záměry neprohlédl, svou roli musí před veřejností skvěle sehrávat a pravdu utajovat. V případě, že by je někdo odhalil, šli by před soud za trestný čin.

trailer k filmu Zranitelná srdce (2022)

Luke krátce po svatbě odjíždí do války. Po jeho odjezdu se teprve manželé začínají skutečně poznávat. Začínají si dopisovat a postupně se sobě otevírat. Cassie pro něj dokonce složí píseň. Romantické filmy se ale bez zápletky neobejdou. Luke se musí předčasně vrátit domů, jelikož ho zasáhla mina, kvůli které skončil na vozíku. Prognóza je, že by chodit v budoucnu mohl, ale přesto se nyní musí se situací sžít nejen Luke, ale i jeho manželka.

A jak to dopadne? Směr je vám pravděpodobně jasný. A ano, slzet budete.

K TÉMATU  Netradiční nápady na barvení velikonočních vajec! Zapojte děti a vytvořte kraslice, jaké jste ještě neměli. Vyberte si z moře technik!

Vem si mě

Americká romantická komedie s hvězdným hereckým obsazením v hlavních rolích. Jennifer Lopez a Owen Wilson dokázali, pouze tedy na plátně, že jsou pro sebe jako stvoření.

Celý příběh začíná ale jiným párem. Kat neboli Jennifer, má stanout před oltářem s Bastienem, kterého hraje zpěvák Maluma. Jako místo svatby si vybrali koncertní halu, kde má Kat zpívat, je to totiž profesionální zpěvačka. Ve finálních momentech ale Kat zjistí, že ji její nastávající podvedl.

trailer k filmu Vem si mě! (2022)

Kat v tuto chvíli udělá něco zcela neočekávaného pro všechny zúčastněné. Neuteče, ale rozhodne se, že se i tak provdá. Ale ne za Bastiena. Pod pódiem zahlédne muže, který svírá ceduli s nápisem „Vem si mě“. A přesně pro něj se rozhodne. Nicméně Charlie neboli Owen, tam nestojí proto, že si Kat chce vzít. Pouze tam figuruje jako společnost a doprovod své dcery a kolegyně z práce. Obě zpěvačku zbožňují a s cedulí přišly ony. Chudák Charlie ji jen na chvilku podržel a náhle je odvlečen za zpěvačkou k oltáři.

A jak to dopadne? Rozhodně se podívejte.

Pýcha a přemlouvání

Pýcha a přemlouvání je jedna z knih populární spisovatelky Jane Austenové. A stejně jako její kniha Pýcha a předsudek, která byla zfilmovaná, tak byla na plátno zpracovaná i tato.

Hlavní roli si zde střihla Dakota Johnson s postavou Anny Elliotové. Ta byla donucena opustit svou pravou a životní lásku. Její rodina ji k tomu dohnala. A co byl vlastně ten důvod, který rodina zcela zásadně neschvalovala? Anny láska, Frederick Wentworth, pocházel ze skromných poměrů, a to byla příčina říci celému vztahu ne. Ano, jak romantické a tragické zároveň!

trailer k filmu Pýcha a přemlouvání (2022)

Nicméně nebyl by to román, aby se tito dva osudoví a zamilovaní lidé po několika letech opět nesetkali. Co na to Anna? A co Frederick? Naváží tam, kde přestali? Poslechne Anna rodinu? Nebo tentokrát své srdce?

K TÉMATU  Karanténa aneb jak doma zabavit děti a nezbláznit se z toho?

A co vy, máte nějaké své oblíbené plačtivé filmy?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Perfektní romantický večer doma aneb Valentýn jak z filmu

Romantické knihy pro teplé jarní večery

Zdroje článku:
www.empireonline.com, www.thepioneerwoman.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jen málokdo si dovede představit léto bez zmrzliny. Proč ale do sebe sypat zmrzliny, které tu hlavní přísadu viděly jen zdálky, a oproti tomu jsou plné tuků a bůhví čeho ještě? To chce poctivou zmrzlinu, a čím originálnější, tím lepší. A kam vyrazit za úžasnou zmrzkou, na to se právě teď podíváme.
Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá. Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá.
Bílá kuchyně se může už od prvního pohledu zdát jako jasná výhra. Je to barva, která se hodí ke všemu, je nadčasová a nesmrtelná. Možná máte představu, že bílá kuchyně vydrží roky, protože nikdy nevyjde z módy. Navíc už se nemůžete dočkat, jak se vyřádíte na doplňcích, protože k bílé se přece hodí všechno. Bílá kuchyně ale má i své stinné stránky. Znáte je?
Přemýšlíte nad tím, kam byste si s partnerem, anebo sama mohla vyrazit na prodloužený víkend? V tom případě pro vás máme pár tipů, které dozajista oceníte. Poznejte ta nejkrásnější evropská města, do kterých se budete velmi ráda vracet, a na která vám (pro začátek) bude stačit jen pár dní volna.
Často se před ostatními takzvaně „necítíte“? Co dělat s tím, když sebevědomí pokulhává, přestože jste si v určitých okamžicích jistá, že nejste k zahození? Sebevědomí je choulostivá věc, která může v našem životě hrát velmi význačnou roli. Jak své sebevědomí zvýšit, abyste se cítila skvěle a přestala nad sebou pochybovat?
Když byly salóny krásy zavřené, vyvstala najednou mezi ženami otázka, jak se správně starat o své obočí. Každá z nás se chce o něj naučit správně starat tak, aby své pokožce nezpůsobovala zbytečnou újmu. Správně vytvarované obočí navíc dodá vašemu obličeji šmrnc, rozhodně to tedy není zanedbatelný prvek vedoucí k vnější kráse. Opravdu víte o postupu vytrhávání všechno?

Nepřehlédněte

Máte doma čtyřnohého psího mazlíčka? Pokud ano, neměli byste péči o něj podceňovat. Mít pejska – to není jako mít plyšáka, který bude vaší živou podporou, když se vám nebude dařit. Kromě toho, že mu budete dávat najíst a budete ho chodit venčit, nesmíte zapomínat ani na péči o srst a drápky. Bohužel právě tyto dvě věci jsou u chovatelů psů často opomíjené.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek